Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
92976 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-05-2010 23:50:00

  JKM w Stalowej Woli

  Wpis będzie później, albo i nie...

 • 30-05-2010 23:46:00

  Nic o Smoleńsku ani o powodzi!

  Przez kilka pierwszych dni kampanii stosunek mediów był znośny. W tej chwili wszystko wróciło do normy: albo przemilczanie, albo ośmieszanie - w najlepszym razie: pokazywanie. 5-sekundowych urywków, z których nic nie wynika. Mogę liczyć tylko na Sieć.

  Dlatego bardzo proszę Państwa o wchodzenie na neutralne portale i strony - i gdy tylko leci jakis nowy temat, wpisywanie komentarzy typu: "A Korwin-Mikke mówi, że..."

  Zobaczycie Państwo: ponieważ świat stoi na głowie, prawie zawsze coś prostującego da się wstawić!

  Z góry dziękuję!

  =====

  PS. {kwantl} ma rację. Postaram się zastosować. Co nie zmienia faktu, że ostatnie zdanie mojego poprzedniego wpisu jest prawdziwe...

  Dzięki {PLrc} mamy piękny "Szwedzki sen o JKM";  hehehe bomba! Dziękuję - Autor, Autor!!?
  http://en.tackfilm.se/?id=1275141248453RA40

 • 29-05-2010 15:16:00

  Prawa wyborcze kobiet

  Byłem parę godzin temu w TV SuperStacja, gdzie prezenter starannie wypytywał o te moje poglądy, które - Jego zdaniem - spowodują, że stracę w oczach tzw.

  opinii  publicznej (prawa wyborcze kobiet, d***kracja, posiadanie broni). Po czym przeżył szok, bo z sondy telewidzów (dziękuję!) wynikło, ze większość jest

  przeciwko prawu wyborczemu kobiet!!!

  Pomijając ten incydent (SuperStacja ma o tej porze raczej paruset, niż parę tysięcy widzów) zastanówmy się nad tym problemem. Bo po występie w śniadaniowej TVP czytałem komentarze: "Ja tu przekonywałem rodzinę do JKM - i teraz wszystko szlag trafił". 

  Otóż poparcie dla mnie wynosi ok. 3% - i można zakładać, że jest to 3% wśród kobiet i 3% wśród mężczyzn (zawyczaj poparcie wśród kobiet jest minimalnie wyższe - ale były też wybory, w któryvch było wyraźnie niższe!) . Załóżmy - co NIE jest prawdą - że w wyniku tego wystąpienia stracę te 3% u kobiet...

  ...ale, jeśli wierzyć feminazistkom, wszyscy mężczyźni to Białe Męskie Szowinistyczne Świnie. Powiedzmy, że jest to prawdą tylko w stosunku do ich połowy. Powiedzmy, że połowa tych BMSzŚ postanowi na mnie zagłosować. Daje to wynik (0 + 25):2 = 12,5% głosów w sondażach. Pod warunkiem, że nie są to sondaże telefoniczne - oczywiście...

  Dobra pozycja przed walką o pierwszą ligę!!

  Pod warunkiem, że myśli się pozytywnie! Zamiast biadolić, u kogo JKM stracił te 1,5% zacząć myśleć, u kogo mógł zyskać 15%.

  Pod warunkiem, że nie będzie się wypierał, przepraszał i wstydził własnych - słusznych, oczywiście - poglądów.

  Dla mnie w tej chwili jest ważne, by mnie dostrzeżono. Byłem wczoraj (i stąd nie było wpisu) na zjeździe Klubu Kapitału Polskiego. 2000 ludzi, spora sympatia i poparcie... ale: czy uwierzycie Państwo, że ponad połowa tych ludzi (w tym ci, którzy czasam dawali mi na kampanię pieniądze!!) nie wiedziała, że ja startuję w tych wyborach?

  A to są przeciez ludzie jakoś z polityką obyci...

  Gdyby w tej chwili media wszczęły ostrą dyskusję n/t prawa wyborczego kobiet - i w tej debacie wiódłbym pierwsze skrzypce - to te 12,5% mam murowane! A raczej więcej...

 • 29-05-2010 03:15:00

  Przypomnienie:

  Przepraszam, nie dotarłem na czas do chałupy. Wpisu wczoraj nie było - a ja tylko przypominam:

  BARDZO WAZNA SPRAWA:

  Bardzo proszę wejść na stronę

  http://www.korwin-mikke.INFO

  następnie kliknąć na zakładkę u góry:

  "POPROS O GLOS NA JKM"

  zarejestrować się - i wysłać to do 12 znajomych - niektórzy potrafią do 200!!!) - z prośbą, by uczynili to samo!

  Proszę im przypominać, by to uczynili!

  To sposób wypróbowany przez zwolenników p.Rona Paula z USA - i przez nich zrealizowany.

 • 27-05-2010 23:48:00

  O północy koniec KONKURSU; i koniec "walki z GLOBCIem"!!

  Prace proszę nadsyłać na adres:

  jkmjanusz@o2.pl

  Przedstawiciele najsłabszych (choć największych...) euro-gospodarek Francji i Niemiec, na wspólnej konferencji ogłosili, że ich państw nie stać na walkę o zmniejszenie emisji CO2 o 30%, a i obecne 20% to za dużo...

  To wielki cios w euro-głupków z Komisji Europejskirej, ktorzy byli przekonani, że Europejczycy już są tak ogłupieni,  że zapłacą dowolne pieniądze za dowolny idiotyzm wymyślony przez "ekologów", "feministki" i tym podobne grupy nacisku.

  Aż miło patrzeć, jak ci ludzie wiją się jak piskorze, by nie powiedzieć wprost, że ta "walka z GLOBCIem" to był od początku chory pomysł, a jego Autorzy powinni trafić pod sąd.

  Zresztą: przeczytajacie Państwo sami, za PAP:

  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=depesza&dz=gospodarka&dep=17643&data=depeszadepesza&_CheckSum=-1947296537

   

   

  Pozostaje tylko jedna kwestia: gdyby wszystkie państwa na świecie zgodziły sie na tę redukcje, to ci ludzie doprowadziliby całą Ludzkość do nędzy - byle tylko nakraść się przy okazji tej "walki".

  Co jest  znakomitym argumentem przeciwko powstaniu "Rządu Światowego".

  =====

  Na KONKURS nadpłynęło wiele prac. Najlepsze opublikujemy w piątek. Moze któraś się nada?

   

 • 26-05-2010 23:49:00

  PILNE! KONKURS !!

  Wczoraj w Radomiu po raz pierwszy ujrzałem swój plakat. W tym roku nie będzie wojny na plakaty – ale gdy gdzieś wyjeżdżam, plakaty muszą być. Plakat nie powalił mnie na kolana...

  Potrzebny PILNIE pomysł na plakat. Jakiś oryginalny.

  Więc... macie Państwo jeden dzień! Plakat nie musi być wycyzelowany, ważne, by było widać pomysł. Cyzelerkę zrobi się później. Dostarczy się zdjęć w lepszej jakości.

  Warunki: A-2, w pionie lub poziomie. Full color. Zdjęcia – w Galerii

  Na projekty czekam do północy 27/28 – V. Uwagi techniczne pewno pojawią się przed południem w rubryce: KONKURSY.

  Jutro najprawdopodobniej ruszy pierwszy CHAT na moim portalu...


  A na razie - idę spać!! Ostatnio sypiam po 2-3 h na dobę...

 • 25-05-2010 17:59:00

  Dlaczego nie mamy w Polsce "klęski żywiołowej"? I BARDZO WAZNA SPRAWA:

  Ledwo napisałem w "Dzienniku Polskim" taki artykulik:

  Cicho o ograbianiu emerytów

  Po katastrofie pod Smoleńskiem zapanowała w eterze kompletna cisza. Jeszcze dwa dni przed katastrofą można było czytać w mediach rozmaite pomysły, jak tu ograbić emerytów z zasłużonych pieniędzy. A to wiek emerytalny podnieść, a to emerytury zmniejszyć, a to niektórym grupom w ogóle emerytury odebrać...

  ...a teraz? Nic.

  Cóż: niedługo będą wybory, więc ONI nie chcą ludzi denerwować. Jeszcze by mogli na NICH nie zagłosować... Ciekawe, na jesieni miały być wybory samorządowe. Mimo to propozycje obcinania emerytom były gęsto publikowane. Widocznie ONI uważają, że ludzie pamiętają, co się pisze, co najwyżej trzy miesiące.

  I pewno mają rację...

  A dlaczego PO nie ogłasza stanu klęski żywiołowej? Też proste: teraz p. Premier holuje za sobą po Polsce NCzc. Marszałka - i prezentują się jako Herosi Walki z Żywiołem. Gdyby wybory były na jesieni, ludzie by o ICH ogromnym wkładzie w walkę z powodzią zapomnieli.

  Cóż: d***kracja...

  gdy na stronie:

  http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5g3oWZdAyt2ghn7kxwlZ0XFzgqDfA

   

  przeczytałem, że OPZZ jednak nie odpuściło. Dobre i to..

  Co zrelacjonowałem tak::

  Emerytury spadną o połowę

  OPZZ alarmuje, że za pół wieku średnia emerytura będzie wynosiła tylko 25% ostatniej pensji – a nie ok. połowy, jak w tej chwili. I co proponuje ta znakomita, komunistyczna instytucja? Czy może likwidację ZUSu? Ależ skąd: wręcz przeciwnie! Chce przenieść pieniądze z OFE do ZUS-u – do tego ZUSu, który zmarnował połowę ich pieniędzy!!!

  Inna sprawa, że OFE nie są wiele lepsze. Jednak OPZZ ucieka się do demagogii mówiąc, że emerytury z OFE wynoszą 25 zł. Tak – ale to emerytury tych, co płacili do OFE tylko przez rok, i tylko 7%, a nie 22% zarobków.

  Co nie zmienia faktu, że OFE i KRUS też trzeba zlikwidować. A tych, co tworzyli ZUS, KRUS i OFE posłać na długie lata za kratki. Z paragrafu: „Kto przemocą lub podstępem skłania inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia się własnym lub cudzym mieniem – podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 5 lat”.

  Bo przecież dobrowolnie-śmy tych składek (29,5 % pensji!!!) tym łajdakom nie oddawali!

  I wsadzę ICH – tak mi dopomóż Bóg!

  =====

  BARDZO PROSZĘ O ROZPROPAGOWANIE POWYŻSZEGO PO PORTALACH EMERYCKICH!

   

  =====

  A teraz ta BARDZO WAZNA SPRAWA:

  Bardzo proszę wejść na stronę

  http://www.korwin-mikke.INFO

  następnie kliknąć na zakładkę u góry:

  "POPROS O GLOS NA JKM"

  zarejestrować się - i wysłać to do 12 znajomych - niektórzy potrafią do 200!!!) - z prośbą, by uczynili to samo!

  To sposób wypróbowany przez zwolenników p.Rona Paula z USA - i przez nich zrealizowany.

  =====

   

  Informuję, że jutro (środa) mam być w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP1 - o godzinie 8.25


 • 24-05-2010 23:44:00

  Po powrocie z Radomia. O chatcie na INTERII.pl.

  O ile w Warszawie media na ogół przychodzą na konferencje prasowe (inna sprawa: czy i jak je potem relacjonują) o tyle w Radomiu z prasy nie pojawił sie nikt. Niech żałują, bo koledzy mowia, że przemowienie na meetingu w wielkiej sali Resursy Obywatelskiej bardzo mi się udało - zresztą Państwo zapewne znajdziecie je niedługo w WOLNEJ.TV.

  Na konferencji prasowej chciałem wyrazic zdziwienie, że Zakłady "ŁUCZNIK" (produkujace m.in.  pistolety) nie popieraja finansowo jedynego kandydata, który domaga się powszechnego dostepu do broni - co znakomicie zwiekszyłoby obroty tej firmy. Na pytanie: "Jak? Przecież Lex Dorn zabrania firmom finansowania partyj i wyborów?" odpieram: "Proszę wziąc mkorepetycje od WCzc.Janusza Palikota (Lublin, PO)...

  Na portalu INTERIA.pl odbył się dwa dni temu chat ze mną. Można się z nim zapoznać tu:

  http://czateria.interia.pl/goscie-czaterii,czat,2104,strona,1

  ale przedtem radzę zajrzeć tu:

  http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/czaty/news/relacja-z-czatu-z-januszem-korwinem-mikke,1481720,7006

  gdzie jest (Uczciwe! Streszczacz pomylił tylko kwestie podatkowe, ale za to gruntownie: jestem akurat za likwidacja PIT i CIT – a nie VATu i akcyzy, bo te są narzucone przez metropolię) streszczenie tego chatu – ozdobione tak koszmarnym zdjęciem, że grafik musiał nad tym solidnie popracować. Proszę popatrzeć na postrzępione kontury obrazka!

  Jak znajdę, to podam też tu, jakimi słowami  INTERIA.pl „zachęcała” do wzięcia udziału w tym chatcie! Koszmar.

  Mimo to uzyskałem w sondażu INTERIA.pl 12% głosów; mało, ale zawsze coś. Po tak wrogiej prezentacji.

  Odpowiedziałem też na 21 pytań "sondażowni" ( http://www.sondazownia.eu/ )Co mnie zdziwiło, to przekonanie jednego z zadającyh tam pytanie - i zabierajacych po chatcie na INTERIA.pl głos PT Komentatorów, że Kościół nie płaci podatków. Moje zdanie, że Kośćiól je płaci, zostało po prostu wyśmiane. Bez żadnych, oczywiście, kontr-argumentów, bo przecież Kościół naprawdę je płaci.

  Ten drobny przykład pokazuje, jak bardzo umysły ludzi są zatrute anty-kościelną propagandą. Nie chodzi o przekonanie ludzi, że „Kościól jest zły”, że „Kościól to służebnica Antychrysta” i „Wszetecznica babilońska” - jak pieknym biblijnym językiem nazywają Kościół Rzymsko-katolicki Świadkowie Jehowy; to jest kwestia oceny. Natomiast tu ludzie nie wierzą w powszechnie znane fakty. Proszę np. zajrzeć tu:

  http://www.isidorus.net/show/prawo,7,Opodatkowanie_kosciolow_oraz_osob_duchownych

  Interesującym fragmentem opodatkowania Kościoła jest podatek płacony przez proboszczów. Jest to... pogłówne; płacone od liczby dusz w parafii... ale wszystkich dusz. Jeśli na terenie parafii mieszka 1000 katolików, 4000 protestantów 4500 prawosławnych i 500 ateistów - to proboszcz płaci podatek od 10.000 „wiernych”!!

  I dziwić się tu, że Kościół chce nawracać ludzi na swoją wiarę!

  =====

  Do wyborów 27 dni

   

 • 23-05-2010 23:55:00

  Koniec wątpliwości co do wypadku pod Smoleńskiem.

  Moje ostatnie wątpliwości się rozwiały. Prawie wszystko już wiadomo. Ani spisek ludzi z WSI, ani sabotaż ze strony Rosjan: błąd załogi – plus dwa drobiazgi.

  Błąd był taki, jak podejrzewałem od dwóch tygodni: gdy samolot przelatywał nad wąwozem położonym przed lotniskiem, nawigator spojrzał na jeden z przyrządów pokazujących wysokość. Był to nawigator, który na Tu-154M latał dopiero 20 godzin! Spojrzał akurat na ten przyrząd, który pokazuje odległość od ziemi pod samolotem – i wyszło, ze są za wysoko, by zejść na początek pasa. Krzyknął do pilota, by się zniżył – i ten to wykonał.

  Co więcej: zniżał się, choć z wierzy kontrolnej (eksperci polscy i rosyjscy zgodnie tu twierdzą, że nieco za późno!) nakazano podniesienie dziobu, a system TAWS ostrzegał: „Przed wami ziemia” (ściana parowu) – a potem nakazał: „PULL UP” („ciągnij w górę!”). ŚP. kpt.Arkadiusz Protasiuk to z tajemniczych powodów z'ignorował. Gdy wreszcie podniósł dziób, było praktycznie za późno: potężna maszyna z szybkością 350 km/h wznosiła się wraz ze zboczem w odległości 2,5 metra od niego!!

  Ta odległość zresztą zaczęła rosnąc – i gdyby nie spora brzoza, która obcięła lewe skrzydło, jeszcze mogli się uratować.

  Wiemy więc już, dlaczego pilot na 2 km przed początkiem pasa znalazł się tak nisko. Do wyjaśnienia pozostają dwie kwestie:

  1) Dlaczego kontroler nie reagował dostatecznie szybko – i dlaczego w ogóle nie zakazał lądowania (kontroler ma taką władzę!)

  2) Czy załoga nie wiedziała, że przed lotniskiem w Smoleńsku jest wąwóz? Nawet jeśli nie wiedziała – to kontroler lotów powinien im to przypomnieć!!

  Ale to wszystko już niczego nie zmieni...

  =====

  Do wyborów 28 dni

 • 22-05-2010 23:42:00

  Chcą, jak to u nas w zwyczaju, obrabować emerytów!

   


  Tym razem w akcji rozkradania Polski pierwsze skrzypce znów chcą grać związki zawodowe. Oto informacja z mojego portalu (niech Państwo częściej zaglądają na strony wiadomości tego portalu!):

  Z powodu absurdalnie wygórowanych żądań związkowców może w ogóle nie dojść do skutku prywatyzacja Kieleckich Kopalń Surowców Mineralnych.

  Sprzedawaną przez Ministerstwo Skarbu Państwa spółką jest zainteresowane 9 firm z Polski i zagranicy. Tymczasem związki zawodowe żądają m.in. 10-letnich gwarancji zatrudnienia dla załogi, premii prywatyzacyjnej w wysokości 20 tys. zł na zatrudnionego, 20% podwyżki pensji zasadniczej od nowego właściciela, a także... zegarki „dobrej marki” dla zatrudnionych z tytułu 20-lecia pracy. (TC. Źródło: http://www.wnp.pl/ )

  Nasuwa się kilka pytań i wątpliwości.

  W tej chwili górnicy w tych KKSM pracują grzecznie o 20% niżej, niż wynoszą ich żądania – i nie mają gwarancji zatrudnienia. Na ogół w firmach reżymowych zz wywalczają lepsze warunki, niż w prywatnych...

  „Premia prywatyzacyjna” to już jawny rabunek. Ktoś, kto akurat pracuje w danej firmie ma czelność domagać się pieniędzy – z tego tytułu, że właścicielem będzie Kowalski, a nie Wiśniewski. Co to przypomina? A, tak: haracz pobierany przez reżym p/n „podatku od kupna sprzedaży”. Państwo uważa, że jest współ-właścicielem samochodu, który ja sprzedaję komuś innemu!!

  Nie rozumiem, dlaczego tylko 10-letnia gwarancja zatrudnienia? Wielka Brytania wzięła od Chin Hong-Kong na 99 lat – i to byłoby uzasadnione żądanie.

  A zegarków to zawsze żądali Sowieci z Armii Czerwonej rabujący zajmowane ziemie.

  Natomiast uwaga jest taka: dlaczego tylko państwo ma okradać emerytów, biorąc i malwersując szmal otrzymywany za sprzedaż zakładów budowanych za ich składki? Dlaczego nie mogą związkowcy?

  Prawo do rabowania powinno być dostępne każdemu. Każdemu, kto ma w ręku kilof – albo może na człowieka nasłać uzbrojonego policjanta...

   

 • 21-05-2010 23:55:00

  Coś dziwacznego dzieje się w Gruzji

  Jak Państwo niestety zapewne pamiętają, przepowiedziałem, że JE Michał Saakashvili, po katastrofalnej decyzji zaatakowania Osetii Południowej, nie dotrwa na posadzie do roku 2009. Mamy rok 2010 – a On ciągle tkwi na swoim stołku!

  Pamiętają też zapewne Państwo aferę ze stoczniami w Gdyni i szczecinie? Miała je otrzymać spółka założona przez ludzi Mossadu, w zamian za co Izraelici mieli załatwić zakup przez Gruzję polskich rakiet przeciwlotniczych. Ta transakcja została storpedowana wskutek m.in. mojej demaskatorskiej działalności. Przepraszam: gdy ją zaczynałem, nie miałem pojęcia, w czym zamieszałem!

  Przypominam, że planowanie takiej operacji było możliwe, bo Ministerstwo Obrony Gruzji było obsadzone przez Izraelczyków. A było obsadzone, bo Gruzja jest pupilkiem (ładnie to ujmując...) Stanów Zjednoczonych, i poparcie USA było uwarunkowane m.in. zgodą na to, by Izraelskie samoloty lecące by bombardować Iran mogły uzupełnić paliwo w Gruzji. W zamian za co zresztą Izrael szkolił i wyposażał (jak widać: z nie najlepszym skutkiem...) gruzińskie siły zbrojne.

  Skomplikowany układ – nieprawdaż.

  I oto dowiedziałem się – z opóźnieniem – że już w marcu p.Dawid Kezerashvili, minister ON Gruzji, podał się do dymisji i wrócił do Izraela – z cała swą ekipą (podobno).

  Natomiast wczoraj p.Zwiad Dzidziguri, lider Partii Konserwatywnej, oskarżył MON Gruzji o sprzedaż zakupionych przez Gruzję na Ukrainie rakiet przeciwlotniczych – Iranowi!!!

  Czy to oznacza, że Gruzja zmienia politykę – mówi sie o ociepleniu na osi Moskwa-Tbilisi - czy też, że (zgodnie z zapowiedziami polityków z Tel-Avivu) Izrael już jest gotów do zaatakowania Iranu – a to są jakieś działania maskujące?

  =====

  Komunikat:

  Szefostwo WiP wahało się, czy odrywać PT Członków WiP od działalności wyborczej w dniach 28-30 maja. Zadecydowało za nas GLOBCIo. Jak wynika z prognoz meteo w dniach 27-30 pogoda będzie pod zdechłym pingwinem: ulewy i przygruntowe przymrozki (!). W dodatku nie wiemy, gdzie wody opadną, a gdzie nie; jeśli będą ulewy, mogą się nawet podnieść!

  Odwołuję więc planowany na te dni Zjazd WiP. Rozważamy obecnie 26 czerwca. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach.

 • 20-05-2010 14:29:00

  Hasło wyborcze: WOLNOŚĆ I PRAWORZĄDNOŚĆ; oraz KOMENTARZ

   Te dwa składniki są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania kraju.

  W lokomotywie cząstki pary muszą mieć pełną swobodę w kotle. Muszą też istnieć stalowe ścianki kotła, by energia nie uchodziła na zewnątrz.

  Są w Polsce partie chwalące Wolność (zwłaszcza: od pasa w dół) – ale nie rozumiejące, że musi istnieć i Prawo. Potrzebujemy bardzo niewielu praw – ale za to przestrzeganych. Liberalizm nie oznacza tolerancji.

  I są partie mówiące o Prawie, o Sprawiedliwości – ale wykazujące zupełne niezrozumienie, że ludziom potrzebna jest Wolność.

  Wolność – która nie oznacza, że wolno kraść.

  Stąd hasło:

  „WOLNOŚĆ i PRAWORZĄDNOŚĆ”!

  Janusz KORWIN-MIKKE 

  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/haslo_wyborcze_wolnosc_i_praworzadnosc/23472

   

   KOMENTARZ:  Nie, proszę kilkorga pierwszych Komentatorów. "Liberalizm" oznacza, że państwo nie ustanawia praw ograniczających ludzką wolność - ściślej: ustanawia ich minimalną ilość. Natomiast jeśli je ustanowi, to tolerancji dla ich przekraczania być nie może!

  Przynajmniej: wtedy, jeśli wyjdą na jaw...

  UWAGA aktualna: TVP pojawiła się na konferencji prasowej, inne TV nie. TVP w ogóle nie podała, o co w tej konferencji chodziło, wyrwała jedno zdanie - nawet nie żeby złośliwie - tyle, że nie przekazała jej sensu.

  Niewątpliwie konferencja będzie pokazana w WOLNEJ.TV

 • 19-05-2010 21:56:00

  Wczoraj portal się wziął i zablokował. Dziwnym trafem blog na ONET.pl - też

  Przed chwilą zakończył sie swoisty chat na FaceBooku.

  http://www.facebook.com/kampanianazywo

  I tak miał się skończyć, nawet dwie minuty wcześniej - ale skończył się komunikatem:

  Blokada! Twoje zachowanie może być przez innych użytkowników uważane za irytujące, lub obraźliwe.

  Możliwość komentowania publicznych postów została dla Ciebie zablokowana, gdyż ostatnio wielokrotnie niewłaściwie użyłeś(aś) tej funkcji. Ta blokada potrwa od kilku godzin, do kilku dni. Gdy znów zostaniesz dopuszczony(a) do korzystania z tej funkcji, rób to z rozwagą. Dalsze próby niewłaściwego jej użycia mogą spowodować stałe zablokowanie tej funkcji. Więcej informacji możesz znaleźć na Najczęściej zadawane pytania.

  Zdaje się, że FaceBook nie nadaje się do prowadzenia chatów...

  Co do wczorajszego wystepu w PR III - 10:1, że było fatalnie. Ja też tak uważam. Jednakże niektórzy Komentatorzy myślą, że można było tego uniknąć. Podaję przykład:

  To mogło było wyglądać tak:

  - Dalej chce Pan odebrać prawa wyborcze kobietom?
  - Nie. Pani wybaczy, ale to nie należy do kompetencji prezydenta.
  - Ale chce Pan czy nie?
  - [jeśli nie, można dodać: " Nie, oczywiście, że nie będę się tym zajmował", jeśli zamierza coś z tym robić lepiej tego nie dodawać] Rozmawiajmy o tym, co zamierzam zrobić jako prezydent.
  I wtedy koniec, kropka, temat skończony, a i reszta pytań się nie nadaje - JKM ma rozmowę w ręku.
  A tak - wyszło jak wyszło.

  Niestety - ciąg dalszy byłby taki:

  - Ale ja jednak chciałabym wiedzieć, czy zamierza Pan odebrać prawa wyborcze kobietom?

  Powiedziałem już Pani, że Prezydent się tym nie zajmuje!

  - Proszę Pana: ja chcę od Pana męskiej odpowiedzi: TAK - czy NIE! 

  Ja już Pani odpowiedziałem!

  - To ja pozwolę sobie tu odczytać z Pańskiego artykułu (strony) - miała kilka stron notatek przygotowanych 

  - i odczytałaby. Oczywiście bez kontekstu.

  Jak miałbym się wtedy zachować?

  Nie mam zamiaru robić ze siebie idioty. Na razie nie walczymy o 51%, lecz o, powiedzmy, 17%. Z całą pewnością jest w Polsce kupa ludzi, którzy w to idiotyczne równouprawnienie nie wierzą. W końcu feministki są przekonane, że tacy obrzydliwi machos stanowią chyba 80% męskiej populacji.

  I połowa kobiet też w to równouprawnienie nie wierzy...

  A na FaceBooku stoi napisane: "Jak się chce mieć przychylność WSZYSTKICH dziennikarzy, to nie należy zgłaszać uchwał lustracyjnych! "...

   

 • 18-05-2010 10:16:00

  Jeśli dziś jest wtorek, to jestem w Warszawie:

  - i biorę udział w debacie n/t dostępu do broni - w Akademii Obrony Narodowej (spotkanie zamknięte)

  a o godz. 14.30 jestem na Politechnice Warszawskiej  - Aula 306 - w dyskusji n/t małej przedsiębiorczości. Gościem studentów ma być także WCzc.Grzegorz Napieralski (SLD).

  O 17.45 jestem w Polskim Radio - Program III

 • 17-05-2010 23:54:00

  Polowanie na złych czarowników

  Ludzie myślą tylko o tym, by komuś dokopać. Słyszę w radio, że na taśmie są nie tylko głosy załogi - ale i jakiś piąty. W domyśle: śp. Lech Kaczyński namówił pilota do lądowania - a więc to Jego wina!

  Tymczasem KAŻDY ma prawo namawiać pilota, do czego chce - a decyzję podejmuje pilot. I to on jest za nią odpowiedzialny. W stu procentach - a nie tak po kobiecemu: i ten jest winien, i ten...

  To samo zreszta dotyczy wiekszości dziedzin. W Polsce nie obowiązują jasne reguły gry. Np. na drogach obowiazuje "zasada ograniczonego zaufania" - o oznacza, że jeśli pijany pieszy wypadł na jezdnię, to właściwie winien jest pijak - ale trochę i kierowca, który "powinien był to przewidzieć"!!! 

  Albo sprawa "...i czasopisma". Jest kompletnie obojętne, jaki projekt  "Rząd" przedstawia Sejmowi - to Sejm uchwala ustawy. I jeśli by "Rząd" przedstawił projekt, w którym na ostatniej stronie drobnym druczkiem byłoby "...i wszystkich posłów należy rozstrzelać" - i Sejm to uchwalił, a Senat zatwierdził - to nie ma zmiłuj.

  I "Rząd" jest w tej sprawie całkowicie niewinny: "Widziały gały co czytały"...

  Albo prokuratura. Prokurator moze żądać kary śmierci za podstawienie  nogi koledze w klasie - ale to sąd wymierza karę i (przypominam) sąd nie jest związany wnioskami prokuratury.

  Dlatego twierdzenie, że stalinowscy prokuratorzy są winni tego, że wydawano zbrodnicze wyroki - jest niesłuszne. Winien jest WYŁĄCZNIE sędzia.

  Dopóki nie zrozumiemy, że odpowiedzialność nie może byc rozmyta, wszyscy będą się zachowywali jak częściowo nieodpowiedzialni. Bo odwrotną stroną tego, że i prokurator jest odpowiedzialny jest "... a więc sędzie jest jakby mniej odpowiedzialny" ]

  W TVN z kolei roztrząsano: kto właściwie zaprosił tych 96 ludzi na pokład Tu-154M? Najwyraźniej uważali, że da się go oskarżyć o spowodowanie ich śmierci!

  Ponieważ śp. Lecha Kaczyńskiego przed sąd nie da się już zaciągnąć, skrupiło się na... JE Bogdanie Klichu. Oskarżono Go o to, że... nie wiedział, że siedmiu najwyższych dowódców leci do Smoleńska.

  A dlaczego miałby wiedzieć?

  Sądzę, że gdyby ktoś wysadził w powietrze Sejm wraz z Posłami - to TVN pytałoby: "Kto dopuścił do tego, by 443 spośród 460 Posłów znalazło się w jednym - tak narażonym na ataki terrorystyczne - miejscu?".

   

  =====

  Bardzo dziękuje za wplaty, jest już ok. 40.000 zł - ale to, niestety, kropla w morzu potrzeb!
  Potrzeby można - jeśli kogoś stać i ma wolę - zaspokajać tu:

  Komitet Wyborczy Janusza Korwin-Mikkego

  Warszawa, ul.Podskarbińska 11A - konto:

  44 1090 1694 0000 0001 1401 3946

  Jutro na stronie prezydenckiej powinno się ukazać zestawienie wpłat.

  =====
  We wtorek o 8.05 (ew. 8.11 ? ) jestem w (chyba internetowym) Radio WNET - w rozmowie z p.Krzysztofem Skowrońskim

   

 • 16-05-2010 23:48:00

  Moje 10' raz na cztery lata w Polskim Radio Program I jest tu:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/jkm_w_sygnalach_dnia_1705/747
  Dziś o 21.55 jestem w TV "SuperStacja"

  Przepraszam: przez pomylkę usunąłem komentarz; przeczytalem go - ale  proszę go wstawic jeszcze raz!

 • 15-05-2010 23:34:00

  Otrzymałem w piątek dość zdumiewający list:

  rozsyłany ponoć przez rozłamowców z UPR - panujących, niestety, nad siedzibą i starą stroną Partii:

   

   

                                                                                                             

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  A oto treść - jesli ktoś nie może odczytać:

  Szanowni Państwo,

   

  w związku ze wznowieniem spotkań ze znanymi osobami, pragnę zaprosić wszystkich do naszej siedziby.(Nowy Świat 41). Już w czwartek, o godzinie 18 naszym gościem będzie Andrzej Lepper. Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, przez dwa miesiące wicemarszałek Sejmu IV kadencji, wicemarszałek Sejmu V kadencji od 26 października 2005 do 9 maja 2006. Przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim od 1 maja 2004 do 19 lipca 2004[1]. Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremier w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego od 5 maja 2006 do 22 września 2006, powołany ponownie 16 października 2006, zdymisjonowany 9 lipca 2007.

   

  Będzie możliwość zadania pytań naszemu gościowi oraz przeprowadzenie merytorycznej debaty.

   

  Gdyby nasz gość nie mógł przybyć w najbliższy czwartek, spotkanie zostanie przeniesione na 27 maja na godzinę 17.

   

  Potwierdzenie spotkania prześlę Państwu we wtorek lub środę.

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

  Pozdrawiam,

   

   

  Ernest Kobyliński

   

  -Wiceprezes Okręgu Mazowieckiego

  -Skarbnik Oddziału Stołecznego

  Unii Polityki Realnej

  Cóż: - ważne, że coś się w UPR  dzieje... Nawet byli v-premierzy zaszczycają siedzibę...

 • 14-05-2010 23:44:00

  P R O Ś B A:

  Skończyl się czas przygotowań .  Pora na kampanię na większą skalę.

  Potrzebni są ludzie  - pomysły. Otrzymałem już ok. setki pomysłów na kampanię - z czego część nierealnych, niestety. Prośba o powtórzenie aktualnych - i zgłoszenie nowych - na ten adres:

  idea@partiawip.pl

  Kadrowy do tej pory Sztab powinien teraz obrosnąć w ludzi. Chętnych do pomocy proszę o zgłoszenie się tu:

  pomoc@partiawip.pl

  przy czym w tytuyle maila proszę podawać miasto, w którym chętna osoba mieszka!

  I wreszcie proszę nie zapomnieć, że do prowadzenia kampanii potrzebne są jednak i pieniądze. Kto może, proszony jest o wpłacenie ich tutaj:

  Komitet Wyborczy Janusza Korwin-Mikkego

  Warszawa, ul.Podskarbińska 11A - konto:

  44 1090 1694 0000 0001 1401 3946

   

  Warunki są ciężkie. Środki finansowe przekazywane komitetowi wyborczemu w wyborach Prezydenta RP mogą pochodzić jedynie z wpłat osób fizycznych, obywateli polskich, mających miejsce stałego zamieszkania na terenie okupowanym przez Rzeczpospolitą Polską oraz z funduszów wyborczych partii politycznych.

  Łączna suma wpłat od osoby fizycznej na rzecz jednego komitetu wyborczego nie może przekraczać 19.755 zł. Darowizny pieniężne na rzecz komitetu wyborczego niezależnie od wysokości mogą być wpłacane jedynie czekiem rozrachunkowym, przelewem lub kartą płatniczą. Niedozwolone są wpłaty gotówkowe w kasie banku a także w formie przekazów pocztowych. Ale możecie Państwo zasilić fundusz mojego portalu - http://korwin-mikke.pl/strony/podziekowania - co niewątpliwie ułatwi mi prowadzenie kampanii.

  Komitet wyborczy jest obowiązany prowadzić rejestry: wpłat o wartości przekraczającej łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę 1317 zł, ze wskazaniem imienia, nazwiska oraz miejscowości zamieszkania takiej osoby.

 • 13-05-2010 23:56:00

  Będzie opóźnienie... i rzeczywiście było

  Jak zwykle - a nawet bardziej niz zwykle, bo w Poznaniu (w centrum!) nie miałem pola. Jakaś taka dziwna lokalizacja...

  Chwilowo coś do poczytania:

                                  Kolejny krok do komunizmu

  Po przeforsowaniu w Kongresie przez JE Benedykta Husseina Obamę i Jego kamratów ustawy o utworzeniu "Narodowej Służby Zdrowia", Czerwoni uderzyli ponownie - nie wiem, czy nie jeszcze boleśniej.

  Biały Dom uznał mianowicie, że przy głosowaniu nad utworzeniem w firmie związku zawodowego nie będzie potrzebna absolutna większość głosów "TAK"; wystarczy większość względna. Czyli jeśli na 1000 pracowników 101 zagłosuje "TAK", 100 "NIE", a 799 wstrzyma się od głosu - to związek zawodowy będzie mógł powstać - i "reprezentować załogę". W ten sposób zwolennikom "zerowego wzrostu" (a to jest jedna z baz p. Obamy) uda się zapewne sparaliżować amerykańską gospodarkę - i doprowadzić ją do takiego samego stanu, jak grecka czy niemiecka.Na szczęście istnieje nadzieja, że Sąd Najwyższy uzna tego typu "poprawki" za sprzeczne z Konstytucją.

  A zresztą: jak Amerykanie chcieli mieć d***krację - to niech się przekonają, czym to smakuje!

  A za chwilę będzie  kolejna prośba...

   

 • 13-05-2010 11:39:00

  Dziś o 14.30

  (al.SOLIDARNOŚCI" 128 s.177) mały briefing po mojej rozprawie lustracyjnej przewidzianej na 14.00. Przepraszam, że Państwa zaniedbuję - ale po prostu: nie wyrabiam....
  Proszę wybaczyć...

 • 12-05-2010 23:31:00

  Po b.udanym spotkaniu w Łodzi

  wracam do domu. Wpis później....

 • 11-05-2010 23:52:00

  Trochę informacji - i coś do czytania.

  Bardzo wszystkich przeprasazam, ale wykryta niezgodność w zeznaniach n/t uprawnień państw przy badaniu katastrof umieściłem na blogu na ONET.pl:

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

  Jutro rano o 8.40 jestem na żywo w RDC ("Radio dla Ciebie"):
  http://nadaje.com/Radio_dla_Ciebie.html

  - a po południu w Łodzi. Spotkanie z sympatykami odbędzie się w restauracji filmowej "SHOWTIME" przy ul.Łąkowej 29 o godzinie 18:00

  A to coś do czytania:

  Udawać Greka?

  Węgrzy wyciągnęli wnioski z katastrofy, jaką spowodowali socjaliści i wybrali rząd p. Wiktora Orbána (już nie Czerwonego... ale Pomarańczowego). Socjaliści greccy wcale nie przyznali się do błędu - i utrzymali władzę, bo podtrzymali ich towarzysze z Brukseli kwotą 110 mld €urosów (po części z naszych kieszeni).

  Znam kilkoro greckich "działaczy" w UE - i jestem najgłębiej przekonany, że do spółki z resztą potomków Ulissesa rozkradną tę pomoc - dokładnie tak, jak banki w USA i UE rozkradły (łapówki dla polityków należy odliczyć!) pomoc otrzymaną w ramach "walki z kryzysem". Tak jak Grekom udało się rozkraść dotychczasowe dotacje z Unii Europejskiej: na "restrukturyzację gajów oliwkowych" wzięli dotacje na powierzchnię... większą od całej Grecji!!!

  Cóż: kraj górzysty - no nie?

  I nie zrobią żadnych zasadniczych reform - bo wtedy przegraliby wybory. Tak jak przegrali je towarzysze z Budapesztu.

  Oj - nie darmo Atena była Boginią Mądrości.

   

 • 11-05-2010 17:52:00

  Dziś o 20.00 jestem w TVP INFO. Jutro (we środę) jestem w Łodzi

  Spotkanie z sympatykami odbędzie się w restauracji filmowej "SHOWTIME" przy ul.Łąkowej 29 o godzinie 18:00
  O 8.40 jestem na żywo w RDC ("Radio dla Ciebie"):
  http://nadaje.com/Radio_dla_Ciebie.html

 • 10-05-2010 23:49:00

  Politykę można prowadzić bez pieniędzy; ale tak CAŁKIEM bez pieniędzy się nie da...

  Dziś zostałem zarejestrowany jako Kandydat na Prezydenta Polski. Również dziś WBK otworzył

  Komitetowi Wyborczemu Janusza Korwin-Mikkego

  Warszawa, ul.Podskarbińska 11A - konto:

  44 1090 1694 0000 0001 1401 3946

  My nie otrzymujemy dotacji z kieszeni podatnika. Dlatego zmuszony jestem poprosić Państwa o wsparcie. Podobno p.Ronald Paul potrafił w jeden dzień zebrać $9 milionów. Ciekawe, ile Państwo możecie na ten cel zaofiarować?

  To będzie kolejny sprawdzian. Bo ja, przypominam, kandyduję - ale to Państwo macie mocno chcieć, bym osiągnął jak najlepszy wynik. Bo walczymy nie o to, by p.JKM miał ładny fotel i mógł przyjmować ambasadorów - lecz o to, by jak najdobitniej rozbrzmiewał głos domagający się Wolności, Sprawiedliwości  i Praworządności, ochrony  Własności,  Prawdy, Honoru i Tradycji.

  Warunki są ciężkie. Środki finansowe przekazywane komitetowi wyborczemu w wyborach Prezydenta RP mogą pochodzić jedynie z wpłat osób fizycznych, obywateli polskich, mających miejsce stałego zamieszkania na terenie okupowanym przez Rzeczpospolitą Polską oraz z funduszów wyborczych partii politycznych.

  Łączna suma wpłat od osoby fizycznej na rzecz jednego komitetu wyborczego nie może przekraczać 19.755 zł. Darowizny pieniężne na rzecz komitetu wyborczego niezależnie od wysokości mogą być wpłacane jedynie czekiem rozrachunkowym ,przelewem lub kartą płatniczą. Niedozwolone są wpłaty gotówkowe w kasie banku a także w formie przekazów pocztowych. Ale możecie Państwo zasilić fundusz mojego portalu - http://korwin-mikke.pl/strony/podziekowania - co niewątpliwie ułatwi mi prowadzenie kampanii.

  Komitet wyborczy jest obowiązany prowadzić rejestry: wpłat o wartości przekraczającej łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę 1317 zł, ze wskazaniem imienia, nazwiska oraz miejscowości zamieszkania takiej osoby.

  To byłoby na tyle. Z góry dziękuję. Aha: może warto wziąć udział w tej debacie?

  http://idealny-prezydent-polski.debata.blog.pl/

  Z aktualności: p.Ludwik Dorn zapowiedział, że poprze tego Kandydata, który (a) będzie vetował wszelkie podwyżki podatków; (b) będzie blokował wejście Polski do €urolandii.

  Zapraszam p.Dorna do mojego Komitetu Honorowego

   

 • 09-05-2010 23:59:00

  Groby zwycięzców. I mam do Państwa poważną prośbę:

  Potrzebne są mi do kampanii wyborczej ściągnięte z Sieci obietnice przywódców PO - sprzed wyborów - skonfrontowane z rzeczywistością powyborczą - i obietnice przywódców PiS sprzed poprzednich wyborów.. też te nie dotrzymane, oczywiście.

  Musimy zdemaskowac te "prawicowe" partie.

  NB. zauważyli (ci z Państwa, ktorzy zadali sobie trud, by słuchać tej audycji w PR-Kielce), że pod sam koniec przedstawiciel PiS domagał sie praw socjalnych - co skomentowałem: "Rozumiem, że słuchalismy przedstawiciela SLD".

  Ten ostatni siedział obok mnie i chichotał radośnie...

  Tak trochę weselej - napisało mi się coś o masochiźmie:

                                                 Kraj masochistów

  Byłem dziś w Państwowym Urzędzie. Sprawę, o dziwo, załatwiłem sprawnie. Po czym zostałem skierowany do kasy, gdzie miałem zapłacić - podobno - 18,50 zł.

  W kasie były dobrze zakratowane dwie Panie. Jedna jadła śniadanie - i na mój widok odwróciła się, by jeść śniadanie nie patrząc na mnie. Druga starannie przekładała papiery - i gdzieś po minucie raczyła się do mnie łaskawie odezwać. Po czym wyjaśniła, że nie powinienem płacić 18,50 zł, lecz 18 zł.

  W efekcie zapłata tej sumy zajęła ponad 10 minut.

  W firmie prywatnej ekspedient podlatuje do klienta, by mu pomóc - czasem wręcz nachalnie - a już z przyjęciem pieniędzy nie ma nigdy najmniejszego problemu.

  Zwłaszcza o 50 groszy.

  Proszę mi wytłumaczyć: dlaczego ciągle wielu ludzi wręcz życzy sobie, by jak najwięcej firm było państwowych?

  Jedynym wyjaśnieniem jest ten sam masochizm, z jakim świętujemy rocznice bitew, gdy nas zbito na miazgę - a nie bitew, gdzie to my zbiliśmy wrogów na miazgę...

  Co prawda: parę lat temu tłumaczyłem ten ostatni fenomen inaczej: gdy nas zbiją na miazgę, to trupy leżą w jednym miejscu i można je hurtem odwiedzić, Wielki Wieniec dźwigając. Gdy my zbiliśmy na miazgę, to zwłoki zwyciezców leżą po większej części każdy w swoim grobowcu rodzinnym, rozsypane na 80 lat...
  No i jak tu uczcić groby zwycięzców?


   

 • 09-05-2010 14:57:00

  Zapis dyskusji w Radio KIELCE jest tu

  http://www.radio.kielce.pl/page,,Studio-Polityczne-Radia-Kielce-quot-Druga-tura-wyborow-prezydenckich-jest-bardzo-prawdopodobna-quot,5e6f8cb2d30b4348c76232bd4ed48733.html

  To tyle na razie...

 • 09-05-2010 09:52:00

  Przepraszam

  W miejscu noclegu siadło pole. Audycja w RK będzie w pół h po - po adsresem

  http://www.radio.kielce.pl

   

 • 07-05-2010 23:49:00

  Smutna wiadomość

  Niestety: już zauważyłem u siebie pewne oznaki świadczące, że mój mózg przestawia się na pracę w wyborach. To oznacza, że moje wpisy na blogu będą mniej analityczne, płytsze, mniej frapujące intelektualnie.

  Co, nawiasem pisząc, rzuca światło na pomieszanie u nas Władzy Ustawodawczej z Wykonawczą. Minister musi myśleć o bieżącym wykonaniu swoich zadań – Poseł (a tym bardziej Senator) musi myśleć o dalekosiężnych konsekwencjach ustaw. Te dwie funkcje umysłu bardzo trudno pogodzić. Jako młody człowiek umiałem w ciągu paru sekund przerzucić się z trybu refleksyjnego na operacyjny – teraz zajmuje mi to kilka godzin.

  Stąd pomysł Posła będącego jednocześnie ministrem jest absurdalny – a konsekwencje tego pomieszania łatwo dostrzedz.

  Na zakończenie jedna uwaga o Katastrofie. Jak Państwo wiecie, domagam się, by Prokuratura FR ujawniła „Czarna Skrzynkę” z głosami pilotów. Niektórzy oponenci twierdzili, ze mój postulat jest nierealny, gdyż zabrania tego „Konwencja z Chicago”. Proponuje zajrzeć tu:

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/419204,akta_katastrofy_pod_smolenskiem_beda_tajne.html

  i przekonać się, że w wyjątkowych przypadkach, jeśli ujawnienie przyniesie mniej szkód, niż utajnienie, prokuratura może akta ujawnić.

  Otóż w tym przypadku nieujawnienie zapisów z taśmy magnetofonowej daje pożywkę podejrzeniom, że ukrywane są prawdziwe przyczyny Katastrofy – konkretnie: ukrywany jest fakt, że był to sabotaż. Wykluczyć tego nie można. Ponieważ jednym z podejrzanych są władze Federacji Rosyjskiej, prokuratura FR powinna ten zapis jak najszybciej opublikować w Sieci.

 • 07-05-2010 09:56:00

  Chwilówka uzupełniona. Formalności.- fertig!

                            O G Ł O S Z EN I A :

  Kolejne spotkanie członków i sympatyków WiP w Kielcach dziś 7-V-2010 w Klubie Pod Krechą o godz. 18.00. (Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 19)

  Zaprasza Prezes Regionu Centralno wschodniego - p.Piotr Adamczyk piotr.adamczyk@partiawip.pl

  =====

  W sobotę 8 maja będę w Ostrowcu Ś-tokrzyskim gdzie o godz. 13 wygłoszę wykład p/t "Kryzys ekonomiczny w Europie i na świecie" - dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości (ale wstęp wolny!), ul. Akademicka 12  blok B, aula 2.

   

                                             *

  W najbliższą sobotę 8 maja o godzinie 16.00 w Krzeszowickim Domu Kultury (pl. Walkowskiego 1) w Krzeszowicach k/Krakowa rozpocznie się otwarte spotkanie z p.Stanisławem Michalkiewiczem, jednym z założycieli i byłym prezesem UPR, publicystą i propagatorem konserwatywnego liberalizmu.

                                                       *

  W niedzielę 9 maja o godz. 10.00 wezmę udział w dyskusji w Radio Kielce (ul.Radiowa 4, publiczność w ograniczonej liczbie, akceptowana)

                                                      *

  Prezes Oddziału w Częstochowie, p.Łukasz Piotrowski (prezes.czestochowa@partiawip.pl) ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie dla członków oraz sympatyków partii WiP, które odbędzie się 11 maja - wtorek –o godzinie 17.00 w Centrum Handlowym Galeria Jurajska w Częstochowie w kawiarni NESCAFÉ na II piętrze.

  Na Spotkaniu będzie omawiany Plan przeprowadzenia lokalnej kampanii wyborczej dla JKM!!!

  Mamy szansę, nie zmarnujmy jej!

  =====

   

  {bohuna} proszxę, by sprecyzował, o kogo chodzi? Niektóre nazwiska sa mi nieznane.

 • 06-05-2010 17:47:00

  DZIĘKUJEMY! Podpisy ( (139.031) zebrane. Internet - i parafraza Che Guevary

  Dziękuję zwłaszcza tym, którzy zmobilizowali się na ostatnią chwilę - bo posiadanie nadwyżki jest b.ważne. Gratuluje UPR-owcom z Małopolski (zebrali 24.500 podpisów!), WiPowcom - i wreszcie dziesiątkom tysięcy ludzi, ktorzy ofiarnie zbierali te podpisy - i zebrali je w nieprawdopodobnie krótkim czasie - chcąc, by w Polsce mocno rozlegał się głos w obronie Prawdy, Honoru, Tradycji, Wolności, Własności, Sprawiedliwości i Praworządności. Tego wszystkiego nam dziś brak.
  Raz jeszcze dziękuję. Podpisów proszę już nie zbierać. Nie będziemy już też odbierali zebranych podpisów spoza stolicy.  We Warszawie będą jeszcze przyjmowane do 20.00 na "patelni" przy stacji Metro-Centrum - i do 22.30 na Podskarbińskiej 11A

  Wyjaśniam zmianę liczby podpisów: zapomnielismy dodać te 1500 złozone przy rejestracji Komitetu Wyborczego. 

  Zauwazyli Państwo, jak słusznie pisałem dwa tygodnie temu, ze problem nie w zebraniu tych podpisów - tylko w tym, żeby nie przxyszły po czasie. Przyznaję: nie wytrzymałem nerwowo i ogłosiłem Czerwony ALARM - ale wtedy estymacja wynosiła ok. 105.000. Tym razem jednak idea Ładu Spontanicznego sprawdziła się: podpisy dojeżdżały ławą, zgodnie ze wskazówkami, żaden ważniejszy okrąg nie nawalił - i stąd ta rekordowa liczba.

  Jak skomentował to kol.Dariusz Wodnicki (UPR Mazowsze):: "Połowa UPR i istniejacy dopiero pół roku WiP zebrały o połowę więcej podpisów w czasie o połowę krótszym"...

  Ale prawda jest taka, że to Wy, Sieciarze, byliście tym żywym organizmem, który umożliwił sprawne działanie. Potęga Sieci; potęga Sieci! Chylę czoła... 

  Jakby to powiedział śp.Ernest Guevara (ksywka: "Che"): "Kontr-rewolucjonista powinien serfować po Sieci jak ryba po wodzie!"

  Ciekawostka: Wyrazy poparcia można było znaleźć nawet stronie...p.Joanny Senyszynowej, CEP:
  http://senyszyn.blog.onet.pl/3326387,405877910,1,200,200,84504241,405882574,4703804,0,forum.html

 • 06-05-2010 13:14:00

  DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy oddając na mnie swoje głosy

  najprawdopodobniej (konferencja prasowa będzie o 23.30) zmusili mnie do walki o prezydenturę. Ja - w odróżnieniu od p.Lecha Wałęsy - "Nie chcę i nie muszę" - ale skoro jest okazja powalczyć - to ja jestem fighter!
  Na ONET.pl jest I część obszernego wywiadu ze mną. Niestety: wywiadowca zrobił wywiad tak długi, że w II połowie musiał już obcinać zdania do połowy... Wywiad jest tu:
  http://wiadomosci.onet.pl/2165523,11,korwin-mikke_prawo_glosu_powinna_miec_tylko_jedna_osoba,item.html
  Jak Państwo pomożecie - to coś się wygra...

 • 05-05-2010 23:53:00

  ŚP.Lech Kaczyński – i Żydzi. I BARDZO proszę PILNIE zerknąć na mój blog na ONET.pl : ALARM

  9-IX-MMVII roku reaktywowała się w Polsce loża B'nai B'rith – żydowskiej pseudo-masonerii, wykazującej pewne podobieństwo do Wielkiego Wschodu – ale tylko „pewne”: loże i masonerii klasycznej i WW są zawsze ponad-narodowe – a B'nai B'rith to organizacja nacjonalistyczna.

  W zasadzie nie ma w tym nic złego. Organizacja – jak organizacja. Pytanie jednak: dlaczego ta parunasto-osobowa organizacja od razu jest fetowana przez ambasadora USA – i gorąco witana przez Prezydenta III RP?

  ŚP.Lech Kaczyński skierował bowiem do Loży Polin B'nai B'rith w dniu jej powstania następujące

                                                        POSŁANIE

                      Panie i Panowie!

  Blisko 70 lat temu, w 1938 r., dekretem Prezydenta RP, w wyniku absurdalnych obaw, nieporozumień oraz wprowadzenia w błąd, zakazano działalności polskiej sekcji B’nai B’rith. Należy uznać za symboliczny gest, że dziś staję przed Państwem jako przedstawiciel Prezydenta RP, aby powitać Was i Waszą organizację, która po raz drugi rozpoczyna działalność w Polsce.

  Otwarcie loży B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej, po tylu latach nieobecności, jest szczególnie ważne, również z innego względu. Organizacja ta, utworzona 164 lata temu w małej nowojorskiej kawiarni przez 12 żydowskich imigrantów z Niemiec, stała się dziś jedną z najważniejszych organizacji walczących z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna za działania, jakimi Liga Przeciwko Zniesławianiu [Anti-Defamation League] założona przez B’nai B’rith, współpracując z Amerykańskim Kongresem Żydowskim, wsparła nasze starania o zmianę nazwy obozu Auschwitz i przeciwstawiła się używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne".

  Jestem zadowolony, że - tak, jak było w zwyczaju przed wojną - członkami B’nai B’rith są wybitni polscy obywatele: naukowcy, pisarze, osoby zaangażowane w działalność społeczną. W czasie, gdy stosunki między Polską a Izraelem należą do najlepszych w Europie, powinniśmy starać się o stałe polepszanie stosunków polsko-żydowskich. To wymaga stałych wysiłków i gotowości do kompromisu. Nie jest to łatwe, lecz wierzę w Państwa zobowiązanie, które będzie mieć znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów.

  W związku z tym pragnę odwołać się do statutów Waszego stowarzyszenia, które odnoszą się do "ducha tolerancji i harmonii" i utrwalenia "wspomnienia Holokaustu w społeczeństwie". Mam nadzieję, że częścią wypełnienia tego programu będzie Wasza pomoc w zwalczaniu nieprawdziwych i szkodliwych poglądów, które pojawiają się w świecie, np. w postaci opinii o odpowiedzialności Polski za powstanie obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieję - choć statut Waszej organizacji nie przewiduje "utrwalenia pamięci o życiu i osiągnięciach polskich Żydów" - że ta wyjątkowa historia obejmująca ponad 800 lat, zostanie uwieczniona przez Was w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie.

  Proszę pozwolić mi zakończyć cytatem słów Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI, który w grudniu 2006 r., przyjmując przedstawicieli B’nai B’rith, powiedział: "Nasz niespokojny świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przeświadczeniem, że wszyscy z nas stworzeni na obraz Boga posiadają niewyobrażalną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrawianiu świata przez promowanie duchowych i moralnych wartości opartych na naszej wierze. Powinniśmy coraz bardziej być przekonani do dawania przykładu naszej owocnej współpracy".

  Panie i Panowie: DZIĘKUJĘ!”

  (Angielska wersja znajduje się na stronie: http://www.bnaibritheurope.org/bbe/content/view/502/121/lang,en_GB/)

  Co jest najbardziej w tym interesujące – to to, że w "Wydarzeniach prasowych" na oficjalnej stronie Prezydenta III RP nie znalazła się ani informacja o wydelegowaniu p. Ewy Junczyk-Ziomeckiej, Sekretarki Stanu (obecnie jest Konsulem Generalnym w Nowym Jorku) na tę uroczystość - ani tekst POSŁANIA. Z czego wynika, że Pan Prezydent chciał fakt wystosowania tego listu – i jego treść - ukryć przez Polakami!

  I to jest podejrzane. Nie przypominam sobie, by śp.Lech Kaczyński w jakikolwiek sposób powitał np. powstanie WiP. Jestem po prostu zazdrosny... B'nai B'rith mi nie przeszkadza w niczym – faworyzowanie jej przez Prezydenta: przeszkadza, i to bardzo.

  Co do meritum: w POSŁANIU czytamy: „ powinniśmy starać się o stałe polepszanie stosunków polsko-żydowskich. To wymaga stałych wysiłków i gotowości do kompromisu.” Na czym miałby polegać „kompromis” ze strony Polaków? Na wypłaceniu amerykańskim Żydom równowartości majątków zupełnie innych Żydów... Ale do jakiego kompromisu mają nagiąć się Żydzi?

  Rad bym to wiedzieć.

  Wreszcie: ADL to BARDZO nieprzyjemna instytucja, służąca zastraszaniu amerykańskiego społeczeństwa – i przerabianiu je na „postępowe”. Jako Amerykanin zawzięcie walczyłbym z poczynaniami ADL. Jeśli jest to firma-córka B'nai B'rith – o czym nie wiedziałem – to można tylko jęknąć.

  I pomyśleć, że mimo takich swoich poczynań śp.Lech Kaczyński był przez żydowską prasę okrzyczany przedstawicielem polskiego szowinizmu i nacjonalizmu!!!

  Na koniec coś zabawnego: Na FaceBooku powstało:

  http://www.facebook.com/group.php?gid=50430322980

  Koło Sympatyków B’nai B’rith – Loży Polin. Co ono robi? Bóg raczy wiedzieć...

   =====

  PS. Nie czytam żadnych dyskusyj na stronie partii WiP... Nie mam czasu...

  Proszę też zajrzeć na blog: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

 • 04-05-2010 23:53:00

  Ostatni dzień zbiórki. I jeszcze o Smoleńsku

   

  Zgodnie z moimi przewidywaniami, w ostatnich dniach pojawiając się nie wiadomo skąd chmary zbieraczy donoszących podpisy. Właśnie dowiedziałem się, że Małopolska, która liczyła, że zbierze ok. 14.000, zebrała 20.000 – i jeszcze są donoszone. Prognozy wyraźnie z podanych trzy dni temu 80.000 wędrują w stronę 100.000 i wyżej...

  ...ale to jest dopiero granica. Biorąc pod uwagę tendencje PKW do dopatrywania się błędów i nieścisłości – zwłaszcza w przypadku popierania wroga ustroju - trzeba złożyć ok. 120.000 podpisów.

  One zapewne gdzieś w Polsce albo już są – albo się dziś kolekcjonują. Pamiętajcie jednak Państwo, że trzeba je jeszcze dostarczyć do Warszawy!!

  5-V jest więc praktycznie ostatnim dniem zbierania podpisów. Jutro koło północy podam, czy wszystko w porządku – czy też trzeba jeszcze robić rozpaczliwą zbiórkę „na ostatnią chwilę”.

  Do wszystkich pragnących pomóc:

  Informacja o kandydowaniu z ramienia UPR są tu: http://www.upr.pl/
  Informacje o zbiórce podpisów są tu: http://partiawip.pl/sztab/
  Aktualna l
  ista koordynatorów znajduje się tutaj: http://partiawip.pl/koordynatorzy/

  =====
  We środę o 11.55 mam być w TV "SuperStacja". O 22.50 (być może) w PolSat NEWS

  =====

  I wreszcie kilka szybkich polemik:

  {Aleister} pisze:

  Z jednym się nie zgodzę.

  Z lądowaniem w Tbilisi nie do końca było tak, jak twierdzi JKM.
  Otóż JKM sugeruje, że Gruzini zapewniali kpt Pietruczuka, że na pasie startowym nie ma lejów po bombach, a on mimo to odmówił.
  W rzeczywistości o niczym go nie zapewniali, bo się po prostu nie udało im z sobą dołączyć.
  kpt Pietruczuk nie zdecydował się na lądowanie, bo na dobrą sprawę nie wiedział, czy aby lotniska nie kontrolują już Rosjanie. Zawiezienie prezydenta prosto w ręce obcego wojska chyba miałoby swój paragraf? Poza tym prezydencki Tupolew nie miał żadnych systemów obronnych

  Należy przy tym zauważyć, że samolot Sarkozy-ego, który wtedy wylądował:
  a) Miał zamontowane systemy obronne na wypadek znalezienia się pod ostrzałem
  b) miał lepszy sprzęt łącznościowy, bo się jednak z Tbilisi zdołał połączyć.

   

  Otóż nie wiem, skąd {Aleister} czerpie te informacje - ale nie wydaja sie one wiarygodne.

  Zaczynając od końca: jakie "systemy obronne" moze mieć, cywilny w końcu, samolot?!?? Miałby podjąć walke z mysliwcami - czy walczyc na ziemiu? Jedno i drugie wydaje sie nonsensem. 

  Z punktu widzenia prawa międzynarodowego wojska gruzińskie były dokladnie tak samo "obce" jak wojska rosyjskie. Gdyby samolot wylądował na terenie zajetym przez Rosjan, poinformowano by tylko kapitana, że chyba sie pomylił - i tyle. I odprawiono by gosci (chłódno...) z powrotem. 

  Jest dla mnie nie do pojęcia, by w XXI wieku prezydenci cztereech państw (i premier piatego...) nie mieli precyzyjnej informacji, gdzie znajduja sie wojska rosyjskie! Tym bardziej, że cztery z tych pieciu państw były w znakomiutych stosunkach z USA...

  Nie bardzo też wierzę w niemoznośc połączenia sie przewz radio z lotniskiem - ani JE Lecha Kaczyńskiego z JE Michałem Saakashvilim... Przeciez ta wizyta była omowiona i przygotowana.

  {JMP} pisze, że lotnisko w Tbilisi było zamknięte. jak mogło byc zamknięte, skoro JE Michał Saakashvili tak znamienitych gosci zaprosił? A poza tym: akurat pare dni temu polski "Jak" najspokojniej wylądował na lotnisku pod Bydgoszcza (po JE Radosława Sikorskiego) choc było zamknięte. I potem wystartował. Bez pomocy wieży kontrolnej. 

  Wreszcie sprawa najważniejsza. Sprzeciwienie sie Zwierzchcnikowi Sił Zbrojnych wymaga cywilnej odwagi. Czy jednak żołnierza, ktory na komendę "Do ataku!"  nie wyskakuje z okopu, bo sie boi - nazwiemy bohaterem, który odwaznie sprzeciwił sie dowódcy? 

  Zresztą {antares} słusznie to punktuje.

  Wreszcie sprawa wczorajszego wpisu...

  Kibicowałem własnie zawodom bilardowym (konkretnie: snookera) - i komentator powiedział: "Taka bile mógłby zaryzykować gdyby miał własciwe nastawienie; w obecnej sytuacji wolał nie ryzykować".

  Otóż to!

  Ocena z zewnątrz, czy ryzyko jest "nadmioerne", czy "nie" jest niemozliwa. Szanse pomyslnego lądowania maleja lub rosna parokrotnie w zaleznosci od tego, czy jakies pasemko mgły pojawi sie pod samolotem. Tego nie ma jak sprawdzic ani wymodelować. Ale zależą tez od nastawienia pilota: jesli czyje sie pewnie, sznase znacznie rosną. Jesli czuje sie niepewnie...

  Tylko: jak komisja ma sprawdzic, jak sie wtedy wewnętrznie czuł pilot?

  A vw ogóle to poczekajmy z gdybaniem na opublikowanie taśm...

 • 03-05-2010 23:59:00

  APEL w sprawie wyborów: Oraz: katastrofa nad Smoleńskiem – wg „NIE”

  UWAGA - wybory!

  Zostały tylko dwa dni - a podpisów nadal brakuje.

   

  Wszystkich pragnących pomóc  proszę by zajrzeli na stronę:

   

  http://www.korwin-mikke.INFO

  A także na dzisiejszy wpis na blogu:  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

  Informacja o kandydowaniu z ramienia UPR są tu: http://www.upr.pl/
  Informacje o zbiórce podpisów są tu:
  http://partiawip.pl/sztab/
  Aktualna l
  ista koordynatorów znajduje się tutaj:
  http://partiawip.pl/koordynatorzy/

   =====

  Przez ostatnie dwa dni miałem kłopoty z wpisywanie tekstów na portalu. Może i dobrze, bo wpisanie tekstu do blogu na ONET.pl spowodowało deformację układu strony...

  Po powrocie do Polski zobaczyłem, że w prasie nadal trwa roztrząsanie sprawy katastrofy Tu-154M. „NIE” poświęciło temu ćwierć numeru – głównie wyśmiewając tych, którzy przypisują sprawstwo katastrofy Rosjanom.

  Otóż „NIE” jest akurat pod tym względem mało wiarygodne, gdyż cierpi na wyuczony za PRLu kompleks: „Nie wolno podejrzewać o nic Rosjan”. Maja gdzieś to zapisane jako tabu. Ja mam wytresowany odruch dokładnie odwrotny („Wszystkiemu winni Sowieci”) - ale szczycę się tym, że moje odruchy – przynajmniej te uwidoczniane w piśmie – są pod kontrolą mojego rozumu.

  Nie piszę tego dlatego, iżbym uważał, że pp.Agnieszka Wołk-Łaniewska, Andrzej Rozenek czy Michał Wiśniewski z „NIE” nie mieli racji; zapewne ją mają – tyle, że Ich wywody są mało wiarygodne z uwagi na obciążenie owym tabu... I z uwagi na stosowanie znanej metody: wyciąga się co głupsze argumenty zwolenników teorii spiskowej – a potem na tej podstawie wyśmiewa się teorię...

  Ja, jak już wielokrotnie pisałem, tu w żaden spisek nie wierzę; tym niemniej przyznaję, że pewne możliwości są – więc domagam się publikacji głosów z „Czarnej Skrzynki”. Dopóki tego nie uczyniono – hipotezy spisku nie można całkowicie odrzucić. Jasne, że przedstawiciele III RP ujawnić tego zapisu nie chcą; jednak Rosjanie powinni zrozumieć, że to podsyca nastroje anty-rosyjskie – i zapis ten opublikować!

  Ja rozumiem, że mogą tam być fragmenty drastyczne. Dlatego nie należy tego robić w radio (ani, tym bardziej, telewizji!) - lecz w Sieci. Kto nie chce tego słuchać – po prostu nie wejdzie. A kto wchodzi – to na własną odpowiedzialność. „Chcącemu nie dzieje się krzywda!

  Przypominam jednak, że komisja wojskowa badająca sprawę wypadku nad Mierosławcem do dziś nie ujawniła zapisu z „Czarnej Skrzynki” samolotu „CASA”... Wojskowi uwielbiają tajemnice wojskowe.

  Ostatnia sprawa. P.AWŁ przypomina, że śp.Przemysław Edgar Gosiewski interpelował JE Bogdana Klicha w/s odznaczenia przez Ministra ON srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności krajup.kpt.Grzegorza Pietruczuka – za to, że ten w sierpniu 2008 odmówił skierowania samolotu (z PT Prezydentami Estonii, Litwy, Polski i Ukrainy) na lotniska w Tbilisi. Pani AWŁ uważa, że Minister ON miał rację – o czym Gosiewski przekonał się dopiero na ułamek sekundy przed śmiercią.

  Pani Łaniewska nie ma racji.

  P.kpt.Pietruczuk nie odmówił lądowania z powodów technicznych – lecz formalno-politycznych. Być może bał się, że mimo zapewnień Gruzinów na pasie startowym są leje po pociskach? Jednak przeszkody, nawet gorsze (np. cysterna z paliwem...) . , mogą trafić się na dowolnym lotnisku. Kpt. Pietruczuk istotnie więc stchórzył. Oczywiście: miał prawo odmówić tego lądowania – ale odznaczanie Go za to godne jest pacyfisty... którym, niestety, jest obecny Minister ON – i niewątpliwie jest odebrane jako element politycznej walki z „obozem prezydenckim”.

  A w sprawie mgły nad lotniskiem w Smoleńsku: śp.Lech Kaczyński miał prawo domagać się lądowania w Smoleńsku – a p.kpt.Arkadiusz Protasiuk miał prawo odmówić. Czy postąpił słusznie próbując lądować?

  Samo to, że się rozbił, nie jest dowodem błędu oceny. Codziennie ginie na polskich drogach kilkunastu kierowców. Co nie jest dowodem, że popełnili błąd siadając za kierownicą. Podejmowanie ryzyka jest konieczne. A czy w danej sprawie było ono nadmierne?

  Nigdy się tego nie dowiemy, bo nigdy nie będziemy mieli pełnego oglądu sytuacji, danych jakie miał – i jakie mógł zdobyć – pilot Tu-154M.

  I nie będzie go nigdy miała żadna, choćby najmądrzejsza, komisja!

   

   

 • 02-05-2010 01:09:00

  Tylko krótko

  Po raz pierwszy byłem we Walii. Naprawdę: znakomite przyjęcie, duże zrozumienie - wszystko będzie w Sieci. Udało mi się, dzięki p.Kasi, podładować nieco eeePCta, więc to zamieszczam. Na dłuższy wpis nie starczy prądu.

  Ale jutro chybauda mi się kupić wlaściwą ładowarkę...

 • 01-05-2010 01:01:00

  Wbrew pozorom: jeszcze nie zginąłem. Jeżdżę - i zbieram podpisy...

  a nie piszę z przyczyn prozaicznych: masa zajęć, a w pociągu zostawiłem ładowarkę do mego komputerzątka eePC... Kupić to tu trudno, piszę dorywczo na resztkach prądu.
  Co uderza w Anglii na pierwszy rzut oka? Pełno flag, zwłaszcza w Londynie:flagi UK, flagi Anglii, flagi poszczególnych resortów (wciągane na maszt gdy minister wchodzi do budynku!) flagi jednostek wojskowych... Ale podczas pobytu w Londynie,  w Bostonie i w Manchesterze zobaczyłem chyba tylko 1 (jedną) flagę UE: na hotelu Radissona w Manchesterze (pośrodku flaga hotelu, na prawo unijna, na lewo brytyjsk; heraldycy złapaliby się za glowy, a 200 lat temu zarządca hotelu poszedłby niewątpliwie pod topór...!!!).
  Są i inne różnice - niewidoczne na oko. Np. na Wyspach Brytyjskich nie ma "san-epidu"! I, proszę sobie wyobrazić, w tutejszych knajpach wcale nie jest brudniej, nżz w polskich. Trudno uwierzyć - zwłaszcza kontrolerom "san-epidu" - ale fakt....

  Mam wiadomośc z kraju, że podpisy zbiera sie dobrze - ale teraz trzy dni Długiego Weekendu - i grozi zastój. Sztab Wyborczy prosi mnie, bym zaapelował do Państwa o wzmożenie wysilku - bo cały wysiłek dotychczasowy może przepaść... 

  Wracam w poniedzialek, zgodnie z planem. Do zobaczenia!