Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
92986 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 30-04-2011 23:53:00

  JKM dziś znowu poza zasięgiem sieci

  Prosi państwa o wysyłanie adresów portali na adres: business@upr-wip.pl

 • 29-04-2011 23:38:00

  JKM dzisiaj w terenie

  Z powodu braku dostępu do internetu, wpisu dzisiaj nie będzie.

 • 28-04-2011 23:51:00

  Przechodzimy w tryb przedwyborczy

  Od dzisiaj ten blog służyć będzie celom wyborczym: organizacji działań prowadzących do sukcesu. Bieżące komentarze i uwagi ogólne będą nadal na blogu na onet.pl. Natomiast najprawdopodobniej wrócą V-BLOGi

  I od razu pierwsza prośba. Musimy siać ziarna na różnych polach. Bardzo proszę wszystkich o wyszukanie nazw i adresów portali i stron rozmaitego businessu - stron, na których można dodawać komentarze. 

  To BARDZO WAŻNE. Jutro podam, na jaki adres można je wysyłać - i w jakiej formie.

 • 27-04-2011 13:54:00

  Altruizm, piramidalna głupota - czy...? Jest wreszcie link

  Przed chwila brałem udział (na antenie PR III; http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/357366,Za-i-przeciw-placy-minimalnej - kliknąć głośniczek w ramce "Posłuchaj" pod obrazkiem!) w dyskusji n/t podwyższenia płacy minimalnej. Meritum tej sprawy nie będę Państwu, oczywiście, zawracał głowy: jest to nonsens i tyle.

  Co mnie natomiast zaszokowało: internauci w tej sprawie podzielili się niemal po równo! Czyli połowa ludzi, mających przecież dostęp do wszelkich obiektywnych informacyj, opowiedziała się za kompletnym nonsensem!!

  Przecież nie są to analfabeci: są to zapewne absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów, techników i liceów...

  Czego w tych szkołach dziś uczą??? Na pewno nie myślenia.

  Ludzie tłumaczą mi, że Polak nie rozumuje jako osoba odpowiedzialna za państwo, nie jest uczonym ekonomistą – Polak kieruje się własnym interesem.

  Hmmmmm....

  Na tej podwyżce mogą skorzystać wyłącznie ci, którzy zarabiają między 1360 zł (obecny płac-min) a 1500 zł (proponowany płac-min). Oczywiście: połowa z nich nie „skorzysta”, tylko zostanie wyrzucona z pracy – ale z tego sobie nie zdają sprawy, bo nie znają się na ekonomii. No, dobrze: ilu ich w Polsce jest? 3%? 4%? No, to 4% powinno w takim razie być za podwyżką płac-minu – ale pozostałe 96% Polaków powinno zawyć z oburzenia i głosować na JKM!

  Być może przeciętny Polak rozumuje tak: „Ci biedni na tym skorzystają” - i kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że to on za to zapłaci. Przecież pracodawcy przerzucą ciężar tej podwyżki (oraz podatku od niej...) w cenę towarów – i 96%.... nie, nie 96% ale 100% Polaków-konsumentów za to zapłaci!

  Być może Polacy myślą, że zapłaci za to JE Barak Hussein Obama, który niedługo przylatuje do Polski? Może p.Włodzimierz Putin w nagrodę za socjalne nastawienie obniży nam ceny gazu i ropy naftowej? Może Najświętsza Panienka, czyli Matka Boska Zielna, ulituje się i wynagrodzi to nam wzrostem plonów?

  Ale może jest inaczej.

  Kiedy śp.Ronald Reagan kandydował dopiero na gubernatora Kalifornii na ostrzu noża stała sprawa „Propozycji 13” - podwyżki podatku od nieruchomości. Propozycja ta upadła w referendum. Pamiętam, jak zdumiony reporter „POLITYKI” pytał w jakimś barze w San Francisco młodego chłopaka: „Jak głosowałeś w sprawie Propozycja Nr 13?” - „Oczywiście przeciwko” - „Ale dlaczego? Przecież Ty nie masz żadnej nieruchomości?” - „Ale mogę mieć!”.

  Możliwie że typowy Polak, zarabiający tę średnią - ok 3000 zł – myśli odwrotnie: „Ja nie zarabiam pomiędzy 1360 zł - a 1500 zł; ale mogę kiedyś tyle zarabiać!”.

  I to jest właśnie ta różnica miedzy Amerykaninem – a Polakiem.

  Ten optymizm!

 • 26-04-2011 15:59:00

  Zmarł Stanisław SZCZUKA. Nagranie z dyskusji o wydarzeniach "radomskich"

  Z wielką przykrością zawiadamiam (wstrzymywałem się z tym przez Święta), że Stanisław SZCZUKA, mój przyjaciel – nie żyje.

  Był to wybitny specjalista od procesów apelacyjnych – i jeden z tych adwokatów, którzy nie obawiali się bronić w procesach politycznych, które przecież nie przynosiły pieniędzy, a na ogół powodowały kłopoty. Już w 1956 roku występował w imieniu ludzi tępionych przez reżym Bieruta, potem w 1968, w 1970, w 1976... Bronił „taterników” i obalaczy Lenina z „Ruchu”

  W 1976 podpisał tzw. „List 14” - słusznie protestując przeciwko wpisywaniu do Konstytucji PRL punktu o „nienaruszalności sojuszu z ZSRS” - co czyniło z PRL formalny protektorat.

  Nie był to jednak "człowiek opozycji". Był to człowiek sprawiedliwy. Gdy w "sprawach radomskich" zginął był przypadkiem śp.Jan Brożyna (nie miał nic wspólnego z protestami, zmarł z pobicia w niewyjaśnionych okolicznościach w pobliżu pijackiej meliny) i KOR próbował oskarżać dwóch funkcjonariuszy MO o mord polityczny  (bo rewolucji potrzebna jest ofiara - podobnie było w Krakowie, gdzie do niedawna jeszcze usiłowano zrobić "ofiarę bezpieki" ze śp.Stanisława Pyjasa) - Mecenas wziął ich w obronę. 

  W 1981 wystąpił do sądu o rejestrację Solidarności Wiejskiej. A dalej – już normalnie... Jeszcze w 1987 bronił członków Ruchu „Wolność i Pokój”.

  Mecenas miał przy tym oryginalny pogląd na sprawy suwerenności; twierdził, że "wszystko przez to, że utraciliśmy niepodległość". Po czym dodawał: "...bo odkąd przyszli Polacy i podbili Mazowsze, to już nic nie wróciło do normy!". Idea szerokiej automii dla poszczególnych Ziem Polskich była Mu bardzo bliska.

  Autentyczny człowiek Prawicy, nasz Wielki Przyjaciel, prawdziwy konserwatysta.

  Niech teraz z góry spokojnie patrzy na sprawy tego świata. Weźmiemy je w swoje ręce!

  Z uwagi na wyjazd nie będę mógł uczestniczyć w piątkowym pogrzebie msza św  w kościele p/w św.Karola Boromeusza o 12.00 – ale będę na mszy św. za Jego duszę – jutro, we środę, w kościółku p/w św.Benona na Nowym Mieście (ul.Piesza 1) o 19.tej

  A tu dyskusja Stanisława Szczuki z Antonim Zambrowskim - o wydarzeniach "radomskich" 1976  (34'):  http://www.asme.pl/130385305718622.shtml

 • 25-04-2011 17:48:00

  Byłem dziś w PolSat NEWS w dyskusji z p.Marianem Piłką

   - z "Prawicy Rzeczypospolitej" i WCzc.Jarosławem Sellinem z PiSu. Można to obejrzeć tutaj:

  http://www.youtube.com/watch?v=nFOGmOiPYLk Cz.1
  http://www.youtube.com/watch?v=Y9ZkihRKfKE Cz.2

  Co najważniejsze: p.Piłka oświadczył w tym programie, że PR przyjęła w programie zniesienie PITu i CITu! P.Marek Jurek informację tę potwierdził. 

  Coś się dzieje - naprawdę! Lody ruszają!

  Trzeba się będzie nad tym poważnie zastanowić! 

  Natomiast pisać o tym - przepraszam: nie będę. Przynajmniej na razie.

  Natomiast o "Pierwszym Polaku na Marsie" - bo o tym rozpętała się dyskusja. Kalkulacja jest prosta. "Virgin" wywozi na orbitę 5 pasażerów po $200.000. Czyli wywiezienie 500 kg kosztuje $1mln. Statek kosmiczny z paliwem i zaopatrzeniem ważyć będzie jakieś 30 ton. Wywiezienie tego na orbitę - to ok. $100 mln. Lądowanie na Marsie już wypróbowane (tak wysłano łazika, który wyladował nieuszkodzony): bardzo duży spadochron (na Marsie jest b. rzadka atmosfera!) plus spora liczba balonów amortyzujących.  silniczek odrzutowy.  

  Myslę, że prywatna firma spokojnie zmieściłaby się w $1,5 mld.

  Oczywiście zakladam, że ten człowiek z Marsa by nie wrócił. Mimo to jestem pewien, że ochotników byłoby na pęczki. A chcącemu nie dzieje się krzywda!

 • 24-04-2011 09:42:00

  Wszystkim życzę od serca:

  WESOŁYCH ŚWIĄT !

 • 23-04-2011 23:51:00

  W Wielką Sobotę – średnie problemy

  Zacznijmy od Światowida. Oczywiście użyłem tej postaci przypadkiem, bo miał cztery twarze. Natomiast dyskusje o pisowni słowa „Światowid” stawiam na równi z dyskusjami o wymowie słów w języku hetyckim.

  Teraz poważnie: {WilkAlfa} podaje kolejny sygnał potwierdzający:

  Jeszcze odnośnie koalicji PiS-SLD. Może coś jest na rzeczy, bo oto 19.IV tow.Oleksy udzielił wywiadu dla SuperExpressu:

  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/nie-ma-powodu-zeby-lech-kaczynski-nie-mia-pomnika_181278.html

  i powiedział tam parę dziwnych rzeczy,np.:

  "W wielu sprawach Kaczyński miał też rację (...). Nie popadał też w doktrynerstwo. I sprzeciwiam się manierze, która u nieopanowanych wrogów braci Kaczyńskich każe automatycznie odbierać dobre imię byłemu prezydentowi. W wielu sprawach postępował roztropnie, bez zacietrzewienia. Umiał dostrzec to, co jest wspólne. Nie widzę najmniejszego powodu, dla którego Lech Kaczyński nie miałby mieć pomnika."

   

  Poczekamy - zobaczymy...

  (JMP} i { LuKe83} stwierdzając coś oczywistego:

  Właśnie w serwisie Associated Press znalazłem taką ciekawą wiadomość: Stan Waszyngton rozważa wprowadzenie podatku od posiadania samochodów elektrycznych. Co się stało, taż elektryczny samochód to oczko w głowie poprawnego polityka? Otóż politycy od lat wmawiali tam obywatelom, żeby kupowali oszczędne samochody, co mało palą, a najlepiej elektryczne, co nie palą wcale. No i jak już namówili i ludzie się na takie poprzesiadali, to spadła sprzedaż benzyny. A jak spadła, to spadły dochody stanu z podatku od benzyny, który idzie na budowę i utrzymanie dróg. No i zrobił im się porządny deficyt... Jak widać, nawet tam nie potrafią sobie z tym poradzić inaczej, niż nowym podatkiem.

  Ciekaw jestem co będzie jak UE stanie przed podobnym problemem, a tu benzyna dużo wyżej opodatkowana... Znając ich podejrzewam, że wymyślą żeby prąd do ładowania samochodów elektrycznych był opodatkowany jak benzyna. Więc kto będzie miał w domu stację ładowania samochodu, będzie musiał mieć przy niej drugi licznik prądu, a kto będzie ładował swój samochód normalnym, czyli z narzutem podatkowym "tylko" 50% zamiast 250 - będzie uważany za zbrodniarza.

  JMP

  Przypuszczam, że podobnie może być z gazem LPG. Podobno ludzie coraz częściej zakładają instalacje (nic dziwnego), ale jak tylko rynek się nasyci, to nasze EuroKołchoWładze zrównają akcyzę na gaz z tą na benzynę i już nie będzie to takie opłacalne.

  LuKe83

  Nie: nałożą wyższą akcyzę na cały prąd elektryczny.

  Wreszcie {Conducatorul }:

  Panie Januszu, po raz kolejny nawołuję, żeby bez konsultacji z "zawodowcami" nie wypowiadał się Pan na tematy historyczne, bo historyków może razić pewna doza ignorancji...

  Po pierwsze, nie warto iść za modą zachodu i używać przy transliteracji cyrylicznych imion/nazwisk metody ANGLOSASKIEJ. Jesteśmy w kraju słowiańskim i tłumaczymy na język słowiański inny język słowiański (napisany pismem greko-słowiańskim). Czy rosyjskie nazwisko dajmy na to Szczukow napisałby Pan Shtshukov? Albo Wissarionowicz Vissaryonowitsh? Odrzućmy tą rusofobię :)

  Po drugie - wykazuje Pan niezrozumienie roli Gdyni nie tylko w międzywojennej polityce Polski, ale też jej znaczenie na Bałtyku w tamtym okresie. Nawet podczas okupacji ważniejszym portem dla Kriegsmarine była Gdynia - Gothenhafen, a nie Danzig. Przed wojną, w obliczu niemieckości Wolnego Miasta Gdańska alternatywny, polski port był MUSEM - czy budowany socjalistycznie przez państwo, czy przez prywaciarzy. Chyba, że posłuchalibyśmy rady "Morze Czarne jest także morzem", ale tego nie zrobiliśmy. W obliczu zajęcia Kłajpedy przez Niemców aneksja Litwy dla Połągi też nie miałaby sensu.

  Co do Repubblica Soziale Italiana, nie ma sensu mówić o niej "za Mussoliniego" - był jedynym przywódcą tego państwa, które zakończyło żywot wraz z jego śmiercią. Aczkolwiek całkiem symptomatyczne - faszysta Mussolini, póki był samodzielny utrzymywał Królestwo Włoch, kiedy stał się koncesjonowanym przez socjalistę Hitlera drobnym despotą - dopiero wtedy utworzył Republikę”.

  Otóż: ja nazwiska rosyjskie właśnie zapisuje „po słowiańsku”!!! Natomiast – nie wiem, czy Pan to zauważył – Djugashvili był Gruzinem – a Gruzini Słowianami nie są.

  Miło mi, że pomawia mnie Pan o rusofobię. Na ogół pomawiają mnie o rusofilię.

  Co do Gdyni: nie ma Pan racji. Znaczenie Gdyni (a i Gdańska) podczas wojny było praktycznie żadne.

  Co do Mussoliniego: słusznie. Zapomniałem, ze „za Mussoliniego” Włochy były królestwem. Dzięki czemu zresztą można się było Mussoliniego pozbyć – co w przypadku Hitlera było, niestety, niemożliwe.

  To na razie...

 • 22-04-2011 23:51:00

  Cztery gęby Światowida

  W 1938 roku śp.Ignacy Matuszewski, skądinąd pułkownik powiązany z Czerwoną Hołotą rządzącą wówczas Polską pod nazwa „sanacja”, ostrzegał w Sejmie, że jeśli tak dalej pójdzie, to za dziesięć lat Polska niczym nie będzie się różniła od Związku Sowieckiego. Można powiedzieć, że wykrakał: w 1948 była na najgorszej drodze ku temu – i kto wie, co by się stało, gdyby Józef Wissarionowicz Djugashvili (ksywka: „Stalin”) nie oddał był w 1953 ducha Diabłu. Ale przecież nie o to Matuszewskiemu szło.

  Chodziło Mu o to, że postępował powolny proces zawłaszczania wszystkiego przez II Rzeczpospolitą. Było to państwo faszystowskie, w wydaniu bardziej liberalnym niż Włoska Republika Socjalna za Mussoliniego – ale jeśli idzie o gospodarkę pełną parą zmierzało w kierunku upaństwowienia wszystkiego, co się jeszcze ruszało.

  To zresztą był trend światowy. Od roku 1914 powszechnie zapanowała d***kracja, a w ślad za tym niczym nie ograniczone rządy polityków i biurokratów. Dość powiedzieć, że nawet w Stanach Zjednoczonych powstawały takie potworki, jak Tennessee Valley Authority – czyli kompleks reżymowych tam i elektrowni (do dziś Wuj Sam dopłaca do każdej wyprodukowanej tam kilowatogodziny!!!). Ostatecznym tryumfem komunizmu stało się w USA stworzenie NASA: zamiast pozwolić prywatnym firmom na pokonanie sowieckiego molocha Czerwony Prezydent, śp.Jan F.Kennedy, powołał reżymowego giganta, który do dziś wisi kamieniem młyńskim u szyi amerykańskiego podatnika!

  W Polsce pod pretekstem „potrzeb wojennych” budowano podobne potworki: Gdynię (proszę sobie wyobrazić, że Manhattan i cały Nowy Jork potrafiły zbudować firmy prywatne...) czy Centralny Okręg Przemysłowy (który potem przez całą wojnę pracował dla III Rzeszy). I pod wszelkimi pretekstami upaństwawiano, co się dało – a resztę okładano potwornymi podatkami.

  III Rzeczpospolita rządzona przez „Bandę Czworga” też nie od macochy. Jest przy tym obojętne, którą twarz pokazuje Światowid. Gdy np. rządzi SLD, to jawnie socjalizuje. Gdy rządzi PSL, to nacjonalizuje. PiS oficjalnie upaństwawia, otwarcie twierdząc, że najważniejsze firmy „muszą” być przecież państwowe...

  Aktualnie u władzy jest ten wydział „Bandy Czworga”, który nazywa się „partia liberalna”, więc Światowid broń Boże nie mówi o „upaństwowieniu”, „uspołecznieniu” czy „nacjonalizacji”. Dziś Światowid demonstruje gębę z ustami mówiącymi o „prywatyzacji”.

  Konkretnie: w Warszawie ma zostać sprywatyzowane SPEC. I zostanie sprywatyzowane. Kupi je mianowicie... czysto państwowa „Polska Grupa Energetyczna”!!!

  Najprawdopodobniej PGE kupi też od od szwedzkiego „Vattenfalla” warszawskie elektrociepłownie. Również na Śląsku reżymowy „Tauron” ma kupić od prywaciarzy tamtejsze sieci energetyczne.

  Tak wygląda za PO "prywatyzacja".

  Wszystko jedno, którą twarz pokazuje Czerwony Światowid: tę drewnianą kukłę trzeba spalić!

 • 21-04-2011 23:25:00

  Jeszcze o koalicji PiS-SLD

  Odpowiadam niektórym Komentatorom: nie, mylicie się Panowie. Bezpieka nie działa tak, jak ktoś sugerował (patrzy po wyborach, która partia zaoferuje jej więcej); bezpieka aktywnie wspomaga swoje partie w wyborach.  Nie: czym innym jest oglaszanie się dla zysku (np. w TV) a czym innym ogłoszenia wspomagające organ polityczny. W tym wypadku "PRZEGLĄD" a nie np. "Najwyższy CZAS!". Tu ogłoszenie jest tylko pretekstem, by zasilić daną gazetę - i to właśnie ma tu miejsce.

  A wnioski wyciąga się z publicznych oświadczeń szefów partyj, które to oświadczenia zazwyczaj służą zamaskowaniu prawdziwych celów - lecz właśnie z takich drobnych faktow. Realnych. Bo tam są słowa - a tu idą pieniądze!

  A skoro mowa o pieniądzach:

                                                                               APEL

  Polityki nie robi się bez pieniędzy. Nie będziemy ich potrzebowali tyle, ile ci złodzieje z „Bandy Czworga” - ale JAKIEŚ pieniądze są potrzebne.

  Od dziś UPR-WiP ma adres (Warszawa, ul.Podskarbińska 11A) i ma już konto w banku PEKAO S.A.:

  39 1240 1024 1111 0010 3916 5861

  Wszyscy Członkowie proszeni są o wpłacenie na nie składek. Przypominam, że Konwentykl UPR-WiP ustalił podstawową składkę członkowską w wysokość 15 złotych/m-c oraz składkę ulgową w wysokości 5 zł /m-c dla członków partii, którzy nie ukończyli jeszcze 24-go roku życia.

  Bardzo prosiłbym jednak i Członków i Sympatyków o jednorazowe zasilenie konta Partii jakąś dodatkową sumą – gdyż koszt Kongresu Nowej Prawicy mocno nadwyrężył nasze fundusze, a jeszcze wiszą zaległe faktury...

  Z góry dziękuję za zrozumienie – i za dobrowolne zwiększenie naszego skromnego budżetu.

                              Janusz KORWIN-MIKKE , Prezes

                                             Dariusz KALMUS, Skarbnik

 • 20-04-2011 23:54:00

  Rocznica urodzin śp.Wojciecha Korfantego

  Już po raz drugi składałem kwiaty pod pomnikiem śp.Wojciecha Korfantego. Robię to ze wzruszeniem – bo był to, obok śp.Wincentego Witosa – najwybitniejszy polityk II Rzeczypospolitej.

  Najpierw lekko tepiony przez Królestwo Prus, potem szargany przez d***krację, wreszcie wsadzony do więzienia przez zbrodniczą klikę piłsudczyków.

  Jak podaje Wikipedia:

  W 1930 aresztowany i wraz z posłami Centrolewu osadzony w twierdzy brzeskiej, jednak z samego procesu brzeskiego został wyłączony. Po uwolnieniu powrócił na Górny Śląsk, gdzie jednak jako polityczny przeciwnik wojewody Michała Grażyńskiego był stale zagrożony następnym aresztowaniem. Zasiadał w Sejmie Śląskim oraz Senacie RP III kadencji. Wiosną 1935 w obawie przed represjami udał się na emigrację do Pragi w Czechosłowacji. Do kraju nie mógł wrócić nawet w 1938 na pogrzeb swego syna Witolda, gdyż rząd premiera Sławoja Składkowskiego odmówił wydania mu listu żelaznego. Po aneksji Czechosłowacji wyjechał przez Niemcy do Francji. Był jednym z założycieli Frontu Morges, a później organizatorem i prezesem Stronnictwa Pracy (połączenie Chadecji i Narodowej Partii Robotniczej). W kwietniu 1939 po wypowiedzeniu przez III Rzeszę układu o nieagresji i niestosowaniu przemocy, powrócił do Polski, jednak mimo chęci walki z Niemcami został aresztowany i osadzony na Pawiaku. Pomimo protestów opinii publicznej spędził tam prawie 3 miesiące. Ciężko chory, zwolniony został 20 lipca 1939 – prawdopodobnie z obawy, by nie zmarł w więziennej celi. Z jego śmiercią związane jest wiele niejasności. Jedna z hipotez mówi, że zatruł się oparami arszeniku, którymi nasączone były ściany jego celi (zeznanie dr płk. Bolesława Szareckiego Londyn 1940[3])

  Oczywiście ani On, ani Witos nie głosili takich poglądów, jakie uważam za najwłaściwsze – ale wtedy był ogólnoświatowy trend na lew, a byli to Wielcy Polacy i wybitni politycy.

  W odróżnieniu od JE Waldemara Pawlaka i p.Prezydenta Katowic wieniec pod pomnikiem złożyłem za własne pieniądze.

 • 19-04-2011 22:07:00

  Koalicja PiS – SLD

  Moim zdaniem: jest ona już postanowiona. Przynajmniej przez kierownicze gremia PiS i SLD – i zaakceptowana przez tę część bezpieki, która za wszelką cenę chce się pozbyć JE Donalda Tuska (o czym pisałem wielokrotnie).

  Na podstawie czego to wnoszę?

  Myślicie Państwo, że poznaję to po tym, że TVN na wszelkie sposoby reklamuje PiS (ostatnio w głównym wydaniu ich wiadomości chyba cztery minuty pokazywała „agenta Tomka” w szeregach PiSu). Nie. Jest pewniejsza oznaka.

  SKOKi – to firma PiSowska, działająca dzięki PiSowi, w porozumieniu z PiSem itd. I oto od kilku numerów widzę, że SKOKi są reklamowane (oczywiście: za stosowną opłatą...) przez lewicowy „PRZEGLĄD”.

  Dziennikarze mogą czasem zadziałać w sposób spontaniczny i nieprzemyślany. Bankowcy – na pewno nie! Jeśli wspomagają pieniędzmi sztandarowy tygodnik Lewicy – to z jakiegoś powodu.

  Więc wszystko jasne. PiS liczy, że po wyborach stworzy z SLD koalicję, która wyeliminuje PO.

  Proszę przekonywać uczciwych zwolenników PiSu, że w'obec takich planów nie powinni ani:

  glosować na PiS; ani

  nie iść do urn; ani

  głosować na PO -

  lecz zagłosować na UPR-WiP!

 • 19-04-2011 03:52:00

  Wystosowałem List Otwarty do władz TVN...

   

                                 List Otwarty

                         do PT Szefów TVN / TVN24


  Z wielkim zażenowaniem i rozczarowaniem przyjąłem do wiadomości, iż Państwa stacja w sobotę 16 kwietnia nie wspomniała ani słowem o Kongresie Nowej Prawicy, który tego dnia odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wzięli w nim udział m.in. – obok mnie, Prezesa partii UPR-WiP – znany ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, wybitni publicyści: Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Tomasz Sommer, byli posłowie: Krzysztof Bosak, Romuald Szeremietiew, Artur Zawisza, poseł PJN Andrzej Sośnierz oraz 2500 wyborców i sympatyków z całej Polski. Państwa Telewizja pretenduje do miana najlepszej stacji informacyjnej w Polsce, a 16 kwietnia Kongres – niesłychanie ważne wydarzenie na Prawicy – zupełnie pominęła.

  Stacja telewizyjna, która twierdzi, że podaje świeże informacje przez 24 godziny na dobę, 16 kwietnia br. nie była w stanie wznieść się ponad to, co już było, powtarzając i komentując aż do znudzenia informacje z zeszłego tygodnia, poszerzając je co najwyżej o mało znaczące „nowości” w polityce. Chce jeszcze raz podkreślić, iż jestem zawiedziony Państwa brakiem profesjonalizmu i rzetelności w przekazywaniu ważnych informacji oraz lekceważeniem politycznych wydarzeń.


                                           
  JANUSZ KORWIN-MIKKE

                                      (Unia Polityki Realnej – Wolność i Praworządność) 

   

  Powiedzmy sobie jasno i między nami: to pod publiczkę. My doskonale wiemy, że żydo-komuna to najbardziej niebezpieczny, najinteligentniejszy oddział komuny - a ONI doskonale wiedza, że my jesteśmy dla NICH najwiekszym zagrożeniem. Więc będą nas starali się albo ośmieszyć, albo zamilczeć na śmierć - wszelkimi środkami. Nawet, gdyby "cały świat" miał się śmiać z ICH "braku profesjonalizmu".

  To nie jest "brak profesjonalizmu" - tylko świadome działanie profesjonalnych morderców.

  Miejmy nadzieję, że odbije się rykoszetem.

   

 • 18-04-2011 23:55:00

  Ech, jeszcze formularze niegotowe. na razie temat zastępczy:

  Rekompensata dla spekulanta

  Najstarsza republika świata, Islandia, urządziła referendum: „Czy pokryć długi Banku „IceSave” (czyli internetowej filii Banku Krajowego). „Landsbanki” (wbrew nazwie bank prywatny) robił dokładnie to samo, co śp.Lech Grobelny – a obecnie inny aferzysta, „Rząd” III Rzeczypospolitej: obiecywał ludziom (głównie w Królestwie Holandii oraz w UK), że jeśli wpłacą forsę na jego konto w „IceSave”, to zapłaci im co najmniej o ćwierć procenta więcej, niż Bank of England.

  Swoją drogą: ciekawe, co by się stało, gdyby z kolei Bank Anglii obiecał wtedy każdemu oprocentowanie o ćwierć procenta wyższe, niż „Landsbanki”??!!?

  Niestety: „Lansbanki” nie obiecał, że nie zbankrutuje. I zbankrutował. I teraz zaczęły dziać się rzeczy zdumiewające.

  Przede wszystkim: jak ktoś wpłaca do banku i chce mieć procent wyższy, niż przeciętny – to musi zakładać, że wpłacił, być może, na „piramidę finansowa”. Jednak człowiek taki przez pięć (powiedzmy) lat z tego korzysta – to siedzi cicho. A jak na tym straci – to podnosi wrzask i domaga się rekompensaty!

  Zupełnie jak nasi rolnicy, co przez pięć lat inkasują za szczypiorek bajońskie sumy – ale gdy w szóstym troku szczypiorek stanieje, to domagają się od „Rządu” rekompensat. BO JEŚLI SĄ FRAJERZY, KTÓRZY DAJĄ – TO ZAWSZE USTAWI SIĘ KOLEJKA CHĘTNYCH...

  I rzeczywiście. Rządy obydwu Królestw wypłaciły tym nieszczęśnikom odszkodowania!!!

  Jest to niemoralne i niedopuszczalne. Dlaczego brytyjski podatnik oszczędzający na 4% w Banku Anglii, ma dopłacać do tego, kto brał przez lata 4,25% w „IceSave”???

  Ale to nie koniec: Rządy obydwu Królestw zażądały teraz z kolei pieniędzy od Republiki Islandii!!! Niby dlaczego? Nawet, gdyby bank był państwowy, prawo o bankructwie nie gwarantuje wierzycielom nic ponad udział w (sporej...) masie upadłości; ale to był bank prywatny.

  Co najdziwaczniejsze: parlament Republiki uchwalił, że forsę odda!!! Po 12.000 € od głowy.

  Jest to skandal. Posłowie do Althingu jeżdżą sobie po Europie – i jeśli zapłacą (a co to dla nich €12.000?) to będą fetowani, zapraszani na obiadki... A jeśli nie zapłacą, to będą traktowani zimno i niechętnie. A przecież płaci za to ich bydło, czyli wyborcy...

  Nasuwa to najgorsze przypuszczenia co do roszczeń Światowego Kongresu Żydów, który ogłosił się spadkobiercą wszystkich pomordowanych w Polsce Żydów – i gotów jest przejąć w całości pozostałe po nich nieruchomości. „Nasi” Senatorowie i Posłowie też mogą dla świętego spokoju i za opłacenie im dwóch wycieczek do Ameryki (zwłaszcza na Hawaje...) taką ustawę przyjąć...

  Ale tam bydełko się zbuntowało, ogłosiło referendum – w którym aż prawie 2% poparło ideę wypłaty odszkodowań – a tylko 93% było przeciw.

  Obecnie, ponieważ różnica głosów jest niewielka, zdrajcy obradują, jakby jednak wbrew woli wyborców te pieniądze wypłacić...

 • 17-04-2011 23:35:00

  Jedno drobne nieporozumienie

  Mój ulubiony publicysta, p.Robert Gwiazdowski, na swoim blogu tłumaczy, dlaczego nie było Go na Kongresie Nowej Prawicy:

  http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=931

  - i ja Go rozumiem. Centrum Adama Smitha ma programowo nie brać udziału w imprezach politycznych - no, to nie wziął. W porządku.

  A sprostowanie dotyczy tego fragmentu:

   

  "Czyżby to nie był przypadek, że Korwin apelował aby „znieść przymus ubezpieczeń zdrowotnych”, a nie wspomniał o zniesieniu przymusu ubezpieczeń emerytalnych? Bo to, że trzeba „zlikwidować podatki od dochodu, czyli CIT i PIT”, bo „przez ten podatek obywatele muszą tłumaczyć się z tego, że zarobili pieniądze” to jest akurat teza oczywista i powtarzana przez CAS od lat.

  http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Kongres-Nowej-Prawicy-w-Warszawie "

  Otóż ja z całą ,pewnościa zawsze domagałem się i domagam likwidacji przymusu jakiegokolwiek ubezpieczania się (a niektórych form ubezpieczania się to bym nawet zakazał...) - więc jest to z całą pewnością jakieś przeklamanie, niedopowiedzienie, niedosłyszenie albo coś w tym guście! 

  Tak więc: precz z przymusem!

  I cóż - będziemy dalej pchać te taczki? Pan po swoim poletku - ja po swoim. Getrennt marschieren – vereint schlagen

   

  Od poniedziałku. Dziś trochę odpoczywam.

 • 16-04-2011 23:58:00

  Popiskiwanie „rozłamowców”

  „Prezydium UPR” wydało na stronie http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=858&aid=9219

  oświadczenie w/s Kongresu Nowej Prawicy. Dla ułatwienia życia i rozbawienia wszystkich przytaczam je tu w całości:

   

                                                Oświadczenie Unii Polityki Realnej w sprawie tzw. Kongresu Prawicy

   Unia Polityki Realnej zdecydowanie oświadcza, że wbrew różnym informacjom NIE JEST organizatorem, współorganizatorem ani nawet uczestnikiem organizowanego przez p. Janusza Korwin-Mikke tzw. Kongresu Prawicy.

   W przypadku gdyby organizatorzy Kongresu mimo oficjalnego i jednoznacznego stanowiska władz partii Unia Polityki Realnej zdecydowali się wykorzystywać zastrzeżoną nazwę partii lub logo, skierujemy sprawę na drogę prawną. Ochrona tożsamości Unii Polityki Realnej jako legalnie działającej partii politycznej nie może podlegać żadnym wyjątkom. Dlatego jeszcze raz podkreślamy, iż UPR nigdy nie podjęła żadnej współpracy z WIP i nie nastąpił żaden proces jednoczenia tych ugrupowań. Co więcej sprawa prób rejestracji ugrupowania pod nazwą UPR-WIP oraz przejmowania naszego logo została przez nas uznana za naruszenie ustawy o partiach politycznych i oprotestowana w Sądzie.

   Wyjaśniamy równocześnie, iż Prezydium Unii Polityki Realnej wykluczyło na chwilę obecną możliwość współpracy z p. Januszem Korwin-Mikke personalnie, bądź pod szyldem któregoś z efemerycznych ugrupowań przez niego firmowanych. Od chwili kiedy p. Korwin-Mikke oficjalnie zrezygnował z członkostwa w Unii Polityki Realnej nie ma żadnego mandatu do reprezentowania bądź wypowiadania się w imieniu UPR

  Nie weźmiemy udziału w Kongresie Prawicy z jednego powodu, który nazywa się Janusz Korwin-Mikke. Obserwując jego poczynania w polityce widzimy wyraźnie, że pod tym nazwiskiem polska prawica nie ma szans na żadne zjednoczenie. Wprost przeciwnie: inicjatywy firmowane przez p. Korwin-Mikke zazwyczaj prowadzą do rozbijania, ośmieszania i marginalizacji środowisk i idei za nimi stojących. Można odnieść wrażenie, iż działania organizatora Kongresu Prawicy ocierają się raczej o kabaret. Członkowie Unii Polityki Realnej nie chcą już więcej tłumaczyć swoim wyborcom głębokiego sensu "hailowania" przed kamerami, wywodów o konieczności separacji dzieci niepełnosprawnych czy kanibalizmie biorców narządów. Koncepcja jednoczenia prawicy pod skrzydłami osoby tak zażarcie walczącej w obronie UB-eckich przywilejów wydaje nam się irracjonalna

  Z prawdziwym smutkiem będziemy obserwować kolejną, niestety nieuniknioną, kompromitację idei zjednoczenia polskiej prawicy

                      Prezydium

                               Unii Polityki Realnej

   

  Otóż pragnę wyjaśnić, że nikt nie podejrzewał naszych Drogich Kolegów o współ-organizowanie KNP. Co zaś do zdania: „Nie weźmiemy udziału w Kongresie Prawicy z jednego powodu, który nazywa się Janusz Korwin-Mikke” to sądzę, że wystarczającym powodem było to, że nikt Ich do wzięcia udziału w Kongresie nie zaprosił.

  Nie zaprosił – nie dlatego, że mamy do tych ludzi jakieś anse (to się w polityce nie liczy) – lecz dlatego, że trudno poważnie rozmawiać z ludźmi uparcie twierdzącymi, że:

  1) UPR jest związana z nazwiskiem JKM

  2) JKM jest główną przeszkodą na Prawicy

  3) W takim razie należy na złość JKM działać nadal pod szyldem „UPR”.

  Kol.Kol. „rozłamowcy”są wściekli, bo właśnie wyrzucono Ich, niestety, z siedziby UPR. I wylewają swoje żale i rozładowują frustracje.

  Zwracam uwagę na podpis: „Prezydium UPR”. Nie ma nazwiska - a to dlatego, że sądy (prawomocnie) uznały, że Prezeską UPR nie jest p.Magdalena Kocikowa, (nieprawomocnie) uznały, że nie jest nim kol.Stanisław Żółtek, przez "rozłamowców" za prezesa uważany jest p.Bartosz Józwiak, a w KRS wpisany jest jako prezes p.Bolesław Witczak.

  I chyba wszyscy rozumieją, że w tym stanie prawnym nie da się prowadzić działalności. A winą za to wszystko obciążam PT „rozłamowców”. 

  My zaś po prostu zarejestrowaliśmy prawomocnie UPR-WiP

   

   

 • 16-04-2011 15:15:00

  Trwa Kongres Nowej Prawicy

  na żywo można oglądać na pinotv.pl/kanal/velky-podvodnik

   

  O godz. 17 spod Sali Kongresowej wyruszy marsz na Plac Zamkowy! Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 • 15-04-2011 22:43:00

  Podział miejsc na Sali Kongresowej

  Ponieważ chyba nie wszyscy koordynatorzy poinformowali swoich członków o miejscach na Sali Kongresowej poniżej podział! Plan widowni jest tutaj:

  http://fundacjaprometeusz.pl/images/stories/widownia.gif

  Jest jeden problem:

   Szanowni Warszawiacy i Uczestnicy z miejscowości podwarszawskich !

  Z uwagi na to, że w ostatnim dniu zgłosiło się bardzo wiele osób (ponad 1000) nie jesteśmy w stanie indywidualnie przydzielić miejsc na sali ani nawet zagwarantować, że wszyscy usiądą w jednym miejscu. Przyznałem pierwszeństwo Gościom spoza naszego terenu. Dla Warszawy i okolic pozostały miejsca w Amfiteatrze: w rzędach 31-36 miejsca od nr 23-32 do nr 75-84 (szczegółowe dane wieczorem)

  Na szczęście istnieje w Sali Kongresowej sporo miejsc na krzesłach rozkładanych, miejsc dodatkowych przed Amfiteatrem, w lożach i na kanapach za lożami a także na balkonach. Stewardzi będą Państwa na nie kierować. Proszę jednak starać się przyjść wyraźnie przed 12.tą, bo potem przyjdzie fala Uczestników, którzy się nie zarejestrowali....

  Oprócz tego będzie 150 dodatkowych miejsc na scenie. Stewardzi będa tam zapraszać warszawianki i warszawiaków indywidualnie! 

  Uwaga: osoby, które zostały przydzielone na nieistniejące, jak sie okazało, miejsca 1-6 w rzędzie XXIV proszone są o poszukanie miejsca na dostawkach obok miejsc swojego okręgu (Miejsca o nrach "1A" w rzędach XVIII, XX, XXI, XXII i XXIII)

     
  Białystok Amfi rz.25 m 80-98, rz 26 m 84-100, rz 27 m 84-98, rz 28 m 86-98 rz 29 m 53-64, rz30 m 97-106 rz 31 m 99-106, rz. 32 99-104 rz.33 m 102-104 i rz.34 m.1
  Bielsko - Biała Parter rz11 m.20-38 Rz 12 19-36
  Bydgoszcz Parter rz. 22 m.1-12, rz.23 m. 1-9, rz.24 m.1-6
  Chełm Parter Rz. 6 m 18-24, rz 7 19-26, rz 8. 18-27
  Chrzanów Parter rz. 2 m. 1-11
  Częstochowa Parter rz.5.35-46, rz.6 36-46 rz 7 m.38-52 rz 8 m 39-54
  Elbląg Parter rz 6 m 33-35, rz.7 m.27-37, rz.8 m 28-38
  Gdańsk Parter Rz.9 m.31-48 rz. 10 m 22-42 Rz
  Gdynia Amfi rz.25 m. 50-58, rz.26 m. 51-58, rz. 27 m. 50-58, rz. 28. m. 50-59, rz. 29 m. 33-42
  Gliwice Parter rz.20 m.1-14, rz 21 m. 1-13
  Kalisz Parter Rz. 3 m. 22-32 rz 4 m. 23-33
  Katowice Parter Rz. 3 m. 33-42 Rz 4 m. 34-44
  Kielce Parter Rz.13 m 19-38, rz 14. m. 18-34 rz 15 m. 18-34
  Konin Parter rz.22 m. 13-24, rz. 23 m.10-18, rz. 24 m. 7-12
  Koszalin Parter rz.2 m. 12-22
  Kraków Amfi rz.25 m 1-19, rz 26 m 1-17, rz 27 m 1-15, rz 28 m 1-13 rz 29 m 1-12, rz30 m 1-10 rz 31 m 1-8, rz. 32M 1-6 rz.33 m 1-4 i rz.34 m.1
  Krosno ParterRz. 6 m 7-11, rz. 7 m 7-12, rz. 8 m. 6-11
  Legnica Parter rz. 3 m 11-21 rz. 4 m.17-22
  Lublin Amfi rz. 30 11-21, rz 31 m. 9-19, rz. 32. m.7.17, rz. 33 m. 5-15, rz. 34. m. 2-12, rz. 35 m 1-12, rz. 36 m. 1-13
  Łódź Parter rz.16 .18-34, rz 17 m 18-34, rz 19 m 17-32, rz 18 m.17-32, rz.19 m.17-32, rz. 20 m.15-28, rz 21 m.14-26
  Nowy Sącz Parter rz.2 m. 23-36
  Olsztyn Parter rz.14 m. 1-17, rz 15 m 1-17 rz 16 m. 1-17
  Opole Parter rz.3 1-10 i rz. 4 1-6
  Piła Parter, rz. 6 m 1-6, rz. 7 m. 1-6, rz 8 m 1-5
  Piotrków-Trybunalski Parter Rz. 12m. 1-18, rz 13 m.1-18
  Płock Amfi rz 25 m 59-63, rz. 26 m. 59- 66, rz. 27 m. 59—66, rz.28 m.60-68, rzx.29 m 43-52 rz.30 m. 65-75
  Poznań Amfi, rz25 m. 20-35, rz.26 m.18-34, rz 27 m. 16-32, rz. 28 m. 14-30
  Radom Parter rz. 17 m.1-17, rz 18 m 1-17, rz.19 m 1-18
  Rybnik Parter, Rz.6 m 12-17, rz. 7 m. 13-18, rz. 8 m,12-17
  Rzeszów Amfi rz 30 m. 84-96, rz 31. m.86 -98, rz. 32. m. 86- -98, rz. 33. m.89 -102, rz. 34 m.88- 101, rz. 35. m90-104, rz. 36 m. 92—106
  Siedlce Amfi rz25 m 64-79, rz 26 m. 67-83, rzx 27. 67-83, rz. 28 m. 69-83
  Sieradz Parter, Rz. 4 m 7-16, rz. 5 m.1-22
  Sosnowiec Parter, Rz.5 m.24-34, rz 6. m. 28-32
  Szczecin Amfi rz. 30 m. 22-31, rz. 31 m. 20-29, rz. 32 m.18-28, rz.33 m. 16-26, rz. 34. m.13-23, rz. 35 m. 13-22 rz. 36 m.14-22
  Tarnów Amfi rz 25 m 36-42, rz. 26 m. 35-42, rz. 27 m. 33-39rz. 28. 31-38
  Toruń Parter rz10 m 1-21 rz 11 m. 1-19
  Wałbrzych Parter rz.2 m.37-44
  Warszawa  - patrz wyżej!
     
  Wrocław Amfi rz. 30 m. 76—83, rz. 31 m. 78-85, rz. 32, m. 78-85, rz. 33 m. 81-88, rz. 34m. 80-87, rz. 35. m.83-89, rz. 36 m. 85-91
  Zagranica Parter rz 9 1-30
  Zielona Góra Amfi rz 25 m. 43-49, rz.26. m.43-50, rz 27. 40-49 rz. 28. m.39-49 rz. 29. m.23-32

 • 15-04-2011 12:38:00

  Do PT Uczestników Kongresu: trwa wysyłka przydzielonych miejsc

  Koordynatorzy wysyłają obecnie do Państwa numery przydzielonych miejsc lub informacje o przydzielonych na Okręg miejscach. proszę sobie obejrzeć plan widowni:

  http://fundacjaprometeusz.pl/images/stories/widownia.gif

  Jest jeden problem:

   

  Szanowni Warszawiacy i Uczestnicy z miejscowości podwarszawskich !

  Z uwagi na to, że w ostatnim dniu zgłosiło się bardzo wiele osób (ponad 1000) nie jesteśmy w stanie indywidualnie przydzielić miejsc na sali ani nawet zagwarantować, że wszyscy usiądą w jednym miejscu. Przyznałem pierwszeństwo Gościom spoza naszego terenu. Dla Warszawy i okolic pozostały miejsca w Amfiteatrze: w rzędach 31-36 miejsca od nr 23-32 do nr 75-84 (szczegółowe dane wieczorem)

  Na szczęście istnieje w Sali Kongresowej sporo miejsc na krzesłach rozkładanych, miejsc dodatkowych przed Amfiteatrem, w lożach i na kanapach za lożami a także na balkonach. Stewardzi będą Państwa na nie kierować. Proszę jednak starać się przyjść wyraźnie przed 12.tą, bo potem przyjdzie fala Uczestników, którzy się nie zarejestrowali....

 • 14-04-2011 23:54:00

  Koniec rejestracji!

  Przepraszam - jestem dziś b. zajęty. Postaram się jednak w ciągu godziny odpowiedzieć na kilka pytań i watpliwości

  =====

  PS. O północy KONIEC rezerwowania miejsc na Sali. Wszyscy, którzy się zarejestrowali, powinni w dniu jutrzejszym otrzymać mail z numerem swego miejsca....

 • 14-04-2011 01:00:00

  Ostatnie 22 godziny. Proszę już nie rejestrować się na yahoo,

   tylko na formularzu znajdującym się tu: http://www.upr-wip.pl/index.php/kongres

   

 • 13-04-2011 12:33:00

  "Młodzież Wszechpolska" i narodowcy w ogóle

   P.Robert Winnicki, sympatyczny młodzieniec i Prezes ZG „Młodzieży Wszechpolskiej”, po głębokim namyśle postanowił zalecić Członkom MW niebranie udziału z Kongresie Nowej Prawicy

  http://mw.org.pl/index.php/2011/03/oswiadczenie-prezesa-mlodziezy-wszechpolskiej-w-sprawie-%E2%80%9Ekongresu-prawicy%E2%80%9D-i-jesiennych-wyborow-parlamentarnych/

  – a to dlatego, ze Nowa Prawica budowana jest na wrogości do do socjalizmu – a to oznacza, że jest libertariańska, a nie narodowa !!!

  No, cóż: gdybyśmy byli narodowcami, to założylibyśmy kolejną partię narodową. Nie wiem, dlaczego każdy anty-socjalista musi być libertarianinem, a nie np. konserwatystą czy fundamentalistą religijnym – ale mniejsza z tym.

  P.Winnicki zauważa rozbicie obozu narodowego i pesymistycznie stwierdza: „co do zbliżających się wyborów parlamentarnych, które, najoględniej mówiąc, uważam za stracone dla ruchu narodowego...” Otóż piszę to dlatego, iż z całą życzliwością twierdzę, że ruch narodowy jest rozbity z powodu odejścia od pryncypiów narodowych.

  Dzisiejsi „narodowcy” ulegli wpływom socjalistów – i powielają ich terminologię. Zapominają, że śp.Roman Dmowski był wielkim zwolennikiem Teorii Ewolucji – i, co więcej, „darwinizmu społecznego” w wydaniu śp.Herberta Spencera. Najważniejsze jednak, że zapominają, iż powinni dbać o Naród – a nie, jak np. JE Donald Tusk, o „przypadkowe społeczeństwo”. Zapominają, że Pismo Św. mówi np. wyraźnie: „A jeśli ręka twoja uschła – odrąb ją!”.

  Zamiast więc liberalnie pozwolić, np., by narkomani albo poumierali, oczyszczając Naród Polski ze słabeuszy – albo przeciwnie: na zasadzie „Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni!” - wzmocnili się, uodporniając na narkotyki – narodowcy wzorem socjalistów usiłują „uratować” tych ludzi przed narkomanią – przy okazji łamiąc zasady odpowiedzialności osobistej i godność ludzką.

  Myślę, że z czasem „Młodzież Wszechpolska” zamieni się w po prostu rozsądnych dorosłych Polaków. A może i III Rzeczpospolita zamieni się, wzorem Węgier, w jakieś rozsądne Państwo Polskie?

  Powodzenia!

  =====

  PS.: We czwartek o północy zamykamy rejestrację i przydzielamy miejsca na sali osobom zarejestrowanym. Prześlemy je im mailem.
  Przy okazji wyjaśniam: wejście przez troje drzwi 3000 osób TRWA. Sala Kongresowa jest wynajęta od godz. 11.00. W tym czasie zaczynamy wpuszczać pierwszych przybyłych w kuluary. O 11.30 zaczynamy wpuszczać wszystkich na Salę. Sam początek KONGRESU NOWEJ PRAWICY jest przewidziany na SAMO POŁUDNIE - 12.00, czyli według tego komunistycznego "czasu letniego", jakby się kto pytał.

  Do zobaczenia!

 • 12-04-2011 23:52:00

  Ostatnie miejsca w Sali Kongresowej!

  Wg ostatnich danych na formularzach zgłoszonych jest 1700 osób i bezpośrednio na adresy okręgów: 800. Sala mieści 2900 osób.

  Oczywiście część zgłoszeń to zapewne podwójne, część zgłosiła się i nie dojedzie – ale też liczymy, że dojdzie z Warszawy ponad 1000 osób, które nie raczyły się zarejestrować: zobaczyły plakaty i przyszły. Dlatego lepiej dokonać rejestracji.Bo można siedzieć potem na dywaniku lub (jak strażacy się zdenerwują) w ogóle nie wejść...

  Ko-ordynatorzy na wybory będą teraz poproszeni o przyjęcie zgłoszeń na wyjazdy - bo w wielu miastach będzie można zamówić autobusy. Niestety: nie wiemy iloro z Państwa będzie jechało własnymi samochodami, kto jedzie koleją, kto na hulajnodze, kto samolotem...

  Na razie  proszę tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na miejsce siedzące na Sali Kongresowej, by to uczynili. Najlepiej przez rejestrację na stronie UPR-WiP:

  http://wipupr.partiawip.pl/wipupr/index.php/kongres

  Kto ma nieprzezwyciężony wstręt do wypełniania kwestionariuszów może po staremu wysłać list na adres właściwego Okręgu - tylko proszę nie zgłaszać się i tu, i tam!

  Na końcu powtórzę listę Okręgów i przyporządkowanych im powiatów. Na razie wyjaśniam: po co przyjeżdżać - i po co się rejestrować?

   

  Do czego konieczna jest Prawica – nie będę tłumaczył. Dlaczego od 20 lat podsuwa się nam rozmaite łże-prawice – nie będę tłumaczył. Dlaczego trzeba przyjechać na Kongres Prawicy?

  Bo trzeba swoją obecnością dać świadectwo Prawdzie. Bo chodzi o to, by na sali zasiedli ludzie bijący brawo lub gwiżdżący we właściwych momentach – a nie ludzie przypadkowi, z ulicy.

  Oczywiście: każdy może przyjść.. jeśli dostanie się na salę. Natomiast osoby, które zarezerwują sobie miejsce siedzące, będą je miały zagwarantowane – oczywiście, o ile uczynią to odpowiednio wcześniej.

  Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne. Rezerwacja miejsca – też. Niestety: by sobie miejsce zarezerwować trzeba to zrobić przez internet.

  Po co te okręgi? Po to, że usadzimy Państwa w ten sposób, by ludzie z jednego okręgu siedzieli obok siebie. W ten sposób będziecie mogli Państwo od razu na miejscu nawiązać kontakt organizacyjny.

  Nie ukrywajmy: idziemy w tych wyborach po sukces. Nie liczymy na więcej, niż na 15% głosów – bo wiadomo, że tylko taki procent ludzi jest w stanie zrozumieć to, o czym mówimy. Ale w naszej sytuacji, gdzie reżymowe media starają się nas przemielić na miazgę – nawet 10% byłoby znośnym rezultatem.

  Z drugiej strony: jeśli nie my – to kto? Jeśli nie teraz – to kiedy? PO i PiS robią co mogą, by zniechęcić do siebie wyborców. PSL zraża sobie elektorat na wsi – jedynie SLD robi karierę krytykując rzekomą „prawicę u władzy” - ale wyborcy Prawicy na SLD nie zagłosują.

  Do wyborów jeszcze sześć miesięcy. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja finansowa „Rządu” jeszcze się pogorszy. W takiej zaś sytuacji jest z kolei możliwy o wiele lepszy wynik – bo mogą na nas zagłosować ludzie pod hasłem: „Nie rozumiemy, o czym Wy tam mówicie – ale mówicie inaczej niż ONI, więc jest szansa, że wreszcie będzie inaczej”.

  Nie budźmy płonnych nadziei – bo wiążą się one z kryzysem w kraju. Nie życzymy go sobie. Ale też nie możemy zamykać oczu, że władza wymyka się IM z rąk. Najlepszym dowodem jest działalność co światlejszych ludzi w służbach specjalnych: widząc nieudolność PO, próbowali coś zrobić z PJN. Obecnie zrezygnowali, bo p.Joanna Kluzik-Rostkowska i p.Elżbieta Jakubiakowa są niereformowalne. Obecnie służby próbują rozbijać od wewnątrz PO....

  Bo dla NICH wszystko jest lepsze, niż zwycięstwo Prawicy. Cóż można IM powiedzieć?

  Chyba: „Nie lękajcie się!

  ===== Teraz ta lista:

  BARDZO prosimy wysłać zgłoszenie na adres swojego okręgu wyborczego obejmującego miasta, powiaty lub całe województwa:

  bialystokokreg@yahoo.com    województwo podlaskie

  bielskobialaokreg@yahoo.com   bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki

  bydgoszczokreg@yahoo.com   bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński

  chelmokreg@yahoo.com   bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski

  chrzanowokreg@yahoo.com   chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki

  czestochowaokreg@yahoo.com   częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski

  elblagokreg@yahoo.com   bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki

  gdanskokreg@yahoo.com    Gdańsk, Sopot, gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski

  gdyniaokreg@yahoo.com   Gdynia, Słupsk, bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski

  gliwiceokreg@yahoo.com   Bytom, Gliwice, Zabrze, gliwicki, tarnogórski

  kaliszokreg@yahoo.com   gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszow-ski, pleszewski, rawicki

  katowiceokreg@yahoo.com   Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, bieruńsko-lędziński

  kielceokreg@yahoo.com   województwo świętokrzyskie

  koninokreg@yahoo.com   gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński

  koszalinokreg@yahoo.com   białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki

  krakowokreg@yahoo.com   krakowski, miechowski, olkuski

  krosnookreg@yahoo.com    bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przewor-ski, sanocki

  legnicaokreg@yahoo.com   bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski

  lublinokreg@yahoo.com   janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki

  lodzokreg@yahoo.com   brzeziński, Łódź,  łódzki wschodni

  nowysaczokreg@yahoo.com    gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański

  olsztynokreg@yahoo.com   ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, wę-gorzewski

  opoleokreg@yahoo.com województwo opolskie

  pilaokreg@yahoo.com   chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski

  piotrkowtrybunalskiokreg@yahoo.com   bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski

  plockokreg@yahoo.com   ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiń-ski, żyrardowski

  poznanokreg@yahoo.com   poznański

  radomokreg@yahoo.com   białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński

  rybnikokreg@yahoo.com   Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski

  rzeszowokreg@yahoo.com   dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski

  siedlceokreg@yahoo.com   garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, wę-growski, wyszkowski

  sieradzokreg@yahoo.com   kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieru-szowski, zduńskowolski, zgierski

  sosnowiecokreg@yahoo.com  Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec, będziński, zawierciański

  szczecinokreg@yahoo.com   Szczecin, Świnoujście, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki

  tarnowokreg@yahoo.com   bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki

  torunokreg@yahoo.com   aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski

  warszawaokreg@yahoo.com   Warszawa

  warszawa2okreg@yahoo.com   grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

  walbrzychokreg@yahoo.com   dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

  wroclawokreg@yahoo.com   górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

  zielonagoraokreg@yahoo.com   województwo lubuskie

  zagranokreg@yahoo.pl

   

  - podając w temacie liczbę osób ( np. "1 os","3 os" itd.) To bardzo ważne.

  Osoby zza granic zgłaszają się na ostatni adres podając w temacie liczbę osób - oraz kraj, w którym rezydują - np. "3 os. - Francja".

 • 11-04-2011 23:54:00

  Dwie sprawy

  1. Tak - zaprosiłem całkiem świadomie. Z ciekawością czekam na wynik eksperymentu. Myślę, że nie przekona 3000 ludzi do PiSu - tym bardziej, że wcale za tym ugrupowaniem nie przepada.

  Podejrzewam, że tam zareagował - bo takie było nastawienie wiekszości sali. W Sali Kongresowej będzie odwrotnie - i zobaczymy!

  Ludzi cennych trzeba prostować - a nie spisywać na straty!

  No - chyba, że inaczej sie nie da...

  2.{mrfreddie} napisał:

  "Panie Januszu. Analogia nie jest zbyt trafna. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Potomek babki i ciotek zgwałconych przez pańskiego dziadka w rzeczonym ogródku, w wyniku czego obie ciotki zmarly (winy dziadka nikt nie kwestionuje, cała sprawa jest w okolicy powszechnie znana) poprosił pana o zgodę na to aby przyjść do tegoż ogródka i oddać hołd ofiarom przestępstwa. Gdyby wyzionał tam ducha i jego syn (za pana zgodą) umieścił w tym miejscu kamień upamiętniajacy ten fakt, to chyba irytacja z powodu wyjaśnienia w napisie powodu wizyty zmarłego byłaby nieuzasadniona? W końcu jedynym powodem wizyty w pańskim ogródku byla ohydna zbrodnia popełniona przez pańskiego dziadka." 

  Nie. Może nie "zbyt" - ale wystarczająco trafna.  To w końcu mój ogródek i mam prawo wymagać, by treść tablicy była ze mną uzgodniona. Proszę sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby Ukraińcy w Polsce umieścili tablicę (po ukraińsku) upamiętniającą "ofiary polskiego ludobójstwa"!

  A w ogóle to marzę o chwili, kiedy Rosjanie wreszcie zmienią sposób myślenia o historii - i zaczną traktować Związek Sowiecki jako okupanta, który wymordował połowę (i to raczej tę lepszą) narodu rosyjskiego! Dopóki oni sami uważają się nie tylko za prawnego, ale i historycznego dziedzica ZSRS - rozmowa z Nimi jest trudna...

 • 10-04-2011 23:54:00

  Co do tablicy w Smoleńsku...

  Przypuśćmy, że ktoś przechodził przez mój ogród i wyzionął ducha. Jego syn chce tam umieścić kamień upamiętniający ten fakt. Wyrażam zgodę. Po czym na kamieniu znajduję napis:

  TU LEŻY JAN KOWALSKI, KTÓRY ZMARŁ W TYM MIEJSCU NA SERCE WSPOMINAJĄC, JAK DZIADEK JANUSZA KORWIN-MIKKEGO GWAŁCIŁ BYŁ W TYM OGRÓDKU JEGO BABKĘ I DWIE CIOTKI

  - no, to mógłbym się cokolwiek z'irytować. Nawet, jeśli dziadek rzeczywiście te ciotki i babki gwałcił. I kamień usunąć – bo to w końcu mój ogród.

  A co do usunięcia krzyża – Rosjanie popisali się nietaktem. Na szczęście dokuć krzyż w kamieniu nie jest żadnym problemem. Gorzej, gdyby wstawili tam z przyzwyczajenia prawosławny...

  A co do "ludobójstwa": skoro mord w Srebrenicy (8000 Bośniaków) uznano za "ludobójstwo" - to mord w Katyniu też pod to określenie podpada.

 • 09-04-2011 23:56:00

  Spokojnie, wracam do zdrowia.

  Pomalutku. Proszę wybaczyć, że się nie rozpisuję. Aha: jakbym jutro umarł, to nie znaczy, że jestem Ofiarą Katynia.

  Jutro Konfederaci Barscy będą świętować rocznicę Katastrofy. Bardzo ciekawym przyczynkiem do tej mentalności jest wywiad, ktory udzielił WPROST24 p.gem.Sławomir Petelicki. Dobrze jest go przeczytać, by ją zrozumieć.

  A, że zaniedbania w wojsku są skandaliczne - to absolutny fakt... Dlatego zresztą ten wywiad publikuję.

 • 08-04-2011 23:40:00

  Dr Jonkill i p.Ohydek

  To felieton o jednym z moich znajomych; nie będę Go krytykował po nazwisku, bo to, w gruncie rzeczy, poczciwy chłop.

  Dr Jonkill jest dobrym człowiekiem. Lekarzem średnim zapewne – ale zawsze znajomemu receptę wypisze, na grypę coś poradzi, wskaże do jakiej placówki „służby zdrowia” się udać – i jeszcze sam do niej zadzwoni, by dopatrzeć, czy wszystko w porządku. Bardzo uczynny gość.

  Skąd wiem, że jest lekarzem co najwyżej średnim? Stąd, że pracuje w jakimś NFZ czy Ministerstwie Zdrowia. Gdyby był dobrym lekarzem – otworzyłby prywatną praktykę i zarabiał znacznie więcej, niż na urzędniczej, choć dość wysokiej, posadzie.

  Skąd wiem, że to poczciwy człowiek? Cóż: pokaż lekarzu, co masz w garażu... Gdyby, jak liczni jego koledzy, brał łapówki, to żyłby tak, jak oni. A on pomaga znajomym umieszczać się w przychodniach i sanatoriach bez'interesownie. I żyje z pensji. Sporej – ale przy cenach w Warszawie...

  Przemiły dr Jonkill.

  Jednak codziennie rano przemiły dr Jonkill przekracza próg swojego biura – i zamienia się w Mr.Ohydka. On tam nie leczy – tylko urzęduje. A to odmówi dania pieniędzy na jakąś operację wątroby. A to, mając dwóch pacjentów potrzebujących płuco-serca, wybiera jednego, drugiego skazując na śmierć.

  Czyli działa jak dr Józef Mengele na rampie w Oświęcimiu: ten przeżyje, a ten – nie!

  Straszna praca selekcjonera.

  Dr Jonkill jest przy tym absolutnie przekonany, że jego praca jest nie tylko potrzebna i ważna – ale i niezbędna. Potrzeby są nieograniczone – a środki finansowe: tak. Więc ktoś musi umrzeć – by ktoś inny mógł przeżyć. Mr.Ohydek to nieodzowna druga twarz lekarza.

  Jest to nieprawda. W normalnym społeczeństwie maszynę płuco-serce wynajmuje się za pieniądze – i o śmierci pacjenta decyduje to, że nie miał lub nie chciał wydać odpowiedniej sumy pieniędzy. Lekarz nie ma tu nic do gadania – więc ma czyste sumienie.

  Przy tym systemie – normalnym systemie przecież – umiera, rzecz jasna, tyle samo chorych. Ale tylko przez miesiąc. Ceny wynajęcia płuco-serca są bardzo wysokie, więc ich zakup i zainstalowanie stają się bardzo opłacalne – i po miesiącu tych maszyn jest dwa razy tyle, po dalszym miesiącu cztery razy tyle – i w końcu zaczynają pojawiać się pewne nadwyżki mocy przerobowej...

  ...i ceny spadają; i nikt nie musi prosić p.Ohydka o pieniądze.

  Niestety: w tym systemie nikt również nie zapłaci mu pensji. Dr Jonkill – i wszyscy lekarze zatrudnieni w „służbie zdrowia” musieliby pójść leczyć pacjentów. A to czynność trudna, odpowiedzialna... O wiele lepiej siedzieć i urzędolić! I brać łapówki.

  A z kim mamy obowiązek skonsultować każdą ustawę dotyczącą zdrowia? Z drem Jonkillem?

  Nie – to by było pół biedy; z Mr.Ohydkiem.

  To i mamy takie ustawy, jakie mamy...

   

   

 • 07-04-2011 23:25:00

  Czuję się nadal marnie, a jestem po trzech długich spotkaniach.

   Więc tylko wiadomość z antypodów - z komentarzem

  W Australii papierosy będą sprzedawane w opakowaniach w kolorze oliwkowym, ponieważ z badań wynika, że taki kolor jest najmniej atrakcyjny dla palaczy.

   

  Projekt ustawy opracowanej przez Ministra Zdrowia rządu Australii przewiduje, że papierosy wszystkich marek będą sprzedawane w jednakowych, określonych w ustawie opakowaniach w brzydkim oliwkowym kolorze i ozdobionych zdjęciami gnijących zębów i chorych oczu. Marki papierosów będą odróżniały się jedynie nazwą, wydrukowaną standardową czcionką, w standardowym kolorze i w standardowym miejscu.

   

  W przypadku uchwalenia tej ustawy, Australia byłaby pierwszym w świecie państwem z ujednoliconymi prostymi opakowaniami papierosów.

   

  Rzecznik opozycji powiedział, że popiera rozsądne środki, które doprowadzą do obniżenia liczby palących, ale chciałby najpierw zapoznać się z całością projektu i dowodami na skuteczność wpływu opakowania na zniechęcanie do palenia.

   

  Koncern tytoniowy British American Tobacco Australia oświadczył, że przewiduje zaskarżenie ustawy, ponieważ naruszałaby ona międzynarodowe prawo o znaku towarowym i prawo własności intelektualnej. Ostrzegł, że rządowi mogą grozić miliardowe odszkodowania.

   

  British American Tobacco Australia nie ma racji. Jedynym długo-falowym efektem tego będzie to, że palacze polubią kolor oliwkowy.

   

  Stara historyjka (sprzed wojny burskiej) mówi o studencie Oxfordu, który skarżył się u lekarza na współlokatora palącego cygara. Ten po namyśle poradził:

   

  "Jak go nie ma w pokoju, niech Pan bierze jego cygara i wsadza sobie jednym i drugim końcem – wie Pan gdzie... Powinno pomóc...

   

  Nowatorska metoda!” - zauważył student.

   

  Niekonwencjonalna; jak pomoże, niech Pan wpadnie do mnie, to opiszemy ten przypadek w British Journal of Scientific Psychology!

   

  Mijał tydzień, miesiąc – student się nie pojawiał. Wreszcie lekarz spotkał go przypadkiem na campusie:

   

  No, i jak? Nie pomogło? Nie odzwyczaił się?

  Odzwyczaił... Tylko ja się przyzwyczaiłem...

 • 06-04-2011 23:54:00

  P.Roman Graczyk atakowany...

  Przeczytałem w wiadomościach na naszym portalu, że p.Roman Graczyk czuje się atakowany przez "Salon" za naruszenie tabu o współpracy ludzi "Tygodnika Powszechnego" z UB i SB.

  A co mam ja powiedzieć?

  Na ten temat napisałem akurat coś w "Najwyższym CZAS!"ie. A ponieważ nie czuję się jeszcze najlepiej - to wstawiam to tu - i proszę sobie poczytać... By zrozumieć różnicę podejścia PiS – i UPR-WiP:

  Na łamach „Gazety Wyborczej”, organu „Lewicy laickiej” trwa spór o „Tygodnik Powszechny” - organ „Lewicy katolickiej”. Obydwa środowiska powiązane są rozmaitymi nićmi – przede wszystkim ideologicznymi, po drugie narodowościowymi (chodzi o Naród Wybrany, oczywiście) po trzecie masońskimi (chodzi o „Wielki Wschód”), wreszcie ubeckimi. Całe to towarzycho kisi się we własnym sosie – nie rozumiejąc, że spory p/t: »Wielkość i upadek „Tygodnika Powszechnego” « interesują tylko margines marginesu społeczeństwa.

  Nie jestem d***kratą – więc to, że L*d w ogóle nie ma pojęcia, co to jest „Tygodnik Powszechny” nie jest argumentem; tak samo nie ma pojęcia, co to jest „Najwyższy CZAS!” Różnica polega na tym, że „Najwyższy CZAS!” to inicjatywa całkowicie oddolna, nie wspierana przez jakąkolwiek władzę, nie dofinansowywana – natomiast „Tygodnik Powszechny” to twór istniejący z łaski najpierw Sowietów, a potem PRLu.

  Z pierwszego zdania p.prof.Andrzeja Romanowskiego: »Halina Bortnowska czy Stefan Wilkanowicz obrony nie potrzebują. Ale potrzebować będą jej ci, którzy niszcząc dawny „Tygodnik” zniszczyli własną przeszłość. Roman Graczyk z całym „Tygodnikiem” dzisiejszym« - dowiaduję się, że (po pierwsze) „TP” nadal istnieje (od lat nie widziałem go w żadnym kiosku!); po drugie: że p.Romanowski grozi p.Graczykowi. W dalszym ciągu dowiaduję się, że p.Graczyk napisał jakąś książkę, w której udowadnia, że „TP” był pismem koncesjonowanym przez PZPR.

  Wielkie mi odkrycie p.Graczyka! W PRL wszystko musiało być koncesjonowane – z definicji. Jeśliby nawet PolitBiuro KC PZPR postanowiło, że w sprawy „Tygodnika Powszechnego” wtrącać się nie będzie i da mu całkowicie wolną rękę – to i tak ta decyzja byłaby koncesją, wyrazem zaufania, jakie Partia żywiła w'obec Zespołu TP... no, i w każdej chwili mogła być odwołana.

  O czym redakcja by przecież wiedziała. Liczni „życzliwi” by jej to z życzliwości donosili, a całkiem nieżyczliwi urzędnicy otwarcie by tym grozili („że teraz Wam wolno, ale my już na Was piszemy donosy...”

  Więc absolutnie nie dziwią mnie te rewelacje – ani to, że pół redakcji to zapewne byli agenci SB. Trudno: taka uroda tamtych czasów.

  Tylko po co to rozdmuchiwać na czterech wielkich płachtach „Wybiórczej”?

  Ja od razu deklaruję: »Dla mnie jest ważne, co głosił „TP” - i nie przeszkadzałoby mi, gdyby redagowali go importowani z Angoli Murzyni będący agentami imperialistów japońskich. Ważne jest: czego „Tygodnik” uczył«.

  I tu dochodzimy do słów p.prof.Romanowskiewgo: „Sapieha, arystokrata, związany z elitami Polski niepodległej, rozumiał, że trwaniem przy narodowych sztandarach niczego się nie osiągnie. Był realistą. Po półroczu, w którym redakcją kierował ks.Piwowarczyk, oddał „Tygodnik” w ręce Turowicza – człowieka znanego z postawy anty-nacjonalistycznej i antykapitalistycznej, uznającego siebie za „chrześcijańskiego socjaldemokratę”. Ten lewicujący katolik utrudniał, a przynajmniej opóźniał, przewidywaną kontr-akcję władz”.

  Właśnie.

  Grupa „PAX” śp.Bolesława Piaseckiego została przez Sowietów dopuszczona do oficjalnego istnienia – bo program ONR „Falanga” był (jeśli pominąć kwestię wiary w Boga) niemal identyczny z programem PPR. Dopuszczono również grupę „ZNAK:” z tego samego powodu: będąc oficjalnie niezależną i niejako opozycyjną – w gruncie rzeczy przekonywała, że socjalizm to jedyne możliwe rozwiązanie.

  To ci sukinsyni są więc odpowiedzialni za to, że opozycja w Polsce po 1989 roku nie umiała myśleć inaczej, niż socjalistycznie.

  Całkiem możliwe, że śp.Jerzy Turowicz nie był agentem bezpieki (choć w to nie wierzę). Nie ukrywam jednak, że wolałbym, żeby był. Wtedy, gdy czołówka reżymu straciła wiarę w socjalizm, kazano by red.Turowiczowi publikować masowo śp.Mirosława Dzielskiego czy śp.Stefana Kisielewskiego czy mnie. Niestety: red.Turowicz trwał przy socjalizmie – i Stefan Kisielewski uznał, że w tych warunkach nie ma sensu nadal publikować na łamach „Tygodnika”

  I o to właśnie chodzi.

  Nie mam pojęcia, jakie poglądy ma p.Halina Bortnowska – i kto to w ogóle jest p.Stefan Wilkanowicz. Po raz pierwszy słyszę również o p.Romanie Graczyku. Dla mnie jednak cała ta burza w szklance wody to dintojra w środowisko lewaków, którymi się po prostu brzydzę. Bo lewicowiec to chodzący brud moralny. Istota człekopodobna.

  Prawa ręka służy do jedzenia – lewa do podcierania się.

  P.Graczyk pisze, że zespół „TP” (to znaczy: ta część zespołu, która nie była agenturą...) miał nadzieję na reformowalność systemu komunistycznego. Ale w jakim kierunku? P.Graczyk pisze: »Na tym tle istotne jest to, co w książce nazywam „kryzysem powołania w naprawianie socjalizmu”« O to właśnie chodzi! Oni chcieli – dobrowolnie, bez przymusu, bez bicia - „naprawiać socjalizm”. A przecież nie musieli...

  Inni ludzie wykonywali trudną, ciężką pracę. Jako posłuszni słudzy reżymu wydawali, załóżmy, „Teorię Względności” Einsteina lub kompendium prac Fryderyka von Hay'ka – poprzedzając je obszernym wstępem tłumaczącym, że są to dzieła szkodliwe – i zakończeniem: „tak właśnie wyglądają ohydne burżuazyjne teorie, których fałszywość widzicie teraz, Towarzysze, na własne oczy”. I każdy doskonale rozumiał, o co chodzi. A te Różowe Zdychające Pantery w tym czasie główkowały, jak tu naprawiać socjalizm!!

  I wreszcie w 1988 roku p.Krzysztof Kozłowski, długoletni sekretarz „TP”, na stanowisku szefa UOPu oddał archiwum bezpieki w ręce Adama Michnika i jego gangu – i w porozumieniu z „Wielkim Wschodem” zaczęli niszczyć „reformę Wilczka” i wszelkie próby powrotu do kapitalizmu.

  Do tej pory nad Polską rozciąga się opar Różowej Mgły. Socjal-d***kracji – najgłupszego i najbardziej niszczycielskiego ustroju, jaki wynaleziono.

  I własnie za to – a nie za liczbę agentów w Redakcji - za to winię redakcję „jedynego opozycyjnego Tygodnika”.

 • 05-04-2011 23:44:00

  Sry, trochę choruję,

  mam ambicję wyzdrowieć na 20.00 - spotkanie na UW...

   

 • 04-04-2011 23:36:00

  Kongres Nowej Prawicy - organizacja przejazdów.

  Zacznę od prośby: nie mamy Ko-Ordynatorów na wybory w Płocku i w Rybniku (w tych okręgach wyborczych - nie koniecznie w tych miastach); Gdyby ktoś chciał objąć tę funkcję, proszony jest o zgłoszenie sie do kol.Rafała Zapadki: <zapadka-6@o2.pl>

  Ko-ordynatorzy na wybory będą teraz poproszeni o przyjęcie zgłoszeń na wyjazdy - bo w wielu miastach będzie można zamówić autobusy. Niestety: nie wiemy iloro z Państwa będzie jechało własnymi samochodami, kto jedzie koleją, kto na hulajnodze, kto samolotem...

  Na razie  proszę tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na miejsce siedzące na Sali Kongresowej, by to uczynili. Najlepiej przez rejestrację na stronie UPR-WiP:

  http://wipupr.partiawip.pl/wipupr/index.php/kongres

  Kto ma nieprzezwyciężony wstręt do wypełniania kwestionariuszów może po staremu wysłać list na adres właściwego Okręgu - tylko proszę nie zgłaszać się i tu, i tam!

  Na końcu powtórzę listę Okręgów i przyporządkowanych im powiatów. Na razie wyjaśniam: po co przyjeżdżać - i po co się rejestrować?

   

  Do czego konieczna jest Prawica – nie będę tłumaczył. Dlaczego od 20 lat podsuwa się nam rozmaite łże-prawice – nie będę tłumaczył. Dlaczego trzeba przyjechać na Kongres Prawicy?

  Bo trzeba swoją obecnością dać świadectwo Prawdzie. Bo chodzi o to, by na sali zasiedli ludzie bijący brawo lub gwiżdżący we właściwych momentach – a nie ludzie przypadkowi, z ulicy.

  Oczywiście: każdy może przyjść.. jeśli dostanie się na salę. Natomiast osoby, które zarezerwują sobie miejsce siedzące, będą je miały zagwarantowane – oczywiście, o ile uczynią to odpowiednio wcześniej.

  Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne. Rezerwacja miejsca – też. Niestety: by sobie miejsce zarezerwować trzeba to zrobić przez internet.

  Po co te okręgi? Po to, że usadzimy Państwa w ten sposób, by ludzie z jednego okręgu siedzieli obok siebie. W ten sposób będziecie mogli Państwo od razu na miejscu nawiązać kontakt organizacyjny.

  Nie ukrywajmy: idziemy w tych wyborach po sukces. Nie liczymy na więcej, niż na 15% głosów – bo wiadomo, że tylko taki procent ludzi jest w stanie zrozumieć to, o czym mówimy. Ale w naszej sytuacji, gdzie reżymowe media starają się nas przemielić na miazgę – nawet 10% byłoby znośnym rezultatem.

  Z drugiej strony: jeśli nie my – to kto? Jeśli nie teraz – to kiedy? PO i PiS robią co mogą, by zniechęcić do siebie wyborców. PSL zraża sobie elektorat na wsi – jedynie SLD robi karierę krytykując rzekomą „prawicę u władzy” - ale wyborcy Prawicy na SLD nie zagłosują.

  Do wyborów jeszcze sześć miesięcy. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja finansowa „Rządu” jeszcze się pogorszy. W takiej zaś sytuacji jest z kolei możliwy o wiele lepszy wynik – bo mogą na nas zagłosować ludzie pod hasłem: „Nie rozumiemy, o czym Wy tam mówicie – ale mówicie inaczej niż ONI, więc jest szansa, że wreszcie będzie inaczej”.

  Nie budźmy płonnych nadziei – bo wiążą się one z kryzysem w kraju. Nie życzymy go sobie. Ale też nie możemy zamykać oczu, że władza wymyka się IM z rąk. Najlepszym dowodem jest działalność co światlejszych ludzi w służbach specjalnych: widząc nieudolność PO, próbowali coś zrobić z PJN. Obecnie zrezygnowali, bo p.Joanna Kluzik-Rostkowska i p.Elżbieta Jakubiakowa są niereformowalne. Obecnie służby próbują rozbijać od wewnątrz PO....

  Bo dla NICH wszystko jest lepsze, niż zwycięstwo Prawicy. Cóż można IM powiedzieć?

  Chyba: „Nie lękajcie się!

  ===== Teraz ta lista:

  BARDZO prosimy wysłać zgłoszenie na adres swojego okręgu wyborczego obejmującego miasta, powiaty lub całe województwa:

  bialystokokreg@yahoo.com    województwo podlaskie

  bielskobialaokreg@yahoo.com   bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki

  bydgoszczokreg@yahoo.com   bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński

  chelmokreg@yahoo.com   bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski

  chrzanowokreg@yahoo.com   chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki

  czestochowaokreg@yahoo.com   częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski

  elblagokreg@yahoo.com   bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki

  gdanskokreg@yahoo.com    Gdańsk, Sopot, gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski

  gdyniaokreg@yahoo.com   Gdynia, Słupsk, bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski

  gliwiceokreg@yahoo.com   Bytom, Gliwice, Zabrze, gliwicki, tarnogórski

  kaliszokreg@yahoo.com   gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszow-ski, pleszewski, rawicki

  katowiceokreg@yahoo.com   Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, bieruńsko-lędziński

  kielceokreg@yahoo.com   województwo świętokrzyskie

  koninokreg@yahoo.com   gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński

  koszalinokreg@yahoo.com   białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki

  krakowokreg@yahoo.com   krakowski, miechowski, olkuski

  krosnookreg@yahoo.com    bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przewor-ski, sanocki

  legnicaokreg@yahoo.com   bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski

  lublinokreg@yahoo.com   janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki

  lodzokreg@yahoo.com   brzeziński, Łódź,  łódzki wschodni

  nowysaczokreg@yahoo.com    gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański

  olsztynokreg@yahoo.com   ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, wę-gorzewski

  opoleokreg@yahoo.com województwo opolskie

  pilaokreg@yahoo.com   chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski

  piotrkowtrybunalskiokreg@yahoo.com   bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski

  plockokreg@yahoo.com   ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiń-ski, żyrardowski

  poznanokreg@yahoo.com   poznański

  radomokreg@yahoo.com   białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński

  rybnikokreg@yahoo.com   Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski

  rzeszowokreg@yahoo.com   dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski

  siedlceokreg@yahoo.com   garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, wę-growski, wyszkowski

  sieradzokreg@yahoo.com   kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieru-szowski, zduńskowolski, zgierski

  sosnowiecokreg@yahoo.com  Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec, będziński, zawierciański

  szczecinokreg@yahoo.com   Szczecin, Świnoujście, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki

  tarnowokreg@yahoo.com   bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki

  torunokreg@yahoo.com   aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski

  warszawaokreg@yahoo.com   Warszawa

  warszawa2okreg@yahoo.com   grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

  walbrzychokreg@yahoo.com   dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

  wroclawokreg@yahoo.com   górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

  zielonagoraokreg@yahoo.com   województwo lubuskie

  zagranokreg@yahoo.pl

   

  - podając w temacie liczbę osób ( np. "1 os","3 os" itd.) To bardzo ważne.

  Osoby zza granic zgłaszają się na ostatni adres podając w temacie liczbę osób - oraz kraj, w którym rezydują - np. "3 os. - Francja".

   

   

 • 03-04-2011 23:49:00

  RAPORT PiS czyli: Sto stron bełkotu

  Wielbłąd jest to koń zaprojektowany przez komisję”. Partia „Prawo i Sprawiedliwość” wysmażyła kolektywnie „Raport o stanie Rzeczypospolitej”. Zajmuje on w .pdf 116 stron (!!) i można go przeczytać (otwiera się błyskawicznie!!) klikając u dołu strony z jego streszczeniem:

  http://www.pis.org.pl/article.php?id=18568

  Nie wiem, czy można go cytować, bo PiS pisze u góry, że wykupiło na to arcydzieło copyright (!!!). Zakładam jednak, że to tylko taki ozdobnik – by wyglądało poważnie.

  Niestety: nie jest poważnie. Oczywiście: PO doprowadziła III Rzeczpospolitą i Polskę do takiego stanu, że jakby zarzuty wysuwać losowo, to znajdzie się 16 stron prawdziwych. Pozostałe 100 stron – to czysty bełkot. Potwierdza przy tym moją tezę, że po Katastrofie WCzc.Jarosławowi Kaczyńskiemu coś się pomieszało w głowie – bo obszerne fragmenty wskazują nieomylnie na autorstwo samego Prezesa. Jednak nawet trafne Jego uwagi podawane są w stylu nie do przyjęcia. Z jednej strony tytuły rozdziałów skomponowane są pod publiczkę (np. „Zdradzony projekt IV RP”, „Wstydliwy Naród Polski” czy „Cool kontra obciach”) z drugiej strony prezentowane tam treści brzmią np. tak:

   

  2. Zwiększenie zasobu kulturowego Narodu – zarówno poprzez rozwój edukacji i jej uporządkowanie, przez wsparcie rozwoju nauki i sztuki, jak i poprzez wzmacnianie i intensyfikację postaw patriotycznych, traktowanych jako podstawowy czynnik integracji narodowej, budowy solidarności międzygrupowej i międzyregionalnej oraz wielki zasób motywacji dla różnego rodzaju aktywności, począwszy od obywatelskiej, przez kulturalną, charytatywną, sportową, po ekonomiczną.

   

   

  3. Zwiększenie bogactwa wspólnoty i indywidualnej zasobności Polaków – przede wszystkim przez zapewnienie wzrostu PKB w tempie odpowiadającym potrzebie szybkiego nadrabiania różnicy między Polską a bogatymi państwami Unii Europejskiej (a także innymi bogatymi państwami), przy jednoczesnym zachowaniu zasad solidarności społecznej i narodowej w jej ekonomicznym wymiarze i z perspektywy rozwoju demograficznego.

  Co zabawne: PiSmeni nie umieją liczyć. Piszą np.: „W sprawie dotyczącej stadionu Legii, Rada Warszawy zaakceptowała wydanie na ten cel 456 mln zł, a miasto wydzierżawiło obiekt na 20 lat właścicielowi Legii, czyli grupie ITI. Roczna suma dzierżawy (3,74 mln zł) jest taka, że koszty budowy zwróciłyby się po 123 latach.”

  W rzeczywistości nawet 3% od takiej pożyczki to 15,3 mln zł rocznie – czyli ITI spłaca tylko 1/5 i zaległość rośnie. Nic nie jest odzyskiwane!

  Taka prezentacja jest znacznie gorsza dla PO – ale PiS po prostu liczy jak buchhalter, a nie jak ekonomista.

  Ogólnie „Raport” jest kompletnym chaosem. Zawiera opis działania PiSu będącego u władzy, plany PiSu będącego u władzy, niekompetentną krytykę rozmaitych afer PO, mętne plany tego, co PiS zamierza zrobić – i pouczania, jak PO powinna rządzić. Styl Prezesa i gonitwa Jego myśli są widoczne jak na dłoni:

  Wizje Grzegorza Schetyny (gdy był jeszcze szefem MSWiA) o wojewodzie wspieranym tylko przez kilkanaście osób, co oznaczało wprost likwidację ogólnej administracji państwowej na terenie województw, podważały w istocie unitarny charakter państwa, wyraźnie zagwarantowany w konstytucji. Z drugiej strony administracja ogólna i samorządowa rozrosły się o prawie 60 tys. etatów, a koszt utrzymania armii urzędników wynosi już ok. 3 mld zł. Na poziomie administracji wojewódzkiej nie wcielono w życie pomysłu jednego okienka, nie zrealizowano też, choć to akurat zwycięstwo zdrowego rozsądku, planu praktycznej likwidacji urzędów wojewódzkich.

  Czasem Raport traktuje PO łagodnie – zupełnie bez powodu:

  Kwestią bardzo istotną są wysokie koszty budowy autostrad. Nawet jeśli przyjmiemy, że trudno jest przeciwdziałać zmowom cenowym, można mieć ogromne wątpliwości, czy zrobiono cokolwiek, żeby tym zmowom przeciwdziałać.

  Otóż przeciwdziałanie zmowom cenowym jest proste: zrobić licytację o prawo budowy autostrady – i zaprosić firmy chińskie (z obydwu państw!) tajskie, malezyjskie...

  Osobną sprawą jest Katastrofa. W/g Raportu” winien jej jest JE Donald Tusk, bo rozdzielił wizytę „premierowską” od „prezydenckiej” (Raport nie precyzuje, czy byłoby lepiej, gdyby zabił się sam premier lub gdyby zabili się i prezydent i premier...) a p.Premier wykazuje serwilizm w'obec Moskwy godząc się na to, by opublikowano, ile promille miał we krwi śp.gen.Andrzej Błasik.  

  Rosjanie mogli też dojść do wniosku, że oskarżenie o spowodowanie katastrofy strony polskiej, pilotów, gen. Błasika, a w ostatecznym rachunku Prezydenta, jest przez polski rząd akceptowane.

  Przesłanką takiego rozumowania może być także to, że charakterystyczna dla rosyjskiego sposobu uprawiania polityki kampania upokarzania (źródłem tego modus operandi są metody stosowane jeszcze przez władców mongolskich, a później tatarskich wobec starających się o władzę książąt ruskich) przynosiła obiecujące rezultaty.

  Zarzuty w/s polityki zagranicznej, zamiast być poważne, po prostu śmieszą:

  Bezsensowne było ogłoszenie negatywnej decyzji Polski w sprawie tarczy antyrakietowej w dniu święta narodowego USA, co spowodowało, trzeba przyznać, że małostkowy, odwet Amerykanów, którzy swoją negatywną decyzję przekazali 17 września.”

  Zupełnie jakby przekazanie jej 18 września cokolwiek zmieniało. Jest przy tym oczywiste dla każdego, kto odrobinę zna Departament Stanu USA, że nikt tam nie miał pojęcia, co akurat zdarzyło się 17 września – i którego roku. II Wojna Światowa zaczęła się zaś, jak wiadomo każdemu Amerykaninowi, 7-XII-1941.

  Reasumując: mysz urodziła pokraczną górę nonsensów, w której tu i ówdzie znajduje się jakiś konkretny i prawdziwy zarzut. Polecam to do czytania na zajęciach z psychopatologii politycznej.

 • 02-04-2011 23:48:00

  Kogo w Libii popiera kto w USA?

  • Sytuacja jest zdumiewająca. P.Ronald Paul, konserwatywny liberał, poseł z Texasu,  wezwał do zakończenia zaangażowania wojennego w Libii, podkreślając, że interwencja jest niezgodna z konstytucją USA oraz najprawdopodobniej przyniesie Ameryce wiele niechcianych konsekwencji.

  "Dlaczego USA interweniowały w wojnie domowej państwa, które ani nam nie zagraża, ani nas nie zaatakowało? Mówią nam, że to interwencja humanitarna (...), ale wraz ze wzrostem ofiar cywilnych będących wynikiem bombardowań zachodniej koalicji, trudno powiedzieć, czy problem, który stwarzamy, nie stanie się gorszą zmorą, niż kłopot, który staramy się rozwiązać" [co jest typowe dla działań rządów - JKM

  P.Paul zwrócił również uwagę, że popierając rebeliantów, Zachód w rzeczywistości może wspierać... terrorystów: "Tak naprawdę Kaddafi od lat walczył z libijskimi islamistami i był przez nich postrzegany jako największy wróg. Niesamowite, iż może się okazać, że w tej wojnie wspieramy Al-Q'aidę!"  W związku z tym p.Paul przygotował ustawę, która miałaby zakończyć interwencję prowadzona przez wybitnego Laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

  A jednocześnie czytam, że FED z tych 1600 mld nadrukowanych przez p.Benia Bernankego na rozkaz IIEE.Jerzego W.Busha i Baraka H. Obamy pożyczył był $35 mld Arab Banking Corp. - w której to korporacji 30% udziałów miał...państwowy Libyan Investment Authority!!

  Meandry polityki finansowej sa zaiste zdumiewające.... Przecież teraz jak JE Muammar Kaddafi wygra, to tych pieniędzy nie odda! Zatrzyma jako rekompensatę.

  W sumie FED pożyczył był różnym zagranicznym bankom $170 mld - i, co najciekawsze: trzymał to w tajemnicy i długo bronił się przed żądaniami ujawnienia tych operacyj!!! Jednak agencja Bloomberga dopięła swego i musiał te operacje ujawnić.

  A ponadto pożyczał takim biedakom jak "CitiGroup", "Morgan Stanley", "JPMorgan", "Chase Manhattan" i "Bank of America".

   

  Jako ciekawostka: 1 mld pożyczono instytucji znanej jako... "The Bank of China"

  Ten przynajmniej na pewno jest wypłacalny...

 • 01-04-2011 23:43:00

  Złamanie Siedmiu Pieczęci

  Tym, co nie pamiętają - przypomnę słowa św.Jana:

  »I ujrzałem: gdy Baranek otworzył pierwszą z siedmiu pieczęci, usłyszałem pierwsze z czterech Zwierząt mówiące jakby głosem gromu: "Przyjdź!". «

  I przyszły na Ziemię. A pierwszym wypuszczonym, matką wszystkich innych, była D***kracja.

  Od tej pory nie liczyła się już Sprawiedliwość – ważna była tylko Wola Większości. Nie liczyła się Wiedza – opierano się na tym, w co wierzył Bożek Motłoch, Nie liczyła się Logika, ani nawet Matematyka – wszyscy matematycy ze zgrozą wspominają, jak dziesięć lat temu obchodzono Nowe Tysiąclecie 1-I-2000 – choć każdy umiejący liczyć na palcach wie, że na to by zaczęło się Nowe Tysiąclecie, musi najpierw skończyć się Stare – a Stare skończyło się dopiero 31-XII-2000...

  ...ale cóż: decyduje Wola nie umiejącej liczyć nawet na palcach - Większości.

  Potem złamano Drugą Pieczęć – i Większość wprowadziła rzecz dotąd nieznaną: Podatek Dochodowy. Większość myślała, że opodatkowuje „bogatą mniejszość” - w rzeczywistości „bogata mniejszość” od podatku świetnie się migała, natomiast Bestia uzyskała prawo sprawdzania wszystkich dochodów wszystkich ludzi na ziemi. I wprowadziła 11-cyfrowe Znamię Bestii, znacząc nim każdego człowieka.

  Potem złamano Trzecią Pieczęć – i dopuszczono do głosu Związki Zawodowe. Od tej pory Bestia mogła polegać na „Ludziach Pracy” - którzy mogli deptać bezkarnie wszystkich innych ludzi – w tym także siebie po pracy... ...ale tym już Związki Zawodowe się nie interesowały

  I złamano Czwartą Pieczęć – i wprowadzono Równouprawnienie Kobiet. Od tej pory kobiety przestały być kapłankami Domowego Ogniska, przestały być Paniami Domów, przestały zależeć od swoich ojców i od mężów, których same sobie wybierały – lecz stały się na równi z mężczyznami podległe bezpośrednio Bestii, która wykorzystywała je płciowo. By były zawsze dostępne, starała się, by nie zachodziły w ciążę i zachęcała do zabijania dzieci nienarodzonych.

  Wreszcie złamano Piątą Pieczęć - i wprowadzono Ubezpieczenia rozmaitego rodzaju. Od tej pory człowiek nie wierzył już w Wyroki Opatrzności – tylko w ZUS, PZU i innych Bożków – wysłańców Bestii. Bestia wysysała z ludzi soki i karmiła nimi tych Bożków – a oni łaskawie część tego wypłacali ludziom ubezpieczonym.

  Z powodu Ubezpieczeń Emerytalnych ludzie przestali się mnożyć – a Bestia te nieurodzone liczyła z tryumfem jako swoje ofiary

  Kiedy już ludzie przywykli ufnie służyć Bestii złamano Szóstą Pieczęć – i wprowadzono Służbę Zdrowia. Od tej pory człowiek nie leczył się sam – tylko na koszt innych. Pod tym pretekstem Bestia wysysała soki z wszystkich – dla zachowania pozorów lecząc niektórych wedle swej łaski.

  Wreszcie złamano Siódmą Pieczęć – i Bestia objęła pełnię rządów nad światem.

  Kazała się nazywać „Państwem Opiekuńczym”.

 • 01-04-2011 01:47:00

  Ważna uwaga – czyli: jak to z OFE było:

  W wewnętrznym biuletynie PO znalazłem obszerną wypowiedź p.Andrzeja Bratkowskiego – taki postkomunista typu „Unia Wolności” – n/t OFE; warta jest obszerniejszego omówienia, a tu zacytuję tylko fragment:

  Szczerze całkiem powiem, że jak w latach 90 przyjechali eksperci z Banku Światowego i powiedzieli, że mają taki świetny system, dzięki któremu nasze problemy znikną, a na dodatek będziemy mieli większe bezpieczeństwo emerytur, większą stabilność gospodarczą, bo dzięki temu jeszcze rynki finansowe nam się rozwiną - to kupiliśmy to z miejsca. Mogę teraz o sobie powiedzieć, że gdyby przyszedł Lepper i mi to powiedział, to ja bym cztery razy oglądał pod światło czy to jest prawda, ale w połowie lat 90. eksperci z Banku Światowego byli dla nas autorytetami, a ich propozycja intuicyjnie wydawała się superpomysłem, więc od razu uznaliśmy, że warto to robić.”

  To jest coś, co potwierdza moje cząstkowe obserwacje i przerażające przypuszczenia. „Nasi przywódcy” to była (i, niestety, jest – co obserwowałem na własne oczy pół roku temu!!!) banda zakompleksionych szczeniaków, wierzących, że wszystko, co z Zachodu, to dobre. Dodajmy jeszcze: nieuków! Przecież np. śp.Miltron Friedman (i większość liberałów) wieszał na Banku Światowym całe sfory psów... Nie wiedzieli o tym?

  Trwa to zresztą do tej pory – przecież JE Donald Tusk otwarcie przyznał, że podpisał Traktat Konstytucyjny... nie czytając go wcale!!!

  To już Murzyni z najczarniejszej Afryki potrafili czasem zdobyć się na samodzielność w ocenie białych Bwana M'Kubwów!

  I jak teraz oskarżać PZPR-akow że nie potrafili zdobyć się na samodzielność w rozmowach z Moskwą? Tym bardziej – że (po upadku stalinizmu, oczywiście...) potrafili – i to jak!

  A „nasi”?

  Światowy Kongres Żydów ma tyle samo dywizji, co rzymski papież. Ciekawe, czy przynajmniej WJC „nasi Drodzy Przywódcy" potrafią się postawić!?