Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
62862 komentujących
6536 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • Bo takie coś pojawiło się w Sieci:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=778054588979989&set=p.778054588979989&type=1&theater

 • 27-05-2015 07:39:00

  Rozgrywka zapowiada się pasjonująco

  Zaraz po wyborach - czyli na dniach - rozpocznie się dintojra wewnątrz PO. Gdyby zwyciężył JE Bronisław Komorowski - wynik byłby przesądzony: JE Grzegorz Schetyna + JE BK + JE Ewa Kopacz wycięliby w pień z list wyborczych zwolenników p.Donalda Tuska. W obecnej sytuacji pozycja obozu p.Schetyny (chcącego wziąć rewanż na p.Tusku za wycięcie Go ze wszystkich stanowisk) uległa zachwianiu - Jednak Pan Prezydent ma jeszcze dwa miesiące prezydowania...
  Rozgrywka zapowiada się pasjonująco. I proszę, by zwolennicy jedności się nie cieszyli: podzielona na dziesiątki państw Grecja potrafiła stawiać czoło jednolitej potędze perskiej - właśnie dlatego, że mieli znakomity trening w walkach miedzy sobą. Natomiast po połączeniu się w Związek Achajski Grecy ulegli Rzymianom praktycznie bez walki.

  Jeszcze wyjaśnienie : tak, jedność jest na ogół szkodliwa. Drobne jednostki wojska, łączące się w razie potrzeby, są silniejsze od wielkich połączonych armii, Generalnie: małe jest piękne.
  Tak więc dintojra w szeregach PO wcale nie musi oznaczać osłabienia tej partii! Ale może

 • 23-05-2015 14:10:00

  Sytuacja polityczna po wyborach i przed wyborami

     W  dalszym ciągu ponad połowa wyborców (w/g ostatniego sondażu CBOS: 2/3!) zajmuje stanowisko centro-lewicowe. Jednak dwie centrowe partie są lewicowe w odmiennym sensie:

  PiS to partia centrowa obyczajowo i zdecydowanie lewicowa gospodarczo

  PO to parta centrowa gospodarczo i lewicowa obyczajowo.

  W tym stanie rzeczy na scenie politycznej nie ma miejsca dla SLD w obecnej postaci. SLD najprawdopodobniej rozbije się na dwa nurty:

  a) „Partia Lewaków Totalnych” - czyli banda wariatów typu p.Nowackap.prof.Płatek, p.prof.Środowa, p.Kwiatkowski, być może p.Ikonowicz – najprawdopodobniej pod kierownictwem (umiarkowanego w tym towarzystwie) p.Kalisza. Takie ugrupowanie ma szanse tylko przy nadciągającym b. poważnym kryzysie.

  b) Sojusz Liberałów Dobrobytu – czyli partia b. członków i sympatyków PZPR, którzy dobrze czują się w systemie „wolnego rynku regulowanego przez państwo” i mieszczańskich zasad moralnych – bo, jak wiadomo, „Nie ma lepszego konserwatysty, niż rewolucjonista, który dorwał się do władzy i pieniędzy”. To ugrupowanie może liczyć na stabilny, paro-procentowy, elektorat. P.Leszek Miller powinien się za tym zdecydowanie opowiedzieć – a p.Magdalena Ogórek byłaby znakomitą wizytówką takiej partii. O ile nie przekonam Jej do przejścia na prawdziwą Prawicę, oczywiście...

  PSL pozostanie partią centrową, co to może z każdym za odpowiednią opłatą.

  Na Prawicy: KORWiN idzie do wyborów pod niezmienionymi czysto prawicowymi hasłami, które odstręczają większość wyborców nawykłych do lewicowości w słowach i w praktyce; liczy na nieskażoną nią młodzież. KNP grawituje raczej ku Partii Kukiza, natomiast UPR ku narodowcom, którzy mają obecnie naprawdę poważny problem. To 2% głosów – których nikt nie chce, bo zyskując te 2% partia np. typu KNP mogłaby utracić ponad połowę własnego elektoratu!

  Pogłoski, że p.Paweł Kukiz sprzymierza się z narodowcami, przyczyniły się natychmiastowego spadku poparcia dla tego jednorazowego fenomenu z 20% do 8% (ten sondaż dający Mu 4% jest mylący: dodatkowe 4% spośród „niezdecydowanych” deklaruje bowiem, że poprze „Partię Kukiza” gdy zostanie założona!).

  A Ruch Kukiza ma najpoważniejszy problem: w wyborach prezydenckich można było szukać poparcia jako buntownik bez właściwości. W wyborach parlamentarnych trzeba pokazać konkretny program. Nie można jechać na JOWach, bo przed referendum 6 września kupa naukowców pojawi się w mediach wykazując czarno na białym, że JOWy to może i dobry system, ale działa dokładnie odwrotnie niż oczekuje p.Kukiz. Polecą oskarżenia, że p.Kukiz to albo agent p.Grzegorza Schetyny – albo „pożyteczny idiota” (to termin techniczny!) wspierany w wyborach przez reżymowe media by zaszkodzić JKM i, być może, rzeczywiście wprowadzić JOWy i zabetonować scenę polityczną na dziesięciolecia.

  Dlaczego PO i PiS zgodnie nie podchwyciły idei JOWów i nie wprowadziły jej po prostu przez Parlament? Kol.Przemysław Wipler twierdzi – i pewno ma rację - że dlatego, iż p.Kukiz ma słuszność w jednym: w systemie JOWów nadal wprawdzie będą żelazną ręką rządzili prezesi partyj – ale jednak będą musieli zadać sobie więcej trudu i powystawiać do wyborów ludzi jako-tako rozgarniętych. Tymczasem znaczna część obecnych posłów to miernoty – ale na tyle sprawne umysłowo, że zdają sobie sprawę, że w w okręgach jedno-mandatowych zostaną po prostu wyśmiani. Szefostwo tych partyj nie jest więc pewne własnych posłów – bo mogą nie zagłosować za montażem gilotyn. A do zmiany Konstytucji potrzeba 2/3 głosów...

  Tak czy owak: 6 września nadejdzie nieunikniony koniec Ruchu Kukiza – o ile p.Paweł nie zdecyduje się na program radykalnie lewicowy (kłania się Ikonowicz) albo radykalnie prawicowy (kłania się JKM). „Radykalizm bezpłciowy” nie ma bowiem na dłuższą metę racji bytu.  

  UWAGA!!! Ten sondaż (o ile w ogóle wierzyć w sondaże, a zwłaszcza w sondaże CBOS) jest zafałszowany: wśród "niezdecydowanych" jest dodatkowe 4%, które zagłosuje na p.Kukiza, jeśli założy On partię. Daje Mu to razem 8%! 

 • 22-05-2015 18:57:00

  Im mniej ludzi głosuje - tym lepiej

  Ponieważ Państwo często prosicie o wskazówki - krótka wypowiedź, będąca powtórzeniem tego, co powiedziałem w programie z p.Magdaleną Ogórek... i trochę więcej.
  1.Im mniej ludzi głosuje - tym lepiej. Proszę więc, by głosowali tylko ci, którzy mają mocne przekonanie, że ich faworyt jest zdecydowanie lepszy.
  2. Proszę nie sugerować się składanymi przez Nich ostatnio obietnicami. Oni bredzą - ale taka jest natura d***kracji.
  3. Kto zagłosuje na p.Andrzeja Dudę - i p Duda wygra - ten za parę lat będzie się wstydził i pukał w czoło; kto zagłosuje na p.Bronisława Komorowskiego - i p Komorowski wygra - ten za parę lat będzie się wstydził i pukał w czoło.
  4. Dla tych, co mają niepowstrzymaną chęć "spełnienia obywatelskiego obowiązku" - mam wskazówkę. Do sztabów obydwu Kandydatów wysłałem pismo:

  WCzc.Andrzej Duda, C.E.P
  JE Bronisław Komorowski

  ........................................... Zapytanie

  ...........................Szanowni Panowie!
  Ponieważ po odsłuchaniu dwóch Waszych debat nie znalazłem wyjaśnienia kilku kluczowych kwestii, uprzejmie proszę o odpowiedź na trzy poniższe pytania:
  1) Czy w ciągu pierwszego miesiąca po objęciu Urzędu zgłosi Pan projekt ustawy o likwidacji lub drastycznym zmniejszeniu podatków dochodowych – co umożliwiłoby powrót do czasów niesłychanego wzrostu gospodarczego zwanego „La Belle Époque”?
  2) Czy w ciągu pierwszego miesiąca po objęciu Urzędu zgłosi Pan projekt ustawy przywracającej stosowanie kary śmierci, dzięki czemu Polska wróciłaby do grona krajów cywilizowanych?
  3) Czy zapewni Pan niniejszym, że zavetuje Pan wszelkie próby dyskryminacji normalnych osób i małżeństw przejawiającej się w przyznawaniu specjalnych przywilejów rozmaitym mniejszościom, zwłaszcza seksualnym?
  Odpowiedź – jeśli nadejdzie przed 23.00 - zostanie zamieszczona na moich blogach i FaceBooku mających łączny zasięg 4 mln wejść – i, jak sądzę, na zaprzyjaźnionych portalach.

  Z poważaniem,

  Janusz Korwin-Mikke

   

 • 20-05-2015 14:46:00

  Biegunka legislacyjna

  Wszyscy - nie tylko businessmeni - narzekają na biegunkę legislacyjną. http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/nie_ma_lekarstwa_na_biegunke_legislacyjna/112148

  Zwracam jednak uwagę, że KORWiN to jedyna formacja, która ma na to proste lekarstwo. Piszę o tym od lat - i nikt mnie nie słucha. 

  Za to wszyscy narzekają. 

  Przede wszystkim od pół wieku (tak, jeszcze za PRL!) postuluję, by wszelkie zmiany (oczywiście: dopiero po kontr-rewolucji prawnej!) prawa następowały w 6 lat od chwili jego uchwalenia. To znakoicie powstrzymuje prawodawców w gorącej wodzie kąpanych! 

  Po drugie: proponuję odbrać ustawodawstwo krzykaczom wiecowym z Sejmu. Robiłby to Senat (32 Senatorów) większością 2/3 - ale przedtem musiałaby to zaaprobować (7 głosów z 11) Rada Stanu. I jeszcze veto Prezydenta... 

  To powinno sprowadzić liczbe aktów prawnych do kilku rocznie... 

 • 20-05-2015 10:26:00

  W księgarni nowe lektury dla naszych sympatyków

  W księgarni nowe lektury dla naszych sympatyków
   http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
   
  George Gilder – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku.  
  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych  
  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa  
  Mark Skousen – Logika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii
  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku
  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek
  Witold Szirin Michałowski – W matni Gazpromu
  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku
  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie
  Carl Menger - Zasady Ekonomii, ze wstępem Fryderyka von Hayek'a i Marka Skousena
  Thomas Aubrey - Koniec wielkiego mitu, czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych
  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej
  A także 4 tylko moje książki w komplecie lub pojedynczo z autografem lub bez. Na razie skończyła się „Historia wg Korwina, cz.I” - czekamy na dodruk.
   Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl
  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów
  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 16-05-2015 03:45:00

  Totalizm d***kratyczny w edukacji

  P.prof.Bronisław Łagowski swój najnowszy felieton rozpoczął od słów: „Gdy ten artykuł ukaże się w PRZEGLĄDZIE, Bronisław Komorowski zostanie już wybrany na prezydenta lub jako faworyt przejdzie do drugiej tury”. Pan Profesor traktuje tu JE Bronisława Komorowskiego jako „mniejsze zło” - ale pisze o Nim całkiem rozsądnie:

  Mówiąc o roku 1863 Komorowski utożsamiał ,się z konspiratorami, partyzantami leśnymi, członkami Rządu Narodowego grożącymi sobie śmiercią z powodu kto lepszy patriota (…). Czy ktoś, kto jest prezydentem państwa i chce nim być, nie powinien sobie poszukać sobie odpowiedniejszych utożsamień w swojej polityce historycznej? Czy mąż stanu nie powinien utożsamiać się z mężami stanu? Czy nie powinien tak postrzegać sprawy narodowej, by mieć o czym mówić z Wielopolskim? Albo z carem, kajzerem, cesarzem? Bronisław Komorowski jest po czubek głowy zanurzony w tradycji polityki protestu; według tych, co Polakami gardzą: jedynej, jaką Polska zna.

  Niestety, p.Profesorze: 98% Polaków utożsamia się z najrozmaitszymi gubiącymi Polskę „patriotami”. Gdyby oświata była prywatna, zapewne część szkół uczyłaby dzieci normalnych wartości, a selekcja naturalna spowodowałaby, że z biegiem czasu one wzięłyby górę. Niestety: szkoły są reżymowe, program we wszystkich taki sam, wdrażanie go przymusowe, układają go chowani na obłędnej powstańczej ideologii edukatorzy, a za 20 lat układać go będą wychowankowie tych szkół...

  Pan, p.Profesorze, jest – zdaje się – zwolennikiem państwowego szkolnictwa?

  No, to ma Pan, czego Pan nie chciał – a co jest nieuniknionym efektem d***kratycznego totalizmu!

  (PS. W jednym zdaniu przestawiłem szyk, by uczynić je lepiej zrozumiałym)  

 • 15-05-2015 01:29:00

  Jak tworzymy Drużynę Korwina?

  1) Zbieramy co najmniej trzech chętnych korwinistów – lub zgłaszamy się na adres najbliższego miasta (na ogół powiatowego); lista adresów mailowych będzie jutro na osobnej stronie, adres podam (Aniołki Korwina – na adres miasta będącego siedzibą okręgu wyborczego). Po czym wykonujemy nudne, ale konieczne, czynności formalne:

  2) Co najmniej trzy osoby sporządzają protokół o treści mniej-więcej takiej:

  „W dniu …. (imię nazwisko, adres, pesel) , (imię nazwisko, adres, pesel) …. ….. (imię nazwisko, adres, pesel) założyli stowarzyszenie zwyczajne p/n „Drużyna Korwina w Pikutkowie”. Regulamin Drużyny w załączeniu.

   

  Miejscowość, data,

  Podpisy

   

  Nazwy proszę wybierać w miarę oryginalne, by się nie powtarzały. Treści też powinny się nieco różnić – każda Drużyna jest, przypominam, osobnym stowarzyszeniem

   

  3) Dołączamy Regulamin DKwP. W Regulaminie powinno być:

   

  Regulamin DKwP

  uchwalony w dniu … …. na podstawie Prawa o Stowarzyszeniach (Ustawa z 7 kwietnia 1989)

  Co w nim musi być – o tym mówi w/w Ustawa:

  „2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie”.

  Więc treść powinna być mniej-więcej taka:

  „1.DKwP jest apolitycznym stowarzyszeniem, które działa na terenie miasta (powiatu/gminy} … w celu szerzenia kultury prawnej, wartości europejskich i narodowych, rozwijania cnót obywatelskich, stosując środki zgodne z prawem.

  2. (też ważny punkt) Członkowie Drużyny dzielą się na Honorowych, Zwyczajnych i Wspierających. Składkę od Członków Zwyczajnych ustalono na (np. 1 zł) miesięcznie,

  3. Członkowie Honorowi składek nie płacą, składka Członków Wspierających ustalana jest indywidualnie.

  4. (Liderem - ? tu nazwa) Drużyny wybrano (imię nazwisko, adres, pesel, telefon, ),

  5. siedziba Drużyny znajduje się w (adres).

  6. Lider wybierany jest większością głosów Członków Zwyczajnych.

  7. Lider podejmuje decyzje bieżące,

  8. Sprawy finansowe rozstrzygane są większością głosów.

   

          Miejsce, data

                                                  Podpisy

   

  UWAGA: Art. 3 Prawa o Stowarzyszeniach:

  „2. Małoletni w wieku od 16 do 18 lat, którzy mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą należeć do stowarzyszeń i korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego, z tym że w składzie zarządu stowarzyszenia większość muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.

  3. Małoletni poniżej 16 lat mogą, za zgodą przedstawicieli ustawowych, należeć do stowarzyszeń według zasad określonych w ich statutach, bez prawa udziału w głosowaniu na walnych zebraniach członków oraz bez korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego do władz stowarzyszenia. Jeżeli jednak jednostka organizacyjna stowarzyszenia [ czyli sama Drużyna – bo stowarzyszenia zwyczajne nie mogą tworzyć oddziałów!) zrzesza wyłącznie małoletnich, mogą oni wybierać i być wybierani do władz tej jednostki”.

   

  ~4) Następnie Protokół i Regulamin wsadzamy w kopertę i wysyłamy poleconym do Starostwa w swoim Powiecie. Drużyna może już działać ( w sensie przyjmowania nowych członków, zakładania profilu na FB itd.);

  UWAGA: Członkami, również Wspierającymi, nie mogą być osoby prawne – tylko fizyczne!); jeśli przez 30 dni Starostwo nie wniesie uwag, byt DKwP jest zatwierdzony.

  ~5) Jeśli wniesie, na ogół należy się zastosować. W razie wątpliwości podam adres, na który należy pisać w celu otrzymania porady!

  To tyle na razie – proszę zacząć tworzyć Drużynę już DZIŚ!

 • 14-05-2015 10:56:00

  Tworzymy Drużyny Korwina!

  Pół miliona ludzi głosowało na mnie w tych wyborach – i w poprzednich, i w poprzednich... To naprawdę twardy elektorat. Jesteście uparci i wiecie, czego chcecie. Tylko... nie jesteście zorganizowani.
  Już raz próbowałem tworzyć takie Drużyny Korwina. Efektem było pojawienie się wielu młodych, zdolnych działaczy partyjnych – ale masowy ruch nie wyrósł. Tym razem spróbujemy oddolnie.
  To propozycja dla młodych ludzi – nawet bardzo młodych. Powyżej 14 lat – powiedzmy. Do 21 – powiedzmy. Ograniczeń nie ma. Młodzież poniżej 16 lat musi tylko posiadać zgodę opiekunów.
  Drużyny Korwina mają powstawać spontanicznie. Formalnie będą to tzw. „stowarzyszenia zwyczajne”, które nie muszą rejestrować się w Sądzie Rejestrowym. Już 3 osoby mogą założyć stowarzyszenie pod nazwą np. Drużyna Korwina z ulicy Kościuszki.
  Drużyny mają powstawać spontanicznie. Nie będzie żadnej wspólnej organizacji. Drużyny w żaden sposób nie będą powiązane z partią KORWiN. Członkowie partii KORWiN (poza „młodzieżówką”) zostali poproszeni o nie wstępowanie do tych drużyn.
  Celem Drużyn jest propagowanie właściwych wartości wśród kolegów, pilnowanie porządku (nie ukrywam, że powinny być gotowe, gdyby doszło do prób fałszerstwa wyborów!), pełnoletni członkowie Drużyn powinni być członkami komisyj wyborczych. Na pewno Drużyny powinny opanować do perfekcji umiejętność tworzenia Flash Mob-u. Drużyny powinny też nawiązywać współpracę z jednostkami wojskowymi – by szkolić się w strzelaniu i innych potrzebnych umiejętnościach.
  Miejscem wymiany informacyj będzie strona na FaceBooku i strony lokalne. Będę tam podrzucał Drużynom tematy, którymi powinny się zająć.
  Proszę nie zwlekać – i już jutro przystąpić do tworzenia Drużyn. Trójka znajomych wystarczy. Jutro zostaną podane adresy, na które chętni powinni się zgłaszać. I technika zakładania takiego mini-stowarzyszenia.
  Liczę, że spośród 500.000 głosujących na mnie jest co najmniej 200.000 gotowych do zrobienia czegoś konkretnego. I dochodzi jeszcze ze 300.000 młodych ludzi w wieku przedwyborczym – chętnych by przyłożyć ręki do walki z kłamstwem, korupcją i niesprawiedliwością.
  Więc ruszcie tyłki sprzed ekranów – i weźmy się do zmiany tego, co zmienić się da!
  Wersja dla niepiśmiennych - tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=S5K-NA9KrWA

 • 14-05-2015 00:10:00

  Niesamowite wyjaśnienie zagadki

  Kilka razy w ostatnich latach - i chyba tez raz w ostatnich dniach - wspominałem o niesamowitym fenomenie. Otóż, gdy śp.prof.Jerzy Przystawa maniacko nawoływał do JOWów,  ktoregoś pięknego dnia w "Rzeczpospolitej" pojawił się apel o przeforsowanie JOWów - podpisany przez ponad 1000 osób ze strony raczej lewicowej: tacy lekko lewicujący intelektualiści spod znaku Adama Michnika, powiedzmy. Było to kompletne zaskoczenie - bo żadnej akcji w sprawie zbierania podpisow pod tym nie było, a tu dwie kolumny "Rzplitej" zajęte przez takie coś?  Uznalem, że to po prostu jakis odlam bezpieki postanowił wystapić z taką inicjatywą. 

  Co było jeszcze bardziej dziwne: dyskusja na tym trwała w "Rzplitej" jakieś dwa dni - i: jakby nożem uciął. Uznalem, że po prostu dostali rozkaz, by się wycofać. 

  Po prostu: niesamowite zjawisko. Kto i w jakim celu zadał sobie trud pozbierania podpisów pod takim wnioskiem wśród bardzo znaczących intelektualistów? Dlaczego nie nawiązali współpracy z prof.Przystawą? Dlaczego tak potężna inicjatywa calkowicie zdechła? Jakie służby specjalne za tym się kryły? 

  Dzwoniłem dziś do kilku ludzi z "Rzeczypospolitej", by to sprawdzili. Tymczasem nieoczekiwanie wyjaśnił tajemnicę p.Andrzej Olechowski (agent, ps."Must"): 

  http://niezalezna.pl/66990-olechowski-ujawnia-prawde-o-platformie-szokujace-slowa-o-akcji-ws-jow-w-2004-roku

  okazuje się, że to były ćwiczenia członków PO! By mnie gnusnieli, kazano im pozbierać pod tym podpisy. 

  A potem wrzucono te podpisy do kosza. 

  Ciekawe, jak się czują teraz ci intelektualiści - użyci jako figuranci w partyjnych manewrach? 

  Tak nawiasem: spora część agentury najwyraźniej przestała popierać Pana Prezydenta. Hmmmm...

 • 12-05-2015 09:26:00

  I co dalej?

  Nie ukrywajmy: mimo, że mam prawie tyle samo głosów, co kandydaci SLD i PSL, wynikami wyborów jestem głęboko rozczarowany. P.Paweł Kukiz wziął cały elektorat ludzi niezadowolonych z ustroju – na który, nie ukrywam, liczyłem. No – przynajmniej na połowę.

  Bo elektoratu jasno i zdecydowanie opowiadającego się za Prawica jest w Polsce może 5%. Na szczęście: wśród ludzi młodych mam poparcie 30% - więc każdego dnia liczba moich zwolenników rośnie – a zwolenników Lewicy typu PiS czy SLD – maleje.

  Tylko: gospodarka na pewno nie wytrzyma do czasu, aż wygramy wybory.

  Ponadto: ponad półtora miliona moich zwolenników zapowiadało, że jeśli nie wygram – to wyjeżdżają z Polski. Co ciekawe: większość z nich nie zagłosowała na mnie – tylko na p.Kukiza. Bo uważali, że jest większa szansa, że obali On ten system

  Obalić to obalić – pytanie: czym go zastąpić? Bo w 1789 roku udało się we Francji obalić skorumpowaną i nieudolną monarchię – ale efektem było ćwierćwiecze mordów i rzezi, a Francja – przedtem bezdyskusyjnie największe mocarstwo w świecie – spadła na trzecie, a może nawet czwarte miejsce.

  A czy Polska ma z czego spadać?

  Z drugiej strony ostatni przed wyborami sondaż partyjny (TNS-Polska) dal nadzwyczaj obiecujące wyniki:

  PO – 34%
  PiS - 30%
  KORWiN - 6%
  --------------------------------------------
  PSL - 4%
  SLD - 4%
  Ruch Narodowy 2%
  Twój Ruch 1%
  Kongres Nowej Prawicy 0%

  Gdyby tak było rzeczywiście, moglibyśmy (prawie...) rządzić Polską – ale 6% to raptem około 15 posłów – a różnica między PO i PiS mogłaby okazać się większa.

  Należy jeszcze zauważyć, że opierając się na swojej ogromnej popularności p.Paweł Kukiz, (choć zarzeka się, że tego nie zrobi) zapewne założy własną partię. Jaki będzie jej los? Nie wiadomo. Może być jak z Partia X p.Stanisława Tymińskiego, która zniknęła zupełnie, choć p.Tymiński miał 25% poparcia – a może się z tego zrobić coś trwałego.

  Najważniejsze pytanie brzmi jednak: co zrobią PiS i PO?

  Bo Pan Prezydent natychmiast (!!) zapowiedział, że jest za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi – a p.Duda jest przeciwko. Tym samym liczy, że przeciągnie na swoją stronę te 20% elektoratu p.Kukiza. I co teraz zrobi p.;Duda?

  W chwili, gdy to piszę, nie wiem.

  Stoją przed nim dwie możliwości:

  Pierwsza: powiedzieć, że istotnie jest przeciwko JOWom. Tym samym zyska sobie moich zwolenników i zwolenników PSLu. Co może nie wystarczyć.

  Druga jest przerażająca: PiS zgłasza w Sejmie projekt ustawy zmieniającej Konstytucję i Ordynację wyborczą. PO nie będzie miała wyboru – i poprze ten projekt, bo przecież parę lat temu sama za tym optowała. P.Paweł Kukiz nie będzie miał wyboru – i też to poprze spoza Sejmu. Po czym na jesieni odbędą się wybory wg nowej ordynacji – i ani ja, ani p.Kukiz – nawet, gdybyśmy się zjednoczyli, nie weźmiemy w Sejmie ani jednego mandatu.!

  No, w jednym-jedynym okręgu w Polsce p.Kukiz jest na pierwszym miejscu – i jeśli stamtąd wystartuje – to może się zmieści. Być może również ja gdzieś się zmieszczę. Choć np. w Wielkiej Brytanii niezwykle popularny p.Nigel Farage nie zdołał wejść do Izby Gmin.

  Bo nie należy do żadnej z dwóch największych partyj.

  Podobno gdy Pan Bóg chce komuś splatać figiel, to spełnia wszystkie jego życzenia. W tej chwili PO i PiS mogą spłatać okrutny figiel p.Kukizowi....

  ~...a przy okazji i mnie. O PSL i SLD nie mówmy – bo to już trupy z zamierzchłej przeszłości.

  Jedyna nadzieja, że PO i PiS tak się nie znoszą, że nie dojdą do porozumienia – choć obie strony mają w tym interes.

  Co będzie świadczyć o głupocie polskich – pożal-się-Boże - „polityków”.

  Cóż: to, że nasi okupanci są głupi, może nam wyjść na korzyść...

  (Artykuł dla prasy lokalnej m.in. w Środzie Wlkp i Kaliszu) 

 • 11-05-2015 22:32:00

  Będziemy dalej walczyć o dumną i bogatą Polskę!

  Dziękuję wszystkim za oddane głosy na moją kandydaturę!
  Szczególne podziękowania należą się sztabowi na czele z szefem sztabu wyborczego W.Cz. Przemysławem Wiplerem - a także całemu biuru prasowemu, wszystkim działaczom i sympatykom w Polsce i za granicą, którzy wspomogli kampanię finansowo oraz czynem np rozwieszając plakaty, przychodząc na spotkania, udostępniając wpisy na swoich profilach na Facebooku czy po prostu przekonując swoich znajomych, sąsiadów czy rodzinę.
  Na pewno się nie poddajemy i będziemy dalej walczyć o dumną i bogatą Polskę! Wybory do parlamentu już jesienią.

 • 11-05-2015 01:27:00

  29% wśród młodzieży

  Przyszłość należy do nas!

  "Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz kolejny zorganizowało szkolne wybory prezydenckie. Wzięło w nich udział 1415 szkół, w których prawo oddania głosu posiadało ponad 320 000 uczniów, frekwencja wyniosła ponad 60%.

  Największe poparcie młodzieży zdobył Janusz Korwin-Mikke (29%). To już jego drugi sukces w młodzieżowych wyborach, w ubiegłorocznych – do Parlamentu Europejskiego – jego partia również zwyciężyła. Wyniki Korwina-Mikke z lat 2014-2015 są też znacznie lepsze niż te z młodzieżowych w wyborów prezydenckich w 2010 i 2005 roku (odpowiednio 12,7% i 2,9%).

  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aż 46,1% młodych wyborców zagłosowało na kandydatów, którzy określają siebie mianem antysystemowych (Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Marian Kowalski, Grzegorz Braun i Jacek Wilk). Jeśli zaś przyjrzymy się wynikom ze szkół ponadgimnazjalnych, udział głosów oddanych na tych kandydatów jest jeszcze większy (51,1%). Wynik ten jest tym bardziej znaczący, że w analogicznych wyborach młodzieżowych w 2010 roku kandydaci uznawani za antysystemowych zebrali tylko jedną czwartą głosów.

  Ponad 64% głosów zdobyli kandydaci kojarzeni z prawicą, 15% młodych wyborców wsparło kandydatkę i kandydatów związanych z lewicą, 20,3% głosów oddano na kandydatów centrowych (Bronisław Komorowski i Adam Jarubas)."

  Źródło: http://www.mlodzi.ceo.org.pl/…/wyniki-mlodzi-glosuja-wybory…

 • 08-05-2015 23:55:00

  Moi Drodzy! To moja ostatnia prośba przed ciszą wyborczą.

  Spotkałem się na trasie z setkami tysięcy ludzi. Nastrój: WYGRAMY! Jesteśmy potęgą. Sama życzliwość i sympatia. Dwóch tylko ludzi okazało wyraźną niechęć lub wrogość (jeden mną „pogardza” - ale nie wytłumaczył, z jakiego powodu).  
  Teraz musicie Państwo przekonać możliwie wielu Krewnych i Znajomych. Przypominam argumenty:
  Na zwolenników pp.Dudy i Komorowskiego:
  „Wynik pierwszej tury jest przesądzony. I tak spotkają się pp.Duda i Komorowski. Więc nie ma sensu marnować na nich głosu – natomiast głosując na JKM pokażecie, że nie podoba się Wam to skorumpowane, nieudolne państwo”  
  Na zwolenników p.Kukiza:  
  „To zacny i porządny człowiek – ale nie zna się na polityce.  Najlepszy dowód z tymi JOWami: działają dokładnie odwrotnie, niż On sądzi. Głosując na JKM pokażecie, że jesteście za radykalną zmianą, ale JKM już 50 lat z tym walczy – i dokładnie wie, co trzeba zrobić. Kukiz powinien zrozumieć, że trzeba go poprzeć”  
  Trzeba przypomnieć, że popiera mnie masa ludzi – np. Stanisław Michalkiewicz – w tym wiele kobiet (popierała mnie np.śp. Joanna Chmielewska czy Krystyna Sienkiewicz). I pokazać, jak telewizja kłamie: że niby kazałem strzelać do górników (!!), nie pokazuje wielkich wieców (pokazać!), nie daje czasu w TV (zestawienie dwa dni temu). Itd.   
  Wreszcie podać najwłaściwsze punkty mojego programu:  
   
  1) Zlikwidować podatki dochodowe i od kupna sprzedaży, co usunie bezrobocie.  
  2) Radykalnie zmniejszyć biurokrację i uprościć przepisy  
  3) Zlikwidować korupcję poprzez prywatyzację
  4) Wprowadzić prywatną – znacznie tańszą i lepszą – oświatę i służbę zdrowia. Znikną kolejki do lekarzy, lekarstwa (te droższe...) stanieją 6 (sześć) razy. Dobry bywa przykład z weterynarią: psy i koty nie czekają w kolejce do lekarza, a leki i operacje są b. tanie – bo weterynaria jest prywatna!  
  5) Wetowanie wszelkich podwyżek podatków  
  6) Zasadnicza naprawa prokuratury i systemu sądownictwa (to drugie potrwa, niestety, kilka lat).  
  7) Silna 100.000 armia

  8) Niedopuszczenie, by pp.Duda lub Komorowski wciągnęli Polskę w III Wojnę Światową – do czego się Oni szykują. Robią już próbny pobór do wojska, podbechtują Amerykanów, by zrobili wojnę "w obronie Ukrainy".
  I tak dalej.  
  To BARDZO ważne. Każdy głos się liczy! Musimy IM pokazać, gdzie raki zimują!  
  Aha: dowiedziałem się dziś, że mamy dziurę w budżecie bo zamówiliśmy o „pół spotu” za dużo. Pieniądze, okazuje się, można wpłacać do 23.59 w niedzielę. Będę wdzięczny – bo jest kłopot...  
  Z góry dziękuję.

 • 08-05-2015 23:20:00

  Grafika podsumowująca moją kampanię wyborczą w liczbach

  Grafiką podsumowująca moją kampanię wyborczą w liczbach. Można udostępnić na swoich profilach do czego gorąco zachęcam.

  Tutaj nagranie na którym Pan Stanisław Michalkiewicz oświadczył, że odda na mnie głos za co bardzo dziękuję: https://www.youtube.com/watch?v=zU7WJ-vHkv8

  Proszę te grafiki pokazać swoim rodzicom, znajomym, kuzynom i sąsiadom!
  - Grafika porównującą poglądy kandydatów na urząd Prezydenta RP: http://zapodaj.net/images/37274a6a31318.jpg
  - Grafika porównującą ile chcą zabrać poszczególne partie polityczne z naszych pensji: http://zapodaj.net/images/808858e7c40dd.jpg

  A zdjęcia w Wielkiego Finału Kampanii znajdą Państwo tutaj: https://www.facebook.com/media/set/…

 • 08-05-2015 17:29:00

  P.Nigel Farage przegrał!!! UKIP tylko 1. Rezultat końcowy wyborów w Wielkiej Brytanii:

  (36,9%)  331 - Konserwatyści, mają wygodną większość.

  (30,5%)  232 - Labourzyści

  ( 4,7%)     56 - Szkoccy Nacjonaliści

  ( 7,8%)       8 - Liberalni Demokraci – taka „Unia Wolności”

  ( 0,6%)       8 - Demokratyczni Unioniści – prawicowa partia irlandzka

  ( 0,6%)      4 - Sinn Féin – lewicowi nacjonaliści-rewolucjoniści irlandzcy, nie obejmują krzeseł, bo protestują.

  ( 0,6%)      3 – Plaid Cymru – nacjonaliści z Walii

  ( 0,3%)      3 – SocjalDemokraci & Labour Party z Irlandii – lewica, za pozostaniem w UK.

  ( 0,4%)      2 – Ulsterska Partia Unionistyczna – centro-prawica irlandzka

  (12,6%)     1 – UKIP prawicująca partia żądająca wyzwolenia UK spod okupacji UE

  ( 3,8%)      1 – Zieloni, czyli niedojrzali Czerwoni

                     1 – niezależny (tak! dzięki JOWom niezależni mogą dostać się do Izby Gmin!)  

  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - tak działają i dzialały JOWy. Ciekawostką jest tylko pozycja  nacjonalistów szkockich.  W Polsce RAŚ, gdyby się wzmocnił, mógłby po wprowadzeniu JOWów zostać języczkiem u wagi i rządzic Polską! 

 • 08-05-2015 08:34:00

  Sytuacja w UK - katastrofa JOWów

  Tu wyniki (nie prognozy) z godziny 8.18. Do policzenia prawie 100 okręgów. Komentarz poniżej:

  Wyniki są bardziej miażdżące, niz się tego obawialem.  Na 554 okręgi dwie wielkie partie wzięły 470,

  UKIP, która w w wyboraxch proporcjonalych miałaby ok. 90 mandatów (14% poparcia), w systemie JOW ma 1 mandat (w Thanet South trwa liczenie - p.Nigel Farage ma jeszcze szansę),

  http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/generalelection/sorry-theyve-not-even-started-counting-the-votes-for-nigel-farages-target-thanet-south-yet-10234614.html?icn=puff-3    Wyniki maja być po 12.00

  Za to dość wredna partia Liberalnych Demokratów (na lewo od PO) mająca poparcie 9% ma ich 7.

   

  W przekładzie na polski:

  PiS 220 mandatów, PO 205,  SLD 5  + 30 niezależnych i z innych partyj - w tym,(być może...) Korwin-Mikke i Kukiz 

  Gdyby natomiast Ruch Autonomii Śląska miał na Śląsku poparcie nie ok.15% lecz ok. 30% - to wyniki byłyby takie: 

  PiS 200 mandatów, PO 190, RAŚ 40 SLD 5  + 25 niezależnych i z innych partyj - w tym, (być może...) Korwin-Mikke i Kukiz. Polską rządziłby RAŚ!! 

  Tak więc argument boJOWników, że w Polsce do Senatu to dziala źle, bo okregi za duże był błędny: w UK jest nie 100, nie 460 lecz 650 okręgów

  Uwaga: to nie znaczy, że system JOWów jest "zły"!! System JOWów pozwala łatwiej na utworzenie stabilnej wiekszości (tym razem akurat nie...) - i to jest zaleta. Natomiast NIE zmniejsza przewagi Wielkich Partyj (a wręcz przeciwnie) i NIE zmniejsza wpływu prezesow partyj nad dpborem kandydatów (a wręcz przeciwnie).

  Powinniśmy się teraz z p.Pawłem Kukizem naradzić nad innym środkiem do rozwalania betonu. Np. likwidacja progu 5%?

  Nazwijmy to "Jednolite Obliczanie Wyborów"... Może być?  

 • 07-05-2015 22:51:00

  Czekamy w nerwach na wyniki wyborów w Zjednoczonym Królestwie

  UKIP już zdobył 4 mandaty; jeśli zdobędzie jeszcze 16 - wycofuję się w wyborów!
  W Piekarach Śląskich podszedł do mnie człowiek, i powiedział, że jako syn Niemca zaraz występuje o obywatelstwo niemieckie. Dlaczego? Nie chce zostać wzięty do wojska na wojnę z Rosją za Ukrainę!
  A Ukraińcy nie wpuścili motocyklistów z rajdu im.rotmistrza Pileckiego. Cóż: daliśmy im niedawno zły przykład. Jednak, swoją drogą:, ładnie mi "zaprzyjaźniony kraj". Tfu! .
  Spotkania:
  - 7 maja o godzinie 18:30 w Sosnowcu
  https://www.facebook.com/events/818583094897340/
  - 7 maja o godzinie 20:30 w Gliwicach:
  https://www.facebook.com/events/1680004912220470/
  - 8 maja o godzinie 18:00 w Chorzowie:
  https://www.facebook.com/events/878611985533385/

 • 07-05-2015 03:07:00

  Wielki Finał Kampanii Wyborczej

  Zapraszam na Wielki Finał Kampanii Wyborczej:
  - 7 maja o godzinie 11:00 w Zawierciu
  https://www.facebook.com/events/896348123779042/
  - 7 maja o godzinie 18:30 w Sosnowcu
  https://www.facebook.com/events/818583094897340/
  - 7 maja o godzinie 20:30 w Gliwicach:
  https://www.facebook.com/events/1680004912220470/
  - 8 maja o godzinie 18:30 w Chorzowie:
  https://www.facebook.com/events/878611985533385/

 • 06-05-2015 09:50:00

  Pomóżcie sfinansować ich emisję w paśmie płatnym

  Podobają Wam się nasze spoty? Pomóżcie sfinansować ich emisję w paśmie płatnym - dotrzyjmy do milionów wyborców! Potrzebujemy 84 tys. zł. na wykupienie planowanego pakietu! Gdyby co 10 fan tego profilu przelał 5 zlotych, udałoby się! Pomożecie? Tutaj dane do wpłat: http://www.partiakorwin.pl/wesprzyj-kampanie-prezydencka/ Dziękujemy!

<< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 następne >>

Strona 1 z 127 [postów: 20 z 2530]