Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-07-2018 06:15:00

Pakt antyirański nie jest w interesie Polski ani UE!

OPINIA: Przygotowywany przez władze USA pakt skierowany przeciw Iranowi nie jest korzystny ani dla Polski, ani dla żadnego kraju UE - mówił w telewizji wPolsce p. Witold Repetowicz, dziennikarz i ekspert od spraw Bliskiego Wschodu.


Zdaniem p. Repetowicza od podjęcia przez prezydenta USA jednostronnej decyzji o zerwaniu porozumienia atomowego amerykańska administracja pracuje nad przekonaniem pozostałych krajów-sygnatariuszy porozumienia, a także inne kraje Europy, do zerwania politycznych oraz gospodarczych kontaktów z Republiką Iranu. W tym celu prezydent Donald Trump złoży wizytę w Moskwie, gdzie będzie starał się przekonać rosyjskie władze do paktu antyirańskiego. Wizyta w Rosji jest elementem strategii Waszyngtonu, który stara się storpedować wszelkie próby ratowania porozumienia atomowego przez europejskich sojuszników. Prezydent zostanie z pewnością z przychylnością wysłuchany w Rosji, gdyż ma ona jeden interes zbieżny z USA; Rosji także zależy na odizolowaniu Iranu i wypchnięciu go z rynku energetycznego, gdzie sprzedaje tanią ropę, automatycznie obniżając dochody ze sprzedaży rosyjskiej ropy.

Jak mówi p. Repetowicz, prezydenci Rosji oraz USA zdają sobie sprawę, że interesy Iranu i krajów UE, w tym Polski, są zbieżne, gdyż Europie zależy na irańskiej ropie naftowej i dywersyfikacji dostaw energii, a Iranowi zależy na europejskich inwestycjach oraz transferze wiedzy i technologii. Starania USA i Rosji wspierać z pewnością będzie także dyplomacja Izraela, któremu szczególnie zależy na osłabieniu Iranu, do czego najlepiej doprowadzi izolacja ekonomiczna.

 

Zobacz także: Waszyngton nie pozwoli na zbliżenie polsko-irańskie


Źródło: www.youtube.com

Opracował: MD. 

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


Poczytaj również