Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
95836 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-12-2013 20:36:00

  Życzenia na Nowy Rok

                           

       Kochani!

  Nadchodzi Nowy Rok 2014 - nowe wyzwania, nowa praca - i wreszcie nowe sukcesy. Ja obiecuję wzmóc wysiłki - takie proste postanowienie. Bo Prawda, Prawica, Praworządność i inne prawicowe wartości same nie zwyciężą.

  Jsteśmy Rycerzami Prawicy - i musimy byc dobrymi rycerzami. Jak staniemy na wysokości zadania - to zwyciężymy. 

  To bardzo proste. 

  Zwyciężymy - i po niemal 100 latach okupacji przez Lewicę -  Polska odetchnie.

                 Czego wszystkim - również Lewicowcom - życzę.

                                   Janusz Korwin-Mikke  

 • 30-12-2013 02:52:00

  Sondaże z II połowy grudnia. Jutro 14.15 na Polska LIVE.:

  Sondaż Homo Homini robiony dla Wirtualnej Polski w ogóle nie zauważa Prawicy:

  Robiony był telefonicznie i nie uwzględnia 21% głosów. Ale sondaz HH robiony dwa dni później dla "Rzeczypospolitej jest taki: 

  Proszę zauważyć, że PO przyrosło, PiSowi spadło. Jednak w sondażu dla WP nie było KNP ani PR w ogóle, zaś była SP - choć w tym sondażu ma mniej, niż Prawica!

  Teraz sondaż TNS Polska dla TVP: 

  Tu nie uwzględniono 17% elektoratu.

  TeraZ sondaże e-wyborow do Parlamentu Europejskiego. Różnia sie trzema cechami:

  1) Sa uliczne, a nie telefoniczne

  2) Podaja procenty uwzgledniając tylko zdecydowanych

  3) I wybory do PE to co inego, niż do Dejmu

  Ten był robiony 15 grudnia:

  KNP ma taki sam procemt, jak w poprzednich sondażach tej firmy. Potwierdza to teze,  ze "Polska Razem" odbiera głosy PO, a nie nam.

  I tak sam sondaż robiony w dniach 17-23-XII. Bliskość Bożego Narodzenia najwyraźniej Prawicy szkodzi?

  Nie, Uwzględniono tu Ruch Narodowy! Natomiast zginęła "Socjalistyczna Polska"..

  I tyle. Nadal grawitujemy ok. 4%. Trzeba wzmóc wysiłki!  

  Bez oglądania się na sondaże!

 • 29-12-2013 23:54:00

  Jutro o godz. 14.15 zapraszam do Radio Live

   http://polskalive.pl

   

  W audycji "Janusz Korwin-Mikke na żywo" będziecie mogli Państwo porozmawiać ze mną - dzwoniąc do studia pod numer 888 333 539

  Zapraszam jeszcze na Świąteczne wyprzedaże do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Do końca Roku wszystkie moje książki wysyłane będą z autografem. Taniej kolekcja moich wszystkich książek z autografem -  tylko 160 zł. Taniej też książki nt. historii okresu stalinizmu. No i został tylko ostatni komplet książek o podatkach, gdyż wyczerpał się nakład „Czy można usprawiedliwić podatki” Tomasza Sommera.

 • 28-12-2013 23:33:00

  Jutro spotkam się z Państwem po raz ostatni w tym roku

  na http://NPTV.pl

  Poza tym nasza popularność na Facebooku rośnie:

  http://www.sotrender.pl/fanpage-trends-category/201311/politycy#trends

  A w Nowym Roku będzie jeszcze lepiej!

  Zapraszam jeszcze do naszej księgarni na poświateczne wyprzedaże: wszystkie moje książki będą wysyłane z autografem. Taniej kolekcja moich wszystkich książek z autografem -  tylko 160 zł. Taniej też książki nt. historii okresu stalinizmu. No i został tylko ostatni komplet książek o podatkach, gdyż wyczerpał się nakład „Czy można usprawiedliwić podatki” Tomasza Sommera.

  Zapraszam.

 • 27-12-2013 23:49:00

  Świętowanie klęsk - czy zwycięstw?

  Na FaceBooku napisałem, że czczenie męczeństwa św.Stefana wpisuje sie w ogólny kult martyrologii. Zwrócono mi uwagę, że to nie jest to samo, co świętowanie przegranych bitew i wojen - i slusznie. 

  Zauważmy natomiast, że styropianowcy obchodzą rocznicę 13 Grudnia - czyli swojej klęski. Natomiast zdumiewające jest, że ludzie ówczesnej władzy nie obchodzą tej rocznicy, jako swojego zwycięstwa! 

  Zauważmy, że połowa Polaków nadal uważa, że stan wojenny był wprowadzony słusznie. Nigdy tego nie będziemy wiedzieć, oczywiście - wiemy natomiast, że technicznie był to majstersztyk. Siły liczace ok.200.000 osób sparaliżowały 9-milionowy opozycyjny związek zawodowy - czyli z rodzinami połowę Polski. Przy praktycznie zerowych stratach (przy tej skali działań 6 górników zabitych w "Wujku"...). 

  I jakoś nie słyszę, by np.p.Jerzy Urban, człowiek tamtego obozu, a ponadto człowiek przekorny i temperamentny, ogłosił 13 grudnia jako Dzień Tryumfu Rozsądku nad Tromtadractwem! 

  I to właśnie pokazuje, jak bardzo lubimy święcić klęski, a nie lubimy święcić zwycięstw. 

 • 26-12-2013 16:36:00

  W dniu św.Szczepana Męczennika

 • 25-12-2013 19:54:00

  Życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności życzy Janusz Korwin-Mikke oraz redakcja portalu korwin-mikke.pl.

 • 24-12-2013 02:55:00

  Kto jest najstarszym patronem wolnościowców?

  P.Adam Danek, były UPRowiec, zaatakował (p/t: „Najstarszy patron wolnościowców”) ideę Wolności:

  http://xportal.pl/?p=11762

  Czytając ten tekst zrozumiałem, że istnieją na świecie ludzie, którzy są tak zadufani w swój Rozum, że gotowi są zaprzeczyć istnieniu Stworcy, rzucić Mu intelektualne wyzwanie i oskarżyć Go o – co najmniej - bezmyślność.

  P.Danek jest przy tym oryginalny. Do tej pory zarzucano nam, że gdy wprowadzimy więcej Wolności, to silniejsi będą robić ze słabszymi, co chcą. P.Danek odwrotnie – imputuje nam tezę: „Człowiek nie może przecież być zmuszony do słuchania kogoś jedynie dlatego, że ów ktoś jest od niego lepszy, mądrzejszy, starszy, wyżej postawiony (nie na podstawie umowy) czy po prostu potężniejszy”. Muszę p.Danka zmartwić: silniejsi i mądrzejsi na ogół rządzą w dowolnym ustroju...

  A teraz o p.Danku jako o heretyku; pisze On:

  »„Wolnościowcy”, chcąc stać się ruchem politycznym, potrzebują symbolu efektownego, sugestywnego i przykuwającego uwagę. W świetle ich ideologii najlepiej nadaje się na niego postać, która już funkcjonuje w naszej kulturze jako powszechnie znany symbol. Archetypiczna postać buntownika, co w imię własnej wolności jako pierwszy wystąpił przeciw zasadzie narzuconego odgórnie posłuszeństwa. Postacią tą jest szatan – pierwszy, który zakrzyknął „Non serviam!”, co znaczy „Nie będę służył!” Oto duchowy ojciec „wolnościowców”, liberałów, libertarian, anarchistów, wreszcie demokratów. Zrozumiał to Michał Bakunin, stwierdzając, że „szatan jest pierwszym wolnomyślicielem i zbawcą tego świata. Uwalnia on Adama i wyciska na jego czole znamię ludzkości i wolności przez czyn nieposłuszeństwa.”«

  Otóż – tak! Staliśmy się ludźmi wskutek nieposłuszeństwa. Tyle, że to Bóg – a nie Szatan – dał człowiekowi wolną wolę – i tym samym umożliwił skosztowanie Zakazanego Owocu – a także narkotyków. Bóg, oczywiście, mógł przechowywać ludzi w Raju, jak bezwolne warzywa – ale właśnie postąpił odwrotnie. I, oczywiście, mógł nie pozwolić Szatanowi na prowokowanie Ewy – ale pozwolił.

  P.Danek chce Stwórcę zastąpić, chce być lepszy od tego bezmyślnego Boga; p.Danek chce zabronić dealerom kuszenia ludzi narkotykami. Najlepiej: oddzielić od innych ludzi – a już całkiem najlepiej: wsadzić wszystkich do jedno-osobowych cel (wyłożonych, oczywiście, piano-gumą).

  Gdy p.Danek zostanie Panem Bogiem, nie będzie wojen. Nie dojdzie też do tak gorszących scen, jakie były na porządku dziennym w Gomorze i Sodomie. P.Danek zapobiegnie.

  I zupełnie – choć jest Wszechwiedzący – nie może zrozumieć, dlaczego ja w takim „Raju” nie chciałbym żyć.

  No, to dla odprężenia popatrzmy na Stajenkę...

  Wesołych Świąt!

 • 23-12-2013 13:37:00

  14:15 jestem w Polska Live

  14:15 w radio Polska Live

 • 23-12-2013 00:00:00

  Co {~krzys} wykrył w imieniu: "Jezus"?

  Wczoraj na moim blogu na onet.pl napisałem:

  Nadal trwa dyskusja o „służbie zdrowia”. Zamknijmy ją tezą: Jezus urodził się zdrowy BEZ pomocy służby zdrowia! 

   

  Na co {~krzys}: No nie wiem... ZUS jest nawet w imieniu Jezus! Zatem panskie rozumienie swiata stawiam pod zapytania znaakiem.

 • 22-12-2013 23:34:00

  Śnieg w Egipcie - niby nic, a fajnie!

 • 22-12-2013 09:58:00

  Dziś o godz.20.00 zapraszam

  na http://NPTV.pl

  Zapraszam jeszcze do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

   

  Jeszcze dziś i jutro zamówione książki maja szansę dojść przed Świętami.

 • 21-12-2013 23:44:00

  Powtórka z rewolucji ? Nie!

  Najpierw informacja z naszego portalu:

  Po trwających od tygodni ulicznych protestach premier Tajlandii p.Yingluck Shinawatra ogłosiła rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory. Lider opozycji i były szef rządu p. Abhisit Vejjajiva stwierdził jednak, że takie rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące, ponieważ Tajowie "stracili już wiarę w system demokratyczny". Domagająca się odwołania obecnego rządu tajska Partia Demokratyczna zapowiedziała, że może zbojkotować zapowiedziane na 2 lutego wybory.

  Bardzo prawdopodobne, że mimo kilkuset tysięcy uczestników antyrządowych demonstracji na ulicach największych miast, zwycięzcą elekcji byłoby sprawujące obecnie władze ugrupowanie, ponieważ cieszy się ono bardzo dużym poparciem w wiejskich regionach kraju.

  Tymczasem dowództwo armii ostrzega, że dalsze zaognianie się napięć politycznych może doprowadzić do wojny domowej.

  To samo było we Francji w 1789 roku: śp.Ludwik XVI miał poparcie na prowincji – natomiast zbuntowany Paryż pod wodzą jakobinów, zgilotynował i Jego i kwiat arystokracji – i pogrążył Francję w serii rzezi i wojen zakończonych dopiero w 1814 roku.

  Różnica – na szczęście – jest taka, że JKM Bhumibol Adulyadej cieszy się ogromnym poważaniem – i rozruchy nie są skierowane przeciwko Niemu, tylko przeciwko rządowi...

 • 21-12-2013 12:53:00

  Potrzebna kontr-rewolucja w samorządach. A: i potrzebny nam prezent!

  Bardzo niepokojące informacje wydobył krakowski Instytut Kościuszki. Okazuje się, że polskie miasta (przynajmniej te wielkie, których budżety analizował p.Łukasz Pokrywka) ukrywają swoje zadłużenie – w prosty sposób: zadłuża się nie miasto, lecz jego spółki! W ten sposób przy ustawowym limicie 60% przychodów oficjalne zadłużenie wynosi 45%, ale prawdziwe: 67%!!

  http://ik.org.pl/cms/wp-content/uploads/2011/04/Monitoring_zadluzenia_miast_wojewodzkich.pdf

  Przypominam, że Kongres Nowej Prawicy domaga się kontr-rewolucji w samorządach. Tu nie chodzi o przekroczenie akurat sztucznej granicy 60% - tylko o to, że w obecnym systemie NIE MA SPOSOBU by powstrzymać wzrost zadłużenia. Każdy sołtys, wójt, starosta czy marszałek województwa, by zostać wybranym na kolejną kadencję, będzie miasto zadłużał.

  I to musimy zmienić!  

  =====

  Prezent pod choinkę – i od razu na Nowy Rok!

  Potrzebny nam sprzęt do propagandy. To będzie SZOK! Potrzebny JAK NAJSZYBCIEJ! Koszt ok.50.000. Liczę, że pomyślicie Państwo o nas, wysupłacie parę złotych (jeden kolega ze Szkocji już obiecał!) i prześlecie na konto KNP:

   WBK S.A. 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

  Z zaznaczeniem „Na sprzęt” 

  Przypominam, że na konta partyjne można wpłacać tylko przelewem, kartą lub w inny sposób identyfikujący nadawcę. Mogą wpłacać tylko mieszkający w Polsce obywatele III RP. Jeśli ktoś inny chciałby wspomóc myśl konserwatywno-liberalną – np. z konta firmowego - proszony jest o zasilenie konta Fundacji KISIELA:

   ING Bank Śląski: 70 1050 1025 1000 0023 2682 7942

  lub przez np.PayPal ze strony: http://fundacjakisiela.org/

  Z zaznaczeniem: „Na techniczne wspomożenie propagacji myśli KISIELA”.

  Proszę to zrobić jak najszybciej. Najlepiej: DZIŚ!

                                                             Z góry dziękuję,

                                                                          Janusz KORWIN-MIKKE

 • 21-12-2013 00:50:00

  Jakiś dziwny sondaż:

   

  To "Homo homini" dla "Rzeczypospolitej". Brak 19%

 • 19-12-2013 23:47:00

  Prezes PiS odkrywa karty. Wreszcie ostatni prawicowcy pozbędą się chyba złudzeń....

  W wywiadzie dla Tygodnika WCzc.Jarosław Kaczyński na pytanie:

  - „Nakreślił Pan program prosocjalny...

  odpowiedział, najwyraźniej szczerze:

  – „...bo my jesteśmy prosocjalni...”

  Warto przy tym zauważyć, że wywiadowcy z „TySol”a nie spytali: „A co Pan zrobi, jak ten socjalizm po roku zbankrutuje?!??” - lecz: „...tylko jak go realizować z politykami o dość liberalnych poglądach stanowiących jedno ze skrzydeł PiS-u?”

  Ten program zresztą to arcydzieło demagogii, bez jakiejkolwiek dbałości o realność:

  Umowy śmieciowe będą przekształcane w umowy o pracę. W Polsce mają być wyższe płace, mieszkania, praca i solidna polityka prorodzinna, oznaczająca przejmowanie części kosztów wychowania dzieci przez państwo”. I żony będą ładniejsze, i mężczyźni silniejsi...

  http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/a/1815/j--kaczynski-dla-ts--jestesmy-prosocjalni.html

  Prezes PiS ma przy tym rację mówiąc: „Dobierzemy takich ludzi, by rząd był zintegrowany. Rząd, który ja przejąłem po Marcinkiewiczu, nie był zintegrowany, jeśli chodzi o realizację celów. Odrzucamy zasadę, wedle której minister uprawia swój ogródek i inni mają się nie wtrącać. Jeśli ktoś z naszym programem dla Polski się nie zgadza, ministrem ani wiceministrem nie będzie". Tak powinno być. Tyle, że przy TAKIM programie robi mi się zimno – bo poprzednim razem przynajmniej pozwalał działać p.Zycie Gilowskiej.

  IV Rzeczpospolita ma być państwem socjalistycznym – a oponenci będą lądować w kryminałach. Sprawa jest całkowicie jasna. Przestajemy mówić o możliwej koalicji KNP z PiSem...

  ...chyba, że Prezes PiS na widok wyników wyborów raczy znów zmienić zdanie.

 • 19-12-2013 09:58:00

  Dziś o godz. 12.00 czat czytany

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jeszcze dziś i jutro zamówione książki dojdą przed Świętami.

  Można u nas kupić moją najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  Warto zamówić je już teraz, żeby na pewno doszły przed Świętami Bożego Narodzenia, jeżeli zdecydują się Państwo na taki prezent dla najbliższych.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

  Przypominam naszym sympatykom zamieszkałym poza granicami kraju, że zakup książek z wysyłką zagraniczną należy ustalić mailowo pod adresem books@korwin-mikke.pl

 • 18-12-2013 11:55:00

  Zdjęcia z Gdańska. Dziś Pelplin i Tczew

  16.30 Pelplin, Biblioteka im.ks.Bernarda Sychty,  ul. Sambora 5A,
  19.00 Tczew, Restauracja Kameralna,  ul. Czyzykowska 67 
   
  15 minut przed spotkaniem. Sporo miejsc na widowni juz zajęte: (zdjecia: p.Piotr Sielicki):
   
   
  Do spotkania już tylko parę minut, Zapełnia się również całe podium:
   
  Ci, co się nie zmieścili, zasiedli przed czterema telewizorami:; na parterze:
   
   
  lub na piętrze:
   
   
   
 • 18-12-2013 09:52:00

  Dziś jestem o godz. 16.30 w Pelplinie

  a o godz. 19.00 w Restauracji Kameralna w Tczewie

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  gdzie już można kupić moja najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  Jeszcze dojdą książki przed Świętami Bożego Narodzenia, jeżeli zdecydują się Państwo na taki prezent dla najbliższych.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

  Przypominam naszym sympatykom zamieszkałym poza granicami kraju, że zakup książek z wysyłką zagraniczną należy ustalić mailowo pod adresem books@korwin-mikke.pl


   

 • 17-12-2013 23:33:00

  No, właśnie: TNS daje nam 3% - czy to odchylenie statystyczne?

  Nie - bo TNS pyta wyłącznie o partie parlamentarne; kto chce wskazać KNP musi sam tę nazwę sobie przypomnieć i wpisać. Tym samym jest to wynik zaniżony!. Mamy, powtarzam ok. 4%-4,5%.

  Co ciekawe: nazwa "Prawica" jest dla reżymowej TVN trefna: KNP mając większe poparcie od "Socjalistycznej Polski" nie został w ogóle wymieniony:

  https://www.youtube.com/watch?v=CP03mZFFVZc

  PS. Spotkanie w Gdańsku trochę rozczarowało: tylko nieco ponad 1200 osób, a na FB zapisało się prawie 1400. Co prawda: cześć odeszła, bo nie wpuszczano.... 

 • 16-12-2013 23:56:00

  Jutro jestem o godz. 15.00 w Pruszczu Gdańskim

  w Restauracji u Jakuba, ul Wojska Polskiego 9, a o 18.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

  Czatu czytanego nie będzie!

  Zapraszam do księgarni, proszę pamiętać, że to już ostatni dzwonek, żeby książki doszły przed Świętami!

 • 16-12-2013 23:55:00

  Proszę się nie podniecać tymi 5,1% w kolejnym sondażu.

   

  Największe poparcie uzyskuje PiS - 31%. Na drugim miejscu jest PO - 22,3%. Dalej są: SLD - 17,8%, Twój Ruch - 7,7%, Polska Razem - 7,5%, PSL - 5,4%. Miewamy i po 3%. Nadal mamy troche ponad 4% - a to sa lokalne wahania...

 • 16-12-2013 09:51:00

  O godz. 14.15-15.00 zapraszam do Radio Live

  Radio Live http://polskalive.pl

  W audycji "Janusz Korwin-Mikke na żywo" będziecie mogli Państwo porozmawiać ze mną - dzwoniąc do studia pod numer 22 60 77 556

  Jutro jestem na Pomorzu - w Pruszczu Gdańskim i na Uniwersytecie Gdańskim - szczegóły w dziale Polecane spotkania

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni - to juz ostatnie dni, zeby książki doszły przed Świętami!

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Można teraz kupić moją najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

  Przypominam naszym sympatykom zamieszkałym poza granicami kraju, że zakup książek z wysyłką zagraniczną należy ustalić mailowo pod adresem books@korwin-mikke.pl

 • 15-12-2013 10:31:00

  Dziś jak zwykle spotkamy się na http://NPTV.pl, ale o godz. 21.00

  http://NPTV.pl

  a jutro o godz. 14.15 w Radio Live http://polksalive.pl

  we wtorek i środę jestem na Pomorzu, proszę zajrzeć do rubryki Polecane spotkania http://korwin-mikke.pl/polecane_spotkania/zobacz/17_i_18_grudnia_janusz_korwinmikke_na_pomorzu/87237

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni - to juz ostatnie dni, zeby książki doszły przed Świętami!

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Można teraz kupić moją najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

  Przypominam naszym sympatykom zamieszkałym poza granicami kraju, że zakup książek z wysyłką zagraniczną należy ustalić mailowo pod adresem books@korwin-mikke.pl

 • 14-12-2013 23:56:00

  Czy "gender studies" to nauka?

  Trochę zdziwił mnie {stawek} piszący:

  Jeżeli Pan odmawia czytania czyni Pan to samo, co przedstawieni norwescy "naukowcy" od gender, którzy tak samo wypowiadają się o cudzych badaniach naukowych.

  Gender studies w większości są bzdurą, ale nie dlatego, że zajmują się tematem gender, tylko dlatego, że większość "naukowców" jest gejami. W związku z tym ich wyniki są w większości bezwartościowe, o ile w ogóle jakiekolwiek badania przeprowadzają, bo pewnie większość z nich zamiast zajmować się nauką "walczy z dyskryminacją".

  Natomiast sama idea gender studies MA sens. Istnieje zjawisko homoseksualizmu, więc badanie tego zjawiska nie jest niczym dziwnym. Śmiejemy się z badań na temat możliwego miejsca zamieszkania świętego Mikołaja nie dlatego, że badanie głupie, tylko dlatego, że wspomniany Mikołaj nie istnieje.

  Należy to badać - i może kiedyś wymyślą (ci prawdziwi) naukowcy jakieś lekarstwo, z wielkim pożytkiem dla wszystkich.

  Jest to jakieś piramidalne nieporozumienie.

  Jeśli pojawią się „naukawcy” zajmujący się problematyką maths i zajmujący się obalaniem stereotypu, że 2 × 2 = 4 - posiłkując się skomplikowaną i całkowicie dowolną terminologią – to NIE będę tego czytał; i koniec!

  Tu jest sytuacja analogiczna. „Gender” to po prostu płeć. Badania nad płcią mają, oczywiście, sens. Ale „gender studies” to nie są badania nad płcią, tylko produkowanie setek tysięcy bezsensownych sekwencyj słów, z których niektóre są tworzone przez tych „specjalistów” bez ładu i składu.

  Tymczasem my WIEMY, że 2 × 2 = 4, że mężczyźni różnią się od kobiet – i nie ma sensu zajmowanie się takim bełkotem.

  Ogólniej: jeśli ktoś pisze, że „należy” coś robić – to już przez samo to stawia się poza nauką. Bo nauka zajmuje się tym, co było, co jest – i przewidywaniem, co będzie – natomiast NIGDY nie można z tego wyprowadzić wniosku, że coś „należy” zrobić!

  {stawek} pisze: „Jeżeli Pan odmawia czytania czyni Pan to samo, co przedstawieni norwescy "naukowcy" od gender, którzy tak samo wypowiadają się o cudzych badaniach naukowych”. Otóż: NIE! Bo to, co ja mówię jest zgodne ze stereotypem – a to, co ONI wygadują przeczy stereotypom. Tymczasem (wbrew tej „postępowej” szkole) 99,9% stereotypów jest po prostu prawdziwych – i ten, kto zaprzecza stereotypowi musi jasno i klarownie udowodnić swoją rację. Ten, kto podtrzymuje stereotyp, nie musi nic robić – może się śmiać (dopóki mu nie przedstawią dowodów).

  I Pan sam to samo robi! Np. głosi Pan stereotypowy pogląd, że św.Mikołaj nie istnieje – i odmawia Pan czytania badań dowodzących, że mieszka gdzieś za Kołem Podbiegunowym – podczas gdy inna szkoła sanctonicolauologów twierdzi, że w okolicy Kilimandżaro...

  Teza, że wyniki prac są błędne dlatego, że prowadzili je (tfu!) „geje” podnosi mi resztki włosów na głowie. To prosta droga do tez feministek, że cała nauka jest fałszywa, bo badania prowadzili mężczyźni. Tezy są tylko wtedy naukowe, jeśli są obalalne – a więc wystarczy je obalić. Tymczasem nikt z „genderystów” niczym takim się nie zajmuje – produkując jedynie bełkot.

  Genderyzmem zajmują się (dla pieniędzy...) nie tylko (tfu!) „geje” i feministki – ale sporo normalnych facetów. Bardzo wielu brunetów prowadziło w instytutach III Rzesz badania dowodzące wyższości rasowej blondynów...

  Nie rozumiem, na koniec, dlaczego jacyś genderyści mają „wynaleźć lekarstwo” (i – na co?). Lekarstwa wynajdują chyba farmakolodzy? 

 • 13-12-2013 06:23:00

  Gender studies? Nie dajmy się zwariować!

  Norweski prezenter, p.Harold Eia, (socjolog, zarabiający na życie jako... komik) zadał sobie trud nagrania siedmiu filmików ukazujących, że cala ta ideologia gender to jedna wielka bzdura. W efekcie rozwiązano „z braku podstaw naukowych” Nordycki Instytut Gender Studies na Uniwersytecie w Oslo.

  Na tej stronie

  http://paragraf23.salon24.pl/526079,harald-eia-masakruje-gender-studies-w-norwegii

  bloger {Soren Sulfur} rozpisuje się na ten temat. Portal „Rebelya” przetłumaczył pierwszy z tych filmików:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5oGL7njQwrg

  a „Gazeta Wyborcza” i „POLITYKA” wzięły się za obronę tej pseudonauki:

  http://wyborcza.pl/1,75400,15121444,Neuroseksizm_uczonych__czyli_draka_o_plec_mozgu.html

  co z kolei wywołuje repliki uczonych i publicystów:.

  http://www.rp.pl/artykul/1070385-Ta-drobna-roznica--w-glowie.html

  Odmawiam brania w tym udzialu; nie będę tego czytał ani komentował.

  Istnieje granica bzdury. Tezy gender studies są OCZYWISTĄ bzdurą i nie można z tym poważnie dyskutować. Gender studies to nie jest „łysenkoizm” - bo śp.Trofim Łysenko przynajmniej przeprowadzał (i starannie fałszował...) doświadczenia. Nawet szamanizm ma w porównaniu z gender studies jakieś podstawy naukowe.

  Jeżeli zaczniemy dyskutować z takimi osóbkami jak np. pani „profesorka” Magdalena Środowa, to stracimy trzy lata, w końcu być może rozwiążą wydziały „gender studies” na polskich uniwersytetach – ale w międzyczasie pojawi się „profesorka” Czwartkowa, dowodząca, że nie ma żadnych różnic między małpą, a wielorybem – a potem profesorka Piątkowa, która zrobi doktorat wykazując, że pchły to zmutowane mamuty, które w tej postaci przetrwały globalne ochłodzenie. Gdy po pięciu latach zwalczymy te teorie, pojawią się następne hochsztaplerki i hochsztaplerzy...

  I tak można by stracić całe życie na dyskusjach z mętniakami. O rzeczach OCZYWISTYCH się nie dyskutuje – chyba, że ktoś znajdzie jakieś miażdżące dowody, że jest inaczej, niż myślimy.

  Gender studies to po prostu jedno z narzędzi marksistów do rozwalania normalności. Powodem zaś, dla którego różne „profesorki” się tym zajmują są (a) pieniądze (b) ideologiczne lewactwo (c ) to, że gender studies to miejsce, gdzie stare lesby wyłapują młode naiwne ciałka.

  A dlaczego to-to istnieje na uniwersytetach? Bo „Wielki Wschód” polecił to-to otwierać (i via UE daje na to pieniądze). Więc lewacy posłusznie otwierają. Natomiast nikt normalny tam nie zagląda! Tekstów „genderystek” nie da się czytać, bo używana jest w nich „naukawa”, czyli kompletnie niezrozumiała, terminologia. Człowiek normalny musiałby spędzić miesiąc na przetłumaczeniu tego na język polski – by stwierdzić, że jest to po prostu bełkot, przy którym pierwszomajowe przemówienia I Sekretarzy są arcydziełem precyzji i jasności sformułowań. Nikomu się nie chce zadać sobie tego trudu. Babiszony przyznają więc sobie „licencjaty”, „magisteria”, „doktoraty”, „habilitacje” i „profesury” bez żadnej kontroli.

  Istnienie gender studies to przejaw upadku nauki – co jest z kolei fragmentem upadku cywilizacji. Ja swój dyplom magisterski już dawno odesłałem Uniwersytetowi Warszawskiemu, bo wstydzę się mieć dyplom tej pseudo-uczelni - więc nic więcej zrobić nie mogę.

  Mogę się tylko śmiać. Bo na nic więcej te genderystki (parę dni temu podałem na Facebooku link do wypowiedzi pani „profesorki” Środowej - http://www.youtube.com/watch?v=ThSkvdN-Ung – więc można samemu tego posłuchać) nie zasługują:

  http://www.youtube.com/watch?v=vK1t-QkqY28

 • 12-12-2013 17:54:00

  Bulwersujący, acz zgodny z trendem, wyrok Sądu Najwyższego

  SN unieważnił mianowicie wyrok z 1952 roku – skazujący śp.Kazimierza Kanieckiego na śmierć za pracę dla wywiadu brytyjskiego.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1038455,title,Sad-Najwyzszy-uniewaznil-wyrok-smierci-dla-Kazimierza-Kanieckiego,wid,16253892,wiadomosc.html

  Cała moja sympatia jest po stronie ludzi, którzy walczyli z sowiecką okupacją – bo choć w 1952 powołano Polską Rzeczpospolitą Ludową to do Października 1956 była to, jak zwał, tak zwał: po prostu sowiecka strefa okupacyjna.

  Jednakże ludzie walczący z tą okupacją dobrowolnie narażali się na to ryzyko – pobierając zresztą w tym przypadku od wywiadu brytyjskiego za to pieniądze– i ponosili konsekwencje. Ja np. w rozmaitych kazamatach spędziłem za PRLu ponad rok – i będę ubiegał się o złotówkę symboliczanego odszkodowania – ale nie za to, że siedzialem, lecz za rozmaite nieprawidłowości. A porządek prawny z tamtych czasów musimy, niestety, uznawać - bo jak cofnąć miliony decyzyj i orzeczeń? Z reformą rolną włącznie...

  Wyrok SN otwiera drogę rozmaitym dziwactwom –  włącznie z próbą unieważnienia (też przecież niesłusznego) wyroku skazującego na śmierć Jezusa Chrystusa. Rację ma p.mec.Marcin Zaborowski mówiący: „ Dzisiejsza decyzja przesądza, że działalność wywiadowcza jest działaniem na rzecz niepodległości, także w powiązaniu z działalnością wywiadu innego państwa demokratycznego

  Czyli: jeśli będę działał na rzecz wyzwolenia Polski spod okupacji Unii Europejskiej i przyjmę za to pieniądze od wywiadu księstwa Liechtenstein lub Stolicy Apostolskiej, to będę skazany na 10 lat – a jeśli na rzecz CIA, to jestem bezkarny!!!!

  A tak naprawdę, to chodzi o pieniądze: „Teraz córka Kanieckiego może wystąpić o odszkodowanie od państwa za śmierć ojca. Mec.Zaborski mówi, że będzie Ją do tego zachęcał”.

  Co do Prawa i Lewa: dziś od 20.00 jestem w Collegium Iuridicum na Uniwersytecie Warszawskim, przy ul. Lipowej 4

 • 12-12-2013 16:20:00

  Zmarł Zbigniew Pokarowski

  Z wielką przykrością zawiadamiam o nagłym zgonie naszego wiernego sympatyka, Zbigniewa Pokarowskiego. Wspaniały Człowiek! 

  Pogrzeb w sobotę o 11.00 we Wrocławiu w kaplica cmentarza przy ul.Barckiej.

 • 11-12-2013 23:55:00

  Jutro - o godz. 12.00 czat czytany a o 20.00 Uniwersytet Warszawski

  Collegium Iuridicum przy ul. Lipowej 4.

  a w Mławie - bardzo ciekawie....

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  gdzie już można kupić moja najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  Warto zamówić je już teraz, żeby na pewno doszły przed Świętami Bożego Narodzenia, jeżeli zdecydują się Państwo na taki prezent dla najbliższych.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

  Przypominam naszym sympatykom zamieszkałym poza granicami kraju, że zakup książek z wysyłką zagraniczną należy ustalić mailowo pod adresem books@korwin-mikke.pl

 • 10-12-2013 12:12:00

  O 12.30 i 12.50 jestem III Programie Polskiego Radia

  Zapraszam do "Trójki"

 • 10-12-2013 01:43:00

  Kapitalny sondaż, i zaproszenie do Ursusa!

  P.Marcin Czyżewski znalazł w Dzienniku Zachodnim:
  SONDA
  Która partia powinna rządzić w Polsce?

  PO 19%
  PiS 29%
  SLD 9%
  Ruch Palikota 8%
  PSL 1%
  Inna 34%
  Z komentarzem: 

  To KNP z 15 % jak nic 
  żródło: dziennikzachodni.pl

  Przypominam, że na wiosnę w Rybniku uzyskalem 8% (ale tam startowali lokalni kandydaci, ktorzy wzięli wiele glosow) a w sondażu na Śląsku KNP miał 11%

  Dziś o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Ursusa i okolic do Restauracji Osteria Piemonte. Czatu czytanego dziś nie będzie

  Chcących zrobić bliskim prezent na Gwiazdkę z książek zapraszam do naszej księgarni, a sympatykom zza granicy proszę o kontakt mailowy books@korwin-mikke.pl, gdyż wysyłka zagraniczna jest droga...

 • 09-12-2013 12:27:00

  O godz. 14.15 jestem Radio Live a o 15.50 w Superstacji

  O godz. 14.15 zapraszam  do Radia Live http://polskalive.pl

  W audycji "Janusz Korwin-Mikke na żywo" będziecie mogli Państwo porozmawiać ze mną - dzwoniąc do studia pod numer 22 60 77 556

  a o godz. 15.50 jestem w SuperStacji

  Jutro, we wtorek będę w Ursusie, w środę w Mławie, a w czwartek na Uniwersytecie Warszawskim w Collegium Iuridicum

  Zapraszam do naszej internetowej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  gdzie już można kupić moja najnowszą książkę pt. „Historia według Korwina” (z autografem lub bez). Przygotowałem dla Państwa promocje świąteczne – taniej kolekcję moich książek z autografem oraz kilka kolekcji tematycznych – prace na temat podatków, ekonomiczne, historyczne i inne. Również można zakupić najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty, pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

  Warto zamówić je już teraz, żeby na pewno doszły przed Świętami Bożego Narodzenia, jeżeli zdecydują się Państwo na taki prezent dla najbliższych.

  I dodatkowo dostępna jest książeczka z wyborem rysunków zmarłego pół roku temu naszego wieloletniego współpracownika Arka Gacparskiego pt. „Piórkiem i tuszem” przygotowana przez jego żonę.

 • 08-12-2013 23:58:00

  Skąd się biorą dzieci?

  Na moim FaceBooku odezwal się p.Radek Polit: „Mówiąc pana językiem kłamie pan, że przyczyną niskiego przyrostu naturalnego są emerytury - bo chyba każdy wie, że przyczyną jest wynalezienie skutecznej i łatwo dostępnej antykoncepcji. Tak, że tutaj ma pan duży minus za niewiedzę natomiast (...)

  Na co odpowiedzialem:" Myli sie Pan. Antykoncepcja jest NARZĘDZIEM, przy pomocy którego realizuje sie cel :"Nie mieć dzieci". A chodzi o to, by posiadanie dzieci znów stało się CELEM. Choć też z kolei raczej było ŚRODKIEM, by zapewnić sobie spokojną starość".

  Pogłębię nieco temat. Na przykład: pistolety wynaleziono po to, by w razie czego zabić człowieka. Ale choćby wszyscy mieli pistolety, to jednak ludzie by sobie żyli.

  Czyli: nie musimy robić użytku ze spluwy. Jeśli natomiast Amerykanie z karabinów powybijali bizony, to chyba p.Polit nie powie, że przyczyną wyginięcia bizonów był karabin? Nie. Przyczyną było to, że chcieli jeść bizoninę...

  Podobnie można mieć prezerwatywę – i nie zrobić z niej użytku. Przyczyną jej użycia nie jest fakt, że istnieje i ją posiadamy – lecz fakt, że obecna cywilizacja nie chce mieć dzieci. A nie chce – bo nie widzi  takowej potrzeby.

  Ludzie mówią – nawet p.Piotr Kraśko mi to dziś sugerował: Ludzie chcą mieć dzieci dla przyjemności posiadania dzieci”. Otóż tak: w wyniku ewolucji ci ludzie, którzy lubili mieć dzieci mieli  nie tylko spokojną starość – ale i rozmnażali się szybciej niż ci, którzy dzieci mieć nie lubli. Ta selekcja jest automatyczna...

  ...i tylko dzięki temu jakiekolwiek dzieci jeszcze się rodzą! 

  No, a tak w ogóle to dzieci  już nie mamy, bo zostały upaństwowione - więc nie możemy cieszyć się ich posiadaniem...

  Mamy z nimi tylko kłopoty...

 • 08-12-2013 11:46:00

  Dziś jestem pod koniec "VViadomości" w TVP1

  Dzisiejsza rozmowa z p.Piotrem Kraśko zacznie się pod koniec VViadomości" TVP1, czyli ok.20.00 - a potem o 20.08 przeniesie się do TVP INFO - do propgramu "Minęła 20.ta".  Dziwne...

  A o 21.00 dopiero spotkanie na http://NPTV.pl

  Zapraszam do naszej księgarni na świąteczne promocje mojej nowej książki, także nowa książka Stanisława Michalkiewicza ukazała sie niedawno..

  Przepraszam za brak wpisów: peregrynacje po Małopolsce trochę mnie zmęczyły., a roboty huk.. 

 • 06-12-2013 23:57:00

  Wracam z Tarnowa...

  Bardzo zła droga... szklanka...

  więc opóźnienie..

 • 05-12-2013 14:15:00

  Po co idziemy do Unio-Parlamentu?

  Zanotowałem niepokojące zjawisko. Sondaże w miastach nadal dają nam te 5,3%-5,6%, ogólnopolskie 4%, 4,6% - natomiast sondaż TNS do PE dał nam 2%.

  Jest to niepokojące – bo przywykliśmy, że do PE mamy nieco lepsze wyniki, niż w sondażach do Sejmu. To może być zwykłe odchylenie losowe, to może być (co bardzo prawdopodobne - sądząc po innych sondażach tej firmy) manipulacja – ale może też oznaczać, że nasi sympatycy nie mają zamiaru pofatygować się do urn by poprzeć nas w wyborach do tego idiotycznego ciała.

  Więc może powiedzmy, po co tam idziemy.

  Nie idziemy tam po to, by cokolwiek „załatwić dla Polski”. Każdy, kto Państwu to mówi, jest zwykłym oszustem. Jest to nawet sprzeczne z ideą PE, gdzie nie wolno tworzyć grup państwowych – tylko ideowe.

  Spytajcie Państwo obecnych CEPów, którzy twierdzą, że Polska w Unii dużo znaczy – jak to się stało, że nie zdołali wyjaśnić w Brukseli, że robienie w Polsce „szczytu” akurat 13 grudnia – a „konferencji klimatycznej” akurat 11 listopada – jest głupotą. Tam nie słuchają nas nawet w takich drobnych sprawach!

  Nie idziemy tam po to, by „naprawiać UE”. Jest to niemożliwe w ogóle – a już na pewno nie może tego robić ta śmieszna instytucja, jaką jest PE. Mogłaby próbować Rada Europejska, z poparciem Komisji Europejskiej – ale one tego, powtarzam, nie zrobią. A Parlament nie ma w tej sprawie nic do gadania.

  Chwała Bogu zresztą.

  Idziemy tam po to, by walczyć z narzucaną nam mega-biurokracją i korupcją. By zdemaskować aferzystów od „świńskiej grypy” (do dziś nikomu włos z glowy nie spadł – a kilkadziesiąt miliardów poszło w błoto!), od „walki z globalnym ociepleniem” (tu nawet do dziś nie ma świadomości, że to gigantyczna afera). Gdy za korupcję odwołano Komisję Europejską – też nikt z tych unio-złodziei nie trafił przed oblicze żadnej prokuratury! A istnieje takowa w Unii – i będziemy ją nieustannie angażować i organizować konferencje prasowe na ten temat. Na Zachodzie gazety jednak o tym piszą. 

  Idziemy tam po to, by nieustannie przypominać, że cała czołówka UE to socjaliści, komuniści i inna Czerwona Hołota. Nigdy dość przypominania tego.

  Idziemy tam po to, by mieć pieniądze na biura poselskie. Jeśli wejdzie nas choć pięciu, będziemy mogli mieć takie biura we wszystkich województwach. Inne partie mają ogromne pieniądze z podatków – my nie. To przynajmniej weźmiemy trochę z Unii.

  Idziemy tam po to, by wzorem p.Nigela Farage'a (CEP, UKiP) ośmieszać na każdym kroku federastów, by wzorem p.Godfryda Blooma (CEP, UK) pokazywać mechanizmy działania biurokracji. By przyczynić się do jak najszybszego rozwalenia unio-kracji. Chcemy pozostać w Układzie z Schengen (jak Norwegia) – ale nie zależeć od tych idiotów, którzy zakazują obcinania szczeniakom ogonów - ani od łapowników, którzy (wziąwszy gruby szmal od producentów świetlówek) zakazali używania żarówek. Chcemy pozostać w Europejskim Obszarze Gospodarczym rozszerzyć go, i zlikwidować wszystkie restrykcje; ale po co nam do tego ta cała „Unia”?

  Idziemy tam wreszcie, bo jako CEPy będziemy bardzo poważnie traktowani przez aparat administracyjny w Polsce. Być może tu – ale tylko tu - będziemy dzięki temu mogli coś załatwić.

  I to wszystko.

  Nie wierzcie tym, co przedstawiają piękne programy, co też to oni w Unio-Parlamencie zdziałają. To są albo cwani oszuści – albo, co gorsze, idioci, którzy sami w to wierzą.

  My nie chcemy i nie będziemy Państwa okłamywać!

  ===

  Dziś – we CZWARTEK, 5 grudnia o 17.30- ogromne spotkanie w Krakowie:

  Rotunda, Centrum Kultury, Oleandry 1

  a o 20.00 - Skawina, Restauracja Chłopska, ul. Sobieskiego 4

  W PIĄTEK - 6 grudnia o godz. 9.30 Wykład w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego nt. Libertarianizmu (zamknięte - tylko dla studentów!!) po czym:

  17.00 Bochnia, Hotel Bochnia, ul Poniatowskiego 24 i

  20.00 Tarnów, Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10

 • 05-12-2013 11:20:00

  Chat o 12.00 normalnie (mam nadzieję/...)

  Chat o 12.00 normalnie (mam nadzieję/...)

 • 04-12-2013 12:25:00

  Coś o Rabkolandzie. Potem Podhale i Małopolska

  Wczoraj byłem – a i dziś nadal jestem – w Rabce, stolicy Rabkolandu. To, niestety, nie jest autonomiczna Ziemia Polska z własnymi (niskimi, oczywiście – bo Eugeniusz Wiecha jest zawziętym zwolennikiem KNP) podatkami – a parkiem zabaw dla dzieci.

  Rabkolandu nie obejrzałem, bo zimą zamknięty – ale otrzymałem kolejną KSIĘGĘ RABKOLANDU, czy XII numer „Polskich Rekordów i Osobliwości”. Aż przyjemnie popatrzeć, że mimo wysiłków biurokratów fantazja w narodzie nie ginie. Ludzie chcą się wyróżniać. Jedni w sposób dość absurdalny, jak skakanie z trówły – a inni przepływają pod lodem bez oddechu 70 metrów.

  Postanowiłem sobie dziennie czytać przed snem o jednym takim wyczynie – mimo, że wydrukowane jest (czego nie znoszę...) – na kredzie. Polacy potrafią.

  Ja też się przemogę.

  Na okładce tego numeru figuruje sam Genio Wiecha, „właściciel największej w Polsce kolekcji miniaturowych karuzel” - zapewne z największą w Polsce miniaturową karuzelą (:P) oraz najbardziej czerwoną krawatką.

  Księga jest do nabycia tu:

  http://www.kiosk24.pl/prenumerata/polskie_rekordy_i_osobliwosci_-_ksiega_rabkolandu.html

  Nie lubiący kredy i/lub wydawania pieniędzy mogą ją sobie składać z fragmentów:

  https://www.facebook.com/polskierekordyiosobliwosci

  Dziś spotkania:

  godz.16.00 - Jabłonka, Restauracja "Kabanos" ul. Spółdzielców 1

  godz.18.00 - Nowy Targ, Biuro Związku Euroregion "Tatry" ul. Sobieskiego 2

  godz. 20.00 - Zakopane, Zakopiańskie Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej, Kasprusie 35a,

  a jutro – we CZWARTEK, 5 grudnia - ogromne spotkanie w Krakowie:

  Rotunda, Centrum Kultury, Oleandry 1

  a o 20.00 - Skawina, Restauracja Chłopska, ul. Sobieskiego 4

  W PIĄTEK - 6 grudnia o godz. 9.30 Wykład w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego nt. Libertarianizmu (zamknięte - tylko dla studentów!!) po czym:

  17.00 Bochnia, Hotel Bochnia, ul Poniatowskiego 24 i

  20.00 Tarnów, Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10

 • 03-12-2013 23:36:00

  Jutro jestem w Jabłonce, Nowym Targu i Zakopanem

  godz.16.00 - Jabłonka,  Restauracja "Kabanos" ul. Spółdzielców 1

  godz.18.00 - Nowy Targ,  Biuro Związku Euroregion "Tatry" ul. Sobieskiego 2

  godz. 20.00 - Zakopane,  Zakopiańskie Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej,  ul. Kasprusie 35a,

  Po wszystkich spotkaniach można zakupić moje książki, w tym najnowszą - wydaną przez 3SMedia  "Historię według Korwina" - wybór artykułów z "Najwyższego Czasu!" na tematy historyczne, moją ocenę powstań narodowych, Powstania Warszawskiego, bohaterów narodowych oraz okresu PRL..

  Książkę można kupić w naszej internetowej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl a także inne nowości m.in wybór rysunków naszego zmarłego pół roku temu genialnego rysownika Arka Gacparksiego.

 • 03-12-2013 00:00:00

  Prawo sprywatyzowane (częściowo)

  P.Piotr Tymochowicz usiłował się ode mnie dowiedzieć, kto wsadził mi nóż w brzuch 20 lat temu – na co odpowiedziałem, że to moja sprawa prywatna – nie rodzinna, nie polityczna, nie mafijna – i nie mam zamiaru tej tajemnicy zdradzać. Na dalsze nalegania pokazałem gest Kozakiewicza.

  Dziś w Radio „POLSKA Live” zadawano mi pytania o politykę karną – i opowiadałem się za bardziej prywatnym podejściem do prawa: to ofiara powinna mieć wpływ na wymiar kary – oczywiście: bez przekraczania maksymalnego wymiaru...

  ...i wtedy uświadomiłem sobie, że to, iż uniemożliwiam ukaranie sprawcy poprzez nie podawanie jego nazwiska to właśnie zastosowanie tej zasady. Mam władzę nie ukarać go – i tę władzę wykonuję.

  Howgh!

 • 01-12-2013 01:15:00

  No, właśnie: jest kolejny sondaż, ogólnopolski:

   

  http://ewybory.eu/sondaz-ewybory-eu-30-11-2013/

  Przypominam, że my mamy dość zawziętych wyborców, w odróżnieniu od wyborców Bandy Czworga. Jeśli z tych 4,6% do urn pójdzie 3%, to przy przewidywanej frekwencji 24% daje to ponad 6%.