Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5088 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 30-11-2012 12:51:00

  Słów parę w/s "Uważam Rze". I kolejna prośba...

  Ten komentarz:

  Kochani! Jestem konkretny. Łatwiej mi było zamieścićź artykuł w prasie PZPR niż w „Uważam Rze” za rządów PiSmenów. A pamietacie Państwo jak potraktowala mnie cenzorka Joanna Lichocka w TVP, wyrzucając z programu „FORUM”, w którym miałem psie prawo uczestniczyć? ( tu jest dokumentacja: http://mojsiewicz.salon24.pl/267586,wolnosc-slowa-wyrzucenie-korwin-mikke-z-programu )

  - wysłałem na stronę

  http://wpolityce.pl/artykuly/41663-korwin-mikke-zachwycony-czystkami-w-uwazam-rze-bedzie-tez-nowym-autorem-pisma-piotr-gociek-ujawnia-szczegoly-dzialan-nowego-naczelnego

  - i, oczywiście, nie ukazał się. Je m'en fiche.

  Więc, już u siebie, kontynuuję:

  Oczywiście, że się cieszę, ludzie z PiS tracą swoją trybunę. Nikogo jakoś nie zastanawia, dlaczego p.Hajdarowicz (nic o Nim nie wiem, nie wiem nawet, jak ma na imię.,..) tyle czasu trzymał wrogich sobie ludzi – a nie wytrzymał dopiero, gdy własna redakcja zaczęła Go obrażać?

  Precz z pieskami Brukseli – POPiSem i pomniejszą psiarnią! Kto głosował za Traktatem Lizbońskim (PiS i szefostwo SP), kto go podpisał (Lech Kaczyński), kto go negocjował (Jarosław Kaczyński) jest zdrajcą – a kto Ich popiera jest współwinny zdrady stanu. O PO, SLD i RP nie wspominam – bo to nie „zdrajcy” lecz otwarci najemnicy federastów.

  W PRLu była „POLITYKA”, „KIERUNKI”, „TYGODNIK DEMOKRATYCZNY” i inne pisma, którym pozwalano na pisanie trochę swobodniej, niż w reszcie prasy. W III RP było „Uważam Rze”. Teraz szefem jest p.Jan Z. Piński, wywalony z trzaskiem z TVP INFO – i jest On dla mnie gwarancją, że pismo zamiast zatrutej PiSowskiej propagandy będzie – przynajmniej „przeważnie” – pisało Prawdę.

  Dla mnie p.Piński w Uważam Rze to jak (toutes les proportions gardées) przejęcie w 1955 roku przez śp.Eligiusza LasotęPo Prostu” z łapsk ZMP.

  Być może też utrzyma się tylko rok...

  Sądze jednak, że nadchodzi odwilż. „Lody ruszyły – panowie przysięgli!”. UE bankrutuje – i pora ją dobić, a nie tłumaczyć, dlaczego PiS pomagał wprowadzić Polskę do euro-zadupia.

  I dlatego dołożę wszelkich starań, by Uważam Rze utrzymało się na rynku, a nawet zdobyło nową, może inną, klientelę.

  =====

  PS. Ponieważ PiSowska psiarnia szczeka, że „Jan Piński wydzwania po kojarzonych z prawicą dziennikarzach i próbuje ich przekupić grubymi pieniędzmi żeby pilnie przyszli do tygodnika” oświadczam, że p.Piński w rozmowie ze mną nawet nie wspomniał o żadnych pieniądzach. Oczywiście: mam nadzieję, że Uważam Rze będzie mi płaciło tyle, ile płaciło np. p.Rafałowi A. Ziemkiewiczowi (w ciemno: nie wiem, ile to było...).

  I mam nadzieję, że mimo wszystko p.RAZ też będzie tam pisał...

  Uwaga: Lody ruszają – ale Partia w potrzebie. Wszelkie wpłaty na konto

  KNP WBK S.A.: nr 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

  BARDZO się przydadzą!  

  ---------------------

  Jutro, tj w sobotę 1 grudnia o godz. 17.00 będę podpisywał swoje książki na Targach Książki Historycznej w stoisku wydawnictwa Glaukopis (nr. 81) - Arkady Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie

  Szczegóły w dziale Polecane spotkania

 • 29-11-2012 02:14:00

  Świat pełen terroru...

   

  Nieprawdopodobne! Nawet „NIEp.Jerzego Urbana natrząsa się z „wykrycia groźnego terrorysty” - a tu, okazuje się, zamiast lekarza psychiatry i sierżanta policji sprawą p.Brunona Kwietnia zajęła się.... sejmowa spec-komisja. P.Kwiecień zapewne nie oczekiwał takiego sukcesu!

  Komisja ustaliła, że „Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik (…) Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju, do którego chciał doprowadzić. W innym planie przewidywał przeprowadzić te akcje w różnym czasie (...) Po spotkaniu wszyscy - od prawa do lewa - mówili, że rozmowa rozwiała ich wątpliwości, czy Brunon K. stanowił rzeczywiste zagrożenie”.

  Przecież chyba jasne, że te informacje rozwiewają wszelkie wątpliwości: to wariat!! Na następnych przesłuchaniach oficerowie ABW „wydobędą” z Niego, że chciał jeszcze zastrzelić Papieża; to też na pewno „wzmocniłoby efekt chaosu”.

  A swoją drogą: wariaci mają często dobre wyczucie personaliów.

  Radosna wiadomość: oficer PiS do szczególnych poruczeń, p.Paweł Lisicki, odchodzi z „Uważam Rze”. Zastepuje Go bezkompromisowy opozycjonista, p.Jan Z.Piński. To kontr-rewolucja większa, niż zmiana w PSL!  

  =====

  {Dark Assassin} - też się przyda!!

 • 28-11-2012 23:43:00

  Mam PILNĄ prośbę:

  Potrzebuję cytatów z prasy sprzed kilkunastu lat - chodzi o pochwałyu Hiszpanii jako wzoru dla Polski; kraju, ktory skorzystał na Anschlussie do WE. Przed referendum akcesyjnym szla taka chamska propaganda. 

  A teraz coś do śmiechu: "Polska Mysl Narodowa" podjęła dyskusję o wolnym rynku.

  http://myslnarodowa.wordpress.com/wolny-rynek-dyskusja/ 

  Oto fragment:

  Całe środowisko Mikko-kolibro-libertarian to inspirowani z zewnątrz dywersanci, mający za zadanie zniszczyć spójność atakowanego narodu, promować egoizm i nieliczenie się z interesem wspólnym – szczególnie – państwem narodowym. Państwo to chcą sprowadzić do roli policjanta pilnującego tylko jednego prawa – prawa bogaczy do własności wszystkiego, łącznie z niewolnikami, dla niepoznaki nazywanymi pracownikami – wyzyskiwany robotnik nie będzie bronił państwa zawłaszczonego przez bandytów-"przedsiębiorców", którzy go łupią. Tak osłabione państwo nie będzie w stanie bronić interesów narodu – a naród – nie będzie postrzegał własnego państwa inaczej jak pasożyta, broniącego przywilejów garstki posiadaczy.

  Prawda jest oczywiście zupełnie inna: zarówno przedsiębiorcy, jak i ich pracownicy muszą w podatkach utrzymywać nierobów: bezrobotnych, urzędników i polityków. Kto musi - wbrew swej woli - utrzymywać innego jest jego niewolnikiem

  Ci "narodowcy" to po prostu komuna - co widać i po tym, że popierają np. "becikowe" - zachęcające do płodzenia dzieci wyłącznie meneli. W ten sposób niszczą Naród Polski. 

  Bardzo proszę poważnych narodowców, by wytłumaczyli to tej bandzie idiotów - bo mnie ręce opadają. Cholera wie, czy nie popiera ich bezpieka - by po raz kolejny "zmienić wszystko - by nic nie zostało zmienione". 

 • 27-11-2012 13:59:00

  Czy niewolnik jest najtańszym pracownikiem?

  Nie jest. {Baca} się myli. Nie jest - bo pod uwagę trzeba wziąć koszt jego wyżywienia i utrzymania - w porównaniu z praca człowieka wolnego. 

  Gdyby tak było, Dixies wygraliby w 1865 z Jankesami, a Sowiety ze swoim "Archipelagiem GUŁag" wygrałyby wyścig gospodarczy z USA. 

  Koniec dyskusji.

   

  ====

  Na NPTV.pl będzie nowy cykliczny program o zwycięstwach i osiągnięciach Polski. Dziś była

    http://NPTV.pl  rozmowa z p.Przemysławem Mrówką, historykiem, który mówił o zwycięstwach i osiągnięciach Polski, o wygranych bitwach i sukcesach...

  Oto link

  http://youtu.be/NJfSVTPHiu4

 • 26-11-2012 12:46:00

  Jeszcze o "narodowcach"

  Kol.Adam przesłał kwiatek z góralskiego kożucha: narodowcy razem z anarcho-syndykalistami!

  http://narodowcy.net/sprzeciw-sekcji-mlodych-stowarzyszenia-onr-podhale-wobec-prob-prywatyzacji-pkl/2012/02/06/

  I to w Zakopanem - gdzie Górale zawsze byli za własnością prywatną!!! 

  Kategorycznie domagam się, by Ruch Narodowy określił się: czy jest za tymi wartościami, o których mówili Dmowski, Heydel, Rybarski, Taylor i inni narodowcy - czy za narodowym socjalizmem, a wtedy trzeba ich będzie traktować jak wściekłe psy!

  Wykład w Nysie - dobrze wypadł, moim stronniczym zdaniem - będzie pojutrze (?) :na: http://www.pwsz.nysa.pl

   

  Jest i wypowiedź w Radio Opole:  http://www.radio.opole.pl/2012/listopad/wiadomosci/janusz-korwin-mikke-o-wolnym-rynku-i-unii-europejskiej.html  

 • 25-11-2012 12:04:00

  Co myślą, jeśli myślą, niektórzy „narodowcy”?

   

  Proponuję zajrzeć tu:

  http://myslnarodowa.wordpress.com/

  Dla leniwych: Strona “Polska Myśl Narodowa” jest aktualnie w początkowej fazie budowy – wszystkie działy i artykuły podlegają systematycznie re-edycji. Została utworzona, ponieważ istnieje potrzeba usystematyzowanego i zbiorczego przedstawienia wielu zagadnień ekonomicznych, politycznych i historycznych. Dyskusja na forach internetowych nie jest odpowiednim miejscem dla takiego przedsięwzięcia, ze względu na zaśmiecanie dyskusji przez osoby o niskiej inteligencji – bądź zawodowych dywersantów. Korzystanie z czołowych platform blogerskich (salon24, Nowy Ekran) wiąże się z uwiarygodnianiem ich właścicieli – oraz naraża na funkcjonujacą tam cenzurę (sprawa jest złożona i wymaga odrębnego omówienia).

  Szczególna uwaga zostanie poświęcona kwestiom ekonomicznym, ponieważ ruch narodowy został zinfiltrowany przez propagatorów antynarodowej, godzącej w suwerenność państwa ideologii neoliberalnej. Idea narodowa jest w swojej naturze, stawiającej w centrum dobro narodou – a nie – egoistyczny interes jednostki, w śmiertelnym konflikcie z ideologią “wolnorynkową”. Wynika to z odmiennych poglądów na rolę państwa w życiu narodu – w szczególności – życiu ekonomicznym. Konflikt ten to konflikt wizji państwa aktywnie budującego dobrobyt każdego Polaka z wizją państwa-stróża nocnego, broniącego własności opływającej w luksusy garstki kompradorów przed wyzutym z własności i dostatku narodem. To droga do zantagonizowania Polaków z ich własnym państwem.

  Nie każdy model gospodarki rynkowej jest w jednakowym stopniu antynarodowy. Dobrze współgra z ideologią narodową model skandynawski – albo państwo dobrobytu (welfare state) oparte na modelu niemieckim z czasów Erhardta (soziale Marktwirtschaft)- generalnie – gospodarka silnie etatystyczna z silną progresją podatkową i redystrybucją. Żaden model kapitalizmu godzący w zdolność polskich rodzin do wychowania minimum dwójki dzieci, żaden model kapitalizmu nie gwarantujący polskiej rodzinie mieszkania i stabilności dochodów nie może być dopuszczony do rozważań przez narodowca. Bo istotą bytu narodowego jest podtrzymywanie (conajmniej) bytu biologicznego tegoż narodu. Bez tego – na nic świadomość i kultura. Neoliberalny kapitalizm to gwóźdź do trumny narodu – ludzie wycieńczeni walką o przetrwanie, związanie końca z końcem, stracą z pola widzenia dobro innych Polaków – i całego narodu. To droga zniewolenia i klęski.

  I tak dalej. I rzeczywiście: Zniewolona Ameryka do dziś nie może podnieść się z klęski, jaka zadał jej XIX-wieczny leseferyzm. Dopiero teraz, bo Żydzi zaszczepili tam etatyzm i redystrybucję dóbr – to dopiero będzie tam ale dobrze!

  Ciekawe, czy Czytelnicy „Myśli Narodowej” w USA głosowali na JE Baraka Husseina Obamę?  

  =====

  Cotygodniowa audycja dzisiejsza jest tu: NPTV.pl

  Zapraszam wszystkich sympatyków, również do księgarni ksiegarnia.korwin-mikke.pl i na portal Nowy Ekran, gdzie prowadzę też regularny blog pod adresem jkm.nowy.ekran.pl gdzie obecnie znajdziecie Państwo recenzje książek dostepnych w naszej księgarni i nie tylko.

 • 24-11-2012 13:03:00

  Na gorąco - z Konina

   

  Po spotkaniu w Poznaniu „Głos Wielkopolski” .zamieścił komentarz – trochę przekłamany, co mu wytknięto ( (Phi, typowe; gdzie prawda?)

  Siedziałem niedaleko Sz.P. z głosu wielkopolskiego i widziałem, jak skrupulatnie zapisywała wszystkie rzeczy, które można uznać za obraźliwe i skutecznie widać zamieściła je wyrwane z kontekstu w tym artykule. Widać to choćby w ostatniej wypowiedzi, poza tym są liczne błędy w rzekomych "cytatach", można to zobaczyć na przykład na filmie ze spotkania. Np. powiedział łamano 20 ustaw, nie 30. To może smaczek, ale z resztą jest gorzej. Co do odpowiedzi na pytania, były bardzo obszerne, wręcz za długie, szczególnie te dotyczące demokracji. A podana tutaj wypowiedź, jest bardzo, bardzo skrócona.Standardowo, media próbują kreować opinie Korwina idioty. A wierzą w to oczywiście tylko ci, którzy nie słuchali go nigdy dłużej, niż 20 min :] ) ale nie za bardzo:

  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/705243,kongres-nowej-prawicy-i-studentow-korwin-mikke-na-uam-o,2,id,t,sa.html

   

  Tu zamieszczam komentarz negartywny podpisany{posener}:

  Żenada.Od czasu do czasu facet powie coś rozsądnego, o czym wszyscy wiedzą. Natomiast zawsze unika jak ognia odpowiedzi na pytanie: Czy zna drugie takie 60 lat w historii Europy, gdy na terenie państw o tym samym systemie społeczno-gospodarczym nie było wojny, a ogólny poziom życia osiągnął chociażby 25% obecnego z terenu tej okropnej Unii Europejskiej?

  Taki trochę dziwak. Taka baba z brodą, którą chętnie obejrzałoby się w cyrku, ale nikt nie chciałby jej mieć w domu.

  Odpowiedź brzmi: owszem, wiele razy. Np.lata 1815-1870 i 1872-1914, przerwane wojną francusko-pruską. Postęp był wtedy wielokrotnie szybszy, niż obecnie. Okres postepu wręcz nieprawdopodobnego.

  Wszystkie dzisiejsze wytwory techniki (pomijając laser i ciekłe kryształy): radio, telewizja, samochód, samolot, komputer (tak – to Karol Babbadge, 1874), rakiety – to wynalazki z tamtego okresu, okresu kapitalizmu. La belle Epoque. Jedyne, co teraz robimy, to trochę ulepszamu samochody, koleje, rakiety, radio, telewizję...

 • 23-11-2012 23:48:00

  Dziś byłem w Poznaniu

  Spotkanie  było na campusie chyba z 5 km od miasta. Canpus – prawie pusty. Ogromny budynek – prawie pusty. Sala na 560 miesc. Tak na oko kręciło się przed nią ze stu studentćw. Byłem zaniepokojony. Skąd zebrało się 700 osób – nie mam pojęcia. Ale spotkanie było b. udane.
  Będzie nagranie – albo i dwa.
  Przepraszam – jestem zmęczony...

  A to relacje z mediów:
  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/705243,kongres-nowej-prawicy-i-studentow-korwin-mikke-na-uam-o,id,t.html?cookie=1
  W INTERNECIE PONOĆ PRAWDZIWY BOOM PO SPOTKANIU  W  POZNANIU

  A do posłuchania dla Państwa  nagranie wykładu Stanisława Michalkiewicza "Elity polityczne III RP - wykład Stanisława Michalkiewicza na warszawskim Bemowie" jest już dostępne na witrynie YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=KQtwtg7Qrsg

  Jutro jestem w Koninie i Ostrowie Wielkopolskim

  Konin
  24 listopada 2012, 13:00 – 15:00, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ul. Przyjaźni 1, SALA 5B.
  http://www.facebook.com/events/425562767498258/
  Ostrów Wielkopolski
  Kongres Nowej Prawicy - Ostrów Wielkopolski:
  24 listopada 2012, 18:00, Ostrów Wielkopolski, sala parafialna, ul. Ledóchowskiego 2.
  http://www.facebook.com/events/119360908215495/

  PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną – proszę pisać na poniższy adres:

  meet_jkm@nowaprawica.org.pl

 • 22-11-2012 14:33:00

  Nicponia za burtę!

   

  PiS jest partią socjalistyczną – a, jak słusznie 200 lat temu zauważył był śp.Jan-Emeryk Dahlberg słynny jako lord Acton: najwyższym (i szczęśliwie ostatnim!) stadium rozwoju socjalizmu jest narodowy socjalizm. Nic więc dziwnego że i w PiSie zalęgli się narodowi socjaliści. Ci narodowi socjaliści, którzy nie godzili się z kunktatorską polityką Dmowskiego i Piłsudskiego zakładali przed wojną ONRy i OZON – i ci, którzy nie godzą się na politykę Kaczyńskiego, który jest centrowym etatystą – też zakładaja ONRy. Czekamy na założenie Obozu Zjednoczenia Organizacyj Narodowych.

  WCzc.Jarosław Kaczyński chce usunięcia z PiSu p.Artura Nicponia, który na swoim blogu napisał m.in.(o Żydach): „... jak mi tu leżą i szkodzą Polsce, a przez to i mi, to mam dla nich tylko jedno – wypier...ać!".

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12902998,Kaczynski__Nicpon_zostanie_zawieszony_w_prawach_czlonka.html

  Otóż wewnętrzne sprawy PiSu mnie zupełnie nie interesują, p.Nicponia mogą sobie końmi po majdanie włóczyć – ale chciałem zadać jedno pytanie ogólne: Dlaczego wolno napisać „... jak mi tu Korwin-Mikke gada i szkodzi Polsce, a przez to i mi, to mam dla Niego tylko jedno – wypier***ać!" - a nie wolno tego samego napisać o Żydach??!?

  A co to: czy Żydzi mają jakieś spec-prawa w Polsce?

  P.Nicpoń zastanawiał się też ( http://www.nicek.info/ ; zdaje się, że „coś” już ją zlikwidowało): "Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne". Otóż to stwierdzenie leży akurat w głównym nurcie PiSowskiej publicystyki. To Jarosław Kaczyński sieje nienawiść, która w każdej chwili może wydać owoce. Powiedzmy jasno: po „Smoleńsku” Jarosław Kaczyński popadł w obłęd – a obłęd jest zaraźliwy.

  Już zresztą o tym pisałem i nie chcę się powtarzać.

  Pisałem też wiele razy po zamachu p.Andrzeja Behringa Breivika: „Tym niemniej szaleńcy – jurodiwyje ljudzi – bardzo często wyczuwają nastroje panujące w społeczeństwie. I pewne jest – ostrzegam przed tym od lat – że takie ataki desperacji będą coraz częstsze”. Miałem nadzieję, że nie u nas – ale się, jak widać, myliłem.

  Pisałem też – 22 lata temu w liście do „Gazety Wyborczej” (jedynym chyba moim tekstem wydrukowanym w „GW”...): „Chcecie mieć demokrację – będziecie mieli szowinizm, klerykalizm, nacjonalizm...”.

  Jeszcze parę miesięcy dalszego rozwoju d***kracji – czyli rosnącego rozprzężenia, korupcji i marnotrawstwa – i będę mógł się przyglądać z niejaką satysfakcją, jak L*d (na początek najpewniej francuski) robi porządek z rządzącą kliką. Bo wygląda na to, że nie będzie w Europie porządku, dopóki (z kogo ta parafraza, Koteczku?) nie powiesi się ostatniego socjalisty na kiszkach ostatniego d***kraty!

 • 21-11-2012 19:49:00

  UWAGA: Pszczyna i Żywiec; i ogłoszenie parafialne:

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie zwolenników likwidacji Straży Miejskiej w Pszczynie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we czwartek 22. listopada o godz. 19:30 w Pizzerii Venezia na ul. Piwowarskiej 26 w Pszczynie.

  Na spotkaniu będzie można porozmawiać o samej idei, usłyszeć o dalszych planach KNP w regionie, porozmawiać z przedstawicielami a także zgłosić się do komisji referendalnych – nabór trwa nadal.
   
  Żywiec, piątek 23. listopada 2012r. godz. 19:00
   
  Serdecznie zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie zwolenników wolności, które odbędzie się pod hasłem wniosku o referendum w sprawie odwołania Straży Miejskiej w Żywcu. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek , 23 listopada w Żywcu, na ul. Zielonej 12 w Pizzerii Nowy Świat (Galeria Lider) o godzinie 19:00. 
   

  To, że księża chodzili do państwowych szkół i byli karmieni tą samą nowo-mową, co inni ludzie, to wiemy. To, że zwrot „sprawiedliwość społeczna” trafiał się nawet śp.Karolowi Wojtyle – też. Mógł się był czasem trafić nawet mnie! To był po prostu taki odruch: „Zupa”? „Pomidorowa!” „D***kracja?” - „Ludowa!”. Sprawiedliwość?” - „Społeczna!”. Jak to człowiek słyszał 500 razy dziennie, to potem drugi człon sloganu sam wchodził na język.

  Ale to wygląda nie na odruch, lecz na działanie z premedytacją w wykonaniu KatoLewicy. Jak doniósł p.Paweł, w dekanacie Strumień diecezji bielsko-żywieckiej istnieje parafia Matki nie „Boskiej” – lecz Matki... nie tylko Sprawiedliwości Społecznej, ale i Miłości Społecznej:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Matki_Sprawiedliwo%C5%9Bci_i_Mi%C5%82o%C5%9Bci_Spo%C5%82ecznej_w_Zaborzu

  Pozostaje mieć nadzieję, że nie chodzi o seks zbiorowy.

 • 20-11-2012 19:52:00

  O co chodzi z tą próbą zamachu?

  Na http://NPTV.pl jest wywiad ze mną

   

  Wszystko przez to, że „WPROST” napisało, że p.Brunon Kwiecień był moim sympatykiem:

  http://www.wprost.pl/ar/357270/Niedoszly-zamachowiec-byl-sympatykiem-Korwin-Mikkego/

  W rzeczywistości wystarczy zajrzeć do FaceBooka

  http://www.facebook.com/brunon.kwieciec?fref=ts

  (zdaje się, że pojawiły się trudności?)

  by zobaczyć, jakie były sympatie polityczne p.Kwietnia:

  Na swoim profilu na FB skomentował to w swoim niepowtarzalnym stylu kol.Krzysztof Pawlak.

  http://www.facebook.com/TVASME/posts/253478308111187

  Proponuję poczytać komentarze...

 • 19-11-2012 23:42:00

  PSL, a sprawa polska, a nawet europejska

  Tak się złożyło, że byłem pierwszym liderem partii politycznej, który złożył gratulacje WCzc.Prezesowi Januszowi Piechocińskiemu. Nie było w tym żadnej politycznej kalkulacji. Po prostu lubię faceta. Szanuję WCzc.Waldemara Pawlaka – ale to gracz polityczny. A p.Piechociński jest bardziej naturalny.

  Wydaje się, że to już druga po KNP partia, na której czele na pewno nie stoi agent bezpieki lub ktoś z bezpieką beznadziejnie zakumany.

  To by tłumaczyło reakcje mediów.

  Czy za tym stoi pociagający za sznurki WCzc.Jarosław Kaczyński? Nie sądzę. Ale nie wykluczam. Jest to geniusz taktyki – i być może od dwóch miesięcy z pomocą „swojej” bezpieki podkopywał pozycję prezesa Pawlaka.

  Zobaczymy wkrótce.

  Pamiętajmy też o aspekcie międzynasrodowym. „Rząd” JE Donalda Tuska zavetował dalszą walkę z GLOBCIEm - a obecnie twardo domaga się (bez sensu...) jakich-ś dziesiątków miliardów z UE. Natomiast Jarosław Kaczyński układnie wynegocjował Traktat Lizboński i w Davos zażądał utworzenia silnej armii europejskiej.

  Być może więc jest dokładnie odwrotnie, niż sądzi publika, widząca w p.Donaldzie Tusku pachołka Brukseli – a w Jarosławie Kaczyńskim obrońcę suwerenności Rzeczypospolitej.

  Ale może być odwrotnie. Nie wykluczam, że np. p.gen.Wojciech Jaruzelski mógł żądać od Moskwy ileś-tam milionów ton wołowiny, obiecując w zamian lojalność – nie po to, by sprzedać się Moskwie, lecz po to, by wyjść na wiernego, przekupnego i pragmatycznego idiotę – takich tam lubili – a robił to bezpiecznie, bo wiedział, że Moskwa tej wolowiny nie ma i nie da. Podobnie Jarosław Kaczyński, szczwany lis, mógł żądać powołania euro-armii po to, by umocnić swoją pozycję w obozie federastów – świetnie wiedząc, że niczym nie ryzykuje, bo taka armia nie powstanie.

  Propaganda – propagandą; nie ma rady: w przeciwnika się wali, czym się da. Jednak proszę mieć w głowie uwagę, że nie należy pochopnie oceniać ludzi.

  Proszę też zauważyć, że obecnie z JE Donaldem Tuskiem flirtuje p.mec.Roman Giertych – natomiast o.Tadeusz Rydzyk... bierze z Brukseli dotacje. Podobnie, jak posiadający spore nieruchomości, Kościół Rzymsko-katolicki. A p.Giertych mówił (wg.Wikipedii) tak:

  "Nowy traktat UE to utrata suwerenności na wiele lat. Prezydent Lech Kaczyński dopuścił się zdrady, niech nie mydli oczu Joaniną, bo to pic na wodę" – mówił na konferencji prasowej Roman Giertych. Lider LPR kompromis z Lizbony przyrównał do działań największych zdrajców w historii Polski. "Zdrada, zdrada po trzykroć zdrada – [Kaczyński] zdradził swój program wyborczy z 2005 roku, program PiS, a także Ligę Polskich Rodzin, która popierała rząd Kazimierza Marcinkiewicza, a potem Jarosława Kaczyńskiego", stwierdził Giertych. "Jeśli nowy traktat UE zostanie przyjęty, Polska stanie się prowincją brukselską. Kiedyś wybierano Moskwę, dziś prezydent wybrał Brukselę" dodał. Zarzucił też Lechowi Kaczyńskiemu, że zapomniał o chrześcijańskich wartościach. "Panie prezydencie, gdzie jest preambuła odnosząca do chrześcijaństwa Boga? Niby katolicki prezydent, a nie chciał bronić zapisów o Bogu", wytykał Giertych.

  Podobnie PSL – początkowo programowo przeciwne tworzeniu UE. Potem się do niej przekonało – a obecnie...

  To właśnie zobaczymy. Niedługo karty zostaną wyłożone na stół.

  W każdym razie podtrzymuję tezę: jesień może być bardzo gorąca.

  =====

  PS: Kapitalne, że dziś politycy raczej wypierają się udziału w podpisaniu Traktatu Lizbońskiego.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/19216-to-jednak-duza-bezczelnosc-sikorski-atakuje-sp-lecha-kaczynskiego-za-ratyfikacje-traktatu-lizbonskiego

  Cóż: „Sukces ma wielu ojców – a porażka jest sierotą”...

 • 18-11-2012 23:49:00

  Polska – gazu!

  Parę dni temu czytaliśmy, że „GazProm” obniży nam cenę gazu:

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,12805189,PGNiG__ponad_10_proc__obnizka_cen_gazu_od_Gazpromu.html

  i ludzie nie wiedzieli, co się stało.

  Dziś już wiemy:

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12878228,W_2020_r__USA_moga_eksportowac_nawet_190_mld_m_szesc_.html

  Tak naprawdę zresztą, to Polska wystąpiła w arbitrażu o obniżkę; „GazProm” tylko szybko i ochoczo ustąpił.  

   

   

  Napisałem na ten temat obszerny komentarz do „Najwyższego Czasu!”.

  Myślę, że tu nie muszę niczego wyjaśniać, Państwo sami skomentujecie, jak trzeba - jak znam życie...  

  =====

  PS: Ach, jakbym chciał, by cała prasa i telewizja zastanawiały się teraz, czy nie zdelegalizować KNP...

 • 17-11-2012 23:54:00

  Delegalizować SLD?

  Widzę, że akcja „zdelegalizować SLD” rozwija się świetnie. To może i dobra zabawa – i całkowicie... bezpieczna. Delegalizacja SLD jest niemożliwa i prawnie i faktycznie – i równie dobrze można by bawić się w „przyznanie praw obywatelskich UFO-ludkom”.

  Ma ona jednak wymiar symboliczny – i właśnie dlatego proszę bawić się beze mnie.

  Nie – nie z powodu tego, że mogłoby to otworzyć drogę do delegalizacji innych partyj. Dlatego, że jest to atak zastępczy.

  Gdy ktoś chciał odgonić muchy z ciała rannego, ten zawołał: „Zostaw je! Te się już napiły. Przyjdą nowe – i będą jeszcze gorsze”. Otóż SLD składa się się z cwaniaków, którzy już się nakradli – a ponieważ już rządzili, to świetnie wiedzą, że socjalizm do niczego się nie nadaje. Oczywiście: gadają o socjalizmie – ale przecież w socjalizm nie wierzą.

  Natomiast PO, PiS, SP, RP – pełne są ludzi wierzących szczerze w postulaty socjalne – a ponadto żartych na pieniądze. I to oni są groźni.

  Oczywiście w ich interesie leży kierować „gniew l**u” na SLD.

  I dlatego ja się w to nie bawię. Dla mnie, oczywiście, możecie przepuścić posłów SLD przez maszynkę do mięsa. Dla mnie jednak jest ważne, kto zajmie ich miejsce w Sejmie.

  A będzie to Ruch Palikota.  

 • 16-11-2012 04:49:00

  Czy jest możliwa koalicja anty-PO?

   

  Nie.

  PO+PSL mają większość. Gdyby PSL przeszło do obozu, w którym hegemonem byłoby PiS, w takim układzie musiałby uczestniczyć również ”Ruch Palikota”. WCzc.Janusz Palikot jest człowiekiem inteligentnym – a strategia Jego Ruchu jest oczywista: ogłosić przystąpienie do takiej Wielkiej Koalicji... a gdy będzie to już postanowione – zdradzić i zawrzeć koalicję z PO.

  Zapewniając sobie ustawę o „małżeństwach” (tfu!) „gejów”, zgodę na palenie marijuany... i sporo posad ministerialnych.  

 • 15-11-2012 23:49:00

  Takie propozycje...

   

  Otrzymałem dwie propozycje: (1) By nie polemizować z PT Komentatorami, bo to rozzuchwala wariatów (2) By znów w ogóle zlikwidować możność wpisywania komentarzy.

  Otóż: nikt nie ma obowiązku czytania tych komentarzy. Natomiast ja je czytam – a czytam szybko – z niektórych się czegoś dowiaduję, a na niektóre odpowiadam.

  Fakt, że przywykłem do mniejszej proporcji trollowania. Podobno konkurencja po prostu płaci za taką dywersyjną robotę – i nawet można się na to załapać (vide: piszkomentarze – na GOOGLE).

  To proszę pisać: będziecie IM Państwo wtedy  redukowali kasę!  

 • 14-11-2012 23:50:00

  Bądźmy poważni!

   

  Chyba już ze setkę razy użyłem grepsu polegającego na wymienianiu rozmaitych odcieni socjalizmu – kończąc to:”...ale każdy cowboy wiedział, że good Red is dead Red!”. Chyba po raz pierwszy – i to na tym blogu – ktoś (i to kilku Komentatorów!) potraktował to dosłownie: że niby wszystkich Czerwonych trzeba zabijać!

  A mnie chodzi tylko o to, że zwykły prosty śmiertelnik nie musi odróżniać wszystkich smaków tego Czerwonego G***na; ma wiedzieć tylko, że nie należy go jeść!!

  Oczywiście: Kwaśniewski, Lenin, Tusk, Hitler, Kaczyński czy inni socjaliści doprowadzają swoje kraje do ruiny inną drogą – ale nie ma co wdawać się w te subtelności tylko tłumaczyć, jak śp.Winston L.S. Churchill: „Jak wyjmujesz z zegarka sprężynę, to nie dziw się, że nie chodzi!”

  Właśnie mi doniesiono, że w Sieci rozpoczęła się akcja „delegalizacji SLD”. Sądzę, że robi to Ruch Palikota – by wykończyć konkurenta. Jednak kto robi – jest nieważne. Ważne, że zagrożeniem są socjaliści w PO i PiSie – bo to oni rządzą – a nie ci w SLD.

  Tak nawiasem: w SLD jest bardzo wielu całkiem rozsadnych ludzi – i są to z reguły b.członkowie PZPR, bo oni rządzili, i wiedzą, że socjalizm jest do d**y. Natomiast ci z PO i PiSu najwyraźniej nie. Oczywiście, że są to oszuści, którzy okłamują ludzi, że chca budowac socjalizm! Ale jako praktyk polityczny wolę łajdaka, który (jak KPChin) kłamie, że buduje socjalizm, a naprawdę buduje kapitalizm – niż idiotę, który buduje socjalizm i naprawdę myśli, że buduje kapitalizm!!!

  W PO, w PiSie, w SP, w RP... pełno takich bęcwałów...

 • 14-11-2012 00:44:00

  Pochwała terroru

   

  Jadąc samochodem słuchałem (we wtorek o 20.30) audycji TOK FM, która w okolicach Płocka zastąpiła nieoczekiwanie RMF-Klasykę. Dyskutanci wydziwiali nad niskim poziomem wykształcenia młodzieży – ze szczególnym uwzględnienie narodowców – i wyrażali zdumienie, że można uważać Unię Europejską za państwo komunistyczne.

  Cóż: odróżnianie trockistów, komunistów, plechanowców, leninowców, hitlerowców, stalinowców, strasserowców, kim-il-sungistów, liebknechtowców-luxemburgistów, maoistów, euro-socjalistów, polpotystów i innej swołoczy wymaga istotnie pewnej wiedzy – ale każdy cowboy ma wiedzieć jedno: „Good Red – is dead Red!”

  Howgh!

  I jeśli narodowcy to wiedzą – to bardzo dobrze. Jakby zaczęli rozszczepiać włos na czworo – straciliby energię.

  Jednak jeden z dyskutantów jako przykład nieuctwa radnych – bodaj m.st.W-wy – przytoczył fakt, że chcieli zmienić ulicę śp.Stefana Okrzei, uznając Go za komunistę – a przecież to socjalista, działacz niepodległościowy, autor zamachu na oberpolicmajstra...

  Taki dureń nie zdaje sobie sprawy, że propagując zamachy na władzę, usprawiedliwia zamordowanie pp.Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego – a może tylko naczelnika policji m,st.Warszawy?

  Jak można czcić pamięć bandyty, który z bombą w ręku zaatakował – no, nie oberpolicmajstra, tylko...cyrkuł policji na Pradze!!? W dodatku: tak nieudolnie, że nie trafił w budynek (!!), a bomba jego samego ogłuszyła. W związku z czym zastrzelił bezbronnego rewirowego Czepielewicza. S***syna oczywiście powieszono w szybkich abzugach, co spotkało się z poparciem prawie całej Warszawy i polepszyło wizerunek śp.Karola barona Nolkena, owego-ż ober-policmajstra, który został raniony przez innych zamachowców.

  Ulica może nazywać się ulicą Stefana Okrzei – zamazywanie historii nie ma sensu – po to, by prowadzono tam wycieczki szkolne z tekstem: „...i tego łajdaka oczywiście powieszono”. Natomiast publiczne wypowiedzi pochwalające terror powinny być surowo potępione!

  Od 1925 roku imię Okrzei nosiła organizacja dzielnicowa PPS na Pradze. Jak wspominał jej działacz Bronisław Lipiński:

  W rocznicę jego stracenia Dzielnica składała wieniec szarfą na miejscu straceń na stokach Cytadeli, a tabliczki z nazwą ul.Brukowej zamazywała i umieszczała nazwisko swego patrona. Na drugi dzień z rozkazu dzielnicowego policji dozorcy starannie zacierali nazwisko Okrzei, a przywracali nazwę poprzednią, zgodnie z wolą Rady Miejskiej. Wnioski klubu radnych PPS o zmianę nazwy nie były brane pod uwagę przez radę.

  Niestety: w 1926 roku Polska wpadła w łapska ludzi "bandyty spod Bezdan" - i nastawienie się zmieniło. W 1930 roku Okrzeja został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Ignacego Mościckiego orderem Odrodzenia Polski III klasy „za wybitną, ofiarną pracę dla Niepodległości w szeregach Organizacji Bojowej PPS” oraz 19 grudnia 1930 r. Krzyżem Niepodległości z Mieczami.

  Nic dziwnego: śp.Ignacy Mościcki został zrobiony prezydentem za wybitne zasługi świadczone na rzecz PPS-Frakcja Rewolucyjna (Piłsudskiego); konkretnie: jako chemik robił im bomby...

  W tym samym roku odsłonięto pamiątkową tablicę przy ul. Czerwonego Krzyża (siedziba Związku Zawodowego Kolejarzy) w Warszawie. Odsłonięcia tablicy dokonał Tomasz Arciszewski. Na tablicy zapisano:

  Stefan Okrzeja - Syn Ludu roboczego - Chluba i zaszczyt PPS - Dzielny pracownik sprawy proletariatu - Mężny żołnierz rewolucji oddał swe młodzieńcze życie w walce o Socjalizm i Niepodległość - Stracony na stokach cytadeli dnia 21 lipca 1905 roku.

  No, dobrze: Czerwoni tego bandytę chwalą - to rozumiem; ale dlaczego miałoby to robić Państwo Polskie???!!??

 • 13-11-2012 23:33:00

  Jutro jestem o godz. 10.00 w Płocku

  w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica, gdzie będę miał wykład nt. "Czym jest Unia Europejska - co daje, co odbiera?"

  A na razie polecam kolejny felieton p. Stanisława Michalkiewicza  - "Pan Kukiz też »dobrze wie, jak tu jest« - Stanisław Michalkiewicz nie tylko o Marszu Konfidentów Niepodległej IV Rzeszy oraz ONR-owskim"

  na Wolna TV

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/pan_kukiz_tez_dobrze_wie_jak_tu_jest__stanislaw_michalkiewicz_nie_tylko_o_marszu_konfidentow_/1098

  oraz na witrynie YT

  http://www.youtube.com/watch?v=3ziZIdpMXZs

 • 13-11-2012 02:36:00

  Nominacje

  NIniejszym powołuję Sekcję Młodzieżową KNP. Mogą do niej należeć Członkowie KNP - a ma ona też objąć opieką i zorganizować Sympatyków, ktorzy nie ukończyli 18 lat. Szefem SM jest kol.Lech Walicki  - i proszę się doń zgłaszać:na ten adres: knprekrut@gmail.com

  Kol.Walicki przejmuje jednocześnie od prez.Stanisława Żółtka funkcję Koordynatora Makroregionu Południe (Małopolska, Podkarpacie, Ś-tokrzyskie).

  Z dniem dzisiejszym mianuję też kol.Marcina Gustawa Osadowskiego Prezesem Regionu Zachodnio-pomorskiego

 • 12-11-2012 23:55:00

  Jeszcze o Marszu Niepodległości

  Przemówienia na Marszu Niepodległości dobrzed podsumował AZM:

  To chwalebne, że chcą obalić system, ale nie łudźmy się, że wprowadzą wolny rynek - nie! Będzie bidnie i siermiężnie, ale - NARODOWO; było przemówienie dra Grabowskiego - krytykował taką postawę Polaków, przyjmowaną powszechnie od dwudziestu lat, że ludzie chcieli i chcą się bogacić - a, fe! 
  Najważniejsze (wg niego), żeby w państwie obowiązywał "solidaryzm społeczny". 
  Żeby nie było, iż marudzę - ja też chcę dumy narodowej i solidaryzmu - ale chcę wolnego rynku i możliwości bogacenia się, a nie żeby znowu jakiś bogaty Grabowski urządzał mi życie.

  Zobaczymy: być może przywódcy ruchu narodowego dogadali się z jakąś grupą w bezpiece – i wtedy zaczną być pokazywani w telewizjach. I będziemy trenowali kolejny wariant socjalizmu: narodowy.

  Wg śp.lorda Actona ma to być ostatnie stadium socjalizmu.

  A być może się nie dogadali.

  Co mnie zastanawia: uczestników MN było w tym roku mniej – ale, co ważniejsze, nie widziałem na twarzach ludzi tego zapału, co w ubiegłym roku. Nie rozumiem przyczyny.

  Uwaga istotna: p.prof.Magdalena Środowa niewątpliwie oskarży PT Organizatorów Marszu o nie przestrzeganie zasady parytetu. Tymczasem to, że byli tam prawie wyłącznie mężczyźni, jest ogromną siłą tego ruchu.

  Na koniec: z innych źródeł, absolutnie wiarygodnych, też dochodzą informacje o prowokacjach. Widziano np. młodych ludzi, którzy, osłaniani przez policjantów, ciskali kamieniami. Czynności bezsensowne, oczywiście – ale dobrze byłoby wiedzieć, KTO to robił.

 • 11-11-2012 16:15:00

  Co się za tym kryje? Nie miejmy złudzeń: Kaczyński jest w siuchcie!

  Trwają przepychanki związane z Marszami Niepodległości – o czym na końcu. Tymczasem Stanisław Michalkiewicz trzeźwo zauważył, że sztucznie wywołana kolejna awantura smoleńska służy nie tylko temu, by tubylcom wydawało się, że PO i PiS czymś się różnią – ale i temu, by pod osłoną tego rejwachu spokojnie przepchać „pakt fiskalny”.

  Pakt fiskalny ma służyć podporządkowaniu gospodarek państw nieumiejących się gospodarzyć – państwom to umiejącym. Np.RFN powinna być podporządkowana III Rzeczypospolitej – bo RFN ma większe zadłużenie na głowę „obywatela”, ma niższe tempo rozwoju, utrzymuje absurdalne dopłaty do różnych stoczni, do forsożernych wiatraków, zamyka elektrownie jądrowe, chce walczyć z globalnym osiepleniem, kupiła szczepionkę na „świńską grypę”...

  Co prawda: podporządkowanie Niemiec „naszym geniuszom” oznaczałoby tylko tyle, że katastrofa Unii nastąpiłaby później... Nie wiem, czy to jest korzystne.

  Niestety: wiem, że w praktyce pakt fiskalny oznaczać będzie podporządkowanie Europy Niemcom. Bo, jak powiedział szef EBC: „Przywódcy niektórych państw jeszcze nie zauważyli, że zadłużyli się tak, że stracili w praktyce suwerenność”.

  Ciekawe, że nikt nie zauważa, że dotyczy to również przywódców RFN!

  Więc mamy podpisać i rafatyfikować ten pakt fiskalny – a JE Donald Tusk, jeszcze przed tygodniem twierdzący, że nie da się wyszarpać z UE 300 miliardów – teraz twierdzi, że jak ratyfikujemy, to uda się wyżebrać 400 miliardów!!!

  A co na to WCzc.Jarosław Kaczyński? W zasadzie jest przeciw – ale twierdzi, że z Unii da się wycisnąć 500 miliardów!!! Kto tego się nie domaga - ten darowuje Unii 100 miliardów z naszych pieniedzy!!!!!

  Znaczy: podpisujcie ten pakt! I potem będziemy żebrali.

  Taki sam euro-zdrajca, jak Jego Brat. W końcu negocjował Traktat Lizboński i głosował za nim – i nawet przed rokiem żądał utworzenia... silnej armii unijnej!!

  A głupi tubylcy wierzą, że PiS będzie broniło suwerenności Rzeczypospolitej! Proszę zajrzeć do relacji z Bialegostoku...

  Zdaniem Michalkiewicza (podzielam je) urządzenie kontr-marszu w Warszawie przez JE Bronisława Komorowskiego – to też po to, by lepiej „przykryć medialnie” sprawę paktu. My zeszliśmy z linii ognia przenosząc ciężar do Krakowa (relacja kol.Stanisława Żółtka, v-Prezesa KNP):

  http://www.youtube.com/watch?v=EtrYheULTPU

  (za rok w ogóle rezygnujemy z 11-XI na rzecz 7-X!) - ale w Krakowie przeżyliśmy ciężkie chwile, gdy oficjanie wychwalano durnych morderców od powstania listopadowego – a za to pominięto w Apelu Poległych śp.gen.Tadeusza Rozwadowskiego, zwycięzcę Bitwy Warszawskiej!

  Nic dziwnego: byłoby to "niszczeniem legendy Marszałka”...

  O tym potem. Na razie relacja z przedbiegu w Białym Stoku:

  http://www.youtube.com/watch?v=BML-IszpgZ0

  Relacja osobista:

  "Byłem na tym białostockim marszu niepodległości

  organizowanego przez środowiska PiS-owskie czyli Solidarnych 2010 i Forum

  Młodych PiS. Wygoniono mnie dwukrotnie z marszu. Pierwszy raz jak

  widzieli, gdy stoimy z transparentem KNP i trzymamy drugi transparent o

  tresci "PiS, PO, PSL, SLD = ZŁODZIEJE". Jednak nie poddaliśmy się i

  stanęliśmy kilka ulic dalej, na ulicy Skłodowskiej z tym transparentem

  "PiS PO PSL SLD = ZŁODZIEJE", jak marsz przechodził. Tam dwukrotnie

  policjanci spisali moje i kolegów dane z dowodu. Była szarpanina, policja

  chciała go nam wyrwać. Jednak kilku ludzi nam pomogło i złapało

  transparent i trzymali go z nami, krzycząc "Złodzieje! Złodzieje!". Mam

  video z tego - pewnie niebawem to wrzucę na youtube do obejrzenia.

  Później, na cmentarzu wojskowym, jak na mównicy padło zdanie dlaczego

  Polska nie jest suwerenna to krzyknąłem "Bo zdrajca Lech Kaczyński

  podpisał traktat lizboński". Od razu rzuciły się na mnie jakieś stare

  baby i kilku młodych z krzykiem "zamknij mordę", "nikt cię nie słucha!" albo "nie wyjdziesz stąd żywy!".

  Wyprowadziła mnie policja siłą, pod nadzorem

  organizatorów tego marszu.

  PiS i ta cała sekta wyborców to banda idiotów. Pseudopatrioci"... 

  (Autorem relacji jest kol.Oskar Wądołowski)

 • 10-11-2012 23:45:00

  PRL wraca

  Jak się dowiadujemy, z naszego własnego portalu,  aktywiści Nowej Prawicy zakłócili Marsz Niepodległości w Białymstoku zorganizowany przez porozumienie kilku stowarzyszeń związanych z szeroko pojętą opozycją parlamentarną w wigilię Święta Niepodległości.

  Jak podaje portal bialystok.gazeta.pl, podczas Marszu Niepodległości działacze Nowej Prawicy rozwinęli transparent "PiS, PO, SLD, PSL - złodzieje".
   
  Jednak wezwany przez organizatorów marszu policjant szybko odprowadził aktywistę Nowej Prawicy do radiowozu.
  L'ordre règne à Bialystocque
 • 09-11-2012 23:27:00

  Gwóźdź w mózgu

  Niedawno w artykuliku do „Najwyższego CZAS!”u użyłem w stosunku do p.prof.Ryszarda Dawkinsa określenia stosowanego ONGIŚ do śp.Bertranda lorda Russ'lla: „Najmądrzejszy dureń w Anglii”. I zaraz potem przeczytałem w lewicowym „PRZEGLĄD”zie felieton p.mec.Jana Widackiego „Krokiem pijanego po państwie prawa”. Cytuję – poprawiając tylko określenia, p.Mecenas pisze bowiem nie z łaciny, jak to się po polsku zazwyczaj czyni, karceryzacja tylko (pewnie z angielska) „prizonizacja” (co jednak oznacza, wg Wikipedii... „uwięziennienie, stan bardzo dobrego przystosowania się do warunków panujących w Zakładzie Karnym, połączony z lękiem przed życiem na wolności”!!), a prawo „permissywne”, „tolerancyjne” nazywa „liberalnym”. Słowo „represyjne” też nie jest najwłaściwsze – ale mniejsza o to. Czytamy:

  „Tymczasem to, czy prawo karne jest łagodne (tolerancyjne) czy surowe (represyjne) da się wyliczyć. Wystarczy porównać dwa wskaźniki ze statystyki przestępczości: współczynnik przestępstw, pokazujący ich liczbę na 100 tys. mieszkańców i tzw. współczynnik karceryzacji, dotyczący (?? - JKM) liczby pozbawionych wolności na 100 tys. mieszkańców.

  W Polsce na każde 100 tys. ludzi przypada średnio 3 tys. przestępstw. Jest to wskaźnik poniżej średniej europejskiej. Jednocześnie na każde 100 tys. przypada ok. 230 siedzących w kryminale. Lokuje nas to w absolutnej czołówce europejskiej, zaraz za Rosją i Ukrainą. Kraje Europy Zachodniej, mając znacznie wyższe (średnio dwu- , trzy-krotnie) od naszego współczynniki przestępstw, równocześnie mają średnio o połowę niższe współczynniki karceryzacji. Z porównania tych dwóch współczynników widać, że nasze prawo karne jest jednym z najbardziej represyjnych w Europie.

  P.Widacki jest mądrym człowiekiem. Kilka razy pozytywnie cytowałem Jego słowa. Wszelako ma na na oczach różowe okulary – powodujące, że widzi świat inaczej, niż prosty chłop pańszczyźniany.

  Przecież dla każdego normalnie myślącego człowieka, nawet dla przeciętnego czytelnika „PRZEGLĄ”u, wniosek jest taki: mamy trzy razy mniej przestępstw niż w Europie Zachodniej ponieważ dwa razy więcej ludzi siedzi w więzieniach. Częściowo dlatego, że inni boją się kar – a po części dlatego, że przestępcy siedząc nie mają okazji rozrabiać. Czyli represyjność jest OK – i ludzie mają rację domagając się surowych wyroków.

  Można, oczywiście, dyskutować, że najlepszą karą jest akurat więzienie; można kwestionować porównywalność tych liczb (nie chodzi tylko o liczbę muzułmanów i Murzynów!) - ale liczby decydują – i są to liczby podawane przez p.Mecenasa.

  Jeśli tak samo argumentuje na sali sądowej...

  Taki sam błąd popełniają Lewicowcy w sztampowej sytuacji: gdy okazuje się, ze Murzyni stanowiący 10% ludności jakiegoś stanu stanowią w nim50% kryminalistów, to zamiast wyciągnąc z tego wniosek, że Murzyni to typy przestępcze, twierdzą, że świadczy to o tym, że system penitencjarny faworyzuje Białych!!!

  Oczywiście: można argumentować, zapewne zgodnie z prawdą, że Murzyni po prostu wyznają inne wartości i nie rozumieją ducha przepisów ustanawianych przez Bwana M'Kubwów. Cóż: to niech jadą do Zimbabwe. Podobnie: gdy Chińczycy narzekają, że z powodu niskiego ciśnienia w Tybecie bolą ich głowy, właściwa odpowiedź brzmi: „Jak się tam źle czujecie, to wracajcie do Hēilóngjiāngu, Sìchuānu,Yúnnánu czy na Hǎinán!

  Lewica z danych statystycznych robi taki użytek, jak pies z latarni. To nie jest wina Lewicy (ani psów): po prostu: ograniczenie umysłowe. Ćwiek zabity w głowę.

  Bo poza tym felieton jest OK!

  ===========

  PS. Przypominam o niedzielnym Marszu Niepodległości w Krakowie.. szczegóły tu:

  http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/Index.aspx?id=9530

  A przy okazji przypomnijmy sobie, jak to wyglądało rok temu:

  "Marsz Niepodległości 11.11.2010 Warszawa" - nagranie dostępne na witrynie YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=uQpjZfE8rvo

   A także: "Nowa Prawica jedyną zorganizowaną siłą polityczną podczas Marszu Niepodległości 2011!" - nagranie dostępne na witrynie YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=NdRjxiL3c8s 

   

 • 08-11-2012 22:37:00

  Sąd Rejestrowy zadziałał zadziwiająco szybko!

   i odrzucił wniosek kol.Andrzeja Bakuna o skierowanie sprawy rozwiązania KNP do Trybunału Konstytucyjnego oraz o dopuszczenie Go do postępowania w tej sprawie. Treść  wniosku dowodzi, że moja diagnoza była, niestety, słuszna.

  ---------------------------------

  PS. Otrzymalem list w sprawie tego Cygana deportowanego do Królestwa Belgii – wbrew Konstytucji jasno (wtedy) stwierdzającej w Art 55: „Ekstradycja polskiego obywatela jest zakazana”.
  Chciałbym odnieść się do przytaczanej przez Pana wielokrotnie sprawy dotyczącej wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie ekstradycji Adama Gizy do Belgii. Prawdą jest, że wyrok opierał się o ustawę, która według orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego była niezgodna z Konstytucją. Jednak na mocy tego samego orzeczenia TK ustawa straciła moc dopiero  po wskazanej liczbie miesięcy od ogłoszenia orzeczenia i jeszcze obowiązywała w czasie wydawania wyroku przez Sad Apelacyjny. Kluczowy jest tutaj art. 190 ust. 3 Konstytucji, który brzmi: "Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę". Ponadto w związku z tym zapisem jest powszechnie przyjęte, że jeśli istnieje ustawa regulująca daną materię, to sądy zawsze stosują się do tej ustawy, a nigdy bezpośrednio do Konstytucji. W przypadku, gdy Sąd ma wątpliwości co do zgodności danej ustawy z Konstytucją, może on przedstawić pytanie o jej zgodność Trybunałowi Konstytucyjnemu. Określa to art. 193 Konstytucji.  
              Z poważaniem
                          Bartosz Szczepaniak


  Otóż właśnie pretensję mam o to, że „Jest powszechnie przyjęte” coś sprzecznego z Konstytucją! Burzy to całkowicie porządek prawny, zgodnie z którym Konstytucja jest prawem nadrzędnym. Żaden konserwatysta, nawet republikanin, nie może tego tolerować.
  Ta schizofrenia jest wpisana w samą Konstytucję – zgoda. Jednak wedle normalnej logiki ustawa sprzeczna z Konstytucją po prostu nie jest ważna ipso facto; nie może „utracić mocy obowiązującej” gdyż nigdy jej nie miała. Art.190 Konstytucji jest bezprzedmiotowy.
  W sprawie p.AG mieliśmy jednak, o ile pamiętam, do czynienia z inną sytuacją: w ogóle nie było żadnej ustawy sprzecznej z Konstytucją! Przecież ktoś w Sejmie na pewno by się połapał – i tą sama większością, jaką po tej awanturze zmieniono Konstytucję, zmieniono by ją wcześniej!
  Nie – nie było żadnej ustawy – była tylko podpisana przez „Rząd” umowa międzypaństwowa – i to chyba wcześniejsza od umowy o Europejskim Nakazie Aresztowania. Czyli Konstytucja padła nie w sporze z ustawą, tylko z decyzją Władzy Wykonawczej!
  Na zakończenie jeszcze jeden kwiatek. Otóż porządek prawny (naruszony w omawiany sposób – a także przez przyjęcie absurdalnej zasady „Lex specialis derogat legi generali”  jest w Polsce zaburzony i w trzeci sposób: przez przyjęcie, że ratyfikowane umowy międzynarodowe mają pierwszeństwo przed ustawami krajowymi. Tymczasem umowa międzynarodowa w momencie ratyfikacji przez Sejm staje się po prostu zwykłą ustawą – i musi ją obowiązywać zasada „Lex posterior derogat legi anteriori”.
  Oczywiście zasadę tę przyjęto właśnie w obawie, że Sejm uchwali, Senat zaklepie i Prezydent podpisze ustawę sprzeczną z jakąś umową międzynarodową – i wtedy kłopot i kompromitacja. Czyli: z uwagi na to, że mamy nieudolny aparat prawodawczy psuje się całą logikę prawną!
  Proszę zauważyć, że dzięki tej metodzie „nasz Rząd” może, zamiast forsować ustawę „Ryby nie wolno jeść nożem” (co jest kłopotliwe...) podpisać z Paragwajem umowę, że w obydwu tych krajach nie będzie wolno jeść ryb nożem – i jeśli się ten punkt umowy dobrze ukryje między setką innych, to Sejm ratyfikuje nie mrugnąwszy okiem!
  Co więcej: umowa czy ustawa unijna ma  już całkiem prawem Kaduka – pierwszeństwo przed Konstytucją.
  Cóż: tzw. „III Rzeczpospolita” nie jest już suwerennym państwem...

  ---------------------

 • 07-11-2012 23:37:00

  JE Barak Hussein Obama vincit.

  Giełda leci w dół, ale może choć wojny z Iranem nie będzie
  Można już podsumowywać wyniki wyborów w USA.
  Prezydenckie - jak zwykle środkowe stany oraz Alaska za Prawicą, Wybrzeża i Hawaje za Lewicą. Zdumiewa rozmiar zwycięstwa JE Baracka Husseina Obamy: podobno to efekt huraganu.
  Teraz pro domo sua. Tym, co zarzucają mi słabe wyniki w Polsce zwracam uwagę, że pp.Garry Johnson (Libertarianie)  i Wirgiliusz Goode (Konstytucjonaliści) uzyskali łącznie poniżej 1%. To zresztą jest ocena znacznie zawyżona: tylko ok. 1/3 głosów obecnego kandydata Libertarian można porównywać z głosami moich sympatyków – gdyż p.Johnson jest za aborcją, prawem homosiów i (tfu!) „gejów” do zawierania małżeństw itp. P.Johnson był przy tym przez osiem lat gubernatorem (Nowego Meksyku; uzyskał w nim 3,5%). Nie zdołał się zarejestrować w Oklahomie, a w Michigan (gdzie wprawdzie Jego zwolennicy mieli prawo dopisywać Go na karty wyborcze – ale to nie daje wielu głosów).
  P.Johnson jest przy tym człowiekiem znanym i wybitnym: startował w triathlonach, zdobył Mt.Everest – a w polityce, w obronie podatników głównie, zavetował w Nowym Meksyku więcej ustaw niż gubernatorzy wszystkich innych stanów razem wzięci!!!
  No, i taki wynik...
  Warto zauważyć rzecz zdumiewającą. Nowi Meksykanie wybierali reprezentantów do swojego sejmiku, a p.Johnson podczas pierwszej kadencji 202 razy vetowal decyzje ich wybranków. A został wybrany na drugą kadencję większością 55:45!
  Co oczywiście nie przeszkodziło obywatelom wybrać ponownie takich samych ludzi do sejmiku stanowego!
  D***kracja to dziwny ustrój.
  P.Goode to z kolei 6-krotny (!!) poseł do Kongresu z 5.go dystryktu w Wirginii: dwa razy jako Demokrata, raz jako niezależny (był wtedy w kontakcie z p.Ronaldem Paulem i skłanial się ku Libertarianom – ale raziło Go w nich to samo, co i nas) trzy razy jako Republikanin, a w 2008 przegrał siódmą kadencję o 700 głosów. Po czym zapisał się do Partii Konstytucji, z której łatwo uzyskal nominację na prezydenta. Wypadł b. słabo (w granicach 0,2%), co  zresztą należe podnieśc do 0,3% gdyż był On zarejestrowany tylko w 2/3 stanów.
  W tym roku startowało bardzo niewielu kandydatów niezależnych. Gdzieś wymiotło trockistów i komunistów (po co mieliby startować: mają p.Obamę i p.Józia Bidena - a w odwodzie p.Hilarię Clintonową). Była jeszcze tylko kandydatka Zielonych i kandydat Partii Sprawiedliwości (społecznej...). Oraz kilku ludzi dla rozgłosu startujących w swoim stanie.
  Senat: Demokraci utrzymali przewagę 3 mandatów.
  Sejm: Republikanie utrzymali przewagę.
  W sumie: NIC się nie zmieniło, Stany będą nadal powoli pogrążać się w bagnie.

  -------------------

  PS. Jutro o godz. 8.33 jestem w PolSat News, gdzie będę rozmawiał nt. Marszu Niepodległości i patriotyzmu..
   

 • 07-11-2012 01:00:00

  Głosowanie w PE – wariant piąty

   

  Przypominam: w jednym z głosować „nasi” CEPowie z PO zmienili po głosowaniu swoje głosy. Podobno w PE jest to praktyka powszechna. Dowodzi to, że wyniki głosowań w PE są kompletnie nieważne.

  Kolejny zabawny przykład jest taki. Wyobraźmy sobie, że w PE są trzy grupy partyj: Chadecy, Populiści i Socjaliści. Na tapecie jest podnoszenie podatków. Padają trzy propozycje:

  A – Nałożyć wysoki podatek od „bogaczy” na cele społeczne

  B – Nałożyć umiarkowany podatek od wszystkich

  C – Nie nakładać żadnego nowego podatku.

  Chadecy, czyli pobożni socjaliści, są za B ale wolą obciążyć bogaczy, niż nie osiągnąć ważnych celów społecznych. Czyli u nich: B > A > C

  Bezbożni socjaliści rzecz jasna walczą z bogaczami, a pieniądze na cele społeczne tak czy owak znaleźć się „muszą”. Więc ich preferencje to: A > B > C

  Wreszcie Populiści. Wrzeszczą przeciwko podatkom – ale w ostateczności wolą, by obciążono nimi bogaczy. Czyli: C > A > B

  Obradom przewodniczy p.Marcin Schultz, socjalista. Znając te preferencje zarządza głosowanie w takiej kolejności A – C i zwycięska alternatywa z B.

  W pierwszym głosowaniu A wygrywa z C, bo i Chadecy i Socjaliści chcą ten podatek wprowadzić. . Już-już ma odbyć się drugie głosowanie, gdy przylatują do Niego Chadecy, którzy dostrzegli, że teraz w decydującym głosowaniu wygra A - i zmieniają swoje wybory: Oni są za C! Gdzieżby tam chcieli obkładać podatkiem bogaczy!

  P.Schultz się wścieka – bo już widzi, że podatek od bogaczy wyleciał. Ale oto przylatują do Niego Populiści, którzy dostrzegli, że teraz wygrałoby B, podatek od wszystkich – według nich najgorszy. Więc zmieniają swoje głosowanie: oni są za A, niech już ci bogacze płacą!

  P.Schultz jednak nie może być spokojny. Chadecy twierdzą, że jednak chyba się pomylili – i tak naprawdę to chcą jednak C. P.Schultz trochę się waha, czy można pozwolić na dwukrotnie zmienianie głosu – ale przecież socjaliści na tym wygrywają, więc z zadowoleniem wstawia jednak do protokołu tę zmianę. Niestety: wtedy przylatują Populiści – że oni też...

  Ciekawe, jak by się to skończyło naprawdę...

 • 06-11-2012 21:15:00

  Uwaga: Żywiec! A my na Marszu w Krakowie.

   

  Zgodnie z decyzją Zarządu (tylko dwie osoby się wstrzymały: Krakauerzy...) KNP wybiera się na Marsz Niepodległości do Królewskiego i Stołecznego miasta Krakowa.

  Chcemy uniknąć wszelkich oskarżeń, ze wykorzystujemy imprezę ONR-MW.

  Przypominam: my nie świętujemy rocznicy wydarzeń z 11-XI-1918. Po prostu szanujemy tradycję.

  I chcemy ją zmienić.

  Przypominam raz jeszcze: gdy tylko Polska wyzwoliła się spod okupacji piłsudczyków, rząd „londyński” zabronił obchodzenia święta w tym dniu, a nawet zakazał śpiewania „Pierwszej Brygady”. Londyński – nie „komunistyczny”.

  Oczywiście obecnie rządząca Polską klika o tym ani mru-mru. A śp.Ryszard Kaczorowski już w grobie, więc nie da świadectwa prawdzie.

  Póki jednak tradycja nie zmieniona tkwi w świadomości ludzi – maszerujemy. Maszerujemy by sprzeciwić się okupacji Polski przez III Rzeczpospolitą.

  Z organizatorami Marszu Niepodległości polemizować nie chcę. Dowiedziałem się dziś z FRONDY:

  http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-dla-frondapl-chcialem-zbic-kapital-polityczny-na-marszu-niepodleglosci-polityk-musi-to-robic,23395.html

  że zbijałem kapitał polityczny na Marszu. To prawda: prezes partii (i inni jej członkowie też, a jakże) ma obowiązek zwiększać kapitał polityczny partii z każdej okazji. To chyba oczywiste?

  Proponuję przeczytać, co na ten temat pisze p.prof.Adam Wielomski:

  http://konserwatyzm.pl/artykul/5547/dlaczego-nie-wybieram-sie-na-marsz-niepodleglosci

  =====

  Koło KNP w Żywcu przymierza się do walki ze Strażą Miejską:

  http://wolnebielsko.pl/zywiec-robocze-spotkanie-dotyczace-likwidacji-strazy-miejskiej/

  Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 listopada w Żywcu, na ul. Zielonej 12 w Pizzerii Nowy Świat (Galeria Lider) o godzinie 17:00.
  Serdecznie zapraszamy!

   

 • 06-11-2012 00:47:00

  Zarząd KNP postanowił,

  że w tym roku centralną manifestacją Kongresu będzie Marsz Niepodległości w Krakowie.
  Kongres Nowej Prawicy przez dwa ostatnie lata uczestniczył w Marszu Niepodległości w Warszawie. W tym roku ze wszystkich stron docierają sygnały o tym, że marsz może być miejscem ogłoszenia powstania nowej partii narodowej, stąd nasza obecność tam niekoniecznie może pozytywnie wpłynąć zarówno na atmosferę maszerujących jak i na nasz wizerunek.
  Wobec tego Zarząd KNP zdecydował, że centralnym dla nas będzie Marsz Niepodległości w Krakowie. Kolegom i Koleżankom z Polski Północnej sugerujemy Paradę Niepodległości w Gdyni lub Gdańsku.
  Rozumiemy też , że część Członków i Sympatyków, która planowała wyjazd do Warszawy i dawno kupiła bilety, weźmie udział we Marszu w Warszawie – na własną odpowiedzialność i zgodnie z własnym rozeznaniem.

 • 04-11-2012 14:18:00

  Skoki - a ćpanie

   

  Kol.Michał Wojtak przypomniał mi, że kiedyś używałem zgrabnego porównania: „Skok z VI piętra jest znacznie bardziej niebezpieczny dla życia, niż palenie marijuany, a nawet kokainy; mimo to nie zakazujemy budowy szóstych pięter...”.

  No, i doczekałem się. W Collegium Jana Pawła II na KUL zablokowano możliwość otwarcia okna na kilku wyższych piętrach – bo dwie osoby skacząc z nich popełniły samobójstwo.

  http://www.kurierlubelski.pl/artykul/689373,po-probach-samobojczych-kul-zablokowal-okna-w-collegium,id,t.html

  Niestety: szybę można wybić – i wyskoczyć. . Ciekawe, czy KUL każe rozebrać najwyższe piętra – czy też ograniczy się do budowania w przyszłości budynków co najwyżej dwupiętrowych, a w obecnych powstawia na wyższych piętrach szyby pancerne?

  Możliwe zresztą, że istotnie, jak sugeruje kol.Wojtak, budowa wyższych pięter zostanie zakazana ustawowo.

  Ciekawe, że dzieje się to w świecie, w którym szeroko omawia się dobrodziejstwo euthanazji...  

  =====

   

  Może p.Paul nie ma w Ameryce takich sukcesów, jak my w Polsce - ale za to gdy poprosił o pieniądze, to Mu kilka milionów dolarów wpłynęło. A u nas - z forsą słabo. A lokal wymaga lekkiego remontu, umeblowania... 

  Gdyby Państwo mogli nas wspomóc - to teraz jest właściwy moment. 

  Numer partyjnego konta

  WBK S.A.: nr  05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

  Wszystkim członkom Kongresu Nowej Prawicy przypominam też, że mija termin opłacania comiesięcznych składek.
  Osoby mieszkające za granicą, które nie mogą finansować działalności partii politycznych, a chciałyby wesprzeć ideę mogą wpłać datki na konto Oficyny Konserwatystów & Liberałów utrzymującej portal korwin-mikke.pl i wspierającej działalność KNP
  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

   

  Dzisiejszy chatjest na  NPTV.pl -  Jutrzejszy, pisany, o 20.00 - a o 11.00 będę w Radio WNET. Dzwonić mozna na numer: 

 • 03-11-2012 23:48:00

  Piąty będzie - ale za czas jakiś

  Mam bardzo dużo pracy...

  Na razie proponuję obejrzeć moje wystąpienie sprzed roku  "Banda Czworga marnuje gigantyczne pieniądze, tak samo UE! - Janusz Korwin-Mikke na wiecu w Świdniku" - nagranie dostępne na witrynie YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=_OReiDgwJcM

  oraz zapraszam na mój blog na portalu Nowy Ekran, gdzie pod adresem jkm.nowyekran.pl  jest recenzja ciekawej ksiażki p. Tomasza Woods'a Jr pt. Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych, którą polecam tym, którzy interesują się wyborami w Stanach. Odkłamuje ona niektóre mity.

  Można ją kupić w naszej internetowej księgarni ksiegarnia.korwin-mikke.pl wraz z kilkoma innymi o USA - p. Rona Paula pt. Wolność pod ostrzałem, w której ukazuje on mechanizmy władzy w USA. Wycofał się on wprawdzie z walki o nominację Partii Republikańskiej na stanowisko kandydata na prezydenta, ale jego poglądy warto poznać bliżej, tak samo jak książkę p. M.B.B. Biskupskiego - Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce.

  No i oczywiście kilka moich pozycji: Niebezpieczne ubezpieczenia, Vademecum ojca, Rusofoby w odwrocie, wywiad-rzeka Wolnościowiec z misją i ostatnie egzemplarze archiwalnego zbioru artykułów pt. U progu wolności.
  A dla Pań Leksykon prawdziwej kobiety - Barbary Buonafiori.
 • 02-11-2012 23:10:00

  Czwarty aspekt głosowania w PE

   

  Omawiany poniżej problem jest o tyle nieistotny, że – jak ustaliłem we wczorajszym wpisie – głosowania w PE nie mają żadnego i praktycznego znaczenia (i wszyscy o tym wiedzą). Jednak CEPom wydaje się, że te głosowania coś tam znaczą, mają swoje ambicje – i dla nich to może być ważne.

  Otóż czasem zdarza się, że głosuje się nad trzema (lub więcej) możliwościami – i wtedy powstają takie np. sytuacje (będąc w Sejmie co najmniej raz miałem z taką do czynienia):

  Konserwatyści (200 sztuk) wolą A niż B i B niż C : czyli A>B>C

  Socjaliści (200 sztuk) wolą B niż C i C niż A: czyli B>C>A

  Liberalowie (200 sztuk) wolą C niż A i wolą A niż B: czyli C>A>B

  reszta nie bierze udziału w glosowaniu

  I p.Marcin Schultz podaje to pod głosowanie w takiej kolejności: "Najpierw ustalmy, czy wolimy propozycje skrajne: A czy C?"; w głosowaniu wygrywa C (400 głosów)...

  P.Schultz zaciera rece – bo teraz w głosowaniu ukochane przez socjalistów B wygra z C...

  ^...ale w tym momencie 150 łebskich liberałow podbiega do p.Schultza i krzyczy, że to pomyłka! Oni wolą A niż C i chca zmienić swój głos...

  Teraz sytuacja się zmienia. Do drugiej tury przejdzie A – i wygra w głosowaniu z B! Przeciez i Konserwatyści i Liberałowie nie lubią B...

  Ale to nie jest najśmieszniejsza sytuacja...

  CDN

 • 01-11-2012 23:54:00

  Trzeci aspekt głosowania w PE

   

  Przypomnijmy: w Parlamencie Europejskim część CEPów z PO i PSL zagłosowała rozsądnie za zmniejszeniem budżetu UE, a potem część CEPów z PO zagłosowała za poprawką nakazującą wydawać 20% budżetu na walkę z GLOBCIEm. To pierwsze wbrew instrukcji „naszego” MSZ – to drugie: wbrew polityce JE Donalda Tuska i zaleceniu ich własnej euro-grupy parlamentarnej!

  To już omawiałem – pora na omówienie innego zjawiska: zostaliśmy poinformowani, że p.Tadeusz Zwiefka wycofał swój głos ZA i zastapił go głosem WSTRZYMUJĘ SIĘ. Potem okazało się, że jest to stała praktyka w PE.

  Jest to coś szokującego.

  Nie to, że p.Zwiefka chciał sobie zmienić głosowanie. Szokujące jest, że w PE takie coś jest dopuszczalne!

  Jak to jest możliwe? Przecież w normalnym parlamencie głosowanie się kończy, i – jeśli nikt nie zgłosił wniosku o reasumpcję głosowana (co trzeba zrobić natychmiast!) - wynik leci w świat. Ludzie na tej podstawie podejmują jakieś decyzje, zawierają miliardowe nieraz transakcje...

  … po czym dowiedzieliby się, że kilku Posłów zmieniło swój głos na inny – i wynik głosowania jest odwrotny!!

  To, że w PE można wycofać swój głos i zastąpić go innym jest dowodem na to, że decyzje PE nie mają żadnego znaczenia – na to, że i twórcy UE świadomie to wpisali w system unijny.