Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5086 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-10-2010 23:55:00

  Kto jest dobrym prezydentem?

  Na ONETcie prowadzę blog juz cztery lata - i dzis odkryłem, że nmzapisałem sobie, by ten tekst - sprzed równo czterech lat - dzis Państwu przypomniec.

  Dlaczego?

  Prosze się domysleć!

   

  3 godziny dla premiera

  TVN poinformowała obywateli, iż boli ją serce, że b-cia Kaczyńscy nic, tylko robią co mogą, by pogorszyć stosunki polsko-niemieckie. I jednym tchem dodała, ze p.Aniela Merkel poświęci p.Jarosławowi Kaczyńskiemu aż 3 godziny - co jest wręcz niespotykane.

  Czego to dowodzi? Tego, że z Niemcami trzeba ostro! Jak z nimi uprzejmie - to włażą na głowy. Jak ich ktoś opieprzy - to szanują!

  Przypominam, że Niemcy - to nasz jedyny poważny wróg, bo ma do nas poważne (choć doskonale ukrywane) pretensje terytorialne. Reżymowa (a także posiadana przez Niemców...) prasa skrzętnie ukrywa to, że Niemcy z Polską (podobnie jak Japonia z Rosją) nadal nie mają podpisanego traktatu pokojowego, że wprawdzie rozmaite traktaty i "deklaracje" uznają granicę na Odrze i Nysie - ale zgodnie z Konstytucją RFN Niemcy "istnieją nadal w granicach z 1938 roku" i w każdej chwili (pardon: w odpowiedniej chwili) ktoś zgłosić się może do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe po orzeczenie, że traktaty, układy i deklaracje sprzeczne z Konstytucją RFN są nieważne. I Trybunał tak orzeknie - całkiem słusznie. Bo taki jest porządek prawny. Tylko w Polsce politycy robią sobie z Konstytucji śmichy-chichy.

  Nie tylko z Konstytucji. PAP podaje: "Pytany o uchwałę Sejmu, dotyczącą reparacji wojennych od Niemiec, premier odpowiedział: »Moment! Polski parlament postanowił co prawda niemal jednogłośnie domagania się od Niemiec reparacji wojennych. Ale rząd nie dochodził tych żądań«".

  Czyli Rząd ma kompletnie w nosie to, co tam sobie uchwala Sejm.

  Od Sejmu przejdźmy do spraw poważnych: pomyślcie ludzie!! Jeśli to, co piszę, to strachy na Lachy - to dlaczego Niemcy nie zmieniają Konstytucji? Dlaczego kategorycznie odmawiają podpisania traktatu pokojowego?

   

  Bo Japonia nie podpisuje z Rosja, gdyż nie uznaje zaboru wysp Kurylskich.

  "Nasza" tzw. "klasa polityczna" - pp.Mazowiecki, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński itp. - woli o tym nie myśleć. Byle do końca kadencji.

  P.Premier ma zaproponować p.Kanclerzynie opcję ZERO - czyli obydwie strony mają zrezygnować ze wzajemnych roszczeń. Postulat bardzo słuszny - ale... z MOICH roszczeń tylko JA mogę zrezygnować. P.Premier może - ale pod warunkiem, że rząd III RP będzie poszkodowanym wypłacał takie odszkodowania, jakie wypłaciłaby im RFN!

  O co, jako prezydent m.st. Warszawy i prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Mieszczan Warszawskich - będę dbał. To 8000 budynków prywatnych zburzonych z rozkazu Reichskanclerza Adolfa Hitlera - już PO kapitulacji Powstania. A także sporo rozwalonej celowo miejskiej infrastruktury. Ja doskonale rozumiem, że nie będzie się płacić za szkody powstałe w wyniku działań wojennych - ale to był rozkaz POLITYCZNY.

  I RFN - spadkobierca prawny III Rzeszy - powinna zapłacić. A jeśli III RP chce te należności przejąć - to proszę bardzo.

  Obawiam się jednak, że Jarosław Kaczyński ma własność prywatną w niezbyt wielkim poważaniu - uważając, wzorem Stalina, że co to jest jakaś-tam "prywatna własność" wobec Potęgi Państwa.

  Wolałbym, by wybory były za 10 miesięcy, a nie za cztery lata. Bo tylko wtedy politycy w d***kracji trochę myślą o wyborcach...

 • 30-10-2010 23:50:00

  Panu Baczyńskiemu 1/4 odpowiedzi

  {Bacz} napisał coś, co mnie (już po raz drugi!) u Niego zdumiało: 

  "Nie trzeba być dogmatykiem, lepsze jest wrogiem dobrego. Jak ludzie chcą pracy to trzeba im dać. Zamiast zwalniać połowę urzędników to lepiej im obniżyć etaty do 1/4 i zmniejszyć pensję cztery razy, a za to przyjąć drugie tyle ludzi. W ten sposób jeszcze Pan zaoszczędzi na zasiłkach."

  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zapomniałem wczoraj (przyszło kilka osób z okazji moich urodzin) odpowiedzieć p.Baczyńskiemu – i dzięki temu część roboty odwalili za mnie PT Komentatorzy. Dziękuję.

  Obalenie pomysłu p.B. (nb.: niektórym Komentatorom się on podobał!) najlepiej przeprowadzić per reductio ad absurdum (co zapewne niektórzy określą to słowami „Mikke znów zabełtał”. Zbliżoną metodę można np. znaleźć tu: http://tiny.pl/hgnck

  Dlaczego zatrzymywać się na cztery razy większej liczbie pracowników (za ćwierć zapłaty, oczywiście?) . Zatrudnijmy 10 razy tyle – za 1/10 zapłaty – albo i 100 razy tyle! Za 1% zapłaty.

  Powstaje pytanie: czym to się będzie różniło od bezrobocia?

  Otóż {Bacz} traktuje problem zero-jedynkowo: albo ktoś JEST zatrudniony – albo NIE JEST. W rzeczywistości, jak pisałem, ludziom wcale nie chodzi o prace, lecz o pieniądze – ale te są, cum grano salis, wielkością ciągłą. Nie zarabianie nic to tylko szczególny przypadek, mało różniący się od zarabiania 1 grosz.

  Drugi aspekt jest formalny: jak to: „Zatrudnijmy?” Zatrudniany musi chyba na to wyrazić zgodę? Otóż on zgody nie wyrazi – z wielu powodów.

  Jednym są koszty dojazdu do pracy. Nie tylko koszt biletów czy benzyny – ale i traconego czasu.

  Innym jest to, że pracy w Polsce jest pod dostatkiem – co widać po tym, że przyjeżdżają do Polski rozmaici ludzie zza wschodnich granic - i nie tylko pracę natychmiast znajdują, ale jeszcze z zarobków odkładają trochę, by wysłać rodzinom. Zarabiają więc pewno znacznie więcej, niż ¼...

  Natomiast {Bacz} ma rację w jednym, ale za to waznym, punkcie: w kraju socjalistycznym problem jest istotnie zero-jedynkowy, bo „zatrudnienie” oznacza opłacanie za „zatrudnionego” ZUSu, świadczeń medycznych, składki emerytalnej.

  Tak: nawet, jeśli ktoś takiej składki formalnie nie płaci – np. wojskowi – to należy liczyć, że przy zarobkach np. 4000 zł otrzymują dodatkowo ponad 2000 zł – bo po 15 latach służby będą otrzymywali do końca życia bynajmniej nie najniższą emeryturę.

  Gdyby więc ten wojskowy został zatrudniony na 1/10 etatu, to jego zarobki zmniejszyłyby się z 7000 (pamiętajmy o ubezpieczeniu zdrowotnym i innych świadczeniach_ np. ulgi za przejazdy PKP dla rodziny...) do 3.400: 400 gotówką, reszta w świadczeniach ubocznych. Gdyby miał bogatą żonę – to byłby to wcale niezły interes...

  To działa jednak tylko w patologicznym ustroju, jakim jest socjalizm.
 • 29-10-2010 23:55:00

  Czy homoseksualizm jest zboczeniem?

  O ile śledzę dyskusje na ten temat (szczerze pisząc: robię to rzadko) odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z dwoma nienawidzącymi się obozami. Jedni „dowodzą” że homoseksualizm JEST zboczeniem, odsądzając swoich przeciwników od czci i wiary – a drudzy twierdzą, że zboczeniem nie jest... podobnie traktując swoich oponentów.

  Ja ten spór, jak wiele innych, uważam za spór wariatów.

  Przywykłem bowiem, że spory należy zaczynać od definicji. Najpierw należy zdefiniować, czym jest „zboczenie” - a potem dyskutować, czy homoseksualizm zboczeniem jest – czy nie jest.

  Sęk w tym, że każdy dyskutant tworzy sobie własną definicję pojęcia „zboczenie” - a dalej już mu wszystko, co „powinno” wynikać – wynika. Np. Józef – Maria Hoëné-Wroński wymyślał sobie całkiem nowe słowa i definicje – co, oczywiście, utrudniało Jego oponentom sensowną dyskusję.

  Można więc stworzyć taką definicję słowa „zboczenie seksualne”, ze będzie pod nią podpadała wyłącznie np., nekrofilia – a to, co potocznie nazywamy zboczeniem zostanie nazwane „queeryzmem” - i wtedy homoseksualizm oczywiście nie jest zboczeniem . Można nazwać „zboczeniem” wszystko z wyjątkiem kochania się w pozycji misjonarskiej – i wtedy będzie.

  Dyskusja jest tu oczywistym absurdem.

  Jeśli mamy dyskutować - to o tym, co znaczy „zboczenie” w pojęciu powszechnym. Otóż przeciwnicy uznawania homosiów za zboczeńców wiedzą świetnie, że 99% ludzi nazywa homoseksualizm zboczeniem – i właśnie chcą to zmienić. Powołują się jednak przy tym na rzekomo naukowe opracowania – tyle, że są to rozważania zaczynające się od skonstruowania innej, niż powszechnie przyjmowana, definicji zboczenia.

  Oczywiście taka dyskusja jest bez sensu,

  Skoro jednak ludzie o tym z zapałem dyskutują – to może jednak COŚ JEST przedmiotem dyskusji?

  Formalnie biorąc – nie.

  W rzeczywistości słowa w każdym niemal języku są obciążone wartościami (nie dotyczy to np. esperanto – i dlatego esperanto nie chce się „przyjąć”). Jak w „1984”: słowa wartościują. Słowo „zboczeniec” ma wartość dość silnie ujemną. I tylko dlatego obie strony o tym dyskutują. Gdyby słowo „zboczeniec” było aksjologicznie neutralne – nikt by o tym nie dyskutował!!!

  Spór więc tyczy tak naprawdę tego , czy homoseksualizm jest „dobry” czy „zły” - a przecież de qustibus non est disputandum. To, że ten dyskurs prowadzony jest pod przebraniem „dyskusji naukowej” nie zmienia faktu, że jest to – bo musi być – bełkot. Każda strona powtarza swoje mantry – i jakiekolwiek wspólne ustalenia nie są możliwe. .

  Dlatego czymś takim nie warto się zajmować.

  Na zakończenie słów kilka o aspekcie prawnym.

  Otóż w żadnym z kodeksów, w żadnej z ustaw nie występuje słowo „zboczenie”. Z tego zaś wynika, że zakwalifikowanie homoseksualizmu jako „zboczenia” bądź nie - nie niesie żadnych konsekwencyj prawnych Prawnicy w ogóle nie mają więc tu nad czym dyskutować.

  Jakie inne konsekwencje mogłoby to nieść? Niektórzy twierdzą, że medyczne: rzekomo z tego, ze homoseksualizm JEST zboczeniem wynika, że należy go (przymusowo lub nie – są różne szkoły) leczyć.

  Jest to oczywista nieprawda. np. grypa nie jest „zboczeniem” - a mimo to się ją leczy; nie jest „zboczeniem”również dżuma – a leczy się ją przymusowo – podobnie jak trąd.

  Z drugiej strony jest zboczeniem np., seks oralny – a jednak nikt jakoś nie proponuje leczenia go.

  Z czego wynika, że żaden związek logiczny między byciem zboczeńcem a potrzebą bycia leczonym nie istnieje. Także i z tego powodu takie dyskusje są bez sensu. W tłumaczeniu na „nasze” są jedynie – zamaskowanym „naukowa” terminologią pokrzykiwaniem: „Nie lubię homosiów” albo „lubię (tfu!) gejów”. Ulubione – często nieźle płatne - zajęcie naszych yntelygentów i wykształciuchów..

  Czyli strata czasu. Zdecydowanie wolę stanowisko p.Jerzego Urbana, który napisał, że homosiów szanuje, a nawet popiera – tyle, że sam nie praktykuje, bo się brzydzi.

  Tym samym rozwścieczył obydwa obozy.

  Podobnie jak, zdaje się, ja niniejszym tekstem.

 • 28-10-2010 23:43:00

  Najpierw bajka p/t: "Największy Samochód na Świecie":

  W małej podkrakowskiej wsi miejscowy kowal postanowił zmajstrować Największy Samochód Świata. Zadanie było to ambitne, bo istnieją już samochody 40-metrowe. Na szczęście kowalowi szło tylko o zbudowanie Pomnika Samochodu.

  Pomnik taki trzeba było gdzieś postawić. Kowal miał nawet działkę – powstał tylko problem: działka była rolna, a pomnik – to już... architektura. Wójt nie chciał wydać na to zgody – zawistny był, bo mu kowal córkę zbałamucił...

  Na szczęście wieść o budowie Największego Pomnika Samochodu dotarła do samej Warszawy – i dziennikarze zaczęli pisać z oburzeniem o wójcie, który nie pozwala, by w Polsce powstało coś Największego Na Świecie. Wójt wreszcie zgodę wydał – a dziennikarze zaczęli kibicować budowie - protestując tylko z lekka, gdy kowal zaczął przebąkiwać, że Największy Samochód Świata będzie miał tylko 22, a nie 25 metrów wysokości...

  Bo przecież co Polskie to powinno byc największe.

  Co Państwo sądzą o tej historii – która jest całkowicie wyssana z palca?

  Prawdą jest natomiast, że w Świebodzinie ks.Sylwester Zawadzki umyślił sobie dziesięć lat temu wybudować Największy Na Świecie pomnik Jezusa Chrystusa. Ten w Rio ma 30,1 m wysokości (plus 9,5 m piedestału), ten w Świebodzinie: 31 m. Niestety: ks.Kanonik nie wiedział, że w Boliwii, w Cochabamba 1994 roku wybudowano pomnik wyższy: 34,2 m plus 6,24 m piedestału – ale trudno... I tak jest najwyższy - bo kto jeździ do Cochabamby?

  Prawdą jest też, że gdy okazało się, że na budowę na własnej ziemi pomnika trzeba mieć uprzednio zgodę na „przekwalifikowanie ziemi z ornej na budowlaną” (!! - słowo daję; co śmieszniejsze: ludzie to, że władza ma prawo ziemi nie ”odrolnić” traktują jako coś naturalnego!!) to wójt taką zgodę wydał. I ks.Sylwester już kończy ten pomnik montować.

  Gdyby to był Pomnik Samochodu - albo (jeszcze lepiej!) Największy Pomnik Penisa (40 metrów...) - to dziennikarze nie schodziliby z placu budowy z dumą pięć razy dziennie informując, o postępach budowy czegoś Największego na Świecie. Ponieważ jest to pomnik Chrystusa – mało się o tym pisze, a jeśli to w stylu: jakim prawem wójt zgodził się na odrolnienie tej ziemi. Pisze się też prześmiewczo, że ks.Sylwester buduje to metodami chałupniczymi, i na pewno się to-to zawali, nim minie lat pięćdziesiąt, a może nawet dwadzieścia...

  I jeszcze ze zgrozą mówi się o kosztach (podobno 3 miliony), które przecież mogłyby pójść „na głodne dzieci”. Ale ksiądz niczego nie chce od państwa, województwa, powiatu ani gminy – buduje za pieniądze prywatne...

  Dla porównania: pomnik w Rio de Janeiro kosztował w przeliczeniu 8 milionów zł. - i został zaliczony do „Siedmiu Nowych Cudów Świata”.

  Cóż: zasada "Chwalimy Polaka jesli zbuduje Coś Wielkiego" nie ma zastosowania, jeśli ten Polak jest chrześcijaninem, zwłaszcza: katolikiem - a już, nie daj Boże: księdzem.

  Niestety: anty-chrystianizm dziennikarzy jest dziesięć razy większy większy, niż osławiony polski anty-semityzm. Więc nie będą wychwalać Kanonika ze Świebodzina.

  Szkoda.

 • 27-10-2010 23:51:00

  Moje – i cudze

  Śp. Cyryl N.Parkinson pisał ongiś: „Gdyby księgowi dowolnej spółki lub spółdzielni tak prowadzili ich interesy, jak robią to ministrowie finansów państw d***kratycznych, to żaden z nich nie uniknąłby kryminału". Tu nie chodzi o to, że kradną. Chodzi o niesłychaną lekkomyślność.

  Bo inaczej wydaje się swoje pieniądze – a inaczej cudze.

  Na stronie:

  http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2010/sonda-miasto/3.html

  możecie Państwo przeczytać przedwyborczą wypowiedź p.Tadeusza Ferenca, prezydenta m.Rzeszowa:

  Mamy za małe długi

  Martwię się, że zadłużenie Rzeszowa jest na zbyt niskim poziomie. Należy się zadłużać do bezpiecznego progu, pieniądze te przeznaczać na inwestycje, które spowodują wzrost budżetu.

  Do tej treściwej wypowiedzi mam trzy uwagi:

  1. Nie tylko prezydenci miast chcą się zadłużać. Wprawdzie nikt prywatnie nie mówi: „Mam za małe długi” - ale bardzo wielu stara się o kredyty – a to jest przecież dokładnie tym samym. Jeśli chcę zwiększyć swoje zadłużenie – to znaczy, że uważam je za zbyt małe.

  Występuje tu jednak zasadnicza różnica. Jeśli JA zaciągam długi, to JA będę je spłacał. Tymczasem dług zaciągnie p.Ferenc, wybuduje za to basen wodotryskiem, wygra dzięki temu wybory... a spłacać je będzie już inny burmistrz...

  Dlatego istnieje poważne podejrzenie, że gdyby p.Ferenc pożyczał dla siebie, to oceniałby, że „bezpieczny próg” jest znacznie niżej...

  2 Od zarabiania pieniędzy są firmy prywatnie Miasto może żyć z podatków od nich – natomiast nie może prowadzić własnej działalności gospodarczej - co najmniej z dwóch powodów: (A) robi nieuczciwą konkurencję prywatnym firmom (bo, oczywiście, będzie po cichu sprzyjał swojej...) (B) ponieważ zarządzający tymi firmami urzędnicy nie wydają swoich pieniędzy, tylko cudze, to albo szastając nimi bez opamiętania (bo to nie ich...) albo przesadnie skąpią (bo to nie moje, tylko publiczne; muszę o nie dbać!). Czasem, oczywiście, trafia się dobry dzierżawca – ale statystycznie właściciel o wiele racjonalniej gospodaruje – bo to są Jego pieniądz: nie będzie nimi szastał – a z drugiej strony na dobry cel wyda bez wahania, przekonywania „rady rodzinnej” itp.

  3 P.Ferenc wcale nie chce wydawać pieniędzy, by polepszyć byt rzeszowian – tylko po to, by powiększyć budżet! Tymczasem miasto powinno z budżetu wydawać, by maksymalizować zysk społeczny.

  Przykładowo:mogę wyremontować drogę w trzy dni – kosztem 5 milionów złotych. Mogę jednak robić to wolniej, oszczędniej, w cztery miesiące – i wtedy wydam tylko 3 miliony. Prezydenci miast wybierają to drugie rozwiązanie – choćby mieszkańcy tłoczyli się w korkach, tracili czas („Time is money!”) benzynę i niszczyli samochody – co kosztuje ich 6 milionów.

  Gospodarze miast, zapatrzeni w budżet, tych 6 milionów nie zauważają. Bo to nie ich. Oni zaoszczędzili.

  P.Ferenc mówi o tym otwarcie.

  Dobre i to. Ale wyborcy powinni to wziąć pod uwagę.

  =====

  PS. Proszę zajrzeć na wpis wczorajszy. Nadal potrzebni ochotnicy do pomocy przy wyborach. Być może przydałby się ktoś potrafiący odegrać playboya-dla-ubogich, syna byłego komucha? 40 sekund monologu... Proszę sie zgłosić pod "event"

   

 • 27-10-2010 12:27:00

  Zapraszamy dziś na czat

  Godz. 20.00-20.45 nt. in vitro, aborcji i eutanazji - czat.korwin-mikke.pl

  Jeszcze prosba - potrzebny aktor lub ktoś chętny do odegrania drobnej roli w spotach wyborczych! Zgłoszenia w komentarzach!

 • 26-10-2010 18:50:00

  Bronić złodziei? Ruszamy do szturmu:

   

  Jak się okazało, zabójca śp.Ryszarda C. miał również pretensje do WCzc.Stefana Niesiołowskiego (PO, Łódź). I do całej klasy politycznej – która nagle poczuła się serio zaniepokojona. Bo myślała, że ludzie nie lubią tylko PiSu.

  My, konserwatyści, wiemy, ze nie zabija się much, które obsiadły ranę – bo na ich miejsce przyjdą inne, głodne. Trzeba obalić ustrój, a obecnych „polityków” wsadzić en masse do kryminału. Jednak prosty człowiek, widząc gigantyczne afery (z zakupem „Embraerów”, z „Globalnym Ociepleniem”...) może nie strzymać – i chcieć jednemu czy drugiemu politykowi „wymierzyć sprawiedliwość”

  Czy p.Lech Wałęsa nie zachęcał, by „brać sprawy w swoje ręce”?

  Więc p.Ryszard C. wziął. I ja Jego czyn potępiam - ale Go rozumiem.

  Jeśli „politycy” myślą, że przed wybuchem gniewu ludzi obroni ich wojsko i policja – to się mylą. Po skazaniu tych, co strzelali w”Wujku”, nikt do L**u, który będzie ich rozszarpywał, nie wystrzeli...

  Po co ryzykować więzienie? By bronić złodziei?

  =====

  Od dziś jestem Kandydatem Zakolczykowanym – i formalnie mogę rozpocząć formalne działania. Ruszamy.

  Potrzebne zaś są:

  1) pomysły co do prowadzenia kampanii. Oryginalne, zaskakujące – albo wręcz oczywiste, o których nie pomyślałem ani ja, ani mój Sztab. Uprzejmie proszę o zgłaszanie ich na adres: idee@korwin-mikke.pl

  2) Ludzie, którzy prowadziliby kampanię w Sieci: wchodzili na rozmaite strony i portale podając lub prostując informacje o RW JKM. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na adres: net@korwin-mikke.pl

  3) Ludzie do prowadzenia akcji w realu poza Warszawą: obsada spotkań, plakaty, ulotki itp. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na adres: pol@korwin-mikke.pl

  4) Ludzie do prowadzenia akcji w realu w Warszawie: obsada spotkań, plakaty, ulotki itp. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na adres: warsz@korwin-mikke.pl

  5) Ludzie, którzy wchodziliby na strony moich kontr-kandydatów (p.HGW p.Cz.B., p.W.Ol) – i zgłaszali, kiedy mają oni spotkania. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na adres: kontr@korwin-mikke.pl

  6) Ludzie, którzy donosiliby o wydarzeniach na terenie Warszawy, na których warto być. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na adres: event@korwin-mikke.pl

  7) Last but not least: potrzebujemy na trzy tygodnie (do 19-XI) lokalu w centrum Warszawy; obecny na ul.Podskarbińskiej ma bezcenną cechę: wielki parking – ale i zasadniczą wadę: jest na Kamionku, na prawym brzegu Wisły – a przekraczanie mostów stwarza dziennikarzom trudność, co najmniej psychologiczną. Lokal powinien mieć okno, z którego można by wywiesić jakiś plakat. Nie powinien też być zbyt drogi. Kto by takim dysponował, proszony jest o zgłoszenie się na adres: lokal@korwin-mikke.pl

  Z góry dziękuję za zgłoszenia!

  Precz z Bandą Czworga!

   

  Adresy będą działać od 19.30!

 • 25-10-2010 18:53:00

  Nie jest tak źle... I znós tylko uwagi do komentarza. Sorry - zajentyK.

  Wedle ostatnich doniesień w kilku województwach komisje przyjęły uzupełnione wnioski pełnomocników KW JKM - w związku z tym liczba zarejestrowanych okręgów wzrosła do 49. Tym samym plan-minimum (44 okręgi) został przekroczony. Jednak - powtarzam: w porównaniu z liczbą działających Koordynatorów (78) jest to wynik każący zmienić koncepcję organizacji Ruchu.
  Musimy chyba jak najszybciej formalnie połączyć UPR i WiP oraz rozbudować wszędzie  realne - nie: virtualne - struktury organizacyjne.
  Dla równowagi - wiadomość przykra: Komisja Wyborcza dla m.Szczecina:
  http://wybory.onet.pl/samorzadowe-2010/aktualnosci/komitet-korwina-mikke-sfalszowal-czesc-podpisow,1,3743399,aktualnosc.html
  wykryła kilkanaście "ewidentnie" sfałszowanych podpisów pod listami poparcia
  KW JKM - w wyborach do Rady Miasta. Nie rozumiem, jak pełnomocnik mógł nie rozpoznać na pierwszy rzut oka "ewidentnych" fałszywek. Pewno zawinił pośpiech. Takie rzeczy (nadgorliwość i lekkomyślność zbierających, "kukułcze jajo" konkurencji...) zdarzają się każdej partii w każdych wyborach - więc pełnomocnicy muszą być na to uczuleni.

  Zawiadamiam, ze od jutra-pojutrza wprowadzę  na portalu cenzurę  - do konca wyborów. Kilku maniaków pisze non stop to samo - i normalnu człowiekowi odechciewa się zamieścic swój komentarz...

  Ale jednak  ciekawy komentarz dał { kwantl  }:

  Z innej beczki.
  W narodzie coś chyba rzeczywiście zaczyna się budzić. Skrobnąłem na onecie taki mały tekścik, z jak zwykle płonną nadzieją że się pojawi i może ktoś przeczyta, a tu w półtorej godziny kilkadziesiąt głosów poparcia. Szkoda, że to tylko dziadowski onet, a nie np. audycja radiowa w dużej stacji, jednak sam odzew jest znamienny.

  Tutaj link: http://tiny.pl/hwgh3  (dla tych, co boja się wchodzic na nieznane strony:

  Przeczytałem: rzeczywiście! Masa ludzi zadała sobie trud, by wpisać komentarz do komentarza!
  To o czymś świadczy.
  Jutro zostanę zarejestrowany jako kandydat na prezydenta m.st.W-wy. Ruszam do kolejnego boju - i będe potrzebował żołnierzy.
  Jutro w miarę rano napiszę, do czego.
  Dobranoc!
   
 • 24-10-2010 23:49:00

  Sejmiki, patriotyzm - i walka o Ideę.

  Co do dwóch komentarzy: { witekz } trzeźwo napisał:

  "W wyborach prezydenckich dało się jednak zauważyć wielki patriotyczny zryw po katastrofie smoleńskiej - mnóstwo ludzi samemu zgłaszało się z chęcią pomocy. Ale i sztab JKM działał profesjonalnie. A do obecnych wyborów wszyscy podeszli na zasadzie "po co nam te Sejmiki, i tak liczy się tylko wynik JKM w Warszawie".

  Szczerze pisząc: coś – i to duże COŚ – w tym jest. Choć nie sądzę, by praca mojego Sztabu była w jakikolwiek sposób generowana katastrofą smoleńską.

  Ciesze się z opinii, że działał profesjonalnie.

  A co do obecnych wyborów:  okazuje się, że kilka okręgów jednak się zgłosiło w ostatniej chwili – i może zostaną zarejestrowane. Poczekajmy do poniedziałku.

  Natomiast { namtar } pisze pryncypialnie:

  „JKM ma wielu sympatyków, trochę wyborców, ale żołnierzy to można policzyć na palcach. Nie jest w Polsce aż tak źle, żeby komuś się chciało poważniej angażować w politykę po stronie wolnościowej. Ciepłej posadki w urzędzie nie będzie - więc po co? Biznes prowadzić się od biedy da, dziecku dać klapsa można (władza jest tolerancyjna), dopalacza można kupić (jak nie w sklepie, to w bramie). Zaradny i pracowity da sobie radę – a w tym systemie ma już doświadczenie, więc brak mu motywacji do zmiany. Cinkciarze też byli często niezadowoleni z upadku PRL”.

  … a niezaradni - dodam - niczego nie zwojują!

  Toteż twierdzę, że teraz możemy walczyć GÓRA o 15%. Dopiero kryzys może potrząsnąć ludźmi.

  I ogólnie: jak już pisałem parokrotnie WSZYSTKIE partie „walczące o niepodległość” to partie lewicowe. Dlaczego? Bo ich żołnierze po zwycięstwie mogą liczyć na posadę w rządzie, samorządzie – w ostateczności na koncesję na budkę z piwem. A co konkretnego (poza niższymi cenami) po zwycięstwie może dać ludziom partia liberalna?

  Dlatego mało komu chce się walczyć dla Idei...

  Ale, z drugiej strony: ktoś to musi robić!

 • 23-10-2010 23:43:00

  Niestety: koncepcja „partii virtualnej” się nie sprawdziła.

  RW JKM został zarejestrowany tylko w 39 (na 87) Okręgach. Jest to grubo poniżej oczekiwań – biorąc pod uwagę, że zgłoszonych Koordynatorów było 79, a rejestracja względnie prosta.

  Przyczyną jest nie tylko brak doświadczenia Koordynatorów (nawykłych do surfowania po Sieci, a nie biegania z listą; szczerze pisząc: liczyłem, że Państwo się bardziej zaangażują...) i mało sprężyste kierownictwo – ale również brak chęci do brania udziału w wyborach samorządowych na szczeblu sejmików (ciekawe, nb., jaka będzie frekwencja!). Mało było chętnych kandydatów! Jest to błąd: sejmiki wojewódzkie dysponują sporymi środkami i mają poważny wpływ na lokalną politykę. No – ale jak ktoś nie chce (uważając, i słusznie, że trzeba zmienić ustrój, a nie babrać się gnoju, jakim jest ustrój obecny) – to nic się na to nie poradzi.

  A nauka na przyszłe wybory - jest. Jak znalazł.

  Zarejestrowani zostaliśmy (w komplecie)  w województwach:

  Dolno-śląskim (kol.Robert Maurer, UPR)

  Lubuskim (kol.Rafał Zapadka)

  Łódzkim (kol.Adam Woch, WiP)

  Małopolskim (kol.Stanisław Żółtek, UPR)

  Mazowieckim (kol.Tomasz Sommer, WiP, i Adam Wojtasiewicz)

  Tam, gdzie rejestracja prowadzona była przez Ko-ordynatorów-ochotników, a nie poprzez struktury partyjne - tam był mniejszy lub większy klops. Szczególnie rozczarowali mnie koledzy z Pomorza Zachodniego - gdzie zawiodła koordynacja.

  No, cóż: wnioski na przyszłość zostaną wyciągnięte. A na razie: w województwach, gdzie jest komplet rejestracji, walczymy o wejście do sejmików.

 • 22-10-2010 23:08:00

  Niektórzy politycy - doryczy to nie tylko PiSmenów - "walczą z komunizmem"...

   

  ...zapominając, że najgroźniejszy jest:

                                              Komunizm w nas

  Pani Agata Grabauowa opisała w „PRZEGLĄDzie” raport jakiegoś „World Economic Forum” n/t równości płci. Przeczytanie tego jest i pouczające, i rozweselające.

  Auto-rzy/rki „Raportu” skonstruowali wskaźnik pokazujący „przepaść” między pozycją kobiet – i mężczyzn. Jak wynosi 1 – to jest równość; jak mniej – to kobiety są pokrzywdzone. Np. w sprawie zarobków. Jeśli w Poronii kobiety nie fedrują w kopalniach, tylko robią na drutach (gdzie zarobki są, istotnie, niższe) , to są właśnie „pokrzywdzone”. 

  Podobnie "krzywdzone" były dzieci w ohydnym angielskim kapitaliźmie, tak celnie krytykowanym przez śp.Karola Marxa. Górnik zarabiał 5 szylingów, a dziecko, też zatrudnione w kopalni, tylko sześć pensów. 

  Tyle, że Marx zapomniał dodać, że górnik rąbał kilofem, a dziecko rozwoziło wodę i zamiatało chodniki...

  Wracając do "gender gap". Otóż „ogólny wynik Polski” to 0,70. Spośród przebadanych 130 Państw Polska jest 87 miejscu. Najlepiej wypadł Jemen, a najgorzej Islandia (0,85).

  Oczywiście Auto-rki/rzy (dbam o niedyskryminowanie!) „Raportu” piszą odwrotnie: „najlepiej” jest w Islandii.

  Sądzę, że 99% Czytelników tego "Raportu" kiwa ze zrozumieniem głową... nie zauważając, że za tym kryje się komunistyczne założenie, że im równiej, tym „lepiej”.

  Otóż jest to nieprawda. Tak mówią politycy dla wytresowanego w komunizmie motłochu. Tak samo mówiło się z trybuny o „przodującej roli klasy robotniczej” - a po zejściu z trybuny robotnikami się (dla równowagi psychicznej...) pomiatało. Każdy, kto ciężko pracując zarobił premię 400 zł, dziko wrzaśnie, gdyby szef chciał taką samą premię wręczyć temu, kto się w tym miesiącu obijał!

  Równość jest ZŁEM. Nie tylko ludzie nie są równi, ale ich wyrównywanie jest zbrodnią. Energia bowiem tkwi w wodospadzie – a nie w bajorze, gdzie poziom wody jest, istotnie: równy.

  Bajoro – to ideał komunistów. Kto twierdzi, że „równiej – to lepiej” jest komunistą. A wyrównanie wszystkiego – potwierdzi to Państwu każdy fizyk – oznacza „śmierć cieplną”. Równość – to śmierć. Życie – to nieustanna walka Natury z równością. Zalecam zwłaszcza Zielonym, by popatrzyli na sosny w lesie... i przestali popierać Czerwonych!

  P.Grabauowa cytuje p.Melanię Verveerową „ambasadoressę-ogólną” („Ambassador-at-Large”) do Globalnych Spraw Kobiet (ciekawe, czy w ramach równouprawnienia w USA jest również „Ambasador do Globalnych Spraw Mężczyzn?). Pani ta - jak łatwo się domyśleć: kumpela p.Hilarii Clintonowej – orzekła: „Doroczny raport o równości płci pokazuje silny związek między tą równością - a dobrobytem w kraju i konkurencyjnością gospodarczą” - i warto to omówić.

  Otóż (1): związek między równością, a dobrobytem istnieje – tyle, że p.Vermeerowa myli skutek z przyczyną. Dobrobyt nie powstaje z równości – tylko: gdy mężczyźni stają się zamożni przestaje im zależeć na bogaceniu się, i dopuszczają do głosu kobiety. Ilu businessmenów pozwala żonom założyć coś na boku: „Niech się bawi: może zarobi, a straty wpiszę w koszty...”. Jak równo dmie niezbyt silny wiatr, to kobiecie pozwala sie trzymać żagiel i sterować. Gdy pojawiaja sie trudności - sytuacja się zmienia.

  Natomiast (2) związek równości z konkurencyjnością jest NAJOCZYWIŚCIEJ w świecie UJEMNY. Europa i Ameryka Płn. przegrywają z Chinami, Indiami, Malezją czy Koreą Południową, gdzie nikt żadnej „przepaści między płciami” nie zasypuje. A Europa zdycha!

  Śmierć cieplna właśnie.

   

  A teraz uzasadnienie zdania, że " Przeczytanie tego jest i pouczające, i rozweselające"

  Wedle Auto-rek/rów polskie kobiety mają jednak „prawie równo” w jednej dziedzinie: w dostępie do lekarzy. Wskaźnik: 0.98.

  Dowcip w tym, że rzut oka na dowolną poczekalnię w przychodni (nie urazowej!) pokazuje, że kobiet siedzi na korytarzu dwa razy więcej! Polska pełna jest poradni ginekologicznych – o andrologicznych słyszano tylko w kilku miastach. „Walczymy” z rakiem sutka, z rakiem szyjki macicy... Mężczyzna (my ciężko pracujemy na nasze kobiety i dzieci!)  umiera mając średnio 67 lat – kobieta: 77

  Czy wskaźnik 1 osiągniemy, gdy mężczyzn przestanie się w ogóle wpuszczać do lekarza?

  =====

  PS. Zdaje się, że eksperyment z partią virtualną nie bardzo się powiódł... Nie znam jeszcze pełnych wyników rejestracji, ale już widać, że najlepiej szło to tam, gdzie sprawę wzięły w swoje ręce struktury UPR (Małopolska, Dolny Śląsk) lub WiP (Mazowsze). Nic - czekamy do jutra...

 • 21-10-2010 23:56:00

  Drodzy Państwo!

   Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zarejestrować listy RW JKM. Nie wiem, jak w całym kraju, ale na Mazowszu jesteśmy zarejestrowani we wszystkich Okręgach, do Rady m.Warszawy – też we wszystkich dzielnicach.

  W szczególności dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na mój apel i zgłosili się przez Sieć. Nie ze wszystkich ofert Koordynatorzy skorzystali – ale: dziękuję wszystkim!

  Być może jutro trwać będą ostatnie rejestracje. Powodzenia!

  To pierwszy przypadek, gdy wybory samorządowe partia organizowała wyłącznie przez Sieć. Zobaczymy, jak to się przełoży na organizację nadchodzących wyborów parlamentarnych. Z punktu widzenia WiP i UPR to jest trening.

  Jednak ci, którzy się zgłosili do wyborów, chcą zostać radnymi – i dołożę wszelkich wysiłków, by im się to udało., W tej chwili montowana jest sieć propagandy, będą organizowane imprezy w terenie – i będę prosił o pomoc ORAZ INICJATYWĘ w ich organizowaniu - a wszyscy, którzy nie mogą wspomóc nas czynnie proszeni są PILNIE o wpłaty na Fundusz Wyborczy KWW RW JKM:

  15 1240 1079 1111 0010 3543 6143

  (należy podać nazwę odbiorcy i tytuł przelewu:   KWW Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego)

   

    Z góry dziękuję!

       NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ!

                     Precz z Bandą Czworga!!!

   

  (Dziś wpisu nie będzie, przepraszam)

 • 20-10-2010 22:37:00

  A, nie – ja to serio!

  Pisząc o języku nienawiści w polityce mówiłem o teatrze: Jarosław Kaczyński mówi o krwi na rekach p.Premiera – ale przecież wiemy, ze to tylko taka przenośnia. Niestety: niektórzy ludzie traktują ją serio.

  Natomiast ja mówiąc (co zaniepokoiło {zaniepokojonego}!) do powodzian: „Weźcie kije i pogońcie precz polityków, którzy przyjeżdżają do Was nabijać sobie punkty w wyborach”

  http://www.youtube.com/watch?v=PlRWIg-_5Lo&feature=related

  serio chciałem, by wzięli te kije – co nawet (podobno w Sandomierskim) zrobiono (dziennikarze towarzyszący JE Donaldowi Tuskowi, który nieco ucierpiał, solidarnie incydent zataili). Dobrze by im to zrobiło; jak wiadomo:

  ”Na te nasze ciężkie czasy

  Boskim darem takie basy!”

  Pisząc, że 80% obecnej klasy politycznej powinno siedzieć w więzieniach – naprawdę mam zamiar ludzi tak rozkradających mienie publiczne powsadzać do kryminałów.

  Jedynie zwrot „powiesimy ostatniego socjalistę na kiszkach ostatniego d***kraty” - to dowcip – a konkretnie pastisz frazesu z okresu rewolucji anty-francuskiej: „Powiesić ostatniego klechę na kiszkach ostatniego arystokraty!”. Mam nadzieję, ze gdy już w Polsce szczęśliwie zostanie ostatni d***krata i ostatni socjalista – to nikt już nie będzie się fatygował, by wykonać to na serio...

  Na zakończenie: ja JESTEM hipokrytą. Jestem jednak rzadkim okazem hipokryty, który nie ukrywa, że jest hipokrytą! Rara avis.

   

   

   

 • 19-10-2010 17:45:00

  Posiew nienawiści

  Inteligenci sami nie zabijają: używają mocnych słów zamiast aktów agresji.

  A prości ludzie traktują to dosłownie.

  Właśnie wydałem w tej sprawie

                        OŚWIADCZENIE:

  „Od pół roku z niepokojem obserwuję rosnącą między polskimi politykami nienawiść. Nienawiść wydaje zatrute owoce. Jeśli ktoś obarcza prasę endecką za śmierć śp.Gabryela Narutowicza, jeśli ktoś wini propagandę PRL za śmierć śp.ks.Jerzego Popiełuszki, to powinien obwiniać prasę III RP za śmierć pracownika łódzkiego biura PiS.

  Zwracam jednak uwagę, że równie dobrze inny szaleniec mógł wedrzeć się do biura PO i zamordować kogoś, bo nienawidzi p.Donalda Tuska, który – wedle propagandy PiS - „ma ręce we krwi”.

  Twierdzę, że do niedawna kampania nienawiści służyła zamaskowaniu faktu, że różnice programowe PO, PiS, PSL i SLD są w praktyce żadne; obecne jej natężenie to wynik czysto personalnych animozji.

  Wzywam do zaprzestania tej bezsensownej kampanii – i rozpoczęcia prawdziwej dyskusji o przyszłości Polski".

  =====

  PS. A tak miedzy nami, to Jarosław Kaczyński traktuje p.Donalda Tuska ze znacznie gorzej, niż p.Premier, który traktuje Go raczej z pobłażaniem. Natomiast prasa ośmiesza i atakuje - nie mówię, że bezpodstawnie: chodzi o styl - p.Kaczyńskiego na każdym kroku.  To ta ćwierćinteligencja, ci "dziennikarze", ochoczo służący Władzy jako merdające ogonami psy gończe, ci agenci PRLowskiej bezpieki i późniejszych służb - to oni uruchomili tę nagonkę.

  Może niektórzy teraz trzepną się w głupie łby.

 • 18-10-2010 23:30:00

  Górnicy na górze

  Dwa dni temu napisałem tekst "Ratujmy górników!" (chilijskich, przed psychologami i w ogóle nadopiekuńczością) – ale okazało się, że faceci nie dali sobie w kaszę dmuchać. Co mnie zdziwiło – to to, że jeden z Komentatorów napisał, iż nie rozumie, o co mi chodzi: że psychologowie sobie na wolnym rynku zarobią?

  Nie – napisałem przecież wyraźnie: obawiałem się, że ich pod przymusem zapakują do szpitali i wydadzą na pastwę psychologów oraz innych psycholi. Co najwyraźniej nie nastąpiło.

  Pomyślałem też, że na ich miejscu jeszcze na dole spisałbym porozumienie, że wszelkie honoraria za wspomnienia idą do wspólnej kasy – i okazało się, że ci prości ludzie sami na to wpadli (dzięki czemu unikną kompromitujących wpadek). Co jednak im zagraża – to inwazja szukających sensacji żurnalistów.

  Jeden zapytał, czy aby tam pod ziemią nie dochodziło do aktów homoseksualnych. Dostał po mordzie – i bardzo dobrze. Inna paniusia, bardzo ponoć podniecona, pytała, czy nie rozważali możliwości kanibalizmu. Nie rozważali. Dziennikarze uznali wie, że to jakieś zacofane prymitywy. Bo nowoczesny człowiek jest homosiem – i rozważa.

  Po kilku godzinach męczenia biedaków udało im się zdobyć „sensację”: jeden górnik zażartował sobie i położył się na ziemi udając truposza, by zażartować sobie z kolegów.

  Ech – są jeszcze normalni ludzie na ziemi. A nawet pod ziemią.   

   

 • 17-10-2010 23:45:00

  Duch Kaczyńskiego nad Deauville

  Przez dwa dni w Deauville obradować będą przywódcy Federacji Rosyjskiej, Republiki Federalnej Niemiec i Republiki Francuskiej. To największa klęska dyplomacji Trzeciej Rzeczypospolitej.

  Obydwaj bracia Kaczyńscy – i nie tylko Oni - od lat ostrzegali, że grozi nam „nowe Rapallo”: Rosja, od'izolowana do tej pory od polityki europejskiej, wejdzie do niej z wielkim hukiem.

  Rzecz w tym, że za tę katastrofę odpowiadają... bracia Kaczyńscy!

  Do tej pory istniał sobie tzw. Trójkąt Weimarski: Berlin-Paryż-Warszawa. Tymczasem śp.Lech Kaczyński obraził Niemców oraz Rosjan. Trudno się więc dziwić, że Paryż i Berlin wymieniły chimerycznego i słabego partnera na wiarygodnego: na Moskwę.

  Jarosław Kaczyński ma, oczywiście rację: grozi nam kondominium niemiecko-rosyjskie. Trzeba tylko dodać: to On jest za jego powstanie odpowiedzialny.

  Bo b-cia Kaczyńscy byli: Prezydentem i premierem w Rzeczypospolitej. I zamiast działać – gadali. Ostrzegali. Obrażali.

  A Ich następcy nie robili nic; być może już nie mogli.

  I teraz mamy efekty.

  Powiedzmy jasno: samym gadaniem nic byśmy nie zwojowali. Prędzej czy później do tego by i tak doszło. Realna polityka zagraniczna wymaga bowiem posiadania wojska. Nawet Izrael - niby absolutnie pewni swego sojusznika, potężnych Stanów Zjednoczonych - ma własny, sprawny Cahal wyposażony w broń jądrową.

  A my, mający najwyższe na świecie podatki, musieliśmy prosić Amerykanów, by kupili naszym żołnierzom w Iraku kamizelki kuloodporne!

  Przypominam: Adolf Hitler, też wredny socjalista przecież, przy trzy razy niższych podatkach uzbroił był armię, która omal nie zdobyła Moskwy!

  Gdy byłem członkiem Komisji Obrony narodowej w Sejmie niemal czułem wpływy agentów naszych sąsiadów, starających się, jak można, by Wojsko Polskie było źle uzbrojone, by nie było w nim sprawnego dowództwa. By pieniądze z podatków szły na „cele socjalne” - a nie na zbrojenia. Zawodowym stało się o 20 lat za późno!!

  Czy Jarosław Kaczyński, gdy był premierem, wygłosił był w Sejmie wielkie przemówienie o armatach zamiast masła? Nie – bredził o „walce z bezrobociem” (tak nawiasem: zbrojenia jako skutek uboczny powodują zmniejszenie się bezrobocia...), mieszkaniach socjalnych i samotnych matkach. Może by przegrał – ale przynajmniej by próbował. Były szanse: Polacy potrafią zareagować na nutkę patriotyczną i mocarstwową.

  Czy może zaplanował jakiś zamach stanu?

  Skąd! Wolał d***krację i demagogię socjalną.

  Obecnie ministrem Obrony Narodowej jest... pacyfista. Człowiek, który powiedział, że nie pośle naszych żołnierzy do Sudanu... „bo tam jest niebezpiecznie”!!!

  Powiedzmy jasno: siły zbrojne RF i RFN też słabną z miesiąca na miesiąc. Jednak Bundeswehra ciągle jest znacznie silniejsza od WP, a Armia Federacji Rosyjskiej też nie jest od macochy.

  Co tu gadać...?

  Na pocieszenie zacytuję wiersz jednego z naszych największych poetów, śp.Adama Asnyka. Rządzącej „polską” literaturą lewackiej hołocie udało się Go zamilczeć na śmierć: bo nie dość, że nie był lewicowy, nie dość, że był patriotą., nie dość, że był wrogiem tromtadracji i „powstań narodowych” (choć sam w młodości uczestniczył w „styczniowym”!) - to jeszcze pisał, o zgrozo, do rymu i bardzo składnie. Więc poczytajmy.

  Kilka aktualnych wskazówek wytłuszczam...

   

   

               Miejmy nadzieję!


  Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną,

  Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

  Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

  Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.


  Miejmy nadzieję!... nie tę chciwą złudzeń,

  Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,

  Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń

  I przechowuje oręż i przyłbicę.


  Miejmy odwagę!... nie tę jednodniową,

  Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

  Lecz tę, co z wiecznie podniesioną głową

  Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.


  Miejmy odwagę!... nie tę tchnącą szałem,

  Która na oślep leci bez oręża,

  Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

  Przeciwne losy stałością zwycięża.

   

  Miejmy pogardę dla wrzekomej sławy

  I dla bezprawia potęgi zwodniczej,

  Lecz się nie strójmy w płaszcz męczeństwa krwawy

  I nie brząkajmy w łańcuch niewolniczy.


  Miejmy pogardę dla pychy zwycięskiej

  I przyklaskiwać przemocy nie idźmy!

  Ale nie wielbmy poniesionej klęski

  I ze słabości swojej się nie szczyćmy.


  Przestańmy własną pieścić się boleścią,

  Przestańmy ciągłym lamentem się poić:

  Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

  Mężom przystoi w milczeniu się zbroić...


  Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

  I przechowywać ideałów czystość;

  Do nas należy dać im moc i zbroję,

  By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

                    *   *   *

 • 16-10-2010 23:55:00

  Ratujcie górników!

  --------------------------------

  Ale najpierw pytanie: czy czyjeś komentarze są z tego blogu usuwane? Jeśli tak - proszę przesłać taki komentarz na adres: jkmjanusz@mail.ru

  Podając, jesli łaska, datę i godzinę zamieszczenia

  ---------------------------

  Pół świata wstrzymało dech, gdy z ratowniczego szybu kopalni św.Józefa należącej do Górniczej Kompanii Św.Stefana zaczęto wydobywać siedzących przez dwa miesiące pod ziemią górników. Ich znalezienie i wydobycie spod ziemi to bardzo optymistyczna historia.

  Najpierw udało się przewiercić kanał, przez który dostarczano im picie, jedzenie – a także, a jakże, telewizorek – i wtedy było już jasne, że ich wydobycie to tylko kwestia czasu. Potężny świder T-130 zbudowany przez żądnych zysku amerykańskich kapitalistów wiercił i wiercił – i zamiast, jak planowano, w grudniu, dowiercił się do nich 12 października.

  Górnicy (wśród nich jeden Boliwijczyk – co umożliwiło przyjazd na Atacamę również prezydentowi Boliwii, który też chciał się pokazać przed kamerami...) zostaną wyciągnięci na powierzchnię. I to jest naprawdę drobny problem.

  Teraz trzeba ich ratować.

  Pod ziemią byli bezpieczni, Na głębokości 700 metrów jest ciepło, jedzenie, picie i telewizja – czyli to, co jest człowiekowi niezbędne do życia – było. Kamery pokazywały uśmiechniętych górników, spokojnie czekających, aż ich wydobędą.

  Dopiero na powierzchni czyha na nich prawdziwe niebezpieczeństwo.

  Normalny człowiek – a ci górnicy to normalni ludzie – po wyjściu na powierzchnię najpierw rozkoszowałby się się słońcem, potem poszedł do domu, gdzie rodzina ugotowałaby dobre, tłuste żarcie, a potem – no cóż: żona też się stęskniła. Dostałby tydzień urlopu – a potem poszedł do roboty.

  Jak normalny mężczyzna.

  To dzisiaj niemożliwe.

  By górnikowi słońce nie zrobiło krzywdy, pakuje się ich do zaciemnionego pomieszczenia, potem zawozi do szpitala, gdzie kupa cwaniaków w kitlach będzie chciała robić doktoraty o regeneracji, rekuperacji, reinkarnacji i czymś tam jeszcze. Być może po dwóch tygodniach wypuszczą ich do domów – ale przed domami będą koczowały telewizje domagające się relacji...

  O, nie – Kochani! Górnika, który by powiedział: „O co chodzi? Siedzieliśmy pod ziemią, żarcie było – czekaliśmy, aż nas wyciągną... pewnie, że chcieliśmy wyjść – ale dniówki przecież lecą, no nie?” nikt by nie słuchał. Paniusie z telewizji domagałyby się relacji, jak przeżywali rozłąkę z rodziną, jak rozpaczliwie pragnęli wrócić na powierzchnię, jakie dramaty przeżywali...

  … i z wolna, z wolna, z twardych facetów zaczną się robić rozdygotane, rozhisteryzowane baby. „Tak” - powiedzą - „Teraz potrzebna nam psychoterapia, kuracja neonatalna, nie potrafimy odnaleźć się na powierzchni, potrzebujemy pomocy..”

  I pomoc dostaną, dostaną... Setki psychologów będą robić kasę na „pomaganiu” górnikom (i ich rodzinom!). W efekcie z normalnych zdrowych mężczyzn zrobi się kupa psychopatów.

  Kto uratuje tych górników przed bandą polityków, psychologów i babami z telewizji?

  =====

  PS. Niech mi ktos wytlumaczy, dlaczego znaki przestankowe są z lewej strony????

  Po 2 minutach: Po opublikowaniu stwierdziłem, że znaki przestankowe, ktore (wszystkie!) uparcie były z lewej strony wiersza, teraz pojawiły sie na właściwych miejscach.  Pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

  ===

  I wyjaśniam: tak, na tym blogu panuje amatorszczyzna. Lubie bawic sie tym sam. Jesli ktos sobie mysli, że ten cholerny plik mozna tu było wstawic w .pdf-ie - to się myli. Mogę tu wstawiac wyłącznie .jpg-i.  Miałem ambicję, że sam dam sobie z tym rade - zreszta trudno prosic o pomoc kogos o 2-giej w nocy...

  Dla higieny psychicznej dobrze jest zrobić czasem cos samemu. Na stare lata też dobrze jest sie czasem czegoś uczyć.

  I proszę pamiętać: Arkę budowali amatorzy; "Titanica" - fachowcy!

   

 • 16-10-2010 16:12:00

  Podobno na wiekszości komputerów plik się rozpada

  Trudno: przegrałem tę walkę, proszę oglądać listę na blogu...

 • 16-10-2010 05:28:00

  ...i zakończenie: Wielkopolska i Zach-Pomorskie:

   

  Okręg nr 6 mandatów 7 Leszno - - - -
  gostyński - - - -
  grodziski - - - -
  kościański Maciej Witold Gołąb balogwitek@tlen.pl 785804273
  krotoszyński - - - -
  leszczyński - - - -
  nowotomyski - - - -
  rawicki - - - -
  wolsztyński - - - -
  Woj. zachodnio-pomorskie
  Okręg nr 1 mandatów 8 Szczecin Witold Bieschke witoldbieschke@wp.pl 601449989
  policki - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 5 Świnoujście - - - -
  goleniowski - - - -
  gryficki - - - -
  kamieński Stefan Oleszczuk gazeta@v.pl 788174757
  łobeski - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 5 białogardzki - - - -
  drawski - - - -
  kołobrzeski Zbigniew P. Majzner zpmajzner@o2.pl 600372126
  świdwiński - - - -
  wałecki Rafał Stefanowicz er_stefano@onet.eu 664338653
  Okręg nr 4 mandatów 5 Koszalin - - - -
  koszaliński - - - -
  sławeński - - - -
  szczecinecki - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 7 choszczeński - - - -
  gryfiński Ludwik Weber tutko@o2.pl 798240762
  myśliborski - - - -
  pyrzycki - - - -
  stargardzki - - - -
 • 16-10-2010 05:26:00

  i cd: Śląskie, Ś-tokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie

   

  Woj. Śląskie
  Okręg nr 1 mandatów 7 Bielsko-Biała - - - -
  bielski Tadeusz Glapiński tadeusz_glapinski@wp.pl 790222543
  cieszyński Roman Legierski roman.j.i.legierski@gmail.com 504123348
  żywiecki - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 7 Katowice Paweł Janowski pawel.janowski@o2.pl 509625669
  Mysłowice - - - -
  Tychy Kacper Barów kacper.barow@gmail.com 514473913
  bieruńsko-łędziński - - - -
  pszczyński - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 8 Jastrzębie Zdrój Rafał Bednarczuk rabednar@interia.pl 606755683
  Rybnik Adam Gadomski adam.gadomski@interia.pl 668982711
  Żory Dawid Widera dawid_widera@onet.pl 504514933
  mikołowski - - - -
  raciborski Roman Krasek zrbpogwizdow@op.pl 504543400
  rybnicki - - - -
  wodzisławski - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 7 Bytom - - - -
  Gliwice Witold Zabiegała prezes.gliwice@partiawip.pl 668440407
  gliwicki Witold Zabiegała prezes.gliwice@partiawip.pl 668440407
  lubliniecki Witold Zabiegała prezes.gliwice@partiawip.pl 668440407
  tarrnogórski Tomasz Sowa tomasz.a.sowa@gmail.com 517025880
  Okręg nr 5 mandatów 6 Chorzów - - - -
  Piekary Śląskie - - - -
  Ruda Śląska Łukasz Pęcherz lukpech@o2.pl 502298928
  Siemianowice Śląskie Dominik Siatkowski dominik.siatkowski@gmail.com 697198150
  Świętochowice Łukasz Chmiel dewil09@gmail.com 789412807
  Zabrze Eugeniusz Pałgan ginczet@poczta.onet.pl 667799232
  Okręg nr 6 mandatów 6 Częstochowa Łukasz Piotrowski prezes.czestochowa@partiawip.pl
  częstochowski Marcin Kluczny marcin.kluczny@o2.pl 791555104
  kłobucki Stefan Kramarski
  605536800
  myszkowski Marcin Pasikowski pasikowski.marcin@gmail.com 668163484
  Okręg nr 6 mandatów 7 Dąbrowa Górnicza Dawid Zapała cool.dawidow@interia.pl 609863861
  Jaworzno - - - -
  Sosnowiec - - - -
  będziński - - - -
  zawieciański - - - -
  Woj. świętokrzyskie
  Okręg nr 1 mandatów 8 ostrowiecki - - - -
  sandomierski - - - -
  opatowski - - - -
  staszowski - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 6 starachowicki - - - -
  skarżyński - - - -
  konecki Jolanta Kozioł fiola3@poczta.onet.pl 609407580
  Okręg nr 3 mandatów 9 Kielce Andrzej Poterała zap-bp@plocman.pl 509303493
  kilecki Andrzej Poterała zap-bp@plocman.pl 509303493
  Okręg nr 4 mandatów 7 włoszczowski Michał Środa michal19939@wp.pl 694624341
  jędrzejowski - - - -
  pińczowski - - - -
  buski Mateusz Wójcikiewicz matthaeus@onet.pl 608063395
  kazimierzowski - - - -
  Woj.warmińsko-mazurskie
  Okręg nr 1 mandatów 6 Olsztyn Krystyna Kumor qumorm@gmail.com 787881461
  nidzicki - - - -
  olsztyński - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 6 działdowski - - - -
  iławski Krzysztof Kurpiecki ilawa2010@gmail.com -
  nowomiejski - - - -
  ostródzki - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 7 Elbląg Adrian Meger adrian.meger@wp.pl 727284206
  bartoszycki - - - -
  braniewski - - - -
  elbląski - - - -
  lidzbarski Paweł Piątek piatek.pawel44@gmail.com 796628391
  Okręg nr 4 mandatów 5 giżycki - - - -
  gołdapski Piotr Miszkiel piotrmiszkiel@interia.pl 507246340
  kętrzyński - - - -
  olecki - - - -
  węgorzewski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 6 ełcki - - - -
  mrągowski - - - -
  piski - - - -
  szczycieński - - - -
  Woj. wielkopolskie
  Okręg nr 1 mandatów 6 Poznań Patryk Czajkowski patryk.czajkowski@gmail.com 509509937
  Okręg nr 2 mandatów 7 chodzieski - - - -
  czarnkowsko-trzcianecki Piotr Wawrzyniak piwa0@vp.pl 604771586
  międzychodzki - - - -
  obornicki - - - -
  pilski - - - -
  szamotulski - - - -
  wągrowiecki - - - -
  złotowski - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 7 gnieźnieński - - - -
  poznański - - - -
  średzki - - - -
  śremski - - - -
  wrzesiński - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 5 Konin Waldemar Sroczyński wald212121@wp.pl 605048092
  kolski - - - -
  koniński Robert Banaś robertbanas@o2.pl 535900883
  słupecki - - - -
  turecki Maciej Rosiak mrosiak55@wp.pl 609814465
  Okręg nr 5 mandatów 7 Kalisz Adam Sobieszkoda adamsobieszkoda@wp.pl 509312579
  jarociński - - - -
  kaliski Adam Sobieszkoda adamsobieszkoda@wp.pl 509312579
  kępiński - - - -
  ostrowski Mateusz Zapart pazart.allegro@gmail.com 500552019
  ostrzeszowski - - - -
  pleszewski - - - -
  Okręg nr 6 mandatów 7 Leszno - - - -
  gostyński - - - &nb
 • 16-10-2010 05:21:00

  ...i cd: Mazowieskie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie:

   

 • 16-10-2010 05:10:00

  Tu cd.: Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie...

   

 •        

  Okrąg Powiat Imię Nazwisko Adres e-mail Telefon


  Woj. dolnośląskie
  Okręg nr 6 mandatów 9 Ostrołęka - - - -
  Siedlce Andrzej Kosnowski andrzej.kosnowski@gmail.com 698678487
  garwoliński - - - -
  łosicki - - - -
  makowski - - - -
  miński - - - -
  Ostrołęcki Michał Sebastian Giers msgiers@wp.pl 604718600
  ostrowski Robert Szulborski robert@muscleshop.pl 511009497
  siedlecki Piotr Osłowski piotr.oslowski@gmail.com 792575074
  sokołowski - - - -
  węgrowski Michał Krupa krupamichal90@wp.pl 514613743
  wyszkowski Arkadiusz Jarosz aqwasz@wp.pl 609571664
  Okręg nr 7 mandatów 9 grodziski Marcin Piórkowski sarwer@o2.pl 506606648
  legionowski - - - -
  nowodworski - - - -
  otwocki Paweł Mikołowicz pawel@golem.pl 515197194
  piaseczyński Andrzej Gniadkowski agniad@gmail.com 694237641
  pruszkowski Grzegorz Burchert wip.raszyn@wp.pl 791775886
  warszawski-zachodni - - - -
  Wołomiński Rafał Pazio rafalpazio@fakty.wwl.pl 602211643
  Woj. opolskie
  Okręg nr 1 mandatów 7 Opole Marcin Szymkowiak szyna@hot.pl 694222600
  opolski Marek Pytlik mpytlik@o2.pl 601070480
  Okręg nr 2 mandatów 6 kluczborski Krzysztof Król krzysztof@superfakty.info 696653888
  namysłowski - - - -
  oleski - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 5 kędzierzyńsko-kozielski Piotr Wojtasik piotrwojtasik84@gmail.com 665394944
  strzelecki - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 5 głubczycki Leszek Antoszczyszyn leszek-antoszczyszyn@wp.pl
  krapkowicki T Barcza upr@o2.pl 694514921
  prudnicki Tomasz Nykiel nykiel.tomasz@gmail.com 669403140
  Okręg nr 5 mandatów 7 brzeski - - - -
  nyski Marek Pytlik mpytlik@o2.pl 601070480
  Woj. podkarpackie
  Okręg nr 1 mandatów 7 Rzeszów Anatol Wołoszyn diana.w@interia.eu 172772505
  leżajski Mateusz Koguc mateusz@koguc.com 504917666
  łańcucki - - - -
  rzeszowski Anatol Wołoszyn diana.w@interia.eu 172772505
  Okręg nr 2 mandatów 6 dębicki Karol Piotrowski kpiotrowski88@gmail.com 515823125
  mielecki - - - -
  ropczycko-sędziszowski - - - -
  strzyżowski Anatol Wołoszyn diana.w@interia.eu 172772505
  Okręg nr 3 mandatów 6 Tarnobrzeg - - - -
  kolbuszowski Michał Zarębski miechal@poczta.onet.pl 698616847
  niżański - - - -
  stalowowolski - - - -
  tarnobrzeski - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 6 Przemyśl - - - -
  jarosławski - - - -
  lubaczowski - - - -
  przemyski - - - -
  przeworski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 8 Krosno Jerzy Lorens jorggo@onet.pl 134361690
  bieszczadzki - - - -
  brzozowski - - - -
  jasielski Jarosław Winiarski wyboryjaslo@gmail.com 600433199
  krośnieński Jarosław Wasiak j.m.wasiak@gmail.com 880440631
  leski Zbigniew Paszkowski Wybory2010@10g.pl 609735150
  sanocki Zbigniew Paszkowski Wybory2010@10g.pl 609735150
  Woj. podlaskie
  Okręg nr 1 mandatów 6 Białystok Paweł Gryciuk pawelg952@gmail.com 723457659
  Okręg nr 2 mandatów 5 Suwałki Rafał Szymański rfs85@o2.pl 783927936
  augustowski Grzegorz Fimowicz mewa@a-tur.com 604721006
  sejneński - - - -
  suwalski Grzegorz Fimowicz mewa@a-tur.com 604721006
  Okręg nr 3 mandatów 5 Łomża - - - -
  grajewski - - - -
  kolneński - - - -
  łomżyński - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 5 bielski Tomasz Nikołajuk bitconter@o2.pl 512795854
  siemiatycki - - - -
  wysokomazowiecki - - - -
  zambrowski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 8 białostocki - - - -
  hajnowski - - - -
  moniecki Krzysztof Strzeszewski krzychst@gmail.com 517396813
  sokólski - - - -
  Woj. pomorskie
  Okręg nr 1 mandatów 7 Słupsk - - - -
  bytowski Grzegorz Prondziński prondzinski@wp.pl 607658162
  chojnicki Marcin Wenta marcin.wenta@vp.pl 609137813
  człuchowski - - - -
  lęborski - - - -
  słupski - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 8 Gdynia - - - -
  Sopot Jan Karasowski jankarasowski@wp.pl 504129237
  pucki - - - -
  wejherowski Michał Wiśniewski modger@onet.eu 889311787
  Okręg nr 3 mandatów 7 Gdańsk Tomasz Wilk wilk.hc@gmail.com 509035043
  Okręg nr 4 mandatów 6 gdański Tomasz Wilk wilk.hc@gmail.com 509035043
  kartuski Michał Bajdor siviertez@o2.pl
  kościerski - - - -
  starogardzki - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 5 kwidzyński - - - -
  malborski - - - -
  nowodworski - - - -
  sztumski - - - -
  tczewski - - - -
  Woj. Śląskie
   
         

  Okrąg Powiat Imię Nazwisko Adres e-mail Telefon


  Woj. dolnośląskie
  Okręg nr 4 mandatów 6 Zielona Góra Tomasz Pasek lewyprosty@wp.pl 607428634
  Zielona Góra Tomasz Pasek lewyprosty@wp.pl 607428634
  Okręg nr 5 mandatów 6 nowosolski - - - -
  wschowski Mateusz Sobczak sobczakmateusz@yahoo.com 507150516
  żagański Marcin Kanar marcin_kanar@wp.pl 864772578
  Woj. łódzkie
  Okręg nr 1 mandatów 5 Łódź Adam Woch adam.woch@hotmail.com 660565938
  Łódź Jacek Dobiesz jacekdobiesz123@wp.pl 515245260
  Okręg nr 3 mandatów 6 kutnowski - - - -
  łęczycki - - - -
  łowicki Jacek Wiśniewski wisniewus@o2.pl 606136235
  zgierski Piotr Hetich hetich@o2.pl 515909605
  Okręg nr 4 mandatów 8 łaski - - - -
  pabianicki Lech Kędzierski lech.kedzierski@b-m.pl 603122022
  pajęczański - - - -
  poddębicki - - - -
  sieradzki Adrian Antosiak antosiak.adrian@wp.pl 663476662
  wieluński Marcin Podyma broneekowp@wp.pl 663475240
  wieruszowski - - - -
  zduńskowolski Jacek Kołczak jackyjack@onet.pl 795645114
  Okręg nr 5 mandatów 7 Piotrków Trybunalski - - - -
  bełchatowski - - - -
  Łódzki-Wschodni Adam Woch adam.woch@hotmail.com 660565938
  piotrkowski - - - -
  radomszczański - - - -
  Okręg nr 6 mandatów 5 Skierniewice Mikołaj Lelonkiewicz m.lelonkiewicz@gmail.com 726026657
  brzeziński - - - -
  opoczyński Bernard Węglarski starybenio@wp.pl 510716880
  rawski Paweł Witczak paul.chris91@gmail.com 661361870
  Skierniewicki Mikołaj Lelonkiewicz m.lelonkiewicz@gmail.com 726026657
  tomaszowski - - - -
  Woj. małopolskie
  Okręg nr 1 mandatów 5 chrzanowski Przemysław Kucharczyk przemo87@gmail.com 606999529
  olkuski Jarosław Szatan biurouprolk@interia.pl 602127719
  oświęcimski - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 6 krakowski - - - -
  miechowski - - - -
  proszowicki - - - -
  wielicki - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 5 Kraków Arkadiusz Orlicki Arkadiusz.Orlicki@gmail.com 606473494
  Kraków Stanisław Żółtek stanleyz@interia.pl 501720985
  Okręg nr 4 mandatów 7 myślenicki - - - -
  nowotarski - - - -
  suski - - - -
  tatrzański - - - -
  wadowicki Dawid Ogiegło dawidogi@gmail.com 506766884
  Okręg nr 5 mandatów 7 Tarnów Bogdan Orlik bpo@solutions.net.pl 504106329
  bocheński - - - -
  brzeski - - - -
  dąbrowski - - - -
  tarnowski Bogdan Orlik bpo@solutions.net.pl 504106329
  Okręg nr 6 mandatów 6 Nowy Sącz - - - -
  gorlicki Szymon Jamro szymon.jamro@o2.pl 693365777
  limanowski - - - -
  nowosądecki Henryk Stawiarski h.stawiarsky@o2.pl 794499530
  Woj. mazowieckie
    Warszawa Adam Wojtasiewicz wojtasiewicz.pl@gmail.com
  Okręg nr 1 mandatów 5 Mokotów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_MOKOTOW.pdf
  Śródmieście http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_SRODMIESCIE.pdf
  Ursynów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_URSYNOW.pdf
  Wilanów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WILANOW.pdf
  Okręg nr 2 mandatów 6 Bemowo http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BEMOWO.pdf
  Bielany http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BIELANY.pdf
  Ochota http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_OCHOTA.pdf
  Ursus http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_URSUS.pdf
  Włochy http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WLOCHY.pdf
  Wola http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WOLA.pdf
  Żoliborz http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_ZOLIBORZ.pdf
  Okręg nr 3 mandatów 6 Białołęka http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BIALOLEKA.pdf
  Praga-Płd. http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_PRAGA_POLUDNIE.pdf
  Praga-Północ http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_PRAGA_POLNOC.pdf
  Rembertów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_REMBERTOW.pdf
  Targówek http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_TARGOWEK.pdf
  Wawer http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WAWER.pdf
  Wesoła http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WESOLA.pdf
  Okręg nr 4 mandatów 9 Płock - - - -
  ciechanowski Tomasz Wojciechowski tomasz.wojciechowski06@gmail.com 694935047
  gostyniński - - - -
  mławski - - - -
  płocki - - - -
  Płoński Krzysztof Mendyk christopher.mendyk@googlemail.com 501418686
  przasnyski - - - -
  pułtuski - - - -
  sierpecki - - - -
  sochaczewski Dominik Birnbaum teddy181@wp.pl 886054086
  żuromiński - - - -
  żyrardowski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 7 Radom Waldemar Rajca jkm2010maz@wp.pl 502215257
  białobrzeski Waldemar Rajca jkm2010maz@wp.pl 502215257
  grójecki Andrzej Ostrowski
  502408175
  kozienicki Janusz Skalski
  505022919
  lipski - - - -
  przysuski Irena Krzyżanowska
  609275110
  radomski Waldemar Rajca jkm2010maz@wp.pl 502215257
  szydłowiecki Danuta Parszewska
  692689488
  zwoleński Krzysztof Skrzypczak
  509747873
  Okręg nr 6 mandatów 9 Ostrołęka - - - -
  Siedlce Andrzej Kosnowski andrzej.kosnowski@gmail.com 698678487
  garwoliński - - - -
  łosicki - - - -
  makowski - - - -
  miński - - - -
  Ostrołęcki Michał Sebastian Giers msgiers@wp.pl 604718600
  ostrowski Robert Szulborski robert@muscleshop.pl 511009497
  siedlecki Piotr Osłowski piotr.oslowski@gmail.com 792575074
  sokołowski -
 • 15-10-2010 23:56:00

  Przepraszam - ale straciłem czas walcząc z taką głupotą...

  Prosze Państwa: nie jest dobrze!

  Odkąd sondaże zaczęły podawać przyzwoite wyniki, zapadła Żelazna Kurtyna. By ją przebić - będę potrzebował trochę ludzi. Najważniejsza jest Warszawa - bo tu sa media. I bedę musiał trochę porozrabiać. Liczę na Państwa pomoc.

   

  Przy okazji drobiazg - z gatunku absolutnej prywaty. W moim miasteczku przez dwie kadencje rządzi p.Stanisław Kruszewski, zacny człowiek i nawet niezły gospodarz - ma jednak okropną przypadłość: za podszeptem PO nieprawdopodobnie zadłuża miasto! Rozsądni ludzie z przerażeniem myślą, co będzie, gdy wygra wybory - a jest taka możliwość, bo tzw. "elektorat" widzi luksusowe ścieżki rowerowe - a nie widzi góry długów... Gdyby Państwo zechcieli - najlepiej na stronie http://www.michalin. pl - jednym kliknięciem i ew. komentarzem, dać znać, co sądzicie o zadłużaniu - to może byłby jakiś skutek. Bo p.Burmistrz jest przekonany, że postępuje słusznie – a jeśli tak, to trzeba będzie Go zmienić.

  Na razie jednak: listy. Na blogu umieściłem następujące wezwanie o pomoc - i bardzo proszę je przeczytać. Tu jest lepiej czytelne...  

  Za tydzień koniec zgłoszeń do wyborów samorządowych – a ja z przerażeniem widzę, że w dziewięciu Okręgach wyborczych nie mamy Ko-ordynatorów – co oznacza, że Ruch Wyborców JKM nie będzie mógł wystawić w nich list.

  Banda Czworga zapewne wystawi listy we wszystkich 87 Okręgach – więc z wielu względów byłoby ważne,by RW JKM zrobił to samo. Proszę więc tych, co chcieliby pomóc, o zgłoszenie się. Sprawa jest BARDZO PILNA.

  Podaję nazwy okręgów - i powiaty, które one obejmują – oraz adres na moim FORUM, na który mogą zgłosić się osoby pragnące uzupełnić tę lukę; adres ogólny to: http://korwin-mikke.pl/forum/list.php?62

  1. GNIEZNO :gnieźnieński, poznański, średzki, śremski, wrzesiński

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31771

  2. GRUDZIĄDZ: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, wąbrzeski

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31770

  3. KOSZALIN: koszaliński, sławeński, szczecinecki

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31769

  4. ŁOMŻA: grajewski, kolneński, łomżyński

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31768

  5. PRZEMYŚL: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31767

  6. EŁK: ełcki, mrągowski, piski, szczycieński

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31777

  7. SANDOMIERZ: ostrowiecki, sandomierski, opatowski, staszowski

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31775

  8. MALBORK: kwidzyński: malborski, nowodworski, sztumski, tczewski

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31776

  9. SŁUBICE: międzyrzecki,słubicki, sulęciński, świebodziński

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?62,31774


  Poniżej podaję listę wszystkich Okręgów wyborczych. Jeśli ktoś chciałby pomóc Koordynatorowi (zwłaszcza: w powiecie, który nie jest obsadzony!) - niech się doń łaskawie zgłosi. Można też zapewne jeszcze zgłosić się na listę kandydatów do Sejmiku (w wielu województwach są jeszcze vacaty!) lub sejmiku powiatowego (gdzie prawie na pewno są vacaty - można wstawić dwa razy więcej Kandydatów, niż mandatów!): o przyjęciu decydują Koordynatorzy.

   

         

  Okrąg Powiat Imię Nazwisko Adres e-mail Telefon


  Woj. dolnośląskie
  Okręg nr 1 mandatów 8 Wrocław Robert Maurer robert.maurer@upr.org.pl 503169767
  Wrocław Jakub Malicki kuba_malicki@wp.pl 511347443
  Okręg nr 2 mandatów 7 górowski - - - -
  milicki - - - -
  oleśnicki - - - -
  oławski Bogdan Diakowski bodek99@o2.pl 692229779
  strzeliński - - - -
  średzki - - - -
  trzebnicki Radosław Pawełczak rpawelczak@gmail.com 725618220
  wołowski - - - -
  wrocławski Robert Baxter baxrab@gmail.com
  Okręg nr 3 mandatów 9 dzierżoniowski - - - -
  kłodzki - - - -
  świdnicki Rafał Drobnik drobnik.rafal@gmail.com 790726882
  wałbrzyski Marek Wołoszyn markowalbrzych@interia.pl 796254999
  ząbkowicki Łukasz Tworek Twor.ja@gmail.com 724516922
  Okręg nr 4 mandatów 6 Jelenia Góra Robert Zając 64robi13@wp.pl 696776840
  bolesławiecki Krzysztof Gortych krzysztof.gortych@op.pl 790588188
  jeleniogórski Robert Kotecki robertkotecki@interia.pl 516563489
  lubański - - - -
  lwówecki - - - -
  zgorzelski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 6 Legnica Mateusz Górak mat.gorak@gmail.com 723459559
  głogowski - - - -
  jaworski - - - -
  Legnica Mateusz Górak mat.gorak@gmail.com 723459559
  lubiński - - - -
  polkowicki - - - -
  polkowicki - - - -
  złotoryjski Maciej Jastrzębski slim3333@wp.pl 504238042
  Woj. kujawsko-pomorskie
  Okręg nr 1 mandatów 6 Bydgoszcz Przemysław Duda alien80@o2.pl 792496696
  Okręg nr 2 mandatów 6 bydgoski - - - -
  nakielski Michał Kłak michal.klak@hotmail.com
  sępoleński - - - -
  świecki - - - -
  tucholski - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 5 Grudziądz - - - -
  brodnicki - - - -
  golubsko-dobrzyński - - - -
  grudziądzki - - - -
  wąbrzeski - - - -
  Okręg nr 4 mandatów 5 Toruń Mirosław Roszkowski miroslaw-roszkowski@wp.pl 507850409
  chełmiński - - - -
  toruński Mirosław Roszkowski miroslaw-roszkowski@wp.pl 507850409
  Okręg nr 5 mandatów 5 inowrocławski Leszek Chorążewicz leon0277@interia.pl 517753859
  mogileński - - - -
  radziejowski Jędrzej Piątek jstp14@gmail.com 721013765
  żniński - - - -
  Okręg nr 6 mandatów 6 Włocławek - - - -
  aleksandrowski - - - -
  lipnowski Janusz Dominiak dominiak1@o2.pl 723669564
  rypiński - - - -
  włocławski - - - -
  Woj. lubelskie
  Okręg nr 1 mandatów 5 Lublin Joanna Nowicka rachela7@tlen.pl 500872221
  Okręg nr 2 mandatów 9 janowski - - - -
  kraśnicki - - - -
  lubartowski - - - -
  lubelski Stanisław Bąk stanbak@interia.pl 501662412
  opolski - - - -
  puławski - - - -
  rycki - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 6 Biała Podlaska - - - -
  bialski - - - -
  łukowski - - - -
  parczewski - - - -
  radzyński Paweł Pękala ply69@tlen.pl 793431166
  Okręg nr 4 mandatów 6 Chełm - - - -
  chełmski - - - -
  krasnostawski Eugeniusz Sieńczyk voland1@vp.pl 500154833
  łęczyński Jarosław Orlikowski jaroslaw.orlikowski@gmail.com 793793445
  świdnicki Agnieszka Zaremba abzaremba@wp.pl 503684288
  włodawski - - - -
  Okręg nr 5 mandatów 7 Zamość - - - -
  biłgorajski Stanisław Bąk stanbak@interia.pl 501662412
  hrubieszowski - - - -
  tomaszowski - - - -
  zamojski - - - -
  Woj. lubuskie
  Okręg nr 1 mandatów 7 Gorzów Wielkopolski Rafał Zapadka zapadka-6@o2.pl -
  gorzowski Rafał Zapadka zapadka-6@o2.pl -
  strzelecko-drezdenecki - - - -
  Okręg nr 2 mandatów 6 międzyrzecki - - - -
  słubicki - - - -
  sulęciński - - - -
  świebodziński - - - -
  Okręg nr 3 mandatów 5 krośnieński - - - -
  żarski Dariusz Wróbel daeclan@interia.pl 665225156
  Okręg nr 4 mandatów 6 Zielona Góra Tomasz Pasek lewyprosty@wp.pl 607428634
  Zielona Góra Tomasz Pasek lewyprosty@wp.pl 607428634
  Okręg nr 5 mandatów 6
 • 14-10-2010 23:55:00

  Wczoraj i dziś byłem wyłączony własciwie z życia publicznego.

  Dowiedziałem się, że przyszły listy Koordynatorów we właściwej, ostatecznej formie. Jesli to prawda: zaraz zamieszczę

  Niestety: jeszcze wymagają poprawek. Jedno jest pewne: w Ełku, Przemyslu Słubicach: posucha!

  Nad ranem cos wymyśle

   

   

 • 13-10-2010 23:57:00

  Dziś opóźnienie - trwające. Już przestaję walczyć z systemem

  Okazało się, że listę Koordynatorów wpisałem, sprawdzilem, czy jest w całości, zapisałem, poszedłem spać - i dopiero teraz zobaczylem, że zapisała się tylko w połowie.

  Nie będę już z tym walczył.

  Pełna aktualna lista Koordynatorów jest tutaj:

  http://www.korwin-mikke.com/index.php/2010/10/lista-koordynatorow-krajowych/

  Przepraszam: jestem naprawdę bardzo zajęty, nie wiem gdzie włożyć ręce.

 • 12-10-2010 23:54:00

  W sprawie wyborów - otrzymałem list:

  W poniedziałek zaczął się dla nas czas rejestracji list do sejmików. Czekam na informacje o rejestracjach w poszczególnych okręgach. To bardzo ważne byśmy mieli wiedzę o działaniach wszystkich koordynatorów.


  Jeśli ktoś nie wysłał swojego adresu poczty tradycyjnej to proszę pilnie o uzupełnienie tej informacji zwrotnym mailem na mój adres jerzy.kenig@gmail.com Jeśli w środę nie dotrą listy z upoważnieniami do tych, którzy podali swoje adresy, to proszę o informację zwrotną – wyślemy powtórnie.

   

  Przypominam, że nasz plan to zarejestrowanie list do sejmików we wszystkich okręgach. To jest możliwe tylko dzięki Waszej pomocy. Bez niej nie mamy co marzyć o sukcesie a jest on możliwy bo w Warszawie prawdopodobnie uda się zarejestrować listy na wszystkich poziomach samorządów!!! Gdyby udało się zarejestrować listy do sejmików to na pewno zostanie to zauważone przez wszystkie media ogólnopolskie. Zdarzyło by się to po raz pierwszy w historii i będzie bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi.

   

  Prosimy także o wpłaty na konto naszego Komitetu 15 1240 1079 1111 0010 3543 6143 Każda kwota będzie mile widziana a wszystkie pieniądze będą wykorzystane na kampanię w Warszawie p.Janusza Korwin-Mikkego. Pierwsze wpłaty już są co nas bardzo cieszy i jeśli każdy z nasz wpłaci chociaż 30 zł to będziemy mieli za co wynająć sale na konferencje prasowe. A będzie ich dużo – od poniedziałku będą codziennie w różnych miejscach, najczęściej publicznych i bezpłatnych, niemniej wynajęcie sal kilka razy będzie konieczne.

   

  Pozdrawiam serdecznie.

  Jerzy Kenig

  ====

  A ja ze swej strony bardzo proszę: przejrzeć jeszcze raz listę koordynatorów zamieszczona wczoraj - i zobaczyć, gdzie można zgłosić się z pomocą!

   

   

 • 11-10-2010 23:54:00

  Nadal potrzebna pomoc. Zwłaszcza w Warszawie!

  Detale zamieszczę dopiero jutro przed południem. Na razie: aktualna lista Ko-ordynatorów, do których nalezy się zwracać

   

  Powiat

  Imię

  Nazwisko

  Mail

  Telefon

   

   

   

   

   

  woj. dolnośląskie

   

   

   

   

  Wrocław

  Robert

  Maurer

  robert.maurer@upr.org.pl

  503169767

  Wrocław

  Jakub

  Malicki

  kuba_malicki@wp.pl

  511347443

  oławski

  Bogdan

  Diakowski

  bodek99@o2.pl

  692229779

  trzebnicki

  Radosław

  Pawełczak

  rpawelczak@gmail.com

  725618220

  wrocławski

  Robert

  Baxter

  baxrab@gmail.com

   

  świdnicki

  Rafał

  Drobnik

  drobnik.rafal@gmail.com

  790726882

  wałbrzyski

  Marek

  Wołoszyn

  markowalbrzych@interia.pl

  796254999

  ząbkowicki

  Łukasz

  Tworek

  Twor.ja@gmail.com

  724516922

  Jelenia Góra

  Robert

  Zając

  64robi13@wp.pl

  696776840

  bolesławiecki

  Krzysztof

  Gortych

  krzysztof.gortych@onet.pl

  790586188

  jeleniogórski

  Robert

  Kotecki

  robertkotecki@interia.pl

  516563489

  Legnica

  Mateusz

  Górak

  mat.gorak@gmail.com

  723459559

  legnicki

  Mateusz

  Górak

  mat.gorak@gmail.com

  723459559

  złotoryjski

  Maciej

  Jastrzębski

  slim3333@wp.pl

  504238042

   

   

   

   

   

  woj. kujawsko-pomorskie

   

   

   

  Bydgoszcz

  Przemysław

  Duda

  alien80@o2.pl

  792496696

  nakielski

  Michał

  Kłak

  michal.klak@hotmail.com

   

  Toruń

  Mirosław

  Roszkowski

  miroslaw-roszkowski@wp.pl

  507850409

  toruński

  Mirosław

  Roszkowski

  miroslaw-roszkowski@wp.pl

  507850409

  inowrocławski

  Leszek

  Chorążewicz

  leon0277@interia.pl

  517753859

  radziejowski

  Jędrzej

  Piątek

  jstp14@gmail.com

  721013765

  lipnowski

  Janusz

  Dominiak

  dominiak1@o2.pl

  723669564

   

   

   

   

   

  woj. lubelskie

   

   

   

   

  Lublin

  Joanna

  Nowicka

  rachela7@tlen.pl

  500872221

  lubelski

  Stanisław

  Bąk

  stanbak@interia.pl

  501662412

  radzyński

  Paweł

  Pękala

  ply69@tlen.pl

  793431166

  krasnostawski

  Eugeniusz

  Sieńczyk

  voland1@vp.pl

  500154833

  łęczyński

  Jarosław

  Orlikowski

  jaroslaw.orlikowski@gmail.com

  793793445

  świdnicki

  Agnieszka

  Zaremba

  abzaremba@wp.pl

  503684288

  biłgorajski

  Stanisław

  Bąk

  stanbak@interia.pl

  501662412

   

   

   

   

   

  woj. lubuskie

   

   

   

   

  Gorzów Wielkopolski

  Rafał

  Zapadka

  zapadka-6@o2.pl

   

  gorzowski

  Rafał

  Zapadka

  zapadka-6@o2.pl

   

  żarski

  Dariusz

  Wróbel

  daeclan@interia.pl

  665225156

  Zielona Góra

  Tomasz

  Pasek

  lewyprosty@wp.pl

  607428634

  wschowski

  Mateusz

  Sobczak

  sobczakmateusz@yahoo.com

  507150516

  żagański

  Marcin

  Kanar

  marcin_kanar@wp.pl

  864772578

   

   

   

   

   

  łódzkie

   

   

   

   

  Łódź

  Adam

  Woch

  adam.woch@hotmail.com

  660565938

  Łódź

  Jacek

  Dobiesz

  jacekdobiesz123@wp.pl

  515245260

  łowicki

  Jacek

  Wiśniewski

  wisniewus@o2.pl

  606136235

  zgierski

  Piotr

  Hetich

  hetich@o2.pl

  515909605

  pabianicki

  Lech

  Kędzierski

  lech.kedzierski@b-m.pl

  603122022

  sieradzki

  Adrian

  Antosiak

  antosiak.adrian@wp.pl

  663476662

  wieluński

  Marcin

  Podyma

  broneekowp@wp.pl

  663475240

  zduńskowolski

  Jacek

  Kołczak

  jackyjack@onet.pl

  795645114

  Skierniewice

  Mikołaj

  Lelonkiewicz

  m.lelonkiewicz@gmail.com

  726026657

  opoczyński

  Bernard

  Węglarski

  starybenio@wp.pl

  510716880

   

   

   

   

   

  woj. małopolskie

   

   

   

   

  chrzanowski

  Przemysław

  Kucharczyk

  przemo87@gmail.com

  606999529

  olkuski

  Jarosław

  Szatan

  jarosz63@o2.pl

  602127719

  Kraków

  Arkadiusz

  Orlicki

  Arkadiusz.Orlicki@gmail.com

  606473494

  Kraków

  Stanisław

  Żółtek

   

   

  wadowicki

  Dawid

  Ogiegło

  dawidogi@gmail.com

  506766884

  Tarnów

  Bogdan

  Orlik

  bpo@solutions.net.pl

  504106329

  tarnowski

  Bogdan

  Orlik

  bpo@solutions.net.pl

  504106329

  gorlicki

  Szymon

  Jamro

  szymon.jamro@o2.pl

  693365777

  nowosądecki

  Henryk

  Stawiarski

  h.stawiarsky@o2.pl

  794499530

   

   

   

   

   

  woj. mazowieckie

   

   

   

   

  Warszawa

  Adam

  Wojtasiewicz

  wojtasiewicz.pl@gmail.com

   

  ciechanowski

  Tomasz

  Wojciechowski

  tomasz.wojciechowski06@gmail.com

  694935047

  płoński

  Krzysztof

  Mendyk

  christopher.mendyk@googlemail.com

  501418686

  sochaczewski

  Dominik

  Birnbaum

  teddy181@wp.pl

  886054086

  Radom

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

  białobrzeski

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

  grójecki

  Andrzej

  Ostrowski

   

  502408175

  kozienicki

  Janusz

  Skalski

   

  505022919

  przysuski

  Irena

  Krzyżanowska

   

  609275110

  radomski

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

  szydłowiecki

  Danuta

  Parszewska

   

  692689488

  zwoleński

  Krzysztof

  Skrzypczak

   

  509747873

  Siedlce

  Andrzej

  Kosnowski

  andrzej.kosnowski@gmail.com

  698678487

  ostrołęcki

  Michał Sebastian

  Giers

  msgiers@wp.pl

  604718600

  ostrowski

  Robert

  Szulborski

  robert@muscleshop.pl

  511009497

  siedlecki

  Piotr

  Osłowski

  piotr.oslowski@gmail.com

  792575074

  węgrowski

  Michał

  Krupa

  krupamichal90@wp.pl

  514613743

  wyszkowski

  Arkadiusz

  Jarosz

  aqwasz@wp.pl

  609571664

  grodziski

  Marcin

  Piórkowski

  sarwer@o2.pl

  506606648

  otwocki

  Paweł

  Mikołowicz

  pawel@golem.pl

  515197194

  piaseczyński

  Andrzej

  Gniadkowski

  agniad@gmail.com

  694237641

  pruszkowski

  Grzegorz

  Burchert

  wip.raszyn@wp.pl

  791775886

  wołomiński

  Rafał

  Pazio

  rafalpazio@fakty.wwl.pl

   

   

   

   

   

   

  woj. opolskie

   

   

   

   

  Opole

  Marcin

  Szymkowiak

  szyna@hot.pl

  694222600

  opolski

  Marek

  Pytlik

  mpytlik@o2.pl

  601070480

  kluczborski

  Krzysztof

  Król

  krzysztof@superfakty.info

  696653888

  kędzierzyńsko-kozielski

  Piotr

  Wojtasik

  piotrwojtasik84@gmail.com

  665394944

  głubczycki

  Leszek

  Antoszczyszyn

  Liczba komentarzy: 8

 • 10-10-2010 00:10:00

  Co po Konwentach WiP i UPR?

  .Jeśli ktoś nie czytał przedwczorajszego już wpisu o sytuacji w UPRze, to powinien to zrobić, by zrozumieć subtelności.

  Otóż sytuacja UPR i WiP jest inna. P. prezes Stanisław Żółtek słusznie uważa, że odchodząc teraz do nowej partii UPR-WiP zostawiłby pole „rozłamowcom” spod znaku p.Bolesława Witczaka. Po orzeczeniach sądu partyjnego i rejestrowego nie ma do tego powodu. Jednak utworzenie wspólnej partii jest koniecznością. A Statut UPR nie dopuszcza przynależności do dwóch partyj jednocześnie.

  Rozwiązanie było proste: Konwent zmienił Statut UPR dopuszczając możliwość wstępowania Członków UPR do innych partyj – wskazanych przez Konwentykl. Członkowie UPR mogą teraz założyć partię UPR-WiP – jednocześnie podtrzymując swoje stanowiska w UPR, by nie zajęli ich „rozłamowcy”.

  Członkowie WiP przeciwnie: mają interes, by szybko przenieść się do nowej partii. Dlatego Uchwała Konwentu UPR zaleciła Władzom UPR utworzenie UPR-WiP – a uchwała Konwentu WiP wprost wezwała do wstępowania do niej. Tekst znajdzie się na stronie WiP – wraz ze składem nowo-wybranych Władz tej partii.

  Tak czy owak: rejestracja UPR-WiP na pewno potrwa kilka dni czy tygodnie – więc nie można mówić, że UPR i WiP „połączyły się”. Zresztą Statuty partyj tego nie dopuszczają.

  To by było na teraz.

 • 09-10-2010 23:51:00

  Idee Lenina wiecznie żywe!

  Pedagogika socjalistyczna opiera się o zasadę brzmiącą: „Uczyć się, uczyć się – i jeszcze raz: uczyć się!”. Oczywiście: ta zasada nie dotyczy nauczania ludzi – lecz całych narodów. Człowiek bowiem tym się różni od zwierzęcia, że potrafi pisać i zapisywać swoje doświadczenia. W związku z tym jeśli jego dziadek czegoś się nauczył – np. boleśnie się sparzywszy, to wnuczek o tym czyta – i już się nie parzy. Bo zawsze najlepiej jest uczyć się na cudzych błędach.

  Taki król – a już na pewno jego Radcy Stanu - starannie czytają historię nie tylko swojego kraju – i wyciągają wnioski z błędów innych.

  Zupełnie inaczej jest w d***kracji. Dziś obowiązuje Trylemat Lema: „Po pierwsze: nikt nic nie czyta; po drugie: jeśli przypadkiem przeczyta, to i tak nie rozumie; po trzecie: jeśli nawet zrozumie, to natychmiast zapomina”. Jest to oczywisty efekt d***kracji, reżymowej edukacji i oglądania telewizji.

  W związku z tym każde pokolenie musi na nowo popełniać te same kretyńskie błędy.

  Ot, Amerykanie w 1919 roku wprowadzili prohibicję. Efektem był ogromny wzrost przestępczości – i w 1933 roku prohibicję trzeba było znieść. Obecnie Amerykanie wprowadzili prohibicję na inne narkotyki (tylko tytoń jeszcze jest legalny - ale zwalczany!). Efekt: narkomania się szerzy, przestępczość rośnie dramatycznie, więzienia są pełne...

  Niczego się nie nauczyli. Co ciekawe: inne kraje też nie wyciągnęły z tej lekcji żadnych wniosków.

  Uczyć się, uczyć się – i jeszcze raz: uczyć się!”.

  W tymże 1919 roku bolszewicy zaczęli nacjonalizować ziemię. Tow.Józef Wissarionowicz Djugashvili indywidualne chłopstwo zlikwidował w ogóle, pokrywając Sowiety siecią kołchozów i sowchozów. Efekt: dopiero w 1963 roku produkcja rolna Związku Sowieckiego zrównała się z produkcją Cesarstwa Rosyjskiego – a i to dzięki temu, że ponad połowa produkcji pochodziła z... przyzagrodowych działek kołchoźników!!

  Wydawałoby się: lekcja jasna. A tu czytam, że JE Hugon Chávez , prezydent Nowej Lepszej Wenezueli, zapowiedział, że władze znacjonalizują kolejne 250 tys. ha ziemi w 3 stanach Wenezueli. Dodał, że w listopadzie 2010 r. szybkość nacjonalizacji ulegnie podwojeniu, zaś w 2011 r. osiągnie maksymalną prędkość.

  Ktoś mógłby pomyśleć, że p. Chávez chce, by Mu pół narodu wymarło z głodu (jak to się zdarzyło w 1933 r. na Ukrainie) – bo chce zniszczyć „reakcyjne chłopstwo”. Tymczasem jest odwrotnie: ta biedota, która za dwa lata zacznie przymierać głodem, jak nie przymierzając w Korei Północnej, to właśnie zwolennicy p. Cháveza – więc On wcale nie chce ich niszczyć! Ten bałwan naprawdę wierzy, że nacjonalizacja doprowadzi do zwiększenia krajowej produkcji żywności!!!

  Uczyć się, uczyć się – i jeszcze raz: uczyć się!

  =====

  PS. Wkrótce po północy - o tym jakamjest sytuacja po konwentach krakowskich - bo relacja na Portalu "UPR i WiP połączyły się" nie do końca jest ścisła. 

 • 08-10-2010 15:36:00

  Sytuacja w UPR: Konwent - i wątpliwości

   

  Wątpliwości w tej sprawie najlepiej przedstawić na przykładzie konkretnym. Oto list p.Romana Wilanta z Nowej Soli do p.Stanisława Żółtka, prezesa UPR:

  Chciałbym ustalić kilka faktów, które są bezsporne: [NB. pp.6,7,8,9 - i połowa 4 - to w ogóle nie są "fakty" - JKM]

  1. P Kocik nie została wpisana do KRS jako prezes UPR

  2. Pan, panie Stanisławie, również nie jest wpisany jako prezes UPR do KRS

  3. Witczak widnieje we wpisie (nad tym ubolewam)

  4. Witczak zgłosił komitet wyborczy UPR a PKW taki komitet zarejestrowało (potwierdzając jednocześnie, kto jest prezesem UPR)

  5. Ja i cały okręg Lubuski UPR wpłaciliśmy składki na ręce P Kocik i widniejemy w rejestrze upr.org.pl jako członkowie

  6. Jeśli składki zostały przyjęte bezpodstawnie - nie zostały przyjęte przez skarbnika (legalnego ?) UPR - oznacza to, że z dniem 1.07.2010 przestałem być członkiem UPR (i cały okręg lubuski).

  7. W związku z tym, że nie widnieje Pan w KRS jako prezes UPR nie może Pan zwołać konwentu (legalnego) partii.

  8. W związku z powyższymi faktami nie będę obecny na konwencie 9-X; mam uzasadnione obawy co do jego legalności.

  9. Ja osobiście nie jestem w żadnej bandzie (czy to Kocikowo-Witczakowskiej lub JKM). Czekam na pokój w UPR i rozwiązanie trudnej sytuacji.

  Z wyrazami szacunku

  Roman Wilant

  Nowa Sól


  Sytuacja jest taka:

  Konwentykl UPR chciał zmienić p.Bolesława Witczaka, dość niechlubnie pełniącego funkcję Prezesa UPR, jednak do tego potrzebna była większość 3 /4 (po Konwencie: 4/5) głosów – w głosowaniu konstruktywnym. Ponieważ nie można było uzgodnić następcy, Konwentykle – przy pełnej zgodzie, że prezesa zmienić trzeba – kończyły się niczym.

  W tej sytuacji po kolejnym posiedzeniu Konwentyklu, po zamknięciu jego obrad, „rozłamowcy” (parę osób – ale liczba nie ma tu znaczenia!) wróciła na salę i oświadczyła, że „kontynuuje obrady”. Przegłosowała usunięcie p.Witczaka i mianowanie na to miejsce p.Magdaleny Kocikowej. Przy okazji (równie „legalnie”) przystąpiła do zawieszania lub usuwania z Partii swoich przeciwników.

  Na następny, zwołany lege artis, Konwentykl „rozłamowcy” nie przybyli, uważając go za nielegalny. Konwentykl (w zdecydowanie większej sile – ale liczba nie ma tu, powtarzam, znaczenia) usunął z funkcji prezesa p.Bolesława Witczaka i mianował Prezesem p.Stanisława Żółtka.

  Sąd Rejestrowy parę dni temu stwierdził nieważność Konwentyklu, który usunął p.Witczaka, mianował p.Kocikową, i pousuwał i pozawieszał większość Członków-Sygnatariuszów. Należy więc domniemywać, że na kolejnej rozprawie (znów za pół roku?) uzna legalność wyboru p.Żółtka.

  Jednak są wybory – i Partia nie może czekać! A w rejestrze sądowym (KRS) nadal figuruje p.Bolesław Witczak; który, choć nie uznawany praktycznie przez nikogo, montuje pod szyldem UPR jakąś dziwną ekipę do wyborów!

  To, że zmiana Prezesa nie jest wpisana do KRS, nie powoduje, że zmiany nie było. Wiele razy w historii UPR o zmianach informowano ze sporym opóźnieniem (raz p.Stanisław Wojtera w ogóle tego zaniedbał – i w konsekwencji w wyborach musiała wystartować założona ad hocPlatforma Janusza Korwin-Mikkego”!) Tym niemniej nikt nigdy nie kwestionował, że legalnie wybrany Członek nie objął swojej funkcji  - tylko dlatego, że tego nie wpisano do KRS!! KRS jest tylko dokumentem w sprawach państwowych i zewnętrznych. Prezes byłby Prezesem nawet, jeśli by KRS zlikwidowano w ogóle. Dla Partii ważne jest orzeczenie Sądu Naczelnego UPR – który ostatecznie legalność wyboru p.Żółtka zatwierdził.

  Natomiast Sąd Rejestrowy nie orzeka na podstawie KRS – tylko ocenia stan faktyczny, który potem jest ujawniany w KRS.

  Natomiast PKW niczego nie „uznaje”, ani nie „potwierdza” - PKW działa na podstawie papierów.  Sąd Rejestrowy może jutro uznać, że p.Żółtek od lutego jest prezesem UPR - i decyzja PKW niczego tu nie wnosi. Inna sprawa, że ciekawy byłby problem statusu prawnego tak - wadliwie, ale jednak zarejestrowanego - komitetu.

  Dlatego właśnie Członkowie UPR (oraz WiP, oraz masa innych ludzi) startuje w tych wyborach jako „Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego”.

  To co do sytuacji obecnej. A co w przyszłości?

  Teoretycznie istnieje – niewielka, ale istnieje - możliwość, o której wspomniał p.Wilant: Sąd Rejestrowy nie uzna za legalny również wyboru p.Żółtka! To by oznaczało, że wszelkie działania wszelkich władz UPR w roku 2010 były nielegalne. Rozstrzygniecie wszelako może nie nastąpić również przed wyborami parlamentarnymi! Dlatego właśnie Konwent UPR chce podjąć decyzję o wstąpieniu Członków UPR do zjednoczonej partii UPR-WiP. Oczywiście: Konwent nie może nikogo do tego zmusić – i w szczególności „rozłamowcy” nie są do tego w niczym z'obowiązani. Jednak wstąpienie Członków UPR do UPR-WiP nie będzie budzić żadnych prawnych wątpliwości.

  Jest to rozwiązanie elastyczne: jeśli Sąd potwierdzi legalność wyboru p.Żółtka – to ten przetransportuje całą Partię do UPR-WiP. Jeśli nie – bałagan prawny w UPR będzie trwał ad mortem defecatum, a UPR-WiP spokojnie będzie działać.

  Składki wpłacone bona fide będą oczywiście zaliczane – i jeśli wpłacono je osobie, która okazała się nie być Skarbnikiem – to ta osoba ma obowiązek przekazać je legalnemu Skarbnikowi.

  Ostatnia sprawa - nazwy: UPR-WiP „istotnie” różni się od „UPR”. . Tak samo, jak obok PPS istniały PPS-Lewica i PPS-Frakcja Rewolucyjna. Zresztą i obecnie, gdy „Trzej Tenorzy” ogłosili (z inspiracji służb specjalnych) powstanie PO, p.Adam A.Słomka złośliwie zarejestrował natychmiast „Platformę Obywatelską” - i „prawdziwa Platforma” musiała się (i – co tu jest istotne: mogła) zarejestrować jako „Platforma Obywatelska Rzeczpospolitej Polskiej” - i tak się właśnie formalnie nazywa!

  (por. Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Platforma_Obywatelska )

 • 07-10-2010 23:53:00

  Dwa obrazki

  Jak juz pisałem, mam bardzo mało czasu. Ponieważ na dzisiejszej konferencji prasowej zadano mi prowokacyjne pytanie o tramwaje, a ja coś powiedziałem o Korei, zaraz zamieszczę dwa ładne obrazki.

   To jest nowoczesny tramwaj w Phenianie (Korea Pólnocna, pod światłymi rządami dbającego o środowisko tow.Kim Dzong Ila). Zdjęcie aktualne. Tramwaj zresztą czeski

  A to jest trawaj w ohydnym kapitalistycznym Seulu wyzyskiwanym przez amerykańskich imperialistów:

  Zdjęcie pochodzi z 1945 roku - bo w latach 70.tych, na żądanie amerykańskich koncernów naftowych pragnacych czerpać niegodziwe zyski ze sprzedaży Koreańczykom ropy, tramwaje zlikwidowano.

  =====

  PS.  Bardzo dziękuję za liczne zgłoszenia - zaraz będę odpowiadał - ale proszę o dalsze. Rano będzie instrukcja. I kolejna prośba.

 • 06-10-2010 23:55:00

  Prośba o pomoc w wyborach!

  Teraz jestem naprawdę bardzo zajęty, bo za kilka dni Konwent WiP i UPR-WiP – no, i te wybory. Z wpisami będzie kiepsko. Natomiast będę alarmował o pomoc.

  Pomoc potrzebna przede wszystkim na Pomorzu Gdańskim – zwłaszcza tu (wymieniam numer okręgu – i powiaty):Uwaga: chętni do pomocy na Pomorzu Gdańskim zwracają się bezpośrednio do mnie - na jkmjanusz@o2.pl

  Okręg nr 5 Mandatów 5

  kwidzyński

  malborski

  nowodworski

  sztumski

  tczewski


  Oraz:

  Na Ziemi Dobrzyńskiej (Kujawsko-Pomorskie):

  Okręg nr 3 Mandatów 5

  Grudziądz

  brodnicki

  golubsko-dobrzyński

  grudziądzki

  wąbrzeski


  Pod Lublinem:

  Okręg nr 2 Mandatów 9

  janowski

  kraśnicki

  lubartowski


  Na Ziemi Lubuskiej:

  Okręg nr 2 Mandatów 6

  międzyrzecki

  słubicki

  sulęciński

  świebodziński


  W Małopolsce:

  Okręg nr 2 Mandatów 6

  krakowski

  miechowski

  proszowicki

  wielicki


  Na Podkarpaciu:

  Okręg nr 4 Mandatów 6

  Przemyśl

  jarosławski

  lubaczowski

  przemyski

  przeworski


  Na Podlasiu:

  Okręg nr 3 Mandatów 5

  Łomża

  grajewski

  kolneński

  łomżyński


  Na Warmii...:

  Okręg nr 1 Mandatów 6

  Olsztyn

  nidzicki

  olsztyński

  ...i Mazurach:

  Okręg nr 5 Mandatów 6

  ełcki

  mrągowski

  piski

  szczycieński

   

  W Wielkopolsce

  Okręg nr 3 Mandatów 7

  gnieźnieński

  poznański

  średzki

  śremski

  wrzesiński

   

  i na Pomorzu:

  Okręg nr 4 Mandatów 5

  Koszalin

  koszaliński

  sławeński

  szczecinecki


  Ale przydadzą się Państwo PRAWIE wszędzie!Proszę zajrzeć do poprzednich wpisów!

  All hands on the deck!

 • 05-10-2010 17:31:00

  Nadal są drobne problemy

  Na początek podaję  KONTO FW KWW RW JKM  w PKO S.A.:

  15 1240 1079 1111 0010 3543 6143

  Kto by zechciał wspomóc mój Komitet Wyborczy proszony jest o PILNE dokonanie wpłaty. Zgodnie ze znanymi Państwu regułami wyborczymi (nie wolno gotówką!)

  Podana wczoraj lista została obcięta przez portal - czego nie zauważyłem. Dostrzegłem to dziś po południu. Przepraszam.  Uzupełniłem.

  Pilnie potrzebna pomoc w Warszawie. Podobno "pakiety" przygotowane dla Warszawiaków źle się otwierają. Nie wiem dlaczego - mnie się otwierają i wszystko się drukuje. Jednak na wszelki wypadek podaje stronę, na której zbiorczo jest wszystko.

  http://www.korwin-mikke.com/index.php/2010/10/263/

   A w ogóle to warszawiaków zapraszam na stronę KKW RW JKM: http://www.korwin-mikke.com/

   Powtarzam raz jeszcze: proszę o pilne uzupełnienie listy Koordynatorów - zwłaszcza w tych 10 Okręgach, gdzie żadnego Koordynatora nie ma.

  Okręgów wybiorczych jest 87, ordynacja jest bardzo skomplikowana, i Sztab z trudem daje sobie z tym radę. Ja, jak widać: też. Po konsultacji ze Sztabem jutro poinformuję o swoich decyzjach w tej sprawie.

 • 05-10-2010 17:26:00

  I ostatnia część listy: Mazury-Warmia, Wielkopolska, Pomorze Zachodnie.

   

   

  Woj, warmińsko-mazurskie

  Okręg nr 1 Mandatów 6

   

  Olsztyn

  nidzicki

  olsztyński

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

  działdowski

   

  iławski

  Krzysztof

  Kurpiecki

  ilawa2010@gmail.com

  nowomiejski

  ostródzki

   

  Okręg nr 3 Mandatów 7

   

   

  Elbląg

  Adrian

  Meger

  adrian.meger@wp.pl

  727284206

  bartoszycki

  braniewski

  elbląski

   

  lidzbarski

  Paweł

  Piątek

  piatek.pawel44@gmail.com

  796628391

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

  giżycki

   

  gołdapski

  Piotr

  Miszkiel

  piotrmiszkiel@interia.pl

  507246340

  kętrzyński

  olecki

  węgorzewski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 6

   

  ełcki

  mrągowski

  piski

  szczycieński

   

   

   

  Woj, wielkopolskie

  Okręg nr 1 Mandatów 6

   

  Poznań

  Patryk

  Czajkowski

  patryk.czajkowski@gmail.com

  509509937

  Okręg nr 2 Mandatów 7

   

  chodzieski

   

  czarnkowsko-trzcianecki

  Piotr

  Wawrzyniak

  piwa0@vp.pl

  604771586

  międzychodzki

  obornicki

  pilski

  szamotulski

  wągrowiecki

  złotowski

   

  Okręg nr 3 Mandatów 7

   

  gnieźnieński

  poznański

  średzki

  śremski

  wrzesiński

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

   

  Konin

  Waldemar

  Sroczyński

  wald212121@wp.pl

  605048092

  kolski

   

  koniński

  Robert

  Banaś

  robertbanas@o2.pl

  535900883

  słupecki

   

  turecki

  Maciej

  Rosiak

  mrosiak55@wp.pl

  609814465

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

  Kalisz

  jarociński

  kaliski

  kępiński

   

  ostrowski

  Mateusz

  Zapart

  pazart.allegro@gmail.com

  500552019

  ostrzeszowski

  pleszewski

   

  Okręg nr 6 Mandatów 7

   

  Leszno

  gostyński

  grodziski

   

  kościański

  Maciej Witold

  Gołąb

  balogwitek@tlen.pl

  785804273

  krotoszyński

  leszczyński

  nowotomyski

  rawicki

  wolsztyński

   

   

  Woj, zachodnio-pomorskie

  Okręg nr 1 Mandatów 8

   

   

  Szczecin

  Witold

  Bieschke

  witoldbieschke@wp.pl

  601449989

  policki

   

  Okręg nr 2 Mandatów 5

   

  Świnoujście

  goleniowski

  gryficki

   

  kamieński

  Stefan

  Oleszczuk

  gazeta@v.pl

  788174757

  łobeski

   

  Okręg nr 3 Mandatów 5

   

  białogardzki

  drawski

   

  kołobrzeski

  Zbigniew P.

  Majzner

  zpmajzner@o2.pl

  600372126

  świdwiński

   

  wałecki

  Rafał

  Stefanowicz

  er_stefano@onet.eu

  664338653

   

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

  Koszalin

  koszaliński

  sławeński

  szczecinecki

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

  choszczeński

   

  gryfiński

  Ludwik

  Weber

  tutko@o2.pl

  798240762

  myśliborski

  pyrzycki

  stargardzki

   

 • 05-10-2010 17:24:00

  Ciąg dalszy: nie wiedziałem, że pojemnośc wpisu jest ograniczona!

   

  Woj, mazowieckie

   

  Warszawa

  Adam

  Wojtasiewicz

  wojtasiewicz.pl@gmail.com

   

  Pakiety do zbiórki podpisów:

  Okręg nr 1 Mandatów 5

   

  Mokotów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_MOKOTOW.pdf

  Śródmieście http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_SRODMIESCIE.pdf

  Ursynów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_URSYNOW.pdf

  Wilanów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WILANOW.pdf

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

  Bemowo http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BEMOWO.pdf

  Bielany http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BIELANY.pdf

  Ochota http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_OCHOTA.pdf

  Ursus http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_URSUS.pdf

  Włochy http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WLOCHY.pdf

  Wola http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WOLA.pdf

  Żoliborz http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_ZOLIBORZ.pdf

   

  Okręg nr 3 Mandatów 6

   

  Białołęka http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_BIALOLEKA.pdf

  Praga-Płd. http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_PRAGA_POLUDNIE.pdf

  Praga-Północ http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_PRAGA_POLNOC.pdf

  Rembertów http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_REMBERTOW.pdf

  Targówek http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_TARGOWEK.pdf

  Wawer http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WAWER.pdf

  Wesoła http://dl.dropbox.com/u/7722404/PODPISY_RWJKM_WARSZAWA/Pakiet_WESOLA.pdf

   

  Okręg nr 4 Mandatów 9

   

  Płock

   

  ciechanowski

  Tomasz

  Wojciechowski

  tomasz.wojciechowski06@gmail.com

  694935047

  gostyniński

  mławski

  płocki

   

  Płoński 501418686

  Krzysztof

  Mendyk

  christopher.mendyk@googlemail.com

   

   

   

   

  przasnyski

  pułtuski

  sierpecki

   

  sochaczewski

  Dominik

  Birnbaum

  teddy181@wp.pl

  886054086

  żuromiński

  żyrardowski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

   

  Radom

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

   

  białobrzeski

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

   

  grójecki

  Andrzej

  Ostrowski

   

  502408175

   

  kozienicki

  Janusz

  Skalski

   

  505022919

  lipski

   

  przysuski

  Irena

  Krzyżanowska

   

  609275110

   

  radomski

  Waldemar

  Rajca

  jkm2010maz@wp.pl

  502215257

   

  szydłowiecki

  Danuta

  Parszewska

   

  692689488

   

  zwoleński

  Krzysztof

  Skrzypczak

   

  509747873

   

  Okręg nr 6 Mandatów 9

   

  Ostrołęka

   

  Siedlce

  Andrzej

  Kosnowski

  andrzej.kosnowski@gmail.com

  698678487

  garwoliński

  łosicki

  makowski

  miński

   

  Ostrołęcki Michał

  Sebastian

  Giers

  msgiers@wp.pl

  604718600

   

  ostrowski

  Robert

  Szulborski

  robert@muscleshop.pl

  511009497

   

  siedlecki

  Piotr

  Osłowski

  piotr.oslowski@gmail.com

  792575074

  sokołowski

   

  węgrowski

  Michał

  Krupa

  krupamichal90@wp.pl

  514613743

   

   

  wyszkowski

  Arkadiusz

  Jarosz

  aqwasz@wp.pl

  609571664

   

  Okręg nr 7 Mandatów 9

   

   

  grodziski

  Marcin

  Piórkowski

  sarwer@o2.pl

  506606648

  legionowski

  nowodworski

   

  otwocki

  Paweł

  Mikołowicz

  pawel@golem.pl

  515197194

   

  piaseczyński

  Andrzej

  Gniadkowski

  agniad@gmail.com

  694237641

   

  pruszkowski

  Grzegorz

  Burchert

  wip.raszyn@wp.pl

  791775886

  warszawski-zachodni

   

  Wołomiński Rafał Pazio rafalpazio@fakty.wwl.pl 602211643

   

   

   

  Woj, opolskie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

   

  Opole

  Marcin

  Szymkowiak

  szyna@hot.pl

  694222600

   

  opolski

  Marek

  Pytlik

  mpytlik@o2.pl

  601070480

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

   

  kluczborski

  Krzysztof

  Król

  krzysztof@superfakty.info

  696653888

  namysłowski

  oleski

   

  Okręg nr 3 Mandatów 5

   

   

  kędzierzyńsko-kozielski

  Piotr

  Wojtasik

  piotrwojtasik84@gmail.com

  665394944

  strzelecki

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

   

  głubczycki

  Leszek

  Antoszczyszyn

  leszek-antoszczyszyn@wp.pl

  krapkowicki

  T

  Barcza

  upr@o2.pl

  694514921

   

  prudnicki

  Tomasz

  Nykiel

  nykiel.tomasz@gmail.com

  669403140

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

  brzeski

   

  nyski

  Marek

  Pytlik

  mpytlik@o2.pl

  601070480

   

   

   

  Woj, podkarpackie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

   

  Rzeszów

  Anatol

  Wołoszyn

  diana.w@interia.eu

  172772505

   

  leżajski

  Mateusz

  Koguc

  mateusz@koguc.com

  504917666

  łańcucki

   

  rzeszowski

  Anatol

  Wołoszyn

  diana.w@interia.eu

  172772505

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

   

  dębicki

  Karol

  Piotrowski

  kpiotrowski88@gmail.com

  515823125

  mielecki

  ropczycko-sędziszowski

   

  strzyżowski

  Anatol

  Wołoszyn

  diana.w@interia.eu

  172772505

   

  Okręg nr 3 Mandatów 6

   

  Tarnobrzeg

   

  kolbuszowski

  Michał

  Zarębski

  miechal@poczta.onet.pl

  698616847

  niżański

  stalowowolski

  tarnobrzeski

   

  Okręg nr 4 Mandatów 6

   

  Przemyśl

  jarosławski

  lubaczowski

  przemyski

  przeworski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 8

   

   

  Krosno

  Jerzy

  Lorens

  jorggo@onet.pl

  134361690

  bieszczadzki

  brzozowski

   

  jasielski

  Jarosław

  Winiarski

  wyboryjaslo@gmail.com

  600433199

   

  krośnieński

  Jarosław

  Wasiak

  j.m.wasiak@gmail.com

  880440631

   

  leski

  Zbigniew

  Paszkowski

  Wybory2010@10g.pl

  609735150

   

  sanocki

  Zbigniew

  Paszkowski

  Wybory2010@10g.pl

  609735150

   

   

   

   

   

   

  Woj, podlaskie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

   

  Białystok

  Paweł

  Gryciuk

  pawelg952@gmail.com

  723457659

   

  Okręg nr 2 Mandatów 5

   

   

  Suwałki

  Rafał

  Szymański

  rfs85@o2.pl

  783927936

   

  augustowski

  Grzegorz

  Fimowicz

  mewa@a-tur.com

  604721006

  sejneński

   

  suwalski

  Grzegorz

  Fimowicz

  mewa@a-tur.com

  604721006

   

  Okręg nr 3 Mandatów 5

   

  Łomża

  grajewski

  kolneński

  łomżyński

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

   

  bielski

  Tomasz

  Nikołajuk

  bitconter@o2.pl

  512795854

  siemiatycki

  wysokomazowiecki

  zambrowski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 8

   

  białostocki

  hajnowski

   

  moniecki

  Krzysztof

  Strzeszewski

  krzychst@gmail.com

  517396813

  sokólski

   

   

   

  Woj, pomorskie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

  Słupsk

   

  bytowski

  Grzegorz

  Prondziński

  prondzinski@wp.pl

  607658162

   

  chojnicki

  Marcin

  Wenta

  marcin.wenta@vp.pl

  609137813

  człuchowski

  lęborski

  słupski

   

   

  Okręg nr 2 Mandatów 8

   

  Gdynia

   

  Sopot

  Jan

  Karasowski

  jankarasowski@wp.pl

  504129237

  pucki

   

  wejherowski

  Michał

  Wiśniewski

  modger@onet.eu

  889311787

   

  Okręg nr 3 Mandatów 7

   

   

  Gdańsk

  Tomasz

  Wilk

  wilk.hc@gmail.com

  509035043

   

  Okręg nr 4 Mandatów 6

   

   

  gdański

  Tomasz

  Wilk

  wilk.hc@gmail.com

  509035043

   

  kartuski

  Michał

  Bajdor

  siviertez@o2.pl

  kościerski

  starogardzki

   

  Okręg nr 5 Mandatów 5

   

  kwidzyński

  malborski

  nowodworski

  sztumski

  tczewski

   

   

  Woj, śląskie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

  Bielsko-Biała

   

  bielski

  Tadeusz

  Glapiński

  tadeusz_glapinski@wp.pl

  790222543

   

  cieszyński

  Roman

  Legierski

  roman.j.i.legierski@gmail.com

  504123348

  żywiecki

   

  Okręg nr 2 Mandatów 7

   

   

 • 04-10-2010 22:29:00

  Koordynat. I: Dolny Śl.,Kujawy-Pom.Gd, Lubelskie, Lubuskie,Łódzkie,Małopolska

  więc tylko podam aktualna liste Koordynatorów - Z PODZIAŁEM NA OKRĘGI.  Chcących wziąć udział w wyborach prosze się rozejrzeć, gdzie można się zgłosić - ale najcenniejsze dla mnie byłoby, gdyby zgłosili się chętni na Koordynatorów w 10 Okręgach (dwóch dużych!) gdzie Koordynatora jeszcze w ogóle NIE MA! 

  Zaznaczone na czerwono:

   

   

  Woj, dolnośląskie

   

  Okręg nr 1 Mandatów 8

   

 • Wrocław

  Robert

  Maurer

  robert.maurer@upr.org.pl

  503169767

  Wrocław

  Jakub

  Malicki

  kuba_malicki@wp.pl

  511347443

   

   

  Okręg nr 2 Mandatów 7

   

  górowski

  milicki

  oleśnicki

   

  oławski

  Bogdan

  Diakowski

  bodek99@o2.pl

  692229779

   

  strzeliński

  średzki

   

  trzebnicki

  Radosław

  Pawełczak

  rpawelczak@gmail.com

  725618220

  wołowski

   

  wrocławski

  Robert

  Baxter

  baxrab@gmail.com

   

  Okręg nr 3 Mandatów 9

   

  dzierżoniowski

  kłodzki

   

  świdnicki

  Rafał

  Drobnik

  drobnik.rafal@gmail.com

  790726882

   

  wałbrzyski

  Marek

  Wołoszyn

  markowalbrzych@interia.pl

  796254999

   

  ząbkowicki

  Łukasz

  Tworek

  Twor.ja@gmail.com

  724516922

   

  Okręg nr 4 Mandatów 6

   

   

  Jelenia Góra

  Robert

  Zając

  64robi13@wp.pl

  696776840

   

  bolesławiecki

  Krzysztof

  Gortych

  krzysztof.gortych@op.pl

  790588188

   

  jeleniogórski

  Robert

  Kotecki

  robertkotecki@interia.pl

  516563489

  lubański

  lwówecki

  zgorzelski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 6

   

   

  Legnica

  Mateusz

  Górak

  mat.gorak@gmail.com

  723459559

  głogowski

  jaworski

   

  Legnica

  Mateusz

  Górak

  mat.gorak@gmail.com

  723459559

  lubiński

  polkowicki

  polkowicki

   

  złotoryjski

  Maciej

  Jastrzębski

  slim3333@wp.pl

  504238042

   

   

   

   

  Woj, kujawsko-pomorskie

  Okręg nr 1 Mandatów 6

   

   

  Bydgoszcz

  Przemysław

  Duda

  alien80@o2.pl

  792496696

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

  bydgoski

   

  nakielski

  Michał

  Kłak

  michal.klak@hotmail.com

  sępoleński

  świecki

  tucholski

   

  Okręg nr 3 Mandatów 5

   

  Grudziądz

  brodnicki

  golubsko-dobrzyński

  grudziądzki

  wąbrzeski

   

  Okręg nr 4 Mandatów 5

   

   

  Toruń

  Mirosław

  Roszkowski

  miroslaw-roszkowski@wp.pl

  507850409

  chełmiński

   

  toruński

  Mirosław

  Roszkowski

  miroslaw-roszkowski@wp.pl

  507850409

   

  Okręg nr 5 Mandatów 5

   

   

  inowrocławski

  Leszek

  Chorążewicz

  leon0277@interia.pl

  517753859

  mogileński

   

  radziejowski

  Jędrzej

  Piątek

  jstp14@gmail.com

  721013765

  żniński

   

  Okręg nr 6 Mandatów 6

   

  Włocławek

  aleksandrowski

   

  lipnowski

  Janusz

  Dominiak

  dominiak1@o2.pl

  723669564

  rypiński

  włocławski

   

  Woj, lubelskie

  Okręg nr 1 Mandatów 5

   

   

  Lublin

  Joanna

  Nowicka

  rachela7@tlen.pl

  500872221

   

  Okręg nr 2 Mandatów 9

   

  janowski

  kraśnicki

  lubartowski

   

  lubelski

  Stanisław

  Bąk

  stanbak@interia.pl

  501662412

  opolski

  puławski

  rycki

   

  Okręg nr 3 Mandatów 6

   

  Biała Podlaska

  bialski

  łukowski

  parczewski

   

  radzyński

  Paweł

  Pękala

  ply69@tlen.pl

  793431166

  Okręg nr 4 Mandatów 6

   

  Chełm

  chełmski

  krasnostawski

   

  łęczyński

  Jarosław

  Orlikowski

  jaroslaw.orlikowski@gmail.com

  793793445

   

  świdnicki

  Agnieszka

  Zaremba

  abzaremba@wp.pl

  503684288

  włodawski

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

  Zamość

   

  biłgorajski

  Stanisław

  Bąk

  stanbak@interia.pl

  501662412

  hrubieszowski

  tomaszowski

  zamojski

   

   

  Woj, lubuskie

  Okręg nr 1 Mandatów 7

   

   

  Gorzów Wielkopolski

  Rafał

  Zapadka

  zapadka-6@o2.pl

   

  gorzowski

  Rafał

  Zapadka

  zapadka-6@o2.pl

  strzelecko-drezdenecki

   

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

  międzyrzecki

  słubicki

  sulęciński

  świebodziński

   

  Okręg nr 3 Mandatów 5

   

  krośnieński

   

  żarski

  Dariusz

  Wróbel

  daeclan@interia.pl

  665225156

   

  Okręg nr 4 Mandatów 6

   

   

  Zielona Góra

  Tomasz

  Pasek

  lewyprosty@wp.pl

  607428634

   

  Zielona Góra

  Tomasz

  Pasek

  lewyprosty@wp.pl

  607428634

   

  Okręg nr 5 Mandatów 6

   

  nowosolski

   

  wschowski

  Mateusz

  Sobczak

  sobczakmateusz@yahoo.com

  507150516

   

  żagański

  Marcin

  Kanar

  marcin_kanar@wp.pl

  864772578

   

   

   

  Woj, łódzkie

  Okręg nr 1 Mandatów 5

   

   

  Łódź

  Adam

  Woch

  adam.woch@hotmail.com

  660565938

   

  Okręg nr 2 Mandatów 5

   

   

  Łódź

  Adam

  Woch

  adam.woch@hotmail.com

  660565938

   

  Okręg nr 3 Mandatów 6

   

  kutnowski

  łęczycki

   

  łowicki

  Jacek

  Wiśniewski

  wisniewus@o2.pl

  606136235

   

  zgierski

  Piotr

  Hetich

  hetich@o2.pl

  515909605

   

  Okręg nr 4 Mandatów 8

   

  łaski

   

  pabianicki

  Lech

  Kędzierski

  lech.kedzierski@b-m.pl

  603122022

  pajęczański

  poddębicki

   

  sieradzki

  Adrian

  Antosiak

  antosiak.adrian@wp.pl

  663476662

   

  wieluński

  Marcin

  Podyma

  broneekowp@wp.pl

  663475240

  wieruszowski

   

  zduńskowolski

  Jacek

  Kołczak

  jackyjack@onet.pl

  795645114

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

  Piotrków Trybunalski

  bełchatowski

   

  Łódzki-Wschodni

  Adam

  Woch

  adam.woch@hotmail.com

  660565938

  piotrkowski

  radomszczański

   

  Okręg nr 6 Mandatów 5

   

   

  Skierniewice

  Mikołaj

  Lelonkiewicz

  m.lelonkiewicz@gmail.com

  726026657

  brzeziński

   

  opoczyński

  Bernard

  Węglarski

  starybenio@wp.pl

  510716880

   

  rawski

  Paweł

  Witczak

  paul.chris91@gmail.com

  661361870

   

  Skierniewicki

  Mikołaj Lelonkiewicz

  m.lelonkiewicz@gmail.com

  726026657

   

  tomaszowski

   

   

   

  Woj, małopolskie

  Okręg nr 1 Mandatów 5

   

   

  chrzanowski

  Przemysław

  Kucharczyk

  przemo87@gmail.com

  606999529

   

  olkuski

  Jarosław

  Szatan

  biurouprolk@interia.pl

  602127719

  oświęcimski

   

  Okręg nr 2 Mandatów 6

   

  krakowski

  miechowski

  proszowicki

  wielicki

   

  Okręg nr 3 Mandatów 8

   

   

  Kraków

  Arkadiusz

  Orlicki

  Arkadiusz.Orlicki@gmail.com

  606473494

   

  Okręg nr 4 Mandatów 7

   

  myślenicki

  nowotarski

  suski

  tatrzański

   

  wadowicki

  Dawid

  Ogiegło

  dawidogi@gmail.com

  506766884

   

  Okręg nr 5 Mandatów 7

   

   

  Tarnów

  Bogdan

  Orlik

  bpo@solutions.net.pl

  504106329

  bocheński

  brzeski

  dąbrowski

   

  tarnowski

  Bogdan

  Orlik

  bpo@solutions.net.pl

  504106329

   

  Okręg nr 6 Mandatów 6

   

  Nowy Sącz

   

  gorlicki

  Szymon

  Jamro

  szymon.jamro@o2.pl

  693365777

  limanowski

   

  nowosądecki

  Henryk

  Stawiarski

  h.stawiarsky@o2.pl

  794499530

   

   

   

   

 • 04-10-2010 00:00:00

  Bełkot „intelektualistów”

   

   

  Charakterystyczną cechą życia społecznego w Europie jest ogromna rola „intelektualistów”. W Ameryce w stosunku do „jajogłowych” panuje dobrze uzasadniona, głęboka podejrzliwość – i na tym polega przewaga Ameryki...

  „Intelektualista” bowiem jest to człowiek myślący – ale w specyficznym sensie.

  Pewien pan bardzo lubił grac w brydża. Grał latami – aż kiedyś aktualny partner go spytał:

  Lubi Pan grac w brydża?

  Bardzo lubię!

  To dlaczego Pan się nie nauczy?!?

  Otóż „intelektualiści” myślą dokładnie w takim sensie, w jakim ten pan grał w brydża. Stosują techniki mysleniopodobne.

  Kiedyś śp.Tadeusz Czacki spytał złośliwie słynnego szulera, śp.Ignacego Chodźkiewicza: „A Waść stale bierzesz figury za blotki?” Na co odparł: „Tak – podobnie jak Waść bierzesz pamięć za rozum”. (Czacki był erudytą - czyli, jak to określił WCzc.Ludwik Dorn: „wykształciuchem” - w czym nie ma nic złego, pod warunkiem, że się z tego powodu nie rości pretensyj do władzy) Intelektualiści znają na pamięć masę słów poukładanych w nadzwyczajny... bełkot. Europejski „intelektualista” nie przeczyta niemal nigdy książki wartościowej: czyta wyłącznie bełkot. Książka, którą czyta i poważa intelektualista, musi być gruba – tak gruba, że nikt normalny przez ten bełkot się nie przebije – i wtedy „intelektualista” może brylować w salonach.

  Co ciekawe: „intelektualistami” są niemal zawsze humaniści – ale trafiają się i perwersyjni przedstawiciele nauk ścisłych. Zawsze pragnący pookładać ludzkość wedle wzorów matematycznych. Co powoduje, że nienawidzą wolności – bo ludzie wolni jakoś nie lubią dopasowywać się do schematów. W ogóle dość powszechne jest przekonanie, że cecha konstytutywna „intelektualisty: jest bycie co najmniej lekkim lewicowcem. Broń-Boże czerwonym – takim: różowym...

  I to jest ważny powód, dla którego „intelektualiści” na ogół mnie nie znoszą.

  Ale jest i inny, głębszy.

  „Intelektualista” nie potrafi niczego powiedzieć krótko. Ja – odwrotnie. Tym samym odbieram im całe pole działania!

  Weźmy np. problem istnienia Boga. Ja mówię tak: „Łatwo udowodnić, że nikt nigdy nie udowodni, że Bóg istnieje – ani (co już jest zupełnie oczywiste), że nie On istnieje. Tym samym wszelkie dyskusje o istnieniu czy nieistnieniu Boga są BEZ SENSU. Albo się WIERZY, że Bóg istnieje – albo się WIERZY, że Bóg nie istnieje. Koniec. KROPKA”. Wszelkie dalsze dyskusje na ten temat to strata czasu.

  Natomiast „intelektualiści” nie przyjmują tego do wiadomości – i produkują hektolitry BEŁKOTU – jedni „dowodzą”, że Bóg istnieje, drudzy „dowodzą”, że nie istnieje. A trzeba pamiętać, że po napisaniu takiej książki wychodzi się na „głębokiego myśliciela" - (tym głębszego – im bełkot jest bardziej niezrozumiały...) - ale też na tym nieźle się zarabia! .

  Boże! Jak ja nienawidzę bełkotu!

  =====

  PS. Do wczorajszej instrukcji wyborczej wprowadziłem drobne poprawki. Ale jutro - i to dość wcześnie - będzie pełna instrukcja z aktualnym zestawem Koordynatorów przypisanych do poszczególnych okręgów

 • 02-10-2010 23:30:00

  Kaczyński i logika. WYBORY

  WCzc.Jarosław Kaczyński podczas zorganizowanej we czwartek w Drohiczynie konferencji n/t:  "Polityka rozwoju w Polsce i UE - szansą rozwoju Polski Wschodniej" powiedział: "Kryzys ekonomiczny na świecie, ta potrzeba użycia ogromnych środków państwowych, żeby podtrzymać gospodarkę - teraz kryzys euro i znów potrzeba użycia wielkich środków państwowych, czyli działań całkowicie sprzecznych z regułami neoliberalizmu - to najlepszy dowód tego, że ten kryzys jest faktem".

  Prezes PiS się myli.

  Nie chodzi tu nawet o wiedzę, ani o zrozumienie tego, co się dzieje w gospodarce. Jarosław Kaczyński popełnia elementarny błąd logiczny.

  Dam przykład. „Potrzeba użycia ogromnych srodków państwowych, by zabezpieczyc nas przed najazdem UFO – to najlepszy dowód, że istnienie UFO jest faktem

  Przykład bardziej realny: „Globalne ocieplenie na świecie, ta potrzeba użycia ogromnych środków państwowych, żeby ustabilizować klimat - teraz gorące lato i znów potrzeba użycia wielkich środków państwowych, czyli działań całkowicie sprzecznych z wiarą, że klimat ziemski reguluje się sam - to najlepszy dowód tego, że globalne ocieplenie jest faktem”.

  No nie tak całkiem realistyczny, bo lato NIE było upalne – ale mogło być...

  Pół roku temu Jarosław Kaczyński takiego błędu by zapewne nie popełnił.

  =====

                                                                         W  Y   B   O   R   Y

   

  Ruch Wyborców JKM ma już zarejestrowany Komitet Wyborczy. Dziękuję wszystkim, którzy pozbierali podpisy. Było trochę kłopotu, bo funkcjonowały trzy różne wzory kart, ale dodrukowało się co trzeba z komputera i nic się nie zmarnowało - poza 40 podpisami, które przyszły już po rejestracji.

  Teraz stoi przed nami znacznie trudniejsze zadanie. Nie trzeba wprawdzie 100.000 podpisów, ale potrzeba ich sporo.

  Koordynatorzy Okręgowi zestawiają teraz listy kandydatów – i jeszcze w dalszym ciągu ten, kto chce startować w tych wyborach, może się do Koordynatora zgłosić. Należy też rozejrzeć się za przedstawicielami miejscowego drobnego businessu, którzy popierają mój program, a chcą sprawdzić się w wyborach lokalnych by decydować o sprawie swojego województwa – a także powiatu albo gminy. W najgorszym przypadku: zrobić swojej firmie reklamę przez rozlepienie swoich plakatów – i dzięki temu, że jego nazwisko jest na liście wyborczej. Takich ludzi trzeba zachęcać do startu – i natychmiast zgłaszać do właściwego Koordynatora.

  Zacznijmy od wyborów do sejmików wojewódzkich. Wybory prowadzone są w Okręgach – jednak głosować w nich (i popierać listę kandydatów!) może każdy mieszkaniec danego województwa.

  Koordynatorzy odpowiadają przed Komisją Wyborczą i nie mogą zbierać podpisów bez pełnej listy kandydatów. My jednak możemy. Prosze jednak prowadzic tę zbiórkę w kręgach sympatyków - by uniknąć posądzeń, że zbiera się za pieniądze by potem tę listę in blanco komuś sprzedać! Niby jest opatrzona nazwa Komitetu - ale... strzeżonego Pan Bóg strzeżeKto chce już pomóc w zbiórce podpisów, niech wejdzie na stronę:

  http://korwin-mikke.pl/forum/list.php?57

  znajdzie nazwę swojego województwa, wydrukuje sobie pięć-sześć- siedem razy stosowną tabelkę – i zbiera podpisy (tak: każdy może podpisać siedem razy!) wśród tych, którzy mają zaufanie do Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

  Proszę sprawdzić, czy danym województwie nie ma czasem mniej, niż siedmiu Okręgów; w takim razie drukujemy ich pięć lub sześć (lub wielokrotność sześciu, oczywiście; proszę identyczne spinać po 7 [6] [5]). Tym samym każdy popierający będzie popierał RW JKM we wszystkich Okręgach swojego województwa!

  Sprawa jest pilna. Wypełnione formularze powinny trafić do właściwego Koordynatora do dn. 11 października!

  W najbliższych dniach podam tu listę Koordynatorów Wojewódzkich, którzy będą dzielić te listy między Koordynatorów Okręgowych (a także najpełniejszą listę Koordynatorów Okręgowych!) . Po tym terminie trzeba będzie je jeszcze wysyłać – ale już do poszczególnych Koordynatorów Okręgowych!

  Formularze proszę na odwrocie zaopatrywać swoimi danymi – oraz informacją: „z portalu JKM

  Co do wyborów powiatowych i gminnych.

  Kto chce w nich wystartować powinien zadzwonić do właściwego Koordynatora Okręgowego i dowiedzieć się, czy w danym powiecie RW JKM startuje pod własnym szyldem – czy też popiera komitet lub osoby na listach innego Komitetu! Jeśli to pierwsze – zapewne będzie można zgłosić się na listę. Jeśli ani jedno, ani drugie – można zgłosić własną listę, jeśli ma ona szanse na uzyskanie przyzwoitego wyniku.

  To samo dotyczy wyborów gminnych, gdzie wszelako listy partyjne i ogólnopolskie trafiają się rzadko. Proszę się zastanowić nad startem! W razie pozytywnej decyzji – porozumieć z Koordynatorem Okręgowym, który wyśle stosowne pełnomocnictwa.

   

   

   

  Ufff. To by było na tyle. Ja się napracowałem - teraz Państwo!

  Bardzo liczę na sprawne działanie... Chciałbym, by RW JKM był pierwszym zarejestrowanym ogólnopolskim komitetem...

  PS. Co do pierwszych komentarzy: w sprawach podatków w ogóle nie moze byc referendum!!  A teza, że WCzc.Janusz Palikot, stale zajmując się braćmi Kaczyńskimi, zaraził się - bardzo ciekawa!

 • 01-10-2010 21:11:00

  Dobra wiadomość o bus-pasach; przyczyny - i ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  Jak donosi z Anglii p.dr Krzysztof Magier nowy rząd Zjednoczonego Królestwa likwiduje funkcjonujący od 1999 roku bus-pas na M4 z Londynu do Heathrow jako element "labourzystowskiego szaleństwa" i "symbol wojny wydanej zmotoryzowanym".

  http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-11451350

  W tej sprawie też miałem rację:

  P.płk Piotr Łukaszewicz były dowódca jednostki szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych oświadczyl, co jest zresztą dość oczywiste, że odpowiedzialność za katastrofę w Smoleńsku spada na dowódcę załogi. Bo do niego należała decyzja o lądowaniu.

  A, oczywiście, są i inne przyczyny.

  Słusznie. Jedną z przyczyn jest wymyslenie samolotu,  skonstruowanie „Tupolewów”, narodzenie się pilotów, mianowanie dowódcą pilota niższego rangą, wyposażenie „Tupolewa” w radiowysokościomierz, mgła, to, że w Moskwie nikt nie powiedział: „A zakażcie im lądowania – nie chcę tu mieć trupów!”, że kontrolerzy w ogóle dzwonili do Moskwy zamiast samodzielnie zakazać, że Prezydent nie powiedział: „Może lepiej nie lądujmy?” itd.

  Przyczyn było wiele. Ale ODPOWIEDZIALNOŚĆ ponosi jedna osoba!