Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
92975 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 29-06-2013 22:44:00

  Bauman i inni . Prośba o wstawianie tego tekstu na portale akademickie!

  Jakieś zakonspirowane typy zaprosiły p. prof. Zygmunta Baumana do wygłoszenia wykładu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Niestety: nie znamy nazwisk osób, które postanowiły zapoznać studentów z poglądami profesora, który wygłasza rozmaite teorie, ale zawsze – niezależnie od faktów – wynika z nich, że należy rozwijać i pogłębiać socjalizm. Cóż: czego oczekiwać od fakultetu, przed którym dumnie pręży się popiersie śp. Oskara Langego – który do spółki z p. prof. Janem K. Galbraithem na 30 lat zahamował był rozwój Indii.

  Podejrzewam, że za tym zaproszeniem poszły jakieś pieniądze (ile?!?) – pochodzące z kieszeni podatnika – bo, o ile wiem, Uniwersytet im. Bolesława Bieruta nie jest finansowo samowystarczalny. Warto by przy okazji sprawdzić, ile pieniędzy podatnika idzie na zapraszanie „uczonych” z Lewicy, ile na „uczonych” z Prawicy (tak jest, niestety: odkąd zostałem politykiem, z badań zaczęło mi wychodzić, nie całkiem zależnie od faktów, że socjalizm trzeba zlikwidować...) – a ile na prawdziwych uczonych. Podejrzewam, że proporcje są 90:5:5 – co zresztą wynika zresztą głównie z tego, że 90% „intelektualistów” to lewicowcy.

  Z czego jednak bynajmniej nie wynika, że ta proporcja winna się reprodukować w następnych pokoleniach!

  To forowanie lewicowca nie spodobało się nastawionym anty-lewicowo narodowcom z NOP – którzy starali się wykład zakłócić. Usunęła ich policja – i wykład był kontynuowany. Efekt tej akcji będzie niewątpliwie taki, że bzdury wygadywane przez p. prof. Baumana staną się wśród akademików tak popularne, jak popularne wśród pół-inteligencji stało się wagonowe czytadło p. Daniela Browna „Kod Leonarda da Vinci” gdy raczył był zaatakować je Kościół katolicki.

  OK. Policja usunęła zawadiaków z NOP – i na tym incydent powinien się skończyć.

  Nie skończył się.

  Najpierw od NOP-owców odciął się wrocławski klub „Śląsk”. I to jest zrozumiałe – bo część NOP-menów nosiła barwy tego klubu.

  Potem zabrał głos p. Rafał Dutkiewicz, prezydent m. Wrocławia. I to jest całkowicie niezrozumiałe – jeśli założyć, że to nie On dał forsę i podpis na zaproszeniu dla tego Czerwonego Profesora. Co ma z tym wspólnego miasto Wrocław?? Dokładnie to samo mogło przecież zdarzyć się w Oławie, Strzelinie, Brzegu czy Kamiennej Górze. Policja (państwowa przecież, a nie miejska!) powinna była usunąć wichrzycieli, bo to jej obowiązek – i usunęła. Co ma z tym wspólnego miasto?

  Jednak gdzie konia kują, żaba nogę podstawia – i p. Dutkiewicz powiedział: „Stanowczo oświadczam, że nie będę tolerował jakichkolwiek neofaszystowskich, nacjonalistycznych zachowań”. Z czego można by wnosić, że gdyby pojawiły się bojówki działające z pobudek np. neo-komunistycznych czy inter-nacjonalistycznych – to stanowisko p. Prezydenta byłoby zgoła inne. Być może intencje p. Dutkiewicza były nie całkiem takie – ale taka jest wymowa tego oświadczenia. Tymczasem potępienia wymaga forma protestu – a nie, z jakich politycznych pozycyj był on przeprowadzony!

  Wreszcie zabrała głos JE Barbara Kudrycka, pisząc do p. prof. Zygmunta Baumana (i publikując to!!) tak:

  „W imieniu całego środowiska akademickiego wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zajść, jakie miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest mi tym bardziej przykro, że dotknęło to właśnie Pana Profesora, jednego z najbardziej cenionych współczesnych uczonych, którego wkład w rozwój myśli socjologicznej jest nieoceniony i którego nazwisko stanowi markę na całym świecie.”

  I znów: jeśli to Ona zapraszała p. Baumana i dala na to pieniądze (ile?) - to list jest zrozumiały. Gdyby to był list prywatny – nie byłoby problemu; jeśli jednak był do publikacji, to jakim prawem p.Kudrycka wystawia laurkę z państwowym stemplem (bo pisze jako urzędniczka państwowa!) podejrzanemu chałturnikowi?

  P. Ministra dodała: „Sobotnie zajścia przynoszą ujmę polskim uczelniom i czeka nas poważna dyskusja na ten temat”. Otóż za moich czasów nie uznawano, przynajmniej nie na uczelniach, odpowiedzialności zbiorowej. Za te zajścia może ponosić winę co najwyżej Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego – a nie „polskie uczelnie” in gremio!!!

  Tak nawiasem, gdybyśmy już chcieli stosować zasadę odpowiedzialności zbiorowej, to dlaczego „wszystkie polskie uczelnie” - a nie np. „Wszystkie Wydziały Prawa, Administracji i Ekonomii Unii Europejskiej”?!? Czy p. Kudrycka nie szerzy aby skrajnego nacjonalizmu? Czy Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego więcej łączy z Wydziałem Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - niż z Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu w Pradze? A jeśli tak – przepraszam za pytanie być może za trudne dla p. Ministry - to dlaczego?

  Zostawmy to. Jak rozumiem chodzi o to, by kupa cwaniaków wycyganiła z MEN jakieś 6 mln zł pod pretekstem dawania wykładów na temat zwalczania rasizmu, nacjonalizmu, antysemityzmu itp., itd.

  I taki będzie ostateczny efekt tej tragikomedii.

 • 28-06-2013 00:10:00

  Mentalność Totalitarna . Bydgoszcz; Toruń

  W normalnym kraju polityką zajmuje się król, jego doradcy, część arystokracji. Reszta poddanych robi, co chce: starają się być jak najlepszymi oraczami, lekarzami, inżynierami, ślusarzami itp.  I mówią, co chcą – bo nikomu to nie przeszkadza (pod warunkiem, że nie obrażają monarchy). 
  W kraju d***kratycznym rządzi L*d – więc z konieczności cały L*d (teoretycznie...) powinien zajmowac się polityką. L*d ma dyskutować o elektrowniach atomowych, o GMO, o wojnie w Iraku, o długości roku szkolnego itd. Co musi prowadzić do myślenia totalitarnego. 
  Gdy arystokrata mówił o kacie, który ściął głowę jego ojca, to nawet do dobrego tonu należało podkreślanie, że uderzenie było mistrzowskie. Nikt też z tego powodu nie uważał kata za zbrodniarza. 
  L*d tak nie rozumuje. Jeśli wyrok był niesłuszny, to i kat jest zbrodniarzem. W dodatku kat nie może być przykładnym ojcem rodziny – byłby to dysonans poznawczy: musi być sadystą albo zboczeńcem. Albo jest białym charakterem – albo czarnym. Oddzielne rozpatrywanie jego zalet i wad nie mieści się L*dowi w głowie. 
  Ten styl myślenia w d***kracji obowiązuje. Również Prawica tak postępuje!! Lady Małgorzata np. zwróciła mi uwagę, że skoro jestem przeciwnikiem PRL, to nie wolno mi nic pozytywnego o PRL powiedzieć!! Nic! Przeciwnik musi być niszczony – i koniec. 
  Ja nie akceptuję tego totalitarnego sposobu myślenia. D***kracji nienawidzę – w promieniu metra ode mnie na lewo, prawo, z przodu, z tyłu i u góry żadnej d***kracji nie ma. Panuje Prawda. I będę nadal twierdził, że np. p.gen.Czesław Kiszczak jest moim politycznym przeciwnikiem – ale zamach stanu 13 Grudnia był przeprowadzony po mistrzowsku!
  I już!
  Bo to jest Prawda!
  =====
   
  W piątek o godz. 18.00 mam otwarte spotkanie w Bydgoszczy w Hotelu City A. 3 Maja 6
  W sobotę jestem w Toruniu:

  godz. 14.00 - zbiórka członków i sympatyków KNP na Rynku Nowomiejskim (w pobliżu kościoła Św. Jakuba) i przemarsz ulicami Królowej Jadwigi i Szeroką na Rynek Staromiejski.

  godz. 14.30 - przemówienia zaproszonych gości przy pomniku Kopernika.

  godz. 16.00 - spotkanie otwarte w Auli I LO, Zaułek Prosowy 1.

   
 • 27-06-2013 15:42:00

  20.00-22.00 pez.Palutkiewicz PolskaLive. OFE - Ośw. KNP i p.Wipler w Sejmie

  http://polskalive.pl na audycję o prawie do posiadania broni. Z ramienia KNP udział weźmie kol.Piotr Palutkiewicz, prezes Oddziału Warszawskiego

  Zapraszam wszystkich dziś na godz. 20.00 chat ze mną na http://czat.NPTV.pl

   

  Jutro o 8.00 jestem wRadio dla Ciebie” - u p.Elizy Michalik

   

                         Oświadczenie Kongresu Nowej Prawicy w sprawie „reformy OFE”

   

  Kongres Nowej Prawicy stara się wyjaśniać sprawy możliwie prosto. Otóż zgodnie z socjalistyczną naturą ZUS, potwierdzoną kilkoma wyrokami SN, środki zgromadzone w ZUS nie stanowią własności osoby ubezpieczonej. Natomiast środki zgromadzone w OFE – z pewnymi ograniczeniami – „podlegają dziedziczeniu lub nabyciu przez osobę wskazaną przez członka OFE w dyspozycji na wypadek śmierci. Członek OFE wyznacza tzw. osoby uposażone (w niektórych OFE zwane beneficjentami) którym są przekazywane środki z OFE po śmierci członka, niezależnie od dziedziczenia spadku. W sytuacji gdy nie ma uposażonych (beneficjentów), środki z OFE wchodzą w skład masy spadkowej i są dziedziczone przez spadkobierców zmarłego członka OFE” (np. Orzeczenie SN z 8 IV 2009).

  Propozycja przeniesienia środków z OFE do ZUS jest więc po prostu rabunkiem, dokonywanym ze szczególną zuchwałością.

  Natomiast propozycja dopłaty 2% za przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS to czyn karalny na podstawie Art. 286 KK:

  § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Jest bowiem rzeczą oczywistą, że członkowie koalicji rządzącej działają tak, by przedłużyć swoją kadencję – co wiąże się z konkretnymi korzyściami majątkowymi. Wariant zaś, w którym trzeba by dopłacić 2%, by pozostać w OFE – to próba wykorzystania trudnej sytuacji materialnej wielu osób – co zagrożone jest ostrzejszą sankcją.

  Minister Finansów nie ukrywa przy tym chęci anulowania zobowiązań państwa względem OFE. Przypominamy, że OFE miały obowiązek trzymać 60% środków w formie obligacji Skarbu Państwa. „Anulowanie” tych obligacji to po prostu rabunek na gigantyczną skalę.

  Warto podkreślić, że PiS w gruncie rzeczy przyłącza się do tego projektu, wykorzystując okazję do... atakowania OFE. Otóż jest prawdą, że OFE nie dają oczekiwanych zysków, jest prawdą, że wynagrodzenia PTE są zdecydowanie za wysokie – ale to nie usprawiedliwia obrabowywania OFE z pieniędzy!

  Ze szczególnym oburzeniem przyjmujemy wypowiedź prof. Jerzego Żyżyńskiego, posła PiS, który stwierdził 26-VI w PR-I, że ZUS ma pieniądze prawdziwe, a OFE jedynie „wirtualne”. Wynika z tego, że zobowiązania państwa są funta kłaków niewarte. Czymś „pewnym” za to są... przymusowe składki na ZUS. Ciekawe, jak wyglądałyby „zasoby ZUS” gdyby za tydzień wszyscy płacący składki wyjechali za granicę – jak to uczyniły już 3 miliony innych ludzi!!

  PiS w tej sprawie stoi na identycznym stanowisku, jak SLD – i sądzić należy, że koalicja ta jest już szykowana.

  Co należy zrobić?

  1) Ogłosić bankructwo. System emerytalny jest bankrutem – i trzeba to jasno powiedzieć. By ukryć to bankructwo, z powodów ideologicznych dopłacamy do niego 85 mld złotych rocznie. Ogłoszenie tego bankructwa będzie ostatecznym upadkiem socjalizmu.

  2) Należy znieść obowiązek ubezpieczenia emerytalnego. Jeśli ubezpieczenie takie jest dla człowieka korzystne – zawrze je sam; jeśli nie jest korzystne – zmuszanie go do tego jest czynem karalnym.

  3) Należy wszystkie pieniądze z prywatyzacji mienia państwowego, które powstawało przecież ze składek obecnych emerytów – przekazywać na FUS.

  4) Trzeba ludziom młodym powiedzieć: „Nie będziesz musiał płacić średnio 900 zł miesięcznie »składki emerytalnej« - i tak byś zresztą emerytury nie doczekał. Zamiast tej składki płacić będziesz miesięcznie podatek (oceniamy go na 300 zł) »na spłatę długów po II RP, GG, PRL i III RP«”

  5) Dla osób w okolicy 60. r.ż. trzeba stworzy

  alternatywne systemy przejściowe.

  Skutki tych zmian:

  Byłaby to, oczywiście, kontr-rewolucja. Spowodowałaby, że:

  A) ludzie zamiast bezmyślnie polegać na „państwie opiekuńczym” zaczęliby sami myśleć o przyszłości. Jest to uruchomienie ogromnego potencjału intelektualnego, w cenie będzie przezorność i myślenie długoterminowe.

  B) Uwolniłoby to ok. 600 zł miesięcznie od obywatela; te pieniądze spowodowałyby zdecydowany wzrost siły nabywczej na rynku wewnętrznym.

  C) Najważniejszą jednak konsekwencją byłby wyraźny wzrost urodzeń – i lepsze wychowanie dzieci. Głównym powodem, dla którego ludzie mieli dzieci, to konieczność zabezpieczenia sobie starości. Liczba urodzeń spada w miarę wzrostu ubezpieczeń emerytalnych – bo ludzie są przekonani, że nie muszą mieć dzieci, gdyż „będzie emerytura”. Usunięcie tego czynnika przywróci naturalna stopę urodzeń – 3-6 dzieci na rodzinę bez jakichkolwiek finansowych zachęt. Co oznacza np. hossę w budownictwie.

  Kongres Nowej Prawicy wzywa do zdecydowanych działań. Żadne drobne poprawki nic nie dadzą. Ustrój jest przegniły, wali się – i nowe państwo polskie trzeba zbudować na zupełnie odmiennych zasadach.

  Trzeba po prostu wrócić do normalności. Do czasów, zanim Otton von Bismarck zrujnował podstawy społeczeństw, wprowadzając ubezpieczenia emerytalne.

  =====

  Konferencja prasowa WCzc.Przemyslawa Wiplera:

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=F41DFF06F0FB5945C1257B96004CE369

 • 26-06-2013 23:54:00

  Kretyn szczery i kretyn opłacany (rozbudowałem ten wpis)

  Parę dni temu zadzwoniła do mnie jakaś redakcja (chyba „FRONDA”?) z prośbą o wypowiedź „w sprawie Hadacza”. Odmówiłem – bo nie miałem pojęcia, kto to jest. Dziś czytam w „Do Rzeczy” dwie kolumny o p.Andrzeju Hadaczu.
  Okazuje się, że facet był „Obrońcą Krzyża” na Krakowskim Przedmieściu - a teraz pojawił się na homo-paradzie u p.Palikota.
  No, i co z tego?
  Wariatów jest dużo. A w ogóle: czy homoś, a nawet (tfu!) "gej", nie może być „Obrońcą Krzyża”?
  I dlaczego mamy w ogóle zajmować się jakimś wariatem, który miota obelgi na p.Tuska z pozycji konfesyjnych – a potem z pozycji wiary w św.Geja?
  A, zapomniałem: mamy d***krację...
  Przeczytałem potem ten tekst uważniej – i zgłupiałem do reszty.
  Okazuje się, że Autor – p.Jakub Kowalski – usiłuje udowodnić, że p.Hadacz był agentem – który bronił Krzyża za reżymowe pieniądze.
  Zaraz – to z tego by wynikało, że „Rządowi” zależało, by  grupa „Obrońców Krzyża” była możliwie liczna i energiczna?
  Nie całkiem. Zdaniem p.Kowalskiego p.Hadacz mocno przesadzał – i tym samym kompromitował „Obrońców Krzyża” - i o to chodziło „Rządowi”.
  Jednak czytamy dalej:
  Andrzejek był mistrzem w kompromitowaniu wszelkich naszych działań, idealnie wpisywał się w stereotyp oszołoma. Mówiąc brutalnie: trudno odróżnić opłacanego kretyna od szczerego kretyna”.
  Czyli p.Hadacz zachowywał się jak wszyscy „Obrońcy Krzyża”. Tylko po co w takim „Rząd” miałby Go opłacać?!? Szczerych kretynów było tam za mało?
  Co ciekawe – za chwilę Autor twierdzi, że p.Hadacz był na homo-paradzie jako agent p.Palikota. Tyle, że za chwilę stwierdza znów, że Jego występ tylko WCzc.Januszowi Palikotowi zaszkodził.
  To może „Rząd”chciał zaszkodzić p.Palikotowi?
  Ale czyż bezpieka ma już tak mało agenciaków, że musi używać tych samych, co byli po drugiej stronie??!??
  Jedyne wyjaśnienie: Autor po prostu bredzi.
  Wrażenie to umacnia następny tekst: p.Piotr Gursztyn zajmuje się w nim m.in. sytuacją w Elblągu*: „PO ściga się z Ruchem Palikota o drugie miejsce (…) Może być tak, że wybory rozstrzygną się tam w drugiej turze, a zwycięzcą zostanie kandydatka Ruchu Palikota, Ewa Białkowska. To dobrze prezentująca się była trenerka łyżwiarskiej reprezentacji olimpijskiej”.
  Wyniki z Elbląga:
  P.Elżbieta Gelert (PO) 21,25%
  P. Ewa Białkowska (RP) 4.84%
  Może gdyby p.Palikot ze swoją naćpaną hołotą nie przyjechał Jej popierać...
  =====
  * Już wiem:
  Tygodnik „Do Rzeczy” dotarł do wyników badań opinii publicznej, które zamówił w Elblągu Ruch Palikota.
   
   
  Wiara w sondaże zamawiane przez p.Palikota na temat p.Palikota to nieDoRzeczność...
 • 25-06-2013 09:39:00

  Dziś o 19.30 byłem w Klubie Saturator

  przy ul. 11 Listopada 22 w Warszawie.

  BARDZO udane spotkanie, Osiem osób na Nowej Pradze zapisało się do Partii. Alen czuję się trochę zmęczony  - i idę wyjątkowo wcześnie spać. 

  A tu można zobaczyć relację ze spotkania w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie

  http://www.youtube.com/watch?v=Lojk2wFjmKc

 • 24-06-2013 14:14:00

  Jestem w Radio Polska Live

  http://polskalive.pl

  Dzwonić i zadawać pytania można pod nr 22 607 75 56

  Zapraszam!

 • 24-06-2013 12:19:00

  Klęska w Elblągu! D***kracja tryumfuje!

  Wszystkie miejsca w Radzie Miasta zdobyła Banda Czworga. Do II tury wyborów na prezydenta przeszli: p.Jerzy Wilk (PiS, 31,79%, podejrzany człowiek) i WCzc.Elżbieta Gelert (podejrzana z tytułu samej przynależności do PO – 21,25%). Popierany przez nas kandydat PJN, p.Edward Pukin, który oferował rozsądny budżet i spłacanie długów (322 mln zł) dostał prawie cztery razy mniej głosów od przedstawiciela „Socjalistycznej Polski”, p.Pawła Kowszyńskiego, który obiecał obniżkę czynszów o połowę, darmową komunikację miejską &c., &c,...
  =====
  PS. Dziś jestem w Radio polskalive.pl o 14.15 - a nie w Radio WNET !!
 • 24-06-2013 01:09:00

  Smutny tydzień: trzy pogrzeby - UWAGA: pogrzeb w Magdalence!!

  Zmarła towarzyszka życia p.Leszka Grota – człowieka, który uratował Stocznię w Gdyni załatwiając jej zamówienie na cztery kutry torpedowe. Ponieważ nie chciał podzielić się premią ze spec-służbami, spędził kilka lat w „areszcie wydobywczym”. P.Teresa Anczarska cały czas wiernie stała u Jego boku, dodawała Mu otuchy, namawiała do wytrwania. Teraz nie żyje. Pogrzeb we wtorek, Msza Św w kościele p/w św.Feliksa z Kantalicjo, Warszawa, Marysin Wawerski, ul. Kościuszkowców 85

  Zmarł Marek Arpad Kowalski – człowiek legenda, zapisujący swoimi felietonami łamy prasy, jeszcze za „komuny” przemycając w nich codzienność i normalność – co odróżniało je od nadętej nowo-mowy większości prasy. Od ćwierć wieku związany z „Najwyższym CZAS!”-em. Pisał w nim do ostatnich niemal dni życia. Będzie nam brakowało tych prostych, codziennych obserwacyj.

  Pogrzeb we wtorek – msza św. w kaplicy p/w św.Karola Boromeusza na Powązkach o 12.00.

  Tu można Go zobaczyć jako uczestnika dyskusji "Marzenia II Rzeczpospolitej o podboju kolonialnym" z cyklu nagrań Domu Spotkań z Historią

  https://www.youtube.com/watch?v=knIO5M6gNjA

  Zmarł Krzysztof Habich. Legenda z innej bajki – bojownik z fiskusem. Groziło Mu wiele lat więzienia – bo skutecznie doradzał, jak dobierać najkorzystniejsze rozwiązania podatkowe i omijać pulapki zastawiane przez fiskusa. Kilkanaście miesięcy odsiedział – choć żaden prawomocny wyrok skazujący nie zapadł, a w kilku sprawach Go uniewinniono. Więzienie przerwało proces właściwego leczena.

  Dzwoniłem doń od kilku dni szukając porady dla p.Janusza Kowalika, oskarżanego o niepłacenie podatków, zrujnowanego przez kontrolę Urzędu Skarbowego w Krakowie.

  Teraz wiem, dlaczego nie odbierał.

  Pogrzeb we środę, o 11.00 w kościele p/w św.Marii Magdaleny w Wólce Kosowskiej (Magdalenka - nie Wólka Węglowa!!).

  Tu Jego słynne nagranie współczesnej wersji bajki o koniku polnym i mrówce:

  https://www.youtube.com/watch?v=5kQIweRSfaQ

  i wywiad z Nim z obozu ASPRO

  https://www.youtube.com/watch?v=PkKg-CcJ5j8

 • 23-06-2013 23:51:00

  Jutro zamiast o 12.15 w Radio WNET - o 14.15 w Radio polskalive

  Jutro można mnie słuchać w nowym radio - dane na stronie polskalive.pl O 14.15, jako się rzekło.

 • 22-06-2013 10:16:00

  Globalne Ocieplenie w pełni - praca wre:

  Ślązacy popierający Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego spotykają się:

  Knurów, 25 czerwca 2013, godz. 18:00, restauracja & pizzeria "Mała Toscania" ul. Witosa 31a,

  Rybnik, 25 czerwca 2013, godz. 20:00, Celtic Pub. (piwnica) Rynek 8

  Katowice: 26 czerwca, godz. 19:00, pub "Za drzwiami u Marchołta", ul. Warszawska 37.

  Tarnowskie Góry, 27 czerwca, godz. 19:00, pub "Stara Stajnia u Wojtachy", wejście od ul. Ratuszowej 8.

  We czwartek mocno atakowałem praktyki Urzędu Skarbowego. Oddźwięk konferencji w Krakowie jest tu:

  SuperStacja :

  http://www.youtube.com/watch?v=3I1gB_ujV_A

  TV 7 :

  http://www.program7.pl/janusz-korwin-mikke-odwiedzil-glodujacego-przed-urzedem-skarbowym-janusza-kowalika/

  http://www.youtube.com/watch?v=Shx5BUUIT-4

  dziennikpolski24.pl :

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1278548-jedenasty-dzien-gloduje-przed-skarbowka.html

  i na koniec ''Wybiórcza '' w swoim stylu:

  http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,106511,14140210,Nie_zaplacil_prawie_12_mln_zl__Teraz_gloduje_przed.html

   

 • 21-06-2013 15:10:00

  Rozbiór programu partii "Socjalistyczna Polska"

  W dyskusji w radio http://www.polskalive.pl    przedstawiciel SP zarzucił mi, iz oskarżam SP o lewicowość, nie zapoznawszy się dokładnie z jej programem.

  Zajrzałem więc na oficjalną stronę Socjalistycznej Polski:

  http://www.klubsp.pl/deklaracja-programowa-solidarnej-polski

  i dla Państwa wygody cytuję tu in extenso

  DEKLARACJĘ PROGRAMOWĄ z podtytułem:

   

  „SOLIDARNA POLSKA”– NOWA NADZIEJA

  Punkty lewicowe zaznaczyłem na czerwono lub różowo w zalezności od intensywności lewactwa – moje uwagi na niebiesko. Zauważyłem przy tym od razu, że SP atakuje niemal tylko i wyłącznie PO!

   

                                Preambuła

  Polska stoi w obliczu największego kryzysu społecznego i politycznego od upadku komunizmu. Mimo, że od lat nasz kraj jest rządzony źle - polska demokracja okazała się niezdolna do zmiany nieudolnej władzy. Platforma Obywatelska wygrała wybory i uzyskała społeczny mandat do kontynuowania złych rządów. Ta sama Platforma Obywatelska, która zadłużyła nasz kraj o kolejne 300 miliardów zł, zagraża bezpieczeństwu naszych emerytur, zaczęła prywatyzować służbę zdrowia, demontować funkcje państwa, zamykać poczty, komisariaty, prokuratury i sądy, Platforma Obywatelska odpowiedzialna za zapaść kolei oraz programu budowy dróg i autostrad, za sprzedaż części wielkich, dochodowych firm państwowych. Po raz kolejny wygrała partia, która, poza wyjazdem kolejnych setek tysięcy Polaków na emigrację, nie ma żadnego pomysłu na przełamanie bezrobocia wśród młodzieży, braku perspektyw, braku taniego kredytu na mieszkania, pogłębienia się sfery ubóstwa i wykluczenia. Rząd PO będzie przez kolejne lata przegrywać nasze strategiczne interesy w Europie, oddając walkowerem walkę o wyższe dopłaty dla rolników, o gaz łupkowy czy zawieszenie pakietu klimatycznego. Może w dalszym ciągu niszczyć kulturę demokratyczną i używać siły państwa i mediów do rozprawy z opozycją.

   

  Stało się tak dlatego, że miliony Polaków, nie znajdując alternatywy w dotychczasowej opozycji zostało w domach albo zagłosowało bezwiednie wbrew własnym interesom. „Solidarna Polska” powstała, by Donald Tusk miał wreszcie z kim przegrać. „Solidarna Polska” powstała, żeby prawica odzyskała zdolność koalicyjną a Polacy, którzy chcą realnej zmiany uwierzyli, że jest ona możliwa i mieli na kogo zagłosować.

   

  Zarazem „Solidarna Polska” od samego początku wiąże się z wielką ideą organizacji naszej wspólnoty narodowej i państwowej: z ideą sprawiedliwości społecznej. Po 1989 roku idea ta była wyszydzana, tłumiona, przemilczana lub zdradzana. Podtrzymywały ją przez minione dekady dwie siły: Kościół katolicki przez swoja naukę społeczną i NSZZ „Solidarność”. Dziś „Solidarna Polska” chce być partią sprawiedliwości społecznej. Sprawiedliwości społecznej rozumianej nie jako etatyzm i egalitaryzm odrzucający wszelkie zróżnicowanie, ale jako sposób takiej organizacji wspólnoty narodowej, by nie rozrywały jej pogłębiające się nierówności między wąska grupa najbogatszych a całą resztą. Kierując się zasadą sprawiedliwości społecznej, „Solidarna Polska” będzie zabiegać i środkami demokratycznymi walczyć o to, by rząd, parlament, państwo służyły całej wspólnocie narodowej, a nie elicie majątku, wpływu i siły. Podejmujemy to zadanie, bo poczucie braku sprawiedliwości staje się coraz bardziej dojmujące. Odczuwamy je w systemie podatkowym, systemie ochrony zdrowia, systemie oświaty, w realizowanej polityce rozwoju regionalnego, w ładzie medialnym. „Solidarna Polska” to Polska zjednoczona i sprawiedliwa.

  Załóżmy na początku, że SP bredzi o tej „sprawiedliwości spolwecznej” dla poklasku – a konkrety będą inne. Czytamy więc dalej. Tym bardziej, że zaczyna się dobrze:

  Wspólnota

  Polska wspólnota jest zagrożona. Ostatnie lata to czas ataków Platformy Obywatelskiej, rządu Donalda Tuska oraz medialnego oligopolu na podstawy tożsamości narodowej Polaków. Pieniędzmi publicznymi obficie wspierane są środowiska, które za cel postawiły sobie walkę polskim patriotyzmem. W publicznych i prywatnych środkach masowego przekazu karierę robią osoby, które znieważają, często w wulgarny sposób religię, symbole religijne i narodowe. Rząd powierza takim osobom realizację ważnych przedsięwzięć o charakterze polityczno-kulturalnym. Premier, wielu jego ministrów i część zaplecza politycznego sięgnęło do ostrej retoryki antyklerykalnej nigdy dotąd nieużywanej przez żaden obóz rządzący po 1989 roku. Burzy to spokój społeczny i tworzy nową linię głębokiego podziału. Za słowami idą czyny lub ich zapowiedzi: zmiana prawnej formuły nauczania religii w szkołach, wprowadzenie nowego mechanizmu finansowania świadczeń emerytalnych duchownych, ograniczenie nauczania historii w szkołach. Platforma Obywatelska przypuściła atak na tradycyjny kształt polskości, na świadomą swojej historii, misji i związku z religia wspólnotę narodową w imię przekształcenia jej w nowa formę polskości – Polaków jako ludności tubylczej zamieszkującej wydzielony administracyjnie obszar w ramach Unii Europejskiej. Na Śląsku Platforma Obywatelska zawarła koalicję z ugrupowaniem autonomistów ślązakowskich, jawnie wrogich wobec Polski i powierzyła mu kontrole na pieniędzmi publicznymi przeznaczonymi na kulturę i politykę historyczną.

  „Solidarna Polska” uważa, że najlepszym sposobem na przeciwstawienie się temu atakowi jest okazanie przez Polskę patriotyczną swojej siły, siły polegającej na współdziałaniu tych zróżnicowanych ideowo i partyjnie środowisk, które opowiadają się za wzrostem siły wspólnoty narodowej. Wspólnota narodowa musi być budowana w oparciu o troskę o wszystkich członków społeczeństwa, tych przedsiębiorczych i tych, którym należy pomóc, ludzi starszych i ludzi młodszych. Wspólnota oznacza solidarność między ludźmi i pomiędzy pokoleniami. Wspólnota oznacza także troskę o przyszłość naszego Państwa i troskę o generacje Polaków, które przyjdą po nas.

  Katastrofa Smoleńska

  Katastrofa Smoleńska zadała Polsce ciężką ranę. Sposób wyjaśniania przyczyn i okoliczności katastrofy przez Donalda Tuska i jego podwładnych sprawił, że rana ta ciągle ropieje i nie może się zabliźnić. (No, nie: jatrzy to akurat WCzc.Antoni Macierewicz....) Całkowicie zdezawuowany przez nowe fakty i ekspertyzy raport tzw. Komisji Millera jest podtrzymywany przez obecny układ rządzący. Jak się okazało, polski system polityczny nie ma możliwości dotarcia i ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej. Kongres zleca Klubowi Parlamentarnemu „Solidarnej Polski” przedstawienie w jak najszybszym czasie na forum Sejmu odpowiedniej inicjatywy ustawodawczej i uchwałodawczej celem powstania mechanizmu, który umożliwi wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tej tragedii.

  Zakładam, że to też rytualne – by zdobyć głosy smoleńszczyków. Odnotowujemy, że piszą "katasrtrofa" a nie "zamach" - i przechodzimy do konkretów.

                                              Program społeczno-gospodarczy

                                                       Program prorodzinny

  Polska stoi w obliczu ogromnego kryzysu demograficznego. Jeżeli teraz nic nie zrobimy, już niedługo, w ciągu jednej generacji, będziemy jednym z najstarszych społeczeństw Europy, o malejącej liczbie ludności, z kurczącym się rynkiem i licznymi problemami gospodarczymi i budżetowymi. W takiej sytuacji polityka prorodzinna nie jest zbędną fanaberią, lecz jest najlepszą inwestycją, jaką możemy uczynić, inwestycją w przyszłość nas wszystkich.

  „Solidarna Polska” opowiada się za kompleksowym programem prorodzinnym, obejmującym:

  Wprowadzeniem powszechnych świadczeń rodzinnych, tak aby rodzice dysponowali kwotą przynajmniej 1000 zł na utrzymanie dziecka. Polskie rodziny musi być stać na utrzymanie i wychowanie dzieci, a żadne dziecko nie może żyć w biedzie. „Solidarna Polska” proponuje więc wprowadzenie świadczenia rodzinnego na każde dziecko w wysokości 300 zł miesięcznie dla tych rodzin, w których dochód na osobę wynosi poniżej 700 zł miesięcznie, 250 zł dla dochodów poniżej 800 zł na osobę, 200 zł dla dochodów poniżej 900 zł i 150 zł dla dochodów poniżej 1000 zł na osobę.

  Wydłużenie urlopów macierzyńskich, poprzez ustanowienie urlopów macierzyńskich o długości 6, 9 oraz 12 miesięcy za 1, 2 i 3 dziecko odpowiednio. Proponuję konsekwentnie: „50 letni bezplatny urlop macierzyński dla każdej kobiety”

  Zwiększeniem dostępności żłobków i przedszkoli, ustanowienie maksymalnych opłat za przedszkola publiczne oraz wspieranie rozwoju prywatnych przedszkoli i żłobków.

  Zachęty dla pracodawców, poprzez odpisy podatkowe, na utrzymanie zatrudnienia kobiet po urlopie macierzyńskim/wychowawczym.

  Wprowadzenie gwarantowanej emerytury dla kobiet, które wychowały minimum trójkę dzieci, a nie mają innego tytułu do emerytury.

                                   Solidarność społeczna

  Solidarność społeczna oznacza, że państwo otacza opieką wspólnotę narodową i sprawiedliwie rozkłada obciążenia podatkowe. „Solidarna Polska” opowiada się za obniżeniem podatku od osób uzyskujących dochody pozwalające na zaspokojenie zaledwie podstawowych potrzeb. Podatki pobierane przez Państwo nie mogą bowiem nikogo wtrącać w nędzę, natomiast powinny stanowić sprawiedliwe obciążenie stosownie do możliwości. „Solidarna Polska” opowiada się przeciwko podatkowi liniowemu, który jest w interesie najbogatszych, natomiast opowiada się za zróżnicowaniem stawek podatku dochodowego.

  Solidarna Polska” opowiada się za odejściem od niemal liniowego podatku dochodowego uchwalonego przez PiS a wprowadzonego w życie przez PO, który przewiduje zaledwie dwie stawki podatkowe, z czego wg pierwszej stawki podatki płaci 98% podatników. „Solidarna Polska” uważa, że należy obniżyć do 12% stawkę podatku dla podatników osiągających dochód poniżej 1000 zł miesięcznie. Dla utrzymania wpływów podatkowych na odpowiednim poziomie, konieczne może być natomiast podwyższenie podatku od dochodów przekraczających 10.000 zł miesięcznie.

  Proponowane zmiany oznaczają znacznie sprawiedliwsze rozłożenie ciężarów podatkowych i nakładanie ich na osoby, które mogą je ponieść bez zagrożenia dla poziomu ich życia.

  Należy również przywrócić niesłusznie zniesiony w okresie rządów PiS podatek od fortun, to jest podatek od spadków i darowizn w części dotyczącej kwot ponad 2 mln zł przypadających na jednego spadkobiercę lub obdarowanego. We wszystkich rozwiniętych krajach stosowany jest podatek od spadków i Polska nie powinna być tu wyjątkiem. Podatek taki ogranicza możliwość budowania oligarchicznych fortun i stanowi element prawidłowo funkcjonującej demokracji. To już hucpa nieprawdopodobna. Tak nawiasem: ja CHCĘ mieć w Polsce multimiliarderów; kto ma bowiem wysłać Polaka na Marsa? III RP – czy jakiś gołodupiec?

  Konieczne jest wprowadzenie specjalnego podatku od tych koncernów, które osiągają duże zyski w Polsce, lecz często transferują je zagranicę do swoich właścicieli. „Solidarna Polska” opowiada się za podatkiem od instytucji finansowych oraz od supermarketów. Odpowiednia konstrukcja podatku wykluczy możliwość unikania opodatkowania zysków w Polsce i transferu środków przed opodatkowaniem do państw właścicieli wielkich korporacji. Ciekawe, jak sobie SP wyobraża konstrukcję takiego podatku, którego nie można byłoby obejść...

                                    Emerytury

   

  „Solidarna Polska” uważa, że przeciętny poziom emerytur i rent w Polsce jest bardzo niski i często niepozwalający na godne życie. Zważywszy na wysokie koszty życia ponoszone przez emerytów i rencistów, związane chociażby z koniecznością ponoszenia dużych wydatków na leczenie, „Solidarna Polska” opowiada się za zwolnieniem z podatku pierwszego tysiąca złotych każdej emerytury i renty miesięcznie. Oznacza to, że podatku nie będą płacić osoby otrzymujące emeryturę lub rentę w wysokości do 1000 zł, natomiast te osoby, które otrzymują świadczenie w wyższej wysokości, płaciłyby podatek dopiero od nadwyżki. Jest rzeczą niedopuszczalną, aby państwo pobierało podatek od osób, którym ledwo starcza na życie na minimalnym poziomie. Dla osoby otrzymującej świadczenie w wysokości 1000 zł. proponowane rozwiązanie oznacza ponad 130 zł w portfelu więcej miesięcznie. Ze zwolnienia podatkowego nie będą korzystały osoby otrzymujące renty czy emerytury w wysokości powyżej 3000 zł. Typowa demagogia socjalna

  „Solidarna Polska” opowiada się przeciwko wydłużaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Rozwiązanie takie nie bierze pod uwagę stanu zdrowia osób w takim wieku, ani sytuacji na rynku pracy, na którym już obecnie osoby w wieku 50+ są w bardzo niekorzystnej sytuacji. Rozwiązanie proponowane przez PO oznacza w istocie skazanie ludzi w wieku 60+ na długotrwałe bezrobocie i konieczność korzystania z pomocy społecznej.

  Niesłychanie charakterystyczne. SP protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego – ale nawet nie wtrąci na marginesie prawicowego argumentu, że jest to łamania prawa!! Używa tylko demagogii socjalnej.

  „Solidarna Polska” uważa, że podstawową przyczyną kryzysu systemu emerytalnego jest kryzys demograficzny i że wyłącznie odwrócenie trendów demograficznych może tę sytuację zmienić. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie kompleksowego programu prorodzinnego, tak aby Polacy nie obawiali się zakładać rodzin i posiadania dzieci.

  Czyli: socjalizm jest dobry, tylko z tajemniczych powodów nie działa – i zamiast zmieniać mechanizm, trzeba go naprawić. To, że zapaść demograficzna jest skutkiem wprowadzenie socjalizmu – nawet przez myśl im nie przechodzi.

                                         Zdrowie

  System ochrony zdrowia w ostatnich czterech latach został całkowicie zanarchizowany. Funkcjonuje coraz gorzej, a cierpią na tym pacjenci. Podstawowym problemem jest coraz trudniejszy dostęp do badań diagnostycznych i lekarzy specjalistów oraz wzrost współpłacenia pacjentów za leki, co jest konsekwencją wprowadzenia nowej ustawy refundacyjnej. Wszelkie zmiany i reformy systemu ochrony zdrowia musza dążyć do dwóch celów: zwiększenia dostępności badań diagnostycznych i opieki specjalistycznej oraz spadku współpłacenia przez pacjentów za leki refundowane. Nowa ustawa refundacyjna ukazała w ostrym świetle istotę polityki Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej: kosztem krzywdy i cierpienia pacjentów cukrzycowych, w tym dzieci, przez decyzje refundacyjną dotyczącą określonego typu insuliny umożliwiono wzrost wartości giełdowej spółki kontrolowanej przez jednego z największych oligarchów III Rzeczpospolitej.

  Czyli: socjalizm jest dobry, tylko z tajemniczych powodów nie działa – i zamiast zmieniać mechanizm, trzeba go naprawić. To, że zapaść lecznictwa jest skutkiem wprowadzenie socjalistycznej „służby zdrowia” – nawet przez myśl im nie przechodzi.

  By osiągnąć wskazane cele „Solidarna Polska” proponuje:

  określenie we współpracy z izbami i stowarzyszeniami lekarskimi, pielęgniarskimi i farmaceutycznymi nowych zasad tworzenia listy leków refundowanych i nadanie im formy ustawowej;

  przyjęcie, że publiczne zakłady opieki zdrowotnej mogą być przekształcane wyłącznie w niepodlegające prywatyzacji spółki użyteczności publicznej;

  wyposażenie samorządów, które konstytucyjnie i ustawowo odpowiadają za dostęp do usług zdrowotnych w uprawnienia umożliwiające im realizację tego zadania

  • zniesienie ilościowych limitów w kontraktach zawieranych przez NFZ ze szpitalami i zastąpienie ich kontraktami nie na ilość, ale zakres usług;

  stworzenie z mocy ustawy sieci szpitali stanowiących strukturę bezpieczeństwa zdrowotnego w systemie ochrony zdrowia;

  przywrócenie opieki lekarskiej w szkołach (NB. za „komuny” - 1945-53 - takiej opieki w szkołach nie było. Szkoły były od uczenia; od leczenia - przychodnie!!!).

  Zestaw takich przedsięwzięć winien w sposób zdecydowany poprawić sytuację pacjentów bez podnoszenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Już to widzę.

                                                   Praca

  Jak po wielokroć podkreśla społeczna nauka Kościoła, poprzez pracę realizuje się człowieczeństwo, a instytucje społeczne muszą chronić godność pracy. Rynek pracy musi zapewniać ochronę praw pracowników a jednocześnie konieczną elastyczność i przyjazność dla przedsiębiorców. Z niepokojem przyjmujemy więc takie niepokojące zjawiska jak rosnący poziom bezrobocia, fakt zatrudniania znaczącego odsetka pracowników na umowach śmieciowych, a także wysokie bezrobocie zarówno ludzi młodych, dopiero wchodzących na rynek pracy, jak i osób w wieku 50+. „Solidarna Polska” proponuje:

  ograniczenie możliwości zawierania tzw. umów śmieciowych, w tym poprzez zwiększenie obciążeń podatkowych po stronie pracodawcy za mniej korzystne z punktu widzenia pracownika formy umów, jak umowy czasowe;

  • uproszczenie procedur ZUSowskich, co zmniejszy obciążenie przedsiębiorstw obowiązkami biurokratycznymi a przez to większą skłonność do zawierania normalnych umów; Proszę zauważyć, że normalną umowę nazywa się „śmieciową” a komunistyczną – „normalną”! Co zresztą jest dziś powszechne.

  podniesienie płacy minimalnej do poziomu 50% przeciętnego wynagrodzenia; Proponuję: do 99%

  • ograniczanie szarej strefy, a przez to poprawę konkurencyjności przedsiębiorstw legalnie zatrudniających pracowników;

  • przywrócenie programu szkolnictwa zawodowego, co pozwoli ludziom młodym na zdobycie kwalifikacji użytecznych na rynku pracy.

  • deregulacja i otwarcie rynku pracy, tak by zwiększyć dostępność szeregu zawodów.

  • ułatwienia w uznawaniu wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych uzyskanych w innych państwach UE, tak by zachęcić młodych ludzi do powrotu i pracę w Polsce.

                                                                Wieś i rolnictwo

  Polityka rolna rządów PO i PSL polega na powrocie do skompromitowanej od czasu początku transformacji filozofii traktowania polskiej wsi jako sfery zaprogramowanego zaniedbania i naturalnego amortyzatora reform. Dobitnym tego wyrazem było oddanie walkowerem przez sprawowaną przez premiera Tuska polską prezydencję w Unii Europejskiej kwestii dochodzenia do ujednoliconych stawek dopłat bezpośrednich. W warunkach wyrównanych kosztów produkcji rolnej w Polsce i Europie oraz przejścia prawie wszystkie kraje UE na uproszczony system dopłat - nie istnieje żaden uzasadniony powód, dla którego polski rolnik miałby otrzymywać w agendzie 2014-2020, czyli kilkanaście lat po naszej akcesji do Unii, średnio o 150 € do hektara mniej od rolnika niemieckiego czy francuskiego. Przy 16 mln hektarów użytków rolnych daje to w tym okresie kwotę rzędu 70 miliardów mniej dla polskiej wsi i oznacza jej strukturalne upośledzenie, przekreślenie szans na konkurencyjność produkcji rolnej i zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Czyli zamiast likwidacji dopłat do rolnictwa – rozszerzenie tego systemu!

  Rząd z udziałem „Solidarnej Polski” postawi w centrum debaty europejskiej postulat utrzymania funduszy na wspólną politykę rolną jako największego składnika budżetu UE przy jednoczesnym zarysowaniu jasnej perspektywy dojścia do ujednoliconych stawek dopłat w całej Unii.

  Pod rządami PO i PSL doszło do pogłębienia niekorzystnego rozwarcia tzw. nożyc dochodowych: przy spadku cen i opłacalności wielu produktów rolnych doszło do drastycznego wzrostu cen żywności w sklepach. Wskutek nieudolności rządu traci zarówno rolnik jak i konsument, a zarabia łańcuch pośredników (również finansowych) i sieci handlowych. „Solidarna Polska” użyje dostępnych rządowi instrumentów skutecznej interwencji na rynku, poprawiającej średnią opłacalność produkcji rolnej bez negatywnego wpływu na poziom cen detalicznych żywności. Ani słowa o obniżeniu głównego czynnika wzrostu cen: podatków. NB – to wszystko bzdura.

  Wobec pogarszających się warunków nabycia i dzierżawy ziemi na wsi „Solidarna Polska” przygotuje pakiet rozwiązań ustawowych i kredytowych ułatwiających polskim, faktycznie gospodarującym rolnikom skuteczne nabywanie polskiej ziemi. Należy także utrzymać system kredytów preferencyjnych dla rolników po roku 2013. Jednocześnie, należy dokonać reformy KRUS a także systemu dopłat bezpośrednich, tak aby systemy te obejmowały wyłącznie rolników.

                                       Przedsiębiorczość

  Podstawą rozwoju Polski muszą być polskie przedsiębiorstwa, zwłaszcza te małe i średnie. Należy im stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju, poprzez zachęcanie do inwestycji oraz likwidację wielu biurokratycznych wymogów. Przebudowie musi ulec także sposób funkcjonowania aparatu skarbowego, który zbyt często obecnie nastawiony jest na funkcje represyjną, prowadzącą w efekcie do licznych bankructw, a wręcz osobistych tragedii przedsiębiorców. „Solidarna Polska” proponuje:

  wsparcie dla inwestycji w przedsiębiorstwach poprzez zwolnienie z opodatkowania inwestycji (korzystniejsze zasady amortyzacji); czyli nie „obniżka podatków” - lecz utrzymanie podatku jaki instrumentu zmuszającego przedsiębiorców do robiena tego, co rezym uważa za własciwe!

  • usuwanie barier administracyjno-prawnych hamujących rozwój przedsiębiorczości (nadmiar koncesji, pozwoleń, uciążliwe procedury);

  • usuwanie barier związanych z korporacjonizmem zawodowym;

  • ułatwienia dla osób rozpoczynających po raz pierwszy działalność gospodarczą (trzymiesięczny okres zwolnienia z obowiązków podatkowych i ubezpieczeniowych, wsparcie kredytowe i pożyczki bezzwrotne na pierwsze wyposażenie i rozruch);

  • zmniejszenie uciążliwości oraz opresyjności aparatu fiskalnego (wydłużenie cyklu płatności podatków i innych danin, kumulowanie sankcji skarbowych za zwłokę

  i błędy w zapłacie podatków);

  wstrzymanie prywatyzacji strategicznych gałęzi gospodarki (energetyka – sieci przesyłowe i wytwórczość, banki – PKO BP, ubezpieczenia – PZU SA oraz przedsiębiorstwa z branży surowcowej i transportowej);

  • wprowadzanie przepisów unijnych do prawa krajowego z zachowaniem zasady nie dodawania własnych, dodatkowych wymogów ponad wymagane standardy unijne. Przeprowadzenie w tym zakresie przeglądu dotychczasowej implementacji przepisów unijnych, a w przypadku stwierdzenia nadregulacji wprowadzenie stosownych zmian. Działanie takie jest niezbędne wobec licznych przypadków rygorystycznych przepisów wykraczających poza ramy określone przez UE, co w praktyce jest uciążliwe i kosztowne stając się jedna z barier wzrostu gospodarczego;

  • przyspieszenie i uproszczenie procedur w sądach gospodarczych oraz wprowadzenie zmian organizacyjnych ułatwiających procedowanie sędziom (odciążenie od zbędnych czynności sprawozdawczo-administracyjnych sędziów);

  • dostosowanie sytemu edukacji do potrzeb rynku, zwłaszcza w zakresie szkolnictwa zawodowego i wyższego;

  wspieranie przez państwo rodzimej innowacyjności i nowoczesnej technologii przez finansowanie badań i udzielania gwarancji na etapie wdrażania postępu technologicznego. Działanie na rzecz ściślejszej współpracy oraz współfinansowania projektów przez sektor państwowy i prywatny; każdy maniak i wydrwigrosz się pod tym podpisze!

  poprawa warunków konkurencyjności w gospodarce, między innymi poprzez ograniczenie szarej strefy. A nie „wprowadzenie w reszcie gospodarki takich warunków, jak dziś w szarej strefie”.

                                    Energia atomowa

  „Solidarna Polska” opowiada się przeciwko budowie w Polsce elektrowni atomowych w obecnej chwili. Ponoszenie tak dużych wydatków (szacowanych aktualnie na 35-55 mld zł) jest nieuzasadnione w świetle dysponowania przez Polskę złożami węgla oraz złożami gazu łupkowego. Zamiast kupować technologię atomową od Francji czy Wlk. Brytanii, lepiej przeznaczyć te środki na modernizację polskiego górnictwa oraz rozwój eksploatacji gazu łupkowego. Warto zauważyć, że po rozpoczęciu eksploatacji złóż gazu łupkowego w USA, kraj ten zaniechał nowych inwestycji w energię atomową. Oczywiście SP do głowy nie przyjdzie, by elektrownie w Polsce budowali prywaciarze. Mają to robić politycy – tylko nie ci z PO, a ci z SP.

                              Rosnące koszty energii (pakiet klimatyczny)

  Jednym z pierwszych przedsięwzięć zainicjowanych przez „Solidarną Polskę” jest Europejska Inicjatywa Obywatelska. Jej celem jest zawieszenie do roku 2020 przez Unię Europejską pakietu klimatyczno-energetycznego, który wymusza redukcję emisji dwutlenku węgla oraz kosztowne inwestycje w tzw. odnawialne źródła energii. Szacuje się, że w związku z pakietem klimatycznym ceny energii wzrosną o ok. 100% do 2020 roku. Już w 2013 roku koszty energii wzrosną o co najmniej 30%. Rosnące koszty energii oznaczają dla Polski utratę ok. 250 tys. miejsc pracy w wyniku przenoszenia się poza nasze granice, do krajów spoza Unii Europejskiej, najbardziej energochłonnych zakładów przemysłowych. Dla milionów polskich gospodarstw domowych oznacza to potężny cios w budżety domowe, poprzez skokowy wzrost opłat za energię i ogrzewanie oraz drożyznę spowodowaną wzrostem kosztów produkcji. Nawiązaliśmy współpracę i współdziałanie ze związkami zawodowymi – z „Solidarnością” i OPZZ. Znaleźliśmy partnerów w kilkunastu państwach członkowskich Unii Europejskiej. „Solidarna Polska” zwraca się do wszystkich środowisk społecznych i politycznych o poparcie tej inicjatywy.

                                      A dlaczego nie napisać wprost: ANTROPOGENICZNOŚć GLOBCIA TO BZDURA!

                                                                                   Program polityczny

                                                                                        Wolność

  W Polsce w ciągu ostatnich czterech lat w istotny sposób ograniczono jedno z najistotniejszych praw konstytucyjnych – prawo do wolności wypowiedzi i opinii. Ten proces trwa nadal. Platforma Obywatelska, rząd Donalda Tuska i dominujący w przestrzeni publicznej oligopol środków masowego przekazu wielokrotnie za pomocą nacisków przechodzących w nagonkę ograniczały wolność badań i publikacji w naukach historycznych. Rząd Donalda Tuska podjął próbę ograniczenia wolności nauki na uczelniach wyższych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji drastycznie ograniczyła pluralizm światopoglądowy w publicznych środkach masowego przekazu. Rząd Donalda Tuska odwołuje się do policji, służb specjalnych i prawa karnego w walce z krytycznymi wobec władzy wystąpieniami i stronami internetowymi. Polska jest krajem, w którym najczęściej w Unii Europejskiej sięga się po podsłuchy i bilingi. Urzędnicy korzystający z przysługującego im prawa do udziału w życiu politycznym poza miejscem pracy karani są sankcjami dyscyplinarnymi. Instytucjami publicznymi zaczął rządzić strach – nie przed więzieniem, ale przed utratą pracy i zablokowaniem zawodowej kariery.

  Spontaniczną, oddolną odpowiedzią na ograniczanie wolności w przestrzeni publicznej było powstanie i rozwój tzw. „drugiego obiegu” publicystyki, filmów, dzieł artystycznych. „Solidarna Polska” wyraża wdzięczność i uznanie tym wszystkim, którzy w ciężkich warunkach walczą z ograniczeniem wolności i pluralizmu w „pierwszym obiegu” i tym, którzy tworzą „ drugi obieg”. Z nadzieją czekamy na Kongres Mediów Niezależnych, zwołany na 12 maja bieżącego roku.

  Ostatnim i najboleśniejszym uderzeniem zadanym w krucjacie przeciw wolności i pluralizmowi prowadzonej przez PO i medialny oligopol była odmowa przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. To wokół Telewizji Trwam rozgrywa się teraz najważniejsza bitwa o wolność w Polsce. Czyli: nie jest ważne to, że reżymowa TV wbrew prawu nie dopuszcza UPR czy KNP – natomiast afera jest tylko o TV „TRWAM”, która przecież cały czas legalnie nadaje – i nadawać będzie nawet, jeśli nie dostanie miejsca w multiplexie!!

  Wobec narastającej skali zagrożenia ograniczeniem wolności uważamy za konieczna konsolidację wysiłków. Dlatego apelujemy do wszystkich dziennikarzy, artystów, naukowców, intelektualistów, animatorów życia kulturalnego niezależnie od ich przekonań ideowych i światopoglądowych o zorganizowanie Kongresu Obrony Wolności. Trzeba jej bronić dziś, w III Rzeczpospolitej.

                                                          Korupcja i patologie

  Platforma Obywatelska i rząd Donalda Tuska doprowadziły w ciągu ponad czterech lat do powrotu korupcji i patologii wyniszczających polskie życie publiczne na skalę znaną z okresu rządów Leszka Millera. Osiągnięcia lat 2005-2007 zostały w znacznej mierze zaprzepaszczone. Polityczną innowacja jest to, że rząd i partia rządząca w sposób jawny roztaczają nad powiązanymi z nimi sprawcami afer ochronny parasol polityczny wykorzystując większość parlamentarną i obezwładniając opozycję, a praktyka ta tolerowana jest przez sprzyjające Platformie Obywatelskiej środki masowego przekazu. Wzrostowi korupcji towarzyszy masowy system pasożytnictwa ludzi i środowisk powiązanych z partią rządzącą na instytucjach publicznych i budżecie. W ciągu czterech lat liczba urzędników w Polsce wzrosła o ok. 100 tys. osób. W rządzonej przez PO Warszawie liczba urzędników zwiększyła się o blisko 40%. Ta rakowata narośl na administracji publicznej musi zostać operacyjnie usunięta. „Solidarna Polska” po dojściu do władzy zredukuje liczbę urzędników właśnie o 100 tysięcy, kierując się wyłącznie przesłankami merytorycznymi

  Solidarna Polska” opowiada się za zniesieniem immunitetów parlamentarnych, prokuratorskich i sędziowskich, by przestały one chronić sprawców przestępstw kryminalnych. Natomiast słowa, poglądy i opinie wypowiadane przez parlamentarzystów podczas prac Sejmu, Senatu i ich organów muszą być objęte całkowitą ochroną przed postępowaniami sądowymi, tak by zapewnić realną możliwość dyskusji i kontroli parlamentarnej. Jest to oczywista demagogia. NB zniesienie immunitetu oznacza, że jeśliby głosy posłów SP miały o czymś zdecydować, to na 24 godziny przed głosowaniem posłowie SP zostaną aresztowani za np. narkotyki – i wypuszczeni po głosowaniu.

  Od trzech lat rośnie w Polsce przestępczość, a takie osiągnięcia jak wprowadzenie sądów 24-godzinnych zostały przez rząd Donalda Tuska zaprzepaszczone. Konieczny jest powrót do twardej walki z przestępczością, chuligaństwem i narkomanią. „Solidarna Polska” zdecydowanie sprzeciwia się próbom legalizowania posiadania narkotyków. Należy zaostrzyć kary za przestępstwa popełniane z użyciem przemocy, a także ograniczyć do minimum przepustki z zakładów karnych. Dzięki czemu policja zamiast łapać morderców zajmie się bardzo łatwą i intratną branżą dealerstwa. Przypominam, że to własnie prohibicja była przyczyną rozwoju gangsteryzmu w USA!

  Zdecydowana walka z przestępczością oznaczać także podcinanie ekonomicznych korzeni działalności przestępczej. „Solidarna Polska” złożyła już projekt ustawy dotyczący przepadku majątku zorganizowanych grup przestępczych. I tu obawiałbym się nad'użyć...

                                                                      Samorząd

  „Solidarna Polska” opowiada się za wysoką pozycją samorządu terytorialnego w strukturze władzy publicznej oraz przejrzystą formułą jego finansowania. Wymaga to odejścia od praktyki przerzucania przez państwo zadań na samorząd bez zabezpieczenia źródeł ich finansowania, jak np. sławetna ustawa "203", stara ustawa repatriacyjna czy propozycje obecnej koalicji w zakresie finansowania przedszkoli. „Solidarna Polska” wprowadzi do polskiego ustawodawstwa obowiązującą samorząd zasadę „Tyle zadań ile pieniędzy".

  Samorząd, szczególnie wojewódzki, jest kluczowym ogniwem przygotowania i realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł europejskich. Nie jest wszakże tajemnicą, że podział pieniędzy i dobór projektów nierzadko odbywa się według kryterium politycznego, lobbystycznego a niekiedy wręcz partykularnie towarzyskiego. Dotyczy to w szczególności samorządów zasiedziałych od lat w niezmiennym partyjnie kształcie. „Solidarna Polska”, która opowiada się za maksymalnym wykorzystaniem europejskiej szansy na cywilizacyjny awans polskich gmin, powiatów i województw, uważa, że wypaczenia w tym względzie osiągnęły skalę, która wymaga od państwa skutecznej interwencji na rzecz przywrócenia społecznej, ale i samorządowej kontroli nad prawidłowym i uczciwym podziale środków.

  Dlatego udzielamy naszego poparcia dla planów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rzecz powołania z mocy ustawy Konwentów Wojewódzkich, składających się ze wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów danego województwa, który kwalifikowaną większością zatwierdzałby corocznie przedłożoną przez zarząd województwa listę projektów. Rozwiązanie wariantowe mogłoby polegać na wprowadzeniu do ustawy o samorządzie województwa wymogu wysokiej kwalifikowanej większości np. 2/3 głosów sejmiku wojewódzkiego, a zatem i zgody części opozycji, koniecznej do zatwierdzenia takiej listy. Ten kierunek zmian włączający nowe podmioty do procesu decyzyjnego zapewni bardziej sprawiedliwą alokację środków, tak ważną z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Bardzo niejasny system, prowadzący do niekończących się waśni. 

                                                   Polska w Europie

  Za podstawowe zagrożenie dla pozycji i interesów Polski w Unii Europejskiej uznajemy faktyczny dyktat najsilniejszych krajów i poza-traktatową metodę rządzenia w UE. Uważamy, że:

  - Unia Europejska jako wspólnota narodów nie może być zakładnikiem krajów strefy euro – dlatego opowiadamy się przeciw pakietowi fiskalnemu; czyli SP jak najbardziej akceptuje UE! Więcej: pojęcia "Europa" i "UE" są traktowane zamiennie!!! 

  - Unia musi być zarządzana poprzez instytucje wspólnotowe, a nie metodą poza-traktatową;

  - Unia przeżywa kryzys nie tylko gospodarczy, ale ustrojowy i polityczny. Kryzys ten jest skutkiem przyjęcia centralistyczno-federacyjnych rozwiązań zawartych w Traktacie z Lizbony. Odejście od Traktatu Lizbońskiego jest konieczne dla przywrócenia politycznej równowagi w Europie.

  Obecnie politycznym narzędziem realizacji tych celów w instytucjach europejskich jest uczestnictwo europosłów „Solidarnej Polski” w frakcji Europy Wolności i Demokracji.

  „Solidarna Polska” opowiada się przeciw centralistyczno-federacyjnej koncepcji Unii Europejskiej, a za Unią narodów o charakterze policentrycznym. Dlatego uważamy, że misją Polski w Unii jest budowanie solidarności państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, stworzeniem z tego regionu ośrodka skupienia siły politycznej i gospodarczej, który będzie stanowił przeciwwagę dla najsilniejszych państw UE. Dziś praktycznym wyrazem tej polityki jest solidarność z Węgrami atakowanymi przez instytucje unijne w imię racji politycznych i ideologicznych oraz w imię potężnych interesów finansowych i gospodarczych, które rząd suwerennych Węgier naruszył.

  Ani członkostwo Polski w UE i NATO, ani też powstanie za naszą wschodnia granicą nowych państw nie zlikwidowało podstawowego problemu związanego z geopolitycznym położeniem Polski między Rosją a Niemcami. Niemcy są obecnie najsilniejszym państwem w Unii i ich siła będzie relatywnie wzrastać. Polsce potrzebna jest dobra współpraca i głębokie porozumienie z Niemcami. Ich fundamentem musi być spełnienie przez stronę niemiecką dwóch podstawowych warunków: uznanie podmiotowości politycznej Rzeczpospolitej Polskie oraz uznanie naszych podstawowych narodowych interesów we wszystkich wymiarach: od wymiaru historycznego po gospodarczy. Warunki te nie są obecnie spełnione. Zasadą polskiej polityki wobec Niemiec winno być prowadzenie stałego dialogu, identyfikowanie obszarów spornych, dążenie do rozwiązywania problemów. Nie! Musimy rozbudowywać naszą siłę, a nie „prowadzić dialog”. NB. SP nie wspomina NIC o siłach zbrojnych!!!!

  Polska polityka wobec Rosji winna zmierzać do osiągnięcia stanu, w którym Polska przestanie mieć uzasadnione powody, by się Rosji obawiać. Drogą do tego celu jest budowanie autonomicznej polskiej siły, stworzenie z Europy Środkowo-Wschodniej jednego z centrów Unii Europejskiej, budowa Partnerstwa Wschodniego, utrzymywanie kontaktów dyplomatycznych z przedstawicielami Rosji oraz nawiązanie kontaktów z nowymi, wstępującymi rosyjskimi elitami, które w minionych miesiącach okazały swoje znaczenie. O jakich elitach mowa???!!? Jakie „kontakty”?? Przecież mamy z Federacją Rosyjska normalne kontakty dyplomatyczne?

                                       Partia

  Tworzymy partię nowego typu na polskiej prawicy. Partię otwartą na dynamizm, energię, uzasadnione ambicje swoich członków. Partię, która będzie wiele wymagać od swoich członków i której członkowie będę jej stawiali wysokie wymagania. Partię demokratyczną, która stworzy ciałom kolegialnym możliwość oceny i weryfikacji przywództwa krajowego i regionalnego. Partię, która ma wpisane w przepisy statutu konieczność tworzenia szerokiego, nieograniczającego się do własnych członków, zaplecza intelektualnego i programowego, któremu zapewni realny wpływ na podejmowane decyzje. „Solidarna Polska" będzie partią współpracującą na otwartych, partnerskich zasadach z stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi. Organizacje te będą dla nas partnerami społecznymi, których autonomię należy szanować, a nie narzędziami, którymi posługuje się w okresie kampanii wyborczych usiłując je sobie podporządkować.

  Powodzenia, Panowie – tylko nie nazywajcie się „Prawicą”. Oczywiście, że jesteście lepsi od socjalistów – bo faszyzm jest lepszy od socjalizmu. Jednak Hitler, Mussolini, Piłsudski, Stalin – po umocnieniu się na stołkach zrywali z ideologią socjalistyczną na rzecz idei utrzymania władzy i sprawowania jej w miarę sensownie, a nie utopijnie – ale przecież nie sposób nazywać ich „Prawicą”!!! 

 • 21-06-2013 00:20:00

  W Krakowie - tłumy na spotkaniu. Dużo osób zapisało się do KNP. I sondaż

  Kolejny sondaż:

  Wzięto w nim pod uwagę nie RP lecz „Europę+” (która wyprzedziła nie tylko SLD, ale i PO) oraz Ruch Narodowy (jak w innych sondażach: 2,2%). My w normie: 5,2%. Czekamy na sondaż do Sejmu.

  Jakiś dziwny skok Socjalistycznej Polski – ale, przypominam, to oscylacje i fluktuacje...

  Aha: specjalista powiadomil mnie, że 5% w sondażach do PE oznacza ok.8% w rzeczywistości (bo część głosów się „marnuje”).  

 • 20-06-2013 23:44:00

  W tym Elblągu niezłe zamieszanie!

  Plakatów tam więcej, niż podczas wyborow parlamentarnych. Kandydaci obiecują niestworzone rzeczy. Rekord pobił chyba kandydat "Socjalistycznej Polski", ktory obiecał: obniżyć o połowę czynsze, wprowadzić bezpłatną komunikację miejską, ściągnąć do Elbląga kupę inwestorow - i coś tam jeszcze. 

  Wszyscy obiecują też przekopanie Mierzei. Wyjaśniłem, że pomysł dobry: wystarczy zamiast płacić bezrobotnym za nic zasilek, dać do ręki łopaty - i w trzy dni przekopią i po problemie. Jednak znając "europejskie" metody prędzej Okręg Królewiecki wróci do Polski i będzie się po prostu przepływało przez Cieśninę Pilawską. 

  Przypominam: wybory w Elblągu są dlatego, że poprzedni Zarząd zadłużył Miasto na 322 miliony. Popierany przez nas Kandydat PJN  obiecuje uzdrowić sytuację i zacząć zmniejszać zadłużenie. Uczciwy jest i solidny.

  Chyba nie wygra...

  Tu pokłosie naszego tam pobytu. 

  Bogaty Elbląg:
   
  Meritum:
   
  TVP Olsztyn:
   
  Radio Olsztyn:
  PortEl: 
   
  Elbląg Info:
   
  Elbląg Net:
   
  Jak Państwo niewątpliwie zauważyli, JE Włodzimierz W. Putin ma kłopoty z nogą, JE Donald Tusk ma kłopoty z nogą, kol.Artur Dziambor ma kłopoty z nogą, a ja tylko z dużym palcem u prawej nogi. Więc paradowałem w sandalach. 

  Oczywiście: w Sandałach Wolności

 • 19-06-2013 23:51:00

  Wracam z Elbląga, a jutro skoro świt podążam do Krakowa - ale czytam!

  A czy tam "PRZEGLĄD". I oczy przecieram. Parę dni temu wyraziłem zadowolenie, ze Republika Helleńska z braku forsy zlikwidowała reżymowa telewizję. Spodziewałem się, że lewicowy "PRZEGLĄD" wybuchnie oburzeniem, A czytam: 

  "Rząd grecki wramach oszczędności wyłączył państwową stację radiową i telewizyjną ERT. Oburzeni dziennikarze ogłosili strajk. Patrząc na jakość produkcji TVP, nie sposób nie dostrzec zalet podobnego rozwiązania"

  O-to-to-to! Tak 3mać, towarzysze!

  W Krakowie o 12.30 będzie konferencja prasowa pod Urzędem Skarbowym przy ul Wadowickiej 10, a o 16.00 spotkanie w Klubie pod Jaszczurami - zapraszam

 • 18-06-2013 23:41:00

  Quo vadit Wipler? Sondaż do PE; Środa - Elbląg; czwartek: Kraków; i Podbeskidzie:.

   P. Anna Streżyńska, wiceszefowa Republikanów (tych od WCz. Przemysława Wiplera, byłego posła PiS), w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedziała: „Nie jesteśmy liberałami gospodarczymi z poprzedniego wieku, raczej wyznawcami społecznej gospodarki rynkowej z mocnym elementem socjalnym

  A my jesteśmy liberałami konserwatywnymi z XXI wieku i na dźwięk słów: „społeczny”, „złodziejski”, „socjalny” itp. dostajemy drgawek.

  =====

  Nowy sondaż do PE:

  Dokładnie tak, jak mówiłem parę dni temu, jak podano 3%: nie ma się co entuzjazmować ani rozdzierać szat: do PE mamy ok. 4,5% - i obserwujemy oscylacje w'okół tej wartości. Jak osiągniemy 7%, to będzie już znaczące.

  =====

  We środę jestem w Elblągu; cytuję zaproszenie:

  Zapraszamy Państwa na otwarte spotkanie z Januszem Korwin-Mikke, Europosłem Markiem Migalskim oraz kandydatami na radnych KWW „Naszą Partią Jest Elbląg” do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu w środę 19 czerwca o godz. 15.00.

  O godzinie 16.00 odbędzie się Happening wyborczy pod Bramą Targową, a następnie o godzinie 17.00 udamy się do pobliskiej restauracji "Metamorfoza", gdzie odbędą się krótkie wykłady w/w gości.

  We czwartek jestem w Krakowie:

  o 12.30 konferencja prasowa pod Urzędem Skarbowym na ul.Wadowickiej 10

  o 16.tej Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8

  https://www.youtube.com/watch?v=bos5PKDtGz4

  =====

  Ogłoszenie:

  Spotkania na Podbeskidziu, w ks.Pszczyńskim i Żywieckim:

  W związku z bardzo silnym zainteresowaniem podczas wizyt Prezesa w naszym rejonie – rozszerzamy nasze struktury. Organizujemy serię mspotkań. Każda osoba chcąca wstąpić w szeregi KNP mile widziana!

  Na spotkaniach można wpisywać się na listę sympatyków, wpisując maila będziecie Państwo informowani o naszych spotkaniach. Można także zapisać się do partii Kongres Nowej Prawicy, wypełniając deklarację członkowską oraz będzie też w razie jakichkolwiek wątpliwości możliwość zadania pytań, czy też przedstawić swoje sugestie w związku z naszym działaniem w oddziale Bielsko Biała.

   

  Pszczyna

   

  W Pszczynie spotkania odbywają się w każdy 3-ci wtorek miesiąca) w Pizzerii „Venezia” ul. Piwowarska 26 o godz. 19:30 (było 18-VI)

   

  Bielsko Biała

   

  Czwartek 20 czerwca o godz. 19.00, ul. Komorowicka 15 (Civitas Christiana) w Bielsku- Białej

   

  Żywiec

  Piątek 21 czerwca w Pizzerii „Nowy Świat” ul. Zielona w Galerii Lider o godz. 19:00

   

   

  odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikke

   

  Ustroń,

  21.06.2013 (piątek) karczma „Wrzos” o godzinie 18.00

   

  Zebrzydowice

   

  21.06.2013 (piątek), „Pass Hotel” - o 20.00.

 • 18-06-2013 14:58:00

  Liberał wśród narodowców

  P.Bartosz Józwiak, prezes UPR, udzielił wywiadu p.Łukaszowi Cichemu

  http://wmeritum.pl/jozwiak-resentyment-do-prl-to-najzwyklejsza-glupota/

  Czytałem go szukając uzasadnienia tytułu: „Resentyment do PRL to najzwyklejsza głupota” - i zrozumiałem, o co Mu chodzi, dopiero po zajrzeniu na „Portal Wiedzy” - gdzie przeczytałem:

  Resentyment

  To jedno z tych słów pochodzenia obcego, których większość użytkowników języka polskiego zupełnie nie rozumie – do tego stopnia, że używa go w znaczeniu przeciwnym do poprawnego. Dlatego przypominamy, że resentyment (fr. ressentiment = ‘odczucie, uraza’) nie jest na nowo przeżywanym sentymentem (uczuciem), odpomnianą życzliwością dla kogoś a. czegoś, lecz to in. uraza, niechęć, pretensja do kogoś: Wewnątrzniemieckie resentymenty (www.niemcy-online.pl ); Dawniejsze resentymenty zbladły w efekcie wymiany generacyjnej (www.tygodnik.onet.pl ).

  http://portalwiedzy.onet.pl/141212,,,,resentyment,haslo.html

  Niestety: p.Prezes nie rozumie jeszcze wielu innych rzeczy (i, zdaje się, podtrzymuje kłamstwa p.Wasiukiewicza, że do Niego nie dzwoniłem? Mam wydruki billingów...). Wszelako warto przeczytać ten wywiad – i skonfrontować z tym, co mówi potem moderując na Kongresie Ruchu Narodowego panel na temat „Małe i Średnie Przedsiębiorstwa”:

  https://www.youtube.com/watch?v=gnURAvvJ0UA

  Tych wypowiedzi też warto posłuchać. Każdy z Państwa łatwo dostrzeże błędy w tezach panelistów – ogólnie jednak moje wrażenie jest pozytywne. Gdyby istotnie Ruch Narodowy utworzył partię opartą o to, co usłyszeliśmy – to współpraca byłaby możliwa i nawet łatwa. Paneliści bez skrępowania mówili o liberaliźmie gospodarczym, ani razu nie padło wezwanie do protekcjonizmu, powoływali się na Rybarskiego – a nie np. na Doboszyńskiego, Mosdorfa czy Piaseckiego...

  Jeśli jest to wpływ UPR – to p.prezes Józwiak robi doskonałą robotę. A przypomnijmy, że Ruchowi doradza również Stanisław Michalkiewicz.

  Miejmy nadzieję, że nie dojdą tam do głosu jacyś ludowi demagodzy.

  Bo, przypomnijmy, „Obóz Narodowo-Radykalny” był utworzony w opozycji do Dmowskiego, Heyd'la, Rybarskiego i Taylora. Co pisał np.śp.Roman Dmowski o ONRze można przeczytać tu:

  http://www.romandmowski.pl/default.php?id=27&dzial=teksty

  a, to, co mówił śp.Roman Rybarski, jest (niestety...) niecenzuralne. Uważano ich za odłam komunistów dla wygody przyjmujących etykietkę „narodowców”, zamiast „uspołecznienia” mówiących o „nacjonalizacji” itp.

  Jednak dzisiejszy ONR wcale nie musi pójść droga przedwojennego – w tym kierunku zmierza raczej p.Robert Winnicki z Jego „Młodzieżą Wszechpolską”. No, ale to już sprawa między nimi.

  Zobaczymy, co się z tego wykluje.  

 • 17-06-2013 23:54:00

  O dziwo: wywiad ze mną w Biuletynie SMD: JUŻ PODMIENIONY!. Już jest u nas:

  http://www.warszawa.smd.org.pl/images/biuletyn/nr%204.pdf

  Cenzura w PO zadziałala. Zaraz pokażąemy, co zdjęli...

  O, już jest:

  http://www.facebook.com/TVASME/posts/549989161704248

 • 16-06-2013 18:11:00

  Zapomniałem: dziś chat na http://nptv.pl/ o zwykłej porze: 20.00

  Zapomniałem: dziś chat na http://nptv.pl/ o zwykłej porze: 20.00 

  =====

  Mamy szansę zdobyć miejsce w Radzie Miasta Elbląga, a co za tym idzie - wprowadzać w życie nasz program dla samorzadu! Ale KNP nie może przekazać pieniędzy na Komitet Wyborczy Wyborców!!! Dlatego prośba o wsparcie:

  Konto: Komitet Wyborczy Wyborców "Naszą Partią Jest - Elbląg"
   PKO Bank Polski SA
   rachunek bieżący nr
   59102017520000040201647510
   W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać "Darowizna dla KWW Naszą Partią Jest Elbląg (KNP)"

  I prośba stała:

  Lokal partyjny już uruchomiony, od 1-VI będę we nim dyżurował w zasadzie codziennie między 13 a 15 – a w miarę możności dłużej:

   w Warszawie, przy ul.Wilczej 29A lokal 4A – z bramy w podwórko po lewej, kod: 100#2902

  Od 1-VI będzie w nim stale dyżurować Kierowniczka Biura KNP, pełniąca jednocześnie obowiązki Rzeczniczki.

  W związku z tym mamy liczne wydatki – i gdyby ktoś mógł nas wspomóc, byłbym bardzo wdzięczny; konto KNP:

   WBK S.A. 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

   Przypominam, że na konta partyjne można wpłacać tylko przelewem, kartą lub w inny sposób identyfikujący nadawcę. Mogą wpłacać tylko mieszkający w Polsce obywatele III RP. Jeśli ktoś inny chciałby wspomóc myśl konserwatywno-liberalną – np. z konta firmowego - proszony jest o zasilenie konta np. Fundacji KISIELA:

   ING Bank Śląski: 70 1050 1025 1000 0023 2682 7942

  lub przez np.PayPal ze strony: http://fundacjakisiela.org/

  Bardzo proszę PT Członków KNP o uregulowanie zaległych składek. Rozumiem, że ktoś może zgłosic się do KNP i nie moc czynnie działać; jednak wtedy powinien przynajmniej opłacić składkę. Przypominam, ze na jesieni jest Konwent – a przy wyborze Delegatów Oddziały będą brały pod uwagę tylko tych, którzy nie zalegają ze składkami ponad 6 miesięcy.

 • 16-06-2013 01:58:00

  Relacje z pobytu na Śląsku Cieszyńskim, Żywiecczyźnie i Podbeskidziu; i sondaże:

  Ta ciekawa, obiektywna:

  http://telewizja.ox.pl/wideo,23598,demokracja-najglupszy-ustroj-.html

  a ta – delikatnie pisząc – uproszczona:

  http://gazetacodzienna.pl/artykul/polityka/janusz-korwin-mikke-w-ustroniu

  Nie wytrzymałem – i skomentowałem:

  Przedstawienie poglądów bardzo skrócone; merytorycznie wierne - ale przedstawione w formie nieprawdopodobnie wulgarnej. Te wszystkie wymysły (poza słowem "rozpier...") istotnie były przeze mnie użyte, ale raz na 100 zdań, w formie ozdobnika, by ludzie nie usnęli - a tu stanowią jakby essencję mego wystąpienia...
  Ech...

  I nowe sondaże:

  Do PE:

  Do Sejmu

  Prosiłem, by nie entuzjazmować się przy sondażach wynoszących 5% (i 6% do PE) – i tak samo proszę nie denerwować się teraz. Mamy ok. 4% (ok. 4,5% do PE) i przy błędzie wynoszącym 3% będziemy mieli raz 2%, a raz 6%. Proszę przy tym zauważyć, że w sondażu CBOS suma wynosi... 74%

   

  Dziwne są natomiast wyniki Ruchu Palikota. Tam, gdzie my mieliśmy 5%, RP miał 10% - a tu nagle 3% i 5%. Tamci to się dopiero za głowy chwytają...

 • 15-06-2013 10:50:00

  Tow.Ikonowicz dowodzi, że ludzie będą pracować za 0 zł. Dziś tylko trochę linków:

  "Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - i tylko jedno pytanie: czy Sylwester Chęciński to "tylko" reżyser - czy prorok jakiś?

  http://www.polskalive.pl/index.php/news/341/69/Bezmiar-niesprawiedliwosci-13-06/d,podcast_szczegoly/

  Dzisiejsza dyskusja z tow.Piotrem Ikonowiczem:

  http://www.youtube.com/watch?v=Ir11MsTtL4g
  http://www.youtube.com/watch?v=dEMQriUQ74k
  http://www.wykop.pl/link/1554885/janusz-korwin-mikke-i-piotr-ikonowicz-w-tvp-info/

  Ten socjalista naprawdę chyba sądzi, że jak się ustanowi płacę minimalną 5 zł za miesiąc, to chciwi przedsiębiorcy zatrudnią po tej stawce milion nieszczęśników...

  Stanisław Michalkiewicz:Jest dobrze - a będzie jeszcze lepiej - bo zbliża się czas koalicji PiS i SLD!

  https://www.youtube.com/watch?v=YFbmm-EgzIc

 • 14-06-2013 11:11:00

  Jestem w Gliwicach i z Zabrzu. Będą do nas strzelać.

  Jadę na Górny Śląsk. o 14.tej jestem na Rynku w Gliwicach - k/fontanny Neptuna - i będę tam do ok.15.tej. O 18.tej spotkanie w Zabrzu, w restauracji Pod Kasztanami, ul. Wolności 190

  PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną - proszę pisać na poniższy adres:

  meet_jkm@nowaprawica.org.pl

   

   

                                 Będą do nas strzelać

  Zupełnie po cichutku, przy milczeniu reżymowych mediów, weszła w życie ustawa, dzięki której wojsko będzie mogło strzelać do własnych „obywateli”. Ćwierć wieku temu twórcy III RP z dumą mówili, że nowe Wojsko Polskie tym się różni od Ludowego Wojska Polskiego, że pod żadnym pozorem nie będzie mogło być użyte przeciwko własnej ludności.

  To już kolejne przygotowanie do rozprawy z próbami obalenia reżymu. Przypominam, że zaraz po wyborach podniesiono - od lipca ubiegłego roku, gdy zanosiło się na zamieszki jesienne – żołd w policji. Dziś widocznie analitycy ocenili, że siły policji w razie czego nie wystarczą.

  W „Uważam Rze” przeczytałem piękny komentarz, którego Autorem jest p.Rafał Otoka-Frąckiewicz:

  Á propos chaosu i zadym. W życie weszła ustawa, dzięki której nieradząca sobie z tłumem policja będzie mogła zatrudnić do jego pacyfikacji wojsko. W tym samym czasie Donald Tusk udzielił wywiadu, w którym stwierdził: „Nie oddam Polski bez walki”. Przypadek? Nie sądzę ;)

  Wszystkich, których w tej chwili przeraziła wizja wojny domowej śpieszę uspokoić. Mieliśmy już w historii kilku takich chojraków, co to nawet guzika od munduru oddać nie zamierzali. . I co? Jak tylko zrobiło się nieco niespokojnie, dawali drapaka za granicę, aż się za nimi kurzyło. Przypominam to jedynie na wypadek, gdyby komuś umknęło, że Tusk zaczął przygotowania do miękkiego lądowania w Brukseli. Idąc więc tropem historycznych analogii przyjąc można, że koniec jest blisko

  Niestety: JE Donald Tusk właśnie ogłosił, że nie wybiera się na stołek I Sekretarza Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. I pewno właśnie dlatego przepchał przez Sejm tę ustawę...

  A groźne jest w niej właśnie to, że media o tym - o ZASADNICZEJ zmianie w resortach siłowych - ani mru-mru... 

  =====

  Zapraszam też do naszej  księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Można tu kupić najnowszą książkę Janusza Choińskiego Choroba (umysłowa-alkoholowa) ministra Józefa Becka jako główną przyczyną wybuchu II wojny światowej - oraz wznowienie wydanego kilkanaście lat temu wyboru moich przemówień sejmowych z lat 1991-93 pt. „Rząd rżnie głupa

  Z nowości polecam też Fryderyka Augusta von Hay'ka – Nadużycie rozumu wydane przez PROHIBITA

  W naszej księgarni znajdą Państwo różne nowości z dziedziny ekonomii, wydane przez Fijorr Publishing:

  Marek Skousen – Wall Street – giełdowe mądrości, maksymy i aforyzmy

  Marek Skousen – Narodziny współczesnej ekonomii. Żywoty i idee wielkich myślicieli

  Helmut Schoeck – Zawiść. Źródło agresji, destrukcji i biedy

  oraz moje:

  Vademecum Ojca

  Niebezpieczne ubezpieczenia

  Korwin - najlepsze teksty

  Rząd rżnie głupa

  Polecam też Stanisława Michalkiewicza Polska droga do zniewolenia i Jakuba Wozinskiego - Historia pisana pieniądzem

 • 13-06-2013 11:43:00

  Dziś o godz. 20.00-22.00 w Radio Live - i inne infos

  Dziś o godz. 20.00-22.00 biorę udział w audycji Radio LIVEhttp://polskalive.pl

  pt. "Bezmiar niesprawiedliwości". Będziemy rozmawiać o tym czym jest Prawica i czym się różni od Lewicy, jaka jest różnica między sprawiedliwością, a sprawiedliwością społeczną, o kondycji wymiaru sprawiedliwości i o tym wszystkim co należy zrobić by było normalnie.

  W audycji tej na żywo będzie ze strony KNP brał udział  p.mec.Jacek Wilk - ja jestem teraz w Białej, będę w Bielsku i w Zebrzydowicach. W tej audycji będą jednak cztery moje dłuższe i b.ważne wypowiedzi. W związku z tym odwołuję dzisiejszy występ w NPTV, ktore będzie retransmitować na żywo, z komentarzami, audycję w Radio LIVE.

  Będę natomiast w sobotę o 12.00 w audycji "Świat i Gospodarka" w TVP INFO

  Dziś  na Podbeskidziu – zapraszam na spotkania:

  Dziś - 13 czerwca - czwartek

  godz. 17.00-19.00 - Bielsko-Biała, spotkanie w sali NOT, ul. 3 maja 10

  godz. 20.00-21.30 - Zebrzydowice, spotkanie w restauracji Pass-Hotel, ul. Kochanowskiego 39

  Jutro - 14 czerwca - piątek - Górny Śląsk

  Najpierw Gliwice, a główne spotkanie:

  godz. 18.00 - 20.00 - Zabrze, spotkanie w restauracji Pod Kasztanami, ul. Wolności 190

  Zapraszam też do naszej  księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Można tu kupić najnowszą książkę Janusza Choińskiego Choroba (umysłowa-alkoholowa) ministra Józefa Becka jako główną przyczyną wybuchu II wojny światowej - oraz wznowienie wydanego kilkanaście lat temu wyboru moich przemówień sejmowych z lat 1991-93 pt. „Rząd rżnie głupa

  Z nowości polecam też Fryderyka Augusta von Hay'ka – Nadużycie rozumu wydane przez PROHIBITA

  W naszej księgarni znajdą Państwo różne nowości z dziedziny ekonomii, wydane przez Fijorr Publishing:

  Marek Skousen – Wall Street – giełdowe mądrości, maksymy i aforyzmy

  Marek Skousen – Narodziny współczesnej ekonomii. Żywoty i idee wielkich myślicieli

  Helmut Schoeck – Zawiść. Źródło agresji, destrukcji i biedy

  oraz moje:

  Vademecum Ojca

  Niebezpieczne ubezpieczenia

  Korwin - najlepsze teksty

  Rząd rżnie głupa

  Polecam też Stanisława Michalkiewicza - Polska droga do zniewolenia i Jakuba Wozinskiego - Historia pisana pieniądzem

  PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną - proszę pisać na poniższy adres:

  meet_jkm@nowaprawica.org.pl

 • 12-06-2013 16:14:00

  Niepokojąca wypowiedź p.gen.Romana Polko:

  http://niezalezna.pl/42225-wojna-z-rosja-gen-polko-wariat-gruzinski-jest-bardzo-realny

  Przypominam, że wariant gruziński wyglądał tak: Gruzja napadła na Osetię – w wyniku czego wojska gruzińskie zostały rozbite przez Rosjan, a Osetia i Abchazja, wykorzystując sytuację, uzyskały dodatkowe kawałki terytoriów.

  Gdyby trzymac się analogii, to: my napadniemy na Rosję, w wyniku czego Białoruś odzyska Podlasie, a Ukraina Zasanie...

  Całkiem realny scenariusz. Gdyby ktoś chciał napadać na Rosję, oczywiście.

 • 12-06-2013 05:23:00

  Tekst, ten ważny, już jest. Spotkania.

  Czekałem na jego publikację w „Najwyższym CZAS!”ie – bo głupio odwoływać się do tekstu, którego jeszcze nie ma w kioskach – a z kolei podanie całości tu byłoby naruszeniem interesu „Najwyższego CZAS!”-u.

  Podaję więc część tekstu - całość w najnowszym "Najwyższym CZAS!”-ie

   

                               Zdrowy układ polityczny

  Podejrzliwi ludzie twierdzą, że mocno rozpropagowane w mediach wystąpienie WCzc. Przemysława Wiplera z PiS i solidnie nagłośniony Kongres Narodowców – to machinacje służb specjalnych, by zablokować z obydwu stron rosnące notowania Kongresu Nowej Prawicy. Nie tym razem. P.poseł Wipler planował taki ruch już od pół roku – a być może nawet od chwili cynicznego wstąpienia do PiSu, by wykorzystać wpływy polityczne – a media po prostu mają dość tych szmondaków z PO i PiSu i szukają czegoś nowego. Narodowcy zaś planują utworzenie partii od dwóch lat – i podejrzewałbym raczej, ze bezpieka wyłazi ze skóry, by taka partia (a jeszcze lepiej - co im doradzam – dwie partie: narodowo-socjalistyczna i narodowo-liberalna) nie powstała. Te dwa wydarzenia nie maja więc nic wspólnego ze wzrostem poparcia dla KNP.

  Pracowałem wiele lat, by idee normalnej Prawicy stały się popularne, by przestano nazywać „Prawicą” oszustów z PiSu i PO – to teraz zgłaszają się chętni do podziału rosnącego tortu.

  Ale to my jesteśmy wiarygodni.

  Członkowie KNP otrzymali ścisłą instrukcję, jak postępować w stosunku do obydwu formacyj. O ruchu narodowym pisałem już ze trzy razy – teraz więc pora na omówienie Stowarzyszenia Republikańskiego.

  Otóż dziennikarze próbują położyć KNP i SR do jednego łóżka. Tymczasem obydwa ugrupowania (bo z tajemniczych powodów p.Wipler przerabia swoją Fundację Republikańską na stowarzyszenie, a nie na partię!!) będą przestrzegały zasady śp.Helmuta von Moltkego: Getrennt marschieren – gemeinsam schlagen!.

  Filozofia obydwu naszych formacji jest zupełnie odmienna – i odwołujemy się do rożnych elektoratów. Niemal nie wchodzimy sobie w drogę.

  Kongres Nowej Prawicy jest partią kontr-rewolucyjną. KNP zakłada, ze gmach budowany przez spiskowców z Lewicy europejskiej prędzej czy później (raczej prędzej...) zbankrutuje – i będziemy budowali nowy ustrój od podstaw. Starannie odrzucając wszystko, co się z tym dziwacznym socjal-d***kratycznym „liberalizmem” kojarzy. Ludzi, którzy sprawowali władzę w obecnym układzie należy dla przykładu powsadzać do więzień lub wytarzać w smole i w pierzu i popędzić jakaś ścieżką hańby albo nawet poosadzać w obozach re-edukacyjnych – a już na pewno nie pozwolić, by którykolwiek z nich dotknął się do budowy nowego Państwa Polskiego.

  O tym pisał słynny doradca lady Małgorzaty, śp.Cyryl N.Parkinson: jeśli instytucja jest do cna zbiurokraciała, należy wszystkich urzędników bez litości wyrzucić, meble spalić, a budynek zburzyć – w ostateczności: umyć, odkazić, pozbyć się starego zapachu i pomalować w całości na nowo. Oczywiście: kontrastowo inną farbą.

  I nie przyjąć do pracy nikogo z poprzednich pracowników.

  Bo ludzie ci, w ogromnej większości, mają po prostu niewłaściwe nawyki – i jeśli im pozwolić, w ciągu kilku lat odbudują jakąś IV Rzeczpospolitą na wzór II i II; nie ze złej woli – po prostu z przyzwyczajenia. Z tych samych powodów (pomijając już świadome działanie służb specjalnych) pełni najlepszej woli twórcy III RP w dużej mierze odbudowali PRL-bis.

  Inżynier od śmigieł nie powinien zajmować się konstrukcją samolotów odrzutowych!

  Natomiast p.Wipler stara się otaczać ludźmi z establishmentu III RP, ludźmi rozczarowanymi do efektów – ale w dalszym ciągu nie odrzucającymi podstaw ustroju socjal-d***kratycznego. Chcą go oczywiście naprawiać – ale nie odrzucać wszystkiego. Są to pragmatycy – podczas gdy my jesteśmy Partią Zasad. Jeśli przyjmujemy zasadę „Chcącemu nie dzieje się krzywda” to już nie dyskutujemy nad przymusem zapinania pasów w samochodach czy kontrolą półek w aptekach czy sklepach spożywczych przez jakieś ministerstwa i czy inspekcje. Zasada to zasada – i koniec dyskusji.

  Jednak-że – i takie jest nasze wspólne założenie – jeśli Stowarzyszeniu Republikanów uda się znaleźć możliwość naprawy tego i owego w ramach obecnego systemu – a nawet odkryje ścieżkę stopniowego przechodzenia (np. ze świadomą pomocą przerażonych nadciągającą katastrofą służb specjalnych jest to możliwe!) - to KNP to poprze. I odwrotnie: jeśli zaistnieje możliwość obalenia tego reżymu i zastąpienia go konserwatywno-liberalnym – to zostaniemy poparci przez SR.

  Natomiast – by się wzajemnie nie zarazić i nie zrazić do siebie (oni: pragmatyków; my: kontr-rewolucjonistów) nie będziemy prowadzili żadnych wspólnych akcyj.

  I to wygląda na zdrowy układ polityczny.    

  UWAGA - Wrocław! 

  Nowy Prezes Regionu Dolny Śląsk, kol.Kacper Kozłowski, będzie obecny DZIŚ na nadzwyczajnym zebraniu Oddziały Wrocławskiego! 

  Szczegóły tutaj: http://www.nowaprawica.org.pl/home/item/nadzwyczajne-spotkanie-oddziau-wrocawskiego-knp=====

   

  Pobyt na Podbeskidziu: 

  12 czerwca - środa

  godz. 17.00-19.00 Żywiec, spotkanie w Miejskim Centrum Kultury al. Wolności 4

  godz. 20.00 - 21.00 Ustroń, spotkanie w Karczmie Wrzos, ul. Grażyńskiego 23

  13 czerwca - czwartek

  godz. 17.00-19.00 - Bielsko-Biała, spotkanie w sali NOT, ul. 3 maja 10

  godz. 20.00-21.30 - Zebrzydowice, spotkanie w restauracji Pass-Hotel, ul. Kochanowskiego 39

  14 czerwca - piątek

  godz. 18.00 - 20.00 - Zabrze, spotkanie w restauracji Pod Kasztanami, ul. Wolności 190

 • 11-06-2013 23:52:00

  Jutro jestem na Podbeskidziu. Uwaga: Wrocław! Dziś!

  Szczegóły i wpis już są.

  UWAGA - Wrocław! 

  Nowy Prezes Regionu Dolny Śląsk, kol.Kacper Kozłowski, będzie obecny DZIŚ na nadzwyczajnym zebraniu Oddziały Wrocławskiego! 

  Szczegóły tutaj: http://www.nowaprawica.org.pl/home/item/nadzwyczajne-spotkanie-oddziau-wrocawskiego-knp

 • 10-06-2013 16:14:00

  Dzisiaj o 21:30

  Jestem w Polsat News

 • 10-06-2013 15:22:00

  Na razie inna sprawa - też WAŻNA:

  Jacyś chyba sabotażyści uparcie suflują absurdalną inerpretację decyzji Zarządu. Przypominam: Zarząd postanowił, że kontrola opłacalności składek będzie dopiero po 30-VI. Wszyscy Członkowie mają więc szansę do tej daty uzupełnić składki tak, by nie by zalegać ponad 6 miesięcy i nie utracić stażu partyjnego.

  A przy okazji uśmiecham się do Darczyńców - by nie zapomnieli o naszej rosnącej w siłę (ale niestety: nie w pieniądze...) Partii

   Mamy wielką szansę zdobyć miejsce w Radzie Miasta Elbląga, a co za tym idzie - wprowadzać w życie nasz program dla samorzadu! Ale KNP nie może przekazać pieniędzy na Komitet Wyborczy Wyborców!!! Dlatego prośba o wsparcie:

  Konto: Komitet Wyborczy Wyborców "Naszą Partią Jest - Elbląg"
   PKO Bank Polski SA
   rachunek bieżący nr
   59102017520000040201647510
   W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać "Darowizna dla KWW Naszą Partią Jest Elbląg (KNP)"

  I prośba stała:

  Lokal partyjny już uruchomiony, od 1-VI będę we nim dyżurował w zasadzie codziennie między 13 a 15 – a w miarę możności dłużej:

   w Warszawie, przy ul.Wilczej 29A lokal 4A – z bramy w podwórko po lewej, kod: 100#2902

  Od 1-VI będzie w nim stale dyżurować Kierowniczka Biura KNP, pełniąca jednocześnie obowiązki Rzeczniczki.

  W związku z tym mamy liczne wydatki – i gdyby ktoś mógł nas wspomóc, byłbym bardzo wdzięczny; konto KNP:

   WBK S.A. 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

   Przypominam, że na konta partyjne można wpłacać tylko przelewem, kartą lub w inny sposób identyfikujący nadawcę. Mogą wpłacać tylko mieszkający w Polsce obywatele III RP. Jeśli ktoś inny chciałby wspomóc myśl konserwatywno-liberalną – np. z konta firmowego - proszony jest o zasilenie konta np. Fundacji KISIELA:

   ING Bank Śląski: 70 1050 1025 1000 0023 2682 7942

  lub przez np.PayPal ze strony: http://fundacjakisiela.org/

  Bardzo proszę PT Członków KNP o uregulowanie zaległych składek. Rozumiem, że ktoś może zgłosic się do KNP i nie moc czynnie działać; jednak wtedy powinien przynajmniej opłacić składkę. Przypominam, ze na jesieni jest Konwent – a przy wyborze Delegatów Oddziały będą brały pod uwagę tylko tych, którzy nie zalegają ze składkami ponad 6 miesięcy.

 • 08-06-2013 23:45:00

  Będzie ważny wpis -

  z opóźnieniem

 • 07-06-2013 23:19:00

  Wiadomość dla mieszkańców Gliwic -

  10 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie członków i sympatyków KNP w kawiarni Capri przy ul. Łużyckiej 2.

  Zapraszam też Państwa do naszej księgarni tnternetowej, gdzie polecam najnowszą książkę Janusza Choińskiego

  Choroba (umysłowa-alkoholowa) ministra Józefa Becka jako główna przyczyna wybuchu II wojny światowej

  a także wznowienie wyboru moich przemówień sejmowch pt. "Rząd rżnie głupa", oraz nowości z dziedziny ekonomii wydane przez Fijorr Publishing oraz PROHIBITA.

  Także u nas do kupienia Stanisława Michalkiewicza - Polska droga do zniewolenia i Jakuba Wozinskiego - Historia pisana pieniądzem

  PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną - proszę pisać na poniższy adres:

  meet_jkm@nowaprawica.org.pl

 • 07-06-2013 13:43:00

  Jest już wywiad w "SuperExpressie". Jestem w drodze do Poznania

  Wywiad jest tu:

  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/korwin-mikke-w-wiec-jak-takich-ustaw-nawet-stalin-nie-wprowadzal_327790.html

  Można mnie zobaczyć na Rynku w Poznaniu o 16.45

 • 06-06-2013 11:47:00

  Kilka informacyj: Popr.

  Nagranie z TV „Republikajuż jest. Podobno to nie jest nagranie od początku. Inkryminowany moment jest  tu pod koniec (9'19"):

  http://www.youtube.com/watch?v=JHg06TKyNn0

  Chat dzisiaj normalnie o 20.00

  Wywiad ze mną jest na http://se.pl . Chat południowy najprawdopodobniej też tamże.

  Jutro jestem w Poznaniu. Chętnych do zamienienia kilku słów i/lub zapisania się do KNP proszeni są na 16.45 pod „koziołki” na Rynku

 • 06-06-2013 07:32:00

  „Getrennt marschieren, vereint schlagen!”

  Chodzi oczywiście o prawę WCzc.Przemysława Wiplera.

  Przede wszystkim: niektórzy próbują ją bagatelizować. Sama liczba komentarzy domagających się bagatelizowania świadczy, że nie ma mowy o jakiejkolwiek bagatelizacji. W tej sprawie zabrał głos nawet kol.Stanisław Michalkiewicz:

  http://www.youtube.com/watch?v=gOqJtUYQub0

  Natomiast opinie „aktywistów” są (w skrajnej postaci, bo to najłatwiejsze do oceny) dwie:

  1) Błagać p.Wiplera by wstąpił do KNP i wspomógł – bo skoro mamy 5% to wraz z Nim będzie 10% (efekt synergii)

  2) Potraktować jak wroga, który na czyjeś polecenie (służb? PiS? Opus Dei?) widząc rosnącą popularność KNP chce nam zaszkodzić odbierając elektorat. (np.p.Krzysztof Kałębasiak: „Wipler ogłosił, że chce koalicji z PiS, więc Kaczyński nic nie straci, a JKM będzie miał nowego przeciwnika w wyborach. Wielka akcja PiS przeciwko Mikkemu w Rybniku, teraz Wipler wypuszczony na zanętę dla prawicowych wyborców. Byle Mikke nie wszedł do Sejmu”.

  Z obydwiema opiniami nie zgadzam się.

  Uważam, że p.Wipler, nie widząc szans na zwycięstwo UPR, wstąpił był w roli Konrada Wallenroda do PiS - w nadziei, że skieruje tę partię na prawo. Poniósł klęskę – podobno kroplą, która przepelniła czarę, był PiSmacki projekt „Narodowego Planu Zatrudnienia” (czysty gierkizm-keyn'sizm) – i próbuje teraz samodzielnie. Deklaruje pokrewieństwo w 80÷90% z KNP i wolę współpracy. Oczywiście: porozumiewał się z nami uprzednio.

  Otóż przy tak bliskim pokrewieństwie ideowym możliwa jest tylko śmiertelna wrogość (bo walczy się o ten sam elektorat) – albo współpraca, ale oparta na zdrowych zasadach.

  Otóż nie możemy „współpracować”z p.Wiplerem w jednej płaszczyźnie. Jesteśmy partią o ugruntowanej ideologii, konkretnym, rosnącym elektoracie – i nie bardzo mielibyśmy jak współpracować z nieistniejącym jeszcze zresztą ruchem. Proszę przy tym zauważyć, że mamy tę przewagę nad p.Wiperem, że my niechętnie mówimy o koalicji z kimkolwiek – ale na pewno nie ogłaszamy, z kim możemy ją zawrzeć („Z tym, kto zagwarantuje ralizacje największej części naszego programu” oczywiście...)

  Natomiast możemy założyć współpracę z p.Wiplerem w przyszłości.

  Nasz elektorat to ludzie, którzy uważają, iż w ramach III RP nic nie da się zbudować, RP i cała UE - oparte są o zasady odwrotne, niż konserwatywno-liberalne - zmierzają ku katastrofie; i im szybciej ten układ zostanie zniszczony, tym lepiej.

  Natomiast elektorat p.Wiplera, co widać wyraźnie, to ludzie przekonani, że da się coś zrobić w ramach obecnego układu, że może obecna „klasa polityczna” pójdzie po rozum do głowy, może przestaną kraść, a zaczną rządzić itp.

  Nie wierzę w to. Jeśli p.Wiplerowi nie udało się nawrócić na myślenie prawicowe jednej partii, PiSu – to nie nawróci też całej „klasy politycznej” Ale – powodzenia! Jeśli taka szansa powstanie – na pewno pomożemy.

  Jeśli zaś układ uda się rozwalić, i to my będziemy rozdawać karty – to pewien jestem, że wtedy p.Wipler pomoże ze wszystkich sił.

  Natomiast poza dyskretnymi kontaktami osobistymi nie widzę sensu jakiejkolwiek formalnej współpracy – przynajmniej do wyborów do unijnego Parlamentu.

  Lewica stawia na ataki masą. Prawica stosuje się do zasady” Osobno maszerować – razem uderzać!”

  =====

  http://nczas.com/publicystyka/list-w-obronie-przesladowanego-prof-jasiewicza-i-swobody-badan-naukowych-przylacz-sie-do-protestu/

  Aha: i przyłączam się do powyższego protestu - acz uważam, że nie chodzi tu o wolność badań naukowych, tylko o prawo naukowca do mówienia tego, co myśli. Chętnych proszę o podpis.

 • 05-06-2013 16:30:00

  Brama Niebios i TV „Republika”

  Co do Wolności i wydarzeń na Tian An-Men... Odpowiednia Zasada brzmi: „Wolność mojej pięści jest ograniczona bliskością Twojego nosa”. Gdyby ci demonstranci wybrali sobie jakiś pusty teren, to mogliby sobie demonstrować tam do dzisiaj. Ponieważ zajęli plac w centrum Pekinu – powinni zostać usunięci; w razie odmowy zejścia – siłą.

  I to właśnie zrobiono. Terrorystom – a to jest terroryzm: „Jak nie ustąpicie i nie wprowadzicie d***kracji, to ruch w ćwierci stolicy będzie sparaliżowany” - nie wolno ustępować! Nie ma Wolności dla wrogów Wolności!!

  Moi Oponenci są po prostu przesiąknięci wpojonym im przez media rewolucyjnymi zasadami – że jeśli ktoś działa w „słusznej sprawie”, zwłaszcza „w imię L**u”, to ma zbójnickie prawo robić co chce. Np., jak wczoraj, włazić na posiedzenie sądu z plakatami i wrzeszczeć swoje (słuszne – czy niesłuszne: to obojętne!!) hasła.

  Otóż: nie ma! U mnie by dostali po 48 godzin aresztu – dla ochłodzenia temperamentu.

  Ja jestem kontr-rewolucjonistą.

  Co do TV „Republika”. Doszło tam do rzeczy niesłychanej w medium nazywającym się „niezależnym” p.Michał Rachoń, prezenter, uniemożliwił mi powiedzenie do kamery, że WCzc.Antoni Macierewicz nie wykonał Uchwały Lustracyjnej!!

  Co prawda miałem już do czynienia z działalnością jednej z głównych macherek TV „Republika” p.Joanny Lichockiej:

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/walka_o_wolnosc_slowa/796

  no, ale tam ona prostytuowała się w telewizji reżymowej: kobieta publiczna bardzo pasuje do telewizji publicznej. Tu p.Rachoń miał udawać, że jest to wolne medium, a nie narzędzie politycznej manipulacji. Zajrzałem potem do Sieci i poczytałem trochę na temat p.Rachonia – np. tu:

  http://natemat.pl/63723,byl-rzecznikiem-janusza-kaczmarka-doradzal-pis-owi-putina-nazywal-morderca-teraz-jest-gwiazda-tv-republika-michal-rachon

  gdzie opinia jest taka:

  Z jednej strony zdziwiłem się, gdy usłyszałem, że odnalazł się teraz jako dziennikarz TV Republika – mówi nam trójmiejski dziennikarz. – Z drugiej strony, widać, że właśnie o takie osoby, o propagandystów, a nie poszukiwaczy prawdy, chodzi twórcom tej stacji. Spodziewam się, że telewizja to tylko epizod w karierze Michała, a za jakiś czas znów stanie się on czynnym politykiem – dodaje.

  Głębokie zmiany w podejściu Rachonia do mediów to według naszego rozmówcy nie nowość. – Michał to inteligentny człowiek, który od zawsze był zafascynowany mediami. W miarę jednak rozwoju jego kariery politycznej w PiS, radykalizował się i widać było, że media to dla niego w mniejszym stopniu źródło informacji o wydarzeniach, czy miejsce wymiany opinii, a bardziej narzędzie propagandy, której celem powinno być osiągnięcie celu politycznego własnej formacji – relacjonuje nasz rozmówca. Jego nauczycielem miał być w tej kwestii Jacek Kurski, były lider pomorskiego PiS.

  Moim zresztą zdaniem p.Rachoń nie działał (podobnie jak p.Lichocka) samodzielnie – tylko otrzymał z reżyserki polecenie, że ma za wszelką cenę nie dopuścić, bym to właśnie powiedział.

  Mimo to powinienem był wstać, powiedzieć: „Pan się myli: to ja tu jestem gościem, gościowi się nie knebluje ust – a skoro nie wolno mi powiedzieć, że Antoni Macierewicz nie wykonał Uchwały Lustracyjnej – to do widzenia!” - i wyjść.

  Ciekawe – czy TV „Republika” zamieści to nagranie w swoim archiwum... 

  =====

  Proste pytanie kol.Konrada Berkowicza trafło do "Demotywatorów":

  http://demotywatory.pl/4144947/Pytanie-na-ktore-nie-da-sie-sklamac

  I przy okazji – pamiętacie Państwo mój bon mot, iż „Socjaliści dzielą się na oszustów, którzy wygadują te slogany o równości, sprawiedliwości społecznej itp. z pełną świadomością, że to bzdury (ale dające głosy ogłupionych wyborców...) – i na idiotów, którzy naprawdę w te bzdury wierzą; innych socjalistów niż oszust lub idiota nie było, nie ma i być nie może”? „Demotywatory” ładnie to z'ilustrowały:

   

  http://demotywatory.pl/4145513/Wariograf

 • 04-06-2013 23:56:00

  Czym jest „humanitaryzm"? Czym był 4 Czerwca? Z post-scriptum...

  Według „Lewicy” oznacza to traktowanie człowieka jak dziecię specjalnej troski, jak kochane, nieodpowiedzialne za siebie zwierzątko...

  Według Prawicy oznacza to traktowanie człowieka jak człowieka.

  Jeśli np.duża grupa ludzi okupuje plac w centrum miasta – i chcemy to centrum uwolnic. Możemy potraktować ludzi jak:

  ą) insekty; potraktować np. gazem łzawiącym

  b) jak ptaki: uruchomić głośniki nadające sygnały ostrzegawcze;

  c) jak zwierzęta: polewać z sikawek zimną wodą – aż sobie pójdą otrząsając wodę z sierści

  d) jak ludzi: ogłosić, że za 10 minut przez plac przejadą czołgi; albo, że za 10 minut do wszystkich pozostałych na placu będzie się strzelać.

  I teraz ludzie mają wybór: zejść z placu – albo pozostać.

  W ten sposób dajemy człowiekowi szansę zostać Bohaterem w Walce o Słuszną (w jego przynajmniej mniemaniu) sprawę. Polanie wodą powoduję, że umykamy jak mokre kundle.

  Jak można odbierać ludziom ten wybór?

  Kto to powiedział: „Hitleryzm produkował bohaterów; socjalizm produkuje szmaty

  To było, oczywiście, w sprawie strzałów na placu Bramy Niebios w Pekinie.

  A teraz co do taktyki:

  Opublikowalem na FB taka wypowiedź:

  https://www.youtube.com/watch?v=PhPgnTXmYwQ

  - i od razu pojawiły się komentarze: „Już po 5%-owym poparciu...” „Czy musi Pan wypowiadać się na każdy temat?” itp.

  Otóż przypominam: my walczymy o 15% - nie o 51%. Walczymy o świadomych wyborców.

  Gdy mieliśmy 2% - wypowiedzialem się na temat inwalidów. Boże: jaki był wrzask? „Zniszczył Pan szanse KNP!”. Ludzie odchodzili z Partii...

  I co?

  Teraz jest to samo.

  Mamy w Polsce sporo – oceniam go właśnie na 15% - ludzi lubiących ostre, męskie stawianie sprawy! I ci ludzie tego chcą – a nie ostroznej polityki „byle kogoś nie urazić”. Mamy ludzi nie lubiących unio-kołchozu, mamy ludzi podziwiających osiągnięcia ChRL...

  I tych ludzi musimy przyciągnąć. Pal licho (na razie...) resztę.

  Pisalem zresztą o tym dwa tygodnie temu w „Najwyższym CZAS!”-ie:

  http://nczas.com/publicystyka/korwin-mikke-dlaczego-4-czerwca-powinien-byc-swietem/

  Natomiast reżymowe pismaki zachwycają się „Okrągłym Stołem”:

  http://www.rp.pl/artykul/61991,1014936-Dzien-zwyciestwa-zwyklych-ludzi.html

  Tylko: my jesteśmy W OPOZYCJI. I musimy się od NICH czymś różnić.

  Jeśli zaczniemy gadać tak, jak ONI – gładko, miło, sympatycznie - nigdy nie zwyciężymy. ONI są w tym po prostu lepsi.

  Czy wyrażam się jasno?

  A jak już będziemy mieli te 15%, to uruchomi się szczekaczki dla pospólstwa...

  PS. Wyjaśnijmy sprawę do końca. Wymieniony wyżej artykuł w „Rzeczypospolitej” p/t: „Dzień zwycięstwa zwykłych ludzi” w moich uszach brzmi jak pisanina za PRL, że przejęcie w 1945 władzy przez PKWN to – o, właśnie: „Dzień zwycięstwa zwykłych ludzi”.

  Autor, p.Antoni Dudek, pisze tak:

  Dlaczego – powiadają krytycy tej propozycji – mamy świętować rocznicę nie w pełni demokratycznych wyborów, będących efektem porozumień Okrągłego Stołu, przy którym słabnąca ekipa gen. Wojciecha Jaruzelskiego dobiła targu z umiarkowaną częścią opozycji skupioną wokół Lecha Wałęsy?

  A ja piszę: „Jest to dzień, w którym pod dobrotliwym patronatem p.gen.Czesława Kiszczaka (chapeaux bas!) agentura bezpieki ("Solidarność-bis") pod (fikcyjnym, fikcyjnym...) przewodem agenta Lecha Wałęsy podpisała porozumienie z euro-socjalistami w aparacie PZPR"

  Podejrzewam przy tym, że p.gen.Wojciech Jaruzelski nie miał nawet pojęcia, co naprawdę wtedy zaszło. Sądzę, że załatwiono to w rozmowach Lewicy zachodnio-europejskiej z reformatorami w PZPR i w bezpiece, zwłaszcza w WSI – poza Jego plecami.

  Wszelako nie mam dowodów (poza wrażeniem, jakie wyniosłem w rozmów z p.Generałem – który, moim zdaniem, nie ma pojęcia o gospodarce ani o polityce...) - i nie będę się przy tym upierał.    

 • 03-06-2013 00:02:00

  Rozwiązuję...

  ...worek z nagraniami:

  Najpierw wczorajsze: „Młodzież kontra”; świetny występ kol.Konrada Berkowicza:

  http://www.youtube.com/watch?v=T6UJA83S3YE

  Teraz konferencja prasowa z okazji Dnia Dziecka Zadłużonego:

  https://www.youtube.com/watch?v=gzo3U8WLg_c

  A to przedwczorajsza TVN24:

  http://www.tvn24.pl/pis-przed-po-w-kolejnym-sondazu-korwin-mikke-w-sejmie,329841,s.html

  Nagranie z dzisiejszego głównego wydania Wydarzeń w Polsacie.

  http://www.youtube.com/watch?v=xbUcYFoUhzY

  A tu Pan Expert twierdzi, że zostanę kupiony:

  http://www.youtube.com/watch?v=DzzQuIZAOa0

  W programie n/t Dnia Dziecka Zadłużonego w PolSat NEWS wystąpił

  kol.Piotr Palutkiewicz (Prezes O/Stołecznego KNP):

  http://www.youtube.com/watch?v=-SffMCKbkc0

  A na zakończenie: jak lewactwo wyśmiewało się jeszcze dwa lata temu z moich „żałosnych” poglądów:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W4to9uFlTFg

  Ciekawe: jak się czują teraz?

  I teraz prośby o pieniądze - bo do prowadzenia wijny potrzebne są... no, co?

  Prośba pilna:

  Nasi ludzie startują w Elblągu (w koalicji z PJN i SD, przydużym zainteresowaniu mediów:

  TVP Olsztyn: http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/1613-godz-1830/11293099 (od 2:30)

  portEl (gazeta internetowa): http://www.portel.pl/artykul.php3?i=65786

  Elblag.net: http://www.elblag.net/artykuly/konferencja-nasza-partia-jest-elblag-w-ratuszu-sta,4650.htm

  Info.Elblag.pl: http://info.elblag.pl/28,30628,Edward-PukinTe-historyczne-wybory-nie-powinny-byc-i-tym-razem-walka-o-stolki.html

   Mamy wielką szansę zdobyć miejsce w Radzie Miasta Elbląga, a co za tym idzie - wprowadzać w życie nasz program dla samorzadu! Ale KNP nie może przekazać pieniędzy na Komitet Wyborczy Wyborców!!! Dlatego prośba o wsparcie:

  Konto: Komitet Wyborczy Wyborców "Naszą Partią Jest - Elbląg"
   PKO Bank Polski SA
   rachunek bieżący nr
   59102017520000040201647510
   W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać "Darowizna dla KWW Naszą Partią Jest Elbląg (KNP)"

  I prośba stała:

  Lokal partyjny już uruchomiony, od 1-VI będę we nim dyżurował w zasadzie codziennie między 13 a 15 – a w miarę możności dłużej:

   w Warszawie, przy ul.Wilczej 29A lokal 4A – z bramy w podwórko po lewej, kod: 100#2902

  Od 1-VI będzie w nim stale dyżurować Kierowniczka Biura KNP, pełniąca jednocześnie obowiązki Rzeczniczki.

  W związku z tym mamy liczne wydatki – i gdyby ktoś mógł nas wspomóc, byłbym bardzo wdzięczny; konto KNP:

   WBK S.A. 05 1090 1199 0000 0001 1889 8442

   Przypominam, że na konta partyjne można wpłacać tylko przelewem, kartą lub w inny sposób identyfikujący nadawcę. Mogą wpłacać tylko mieszkający w Polsce obywatele III RP. Jeśli ktoś inny chciałby wspomóc myśl konserwatywno-liberalną – np. z konta firmowego - proszony jest o zasilenie konta np. Fundacji KISIELA:

   ING Bank Śląski: 70 1050 1025 1000 0023 2682 7942

  lub przez np.PayPal ze strony: http://fundacjakisiela.org/

  Bardzo proszę PT Członków KNP o uregulowanie zaległych składek. Rozumiem, że ktoś może zgłosic się do KNP i nie moc czynnie działać; jednak wtedy powinien przynajmniej opłacić składkę. Przypominam, ze na 5-X jest Konwent – a przy wyborze Delegatów Oddziały będą brały pod uwagę tylko tych, którzy nie zalegają ze składkami ponad 6 miesięcy.

 • 02-06-2013 00:19:00

  Destabilizacja Polski - czy oderwanie ryjów od koryta?

  WCzc.prof.Krystyna Pawłowicz (PiS, W-wa) modli się o rozpad UE. Wg p.Rafała Trzaskowskiego (PO, CEP) rozpad UE oznaczałby destabilizację Polski.

  To prawda: upadek ZSRS oznaczał destabilizację PRL – i o to chodziło. Upadek UE to „destabilizacja III RP” - co oznacza wysadzenie z siodła tej całej Bandy Czworga – i o to chodzi. By całe to towarzycho, tę biurokrację kompradorską, przenieść z sali sejmowej do aresztów śledczych – a następnie do kamieniołomów.

  P.Poseł oświadczył to ostrzegawczo, odwołując się do wspólnego interesu Bandy Czworga: „Koniec UE to destabilizacja Polski, a chyba na tym nam nie zależy”.

  Pewnie, że IM nie zależy!

  To wszystko jest tu:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kurski-slowa-pawlowicz-o-ue-to-zawoalowany-atak-na-kaczynskiego,329880.html

  Proszę zauważyc, że „Kurski podkreślał, że »słowa Pawłowicz nie są jego słowami«. - Są zbyt radykalne, a przede wszystkim są zawoalowanym atakiem na prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

  Europoseł proszony o wyjaśnienie swojej wypowiedzi przyznał, że również w pewnym stopniu prezes PiS ponosi winę za przyjęcie Traktatu Lizbońskiego, który zdaniem Kurskiego, dla Polski był niekorzystny”.

  Jak to: „w pewnym stopniu”?!? W 100%! I

  Inna sprawa, że PO podpisalaby go bez żadnych wahań. I większość Posłów Solidarnej Polski, z p.Zbigniewem Ziobro (CEP, Kraków)na czele, też głosowała za Anschlußem

  Na zakończenie zobaczmy, czym różni się krytyka p.Jacka Kurskiego od mojej:

  Rzeczywiście Unia Europejska idzie w złą stronę. Architektura europejska bardzo się zmieniła i to na niekorzyść. Polacy głosowali za inną Unią w 2003 roku, chociażby taką, w której głos Polski w Radzie Europejskiej był prawie równy głosowi Niemiec czy Francji”.

  Otóż: rzekoma „Unia Europejska” (czyli w kolejnych wcieleniach: EWG – Wspólnota - Wspólnoty – UE) idzie w złym kierunku od ćwierćwiecza – i trzeba było być ślepym, by tego nie widzieć – i głupim, by mysleć, że ten trend się zmieni. Polacy w 2003 roku glosowali za Anschlußem do Wspólnoty – a nie do UE. UE powstala 1-XII-2009 po ratyfikacji (w listopadzie 2009) przez śp.Lecha Kaczyńskiego (i, jako ostatniego, JE Wacława Klausa...) Traktatu Lizbońskiego.

  Natomiast liczba głosów w Radzie Europejskiej czy PE jest bez znaczenia. Znam kilku Niemców czy Francuzów których wolałbym w Unii zamiast p.Donalda Tuska czy p.Jacka Kurskiego! Tu nie o narodowość chodzi – choć w propagandzie dla maluczkich trzeba tego argumentu używać – lecz o ideologię, którą Unia narzuca obywatelom 27 (za miesiąc: 28) euro-stanów. Ideologię niszczącą, demoralizującą, hamującą rozwój.

  I gdyby p.Jacek Kurski i Jego kumple z SP byli in gremio we władzach UE, a p.Ziobro był Przewodniczącym RE – to jeszcze bardziej bałbym się Unii, niż obecnie!!!

 • 01-06-2013 12:14:00

  L'esprit du bateau (qui est parti depuis longtemps...). Nadal coś dziwnego...

  Niestety: dopiero teraz (refleks szachisty... korespondencyjnego) przyszła mi do głowy właściwa odpowiedź na demagogiczną odzywkę p.Dariusza Szweda: „97% naukowców zajmujących się globalnym ociepleniem twierdzi, że jest ono w dużej mierze powodowane przez człowieka”.

  Ta odpowiedź brzmi:

  97% naukowców zajmujących się lewitacją twierdzi, że człowiek jest w stanie siłą woli unosić się nad ziemią”.

  Inni – uważający lewitację za bzdurę - po prostu się nią nie zajmują.

  Natomiast ci, co „zajmują się” GLOBCIEm” otrzymują na to wysokie granty – więc będą „widzieć”, że jest ono antropogeniczne. Tylko ślepy (na blask mamony) by tego nie dostrzegł! A gdyby GLOBCIo nie było powodowane przez człowieka, to na badania nad nim szłoby tyle samo pieniędzy, co na badania wpływu Jowisza na ruch Urana – czyli tyle, co kot napłakał.

   Więc "dla dobra nauki" muszą - no: "muszą" - kłamać.

  =====

  PS. Nadal coś dziwnego. TVN24 podala informację o tym, że przekraczamy 5%

   

  nawet w głównym wydaniu "Wiadomości" rezymowej TVP1 przez momant się ten wykres pokazał - i cisza. Dawniej poczta i SKYPE trzesłyby się od podnieconych glosów Członków i Sympatykow Partii - a tu praktycznie nic...

  Miejmy nadzieję, że oznacza to, że wszyscy są po prostu spokojni i pewni swego...

  NB. Smutne, że z 5% staconych przez PO my wzięlismy tylko 2%, a PiS 3%