Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5088 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-05-2011 23:49:00

  Tu macie Państwo komplet Koordynatorów Okręgowych oraz Woje...

  http://ktojestkim.nowaprawica.org.pl/

  Okazało się, że nikt mnie nie poinformował, ze nie mamy koordynatora w okregu obejmującym "część województwa śląskiego obejmującą obszary powiatów: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory. Gdyby ktos z Państwa z tego rejonu chciał podjąć sie tej niewdzięcznej roli - to serdecznie proszę o kontakt na : Rafał Zapadka <rafal.zapadka@gmail.com>

   

 • 30-05-2011 23:36:00

  O, właśnie już jest - ta prośba. Oraz komunikaty:

   

  Rozrasta się pion sieciowo-informatyczny. All hands on the deck! Chętni do pomocy proszeni są o zgłoszenie się na:

  pilne-np@upr-wip.pl

                                                   Zmiany KOORDYNATORÓW:

  W związku z wyjazdem zagranicznym p.Pawła Solonova Koordynatorem w Okręgu 22 (Krosno, Przemyśl)

  mianuję kol.Jacka Budnioka ara@gdzie.pl

  a Koordynatorem w Okręgu Nr 16 (Ciechanów, Płock) kol.Krzysztofa Bieńkowskiego bienkrz@wp.pl

  Wszystkich pragnących nam pomóc w wyborach w tych okręgach proszę o zgłaszanie się do Koordynatorów. I, oczywiście, zapraszam wszystkich serdecznie na Piknik Nowej Prawicy w Skorzęcinie k/Poznania od 17 do 19 czerwca. Proszę się rejestrować tu - http://www.wydarzenia.nowaprawica.org.pl/

  Zapraszam wszystkich, którzy chcą mnie i Nowej Prawicy pomóc w kampanii wyborczej. A także szczerze porozmawiać w problemach Prawicy (zwłaszcza Nowej) i III RP.

 • 29-05-2011 23:51:00

  Już dawno nie było opóźnienia.... A jest - i nawet nie ma wpisu. Ale będzie

  - juz z jutrzejszą datą - kolejna prośba.

 • 28-05-2011 23:55:00

  Idzie dobrze – proszę tak dalej!

  Dobrze jednak byłoby oprócz przypominania sloganu „Banda Czworga” wspomnieć – bo ludzie zapomnieli – o tym, że w ostatnich wyborach prezydenckich zająłem czwarte miejsce, przed szefem wiejskiego odłamu „Bandy Czworga”.

  Dobry jest też slogan: „Nie marnuj głosu na Bandę Czworga! ONI już pokazali, co potrafią!” Albo jakoś tak... Proszę podejść do tego twórczo...

 • 27-05-2011 23:56:00

  Coś o rejestracji. Aha: - i uprzedzałem Państwa:

  gdy na horyzoncie wybory, muszę bardziej poświęcać się występom publicznym i pracy organizacyjnej - niż publikacjom na portalu. Proszę na blogu na ONET.pl zobaczyć - ile się w ostatnich dniach nagadałem.

  I wybaczyć brak wpisów,

  Na przeprosiny zamieszczę za chwilę jeden kawałek...

   

                                       Dobrobyt rejestrowany

  Do tego, że w Europie panuje komunizm już żeśmy się przyzwyczaili. Ostatecznie: dla Polaków to nic nowego. Dziwne natomiast, że i w takiej Francji czy Belgii wprowadzenie komunizmu odbyło się bez większych protestów ludności.

  To znaczy: protesty były. Przypomnijmy, że we wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej, w które przeprowadzono referenda w/s utworzenia Unii Europejskiej (poprzez ratyfikację „Traktatu Lizbońskiego”) wynik był negatywny. W Irlandii referendum powtórzono, we Francji i w Holandii nie powtarzano a w innych krajach WE w ogóle go nie przeprowadzono – bo ONI wiedzieli, że wynik będzie negatywny. Zresztą bolszewicy tez nie robili w krajach Związku Sowieckiego referendów. Dopiero staliniści, gdy już wszystko mieli opanowane.

  Tak więc każdy góral z Podhala, Pirenejów i Alp wie, że oscypki wolno sprzedawać wyłącznie po otrzymaniu licencji od urzędnika Unii Europejskiej – i ludność, zamiast pogonić tych urzędników ciupagami, pokornie o te licencje występuje.

  Ale w Ameryce?

  Jak donosi mój portal: „Małżeństwo Dollarhite z Nixo (Missouri) od kilku lat sprzedawało królicze mięso, jak i same króliki sąsiadom i przyjaciołom. Machina państwowa zainteresowała się nimi, gdy sprzedali króliki do lokalnego sklepu ze zwierzętami, co - jak się później okazało - jest niedopuszczalne bez posiadania odpowiedniej licencji, jeśli króliki są warte więcej niż $500. W efekcie pp. Dollarhite popełnili formalne wykroczenie przeciwko ustawie chroniącej zwierzęta z 1966 r. Kara ($90.000!!) nałożona na państwo Dollarhite ma być wg władz przestrogą dla innych sprzedawców w USA, którzy nie rejestrują swojego businessu”.

  Tempo rozwoju UE wynosi ok. 1%, USA ok. 2% Malezji ok.13%. Dlaczego? Zapewne dlatego, że Malajowie są niepiśmienni, więc z konieczności obywają się bez rejestracji.

  Co znakomicie sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

  Wbrew temu, czego dziś uczy się w reżymowych szkołach i serwuje w koncesjonowanych przez reżym telewizjach, dobrobyt powstaje nie dzięki umiejętności wypełnienie tysiąca formularzy unijnych długopisem o właściwym kolorze tuszu, nie wskutek znajomości z właściwym urzędnikiem – lecz wskutek umiejętności wyhodowania tanio tłustego królika i szybkiego odarcia go ze skóry, sprawnego podzielenia tuszy, wyprawienia króliczej skóry itp. Do czego niepotrzebne jest ukończenie uniwersytetu, liceum, gimnazjum, szkoły podstawowej ani nawet przedszkola. Dobrobyt nie powstaje wskutek nauki na uczelniach – tylko wskutek pracy.

  Tak, oczywiście – również wskutek pracy odkrywców i wynalazców. Ale to jest parę procent studentów. Reszta marnuje czas i pieniądze pochłaniając „wiedzę” czym różni się Rada Europy od Rady Europejskiej. Zamiast żebrać o stypendium mogliby nauczyć się czegoś pożytecznego - i mając 17 lat już robić prawdziwe, spore pieniądze.

  Powiedzmy jasno: starzy pracownicy (ze związkowcami na czele!) trzymają ich pod przymusem w szkołach i pod moralnym przymusem na uczelniach - by nie robili im konkurencji na rynku pracy!

 • 26-05-2011 22:54:00

  Wracam z Olszyna i Szczytna

  więc wpis jak zwykle....

 • 25-05-2011 23:57:00

  jak zwykle,

  jak zwykle...

   

 • 24-05-2011 23:51:00

  Naprawdę coś się dzieje...

  Tu w Tomaszowie Lubelskim zapisało sie diesięć osób do KNP, bardzo pozytywny odzew na ulicach, WCzc.Joachim Brudziński nieoczekiwanie oświadczył, że woli JKM, niz "kabaretowe" PJN -  jerum-jerum. Wreszcie zaczęto nas poważnie traktować!

  Na razie tyle.

 • 23-05-2011 23:47:00

  Co z "młodzieżówką"? Już wiemy.

  Odbyło się istotne posiedzenie Zarządu KNP. Dyskutowano o sprawach finansowych, organizacyjnych - wyniku nie będę podawał. Pisze to tylko po to, by poinformować o jednym ustaleniu: Zarząd postanowił, że „młodzieżówka” Nowej Prawicy powinna być naprawdę młodzieżówką, a nie np. konkurencją dla „KoLibra”. Dlatego ustalił, że górną granicą wieku członka SL będzie ukończenie 21 lat. Wyjątkiem są działacze piastujący funkcje we władzach centralnych, którzy będą mogli być członkami do chwili ukończenia 25 lat.

  Decyzja ta może być bolesna dla kilku Członków-Założycieli  SLS, którzy przekroczyli 25 lat. Nie chcemy jednak powielać wzorów komunistycznych, gdzie w Związku Młodzieży Polskiej dominowali 30-latkowie, a za  "młodego, obiecującego członka ZLP" uchodził nieraz i 40-latek.

  Nastepnie, już koło 2.giej nad ranem, wziąłem (krótko) udział w naradzie zespołu zajmującego sie partyjnymi stronami. Pewno jutro będę miał w związku z tym kolejną prośbę. 

  To na tyle - o 7.mej rano wyjeżdżam do Tomaszowa Lubelskiego.

 • 23-05-2011 00:00:00

  Już koniec nasiadówki

   

  Narada z kol.kol. Grafikami skończyła się o 2.36. Było o czym rozmawiać, bo, jak się dowiedziałem, konkurs ogłoszony na stronie KNP miał trwać do północy 23-V – i kilka prac na wysokim poziomie wpłynęło... po ogłoszeniu o rozstrzygnięciu konkursu. Na szczęście sąd w piątek z braku jednego podpisu nie przyjął zawiadomienia o ustaleniu logonu partii - więc mieliśmy wolna rękę.

  Wszystkie (chyba – gdybyśmy którąś pominęli, prosimy o alarm) nadesłane prace znajdą Państwo na stronie

  http://www.nowaprawica.org.pl/aktualnoci/artykuy/item/logotyp-prace

  Wszystkie - z wyjątkiem wybranej, bo ta pozostaje tajna do dnia oficjalnej prezentacji. Jestem pełen podziwu dla PT Autorów prac: tak profesjonalnego zestawu jeszcze nie oglądałem – i taka też jest opinia Kolegów Grafików. Co prawda kilka projektów nadaje się bardziej jako exlibris lub w innym charakterze – ale są to w pełni dojrzałe, znakomite prace.

  Wszystkim dziękuję – i przepraszam za zamieszanie.

   

 • 21-05-2011 23:46:00

  Mamy już logo

  Wszystkie projekty (z wyjątkiem wybranego logo) zostaną opublikowane na stronie partyjnej i w galerii na tym portalu. Oficjalne logo - na oficjalnej konferencji, najprawdopodobniej we środę.

  Najprawdopodobniej też już jutro zostanie wyznaczony Obserwator Wyborczy.

  To na razie tyle.

 • 20-05-2011 23:41:00

  Co Nową Prawicę różni od PO i PiS? (Programowy tekst z "N.Cz!")

  Czytelnicy „Najwyższego CZASU!” doskonale zapewne znają Deklarację i Program zarówno UPR, jak i WiP – jeśli nie formalnie (bo kto by to spamiętał), to przez przyswojenie stylu i treści z tekstów moich, kol. Stanisława Michalkiewicza i innych liderów ruchu konserwatywno-liberalnego. Tu będę pisał tylko o tym, co nas zasadniczo różni od „prawej połowy Bandy Czworga”, czyli od PO i PiS.

  Zasadniczym postulatem Nowej Prawicy jest oparcie się na podstawie prawa rzymskiego: Volenti non fit iniuria. Można powiedzieć, że większość postulatów Kongresu Nowej Prawicy wywodzi się wprost z zastosowania tej zasady – uparcie negowanej przez „postępowych” ustawodawców, wykonawców i sędziów. Jeśli Nowa Prawica chce przywrócenia kary śmierci – ale tylko za czyny z premedytacją, tj. za morderstwo, a nie za zabójstwo – to dlatego, że zakłada, iż morderca wie, że za mord jest śmierć; jeśli więc mimo to morduje, to znaczy, że chce, byśmy go powiesili – tak samo jak ten, kto wypije litr wódki, chce być odurzony. Jeśli Nowa Prawica chce niskich podatków i likwidacji „socjalu”, to dlatego, że odrzuca zasadę „państwa opiekuńczego”, iż urzędnik ponosi odpowiedzialność za obywatela. Jeśli obywatel przepije pieniądze, to będzie głodował. Każdy jest kowalem własnego losu… albo ściślej: każdy powinien być przez państwo traktowany tak, jakby był kowalem własnego losu. Jeśli Nowa Prawica chce likwidacji przymusu płacenia za ubezpieczenie, to dlatego, że każdy jest kowalem własnego losu. Jak ktoś nie będzie miał dzieci lub źle je wychowa i nie odłoży sobie złota na starość lub się nie ubezpieczy – to najwyżej na starość będzie żebrał pod kościołem. Każdy jest kowalem własnego losu.

  Nowa Prawica zdecydowanie odrzuca zasadę prewencji na rzecz zasady represji. Każdego obywatela traktujemy jak odpowiedzialnego za siebie; nie zapobiegamy temu, by popełnił przestępstwo – natomiast surowo karać będziemy za jego popełnienie. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Domagamy się zdecydowanie niższych kar za przestępstwa nieumyślne – natomiast surowych kar (i to nie w postaci luksusowego więzienia na koszt podatników!) dla popełniających umyślnie poważne przestępstwa.

  Nowa Prawica – w odróżnieniu od starej – nie chowa się pod sutannę i nie prosi o pomoc Kościołów. Przeciwnie – to my mamy walczyć o to, by panowała wolność religijna, by wartości wywodzące się Pisma Świętego były chronione, by zasady chrześcijańskie i tradycje katolickie nadal funkcjonowały jako podstawa społeczeństwa. Wierzymy, że właśnie wolność w tej dziedzinie sprzyja rozwojowi religijności – nie narzuconej, ale naturalnej, jak w USA w XIX wieku. Kościoły – z rzymskokatolickim na czele – odgrywają ogromną rolę w życiu społecznym, natomiast nie mogą jako instytucje mieszać się w spory polityczne.

  Nowa Prawica jest nie tylko konserwatywna w sprawach społecznych i liberalna w gospodarczych, ale walczy o wartości narodowe, potwornie zaniedbywane i wykoślawiane w ostatnim stuleciu. Wyraźnie odróżniamy „naród” od „społeczeństwa” – dzisiejsze „społeczeństwo” jest tylko przekrojem narodu. Dbanie o naród oznacza, że np. nie wolno zadłużać państwa i „dbać o wyborców”, czyli o dzisiejsze „przypadkowe społeczeństwo”, każąc płacić za to dzieciom i wnukom! Nie wolno też dbać o dziś istniejące jednostki, zabraniając im (wbrew ich woli!) ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Nowa Prawica wierzy, że w wyniku selekcji naturalnej naród się ulepsza, a nie marnieje. Żydzi zawdzięczają swoją siłę temu, że przez lata podlegali w wyniku prześladowań takiej właśnie selekcji. Sarny, na które polują wilki i myśliwi, są coraz szybsze, zgrabniejsze i zdrowsze – natomiast będące pod ochroną żubry w Puszczy Białowieskiej marnieją.

  Liberalna zasada wolności i odpowiedzialności jednostki znakomicie współdziała z zasadą dbałości o przyszłość narodu – czy dotyczy to zniesienia przymusu ubezpieczeń, czy zniesienia zakazu narkotyków.

  „Nowa Prawica” nie zamierza czcić i rozpamiętywać klęsk dziejowych. Chcemy jako przykłady dla narodu i młodzieży ukazywać sukcesy! Tak, będziemy uprawiać propagandę sukcesu! Praktyka PRL pokazała, że daje ona dobre skutki nawet przy absurdalnym systemie socjalistycznym, więc da jeszcze lepsze przy systemie normalnym. Będziemy przypominać Grunwald, Kirchholm, Wiktorię Wiedeńską i np. Powstanie Wielkopolskie – a nie rozkoszować się klęskami i głosić idiotyczne hasło „Gloria victis!”. Mamy być zwycięzcami, a nie chlubić się pozycją wiecznych przegranych!

  Nowa Prawica odrzuca obecną formułę ustrojową III Rzeczypospolitej, ze zgrozą myśląc zarówno o rozmyciu Polski w państwie pod nazwą „Unia Europejska”, jak i o budowie IV Rzeczypospolitej. Nazwa „Rzeczpospolita” kojarzy nam się z warcholstwem sejmikowym i sanacyjną korupcją – oraz kompromitujacym upadkiem zarówno I, jak i II Rzeczypospolitej. Wzorem Węgier pragniemy, po zmianie ustroju na nowoczesny, zmienić nazwę na „Państwo Polskie”.

  Nowa Prawica chce utrzymywać poprawne, oparte o zasadę nieingerencji w wewnętrzne sprawy, stosunki ze wszystkimi sąsiadami i innymi państwami. Odrzucamy wszelkie uprzedzenia utrudniające zawieranie i rozwiązywanie sojuszów – Państwo Polskie kierować się będzie wyłącznie zimnym, wyrachowanym interesem państwowym. Jednocześnie Nowa Prawica będzie walczyć o wolność podróżowania nie tylko po całej Europie – i o wolność produkcji i handlu na całym świecie. Sprzeciwiamy się natomiast rozwojowi europejskiej biurokracji, która w chwili obecnej nie tylko nie sprzyja rozwojowi Europy, ale go zdecydowanie hamuje. W perspektywie trzech-czterech lat będziemy dążyć do rozwiązania Unii Europejskiej – z zachowaniem układu z Schengen oraz wolności w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym i poza nim.

  Nowa Prawica sprzeciwi się zdecydowanie wprowadzaniu €uro – nie tylko dlatego, że jest to instrument polityczny, ale i po prostu dlatego, że państwa UE, które nie wprowadziły €uro mają lepsze wyniki gospodarcze niż państwa, które weszły do €urolandu. €uro miało chronić przed korupcją pieniądza przez państwa – tymczasem Komisja Europejska pod pretekstem „walki z kryzysem” dokonała o wiele drastyczniejszej korupcji tej waluty niż robi to III RP. Na to się nie zgadzamy.

  Sprzeciwimy się też zdecydowanie jakiejkolwiek próbie wprowadzenia tzw. Karty Praw Podstawowych, której przyjęcie oznaczałoby zalanie Polski imigrantami z Azji i Afryki, domagającymi się wysokich, gwarantowanych przez KPP zasiłków.

  Wreszcie w sprawach bieżących: działalność wszystkich czterech partii, pod różnymi nazwami rządzącymi Polską od 20 lat, Nowa Prawica ocenia wysoce negatywnie. Co więcej, nie widzimy większych różnic między nimi. Większa część ich działalności powinna być zresztą oceniana przez prokuratorów, a nie przez polityków. Jeśli jednak po wyborach powstanie sytuacja, w której będziemy mogli, nie wchodząc do rządu, zapewnić jakiejś partii poparcie pod warunkiem realizacji naszych ważnych postulatów ustrojowych – to taki układ przyjmiemy.

  Nie jesteśmy bowiem doktrynerami, lecz realistami pragnącymi uczynić z Polski normalny kraj. Kraj, w którym będzie można kochać, śpiewać, tańczyć, produkować, handlować, a także projektować loty w kosmos – bez ingerencji urzędników państwowych!

  =====

  Jeszcze będzie KOMUNIKAT - może dopiero nad ranem

  Coś się dzieje w Hiszpanii! Najprawdopodobniej: sterowana przez Czerwonych

  "wielka proletariacka rewolucja kulturalna"
  http://www.ustream.tv/channel/motionlook
  Tak:
  http://www.guardian.co.uk/world/2011/may/20/spain-bans-protest-ahead-election
  Od rana ONET podaje:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hiszpania-przed-wyborami-samorzadowymi,1,4338163,wiadomosc.html
  Istotne nie jest to, że w Grecji, Hiszpanii czy innej bananowej republice lewacy rozrabiają - lecz to, że reżymowe telewizje (podobno także w innych kraikach UE) nic o tym nie mówią! COŚ zakneblowało usta również  "prywatnym" (koncesjonowanym przecież)  telewizjom.
  Podobno ONI boją się, że kibice nabiorą  wiatru w żagle...
 • 19-05-2011 23:50:00

  Wracałem ze Szczecina - pole raz było, raz go nie było...

  Już wróciłem. Mianowałem Szefa partyjnego kontr-wywiadu. Jeszcze w piątek kolejne komunikaty.

  =====
                                               DEMONSTRACJA  ANTY-PODATKOWA
  23. maja o godz. 17:00, jak co miesiąc, odbędzie się przed Ministerstwem Finansów (Warszawa, ul. Świętokrzyska 12) protest przeciwko uciskowi podatkowemu - czyli rabowaniu Polaków z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Oprócz przemówień będzie miała miejsce prezentacja prezentu dla JE Jacka Rostowskiego.
  Zapraszamy wszystkich chcących przywrócenia normalności!

 • 18-05-2011 23:53:00

  Chyba się uda...

  Prośba jest taka: kto może przesyłać wiadomości  o imprezach lub wydarzeniach, na których warto być lub się nimi zainteresować - proszony jest o zgłoszenie się na poniższy adres:

  obserwatorzy@upr-wip.pl

  Czekam, piszcie..

 • 17-05-2011 23:52:00

  Jak zwykle

  opóxnienie...

   

 • 16-05-2011 23:15:00

  Oświadczenie w sprawie p.Grzegorza Brauna. Oraz Komunikaty.

                                                   O ś w i a d c z e n i e
  Nowa Prawica uważa, że dziwne jest zachowanie JM Rektora KUL, który za słowa p.Grzegorza Brauna karze studenckie Koło Naukowe. Nowa Prawica zwraca przy tym uwagę, że słowa p.Brauna były istotnie raniące – ale gdyby powiedział tę samą prawdę o działaniach śp.Józefa Życińskiego w sposób parlamentarny, to ta wypowiedź zostałaby przez media, jak zawsze, całkowicie zamilczana.

                     Sieć, 16 - V - AD 2011

                                               Janusz KORWIN-MIKKE

                                               Stanisław ŻÓŁTEK

                                               Mieczysław BURCHERT

                                               Robert MAURER

                                               Adam WOCH

                                               Dariusz KALMUS

  Prośba, jak zawsze, o kolportowanie tego Oświadczenia -zwłaszcza po portalach lubelskich.

                                        Komunikaty:

  Prezes "Kongresu Nowej Prawicy" mianował Szefem Sztabu na Wybory 2011  kol.Adama WOCHA  <adam_woch@upr-wip.pl>

  Za całokształt działań w Sieci odpowiada kol.Olaf WOJAK olafwojak@gmail.com

                                  Komunikat O/Stołecznego:

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków UPR-WiP na spotkanie przedwyborcze Kongresu Nowej Prawicy, na którym omówimy nasze działania podczas kampanii wyborczej na terenie m.st. Warszawy i okolic. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w walce o słuszną sprawę!

  Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Jupiter, ul. Towarowa 22 (sala nr 8), czas: 17-V-2011, 18:00

                                        

   

 • 15-05-2011 23:34:00

  Nie rozpisuję konkursu, nie ma czasu - ale: może ma ktoś pomysł?

  Jakby ktoś miał pomysł na "logo" KNP - lub wręcz chciał zrobić projekt - to proszę podrzucić go tu:

  pilne-np@upr-wip.pl 

  Przypominam o dalszym intensywnym propagowaniu nazwy "Banda Czworga" - zwłaszcza po serwisach poza-warszawskich.

  Jutro termin zgłaszania adresów mailowych; można zgłaszać nadal - ale od jutra będą pobierane przez Koordynatorów! Kto jeszcze czegoś pożytecznego nie wpisał - proszony jest o zrobienie tego jutro, t/j w poniedziałek.

  To by było tyle na dziś wieczór...

 • 14-05-2011 23:52:00

  Prośba na najbliższe kilka tygodni:

  Bardzo proszę na wszelkich możliwych forach - zwłaszcza podczas dzwonienia do stacyj R-TV - używać zwrotu; "Banda Czworga". Można mówić; "jak to nazywa Janusz Korwin-Mikke" - albo nie - jak wyjdzie. Ważne, by "Banda Czworga" stała się zwrotem obiegowym. 

  Napisałem tekst o "Nowej Prawicy" - zamieszczę go tu za kilka dni; na razie jest w "Najwyższym CZAS!"-ie. W międzyczasie polecam ten drobiażdżek - niektórzy to znają:

                                        Wolna droga dla Prawicy!

  Reżymowe oraz kontrolowane przez bezpiekę media (to NIE to samo!!!) od lat nazywają PO i PiS partiami „prawicowymi”. To wynik umowy w Magdalence...

  Dla co młodszych: w Magdalence, przed „obradami Okrągłego Stołu” (które były czystym teatrem!), zawarto porozumienie między lewicową częścią opozycji, agentami SB i WSI oraz tą częścią PZPR, która nie chciała kapitalizmu, ale zamiast socjalizmu sowieckiego chciała socjal-demokracji.

  Więc umówiono się tam m.in. że w Polsce Prawica nigdy nie zostanie dopuszczona do władzy. Osiąga się to ośmieszaniem lub wściekłym tępieniem myśli prawicowej. Jest to zresztą b.łatwe, bo tzw. „inteligencja” na całym świecie pragnie ludzi pouczać i nimi rządzić – np. w Nowym Jorku 82% dziennikarzy przyznało, że mają poglądy lewicowe. W Polsce było IM o tyle łatwiej, że ludzie przecież od 80 lat nawykli do „państwa opiekuńczego” - i myśl, że człowiek mógłby sam posłać dziecko do szkoły, której program ustalałby właściciel, a nie Minister Oświaty (którego zresztą w ogóle by nie było) wydaje im się bluźnierstwem.

  Pamiętam w 1981 roku miałem wykład dla rzemieślników. O podatkach. Gdy skończyłem, starszy cechu spytał:

  „To ile by wynosiło to Pańskie pogłówne?”

  Odpowiedziałem, na dzisiejsze pieniądze:

  „Dwieście złotych”.

  Popatrzył po sali, sala na niego, - i powiedział:

  „A ile wynosiłby dochodowy?”

  Załamałem się.

  „Przecież pół godziny tłumaczę, że nie byłoby żadnego dochodowego, bo to nonsens !!!”.

  Cisza. Po chwili z lewej strony:

  „To nie byłoby dochodowego??”

  „Przecież tłumaczę, że nie byłoby!!”.

  Cisza, jeszcze dłuższa. Z tylnych krzeseł po prawej pisk rozdeptywanej myszy:

  „Panie, to jakże tak: BEZ DOCHODOWEGO???”

  Ludzie po prostu nie potrafią wyobrazić sobie życia w normalnym świecie – w kraju nie okupowanym przez tzw. „Nową Klasę”, której rządy obecnie niszczą całą Cywilizację Białego Człowieka.

  Dziś reżymowe media nazywają więc „Prawicą” każdego poza SLD – nawet AW„S” - czyli związek zawodowy!!!! I dla nas nie było miejsca.

  Obecnie jednak te marionetki zrzucają maski i przesuwają się coraz wyraźniej w lewo. PO przyjmuje kolejnego lewaka, WCzc.Bartosza Arłukowicza - i głosi hasła, których nie powstydziłby się wybitny socjalista Adolf Hitler. PiS obiecuje walczyć o prawa „inteligencji” - czyli dawać forsę podatników pisarzom, filmowcom itd. - oczywiście: tym popierającym reżym. Jak za Stalina.

  I dlatego łatwo zdobędziemy te 10-15% w wyborach. Bo ludzie mają tych kłamstw zupełnie dość – a z internetu wiedzą, że Prawica (np. w USA Tea Party) naprawdę istnieje.

  I ma szanse na zwycięstwo!

 • 13-05-2011 23:32:00

  Dzisiaj byłem w Broku n/Bugiem

  Jednak nie na wypoczynku lecz na zjeździe Koordynatortów Kongresu Nowej Prawicy z okręgów: Lubelszczyzna. Mazury, Podlasie, Warmia - oraz pięć okręgów Mazowsza. 

  Nastroje znakomite. Duch bojowy - jest.

  A ja kładę się spać. Przepraszam.

 • 12-05-2011 23:47:00

  Kongres Nowej Prawicy - w skrócie: Nowa Prawica

  Mam zaszczyt poinformowac o jednomyślnej uchwale Konwentyklu - juz Kongresu Nowej Prawicy:

   

  Konwentykl UPR-WiP na podstawie art. 99 Statutu UPR zaakceptował przedłożoną przez Prezesa nazwę Partii: KONGRES NOWEJ PRAWICY (w skrócie: „Nowa Prawica” Głosy uczestników Konwentyklu stanowią integralną część protokółu z niniejszego Konwentyklu.”

  Wyjaśniam: Nie możemy teraz używać oficjalnie nazwy KNP lub NP: "Nowa Prawica" to oficjalny SKRÓT nazwy KNP.

  Stara  strona partiawip.pl jest dostępna pod adresem
  http://niepoprawnipolitycznie.pl/

  a chetnych na piknik NP zapraszam tu:

   http://www.wydarzenia.nowaprawica.org.pl/  Ilość noclegów na campingu ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy

 • 12-05-2011 00:02:00

  Jedna informacja - i jedna prośba:

  W dniu dzisiejszym mianowałem trzech nowych Prezesów Regionów:

  kol.Mirosław Roszkowski - Woj. Kujawsko-Pomorskie - miroslaw-roszkowski@wp.pl
  kol.Jan Karasowski - Woj.Pomorskie - jankarasowski@wp.pl
  kol.Jacek Dobiesz - Woj.Łódzkie - jacekdobiesz123@wp.pl

  I prośba: jak widać z informacyj na moim blogu na ONET.PL, Koledzy nieźle radzą sobie z włączaniem się w programy telewizyjne. Bardzo proszę robić to z radiowymi - bardzo wiele radiostacyj przyjmuje na żywo telefony - ale przede wszystkim: wchodzić na dyskusje na OBCYCH forach!  

  I donosić TU o skutkach

   

 • 10-05-2011 23:33:00

  Wracam z Łodzi - i wpisu dziś nie będzie

  Przepraszam - szykuję się do jutrzejszej debaty

 • 09-05-2011 23:56:00

  Prośba - dotyczaca walki z kibicami:.

  Na początek zawiadamiam, że Szefem od Grafiki mianowałem kol.Jerzego Szałacińskiego

  A - i proszę na portalach kibicowskich podać wiadomość, że w dzisiejszej "ANGORZE" jest mój ostry artykuł o poczynaniach "Rządu" z kibicami:


   

  Kibic – wróg publiczny Nr 1?


  Gdyby filozofów tomistów, przybyłych na dyskusję, zrewidowano przy wejściu, posadzono na jednym końcu sali i otoczono policją – a na drugim końcu sali usadzono podobnie potraktowanych neo-augustynistów, to zamiast naukowej dyskusji zaczęłyby przez salę lecieć wyzwiska, a przy wyjściu zwolennicy św.Tomasza mogliby solidnie stłuc miłośników św.Augustyna.

  A przynajmniej: na pewno mieliby na to ochotę.

  To, co dzisiejsze państwa wyczyniają z kibicami woła o pomstę do Nieba. Ale jest to wina dzisiejszych „państw”, a nie kibiców!

  Zacznijmy od pojedynków. W normalnych czasach dwóch facetów mogło umówić się na pojedynek – i czasem jeden z nich ginął. I nikt z tego powodu nie wzywał policji!! Jeśli uważamy, że Kowalskiemu wolno popełnić samobójstwo i Wiśniewskiemu wolno popełnić samobójstwo – to dlaczego Kowalski i Wiśniewski nie mogą się umówić na pojedynek na szpady albo pistolety???

  Ba! dziś poważnie mówi się o czymś tak okropnym i niemoralnym, jak euthanazja, gdzie pomagamy w tym, że Kowalski rozstanie się na pewno z tym światem – a jednocześnie nie dopuszczamy do pojedynku, gdzie Kowalski lub Wiśniewski być może przeniesie się na łono Abrahama???

  Pojedynki były dla szlachty. Natomiast „ustawki” kibiców to d***kratyczna wersja pojedynków. Normalny zdrowy młody chłopak chce od czasu do czasu spróbować swych sił w bijatyce – i to jest normalne. Młody mężczyzna powinien umieć się bić, powinien lubić się bić – bo skąd będą brali się żołnierze, gdy ktoś zagrozi Polsce? Kto będzie bronił Polski? Studenci europeistyki?!? Nie – właśnie ci kibole! To są właśnie patrioci – i właśnie ludzie, którzy lubią walką. Ilu może być w zawodowym wojsku, w policji, w gangach? Reszta nie chce być zawodowymi zabijakami – ale chce raz w tygodniu nabrać wprawy w mordobiciu. Starają się nie wchodzić nikomu w drogę, robią tę ustawkę w jakimś ustronnym miejscu – a policja i w tym im przeszkadza.

  No, to tluką się na stadionie, gdzie jest ich dużo i nie boją się policji.

  Powiedzmy jasno: awantury na stadionie, łamanie ławek, zakłócanie imprezy – powinno być surowo karane – niezależnie od tego, czy ktoś zakłóca mecz, zakończenie roku w szkole, czy mszę świętą. Natomiast niedopuszczalne jest traktowanie ludzi jako kandydatów na przestępców – a tak traktuje się kibiców.

  To, że PO MECZU kibice „Legii” wybiegli na boisko by cieszyć się ze zwycięstwa nie jest czynem kryminalnym! Po co policja ich prowokowała?? A koszty tych interwencyj to jeszcze inna sprawa!

  Proszę popatrzeć: z kibiców np. „Legii” formuje się jednolity oddział, umundurowany w szaliki i otoczony policją; z kibiców „Lecha” podobnie. Przepraszam: to co mają robić dwie wrogie armie, jak nie tłuc się ze sobą????

  Gdyby na nieszczęsnym meczu w Bydgoszczy kibice „Lecha” i „Legii” siedzieli na jednej trybunie, najlepiej: co drugie krzesełko – to najprawdopodobniej do niczego by nie doszło. A może by się pobili – kto wie? Natomiast na wydzielonych sektorach stadionów, chronionych, siedzieliby spokojni widzowie, którzy nie maja zamiaru się tłuc – i w najgorszym razie mieliby za darmo dodatkowe widowisko.

  Reżymowe telewizje i prasa pomijają przy tym fakt, że kibice obu drużyn zgodnie na 15 minut opuścili trybuny – protestując przeciwko działalności PZPN oraz polityce „Rządu”. Tego dotąd nigdy nie było – ale nikt o tym jakoś nie mówi. „Rząd” rozhuśtuje za to nastroje przeciwko „wrogom publicznym”: grającym na „automatach”, pedofilom, sprzedawcom „dopalaczy”, spekulantom i kibicom – zamiast zając się aferami w PZPN, UEFA i FIFA, zamiast wsadzić do kryminału „Mira”, „Rycha” i „Zbycha” - czyli... siebie.

  Janusz Korwin-Mikke

  http://korwin-mikke.pl

 • 08-05-2011 23:54:00

  Wybieramy hasła wyborcze!

  Od poniedziałku uruchamiamy kolejne struktury.Na razie zawiadamiam, że zwróciłem się do kol.Piotra Najzera ( piotr.najzer@gmail.com ), aby zebrał i przedstawił Radzie zestaw haseł wyborczych. Proszę go wspomóc swoimi pomysłami. Na stronie partyjnej zostanie uruchomiony BIULETYN. Zgodził się go poprowadzic kol.Jacek Wiśniewski ( wisniewus@o2.pl ). Prosze przekazywać Mu wszystkie wiadomości wewnątrz-partyjne, godne publikacji. 

 • 07-05-2011 22:54:00

  Zaproszenie dla Koordynatorów i aktywistów. Mam lekką pretensję!

  {z_boku} przysyła następujacy zestaw obrazków i video w/s stadionów: http://tnij.org/lpts

  A ja mam pytanie: czy NIKT nie wiedział o dzisiejszym proteście pod stadionem „LEGII”? Bo ja powinienem był tam być!

  OK. Nie wylewa się łez nad rozlanym mlekiem... Zapraszam koordynatorów wyborczych i wszystkich chętnych do pracy na rzecz wybrania Nowej Prawicy do parlamentu na wielki piknik do Skorzęcina w dniach od 17 do 19 czerwca -

  Camping Mieszko http://www.skorzecincamping.pl

  Proszę zarezerwować sobie czas i oczekiwać na szczegółowe komunikaty. W razie potrzeby szczegóły u bezpośrednich organizatorów:

  kol.Rafała Zapadki: zapadka-6@o2.pl i

  kol.Andrzeja Bakuna andrzej@bakun.net.pl

 • 06-05-2011 23:50:00

  Oświadczenie Prezesa Kongresu Nowej Prawicy w/s zamknięcia stadionów

  Kongres Nowej Prawicy zdecydowanie sprzeciwia się traktowaniu kibiców piłkarskich jako obywateli drugiej kategorii. Stanowczo potępiamy zamykanie stadionów, stosowane jako formę kary nakładanej na kluby piłkarskie za wybryki garstki chuliganów. Jest to działanie wymierzone w praktyce w ogół miłośników piłki nożnej, kluby sportowe i samych sportowców. Takie postępowanie jest równoznaczne ze stosowaniem zasady odpowiedzialności zbiorowej, jaskrawo sprzecznej z regułami państwa prawa i stanowi naruszenie konstytucyjnych praw obywateli.
  Nasze zdumienie budzą również informacje o kolosalnych kosztach policyjnych interwencji na stadionach, w naszej ocenie zupełnie nieadekwatnych do skali zagrożeń.
  Potępiamy wszelkie chuliganskie wybryki stadionowych wandali, niedopuszczalne jest jednak traktowanie wszystkich kibiców jako potencjalnych przestępców i stosowanie wobec nich zbiorowych represji. Jednocześnie odnosimy nieodparte wrażenie, że celowo wyolbrzymiane incydenty stadionowe stały się wygodnym tematem zastępczym, mającymprzykryć nieudolność władz państwowych w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów kraju.

                                                                 Janusz KORWIN-MIKKE   

 • 05-05-2011 23:46:00

  Przyszło - jak na razie - sporo zgłoszeń adresów -

  ale proszę o więcej. Możliwie do piątku. W piątek zostaną one podane do wiadomości koordynatorom okręgowym i prezesom Regionów. Tak więc: prośba o mocny finisz...

  Ale i po tym terminie będzie można listę, oczywiście, uzupełniać.

  Co do nazwy partii: do wszystkiego można sie przyczepić. Obawiam się czego innego... Tak czy owak: Konwentykl zbiera się 12.go. Proszę jeszcze o kilka dni cierpliwości.

  A jutro lub w piątek będzie kolejna prośba.

  To tyle na dziś. Praca trwa. 

 • 05-05-2011 22:27:00

  Wpis będzie

  ok. północy. Wczorajsze posiedzenie zakończyło sie po północy...

 • 04-05-2011 23:47:00

  Rzadko to robię – ale tym razem nie wytrzymałem...

  Wzywam niniejszym p.Piotra Zarembę do zamieszczenia na Jego blogu ( http://wPolityce.pl ) następujących


                                  P R Z E P R O S I N

  Niniejszym przepraszam p.Janusza Korwin-Mikkego za zupełnie nieuzasadnione użycie następujących sformułowań imputujących Mu nieprawdziwe stwierdzenia mogące zniszczyć Jego wiarygodność jako polityka:

  1) „twierdzenie, że kontakt dziecka z narkotykami nie jest nieszczęściem to wyraz czegoś złego, czego nie da się sprowadzić do oryginalności poglądów” poprzedzone słowami: „Z punktu widzenia zbiorowości nie jest rzeczą obojętną, czy młody człowiek sięga po narkotyki, czy nie. Powie to dawnemu liderowi UPR każdy rodzic, poza paroma najbardziej ekscentrycznymi dziwakami, dla których abstrakcyjna wolność jest ważniejsza niż miłość do własnego dziecka”.

  W rzeczywistości p.Korwin-Mikke nieustannie podkreśla, że należy przywrócić pojęcie „głowy rodziny” - i wyposażyć tę głowę we środki umożliwiające skuteczną walkę z nałogiem u jej/jego dzieci. Nieingerencja prawna w kwestię zażywania narkotyków powinna – zdaniem p.Korwin-Mikkego - dotyczyć wyłącznie ludzi dorosłych.

  2) „Korwin-Mikke dowodzi, że współcześni "eurosocjaliści" są gorsi od nazistów. Dlaczego? Bo w obozach koncentracyjnych na piętrowych pryczach nie kazano zapisać pasów, a teraz się każe w pojazdach. Niedorzeczność tego przykładu, i to na wielu płaszczyznach (naziści nie czuli się opiekunami swoich ofiar) zwalnia mnie z obowiązku dyskusji. Ocenie czytelników pozostawiam stosunek Korwina-Mikke do hitlerowskich zbrodni”.

  W rzeczywistości p.Korwin-Mikke nie pisał nic o zbrodniach hitlerowskich, wyraźnie podkreślał, że chodzi o „obóz pracy w Oświęcimiu” a nie o „obóz koncentracyjny”, nie pisał też, że euro-socjaliści są gorsi od narodowych socjalistów – pisał tylko, że mniej od nich wierzą w instynkt samozachowawczy człowieka, a bardziej w zakazy i nakazy. Nie pisał też, że narodowi socjaliści „czuli się opiekunami więźniów” – lecz, że mogliby działać we własnym interesie bowięzień mógł z górnej pryczy spaść i złamać sobie rękę lub nawet skręcić kark pozbawiając III Rzeszę cennej siły roboczej

  Piotr Zaremba

  = = = = = = = =

  Normalnie mam grubą skórę i cierpliwie znoszę rozmaite kłamstwa szerzone na temat moich poglądów. W tej chwili mamy jednak sytuację przedwyborczą – i nie mogę sobie pozwolić na tolerancję dla tak jawnych przekrętów.

  Chcę wierzyć, że p.Zaremba napisał to szybko i bezmyślnie, w polemicznym zapale (o czym mógłby świadczyć zupełnie absurdalny passus: „Z punktu widzenia zbiorowości nie jest rzeczą obojętną, czy młody człowiek sięga po narkotyki, czy nie. Powie to dawnemu liderowi UPR każdy rodzic”; od kiedy to zdesperowani rodzice mogą wypowiadać się o „interesie zbiorowości??”) – i zamieści powyższe sprostowanie.

  W przeciwnym przypadku będę musiał z przykrością uznać, że uczynił to złośliwie lub na polityczne zamówienie jakichś faszystów, kaczystów, d***kratów lub socjalistów – i skierować sprawę do sądu w oparciu o Art. 212. "§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."

  - pozostawiając sądowi do uznania czy właściwym nie jest:

  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

  Janusz Korwin-Mikke

  =====

  PS. Wypowiedź p.Zaremby jest tu:

  http://wpolityce.pl/view/11068/Zaremba__Korwin_o_kaczystach__nazistach_i_zapinaniu_pasow_w

  _obozach_koncentracyjnych__Czuje_sie_zwolniony_z_debaty.html

   

  JKM (20:36)
 • 03-05-2011 23:55:00

  Podziękowania

  Wczoraj zrezygnowałem z walki z pojawiającym się i zanikającym polem. Trudno. Przepraszam - ale to było ponad moją cierpliwość. Tak - wiem, że japońskie haiku mówi:

  Mieć cierpliwość

  Gdy cała cierpliwość wyczerpana:

  Prawdziwa cierpliwość.


  Ale od kiedy mam przestrzegać japońskich obyczajów?

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odezwali się i podali potrzebne adresy. Jest tego sporo - ale podejrzewam, że to 1/3 całości. Bardzo proszę o dalsze dostarczanie adresów mailowych!

  No, i pieniądze:

    APEL

  Polityki nie robi się bez pieniędzy. Nie będziemy ich potrzebowali tyle, ile ci złodzieje z „Bandy Czworga” - ale JAKIEŚ pieniądze są potrzebne.

  Od kilku dni UPR-WiP ma adres (Warszawa, ul.Podskarbińska 11A) i ma już konto w banku PEKAO S.A.:

  39 1240 1024 1111 0010 3916 5861

  Wszyscy Członkowie proszeni są o wpłacenie na nie składek. Przypominam, że Konwentykl UPR-WiP ustalił podstawową składkę członkowską w wysokość 15 złotych/m-c oraz składkę ulgową w wysokości 5 zł /m-c dla członków partii, którzy nie ukończyli jeszcze 24-go roku życia.

  Bardzo prosiłbym jednak i Członków i Sympatyków o  zasilenie konta Partii jakąś dodatkową sumą – na nadciagajacę kampanię wyborczą pieniądze są bardzo potrzebne

  Z góry dziękujemy za zrozumienie – i za dobrowolne zwiększenie naszego skromnego budżetu.

                              Janusz KORWIN-MIKKE , Prezes

                                             Dariusz KALMUS, Skarbnik

 • 02-05-2011 23:42:00

  Będzie nieokreślone

  opóźnienie

 • 01-05-2011 23:39:00

  Odzyskałem dostęp do Sieci i portalu… Powtarzam prośbę:

  W obecnej chwili najważniejszym zadaniem jest sporządzenie listy stron, witryn i portali w Sieci. Najważniejsze są portale poświęcone businessowi. Następnie: lokalne media – miesięczniki, tygodniki, gazety, radio i TV – prowadzące fora dyskusyjne i miejsca, gdzie można zamieszczać uwagi. Media centralne, ogólnopolskie – to inna sprawa.

  Bardzo proszę o przysyłanie e-adresów ogólnopolskich portali businessowych – np. stolarzy, kupców, bankierów na pierwszy adres. Natomiast e-adresy mediów lokalnych oraz lokalnego businessu – w podziale na województwa:

  business@upr-wip.pl

  portale.dolnoslaskie@upr-wip.pl   dolny Śląsk

  portale.kujpomo@upr-wip.pl   kujawsko-pomorskie

  portale.lubelskie@upr-wip.pl   lubelskie

  portale.mazowieckie@upr-wip.pl   mazowieckie

  portale.malopolskie@upr-wip.pl   małopolskie

  portale.opolskie@upr-wip.pl   opolskie

  portale.podkarpackie@upr-wip.pl   podkarpackie

  portale.pomorskie@upr-wip.pl   pomorskie

  portale.slaskie@upr-wip.pl   śląskie

  portale.swietokrzyskie@upr-wip.pl   świętokrzyskie

  portale.warmaz@upr-wip.pl  warmińsko-mazurskie

  portale.wielkopolska@upr-wip.pl   wielkopolska

  portale.zachodniopom@upr-wip.pl   zachodnio-pomorskie

  portale.lodzkie@upr-wip.pl   łódzkie

  portale.lubuskie@upr-wip.pl   lubuskie

  portale.podlaskie@upr-wip.pl   podlaskie

  To ważne – i pilne!