Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5327 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-08-2011 23:44:00

  V-prezes Żółtek: Porażka psychologiczna - faktycznie nie taka dotkliwa!

  Prezes Stanisław Żółtek, weteran walk prawnych i formalnych, napisał tak  (rozważania o przekroczeniu 5%  otrzymujemy po przemnożeniu liczb przez 7/5):

  "Defetyzm nie jest potrzebny. Jesteśmy zarejestrowani w 19 okręgach. Ponadto w Rybniku rejestracja jest pewna, Radom i dwa warszawskie się rejestrują. Daje to 61,3% (zamiast 100%) obszaru wyborczego (liczonego liczebnością wyborców)

  Skoro liczyliśmy na 5% i wejście do Sejmu , to przy tej rejestracji wystarczy nam 4,89% by zdobyć dofinansowanie (daje to 3% w skali kraju) (do

  osiągnięcia 5% w skali kraju potrzeba nam 8,16%)

  Jeśliby udało się odzyskać Gdynię (spore szanse) to potrzebujemy odpowiednio 4,66% i 7,77%.

  Dlaczego więc mamy nie powalczyć?

  Ponadto zwracam uwagę, że jeśli przekroczylibyśmy 5% mając zarejestrowane listy wszędzie , to i tak posła zdobylibyśmy jedynie w tych okręgach gdzie

  przekroczylibyśmy 6-9% (w zależności od wielkości okręgu)

  Jeślibyśmy jeszcze odwojowali 2-3 okręgi, to z punktu widzenia zdobycia mandatów nie ma ŻADNEJ róznicy z zarejestrowaniem w całym kraju - bo 5 % i tak w żadnym (może poza warszawskim) okręgu nie daje mandatu, a większy % i tak da nam %% w skali kraju

  Niestety pozostaje strata - czasu w TV i wspólnego numeru startowego".

  Tyle kol.Żółtek. Informuję, że na zwołanym ad hoc posiedzeniu Zarządu Szef Sztabu, prezes Adam Woch, podał się do dymisji - której  nie przyjąłem, prosząc kol.Wocha o dalsze pelnienie obowiązków Szefa Sztabu – przynajmniej do chwili znalezienia odpowiedniego następcy. (Pełny tekst kol.Wocha - na stronie http://nowaprawica.org.pl )

  Nastapią niewątpliwie zmiany personalne w Regionach.

 • 31-08-2011 12:57:00

  La lutta continua! Podobno o 19.40 JKM - JK III w "SuperStacji"

  P.Fidel Castro powiedział pod koniec kampanii zbioru trzciny cukrowej (której plony były, oczywiście, z góry ujęte w Planie 5-letnim): „Nasza heroiczna walka o 10 milionów ton cukru zmieniła się w niemniej bohaterską walkę o 9 milionów ton cukru!

  My odwrotnie: nasza walka o przekroczenie 5% najprawdopodobniej zmieni się w jeszcze bardziej bohaterską walkę o 10%.

  Tak – stało się. Partia mająca ambicję zostać trzecia siłą polityczna w kraju, która czuła na placach rosnące poparcie ludzi zrażonych do „Bandy Czworga” - nie uzbierała we właściwym czasie właściwej liczby właściwie złożonych podpisów. Omówienie poszczególnych Okręgów znajdzie się zapewne za parę godzin na stronie partyjnej (http://nowaprawica.org.pl ) i będą składane protesty, gdyż kilka komisyj wyborczych dokonało obstrukcji – ale prawda jest taka, że gdybyśmy te podpisy złożyli o trzy dni wcześniej, to nic by nam nie przeszkodziło w zarejestrowaniu 41 Okręgów. Jaki będzie skutek protestów? Zobaczymy.

  Zostaniemy wprawdzie zarejestrowani w ± 24 Okręgach (mam sprzeczne informacje mówiące o 22 i 25) – jednak potwierdzenia tego faktu musiały dotrzeć do PKW przed godzina 23.45 – w praktyce: znacznie wcześniej. PKW i tak poszła nam (i innym) na rękę (pierwotnie ustaliła sobie termin na 16.30!), pełnomocnicy 19 Okręgów czekali pod drzwiami swoich komisyj z gotowymi listami na sygnał z PKW...

  Nie doczekali się.

  Powiedzmy jasno: Komisje okręgowe mają ustawowy termin trzech dni na wydanie poświadczeń o zarejestrowaniu – i to, że dosłownie kilka zrobi to dziś, czyli na drugi dzień, nie usprawiedliwia niedociągnięć w naszych własnych działaniach. Partia, która chce obalenia reżymu, powinna się liczyć i z tym, że wszystkie komisje wydadzą zaświadczenia po trzech dniach!

  I na wszelki wypadek zebrać podpisy nie w 22 lecz w 25 Okręgach.

  Stwierdzam, że żadnej systematycznej obstrukcji nie było – i inkryminowane komisje za każdym razem miały jakieś lepsze lub gorsze usprawiedliwienie.

  Odrzucono nam 900 podpisów w Rybniku – podobno z tego powodu, że składający podpisy nie wpisali numeru Okręgu (tak nawiasem: przypominam, że ze strony KNP można było sobie ściągnąć karty z już gotowymi numerami swojego Okręgu!). Z nieznanych powodów odrzucono 1700 (!!) podpisów w „obwarzanku” warszawskim – sprawa w toku. W chwili, gdy to piszę, Radom i Rybnik - są już zarejestrowana, więc mamy 21 Okręgów; trwa weryfikacja obydwu Okręgów warszawskich. Gdynia się odwołuje - odrzucono tam o 35(!) podpisów za dużo. Za to trudny do pobicia rekord ustanowili Koledzy ze Szczecina: zarejestrowali się mając 5001 ważnych podpisów.

  Warszawa zmobilizowała się – i w jeden dzień uzbierała 2000 podpisów. W związku z tym dotrzymałem obietnicy i startuję z jej listy. Powstaje pytanie: dlaczego nie można było takiej samej mobilizacji zarządzić trzy dni wcześniej – i podobnie w kilku innych Okręgach?

  Oczywista odpowiedź: od poniedziałku zbierało się lepiej, bo część ludzi wróciła już z wakacji. A poza tym: Polacy mobilizują się na ostatnią chwilę.

  Przypominam, żę na to, by zarejestrować się we wszystkich 41 Okręgach wystarczy zarejestrować sie w 21; w pozostałych nie trzeba już wtedy zbierać list z poparciem podpisami. Sztab podjął tu słuszną decyzję, by zbierać w 28 Okręgach; niestety: nie została ona wykonana. Rozczarowaniem jest Bielsko-Biała i Sosnowiec - a pełną kompromitacją Gdańsk i Poznań (!!). Przypominam, że zarejestrowanie się w całym kraju jest warunkiem do uzyskania jednolitego numeru listy w całym kraju - i uzyskania darmowego czasu w TVP. .

  Wnioski zostana wyciągnięte - chciałbym jednak, by wszyscy krytycy najpierw spytali samych siebie: "A co JA zrobilem, by pomóc partii, ktora dopiero się scala?)

  Co dalej? Co dalej – przy założeniu, ze odwołania do PKW i Sądu Najwyższego nic nie dadzą?

  Dalej? WALCZYMY!

  Zapowiadałem, że będziemy walczyli o 10%-15% głosów. Jeśli tyle otrzymamy, a zostaniemy zarejestrowani w 22 Okręgach – to po prostu wejdziemy do Sejmu. Ponadto walczyć będzie sześciu kandydatów na Senatorów (dziękuję Oddziałowi w Nowym Sączu, który zresztą chyba jako pierwszy zebrał podpisy, za propozycję wystawienia mnie do Senatu i zebranie podpisów pod moją kandydaturą; jeśli OKW nie zarejestruje listy warszawskiej będę żałował, że o 23.45, gdy Warszawa złożyła ciężko uzbierane 5700 podpisów, odmówiłem!).

  Poważnym minusem będzie brak czasu ustawowego w TVP – ale te ogłoszenia mało kto ogląda. Jeśli uzbieracie Państwo odpowiednią ilość pieniędzy – damy za to spoty płatne, znacznie lepiej oglądalne. Oraz ogłoszenia w tych radio i TV regionalnych, gdzie startujemy – czyli w grubo ponad połowie Polski.

  A za rok, gdy nadciągnie zapowiadany Prawdziwy Kryzys – będziemy gotowi do podjęcia wyzwania.

  Co ciekawa: politycy "Bandy Czworga" na ogół też w prywatnych rozmowach przyznają, że (ich zdaniem), że ten Parlament przetrwa tylko rok...

  PS. Tak: wiem, że oryginalna fraza tytułowa jest po portugalsku i brzmi: "A luta continua, vitória é certa" - ale ludzie nie trawią portugalskich rodzajników i reduplikacji.

 • 30-08-2011 18:09:00

  Szanse - podobno - 20%. Potrzebny wysiłek w Warszawie!

  Warszawa jeszcze zbiera - i będzie zbierała do oporu. Ja, zgodnie z zapowiedzią: jeśli nie zbierze - do Sejmu w ogóle nie wystartuję.

  Na razie jadę na "patelnię" przy Metro Centrum przemawiać do ludzi. Może podpisy zostana uzbierane...

  Złożyliśmy 22 listy. Trzy komisje odmówiły wydania nam dziś podpisów - i to jest problem. Nadzieja w Radomiu Warszaawie i Gdyni. 

  Podpisy można donosić t na"patelnię" przy stacji Metro Centrum; Ostatnie – nawet po 22.giej – Koledzy będą stali w kolejce do PKWpl. Bankowy 3/5, pok. nr 179, wejście „B”. Odpowiada: kol.Dariusz Wodnicki  501-586-154

  Walczy tez Gdynia. Podpisy    Artur Dziambor 606-702-701

   To już naprawdę ostatnia szansa

   

  UWAGA: Ludzie pracują, by zdobyć pojedyńczy podpis - a Komisje odrzucaja setki i tysiące (tak!) z powodu ... nie wpisania numeru Okręgu!!!!


 • 29-08-2011 17:06:00

  Czas minął. Możemy liczyć już tylko na szczęście - i życzliwość komisyj. Pomożecie?

  Tak, jak przypuszczałem: zabrakło jednego-dwóch dni...

  Jutro będziemy mieli zgłoszone co najmniej 22 Okręgi (minimum to 21). Tylko: nikt nie może się pomylić w dokumentacji, komisja musi szybko policzyć podpisy i wydać decyzję o zarejestrowaniu - no, i pozostałe 19 Okręgów musi nie pomylić się w dokumentacji.

  Proszę dostarczać Koordynatorom:

  http://tnij.org/kooardynatorzy

  zebrane podpisy -

  wzory mozna  pobrać tu: [http://nowaprawica.czest.pl/download/sejm.pdf

  ale KONIECZNE jest doniesienie DZIŚ (ew. jutro z samego rana - przed 10.tą) ratunkowych podpisów w Okręgach:

  17 Radom  Waldemar Rajca 502-215-257

  19 - Warszawa Dariusz Wodnicki  501-586-154  podpisy na: ul.Francuską 35 m 6   lub na "patelnię" przy stacji Metro Centrum; po 10tej Warszawa, pl. Bankowy 3/5, pok. nr 179, wejście „B”

  20 - Podwarszawskie  Michał Biegała 531-650-900  podpisy na: ul.Francuską 35 m 6 lub na "patelnię" przy stacji Metro Centrum; po 10.tej: Warszawa, pl. Bankowy 3/5, pok.16 A , wejście „C”

  31 - Katowickie - 31 - Katowickie - Paweł Janowski 509-625-669  ul. Słowackieo 16 m.2 ; od 10tej przed OKW, ul. Jagiellońska 25

  26 - Gdynia -  Artur Dziambor 606-702-701

  38 - Piła - Piotr Wawrzyniak 604-771-586

  41 - Szczecin - Marcin Gładyk 501-415-460

  To już naprawdę ostatnia szansa

  UWAGA: Ludzie pracują, by zdobyć pojedyńczy podpis - a Komisje odrzucaja setki i tysiące (tak!) z powodu ... nie wpisania numeru Okręgu!!!!

  =====

  PS. Dzis w SuperStacji po programie p.Elizy Michalik "Nie ma żartów" 23.00 - pełna debata JKM - JP III

   

   

   

   

   

   

   

 • 28-08-2011 23:49:00

  Źle z podpisami; BARDZO źle!! Czas do PONIEDZIAŁKU!

  Dlatego proszę jutro, t.j. do poniedziałku do godz 15.tej dostarczyć wszystko, co Państwo uzbieraliście, do Koordynatorów. Ich lista na http://nowaprawica.org.pl
  Kluczowe Okręgi to:
  Lublin
  Warszawa II
  Radom
  Warszawa I
  Piła
  Katowice
  Bielsko-Biała
  Gdynia
  W szczególności niesłychanie ważne są w tej chwili dwa:
  Lublin (powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki - i samo miasto Lublin, oczywiście); podpisy proszę donieść do
  do namiotu ustawionego przed Bramą Krakowską na pl.Łokietka. Zbierają "do oporu". A to jest tel. do kol.Olafa Wojaka, zbierającego podpisy w Lublinie: 531-356-440.
  Warszawa II (powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński); podpisy proszę donieść do 15.00 (może z drobnym poślizgiem...) do Warszawy na ul.Francuską 35 m.6
  tel.kol.Michała Biegały: 531 650 900, kol.Grzegorza Burcherta: 667500177

  Oczywiście podpisy z Warszawy są TEŻ b.ważne i TEŻ trzeba je donieść na ul.Francuską 35 m.6
  Właśnie donoszą, że zagrozony jest i Szczecin: kol.Marcin Gaładyk 501415460). i Kielce (kol.Wojciech Zarzycki: 660318154) i Wałbrzych (kol.Roman Łambudzki 601195688)
  A w ogóle to liczba Okręgów, w których zebrano 4600-4800 podpisów bije rekordy! 5 września będą miały po 10.000

  Proszę tę prośbę potraktować b. poważnie!! Od tego zależy start KNP w wyborach!
  =====
  PS: Debata JKM - JP III powinna lada minuta czy godzina pojawić się na http://www.polityczni.pl

 • 28-08-2011 12:57:00

  AIR SHOW

  Zupełnie niespodziewanie jestem na Air Show w Radomiu, gdzie również zbieramy podpisy!

  Zapraszam!

 • 28-08-2011 10:43:00

  Dyskusja z p.Palikotem: w PolSat NEWS – i na ringu:

  Ta pierwsza jest tutaj – w dwóch częściach:

  http://www.youtube.com/watch?v=wEzsw8jGKZg&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=M8O1kedzxao

  Co do tej w realu: spotykamy się zaraz po 20.tej na ul.Powązkowskiej 59 (początek debaty – 20.30). Uwaga: jak się jedzie od strony cmentarzy to trzeba przeciąć al.Armii Krajowej – i na pierwszym skrzyżowaniu wykonać skręt w lewo – i za skrzyżowaniem ponownie w lewo w tył – bo „prawdziwa” Powązkowska jest równoległa do głównej drogi. Trzeba nią zjechać pod sam nasyp alei Armii Krajowej.

  UWAGA: moi zwolennicy proszeni są o ubranie się NA BIAŁO. Chętni będą mogli nabyć na miejscu koszulki z Feniksem – wspomagając tym finansowo KNP przed wyborami.

  Na miejscu będzie też można składać – i oddać zebrane – podpisy. Bo nadal sytuacja jest skrajnie trudna; Nawet do głowy mi nie przyszło, że urlopy i wakacje spowodują aż takie trudności. Zebranie na czas podpisów będzie bardzo trudne.

  Ogłoszenie: Stargard Szczeciński (okręg 41): zbieramy podpisy w niedzielę od południa do godziny 20 w okolicach kościoła Św. Jana (obok fontanny). Osoby, które chciałby zdać karty do głosowania lub pomóc w zbiórce serdecznie zaprasza koordynator, kol.Sebastian Czajkowski tel: 605 33 00 84.

  W sprawach innych Okręgów - proszę zajrzeć na poprzedni wpis!

 • 27-08-2011 22:16:00

  Stan rejestracji podpisów – nadal pilnie potrzebna pomoc!

  Kolejne Okręgi się rejestrują. Jedenaście Okręgów jest bliskich celu - ale niezbędna jest Państwa pomoc!

  Przede wszystkim: dostarczcie Państwo na poniedziałek wszelkie zebrane już podpisy . Adresy Koordynatorów są tutaj:

  http://www.nowaprawica.org.pl/wybory2011/koordynatorzy

  Konieczna jest pełna mobilizacja i walka do końca. Liczy się każdy dzień i każda godzina. Przyłączcie się do zbiórek ulicznych i zbierzcie podpisy by przekazać je najbliższemu Koordynatorowi.

  Okręgi, które walczą o zebranie 5 tysięcy podpisów to:

  2 Wałbrzych

  6 Lublin

  9 Łódź

  17 Radom

  18 Siedlce

  19 Warszawa

  20 Warszawa - okolica

  26 Gdynia

  30 Rybnik

  31 Katowice

  33 Kielce

  38 Piła

  41 Szczecin

  (Zakres granic Okręgów - w tabelce w poprzednim wpisie)

  Proszę jednak zbierać i w pozostałych; zawsze część może zostać zakwestionowanych.

  Szczegóły możecie Państwo znaleźć tu:

  http://www.nowaprawica.org.pl/home/item/zbieramy-podpisy

  Przypominam, że wolontariusze chętni do zbierania w Gdyni mogą spodziewać się pokrycia kosztów podróży, noclegu i wyżywienia – w tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem na Gdynię panem Arturem Dziamborem tel. 606-702-701.

  Również w Lublinie możecie Państwo oczekiwać zwrotu wszelkich kosztów i zapewnienia noclegu. Prosimy o wcześniejsze uprzedzenie pana Olafa Wojaka, tel. 501-154-145.

  UWAGA: od dziś jestem również na TWITTERze ( jako korwinmikke) i BLIPie (jako jkorwinmikke) :

 • 26-08-2011 23:37:00

  Akcje zbierania podpisów: Pełna mobilizacja

  Trzy okręgi zarejestrowały listy wyborcze (Zielona Góra, Nowy Sącz, Kraków). Dziewięć kolejnych zameldowało, że zebrały podpisy. Dwa są bardzo bliskie osiągnięcia celu. W piętnastu cel jest na wyciągnięcie ręki, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

  Konieczna jest pełna mobilizacja i walka do końca. Liczy się każdy dzień i każda godzina. Przyłączcie się do zbiórek ulicznych lub zbierzcie podpisy i przekażcie najbliższemu koordynatorowi.

  Przypominam, że wolontariusze chętni do zbierania w Gdyni mogą spodziewać się pokrycia kosztów podróży, noclegu i wyżywienia – w tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem na Gdynię panem Arturem Dziamborem tel. 606-702-701.

  Poza tym organizowany jest wyjazd z Wrocławia do Wałbrzycha i Świdnicy w dniach 27 i 28 sierpnia, osoby chętne do wyjazdu proszone są o kontakt z Arkadiuszem Strembickim (tel. 667 680 070) lub Robertem Maurerem (tel.503 169 767).

  Okręgi, które walczą o zebranie 5 tysięcy podpisów to:

  Uwaga! W województwie śląskim apeluję w pierwszej kolejności o pomoc dla okręgu Katowice.

  siedziba

  kontakt

  powiaty

  Wałbrzych

  Roman Łambucki 601-195-688

  Powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

  Lublin

  Jacek Pietrachowicz 882-435-15

  Powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki Miasto na prawach powiatu: Lublin

  Łódź

  Jacek Dobiesz 515-245-260

  Powiaty: brzeziński, łódzki wschodni Miasto na prawach powiatu: Łódź

  Radom

  Waldemar Rajca 502-215-257

  Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński Miasto na prawach powiatu: Radom

  Warszawa I

  Dariusz Wodnicki 605-571-665

  Miasto na prawach powiatu: Warszawa (oraz obwody głosowania za granicą)

  Warszawa II

  Michał Biegała 531-650-900

  Powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

  Krosno

  Jacek Budniok 602-236-308

  Powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki Miasta na prawach powiatu: Krosno, Przemyśl

  Gdynia

  Artur Dziambor 606-702-701

  Powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski Miasta na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk (oraz obwody głosowania na polskich statkach morskich)

  Bielsko-Biała

  Krystian Mokwa 794-544-275

  Powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki Miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała

  Katowice

  Szymon Kempny 511-921-769

  Powiaty: bieruńsko-lędziński Miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy

  Sosnowiec

  Zbigniew Legarski 531-244-403

  Powiaty: będziński, zawierciański Miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec

  Kielce

  Piotr Adamczyk 509-478-568

  Województwo świętokrzyskie

  Piła

  Piotr Wawrzyniak 604-771-586

  Powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski

  Poznań

  Patryk Czajkowski 509-509-937

  Powiat: poznański Miasto na prawach powiatu: Poznań

  Szczecin

  Ludwik Weber 798-240-762

  Powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki Miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście (oraz obwody głosowania na polskich statkach morskich)

  E-maile i inne dane na stronie: nowaprawica.org.pl

 • 25-08-2011 23:40:00

  Wracam z Białegostoku, gdzie spotkałem się...

   

  Spotkałem się dziś w Białymstoku z p.Januszem Palikotem - by zapowiedzieć pojedynek w niedzielę:


  Boks z p.Januszem Palikotem odbędzie się w niedzielę o 20.30 na ringu "Lewandowski Boxing" Warszawa, ul.Powązkowska 59


  Wszystkich serdecznie zapraszam! Nareszcie pojedynek Lewicy z Prawicą! Proszę to łaskawie propagować na portalach warszawskich!


  Wszystkim, ktorzy odpowiedzieli na mój poprzedni apel - a było Państwa liczba spora - przypominam, że działać trzeba energicznie. W niektórych okręgach został tylko jeden dzień!

 • 23-08-2011 23:50:00

  Tym razem pociąg z Konina

  godzinę się spóźnił....

 • 22-08-2011 23:23:00

  Nie jest dobrze!

  Zakończyło się posiedzenie Rady Głównej. Sztab przekazał nam wiadomość, że zbiórka podpisów jest nadal niezadowalająca i widmo ich niezebrania stoi u bram. Proszę więc do dołożenie starań, by jak najwięcej podpisów dotarło do Koordynatorów w dniu 25-VIII.

  Nie jest to jednak jedyny problem.

  Potrzebna nam efektywna pomoc w okręgach, których nazwy widzą Państwo w poniższych adresach. Osoby z tych okręgów wyborczych, chcące nam dopomóc, proszone są o zgłoszenie się na "swój" adres. 

  W szczególności potrzebna jest pomoc w Okręgu obejmującym Chełmszczyznę i Zamojszczyznę. Ale nie tylko - jak widać. Pomoc w pozostałych też jest potrzebna.

  Proszę o jak najszybsze zgłaszanie się. Od godz. 14 zaczniemy odpowiadać na zgłoszenia!

  legnica@knp.slask.pl
  walbrzych@knp.slask.pl
  torun@knp.slask.pl
  lublin@knp.slask.pl
  chelm.zamosc@knp.slask.pl
  lodz@knp.slask.pl
  piotr-skiern@knp.slask.pl
  sieradz@knp.slask.pl
  tarnow@knp.slask.pl
  siedlce@knp.slask.pl
  opole@knp.slask.pl
  krosno.przem@knp.slask.pl
  rzeszow@knp.slask.pl
  bialystok@knp.slask.pl
  gdansk@knp.slask.pl
  gdynia-slupsk@knp.slask.pl
  rybnik@knp.slask.pl
  katowice@knp.slask.pl
  kielce@knp.slask.pl
  olsztyn@knp.slask.pl
  konin@knp.slask.pl
  pila@knp.slask.pl

  Z góry dziękuję!

 • 21-08-2011 13:46:00

  Wielki sukces. I WIELKA prośba:

  Spotkania w Kielcach (w hotelu „Kongresowym”) i w Poznaniu (na pl.Wolności) okazały się wielkim sukcesem. W tym sensie, że byłem przekonany, że w Kielcach w sobotę, w wakacje, przy pięknej pogodzie, przyjdzie co najwyżej 20 osób. Tym bardziej, że wiadomość o nim podałem na blogu dopiero w piątek późnym wieczorem.

  Przyszło w Kielcach prawie 100 osób. Tyle, że wynajęto salę na 300 osób – i w telewizji wyglądać to musiało żałośnie.

  W Poznaniu – w niedzielę, przy pięknej pogodzie - pojawiło się prawie 300 !!! Na ogromnym pustym placu też robiło to wrażenie przeraźliwej pustki.

  Jeszcze kilka takich pyrrusowych sukcesów – i możemy zwijać interes. Nic tak nie zraża wyborców jak widok pustych sal.

  Dokonałem odpowiednich zmian. 

  I ta prośba:

   

  Przypominam, że terminy zebrania podpisów są POWAŻNIE zagrożone. Sztab liczy na Państwa pomoc. Informacje dotyczące zbiórki podpisów dostępne są TUTAJ:

  www.nowaprawica.org.pl/home/item/zbieramy-podpisy

 • 20-08-2011 23:56:00

  Dopiero wróciłem z Kielc. Odezwę się z drogi do Poznania.

  i rozgladam się w sytuacji. A może i coś wreszcie zjem?

 • 19-08-2011 23:52:00

  Przepraszam - trwają narady...

  Bardzo proszę cierpliwie poczekać na efekty. Na razie moje wystąpienie w SuperStacji jest już na YT - link tu:

  http://www.youtube.com/watch?v=7PtVT4wabsw

   

 • 18-08-2011 23:59:00

  Zbiórka podpisów! ALARM !

  Wygląda na to, że zebranie właściwej liczby podpisów jest poważnie zagrożone.

  Przyczyny są dwie: krótki termin wyborów – i to, że zbiórka przebiega w wakacje, kiedy najbardziej aktywni zbieracze – młodzież - są poza miejscami zamieszkania.

  Dość powiedzieć, że na FB 62.000 ludzi zadeklarowało, że mnie „lubi” - ale tylko 4300 pobrało karty do zbierania podpisów ze strony http://nowaprawica.org.pl !!! Jak ktoś leży na plaży w Jastarni, to nie zagląda do Sieci i nie zbiera podpisów.

  Ja wiem, że na pewno uzbieramy 200.000. Tylko: 5 września. Tymczasem te listy muszą być u nas do 25 sierpnia!

  Apeluję o przyspieszenie zbiórki! Bo będą się z nas śmiać.

 • 17-08-2011 23:57:00

  Wczoraj byłem w Katowicach i w Krakowie - a komputerzątko

  mi się zaklopsowało. każda literę wpisywało po 40".

  Więc sie poddałem.

 • 16-08-2011 23:58:00

  Komunikaty wyborcze:

  Wyglada na to, że pierwszym Okręgiem, który uzbiera podpisy - i to już za parę dni - będzie Częstochowa. Oni po prostu działają w myśl instrukcji - zrobili rozgałęzione drzewko kontaktów - i mają efekty. A jeszcze im mało - potrzebuja kogośi do zbiórki podpisów w Olsztynie (powiat częstochowski!) osoby zainteresowane proszonę są o kontakt: 506779256.

  Kłopoty ma Okręg Szczeciński, który został właśnie wyzzuty z lokalu. Odbierają karty z podpisami w godzinach 12-18, ul.Mickiewicza 140/7 w Szczecinie. Telefony:
  Krzysztof Sokołowski:  697 946 641     
  Marcin Gaładyk:  501 415 460     
  Ludwik Weber:    798 240 762     

  A na Podlasiu organizacja w ogole szwankuje. Kto moze pomódz - niech się zgłosi do Koordynatorów. Maile na stronie www.nowaprawica.org.pl

 • 15-08-2011 23:36:00

  Nic o żadnym święcie

   

  Proponuję, byście Państwo zajrzeli tu – i wyrazili opinię:

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?58,26575

  Jutro skieruję list do sympatyków Nowej Prawicy. Oczywiście w pierwszej kolejności będzie zamieszczony tu.

  A tu jest coś do poczytania:

  http://news.money.pl/artykul/dlaczego;niemcy;miewaja;depresje;czyli;jak;zwykle;o;socjalu,238,0,887790.html

 • 14-08-2011 23:50:00

  Towarzystwo Opieki nad Animalsami

   Po przeczytaniu wpisu o „proanimalsach” {Rafalen} wyraził wątpliwość: „To chyba miał być blog o wyborach i o niczym innym? Co w tym wpisie jest o wyborach?”. Jest – bo inkryminowana strona wzywa właśnie do niegłosowania na mnie w wyborach.

  Jakby Państwo znaleźli sposób by na niej umieścić to moje żartobliwe wyjaśnienie (lub link do niego) – to by było drobne COŚ.

  Przy niedzieli {hesT} zażartował na ten temat: „Tak się zastanawiam... czy wypada mówić, że zwierzęta są głupsze od ludzi? I jak się one wtedy czują?”. Co {Pan_Zachodni} potraktował serio: „Problem nie jest niestety konkretny. Zalecałbym powstrzymanie się od sądów, a zachowanie opinii. Wiele zwierząt znacznie lepiej widzi, ma większy zakres słyszalności, a co nawet można zanotować każdego dnia - znacznie szybsze i precyzyjniejsze reakcje. Czołowi atleci nie reagują tak szybko i precyzyjnie jak zwykłe psy czy ptaki. Gwoli ciekawości: tzw. "refleks szachisty" nie jest wcale zwrotem prześmiewczym. Szachiści o wiele lepiej przewidują ruchy, miewają zatem lepszy timing.
  Powracając do tematu: zwierzęta za to nie potrafią wykonywać kilkustopniowych zadań charakterystycznych dla człowieka. Przykładów może być mnóstwo. Problem częściowo wynika z braku możliwości jednoznacznego porozumienia.
  Dla konkretnych przykładów zatem można wskazać wyższość Nas lub zwierząt (niestety często też określonych gatunków lub ras). Ciężko uogólnić. Potrzeba jakiegoś syntetycznego podejścia, dobrej kategorii
  ". Co {Kimono} spointował: „To ja idę dzisiaj upolować jakąś pulchną samicę człowieka na obiad!
  Skoro człowiek=zwierzę to żadna kara mnie spotkać nie może.
  Ostatecznie homo sapiens nie jest gatunkiem objętym ochroną.
  Mnoży się to jak robactwo, trzeba w końcu uwolnić inne zwierzęta od tego szkodnika!

  I to wcale nie jest żart: niektórzy ekolodzy serio postulują wytrucie ludzi jako jedyny sposób na uratowanie ekosystemu Gei.

  Życzę {Kimono} by upolował jakąś pulchną samicę na deser po kolacji.

  Przy okazji wyjaśniam nieporozumienie z socjalistami – o których napisałem, że nie są ludźmi, lecz poszukiwanym przez ewolucjonistów ogniwem przejściowym między małpą, a człowiekiem. Jest to sformułowanie niedokładne. Oczywiście, że socjaliści należą do gatunku homo erectus, a więc są to małpoludy, małpiszony już uczłowieczone; nie należą tylko do podgatunku homo sapiens.

  =====

  A teraz poważne sprawy:

  Fundusz Wyborczy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego ma już konto:

  35 1240 1024 1111 0010 4067 2149

  I teraz prośba o istotne zasilenie tego konta. Teraz to już nie zabawa: przystępujemy bezpośrednio do wyborów.

  Bez pieniędzy nie wygramy. A potrzebujemy opłacić przynajmniej kilka spotów w TVP...

 • 13-08-2011 23:51:00

  Niektórych zwierząt nie lubię. Jest postscriptum.

   Właśnie dowiedziałem się ze strony:

  http://www.rp.pl/artykul/10,700052-Czarna-lista-ekologow--Zobacz--jacy-poslowie-na-nia-trafili.html

  że należę do „grona nieprzyjaciół zwierząt”.

  Długo grzebałem w pamięci szukając choćby cienia powodu, dla którego mógłbym podpaść pod to określenie – i znalazłem!

  Wyrażałem się źle o proanimalsach, którzy sprzeciwili się odbudowie mostu przez Wisłę – łączącego Józefów z Konstancinem – a sprzeciwili się dlatego, że w szuwarach znajdują się siedliska jakiegoś unikalnego w Europie gatunku komara – i budowa mostu mogłaby komarzycom utrudnić wylęgi.

  Innych grzechów przeciwko zwierzętom sobie nie przypominam.

  Może chodzi o jakieś moje wypowiedzi o proanimalsach chcących otrzymywać państwowy szmal za udawanie, że „działają dla dobra zwierząt”?

  No, to równie dobrze można mnie oskarżyć o to, że nie lubię robotników – bo zaciekle zwalczam działaczy związków zawodowych...

  PS. Zajrzałem tam:

  http://pl-pl.facebook.com/note.php?note_id=191674924225382

  - i swojego nazwiska nie widzę!

  A - i zaniepokojonym wyjaśnam, że p.Krzysztof Orszagh nie jest członkiem KNP. Podobno mamy poszerzać bazę? No, to poszerzamy...

 • 12-08-2011 23:55:00

  Spory i swary. W d***kracji - oraz w normalnym ustroju.

  Przeczytałem sobie wynurzenia p.Marka Jurka o negocjacjach z PiS:

  http://blog.marekjurek.pl/index.php/2011/08/10/o-samodzielnosci-i-odrzuconej-wspolpracy/

  - i ni w ząb nie rozumiemn, o co w nich chodziło. Jedno tylko zrozumiałem: spory nie dotyczyły idei - a jedynie jakich-ś spraw prestiżowo-taktycznych.

  Mogę tylko współczuć p.Jurkowi.

  Przeczytałem też w WIADOMOSCIACH na tym portalu:

  Do akcji zbierania podpisów pod deklaracją sprzeciwu wobec unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego przyłączyli się górnicy z Katowickiego Holdingu Węglowego - informuje Radio Katowice.

   W deklaracji zamieszczonej w serwisie nettg.pl i przed urnami do głosowania dla górników napisano, że wprowadzenie unijnego pakietu klimatycznego spowoduje w najbliższych latach utratę ponad 200 tys. miejsc pracy w Polsce oraz 30% wzrost cen prądu.

  Akcję popierają m.in. Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, Górnicza "Solidarność", Związek Zawodowy Górników w Polsce, Porozumienie Związków Zawodowych "Kadra", Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego, Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce.

  Czy należy się cieszyć, że górnicy poparli wreszcie naszą akcję? 

  Odpowiedź brzmi: NIE!

  Nie - bo to jest poparcie osób ZAINTERESOWANYCH. Nemo iudex in causa sua.W d***kracji, istotnie: polityka to gra grup interesów. W normalnym ustroju decyduje RACJA. A mądrą opinię potrafią wypowiedzieć na ogół tylko ludzie nie zainteresowani sprawą osobiście.

  To jest właśnie różnica między d***kracją, a normalnym ustrojem.

   

 • 11-08-2011 23:54:00

  Pokażmy potęgę internetu!

  Kongres Nowej Prawicy to partia w Sieci co najmniej równa partiom „Bandy Czworga”. Tworzycie Państwo ogromną społeczność. Ważne jest przy tym, że ONI mogą sobie być ogromni, ale nie mają pojęcia o co walczą. IM chodzi o to, by trwać w miejscu. My jesteśmy ogromną grupą promującą ideę Wolności i Sprawiedliwości, gwarancji dla Własności – i kilku innych wartości, których dzisiejsze totalitarne d***kracje nienawidzą.Chcemy zmienić ten świat na lepszy!

  Przyszła pora pokazania, że nasza społeczność potrafi działać sprawnie. Wybory ogłoszone – by wziąć w nich udział trzeba zebrać podpisy. To niby żaden problem: każdy z Państwa wejdzie rano na stronę KNP ( http://www.nowaprawica.org.pl/ ), zbierze wśród znajomych 10 podpisów, wyśle – i gotowe.

  Jednak trzeba to zrobić. Nie tylko klikać – ale coś zrobić w realu. I jeszcze wysłać pocztą...

  Niestety: trzeba...

  Liczymy, że dzięki Państwu Komitet Wyborczy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke uzbiera podpisy jako pierwszy.

  Pokażmy siłę Sieci. Pokażmy sprawność naszej społeczności. Niech żyje Wolność!

 • 10-08-2011 23:51:00

  Proszę zrozumieć: masa roboty. Ale staram się wydolić...Uważam nawet, że jakos mi to idzie

  Przypominam, że na tym blogu piszę już tylko w sprawach wyborczych. Poprzedni wpis - to tekst o polityce zagranicznej. Proszę o sugestie, na jakie tematy powinienem jeszcze takie kompendia napisać?

  Uwagi krytyczne co do tekstu - mile widziane.

 • 09-08-2011 23:53:00

  Polityka zagraniczna Państwa Polskiego

  1. Używam nazwy „Państwo Polskie” gdyż, przypominam, Nowa Prawica chce po złych doświadczeniach z rozczłonkowaną I Rzecząpospolitą, skorumpowaną i nieudolną II Rzecząpospolitą, Polską Rzecząpospolitą Ludową, wyjątkowo skorumpowaną III Rzecząpospolitą (już nie wspominając o wywołującym ciarki na grzbiecie projekcie IV Rzeczypospolitej) – wzorem p.Wiktora Orbana zbudować Państwo Polskie, bez przesądzania jego formy ustrojowej. Na potrzeby niniejszego tekstu zakładam, że Państwo Polskie nie będzie demokracją, lecz republiką – konkretnie: Państwem Prawa z wolną gospodarką.

  2. 1 grudnia 2009 roku III Rzeczpospolita, nie zmieniając nazwy, przestała być suwerennym państwem. Jednakże najwyraźniej Rada Europejska, składająca się z przywódców dawnych państw, uznała, że proces unifikacji Unii Europejskiej zaszedł za daleko, co zagroziło ich interesom partykularnym – i od tego czasu nie następują żadne procesy jednoczące Unię, a na kierownicze stanowiska wybrano trzeciorzędnych polityków. Nie będąc de iure suwerennym państwem mamy nadal atrybuty suwerenności – np. nazwę, policję i pieniądz (hymn, flagę, godło, stolice to ma każdy stan USA, land RFN czy prowincja Dominium Kanady) - i mamy podstawowy element suwerenności: armię.

  3. III RP zobowiązała się do wprowadzenia na terenie Polski €uro. Obecne kierownictwo III RP widząc katastrofalne skutki tej operacji przy pomocy różnych kruczków odwleka datę przyjęcia €uro. Państwo Polskie będzie honorowało to zobowiązanie. Jako dzień wprowadzenia waluty europejskiej proponujemy przyjąć 1 grudzień 2109 roku – w setną rocznicę wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego.

  4. Nie ma polityki zagranicznej bez armii. Nowa Prawica nie dopuści do tworzenia sił „europejskich” i nie odda pod ich komendę polskich żołnierzy – z wyłączeniem konkretnych wspólnych operacyj. Zwiększymy o połowę wydatki na armię, przeprowadzając jednocześnie racjonalizację obsady personalnej i zwalczając powszechną - przy zamówieniach sprzętu – korupcję. Przypominam, że wg Nowej Prawicy armia powinna być zawodowa, jednak obrona terytorialna oparta o milicje odbywające raz do roku jednodniowe ćwiczenia; składające się z mężczyzn, którzy w wieku 16-17 lat odbyliby dwutygodniowe przeszkolenie w jednostce wojskowej, połączone z nauką strzelania.

  5. Pełną gotowość sił zbrojnych przewidujemy na rok 2015 – najprawdopodobniejszy rok rozpadu Unii Europejskiej. Pamiętając problemy powstałe w wyniku rozpadu Związku Sowieckiego, Indii czy Jugosławii musimy być gotowi do działań na każdym kierunku.

  6. Wojsko Polskie musi posiadać siłę przeciwstawienia się każdemu sojuszowi dwóch sąsiadów Polski – a wyłączeniem RFN. Musi – w połączeniu z Obroną Terytorialną – zagwarantować pełną zdolność obronną w przypadku agresji ze strony RFN. Pamiętamy, że obecna RFN jest państwem przyjaznym i pokojowym – ale Republika „Weimarska” też taka była; w wyniku kryzysu gospodarczego upadła i została zastąpiona przez III Rzeszę. Nie wiemy, jakie państwo zastąpi RFN – ale musimy być przygotowani na najgorsze, bo siły narodowo-socjalistyczne w Niemczech narastają i w warunkach demokracji mogą łatwo obalić RFN i ustanowić na jej miejsce inne, agresywne państwo.

  7. Polityka zagraniczna Państwa Polskiego będzie prowadzona bez jakichkolwiek uprzedzeń czy sympatii. „Państwa nie maja przyjaźni - mają tylko wspólne interesy”. Państwo Polskie musi być zdolne zawrzeć każdy sojusz – i być też zdolne w ciągu jednego dnia odwrócić sojusze, jeśli sojusznik zechce się z traktatu wycofać. Będziemy dotrzymywali litery zawartych traktatów – bez uczuciowego wiązania się z sojusznikami.

  8. Tyczy to również Unii Europejskiej. Dotrzymamy Traktatu Lizbońskiego – ale nie mamy żadnej sympatii dla tego biurokratycznego tworu i jeśli będzie się to Polsce opłacać bez najmniejszych skrupułów wyprowadzimy Państwo Polskie z Unii.

  9. Państwo Polskie nie będzie ingerować w wewnętrzne sprawy innych Państw. W szczególności nie będzie używać mniejszości polskiej w krajach ościennych do podkopywania tamtejszych reżymów – i nie pozwoli innym państwom na wykorzystywanie w takim samym celu mniejszości narodowych na terenie Polski. Państwo Polskie zapewni ogromną autonomię wszystkim Ziemiom Polskim – jednak zdecydowanie utnie wszelkie próby prowadzenia przez te Ziemie spraw międzynarodowych.

  10. Państwo Polskie nie będzie ingerowało w sprawy Polaków - obywateli innych państw, czy to będzie Białoruś, Litwa, Niemcy, Ukraina czy Stany Zjednoczone. Nowa Prawica uważa to za działalność anty-polską, gdyż mniejszość polska w danym kraju natychmiast zaczyna być uważana za V kolumnę obcego mocarstwa. Poza tym dawałoby to pretekst innym mocarstwom do wtrącania się w sprawy ich mniejszości – składających się z obywateli Państwa Polskiego.

  Oczywiście nie będziemy informować, jaką politykę mamy zamiar prowadzić obecnie – tym bardziej, że nie zanosi się na to, by Nowa Prawica otrzymała szansę samodzielnego prowadzenia polityki – ani III Rzeczypospolitej, ani Państwa Polskiego. Jednak gdybyśmy taką szansę mieli, też byśmy o zamiarach nie informowali! Zasadą polityki zagranicznej musi być bowiem poufność, a nawet tajność.

 • 08-08-2011 23:55:00

  Te narady do późna w noc...

  Doniesiono mi, że w szeregach KNP zapanowała nerwowość. Żołnierze przestepują z nogi na nogę, uderzają mieczami o tarcze - i czekają na hasło do boju. Proszę bez pan

  "Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke" jest już zgłoszony. Wyjaśniam problem nazwy:

  na cele zbiorki podpisów orasz w momentach, gdy trzeba będzie się odróżniać od innych "Prawic" używamy nazwy:

  Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

  Zgodnie z orzeczeniem PKW z poprzednich wyborów na pewno będa tolerowane oboczności gramatyczne:

  Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego

  Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke

  - ale proszę tego unikać.

  W całej propagandzie używamy nazwy jak na logo, po prostu: NOWA PRAWICA.

  W dokumentach oficjalnych używamy nazwy Kongres Nowej Prawicy.

  Podpisy można zbierać PO zarejestrowaniu Komitetu!!! Podam to na blogu.

  PROSZĘ o zamieszczenie powyższego na stronach KNP i obu facebookach

   

   

 • 07-08-2011 23:32:00

  Więcej d***kracji? Poniekąd - tak!

  P.Marek Mojsiewicz twierdzi, że program Nowej Prawicy to zamach na prawa polityczne Polaków:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/600-koncepcje-dla-polski-marek-mojsiewicz-korwin-mikke-nowa-prawica-zamach-na-polak%C3%B3w-prawa-polityczne

  Jest to dość zabawny tekst, bo p.Moisiewicz najpierw wychwala program Nowej Prawicy jako „dobry program republikański” - a następnie wyrzeka, że jest za mało d***kratyczny. Trudno: albo mamy republikę, czyli Rządy Prawa – albo d***krację, czyli Rządy L**u.

  Natomiast co najmniej jeden zarzut p.Mojsiewicza jest nieporozumieniem. Ma On mianowicie pretensje, że Prawo ma stanowić Rada Stanu pod kontrolą Senatu – a Sejm zajmować się tylko uchwalaniem podatków.

  P.Mojsiewicz najwyraźniej nie zna klasycznego tekstu śp.Cyryla N.ParkinsonaDyrektorzy i rady – czyli: współczynnik niewydolności” (radzę przeczytać całość tego zbioru essejów: http://ms-net.info/pliki/pdf/prawo_parkinsona.pdf ;wspomniany tekst jest tam na str.XVI). Streszczając: poszczególne ciała instytucjonalne rozrastają się, tracą wszelkie znaczenie i są zastępowane przez inne, mniej liczebne.

  W Polsce właśnie tracą znaczenie Senat i Sejm - i ich funkcja ustawodawcza sprowadza się do zaklepywania pomysłów Rady Ministrów, która to Rada jest w rzeczywistości organem ustawodawczym, wybieranym w wyborach pośrednich, a nie wykonawczym.

  W sumie: dwie funkcje Rady Ministrów: ustawodawcza i wykonawcza - zostaną rozdzielone: wykonawcze przejmie 7-osobowy „Rząd”, nie mający jakiegokolwiek wpływu na tworzenie ustaw - a ustawodawcze: 11-osobowa „Rada Stanu”. Ustawodawstwo przejmie więc dwuizbowy Parlament: 11 osób to Rada Stanu i 32+n (liczba żyjących b. prezydentów) to Senat. To wszystko. Program Nowej Prawicy polega w gruncie rzeczy na zmianie nazw: p.Mojsiewicz może sobie nazwać Radę Stanu „nowym, 11 osobowym, Senatem”, Senat - „nowym 32-osobowym Sejmem”, a Sejm – nowym organem powołanym tylko w celu ustanawiania wysokości podatku...

  Wysokość podatków uchwalać będzie Sejm – czyli, w proponowanym przez Nową Prawicę systemie, ludzie, którzy nie są oderwani od społeczeństwa, nie mają wysokich apanaży ani diet (owszem, pokryje się im koszty dojazdu do stolicy i hotelu) zbierają się tylko raz do roku – a więc wiedzący, ile społeczeństwo może płacić w podatkach. Jest to akurat właśnie znacznie bardziej d***kratyczne rozwiązanie, niż obecne, gdzie o podatkach decydują ludzie żyjący praktycznie cały czas w Wieży z Kości Słoniowej przy ul.Wiejskiej, dla których 100 zł nie jest żadnym problemem!!

  Projekt Nowej Prawicy mówi o Sejmie 120 osobowym – ale jakby ktoś chciał, by było nawet i dwóch posłów z każdego powiatu, to koszt tego rozwiązania jest bardzo niewielki, gdyż spotykają się oni raz do roku – albo w ogóle, jeśli Rząd albo grupa 10% Posłów nie wystąpi z propozycją podwyższenia lub obniżenia podatków!

  A uszczuplenie ciał ustawodawczych to znaczne powiększenie ich sprawności - pomijając oszczędność.

 • 07-08-2011 15:19:00

  Po śmierci śp.Andrzeja Leppera zapanowała jakaś histeria.

  W'obec krążących plotek wyjaśniam: nie leżę w żadnym szpitalu, nikt na mnie nie napadł, nie było jakiegokolwiek incydentu – ani w Szczecinie ani gdziekolwiek indziej.

 • 06-08-2011 23:29:00

  Wracam ze Szczecina. Tym razem udało się zdobyć kuszetkę

  Rano pociąg spóźnił się tylko 4 godziny. Co będzie dziś? No, nic - najwyżej dłużej pośpię...

  Konwencja wyborcza w Szczecinie wypadla znacznie lepiej, niż się obawiałem. Ale odkryciem był znakomity wykład kol.Ratajczaka o podatkach. Jest w formie pps - i niedługo zaczniemy propagować go po Sieci.

  Podobno reżymowa TVP nas pokazała? Niesamowite.

  Przepraszam - muszę opuścić korytarz - a w przedziale nie da się pisać.

   

 • 06-08-2011 00:31:00

  Jadę kolejami. Państwowymi. Do Szczecina

  W nienajlepszych warunkach. Proszę wybaczyć.

  Aha: na razie 2h opóźnienia. Ale szlag mnie nie trafi - w PRLu nie takie rzeczy widziałem. Zahartowany jestem

 • 04-08-2011 23:29:00

  O wyborach

  1) Proszę zajrzeć na poprzedni wpis - i zgłosić się na adres pkp.polska@gmail.com     Jutro zaczynamy działać.

  2) Blog na tym portalu będzie od dziś poświęcony niemal wyłącznie sprawom wyborczym. Czytanie: na korwin-mikke.blog.onet.pl

  3) Fundusze mamy nadszarpnięte. Kto może wspomóc fundusz KNP proszony jest o wpłacenie pieniędzy jeszcze na stary numer konta (zmiana nazwy jeszcze nie uprawomocniona - dla banku jesteśmy nadal UPR-WiP!) na konto:

  39 1240 1024 1111 0010 3916 5861

  Można zaznaczyć cel, na jaki się wplaca. (a) Pokrycie kosztów akcji na Wybrzeżu (były spore - jeździło pięć samochodów) (b) pokrycie kosztów akcji "1000 Bannerów" Nowej \Prawicy

  4) RG KNP postanowiła, że Komitet Wyborczy bedzie nosił nazwę "Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke". Taki będzie napis na nagłówku karty do zbierania podpisów. Chodzi o to, by wyborcom nie myliła sie Nowa Prawica z Prawicą Rzplitej albo jakąś inną. Oczywiście w języku potocznym w kampanii nie mówimy ani Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke" ani "Kongres Nowej Prawicy" jecz krótko: "Nowa Prawica"

 • 03-08-2011 23:22:00

  Mam pewien pomysł na zwiększenie szans wyborczych...

  Potrzebne są osoby (1) posiadające auto, a przynajmnie prawo jazdy ponad 5 lat; (2) Przebojowe, nie obawiające sie dyskusyj w świetle jupiterów (3) mające odrobinę fantazji i zdolności organizacyjnych.  (4) Najchętniej z Warszawy (choć nie jest to konieczne) (5) Nie będące członkiem UPR ani KNP

  Chętni proszeni są o PILNE zgłoszenie w formie komentarza zaczynając go od słowa "PKP"

  =====

  PS. To chyba nie jest tak, że p.Tomasz Machała (vide wpis sprzed 4 dni) nie pisze o nas, bo o nas nie wie. Rzecznik Prasowy Komitetu |Wyborczego KNP, kol.Tomasz Dalecki, wysłał doŃ informację o UPR-WiP i o KNP - do wykorzystania na Jego stronie - na co otrzymał odpowoiedź, że p.Machała "nie jest zainteresowany".

  Czyli należy do spiskowców świadomie stosujących zasadę Totschweigen

   

 • 03-08-2011 03:58:00

  Perfidne chwyty anty-semity

  Ze strony:

  http://kampanianazywo.pl/opinie/pawel-spiewak-janusz-korwin-mikke-to-antysemita/#lead

  dowiedziałem się, że jestem w sporze z używającym pluralis maiestatis p.Maciejem Kmitą. Chodzi mianowicie o to, że na tym blogu określiłem „The New York Times” jako „gazetkę wydawana przez żydo-komunę”. Na co p.Kmita poleciał do p.prof.Pawła Śpiewaka, by się dowiedzieć, czy nie jestem czasem anty-semitą. P.Śpiewak potwierdził, że jestem – i to od dawna.

  Istotnie: już bodaj w 1965 roku śp.Abraham Brumberg w wychodzacym w Kalifornii żydowskim dwumiesięczniku „The TIKKUN” nazwał mnie anty-semitą. Gdy zażądałem sprostowania oświadczył, że to już za późno - a ponadto On lepiej ode mnie wie, czy jestem anty-semitą, czy nie.

  Co ciekawe: odkąd wynaleziono Sieć, kursuje w niej informacja, że jestem Żydem. Równie prawdziwa jak ta, że jestem anty-semitą.

  Zaczynając jednak od pieca chcę zauważyć, że p.Kmita popełnił typowy dla dzisiejszej durnej epoki błąd: o to, czy jestem antysemita, poleciał spytać Żyda. Otóż w normalnych czasach udałby się do jakiegoś Ormianina, Czecha lub Niemca – bo w normalnych czasach uważało się, że na ekspertów nie bierze się osób zainteresowanych emocjonalnie z powodów osobistych.

  To taka uwaga porządkowa.

  P.Śpiewak swoją tezę uzasadnia tak: „Te sformułowania mnie nie dziwią. Korwin-Mikke sięga do takiego najgorszego stereotypu, że Żydzi są rzekomo odpowiedzialni za komunizm, że komunizm = żydostwo”. Według profesora: jest to „coś żenującego, kompletnie kompromitującego tego gościa. Nie ma to żadnego sensu

  Otóż co do meritum to p.Profesor się myli: Żydzi coś wspólnego z komunizmem mieli – by wymienić choćby śp.Fryderyka Engelsa i śp.Karola Marxa – a w Komitecie Centralnym Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) ponad 80% stanowili Żydzi. Miło mi jednak usłyszeć, że p.Śpiewak uważa komunizm za coś tak okropnego, że posądzenie Żydów o związki z tą trefną filozofią świadczy o anty-semityźmie.

  Ale ja w ogóle o tym nie pisałem!!!!

  Ja tylko napisałem, że „NYT” wydawała „żydo-komuna”. Chyba p.Śpiewak przyznaje, ze jacyś Żydzi komuniści czasem gdzieś się trafiają? Z czego wcale nie wynika, ze wszyscy Żydzi to komuchy. Jak słusznie w komentarzu napisał {ambrOsio}: „Żydokomuna to zbiór wspólny Żydów i komunistów, a nie postawienie znaku równości między Żydami i komunistami! Tak samo jak określenie „narodowy socjalizm” nie oskarża wszystkich narodowców o poglądy socjalistyczne ani socjalistów o poglądy nacjonalistyczne, tak samo „żydo-komuna” nie może oskarżać wszystkich Żydów o komunizm i odwrotnie. Może dla p. Śpiewaka to zbyt trudne do pojęcia”.

  Myślę, że jest do pojęcia, tylko emocje zaciemniają Mu zdrowy rozsadek. Właśnie dlatego należało o to pytać Ormianina albo Ukraińca...

  Mówienie z nienawiścią o „żydo-komunie” nie świadczy o anty-semityźmie. Wręcz przeciwnie. Nienawidzę „żydo-komuny” właśnie dlatego, że Żydzi stanowią najinteligentniejszy odłam komuchów. Najbardziej przeto niebezpieczny. Jest to więc raczej uznanie dla rasy żydowskiej – niż przeciwnie.

  Ale największy dowcip w tym, że p.Śpiewak grzmi w sprawie zwrotu, który jest oczywistym żartem! Jeśli ja o „NYT”, piśmie mającym 1,5 mln nakładu, piszę per „gazetka”, to chyba jasne, że sobie dowcipkuję. Termin „żydo-komuna” też ma dziś odcień żartobliwy, staroświecki– jak, powiedzmy, „lowelas”.

  Dziś formację, która wydaje „Gazetę Wyborczą” czy „NYT” należy określić jako „iudeo-soc”. Są to ludzie jeszcze bardziej niebezpieczni, niż śp. „żydo-komuna”: komuniści mordowali ludzi siekierami – a socjaliści są rakiem  pożerającym cywilizacje od wewnątrz. Zaś Żydzi są najbardziej inteligentnym, a więc najniebezpieczniejszym, oddziałem tej watahy.

  Tymi ludźmi zwyczajnie się brzydzę – jak, powiedzmy, pleśnią, Oni są dla mnie po prostu brudni – bo ja nie mogę uwierzyć, że jakikolwiek inteligentny czlowiek choć przez moment może naprawdę uwierzyć w socjalizm.

  Więc muszą to być oszuści – z jakich-ś sobie znanych względów chcący wyniszczyć organizmy społeczne, na których pasożytują. Zresztą być może pytanie o powód jest bez sensu: wirus HIV nie wie, dlaczego zabija człowieka: rozmnaża się, bo taka jest jego natura.

  Taka też jest natura judeo-socjalistów. Właśnie wykańczają Europę i Amerykę Północną.

  I, jak wszystkie pasożyty, umrą razem ze swoimi żywicielami.

  A muzułmanie niecierpliwie na to czekają.

 • 02-08-2011 23:52:00

  Jeszcze o JE Bronisławie Komorowskim i JE Radosławie Sikorskim...

  Pan Prezydent udzielił swoistej reprymendy panu Ministrowi Spraw Zagranicznych, który na swoim blogu i twitterze prezentował poglądy bardziej zbliżone do naszych, niż do platformianych. W szczególności zwrócił Mu uwagę, że swe poglądy wyrażał w niewłaściwym czasie – i nie uszanował uczuć ludzi.

  P.Radek niewątpliwie p.Prezydentowi nie odpowie – bo urzędnik państwowy Prezydentowi nie odszczekuje. Jednak ponieważ zarzuty Pana Prezydenta tyczą i mnie – żaba się odezwie.

  Otóż po pierwsze: KIEDY mielibyśmy wypowiadać się n/t powstania jak nie przy okazji obchodów rocznicy tego powstania???

  A po drugie: nasza krytyka dotyczy ludzi, którzy decydowali o wybuchu powstania. Żaden z nich już nie żyje. Natomiast nikt nie ma pretensji do powstańców!! Zgłosili się do Armii Krajowej, dostali rozkaz – to walczyli. Co więcej: walczyli naprawdę znakomicie – co uznawali przecież i Niemcy. Ja też ich bardzo wysoko cenię – i nie wątpię, że p.Radek też.

  Więc CZYJE niby uczucia żeśmy z p.Radkiem urazili???

  Same działania wojskowe podlegają już tylko krytyce operacyjnej. Łatwo się krytykuje po fakcie. Sądzę, że mając dzisiejsze informacje wygrałbym nawet wojnę z Niemcami w 1939 roku... Niektóre krytyki są w ogóle bezzasadne – np. zarzut, że nie obsadzono brzegu Wisły może zgłaszać tylko ten, kto nie zna Warszawy – i nie wie, że nad lewym brzegiem Wisły góruje skarpa.

  Są krytyki uzasadnione. Na boisku nie mogą wszyscy biegać w miejsce, gdzie akurat jest piłka. A tak postąpiła KG AK nakazując oddziałom partyzanckim dążyć z pomocą Warszawie. Efekt był bardzo zły: „leśni” nie umieli walczyć na ulicach – ale, co gorsze, nikt nie przerywał niemieckich linii zaopatrzenia! W okresie powstania działalność dywersyjna na drogach i torach kolejowych zupełnie ustała!!!!

  A już takie drobiazgi jak to, że po wybuchu powstania przez dwa dni nie zdołano o tym zawiadomić Londynu, bo... radiowcy zapomnieli zabrać ze sobą niektórych części do jedynych dwóch radiostacyj... Czy przypominanie o tym to jest też brak poszanowania dla uczuć powstańców? Czy może ważne napomnienie na przyszłość?

 • 01-08-2011 23:47:00

  Słoneczko wyżej – Sikorski bliżej!

  JE Radosława Sikorskiego zawsze lubiłem – i lubię. Człowiek inteligentny, światowy – wszelako zamiast gadać okrągłe, politycznie poprawne, głupoty, mówi ostro, ale kulturalnie. Nie wytrzymał w PiSie, czemu trudno się dziwić – to potem gadał o wyrzynaniu watahy. Nieładnie (i za to Go krytykowałem) – ale dosadnie.

  Wszedłszy do PO bynajmniej nie dopasował się do tego środowiska. Za ten komentarz: (z 17 marca 2011 – w „Gazecie Wyborczej”):

  Jeśli Stany Zjednoczone chciały coś zrobić dla polskich Żydów, to dobrym momentem były lata 1943–44, gdy większość z nich jeszcze żyła i gdy ustami Jana Karskiego Polska o to błagała. Teraz ta interwencja jest cokolwiek spóźniona” - komu innemu mocno by się dostało – tym bardziej, że skierował go do Żyda, p.Stuarta Eizenstata, specjalnego doradcy sekretarza stanu USA d/s problemów Holocaustu, krytykującego. wstrzymanie przez rząd III RP prac nad ustawą reprywatyzacyjną.

  Podobno jak się ma żonę o nazwisku Anna Applebaum, bardzo ładną i miłą zresztą, to można sobie pozwolić na więcej.

  Z okazji mordu na młodych norweskich socjalistach zażądał przywrócenia kary śmierci – za co POlitPOprawni chcieli Go ukrzyżować, a przynajmniej ukręcić Mu to i owo.

  A teraz nazwał powstanie warszawskie „narodową katastrofą” - jednocząc przeciwko sobie całą „Bandę Czworga” - i Bóg wie kogo jeszcze.

  Tak nawiasem: TVN ciskając gromy na Jego głowę powiedziała, że popiera Go w tym względzie tylko p.Janusz Palikot. Ja, oczywiście, nadal nie istnieję.

     Panie Radku!

  Rozumiem konieczność dziejową; ale jak Waszą Ekscelencję wyrzucą z tego ministerstwa – a niechybnie to zrobią – to Kongres Nowej Prawicy czeka z otwartymi ramionami!

 • 01-08-2011 13:13:00

  Parę ogłoszeń - na razie ...

  1. Dziś po dłuższej przerwie czat godz. 20.00-20.45 na czat.korwin-mikke.pl
  nt. Jak lepiej propagować Nową Prawicę w sieci!


  2. Stalowa Wola - Spotkanie Organizacyjne Nowej Prawicy w dniu 04.08.2011 (czwartek) o godzinie 17:30 - Pub Joker, Al. Jana Pawła II 13

  3. Ruszyła oficjalna strona internetowa okręgu 36 kalisko-leszczyńskiego, czyli oddziałów:
  -Kalisz (obszary powiatów: jarociński, kaliski, pleszewski. oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz).
  -Ostrów Wielkopolski (obszary powiatów: kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski).
  -Leszno (obszary powiatów: gostyński, kościański, leszczyński, rawicki oraz miasta na prawach powiatu: Leszno).

  4. Przypominam o akcji plakatowej - http://akcjaplakatowa.jun.pl/index.php na razie tyko 35 zarejestrowanych, liczymy na większy odzew,

  5.Nowa akcja "Przekonam 3 osoby do KNP!"  - przekonajmy 3 osoby do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

  Jak powszechnie wiadomo wyborcy KNP to ludzie wartościowi, zajęci pracą i rodziną i nie mają tyle czasu co państwowi urzędnicy. Jednak w ramach tej akcji - zmotywujmy się ,żeby przekonać przynajmniej 3 osoby do oddania głosu na Kongres Nowej Prawicy. Jeżeli każdy wyborca KNP wygospodaruje czas i przeznaczy go na to, by z kimś na poważnie porozmawiać, przedstawić mu fakty i zachęcić go do głosowania na KNP, to nasz wynik się potroi !

  Każdy z nas jest z innego środowiska, znamy je dobrze, przekonajmy więc kogoś!
  Na facebooku http://www.facebook.com/event.php?eid=263131993703753