Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
92976 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 30-03-2013 23:56:00

  Słoneczko już zaczyna zaglądać na naszą ulicę!

   

   

  https://www.youtube.com/watch?v=0s7co0bGP2Q

 • 30-03-2013 11:29:00

  Dziś Wielka Sobota

  Świat chrześcijański wspomina dzień, w którym Apostołowie oczekiwali Zmartwychwstania Pana - co potem przejmująco opisal św.Paweł ( 1Kor.15):(...) dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? 13 Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. 15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. 16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4. 18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. 

  Rembrandt Harmensz van Rijn - "Złożenie do grobu"

 • 29-03-2013 23:51:00

  Dziś Wielki Piątek:

 • 29-03-2013 08:53:00

  P.Artur Zawisza się poprawia:

   

  Dziś, w Wielki Piątek, o 10.00 (punktualnie) jestem w Radio KIM ( http://radio-kim.pl/ ) na żywo w audycji: „Polityka dla rolnika”

  PS. Chyba WOJNA? P.Artur Zawisza, jeden z leaderów ruchu narodowego zamieścił taki rysunek:

  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/559197_272228962912068_1559060434_n.jpg  

  po czym napisal tak:

  "no dobrze, wszyscy nacieszyli się wieczorną ironiczną ilustracją podejmującą przewrotnie kwestię debaty między narodowcami (ukazanymi z pewną przesadą jako uliczni siłacze) a liberałami (ukazanymi z takąż przesadą jako zniewieściali chłopcy) - na kanwie tej ilustracji narodowi radykałowie szaleli ze szczęścia, zaś liberałowie pałali "świętym" oburzeniem, ale przy okazji znowu próbowano sobie wyjaśnić, czym jest wolność jako przyrodzona cecha natury ludzkiej, a czym liberalizm jako nowożytna ideologia - i dlaczego można być obrońcą i promotorem wolności, nie będąc liberałem ani libertarianiem... ta debata powinna dalej trwać, ale dla (już wielkopiątkowego) uspokojenia nastrojów zmienimy jej tło na równie ironiczne, ale może trochę łagodniejsze..."

  (ze strony: http://www.300polityka.pl/300krotka/tak-antyliberalizm-pedale-taki-obrazek-z-wyplywajacycm-mozgiem-umiescil-artur-zawisza-na-s )

  i wreszcie poprawił rysunek na taki:

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/479891_231317117009652_819761593_n.jpg 

  Jak Bóg chce kogoś pokarać.....

 • 28-03-2013 23:31:00

  Wielki Czwartek – w tym dniu odbyła się Ostatnia Wieczerza. Pora na refleksje o życiu.

  Najpierw refleksja o wczorajszej aferze z sondą WP.pl. JE Donald Tusk uzyskał w niej (do chwili uruchomienia jakiejś maszynki) beznadziejny wynik. Dlaczego?

  Przyczyną było sformułowanie pytania!

  Pytano o program mogący "wyprowadzić Polskę z kryzysu". Ponieważ nawą państwową kieruje p.Tusk, przeto oczywiście ludzie rozumieja przez "wyprowadzenie" - zmianę kierunku. Tym samym p.Tusk nie powinien tu w ogóle otrzymać głosów. 

  Gdyby pytanie brzmiało: "Kto najlepiej przeprowadzi nas przez kryzys?" - p.Tusk by wygrał. Bo wielu ludzi uważa, że nie zmienia się koni w trakcie przeprawy przez rzekę!

  Teraz o przyszłości:

  W tym roku wszyscy pragnący wesprzeć myśl konserwatywno-liberalną mogą i powinni to zrobić – przy okazji zapewniając niektórym dzieciom szczęśliwsze dzieciństwo. Zamieszczam ponownie list Prezesa Fundacji KISIELA (nie mylić ze znajdującą się w lewicowych łapkach Fundacją im.Stefana Kisielewskiego – to nasza fundacja – i nie zwracać uwagi na niezbędną, niestety, frazeologię); proszę za to nie zapomnieć o wpisaniu „Celu szczegółowego”!!!!

    =============                1%   =====================================

         Fundacja Kisiela i Fundacja Happy Kids przygotowują wspólny projekt edukacyjny propagujący samodzielne postawy życiowe wśród dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość sfinansowania projektu z 1% podatku, który osoby rozliczające PIT mogą przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. Skala przedsięwzięcia zależy, więc od Was. By wesprzeć przedsięwzięcie wystarczy w odpowiednie pola deklaracji wpisać:

  1. numer KRS –                  0000133286

  2. cel szczegółowy 1%: „Fundacja Kisiela”.

     Zachęcamy też do zaznaczenie pola wyrażającego zgodę na przekazanie Państwa danych - Fundacji, oraz wpisanie dodatkowo adresu e-mail w kolejnym polu. Zaznaczenie tych pól umożliwi nam w przyszłości kontakt z Państwem i choćby złożenie podziękowań.

     Żeby sprawnie wypełnić Deklarację zachęcamy do skorzystanie z bezpłatnego programu do wypełniania deklaracji z którego mogą Państwo skorzystać w trybie on-line pod adresem https://www.eopp.pl/pit/happykids

                Proszę przy tym pamiętać o wpisanie celu szczegółowego.

                                                     Adam Woch

                                            Prezes Fundacji Kisiela

  =====

  Wreszcie o sprawach bieżących.

  W sondażach idziemy w górę, jesteśmy zauważalni coraz bardziej, bariera już-już pęka... ale od tego pieniędzy w kasie nie przybywa. A wybory w Mikołowie i Rybniku juz za trzy tygodnie!

  Gdyby mogli Państwo wesprzeć – z pieniędzy już opodatkowanych, niestety - nasz Fundusz Wyborczy – to bardzo by się to przydało, bo walka będzie niewątpliwie bardzo ostra! Mam ogromne szanse wygrać z kandydatami PO i PiS – nie oni są najgroźniejsi – i są bardzo duże szanse na to, że w Senacie pojawi się pierwszy po wojnie przedstawiciel Prawicy.

  Przypominam numer konta Funduszu Wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego 

                 61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  =====

 • 28-03-2013 00:17:00

  Czyja manipulacja? "Zdumiewający" skok notowań JE Donalda Tuska

  Jak już podałem na ONET.cie i twitterze, doszła mnie smutna wiadomość, że tylko 14,3% internautów wierzy, że tylko program Nowej Prawicy może wyciągnąć Polskę z kryzysu; 26% nadal ufa WCzc.Jarosławowi Kaczyńskiemu, a 31% JE Donaldowi Tuskowi.

  Bardzo mnie to zmartwiło.

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

  Chociaż... wyjście przed SLD też się liczy. No - i proszę zauważyć, że umieszczono mnie na samym końcu...

  Jednak internauci są czujni. Jeden z nich notował kolejne wyniki tej sondy:

   

  ====

  ===

   

  Proszę zauważyć, że do tej godziny ja mialem 18%, Prezes PiS 31% - a Prezes PO raptem 10% !!

  I oto wieczorem dzieją się dziwne rzeczy:      

  ===

  Czyli, jak łatwo wyliczyć, p.Tusk do obiadu miał 10,19% zwolenników - a między obiadem i kolacją: 62%!!

  Wierzymy w cudy?

  ===

  Notowania p.Donalda Duska się potroiły!! Co samo w sobie jest podejrzane. (Czyżby akurat zwolennicy p.Premiera zaglądali na wp.pl wyłącznie po powrocie do domów? Przecież Jego zwolennicy to salariat!). Proszę jednak zauważyć, że proporcje między pozostałymi obiektami ankiety pozostają praktycznie niezmienione!!

  A to już jest statystycznie nie do pogodzenia z tym wzrostem.

  Albo PO ma jakąś maszynkę do „dosypywania głosów” - albo wp.pl sfałszowała wyniki.

  Mocno opowiadam się za pierwszą hipotezą...

 • 27-03-2013 21:28:00

  Coraz wyraźniej idziemy w górę. I jeszcze o Stadionie Narodowym

  Radio Dla Ciebie zamieściło wywiad ze mną n/t Stadionu Narodowego - z następującym wprowadzeniem:

  Stadion Narodowy trzeba rozebrać, bo jest on przeklęty - nawołuje w mediach Janusz Korwin Mikke. Lider Kongresu Nowej Prawicy namawia też, żeby m.in. z tego powodu dzisiejszy mecz reprezentacji Polski z San Marino zbojkotować.

  Dźwięk: PRZEKLĘTY

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/przeklety/1208

  Otóż (1) ja nie chcę SN rozbierać, bo jest przeklęty – lecz dlatego, że jest niepotrzebny i kosztowny. Uważam też, że kibice powinni byli tę imprezę zbojkotować – dokładnie tak samo, jak powinni by zbojkotować mecz np. z „Józefowią” - nie dlatego, że stadion jest „przeklęty”, lecz dlatego, że to po prostu nie jest przeciwnik dla reprezentacji Polski. San Marino byłoby sensacją na boisku rybnickiego ROW-u – ale twierdzę, że z ROWem przegrałoby wyżej, niż z reprezentacją. Bo ta po prostu nie umie grać z frajerami. Traktuje ich ustawienie poważnie, analizuje taktykę, przeprowadza skomplikowane manewry... A tu trzeba po prostu kopać na bramkę – i tyle.

  A Ukraińcy będą rozbierać stadion we Lwowie.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-stadion-we-lwowie-bedzie-rozebrany,1,5454021,wiadomosc.html

  I słusznie – tylko dlaczego dopiero po roku?

  =====

  Nawet TVN24 zauważyła łaskawie, że mamy już prawie 5% (dziękuję red.Sianeckiemu i mjrowi Fiszerowi):

  http://www.facebook.com/photo.php?v=489355071113348

  A na wp.pl podano, że 14,3% internautów wierzy, że tylko Nowa Prawica ma program wyprowadzający Polskę z kryzysu. Ale... ktoś podejrzał kuchnię tej ankiety. Zaraz po północy to pokażę!

  To zaś - nasza rosnąca popularność - wścieka PiSmenów i inych łże-prawicowcow:

  http://dorzeczy.pl/janusz-korwin-mikke-nie-bedzie-polskim-beppe-grillo/?fb_comment_id=fbc_490422454344505_4784941_490535410999876#f3269b42e3fc5be

  Spokojnie, panie Gursztyn – ja nie będę „polskim Józiem Grillo”. Będę kimś znacznie straszniejszym dla obecnego układu PO-PiS + przystawki! Wyrwę im nie serce – ale koryto!

  PS. Obsikiwał mi jeszcze podobno nogawki p.Paweł Burdzy w „Sieciach

  http://www.youtube.com/watch?v=z-E3PJp_ncM

  Nie przeczytałem tego tekstu – nie mam czasu, w Sieci nie znalazłem - ale podobno wlaściwej odpowiedzi udzielił kol.Wojciech nie-magister Zarzycki:

  http://www.youtube.com/watch?v=BUxXF5cAuSk&list=UUXRfrTqW6Iy220sHUsnQbwg&index=2

 • 26-03-2013 13:44:00

  Będę w "Radio dla Ciebie" - o 14.tej skrót, po 16.tej - pełny wywiad.

   

  http://www.rdc.pl/

  Na temat "Stadionu Narodowego"... Kawałek mojego tekstu zx "ANGORY":

   

  Polacy zachodzą w głowę, jak to się stało, że już w drugiej i w szóstej minucie bracia-Ukraińcy wsadzili nam dwa gole – a i potem, szczerze pisząc, nie było wiele lepiej. Bo może drużyna to, a może trener tamto, a może premie niewłaściwe?...

  Nic z tych rzeczy. Powiedzmy sobie jasno: to jest Stadion Przeklęty.

  Ten stadion przeklęty jest od urodzenia. Powstał na gruncie zrabowanym prywatnym właścicielom. Najpierw za rządów PiSu miano go wybudować za 400 milionów – z czego, jak twierdziła wtedy „Gazeta Wyborcza”, politycy i urzędnicy chcieli ukraść 100 milionów. Potem do władzy dorwały się Platforma i PSL – i Stadion kosztował już prawie dwa miliardy złotych. Ile z tego ukradziono? Podejrzewam, że nawet JE Donald Tusk nie wie. Kradł na tym, kto mógł.

  I te ukradzione miliony wiszą nad tym stadionem – i przynoszą pecha.

  Przyniosły pecha już na Euro2012 – gdzie nasza drużyna, pełna zapału, zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie. Przyniosła pecha i potem, gdy „Coś” podjęło decyzję o nie zamykaniu dachu – a Niebiosa spowodowały wyjątkową ulewę. Nie udał się na nim koncert Madonnie. Przyniósł pecha i teraz.

  I nic nie pomogą trąbki strażaków (p.Waldemar Pawlak, jako premier, wynajął wtedy ten Stadion samemu sobie – jest Naczelnikiem Straży Pożarnych - na paradę orkiestr strażackich... za symboliczną złotówkę!). Nic nie pomoże, że p.Leszek Miller planuje tam zrobić jakąś promocję Sojuszu... Niech urządza! Ten stadion jest przeklęty – i kropka.

  ONI przecież nadal używają go do wszelkich przekrętów. Tak samo jak LOT, KGHM, ORLEN i inne spółki państwowe – służy do zatrudniania ICH ludzi za ciężkie (nasze!) pieniądze. Utrzymanie tego stadionu kosztuje sześć milionów miesięcznie!!

  O, właśnie. Warto się zastanowić, czy to Fatum, które spuściło na otwarty stadion ulewę, nie dało nam symbolicznie do zrozumienia, o co chodzi? (...)

 • 25-03-2013 16:34:00

  Jest już wykład z Wrocławia. Jest i prośba...

   

  http://www.youtube.com/watch?v=CbaFW4EPpqw

  http://www.youtube.com/watch?v=EUEcqnWh3uE

  I ta prośba:

  Na walkę z GLOBCIEM wydała Unia 900 mld €uro

  Czyli na jednego unio-europejczyka prawie 2000€.

  Czy nie warto wydać paru złotych, by pomóc wejść do Senatu człowiekowi, który z tym kretynizmem walczy?

  I powie parę ostrych słów. I zażąda postawienia winnych przed Trybunałem Stanu?

  Konto wyborcze KNP:

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

 • 24-03-2013 13:47:00

  Zapraszam dzis o godz. 20.00 na NPTV.pl. Jest już SuperStacja:

  Jak zwykle o godz. 20.00 audycja na NPTV.pl

  Jutro jestem o godz. 11.00 w radio WNET http://www.radiownet.pl/sluchaj

  Pytania można mi zadawać dzwoniąc pod tf 509 330 374

  Można mnie słuchać również na telefonach komórkowych – a jak to tu:

  http://www.radiownet.pl/#/strony/jak-sluchac

   

  a wieczorem o godz. 20.00 zapraszam na videoczat na http://czat.NPTV.pl

   

  Także dziś wieczorem można mnie było zobaczyć o godz. 22.40 w SuperStacji.

   

  http://www.youtube.com/watch?v=7yK-MVjbRe8

 • 23-03-2013 23:43:00

  Najnowszy sondaż („Homo Homini”):

   

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kwasniewski-ciazy-palikotowi-sensacyjny-sondaz_313414.html

  Czytamy: Janusz Palikot ma co prawda słabe wyniki w sondażach (Homo Homini z początku lutego dla wp.pl dawało mu 7 proc. poparcia), to jednak sojusz z Aleksandrem Kwaśniewskim pozbawiłby go całkowicie miejsca w parlamencie. Gdyby jego Ruch startował do Sejmu nie pod własną nazwą, ale pod szyldem Europa Plus, uzyskałby tylko 4,6 proc. poparcia. To o prawie 3 punkty proc. mniej niż notowania sondażowe samego Ruchu Palikota.

   

  Dlaczego Kwaśniewski ciągnie w dół Janusza Palikota? - Nazwa Europa Plus nic nie oznacza, nie wiąże się z żadnym programem politycznym i rozmywa wyrazistą tożsamość samego Ruchu Palikota. Po drugie, Kwaśniewski od dawna nie uczestniczy w polityce i wyborcy mogą go po prostu nie pamiętać. Poza tym wyborcy Palikota są młodzi, liberalni i antykomunistyczni. I były prezydent może ich po prostu odstraszać ze względu na swój PRL-owski rodowód - mówi nam prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW.

   

  Tymczasem lewica spod znaku SLD w przeprowadzonym dla nas sondażu uzyskała 13,3 proc. poparcia. A na czele bez zmian. PO wygrałaby wybory, dostając 29,6 proc. Na drugim miejscu uplasowałby się PiS (27,6 proc.). Do Sejmu nie weszłaby też Solidarna Polska (2,9 proc.) i PSL (4,7 proc.), ale ludowcy otrzymaliby i tak lepszy wynik niż Europa Plus.

   

  I szybko dodajemy: to 82,7% Czyżbyśmy razem z PJN, PR i UPR mieli 17,3% ?

 • 22-03-2013 14:57:00

  Jak to było we Wrocławiu?

  Niedługo będzie pelna relacja ze spotkań we Wroclawiu i w Prudniku. Na razie uczciwa relacja w "Gazecie Obywatelskiej":

  http://gazetaobywatelska.info/blog/showEntry/390

  A tu mozecie Państwo przeczytać bluzgi polskojęzycznej "Gazety Wrocławskiej":

  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/787420,korwin-mikke-we-wroclawiu-rozstrzelac-unijnych-urzednikow,id,t.html?cookie=1

  A tu tytułem uwertury - to, co ja naprawdę powiedziałem:

  http://www.youtube.com/watch?v=DqeF327mQUA

  -----

  W niedzielę o 22.40 jestem w "SuperStacji"

  =====

  Przypominam, że w tym roku wszyscy pragnący wesprzeć myśl konserwatywno-liberalną mogą i powinni to zrobić – przy okazji zapewniając niektórym dzieciom szczęśliwsze dzieciństwo. Zamieszczam list Prezesa Fundacji KISIELA (nie mylić ze znajdującą się w lewicowych łapkach Fundacją im.Stefana Kisielewskiego – to nasza fundacja – i nie zwracać uwagi na niezbędną, niestety, frazeologię); proszę za to nie zapomnieć o wpisaniu „Celu szczegółowego”!!!!

                                       1%

         Fundacja Kisiela i Fundacja Happy Kids przygotowują wspólny projekt edukacyjny propagujący samodzielne postawy życiowe wśród dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość sfinansowania projektu z 1% podatku, który osoby rozliczające PIT mogą przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. Skala przedsięwzięcia zależy, więc od Was. By wesprzeć przedsięwzięcie wystarczy w odpowiednie pola deklaracji wpisać:

  1. numer KRS –                  0000133286

  2. cel szczegółowy 1%: „Fundacja Kisiela”.

     Zachęcamy też do zaznaczenie pola wyrażającego zgodę na przekazanie Państwa danych - Fundacji, oraz wpisanie dodatkowo adresu e-mail w kolejnym polu. Zaznaczenie tych pól umożliwi nam w przyszłości kontakt z Państwem i choćby złożenie podziękowań.

     Żeby sprawnie wypełnić Deklarację zachęcamy do skorzystanie z bezpłatnego programu do wypełniania deklaracji z którego mogą Państwo skorzystać w trybie on-line pod adresem https://www.eopp.pl/pit/happykids

                Proszę przy tym pamiętać o wpisanie celu szczegółowego.

                                               Adam Woch

                                            Prezes Fundacji Kisiela

  =====

  Natomiast gdyby mogli Państwo wesprzeć – z pieniędzy już opodatkowanych, niestety - nasz Fundusz Wyborczy – to bardzo by się to przydało, bo walka będzie niewątpliwie bardzo ostra! Mam ogromne szanse wygrać z kandydatami PO i PiS – nie oni są najgroźniejsi – i są bardzo duże szanse na to, że w Senacie pojawi się pierwszy po wojnie przedstawiciel Prawicy.

  Przypominam numer konta Funduszu Wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego 

                 61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

 • 22-03-2013 13:06:00

  Zaproszenie

  W Światowy Dzień Młodzieży, 24-III-2013, niedziela, zapraszam na godz.14.00 do nowej siedziby Kongresu Nowej Prawicy – w Warszawie, przy ul.Wilczej 29A lokal 4A – z bramy w podwórko po lewej, kod: 100#2902.

  Przed otwarciem siedziby o 13.45 odbędzie się briefing dla dziennikarzy

  Okazją jest:

  - wyjście przez Kongres Nowej Prawicy na pierwsze wśród partyj politycznych miejsce w liczbie „polubień” na FaceBooku

  - przekroczenie liczby 50 milionów (w rzeczywistości grubo ponad 51 milionów) wejść na mój blog na ONET.pl

  - przekroczenie liczby 100.000 polubień mojego profilu na FaceBooku.

  Poza skromnym poczęstunkiem przewidujemy atracje dla ducha...

   

                                             Janusz KORWIN-MIKKE

                                             Prezes Kongresu Nowej Prawicy

   

  (Przepraszam - wczoraj pole w Rybniku  znów mi zwariowało!)

 • 21-03-2013 17:38:00

  No, i okazało się, że "S" sama zatrudnia ludzi na "śmieciówkach"

  a ja przekroczylem wreszczie 100.000 polubień. Z tej okazji będzie za parę godzin ZAPROSZENIE Teraz lecę na spotkanie w Lyskach.

 • 19-03-2013 21:11:00

  Ci związkowcy to zupełnie normalni ludzie! Jutro: Wrocław i Prudnik

   

  Czytając deklaracje towarzyszy związkowców ktoś mógłby odnieść wrażenie, że są to (tfu!) socjaliści, którzy zamiast kapitalizmu chcą wprowadzać jakąś "sprawiedliwość społeczną”, albo i co gorszego.

   

  Tymczasem, gdy przychodzi co do czego, to okazuje się, że to owce w wilczej skórze.

  Gdy tylko odzyskali kamienicę w Poznaniu:

  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13580025,_Moga_wykupic_mieszkania__ale_tylko_po_cenach_rynkowych_.html

  od razu oświadczyli, że dotychczasowi lokatorzy mogą albo wykupić mieszkania po cenach rynkowych, albo zacząć płacić rynkowe czynsze – albo: won!

  OK - tylko: po co się wygłupiają z tą „walką o prawa lokatorów”?

  =====

  JAK BRONIŁEM WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ:

   

  Walka o "szmatexy": Lobbing w Senacie w sprawie "szmateksów" zakończony sukcesem! - Janusz Korwin-Mikke jako skuteczny lobbysta w sprawie obronie konsumentów i małych przedsiębiorstw - nagranie z 2002 roku

  z=====

  PS. Juitro spotkania we:

  Wrocławiu: 

   

  • Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Politologii, ul. Koszarowa 3Aula A/B.
  •  
  •  
  • I w Prudniku:

   

   

   

   
 • 19-03-2013 09:40:00

  Oglądałem wczoraj w TVP przez kilka minut p.Pawła Kukiza

  Oglądałem wczoraj w TVP przez kilka minut p.Pawła Kukiza w programie p.Tomasza Lisa. Odszedłem głęboko zniesmaczony.

  Przede wszystkim p.Kukiz, zamiast mówić, o co Mu chodzi, bełkotał o konieczności zwrotu podmiotowości obywatelom i serwował same podobne ogólniki. Z widocznym brakiem przekonania zresztą. Ani jednego konkretu. Jak On sobie wyobraża rządzenie obywateli – i w czym lepsza jest sytuacja obywatela, któremu coś narzuci Większość od obywatela, któremu coś narzuci „Rząd”?

  P.Lis również bełkotał. Nie podał np. przykładu wprowadzenia JOW na Ukrainie. Nie spytał: „Czy skoro taką rolę przypisuje Pan kolejności na listach, to czy zadowoliłoby Pana, by na kartce wyborczej nazwiska były umieszczone losowo, na każdej inne (tzn: we wszystkich możliwych permutacjach)? Nic – slogany, slogany, slogany.

  Odniosłem wrażenie, że p.Lis dostal bojowe zadanie wypromowania p.Kukza – tak, jak śp.Alfred Miodowicz otrzymał w swoim czasie służbowe polecenie "przegrania dyskusji" w TVP z p.Lechem Wałęsą -  a p.Kukiz utrudnial Mu to ze wszystkich sił.  

 • 18-03-2013 13:19:00

  Kilka zawiadomień: Przemyśl, przede wszystkim:

  Dziś o 20.00 normalny v-chat z czytanych na żywo pytań

   

  Jutro (19-III) Przemyśl.

  O 15.00 wykład: "Gospodarcze nonsensy i euro-nonsensy"

  Instytut Politologii i Polityki Regionalnej

  Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej

  ul. Tymona Terleckiego 2

   

  O godz.18.00

  Klub „Trzy Papryczki”

  Wybrzeże marsz.Piłsudskiego 7

  Odczyt: "Europa pod okupacją

   

  We środę:

  Wrocław 13.00

  Prudnik 18.00

 • 17-03-2013 00:04:00

  Łechtanie Lewiathana

   

  Po wczorajszym wpisie otrzymałem e-mail pelen oburzenia, że staję po stronie Lewiathana przeciwko Walczącym o Wolność pastafarianom. Jest to całkowite nieporozumienie.

  Pastafarianie powinni mieć wolność uprawiania swojego kultu, padania na twarz przed Potworem Spaghetti i zlizywania ketchupu z Jego stóp – i nikt im chyba tego nie zabrania. Tu natomiast pastafarianie żądają czegoś od państwa – a nie państwo od nich!!

  Okupujące obecnie Polskę państwo – III Rzeczpospolita – zawarło z mieszkańcami tych ziem pacta conventa – Konstytucję, zatwierdzoną niejako przez obie strony. Konstytucja daje państwu władzę ustanawiania praw, jak również kontroli dzialających w Polsce instytucyj. Państwo dba o porządek w Polsce – pobierając za to haracz zwany „podatkiem”. I pewnym organizacjom nadaje pewne szczególne uprawnienia.

  I pastafarianie chcą takie uprawnienia – których nie posiadają inne grupy ludzi – otrzymać. To oni – a nie państwo – uruchomili całą machinę biurokratyczną i legislacyjną. A przecież – by działać legalnie – mogli nie robić nic, albo założyć stowarzyszenie zwyczajne – po prostu zawiadamiając administrację, że oto powstali.

  Takie stowarzyszenie nie ma osobowości prawnej – i teraz pastafarianie domagają się, by państwo stworzyło coś całkowicie sztucznego, mającego tę „osobowość prawną” (tu: „kościół”). I państwo ma prawo ich za „kościół” nie uznać.

  A oni przecież i tak mogą się nazywać „kościołem”! Tyle, że nie będą im przysługiwały pewne sztuczne przywileje nadawane właśnie „kościołom” przez państwo. Np. pewne ulgi podatkowe.

  Dlaczego mielibyśmy mnożyć grupy uprzywilejowanych??!?

  A ja bym się jeszcze spytał, co o pastafarianach sądzą rastafarianie – potężny ruch, oparty o religię – którzy przecież w Polsce się nie rejestrują? I jakoś żyją. Czy nie uważają, że pastafarianie robią sobie kpinę nie tylko z kościołów, ale i z nich?

  A co o pastafarianach sądzi np. „Zjednoczony Kościół Reformowany”? Ci (tfu!) „geje” bardzo nie lubią, gdy się z nich kpi...

 • 16-03-2013 12:47:00

  Pastafarianie i inni

  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie zgodziło się na rejestrację Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Pastafarianie protestują i zapowiadają odwolanie się do sądu.

  Pastafarianie nie maja racji – i w sądzie, jak sądzę, przegrają.

  Pastafarianie, skadiną fajni jajcarze, piszą z udanym oburzeniem: "Urząd, podpierając się ekspertyzą, ocenił ilość naszej wiary w Potwora i stwierdził, że... nie wierzymy". Otóż pastafarianie nie mają racji – bo jest to próba ośmieszenia nazwy „kościół”, podobnie jak „homo-śluby” mają na celu tylko ośmieszenie pojecia „małżeństwo”. Nikt nie broni pastafarianom założyć Stowarzyszenia Pastafarian, a homosiom założenia dwuosobowej spółki cywilnej nazywajacej się „Małżeństwo Kowalskiego z Wiśniewskim”.

  Jednak zajmijmy się aspektem czysto prawnym. Otóż ustawa „o gwarancjach wolności sumienia i wyznania” nie zapewnia automatycznego uznania dowolnej organizacji za „związek wyznaniowy” - tylko zostawia to do decyzji Urzędu d/s Wyznań. Urząd ma więc prawo do jej podjęcia. Ustawa wymienia tu kryteria – z których chyba najważniejsze to, czy organizacja „została utworzona w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej”. Urząd miał prawo uznać, że zostala stworzona dla jaj – i chyba ma rację.

  Wielebny Artur Mykowski, przedstawiciel tego kościoła in spe, powiedział: „Stwierdziliśmy, że skoro żyjemy w kraju demokratycznym, to czemu nie mielibyśmy starać się o poszanowanie naszych praw?”. Ma rację: w d***kracji przechodzą nie takie głupoty. Mam jednak nadzieję, że w tym przypadku d***kracja również w sądzie przegra ze zdrowym rozsądkiem.

  Sądzę również jjednak, że i w głosowaniu d***kratycznym: powszechnym, równym, tajnym i bezpośrednim – pastafarianie by przegrali. Założymy się?

 • 15-03-2013 16:31:00

  Rejestracja w Rybniku i Mikolowie zakończona. Mój protest!

   

  Ostatecznie do wyborów stanie osiem Komitetów: PSL. RAŚ, KNP, PO, PiS, SLD, p.Makosza i p.Masłowskiego. Uwaga: Komitety PO i PiS ledwo-ledwo uzbierały podpisy! UPR się wycofała - jak rozumiem, by nie robić nam konkurencji, dziękuję. 

  Natomiast STANOWCZO PROTESTUJĘ przeciwko nie dopuszczeniu do wyborów komitetów „Demokracji Bezpośredniej” i "Kocham Śląsk". Możliwe jednak, że brak rejestracji wyniknął z tej samej przyczyny, dla której i my mieliśmy CZĘŚĆ kłopotów.

  Bo ta sprawa się wyjaśniła. Plotki, że mieliśmy „paręset” podpisów od zbyt młodych mieszkańców okazały się bzdurą: takich było 3 (trzy). Nie wierzyłem w te pogłoski – bo przecież to widać wyraźnie po pierwszych cyfrach PESELu; trudno przegapić...

  Natomiast ok. 300 (trzysta) podpisów było od ludzi spoza okręgu wyborczego. To akurat bardzo łatwo wyjaśnić: w poprzednich wyborach senackich okręg rybnicki był trzy razy większy – i ludzie, pamiętając, że głosowali w okręgu rybnickim, w dobrej wierze mnie popierali. I to samo zapewne dotknęło „Demokrację Bezpośrednią”.

  Natomiast ok.600 podpisów odrzucono nam z powodów - w/g orzeczenia Sądu Najwyższego - nieistotnych. Ponieważ i tak nas zarejestrowano – nie darliśmy kotów...

  =====

  UWAGA: we wtorek najprawdopodobniej jestem w Przemyślu – a we środę na pewno we Wrocławiu: 

 • 15-03-2013 02:47:00

  Czy jest szansa, że JŚw. Franciszek nosił maskę – i teraz ją zdejmie? (jest video!)

   

  Na swoim blogu na onet.pl napisałem:

  Jezuita (!), o.Jerzy Marian kard. Bergoglio, abp Buenos Aires, obejmie Tron Św.Piotra jako Franciszek I. Czekam z dużym niepokojem...

  Dodając optymistycznie: Jezuici zawsze byli podejrzewani o lewicowe, totalitarne skłonności. Ale: zobaczymy!

  Na co odezwał się {~Rafał} - tymi słowy:

  Znalazłem te słowa Papieża Franciszka wypowiedziane w 2007 roku, cytuję: "Żyjemy w części świata o największych nierównościach, która, choć najszybciej się rozwija, to najmniej ukróca cierpienia swoich mieszkańców. Nierówna dystrybucja dóbr trwa, tworząc sytuację grzechu społecznego, która woła o pomstę do nieba". Umieszczam link do strony na której ową wypowiedź znalazłem http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13557632,Nowy_papiez_Franciszek__10_rzeczy__ktore_trzeba_wiedziec.html

  Uważam, że papież ma w 100% rację i jego pontyfikat będzie wskazaniem do opamiętania się w kwestiach propagowania neoliberalnych wartości, które nie mają wiele wspólnego z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Pewnie Pan Janusz powie, że Papież Franciszek to socjalista, a może również nie omieszka stwierdzić, że Jezus Chrystus też jest socjalistą? Jezus Chrystus wiemy z ewangelii ukochał ludzi biednych, słabych, poniżonych. Jezus powiedział nawet, że cyt: "Łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego" oraz drugi cytat" Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi". Jak to się ma panie Januszu do pańskich poglądów? Deklaruje się pan jako katolik, więc rozumiem, że chyba nie śmiał by pan kwestionować nauczania samego Jezusa Chrystusa?”

  Otóż:

  Pańska wypowiedź jest niesłychanie charakterystyczna. Pokazuje, że socjaliści mają na oczach końskie okulary.

  Rozumiem, że Pan twierdzi, że Chrystus popierał równość? Ale-ż zaprzecza temu nawet Pański cytat! Jeśli "Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi", to znaczy, że żadnej równości nie będzie.

  Zmieni sie tylko system wartości.

  A teraz inne cytaty:

  O pannach i lampach oliwnych:

  Mateusza 25:1-13 Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios do dziesięciu panien, które, wziąwszy lampy swoje, wyszły na spotkanie oblubieńca. A pięć z nich było głupich, pięć zaś mądrych. Głupie bowiem zabrały lampy, ale nie zabrały z sobą oliwy. Mądre zaś zabrały oliwę w naczyniach wraz z lampami swymi. A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy. Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż lampy nasze gasną. Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi. A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was (...).

  Przypowieść o talentach (Mateusza, 25, 14-30) – http://biblijni.pl/Mt,25,14-30 cytuję samo zakończenie, bo długa: „... Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".

  Przypowieść o robotnikach w winnicy – gdzie kapitalista płaci za prace w/g cen rynkowych, jawnie odrzucając żądania „sprawiedliwości społecznej”.

  Są i inne. A Pismo Święte wyraźnie mówi: „Nie będziesz miał względów dla ubogiego przy sprawie jego”. Wszystkich trzeba traktować tak samo, bez żadnego „wyrównywania”.

  Uwaga Chrystusa: "Łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego" jest oczywiście bardzo trafna: na bogatych czyhają znacznie liczniejsze pokusy (rozpusta, pijaństwo, narkotyki, rozrzutność itd.) niż na biednych.

  Przechodząc do teraźniejszości: niestety: o.Jerzy Marian kard. Bergoglio, abp Buenos Aires, był socjalistą. Jedyna nadzieja, że kłamał, by dzięki temu w tym przeżartym komunizmem kościele płd-amerykańskim awansować, potem zostać papieżem – i JŚw.Franciszek po zasięściu na Tronie Piotrowym zdejmie, jak Pius IX, maskę.

  Dlaczego tylko w tym nadzieja? Bo tylko nierówność jest twórcza. Wyrównywanie powoduje, że nic się nie opłaca robić.

  Równość jest najgłębiej sprzeczna z zasadami naszej, chaldejsko-żydowsko-chrześcijańsko-grecko-rzymsko-germańskiej cywilizacji, najdoskonalszej cywilizacji. Równość jest uważana w niej za niemoralną. Dlaczego? [UWAGA: trudny kawałek!] Gdyby równość była gospodarczo korzystna, to w walce cywilizacyj zwyciężyłyby te, które właśnie równość uważają za moralną (np. Indianie Navajo). Jednak to my już lataliśmy samolotami – a Indianie Navajo w tym samym czasie żywili się pędrakami. I do dziś nie wnieśli żadnego wkładu w naszą cywilizację.

  W mrowiskach trafiają się pasożyty, które pożerając mrówki od wewnątrz, noszą ich skorupkę i maskę, i jeszcze są karmione przez inne mrówki! Dziś naszą cywilizację przeżarli od środka członkowie wrogiej nam, unijno-socjalistycznej anty-cywilizacji.

  Musimy się bronić – albo nasze mrowisko, osłabione przez pasożyty, zostanie zdobyte przez inne gatunki mrówek – np. żółte albo zielone...  

  I to video

  Jezuici zawsze byli podejrzewani o silne, lewackie odchylenie, ale...  

  ... ale postać Piusa IX daje nam nadzieję! - Janusz Korwin-Mikke o wyborze papieża Franciszka

 • 14-03-2013 18:44:00

  Poprawka daty: nie 26 lecz 24-III

  Dopiero teraz zauważyłem, że 26-III to juz Wielki Wtorek. W zwiazku z tym jubel przekładam na Niedzielę Palmową - bedącą przy okazji "Światowym Dniem Młodzieży" 

  A przecież na FaceBooku i na blogach szaleje głównie młodzież - np. ja, by daleko nie szukać... 

 • 14-03-2013 11:24:00

  1%!! „Obywatele! Jeszcze jeden krok, by stać się prawdziwymi republikanami!” (markiz de Sade)

   

  Boskiemu Markizowi” szło o to, że nie ma pełnej d***kracji, dopóki nie będzie wolno zgwałcić własnej matki.

  Unia Europejska jeszcze tak daleko nie idzie – więc matki mogą na razie spać spokojnie. Inni – niekoniecznie...

  Zresztą i tak niedługo przyjdą muzułmanie i zaprowadzą porządek.

  Zwolennikom nie-tłumaczenia imion przypominam, że będą się wtedy musieli modlić tak:

  Boże Ibrahima, Dawuda, Ishaqa, który pomogłeś Musie wyprowadzić żydów z Egiptu...

  =====

  A na jubel z okazji przekroczenia 50 milionów wejść na ONETcie oraz (mam nadzieję...) 100.000 polubień na FB - odbędzie się we wtorek, 26-III; oczywiście w wyremontowanym już lokalu KNP w Warszawie.

  =====

  Dziś będę na żywo w Radio LIVE o 20.30 (transmisja od 20.tej chyba):

  http://www.polskalive.pl/play_online.php

  Temat:


  Automobilizm, czyli i sport [dla tysięcy] i codzienność [dla milionów] ludzi w państwie kreatywnej księgowości i troski o realizację zasad sprawiedliwości społecznej.

  Kto to jest kierowca, do czego służy samochód, albo fotoinkasent znany pod nazwą fotoradaru, czy zapinać pasy, czym jest droga a czym sędzia Sądu Najwyższego i ile trzeba wypić by stanowić zagrożenie na drogach o tym w najbliższej audycji, w której poznęcamy się nad drogowym totalitaryzmem tzw. państwa którejś tam gospodarki świata. Bezmiar niesprawiedliwości - czwartek 20.00

  =====

  Przypominam, że w tym roku wszyscy pragnący wesprzeć myśl konserwatywno-liberalną mogą i powinni to zrobić – przy okazji zapewniając niektórym dzieciom szczęśliwsze dzieciństwo. Zamieszczam list Prezesa Fundacji KISIELA (nie mylić ze znajdującą się w lewicowych łapkach Fundacją im.Stefana Kisielewskiego – to nasza fundacja – i nie zwracać uwagi na niezbędną, niestety, frazeologię); proszę za to nie zapomnieć o wpisaniu „Celu szczegółowego”!!!!

                                       1%

         Fundacja Kisiela i Fundacja Happy Kids przygotowują wspólny projekt edukacyjny propagujący samodzielne postawy życiowe wśród dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość sfinansowania projektu z 1% podatku, który osoby rozliczające PIT mogą przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. Skala przedsięwzięcia zależy, więc od Was. By wesprzeć przedsięwzięcie wystarczy w odpowiednie pola deklaracji wpisać:

  1. numer KRS –                  0000133286

  2. cel szczegółowy 1%: „Fundacja Kisiela”.

     Zachęcamy też do zaznaczenie pola wyrażającego zgodę na przekazanie Państwa danych - Fundacji, oraz wpisanie dodatkowo adresu e-mail w kolejnym polu. Zaznaczenie tych pól umożliwi nam w przyszłości kontakt z Państwem i choćby złożenie podziękowań.

     Żeby sprawnie wypełnić Deklarację zachęcamy do skorzystanie z bezpłatnego programu do wypełniania deklaracji z którego mogą Państwo skorzystać w trybie on-line pod adresem https://www.eopp.pl/pit/happykids

                Proszę przy tym pamiętać o wpisanie celu szczegółowego.

                                               Adam Woch

                                            Prezes Fundacji Kisiela

  =====

  Natomiast gdyby mogli Państwo wesprzeć – z pieniędzy już opodatkowanych, niestety - nasz Fundusz Wyborczy – to bardzo by się to przydało, bo walka będzie niewątpliwie bardzo ostra! Mam ogromne szanse wygrać z kandydatami PO i PiS – nie oni są najgroźniejsi – i są bardzo duże szanse na to, że w Senacie pojawi się pierwszy po wojnie przedstawiciel Prawicy.

  Przypominam numer konta Funduszu Wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego 

                 61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  =====

  PS. Ukazał się już nowy numer Biuletynu KNP:

  http://toldo.e-powiat24.pl/wp-content/uploads/2013/03/bnp-numer-7a.pdf

  Polecam! 

 • 13-03-2013 04:01:00

  Uwaga: 1% podatku!

   

  W tym roku wszyscy pragnący wesprzeć myśl konserwatywno-liberalną mogą i powinni to zrobić – przy okazji zapewniając niektórym dzieciom szczęśliwsze dzieciństwo. Zamieszczam list Prezesa Fundacji KISIELA (nie mylić ze znajdującą się w lewicowych łapkach Fundacją im.Stefana Kisielewskiego – to nasza fundacja – i nie zwracać uwagi na niezbędną, niestety, frazeologię); proszę za to nie zapomnieć o wpisaniu „Celu szczegółowego”!!!!

                                       1%

         Fundacja Kisiela i Fundacja Happy Kids przygotowują wspólny projekt edukacyjny propagujący samodzielne postawy życiowe wśród dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość sfinansowania projektu z 1% podatku, który osoby rozliczające PIT mogą przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. Skala przedsięwzięcia zależy, więc od Was. By wesprzeć przedsięwzięcie wystarczy w odpowiednie pola deklaracji wpisać:

  1. numer KRS –                  0000133286

  2. cel szczegółowy 1%: „Fundacja Kisiela”.

     Zachęcamy też do zaznaczenie pola wyrażającego zgodę na przekazanie Państwa danych - Fundacji, oraz wpisanie dodatkowo adresu e-mail w kolejnym polu. Zaznaczenie tych pól umożliwi nam w przyszłości kontakt z Państwem i choćby złożenie podziękowań.

     Żeby sprawnie wypełnić Deklarację zachęcamy do skorzystanie z bezpłatnego programu do wypełniania deklaracji z którego mogą Państwo skorzystać w trybie on-line pod adresem https://www.eopp.pl/pit/happykids

                Proszę przy tym pamiętać o wpisanie celu szczegółowego.

                                                     Adam Woch

                                            Prezes Fundacji Kisiela

  =====

  Natomiast gdyby mogli Państwo wesprzeć – z pieniędzy już opodatkowanych, niestety - nasz Fundusz Wyborczy – to bardzo by się to przydało, bo walka będzie niewątpliwie bardzo ostra! Mam ogromne szanse wygrać z kandydatami PO i PiS – nie oni są najgroźniejsi – i są bardzo duże szanse na to, że w Senacie pojawi się pierwszy po wojnie przedstawiciel Prawicy.

  Przypominam numer konta Funduszu Wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego 

                 61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  =====

  PS. Na razie na 11 zgłoszonych Komitetów Wyborczych OKW-Katowice zarejestrowała tylko pięć (!). Czekamy na rejestrację dalszych – ale wiemy już, że na pewno nie zostanie zarejestrowany KW UPR.

 • 13-03-2013 00:03:00

  KW KNP w Rybniku - zarejestrowany

  Tuz przed północą OKW nie znalazła juz żadnej podstawy, by odrzucić zgłoszenie...

 • 12-03-2013 21:52:00

  Coś nieprawdopodobnego!

  OKW (która nb. wczoraj zażądała mojego przyjazdu tylko po to, bym osobiście skreślił jedno ze słów "byłem/am" - i oprócz nazwiska wpisał swoje.. "nazwisko rodowe"?!!) - dziś wstrzymała liczenie do 21.szej - po czym ogłosiła, że odrzuca nam 1000 podpisów. Złożyliśmy ich 2800 zamiast wymaganych 2000. 

  Komisja nie wiedziała jednak, że mamy w rezerwie jeszcze 300 podpisów. Przed północą Sztab złoży. Ciekawe - czy znów odrzucą? 

 • 11-03-2013 10:45:00

  Jestem w Rybniku - dziś zgłoszono cztery komitety:

  p.Józefa Makosza (niezal.), PSL, nasz i RAŚ. Jutro ostatni dzień rejestracji. 

  Nie było mnie dziś w Radio "WNET" - ale na wieczornym chatcie powinienem być.

 • 11-03-2013 09:06:00

  Dziś spotkanie w Gaszowicach, konkretnie: w Czernicy

  O godz. 18.tej w Domu Kultury  "Zameczek", ul.Wolności 39

  Podpisy oczywiście zebrane i zawiezione. Przypominam jednak wiekopomne słowa śp.Napoleona Buonapartego:

   Do prowadzenia wojny są potrzebne trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze.

  Trochę ich już wpłynęło (bardzo dziękuję, bieżące wydatki mają pokrycie) proszę jednak nadal pamiętać o Funduszu Wyborczym KNP, którego numer to:

   

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

 • 09-03-2013 23:51:00

  Ratujmy zagrożony gatunek!

  Do wyborów w Rybniku zgłosiła się „Demokracja bezpośrednia”. Podpisów pewno nie zbierze, a sama idea „demokracji bezpośredniej” jest równie zwariowana, jak idea d***kracji pośredniej – tylko zwariowana w inny sposób.

  Dyskutować z ideologą DB nie można, bo ta formacja w ogóle nie ma programu – to znaczy: ma taki program, jaki sobie aktualnie życzą ludzie. Czyli co dwa dni może mieć inny. Natomiast obecnie dominuje krytyka kapitalizmu – więc pozwolę sobie napisać o tym kilka słów.

  Krzysztof Wojnicz,wyjaśnia, „Jak kapitalizm hamuje rozwój technologiczny naszej cywilizacji?”

   http://db.org.pl/?q=node/225

   atakując system patentowy:

  „(...) po pewnym czasie patent wygasa i wtedy każdy koncern będzie mógł produkować lekarstwo by je sprzedawać. To spowoduje gwałtowny spadek ceny, bo pojawi się konkurencja. Dlatego popularne leki jak ibuprofen, pseudoefedryna czy dekstrometorfan są tak powszechnie dostępne (ale są też stosunkowo stare).

  Jak widać znaczącą rolę odgrywa tu prawo patentowe. Trudno nie zgodzić się z tezą, że ono również powoduje hamowanie rozwoju technologii. Gdyby go nie było w ogóle (albo zostałoby odpowiednio zmienione), to natychmiast najlepsze pomysły byłyby zapożyczane i wykorzystywane przez innych. Spowodowałoby to lawinowy wzrost naszego poziomu technologicznego. Jednak żądza zysku biznesmenów na samym szczycie piramidy władzy i wpływów, jest ważniejsza niż dobro zwykłych ludzi.”

  Otóż w czasach, gdy w Europie i Ameryce panowali kapitalizm, było właśnie tak, jak pisze p.Wojnicz: ochrony patentowej nie było – a gdy ją wprowadzono, trwała 7 lat. Natomiast rozdęcie praw patentowych nastąpiło teraz, gdy kapitalizm zostali zniszczony, wielkich  kapitalistów można policzyć na palcach jednej ręki, a panują prawa socjalne, związki zawodowe, managerowie, zasiłki socjalne i d***kracja.

  Naiwność Autora jest przeogromna. Pisze:

  "Jeszcze innym przykładem hamowania technologii przez potężne lobby jest przemysł prądotwórczy. Energia odnawialna nigdy nie będzie wdrażana w sposób masowy (i udoskonalana) bo potężne lobby prądotwórcze nie pozwoli, byśmy mogli produkować energię np. z wiatru czy z paneli słonecznych. Energia ta jest czysta i w zasadzie nieskończona. Wyobrażam sobie wielohektarowe farmy z ogniwami fotowoltaicznymi, które zasilą nas w prąd. Wystarczy, że każdy z nas ustawi na dachu swojego domu takie ogniwa i rachunek za prąd gwałtownie się zmniejszy. Jednak jest to nie na rękę właścicielom elektrowni węglowych i nie pozwolą nam nigdy na zastosowanie tego rozwiązania, bo by stracili grube miliony".

   Otóż jest dokładnie odwrotnie. Producenci tych ogniw przekupują polityków, którzy pod przymusem nakładają na właścicieli elektrowni węglowych potworne podatki – i z nich dopłacają do tych „ogniw”… które mimo tych dopłat są absolutnie nieopłacalne! Rachunek za prąd byłby, owszem, zerowy- tylko koszt tych ogni z'amortyzowalby się po 25 latach, podczas gdy ich żywotność to 6 lat.

  Autor konkluduje: „Jakie więc technologie będą akceptowane przez elitę? Odpowiedź: te, które będą generować największe zyski. Jeśli będzie można zastąpić pracę człowieka maszyną, która jest tańsza w utrzymaniu i wydajniejsza niż pracownik fizyczny, to możemy być pewni, że ta technologia będzie się rozwijać. Czyli każda technologia przynosząca zysk elitom będzie wdrażana. Interes zwykłych ludzi jest tu bez znaczenia.”

  Otóż właśnie: NIE! Jak pokazałem wyżej „elity” forsują technologie nie dające największych zysków – np. te wiatraki czy „ogniwa”. Natomiast reszta konkluzji to absurd. Jest oczywiste, że ta technologia powinna być stosowana, która daje największe zyski – bo w kapitaliźmie największe zyski daje ta produkcja, która jest najchętniej kupowana przez ludzi! Zwykłych ludzi. Np. zwykli ludzie chcą kupować tanie towary chińskie (czy jeszcze tańsze: brazylijskie!) – a elity przez system ceł usiłują im to uniemożliwić.

  Generalnie nieporozumienie bierze się stąd, że Autor nazywa „kapitalizmem” obecny system gospodarczy, będący na lewo od systemu propagowanego w  programie Amerykańskiej Partii Komunistycznej z 1920 roku!!

  Musimy na gwałt przywrócić kapitalizm. Uniemożliwić działanie bezosobowym, pozbawionym właściciela, korporacjom budowanym na wzór PRLu – a na rynku mieć wyłącznie firmy będące własnością kapitalisty.Człowieka, który jednoosobowo może w ciągu minuty zmienić działanie swojej firmy – bez „rady nadzorczej”, „zarządu” i innych komunistycznych instytucyj. I który własnym nazwiskiem, osobą i majątkiem odpowiada za swoją firmę!

  W tej chwili dobiega końca trockistowska „Rewolucja Managerów”: bezosobowe korporacje niszczą na wszelkie sposoby resztki kapitalistów Wielkich już nie ma, średni zanikają, zaczynają dobierać się do małych…

  Brońmy kapitalistów – gatunek zagrożony wymarciem!

  =====

  PS. Proszę propagować wczorajszy wpis. A zauważyli Państwo, że dla KNP przewidziano - na wszelki wypadek - nigdy nie uzywany w takich wykresach, ponury kolor czarny?

 • 08-03-2013 20:17:00

  Fałszerze z TVN w akcji

  Wczoraj na swoim blogu na NowymEkranie opisłem (nie do końca, bo siadło mi pole, manipulację sondażami dokonaną przez TVN. Dzis okazało się, TVN dokonala zwyczajnego już oszustwa.

  To jest sondaż "Na kogo głosowałbyś w wyborach do PE?"  zrobiony przez Millward-Brown dla TVN:

  Jak widać KNP ma w nim 5%

  Tu widzą Państwo screen - na moment ten obrazek był widoczny na ekranie.  Widać na nim, zakreślone kółkiem, dane, ktore prezenter powinien odczytać

  . I odczytał. I na ekranie pokaazno to:  

  Cóż: TVN ma prawo pokazać nawet tylko PO i PiS - dlaczego miałaby pokazywać KNP? Nie musi... Choć chyba powinna...

  Wprawdzie TVN tego nie zrobiła - ale TVN-24 podawała potem, w nocy, tę informację na biegnącym pasku.

  Jednak po tym sondażu TVN podawala informację o drugim, dotyczącym wyborów do Sejmu. Dane podawala takie:

  PO - 32%  PiS - 31%, SLD - 9%, RP - 7% PSL - 6% i SP - 1%

  -i myślalem, że TVN po prostu "zapomniała" umieścić KNP na liście partyj, o które należy pytać..

  Tymczasem ludzie czuwają. Nasz Kolega z Australii donosi:

  (...)  w tym samym dniu, gdy przeprowadzono sondaż SMG/KRC do PE (gdzie KNPuzyskała 5%), ta sama sondażownia przeprowadziła sondaż do Sejmu, gdzie
   
  w wynikach podawanych w TVN, a potem mediach internetowych podawano jako przedostatni wynik PSL - 6%, a następnie SP -1%, co mogłoby sugerować, że KNP znadjuje się poniżej progu 1%.

  Fakty są zupełnie inne, jak wynika, z oficjalnej strony sondażowni - http://wybory.smgkrc.pl/

  KNP uzyskał w tym sondażu 4%!

  Pisze o tym jeden z blogerów -
  http://polityka360.blox.pl/2013/03/Najnowszy-sondaz-Millward-Brown-dla-Faktow.html


  Myślę, że w obliczu tak jawnych manipulacji warto byłoby ten temat nagłośnić

  Ten sondaż istotnie wyglądał tak:

  - i bardzo bym prosił by Państwo rozpropagowali te wyczyny judeo-socu możliwie szeroko!
   

 • 07-03-2013 00:03:00

  Mam kolejną - zupełnie inną - prośbę!

  Mam kłopot z polem w swojej kwaterze. Kresek ze trzy w T-Mobile, gdy mam tyle w pociągu - to dziala. A na kwaterze - nie, choć pokazuje, że bity ltaja tam i nazad. Są tam prywatne sieci wifi - jak wejsć z nimi w kontaskt, jak znam tylko nazwę sieci?

  Guru od Sieci proszeni są o poradę jkmjanusz@o2.pl 

  =====

   

  PS. By nie było wątpliwości, bo ten ponury God-Lewski już coś niestworzonego imputuje:

  http://www.wykop.pl/link/1436911/jkm-bedzie-hakowal-wifi/

  moje pytanie brzmi: jak wejść w kontakt z właścicielem będącego w okolicy routera? Czy bez specjalistycznego sprzętu można go zlokalizować, by poprosić o możność podpięcia się do jego domowej sieci?  

  PSA: Mam full 5 kresek - i działa po kilka sekund raz na parę minut. Podejrzewalbym mój modem (SAMSUNG) gdyby nie to, że to tak działa tylko TU!

 • 06-03-2013 02:51:00

  Zdaniem Trybunału „Sprawiedliwości” – kara śmierci jest w Unii dopuszczalna!

  W Polsce – w porównaniu z większością krajów Unii Europejskiej – nieubłagany Postęp jeszcze się dobrze nie rozsiadł, więc w niektórych dziedzinach panuje względna normalność. Np. Trybunał Konstytucyjny słusznie orzekł, że podniesienie komuś, za jakieś przewinienie podatkowe, VAT o 30%, to nie żadne „dodatkowe z'obowiazanie podatkowe” lecz ukaranie człowieka w trybie administracyjnym grzywna. Tym samym delikwenta nie można już potem po raz drugi ukarać – gdyż byłoby to sprzeczne z zasadą ne bis in idem.

  Natomiast Trybunał „Sprawiedliwości” Unii Europejskiej orzekł (na zapytanie prawne SN Królestwa Szwecji), że prawo unijne nie zawiera explicite takiej klauzuli – przeto można człowiekowi dowalić grzywnę – a za trzy lata jeszcze dodatkowo posadzić w kryminale.

  Przypominam: Unijne aquis communautaire to coś głęboko sprzecznego z zasadami europejskimi.

  Teraz dochodzimy do punktu newralgicznego.

  TK III RP stwierdził (marginalnie), że dwukrotne karanie za ten sam czyn jest sprzeczne nie tylko z Konstytucją III RP (która ew. można zmienić...) ale i z rozmaitymi Paktami podpisanymi przez Polskę i inne kraje europejskie w ramach Rady Europy.

  Tymczasem Trybunał „Sprawiedliwości” UE oświadczył, że jego nie interesują konwencje „europejskie” - jego interesuje prawo unijne. A to na takie podwójne karanie zezwala. Jeśli p.Jan Akerberg Fransson czuje się poszkodowany, niech się (na podstawie protokołu nr 7 do europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności) odwołuje do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

  Otóż status kary śmierci jest taki sam. Nie istnieje żaden unijny zakaz jej stosowania i wykonywania. Podstawą jej zniesienia przez III RP jest Protokół Nr 6 do europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

  Gdybyśmy więc ją przywrócili, to Unia może nam co najwyżej groźnie pokiwać palcem w bucie i nie zapraszać przedstawicieli III RP na obiadki w Brukseli.

  A Rada Europy żadnych sankcyj karnych nakładać nie może...

  Poza, oczywiście, „postawieniem nas pod pręgierzem międzynarodowej opinii publicznej”. I wykluczeniem z Rady Europy.

  Co pozwoliłoby zaoszczędzić na pensjach „naszych” oddelegowanych do obsługi tej paranoicznej instytucji.  

  =====

  Przypominam o prosbie o "wykopanie":

  http://www.wykop.pl/ramka/1433995/jeden-podatek-by-rzadzic-wszystkimi/


 • 05-03-2013 23:48:00

  Szybka prośba o szybki WYKOP:

   

  http://www.wykop.pl/ramka/1433995/jeden-podatek-by-rzadzic-wszystkimi/

 • 05-03-2013 17:22:00

  Kto to jest – p.Marek Litwiniak?

  To jest człowiek, któremu lokalna Władzuchna postanowiła zabrać kawałek działki, płacąc ceny „urzędowe” - nie za wysokie... Przebolałby to, gdyby wykupiono odeŃ całą działkę – ale przeprowadzili drogę przez część, czyniąc resztę bez'uzyteczną...

  Jednak nie o tę sprawę tu chodzi.

  P.Litwiniak próbował zwrócić na Swoją sprawę uwagę rozmaitych Urzędników – bez skutku. I któregoś dnia, wychodząc z pokoju, nieopatrznie powiedział:

  W tym kraju to trzeba się chyba podpalić, by zwrócić na siebie uwagę!

  Urzędniczka czym prędzej zawiadomiła prokuraturę, że grozi niebezpieczeństwo utraty przez człowieka życia, ta nakazała policji doprowadzić p.Litwiniaka na badania do psychiatryka – a psychiatrzy z Drewnicy, by też parę groszy zarobić, i przez zaniedbanie nie wypuścić groźnego wariata - trzymali zdrowego faceta przez pięć dni dla przeprowadzenia badań!

  No, a co? Takie czasy! „Państwo opiekuńcze”!. A jakby Go wypuścili – a On na drugi dzień samo-się-spalił? No? Pół personelu szpitala by wylądowało w prokuraturze, a ćwierć w mamrze!

  Pobyt nie był przyjemny. Wyobrażacie sobie Państwo: zasypiacie o 22.00 - a o 22.10 budzi nas zawieszona nad łóżkiem wykrzywiona twarz jakiejś wariatki (tak – w szpitalu sale są ko-habitacyjne, a jakże!). A może to nie wariatka – tylko tak sobie świruje, by dostać żółte papiery? Kto wie?

  Fajnie jest w wariatkowie...

  Integracja!

  Ha! Znam takich, którzy po podobnych donosach siedzieli pół roku... Skarb Państwa szpitalowi za to płaci... Policja za akcje zapobiegania straszliwym tragediom też chyba dostaje jakieś premie albo awanse...

  P.Litwiniak w tej sprawie 14 razy był w sądzie – i wreszcie dziś, na rozprawie (niejawnej!) Sąd uznał Jego zatrzymanie za bezpodstawne.

  Jeszcze będziemy Mu musieli zabulić wysokie odszkodowanie...

  W tej materii w Tybecie panuje liberalizm: podpalać się wolno! (Jednakże za namówienie kilku Tybetańczyków do politycznego samospalenia jeden lama dostał 4 lata odsiadki plus dożywotni nadzór Wielkiego Brata o Skośnych Oczach).

  Miejmy nadzieję, że odszkodowanie będzie tak wysokie – i zapłaci je, przynajmniej w części, winny temu urzędnik reżymu – by na drugi raz trzy razy pomyślano, zanim pośle się kogoś do psychuszki.  

  A jutro - we środę, 6-III, o 18.30 - mam spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, uil.Mariańska 7 . Temat: „Czy Unia Europejska dotrwa do lipca?

 • 05-03-2013 12:12:00

  Miałem racje z tym v-blogiem...

  W niedziele wyszło to marnie, w poniedziałek w natłoku spraw w ogole nie podałem, czy sie odbedzie - i sie nie odbył. 

   

  Zbiórka podpisów w Mikołowie i w Rybniku idzie dość opornie. Na dźwięk słowa „polityk” ludzie zatrzaskują (czemu trudno się dziwić..) drzwi. Kto z Państwa ma jakichś znajomych lub rodzine w tych powiatach – proszony jest o wsparcie!

  Ochotnicy w Sieci pracują wspaniale – dziękuję. Ale w weekend chyba trzeba będzie z'organizować Wielką Akcję Zbierania Podpisów...

  We czwartek wracam do Rybnika – to będę więcej wiedział.

  A we środę, 6-III, o 18.30 mam spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, uil.Mariańska 7 . Temat: „Czy Unia Europejska dotrwa do lipca?”

  A we wtorek też będę w Wołominie – w/s p.Marka Litwiniaka 

  Aha: ten "odbyt" w poprzednim wpisie to nie pomyłka, tylko żarcik. A pamiętacie Pastwo tekst "Bogurodzicy"? "...Po żywocie rajski przebyt"...

 • 03-03-2013 17:54:00

  Nie ręczę za jakość - i w ogóle za odbyt - dzisiejszego v-blogu z 20.00

  Będę w pociągu...

 • 03-03-2013 16:02:00

  W internecie poczytałem sobie o mnie kilka ważnych tekstów.

  Zacznę z grubej rury:

  To JKM zastrzelił Kennedy'ego.

  Hieronim Bosch namalował część „Piekło” swojego słynnego tryptyku po przypadkowym uczestniczeniu w wiecu wyborczym JKM.

  Giordano Bruno uniknąłby spalenia na stosie, ale jednym z sądzących go inkwizytorów był JKM.

  Thomas Harris spotkał się z JKM w 1980. Niedługo potem wydał „Czerwonego smoka” oraz „Milczenie owiec”. Dr Hannibal Lecter w rękopisie miał na imię Janusz.

  JKM zarzucił Lincolnowi, że nie ma kontaktu ze sztuką i w końcu powinien pójść do jakiegoś teatru.

  Kain i Abel byli przykładnym, zgodnym rodzeństwem... a potem Kain zaczął czytać bloga JKM.

  Gdy najwięksi naukowcy zastanawiali się jak wykorzystać einsteinowską formułę E=mc2, JKM napisał na swoim blogu: ja bym zrobił bombę.

  Rankiem piątego sierpnia 1962 Marilyn Monroe odbyła rozmowę telefoniczną z JKM.

  Podczas bitwy nad Little Big Horn JKM obiecał gen. Custerowi, że sprowadzi wsparcie.

  Edyta Górniak wyjawiła, że to JKM namówił ją by „wyraziła siebie” śpiewając Hymn w Korei.

  Wielki kryzys rozpoczął się niedługo po tym jak dwudziestego czwartego października JKM podczas publicznego wiecu w Nowym Jorku stwierdził że gdyby miał akcje, to by je sprzedał, bo to nie może dłużej rosnąć.

  Juliusz Cezar obawiał się iść w idy marcowe do senatu. JKM zachęcił go do tego słowami: „Nie pękaj, stary - przecież będzie z tobą Brutus!”.

  JKM podczas swojej wizyty w Czarnobylu zasugerował, by zwiększyć moc reaktora.

  Jerzy Michał Wołodyjowski nie chciał zostawać w Kamieńcu. JKM zarzucił mu, że nie ma jaj.

  JKM wygrał zakład z Michałem Korybutem Wiśniowieckim o to, że król nie da rady zjeść 16 bochenków chleba. JKM zakład wygrał, bo okazało się, że mówiąc król, miał na myśli siebie.

  JKM namówił Zygmunta Wazę, aby przeniósł stolicę do Warszawy, bo chciał, aby miał bliżej z domu do pracy, po tym jak już obejmie urząd.

  To JKM ogłosił 95 tez Lutra.

  Diabeł Rokita pierwotnie nazywał się Korwin.

  Myszka Miki w wersji roboczej nazywała się Mikke.

  JKM podpuścił Parysa do porwania Heleny.

  JKM był przeciwny przyjęciu Janka Kosa do załogi Rudego. 

  Liczni świadkowie potwierdzają słowa JKM: "Cała naprzód, kapitanie, tu nie ma żadnych gór lodowych"-  które miał on wypowiedzieć do kapitana „Titanica”.

  Grób Żołnierza Armii Czerwonej stał się Grobem Nieznanego Żołnierza z dniem, w którym odwiedził go JKM.

  JKM namówił ZSRS do ataku na Polskę 17 września 1939.

  JKM przekonał Kolumba, że dopłynął do Indii.

  JKM namówił Jana Kalwina do spalenia Michała Serveta.

  JKM namówił Cromwella do ogłoszenia siebie lordem Protectorem, bo tyrana łatwiej otruć niż przekonać większość.

  JKM przekonał Cromwella, by zbrojnie stłumił rozruchy lewellerów, bo równość zabija.

  JKM przekonał Pizarra, że czerwone jest złe i trzeba je niszczyć.

  Gdy Paweł Janas ustalał skład na Mistrzostwa Świata 2006, JKM odwiódł go od chęci zabrania na mundial Tomka Frankowskiego i Jurka Dudka.

  JKM namówił Michała Jordana, żeby skończył z koszykówką i zaczął grać w golfa.

  Lech Kaczyński miał lecieć do Katynia z Tuskiem, ale JKM przekonał go, że w ten sposób spadłby mu respekt i powinien polecieć sam.

  JKM dwukrotnie namówił Prince'a do zmiany imienia.

  JKM przekonał Michała Jacksona, że w normalnym państwie pedofilia nie powinna być karalna i żeby nie przejmował się ewentualnymi procesami.

  Po wybuchu w Hiroszimie JKM odwiódł Japończyków od pomysłu natychmiastowej kapitulacji.

  JKM bronił Joanny d'Arc na jej procesie, gdyż twierdził, że żadna kobieta nie jest w stanie dokonać żadnej rewolucji.

  JKM założył się z Kim Ir-Senem, że nie zdoła utrzymać gospodarki kraju na przyzwoitym poziomie, jeśli zerwie wszelkie kontakty z innymi krajami. JKM uważa, że zakład wygrał, ale syn Kim Ir-Sena - Kim Dzong-il twierdzi, że w momencie zawierania zakładu, nie zostało określone co oznacza przyzwoity poziom. Kim Dzong-il twierdzi, że jest przyzwoity.

  W 1978 JKM powiedział Polańskiemu, że seks z 13-latką jest dozwolony w wielu krajach i nikt go nigdy za to nie skaże.

  JKM powiedział Apoloniuszowi Tajnerowi, że syn zawsze powinien iść w ślady ojca.

  JKM był sędzią w procesie karnym O.J. Simpsona.

  To JKM zapłacił Judaszowi za zdradę Jezusa.

  JKM namówił Nelsona Mandelę do przyznania się do winy, przekonując go że "po roku i tak go wypuszczą za dobre sprawowanie"

  JKM zestrzelił samolot z prezydentami Rwandy i Burundi na pokładzie.

  JKM namówił Pinocheta na wycieczkę do Wielkiej Brytanii twierdząc, że Brytyjczycy nawet nie zauważą, że przyjechał.

  W czasie konfliktu w Rwandzie JKM zasugerował Hutu, aby w końcu „wzięli sprawy w swoje ręce”.

  W Sodomie było praworządnie, dopóki nie przyszedł JKM i nie dodał wolności.

  Koloniści w Afryce chcieli wytyczyć granice wedle granic terytoriów plemiennych. Jednak JKM stwierdził, że to zbytnia fanaberia i poradził, aby użyć linijki.

  JKM powiedział Edypowi, że Jokasta będzie dla niego idealną żoną.

  JKM zasugerował Ahmedowi Zakajewowi, aby sam się zgłosił do polskiej prokuratury.

  JKM powiedział Engelowi, że każdy dobry trener jest również doskonałym komentatorem.

  To JKM pilotował oba boeingi, które uderzyły w WTC.

  JKM zasugerował Najmanowi, żeby dla zwiększenia dramaturgii widowiska, ogłosił, że zakończy karierę po porażce z Saletą, bo w końcu był bardziej doświadczonym od Salety zawodnikiem MMA.

  Zwiedzając fabrykę samolotów w Rosji, JKM stwierdził, że Tupolewy idealnie nadają się do wożenia polskich polityków.

  JKM namówił Wandalów, aby w 455 zahaczyli o Rzym.

  JKM powiedział Tokugawie, że izolacja Japonii wyjdzie im tylko na dobre.

  JKM na wycieczce w Chinach stwierdził, że Wielki Mur trzeba rozebrać, bo koszty jego utrzymania są zbyt duże.

  Ulryk von Jungingen chciał podpisać pokój z Polakami i Litwinami, ale JKM odwiódł go od tego pomysłu, mówiąc, że Krzyżacy mają większy potencjał militarny od Polaków i bez problemu powinni ich pokonać.

  Robert Scott chciał użyć psów do ciągnięcia sań podczas wyprawy na biegun południowy. JKM mu to odradził i zasugerował użycie kucyków islandzkich, jako że te posiadały białą sierść, a takowa miała być rękojmią sukcesu wyprawy na biegun.

  Gdy Drakon nie miał inwencji do wymyślania kar za drobne przestępstwa, JKM podpowiedział mu, żeby za wszystko karać śmiercią – bo to uprości sądownictwo.

  JKM podpowiedział Bolesławowi Krzywoustemu, aby zostawił ziemię wszystkim swoim dzieciom, gdyż sprawiedliwy podział ziemi miał zapobiec bratobójczym wojnom.

  To JKM pokazał Persom ukryte przejście za plecy żołnierzy Leonidasa.

  To JKM przetrzymywał Kaspara Hausera 16 lat w komórce i to on odstawił go na rynku w Norymberdze.

  JKM przekonał Rosjan, że sprzedaż Alaski Stanom Zjednoczonym to czysty zysk.

  JKM namówił Stany Południowe do secesji.

  To JKM objawił się Josephowi Smithowi w 1823 r.

  JKM namówił Tajwańczyków i Hongkong, aby na złość Chinom nie upraszczały swojego pisma.

  JKM powiedział Eduardowi Chilowi, że słowa jednej z jego piosenek są głupie i zamiast tego powinien nadawać dźwięk bez słów. W efekcie powstało słynne "Trololo"

  22 października 1844 roku milleryści oczekiwali ponownego przyjścia Jezusa na ziemię. Nastąpiło wtedy jednak wielkie rozczarowanie, gdyż zamiast Jezusa, ukazał im się JKM.

  Stephen King napisał „Lśnienie” zainspirowany tygodniowym pobytem w górskim hotelu z JKM-em.

  To JKM otworzył Komnatę Tajemnic.

  To JKM przekonał Gelu i Kilgora do tego, że wojna posiadaczy Ostrza Armagedonu i Miecza Mrozu to naprawdę świetny pomysł.

  To JKM wymyślił wślizgi, których nikt nie uznawał, dopóki JKM nie przestał grać w piłkę

  JKM przekonał Bartosza Żukowskiego, że rola Waldusia w serialu Świat według Kiepskich to będzie dobra odskocznia do jego dalszej kariery w świecie filmu.

  JKM był pierwowzorem postaci Adasia Miauczyńskiego w filmie „Nic śmiesznego” Marka Koterskiego. Żeby jednak ukryć o kim jest film, Adaś w filmie został przedstawiony jako reżyser filmowy a nie polityk.

  To przemówienie JKM-a zniszczyło mury Jerycha.

  Bracia Wachowscy nakręcili 2. i 3. część Matrixa właśnie z inicjatywy JKM-a.

  JKM narzeka na paraolimpiadę, bo sam się do niej nie załapał.

  To Niemcy wygraliby wojnę, gdyby nie to, że JKM przekonał ich o tym, że ich letnie mundury będą doskonale chronić przed mrozem w Rosji.

  JKM przekonał FIFĘ, że zamykanie dachu jest bezsensowne, przecież nie będzie deszczu, a nawet jeśli to słaby i murawa sobie poradzi.

  To JKM zasugerował Robertowi Kubicy, że może się zrelaksować na szosie i nie powinien przejmować się wypadkami.

  Gdy Japończycy chcieli wyłączyć Fukuszimę z powodu położenia zbyt blisko morza, JKM odwiódł ich od tego pomysłu mówiąc "Celem elektrowni jest prąd a nie bezpieczeństwo. Działanie Fukuszimy wyjdzie wam tylko na dobre!"

  JKM założył się o przekonanie z L. Ronem Hubbardem o to, kto pierwszy wykona specjalne zadanie. JKM miał przekonać do siebie wyborców w Polsce i przejąć władzę, natomiast L. Ron Hubbard miał za to stworzyć ruch religijny o zasięgu międzynarodowym, której wyznawcy będą wierzyć w kosmitów, a Hubbarda uznają za proroka. Hubbard wygrał zakład.

  To wszystko i jeszcze więcej w „Nonsensopedii”

  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Janusz_Korwin-Mikke

  Jeszcze zabawniejsze są rozważania bloggera z nickiem {MatkaKurka}. Twierdzi On mianowicie, co można zobaczyć tu:

  http://kontrowersje.net/tresc/janusz_korwin_mikke_tani_agent_wplywu

  że to ja uniemożliwiłem lustrację (!), wypromowałem na bohatera i patriotę p.gen.Wojciecha Jaruzelskiego, wyciągnąłem z niebytu WCzc.Janusza Palikota – oraz specjalnie nie uzbierałem podpisów dla KNP, by Ruch Palikota otrzymał więcej głosów, jako rosyjski (?) agent jestem co miesiąc pokazywany w TVN (!),dogadywałem się też z p.Romanem Giertychem – i to wszystko facet pisze całkiem serio!!!

  Tak nawiasem: główny zarzut Autora to wzięcie udziału w „debacie z kurwą biłgorajską” - co nie przeszkadza Autorowi twierdzić zaraz potem: „realne polityczne sprawy mają się tak, że jest mało istotne, kto wysadzi z tronu najemników systemu, jak dla mnie może to być Anka Grodzka z Urbanem”. Skąd {MatkaKurka} wie, że ja nie umawiałem się wtedy z p.Palikotem na obalanie „najemników systemu”?:pociesza:

  {MatkaKurka} napisał też, że zaczęłam pisać na „Nowym Ekranie” – i to było przyczyną upadku tego portalu. Historyjka o Cezarze i Brutusie z nonsensopedii jest jednak zabawniejsza. Podpowiadam: odkąd zacząłem pisać w „ANGORZE”, pismo to nie może przekroczyć 500.000 egzemplarzy nakładu.

  Będę wdzięczny {MatceKurce} za dalszą demaskację „taniego agenta wpływu”. Dodam: bardzo taniego, bo dołożyłem do tego ponad milion złotych. Proszę mi tylko napisać, CZYIM jestem agentem – to zwrócę się o refundację.

 • 02-03-2013 22:15:00

  Po Belgii i Bułgarii - Portugalia

  Ciekawe: w maleńkiej Portugalii milion demonstrantów anty-rządowych...

  Problem w tym, że są to demonstranci anty-rządowi, a nie anty-ustrojowi. Co gorsza: jesli chcą zmienić ustrój - to na jakis bardziej socjalistyczny. 

  W Polsce bezpieka po raz kolejny usiłuje usunąc JE Donalda Tuska - po raz kolejny stawiając na WCzc.Grzegorza Schetynę. Jednocześnie na 20-III planowane są demonstracje nie na rzecz obalenia ustroju - tylko obalenia Tuska. Zupełnie lekceważąc to, że możemy miec kogoś gorszego. 

  Myslę, ze gdzieś pod koniec kwietnia nastroje dojrzeją do naprawdę potęznych ruchów społecznych. 

  A w Rybnniku bardzo częste sa odmowy podpisania listy poparcia - pod haslem: "Mamy dość wszelkich polityków". 

  Pytanie: jak bez polityków obalic klasę polityczną?

 • 01-03-2013 23:51:00

  Coś napisałem i na ONETcie i na Nowym Ekranie

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2013/03/01/wg-je-donalda-tuska-%E2%80%9Ehomoseksualizm-to-jak-masturbacja%E2%80%9D-ma-racje-jesli-onanisci-urzadza-%E2%80%9Eparade-milosci%E2%80%9D-bedzie-to-co-z-tfu-%E2%80%9Egejami%E2%80%9D/

  http://jkm.nowyekran.pl/

  - a tu jak troche odsapnę. Zabawne jest w każdym razie obserwowanie, jak ośmieszają się Dwie Wiodące Siły III Rzeczypospolitej...

  A tu Nowy Lepszy nr. Biuletynu KNP:

   

  http://toldo.e-powiat24.pl/wp-content/uploads/2013/03/bnp-numer-rybnik.pdf

  A to od mojego Komitetu Wyborczego: 
   Osoby zainteresowane pomocą finansową prosimy o dokonywanie wpłat na Fundusz Wyborczy w WBK S.A.
  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592
  Kongres Nowej Prawicy
  ul. Wilcza 29a lok 4a,
  00-544 Warszawa
  Wpłat mogą dokonywać osoby fizyczne jedynie z kraju za pomocą przelewów, czeków, kart i pay-pal Od jednej osoby maksymalnie  20 790 zł