Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4885 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-12-2014 21:04:00

  Życzenia - wzmocnione:

  Wszystkim życzę szmpańskiej zabawy w dniu św.Sylwestra - i prawdziwych sukcesów w 2015 roku! 

  Toast mozna spelnić zupelnie oryginalnym wynalazkiem: 

   

  Jak łatwo zauwazyć geniusz-producent napisal "Bajkał" po polski, "Igristoje" po polsku - a "półsłodkie" po rosyjsku. 

  To sie nawet daje pić...

 • 29-12-2014 16:27:00

  UWAGA – ważne i B.B.B. PILNE: dla Bierunia, Lędzin, Mysłowic a zwł. TYCHÓW

  Prośba dotyczy też w pewnym stopniu reszty Polski.

  Drodzy Państwo! W dniu 8 lutego odbędą sie wybory uzupełniające do Senatu w miejsce Senator Bieńkowskiej, na terenie Tychów, Mysłowic i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. To Okręg nr 75. Z naszych list startuje p.dr Andrzej Sielańczyk, poseł z UPR I kadencji III RP. Z Państwa pomocą udało się zgromadzić 1000 podpisów do poparcia tego zgłoszenia.

  Kancelaria Prezydenta postanowiła chyba sprawdzić sprawność każdej z partii i narzuciła zadanie zebrania w okresie międzyświątecznym 2.000 PRAWIDŁOWYCH podpisów poparcia na obszarze, gdzie ludności uprawnionej do głosowania jest mniej niż 200.000. Oznacza to, że musimy zebrać podpisy ponad 1% populacji tego regionu – w wyborach prezydenckich 0,33% - więc musimy naprawdę zewrzeć szyki! Dla nas nie pracuje żadna z ponad 2.000.000 osób zatrudnionych w sektorze państwowym, mamy mocno utrudnione zadanie!

  Nie będzie podpisów – nie będzie startu Kandydata – nie będzie miejsc w Komisjach (gdzie III RP płaci 180 zł). Zgłosimy do Komisji każdego, kto zbierze co najmniej 20 podpisów. Wolnych miejsc w Tychach jest około 60 (w Mysłowicach, Bieruniu i Lędzinach mniej). Każdy kolejny podpis może być na wagę złota!

  Uzupełnione karty z podpisami odbieramy w City Point w Tychach, przy ulicy Jana Pawła II 16, dnia 30.12.2014 (wtorek) o godzinie 15oo i 17oo. Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej postawił nas JE Bronisław Komorowski, KAŻDY PODPIS SIĘ LICZY!

  Proszę to przesłać znajomym z tych powiatów (i kliknąć LUBIĘ TO)

  Dodatkowo – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  Skąd wziąć listę i jak dokładnie ją wypełnić?

  http://przeklej.org/file/2C7KTo/wzor.dokumentu-.wykaz.podpisow.udzielam.poparcia.kandydatowi.na.senatora.pdf

  Drukowane litery, czytelnie, tylko i wyłącznie ludzie z Mysłowic, Tychów, powiatu bieruńsko-lędzińskiego, wypełnione wszystkie pola, za wyjątkiem liczby porządkowej.

  Jak najłatwiej szybko zebrać 20 podpisów lub więcej?

  Podpisz się samodzielnie, poproś też domowników, oraz przejdź się po sąsiadach (lub Twoim zakładzie pracy), prosząc o podpis pod listą.

  Gdzie mam dostarczyć te podpisy?

  DO JUTRA: City Point w Tychach, przy ulicy Jana Pawła II 16, dnia 30.12.2014 (wtorek) na godzinę 15.00 lub 17.00, przy głównym wejściu. Jeśli ta lokacja i pora będzie dla Ciebie bardzo dużym problemem, skontaktuj się telefonicznie z naszymi koordynatorami, aby sprawnie rozwiązać problem i umówić się inaczej.

  Z kim się kontaktować w sprawie przekazania zebranych podpisów?

  Zbigniew Sielańczyk: 531-156-050 (koordynator działań, syn Andrzeja Sielańczyka)

  Antoni Sajdak: 601-450-020 (szef Sztabu Wyborczego)

  Z góry dziękuję! 

  JKM

 • 29-12-2014 00:30:00

  O polityce Kremla: no, i kto miał rację?

  Pamiętacie Państwo, co pisałem na temat interwencji Moskwy w Doniecku?

  To, że lepiej się znam na polityce wschodniej od tych bubków w „polskim” MSZcie – to banał; oni po prostu tkwią w sieci przesądów i koniec. Sprawa beznadziejna. Ale jest dla mnie satysfakcją, że lepiej znam się na niej od doradców JE Włodzimierza Putina.

  A pisałem – przypominam – kilka razy: „Po zajęciu Krymu NATYCHMIAST ogłosić, że Federacja nie wtrąci się już w żadne problemy na wschodzie Ukrainy”.

  Pisałem też, że nieszczęściem jest, że Moskwa zaczyna rezygnować z polityki imperialnej na rzecz polityki narodowej – co grozi demokratyzacją (taką samą, jaka doprowadziła do władzy w Niemczech Adolfa Hitlera). Grozi też Łotwie, Estonii... Grozi wręcz wybuchem wojny światowej – bo jastrzębie z Waszyngtonu szukają tylko właściwego pretekstu.

  Same kłopoty.

  I teraz chyba – o ponad pół roku za późno – przychodzi wreszcie otrzeźwienie. Proszę przeczytać to:

  http://wyborcza.pl/1,75477,17099000,Kreml_juz_nie_chce_wschodu_Ukrainy___Probuje_wepchnac.html

  a także to:

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/12/11/strielkow-nareszcie-mowi-to-co-adm-i-mg-ze-nadchodzi-czas-rozstrzygniec-losu-rosji/

  Sapientii sat. 

 • 28-12-2014 19:07:00

  Na chat na nptv.pl o 20.00 powinienem zdążyć....

  Przepraszam - b. zajęty: właśnie jestem w Białymstoku, gdzie odbędzie się Konwent Regionu KNP

 • 24-12-2014 13:49:00

  Wigilia 2014

  Życzę Państwu wszystkiego najlepszego, pomyslności w życiu osobistym i zawodowym, a nam wszystkim, oby wreszcie coś się zmieniło na lepsze i potrwało więcej niż chwilę.

 • 22-12-2014 11:31:00

  Sankcje w działaniu

  Sankcje to oczywisty idiotyzm. Najlepiej widać to po działaniu Moskwy. Federacja Rosyjska importuje ok. 20% potrzebnego mięsa – w związku z czym Kreml ograniczył... import! 
  Jest to strzał we własną stopę. Mięso w Rosji podrożało – ludzie klną. Oczywiście nasi eksporterzy też klną. Natomiast zyskali Polacy – bo mięso w Polsce jest dzięki temu tańsze. Tyle, że kupujący kurczaka po 5,19 zł/kg nie wie, że gdyby nie Putin, płaciłby 5.39 zł/kg...
  Jeśli dwie strony zawierają transakcję, to obydwie zarabiają. Jeśli więc ktoś transakcji zabroni – to obydwie stracą. Sankcje szkodzą wszystkim – i tyle. 
  Przyjrzyjmy się jak kryzys (spowodowany nie tylko sankcjami!) działa w Rosji:
  http://wyborcza.pl/1,75477,17165755,Dzieki_kryzysowi_Moskwa… 
  Kurs rubla spadł (na swoje szczęście NIE wprowadzili tam €uro...), w Rosji opłaca się kupować – bo jest tanio. 
  Wbrew rozmaitym lewackim kretynom, celem gospodarki nie jest eksport, lecz import. Eksportujemy tylko po to, by mieć dolary – a te dolary wydajemy (prędzej czy później) na import, bo na co? 
  Jeśli więc cudzoziemcy kupują więcej rosyjskich towarów, to Rosja staje się biedniejsza. Bo miarą bogactwa jest liczba posiadanych krzeseł, aut, krów – a nie papierków! Rosjanie również kupują zza granicy mniej towarów – a więc się nie bogacą tak jak kiedyś. 
  I to jest słuszne i sprawiedliwe. Jak ktoś prowadzi złą politykę, źle gospodarzy lub po prostu ma pecha – to powinien żyć biedniej. 
  Po co te banały wypisuję? Po to, bo dzisiejsi „ekonomiści”, twierdzący, że o bogactwie kraju decyduje export, powinni teraz twierdzić, że wskutek kryzysu Rosja się... bogaci. Bo skoro więcej eksportuje a mniej importuje...
  Nic, tylko żyć w kryzysie! 
  Ci sami „ekonomiści” twierdzą, że celem gospodarki jest... tworzenie miejsc pracy . I znów: w takim razie powinni pod niebiosa wychwalać Reichskanclerza Adolfa Hitlera: wydając rozkaz o zburzeniu Warszawy stworzył tyle miejsc pracy, że aż hej! 
  Dzisiejsi ekonomiści mają w głowach guano powstałe z tego, co wys**li Marx – Engels – Keynes – Galbraith...

 • 21-12-2014 18:56:00

  Dziś czat na NPTV.pl o 20.00 ostatni przed Świętami

  A tu nagranie kol. Jacek Wilk nt konfliktu z Przemysław Wipler w Pikio.pl
  https://www.youtube.com/watch?v=lYpRuNMNsho

  Ci, którzy chcą sprawdzić jak naprawdę działa Poczta Polska mogą jeszcze zamówić ksiażki z autografem. Wysłanie jutro do południa powinny we wtorek dojść..

  zapraszam do księarni..

 • 15-12-2014 10:47:00

  Książka o p.Grybauskaitė.

  P.Antoni Guoga (CEP z Litwy) napisał do tow.Marcina Schulza list protestujący przeciwko rozpowszechnieniu w PE książki o JE Dalii

  http://www.alfa.lt/straipsnis/49775245/europos-parlamente-provokacija-pries-prezidente-grybauskaite

  Proszę zauważyć, że p.Guiogas zaprzecza faktom podawanym o tow.Grybauskaitė – na tej zasadzie, że... Ona im zaprzecza!! Jenak większość epistoły p.Guogi to donos na służby, które dopuściły do tego, że ta książka trafiła do skrytek poselskich.

  Innymi słowy: p.Guoga domaga się, by służby PE blokowały CEPom dostęp do informacji!!!

  Dalej p.Guoga zastanawia się, kto to zrobił i za czyje pieniądze – i w ogóle domaga się zdemaskowania sił stojących za tą operacją. Jak wynika z treści pisma „Znad Wilii” miałyby za tym stać służby rosyjskie.

  Podejrzewam, ze Rosjan byłoby stać na lepsze tłumaczenie. Ale jeśli zrobiła to FSB – to dowodziłoby to, że Federacja Rosyjska demaskuje sowieckich piesków (pardon: suczki). Co chyba dobrze by o niej świadczyło?

  W każdym razie mit, że Federacja Rosyjska kontynuuje działalność związku Sowieckiego pada. Acz, oczywiście, nazwa „Związek Konserwatywnych Republik Sowieckich” może być usprawiedliwiona...  

 • 14-12-2014 11:54:00

  Dziś o 16.00 zapraszam na "Młodzież Kontra" do TVP Kraków

  a o 20.00 czat na http://NPTV.pl 

  jeżeli się uda z powrotnego pociągu Pendolino z Krakowa do Warszawy!

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś z Państwa chce zamówić dla przyjaciół moją książkę z imienną dedykacją – to tylko do jutra do 10 rano. Lecę do Strasburga i podpisana po powrocie książka może już nie trafić do worka Świętego Mikołaja..

   

  Przypominam, że ukazał się niedawno w „Bibliotece Wolności” 2 tom moich wybranych tekstów o tematyce historycznej pt. Historia według Korwina 2. Dostępne w naszej księgarni z moim autografem lub bez oraz w komplecie z innymi moimi książkami.

   

  A poza tym w księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl


   

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Tomasz Sommer – Operacja antypolska NKWD 1937-38

  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku

  Piotr Mozolewski – English is easy – nowatorski kurs nauki podstaw języka angielskiego

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Roman Mańka – Strefa tabu – największe afery III RP

  Bartosz Marczuk – Nie daj sobie wmówić – 20 mitów, którymi władza ogłupia społeczeństwo

  Carl Menger - Zasady Ekonomii, ze wstępem Fryderyka von Hayek'a i Marka Skousena

  Thomas Aubrey - Koniec wielkiego mitu, czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Antonio Salazar – Rewolucja pokojowa

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  Wojciech Reszczyński – Zainspirowany Konecznym – wybór publicystyki z lat 2007-2014

  Ireneusz T.Lisiak – Niemiecki Katyń 1939

  A także aż 7 moich książek w komplecie lub pojedynczo z autografem lub bez.

  Jako gwiazdkowy prezent można również zakupić eleganckie muszki z logo Nowej Prawicy

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 11-12-2014 00:53:00

  Takie drobne niedopowiedzenie...

  Taka drobna fałszywka. W wikicytatach jest zamieszczona opinia o mnie p.Jerzego Urbana:

  ( http://pl.wikiquote.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke )

  Mógłbym rozwinąć swoje stanowisko względem poglądów Korwina, ale nie czuję takiej potrzeby. On głosi takie absurdy, że nie wypada inteligentnemu człowiekowi z nimi polemizować.

  A teraz pełna wypowiedź p.Urbana:

  ( http://b2-biznes.pl/index.php/wiadomosci/z-kraju/3065-25-rocznica-niewejscia-urbana-do-sejmu?start=3 )

  Nasza rozmowa miała być z założenia oderwana od współczesnej polityki. Nie mogę się jednak oprzeć pokusie, żeby zapytać Pana o opinię, którą niedawno usłyszałam. Ponoć mówi się o Januszu Korwin-Mikkem, że jest Urbanem prawicy. Co pan na to?

  Traktuję to jako komplement. Korwin-Mikke jest człowiekiem błyskotliwym.

  Pan się bardzo pozytywnie wypowiada na jego temat.

  Znam Korwina od początku jego funkcjonowania w przestrzeni publicznej, a nawet dłużej. Jest to erudyta i człowiek o wielu talentach. Głosi natomiast poglądy, które w całości odrzucam. Imponuje mi umiejętnością racjonalnego uzasadniania absurdów, wytrwałością i odrębnością.

  Nie boję się korwinizmu, ponieważ uważam go za tak anachroniczny kierunek, że poparcie uzyskał wyłącznie dla draki. Upodobania i opinie młodych ludzi, którzy go poparli, globalnie idą w zupełnie odwrotnym kierunku – antyliberalizmu gospodarczego i liberalizmu światopoglądowo-politycznego. Mógłbym rozwinąć swoje stanowisko względem poglądów Korwina, ale nie czuję takiej potrzeby. On głosi takie absurdy, że nie wypada inteligentnemu człowiekowi z nimi polemizować. 

  Prawda - że to brzni trochę inaczej? 

 • 10-12-2014 07:32:00

  ...i wreszcie pękło!

  Pani Diana Goldman Berman Feinstein Blum, senatoressa amerykańska, żadną miarą nie jest postacią z bajki dla prawicowców. Chyba, że w roli Baby Jagi. Oczywiście: Partia Demokratyczna. Pochowawszy dwóch mężów wyszła za bankiera – i parokrotnie głosowala za ustawami przysparzajacymi mu majątku.

   Przeciwniczka prawa do posiadania broni. Mocno agitowala za PIPA (takie neo-ACTA) wkładając w to zresztą spore pieniądze, głosowała za tym faszystowskim „Patriotic Act” - a teraz doprowadziła do ujawnienia rozmaitych skandali CIA.

  I to Jej się pisze na plus.

  Fakt, że zrobiła to z powodów partyjnych: Republikanom za dobrze szło w polityce. Ale twarda baba – ma 81 lat.

  No, cóż: nie lubię obecnych Stanów Zjednoczonych – więc jeśli zrobiła kuku CIA, to bardzo dobrze.

  A przy okazji oberwała i III Rzeczpospolita, której nie lubię jeszcze bardziej. Nie tylko dlatego, że to jest gorsze państwo – tylko dlatego, że USA personalnie mnie nie krzywdzą, a III Rzeczpospolita na każdym kroku podkreśla, że jestem (jak każdy zresztą tzw, „obywatel”) gnojkiem, idiotą i oszustem. Oczywiście: gdybym mieszkał w USA na pewno bardziej bym nienawidził Stanów...

  I proszę nie zwalać wszystkiego na pp.Kwaśniewskiego, Buzka, Millera i WSI. III Rzeczpospolita od początku została przez p.gen.Czesława Kiszczaka skonstruowana jako państwo, w którym będzie się kradło i rabowało ludzi – i to jest tylko drobna (naprawdę: drobna!) konsekwencja.

  Ludzie piszą: „Za $15 mln można podeptać Konstytucję” Wolne żarty. Konstytucję łamie się na każdym kroku. Z powodu znacznie mniejszych pieniędzy. By np. przypodobać się Brukseli i zasłużyć na wystawny obiadek.

  Oczywiście: dla mnie to żadna rewelacja, informacje już docierały od wielu lat, wydedukowałem z nich całość sprawy, parę razy opisałem... To tak, jakby śp.Urbanowi Le Verrierowi, który wyliczył, że Neptun musi istnieć, pokazać fotografię na dowód, że jednak istnieje. Jednak prosty L*d nie wierzy w dedukcje, tylko w pisane przez cudzoziemcow (koniecznie cudzoziemców – najlepiej: Francuzów !) raporty.

  No, to mamy – czarno na białym.

  To, co w tej sprawie wyczyniają agenci CIA – pardon: „polscy politycy” - to już tylko boki zrywać:

  http://wiadomosci.wp.tv/i,Polscy-politycy-o-tajnych-wiezieniach-CIA,mid,1392059,index.html?ticaid=513f40#m1392059

 • 08-12-2014 12:14:00

  We środę o godz. 22.10 kolejny odcinek w Tele 5

  ze Stanisławem Cioskiem, b. ambasadorem RP w Rosji.

  Zapraszam po gwiazdkowe prezenty do księgarni, ale osobom pragnącym mieszkajacym za granicą przypominam, że można zamówić ksiązki tylko kontaktując się bezpośrednio mailowo z księgarnią books@korwin-mikke.pl lub malgosia.szmit@gmail.com  gdyż cena wysyłki jest często wyższa niż cena wysyłanej książki

 • 03-12-2014 10:50:00

  Dziś o 22.10 po raz kolejny zapraszam do Tele 5

  a także do naszje księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  po świateczne prezenty:

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Tomasz Sommer – Operacja antypolska NKWD 1937-38

  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku

  Piotr Mozolewski – English is easy – nowatorski kurs nauki podstaw języka angielskiego

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Roman Mańka – Strefa tabu – największe afery III RP

  Bartosz Marczuk – Nie daj sobie wmówić – 20 mitów, którymi władza ogłupia społeczeństwo

  Carl Menger - Zasady Ekonomii, ze wstępem Fryderyka von Hayek'a i Marka Skousena

  Thomas Aubrey - Koniec wielkiego mitu, czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Antonio Salazar – Rewolucja pokojowa

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  A także aż 7 moich książek w komplecie lub pojedyńczo z autografem lub bez.

  Jako gwiazdkowy prezent można również zakupić eleganckie muszki z logo Nowej Prawicy

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194


   

 • 01-12-2014 12:53:00

  „Pojęcie »suwerenności«- a terroryzm”

  Nie wiem, co tam z tego, co na ten temat powiedziałem, pokażą w Syrii – ale ja powiedziałem mniej-więcej coś takiego (podaje wersję bogato ozdobioną, dla czytelnika polskiego):

  Pojęcie suwerenności kiedyś było jasne i oczywiste: „Suweren” – to ten kto samoistnie włada danym terytorium w danym czasie. Jest to pojęcie prawne, nie ma nic wspólnego z możliwościami. Np. Kalifornia to potęga, nawet nazywa się „państwo Kalifornia” i jest siódmym państwem świata pod względem terytorium, ludności, potęgi gospodarczej itd. – ale nie jest suwerenna. Ani Kalifornia ani województwo mazowieckie nie mogą nikomu wypowiedzieć wojny. Natomiast księstwo Liechtenstein jest suwerenne – i może wypowiedzieć wojnę np. Chinom.

  Trzeba jednak zauważyć, że jest to tak, jak z liczbami: kiedyś wiadomo było, co to są liczby: 1, 7 czy 1765. Potem to pojęcie rozszerzono na 0, „liczby ujemne”, ułamki, „liczby niewymierne” – wreszcie na „liczby urojone” typu "pierwiastek z minus 1". To samo z „suwerennością”: kiedyś odnosiła się do konkretnego suwerena, człowieka. Dziś rozszerzono to pojęcie - i mówi się o „suwerenności państwa”. Czyli: suwerenności KOGO?

  Czy jeśli np. prezydent, premier i 51% członków Senatu i Sejmu to agenci niemieccy (rosyjscy, amerykańscy, izraelscy?) – czy Polska jest „suwerenna”?

  Formalnie, oczywiście, tak – ale, powtarzam: KTO wtedy jest „suwerenny”? „Naród”? „Naród” sam z siebie nie potrafi podjąć żadnej decyzji!

  Dawniej, gdy państwami rządzili suwerenni władcy, szanowali się wzajemnie. Nie tylko dlatego, że się siebie wzajemnie bali – ale i dlatego, że jeśli jeden monarcha pozwoli na nie poszanowanie innego monarchy – to daje sygnał, że i jego można by (nie daj Boże!) nie szanować. W czasach, gdy państwami rządzą „narody” o żadnym wzajemnym poszanowaniu nawet mowy nie ma. Bo niby KOGO mam szanować np. na Ukrainie? Kazano nam po kolei szanować pp.Kuczmę, Juszczenkę, Janukowycza – za parę lat okaże się, że ci, co wybrali JE Piotra Poroszenkę, to też zgraja idiomów, którzy dali się nabrać jakiejś mafii albo agenturze…  Ci co wybrali JE Bronisława Komorowskiego uważają (z wzajemnością) za idiotów tych, co wybrali śp.Lecha Kaczyńskiego… O jakim poszanowaniu można tu mówić – i w ogóle: poszanowaniu kogo przez kogo?

  Co więcej jedna grupa rządzą np. Polską wcale nie chce, by grupa rządząca obecnie Francją szanowała inną grupę, która jutro obejmie władzę w Polsce!!!

  Dawniej władcy się oficjalnie szanowali – a jeśli z jakichś bardzo ważnych powodów chcieli usunąć innego władcę, to nasyłali nań skrytobójcę. Dziś jednak państwem rządzi „naród” – więc usunąć trzeba te rządzące 51%. Do tego właśnie służą terroryści.

  Terroryści w d***kracji to prosty odpowiednik assassinów w normalnych krajach. Terroryści wspierani są niemal otwarcie przez inne grupy rządzące innymi krajami – bo przecież nie szanują one grupy rządzącej krajem, na który nasłali terrorystów. Kiedyś też zdarzało się, że król Anglii nie uznawał kogoś za króla Francji – ale z tego powodu nie niszczył Francji; co najwyżej żołnierzy „uzurpatora”.

  Syria ma to szczęście, że jest w niej mało d***kracji – więc jest szansa, że JE Baszszar al-Assad przetrwa terrorystyczne ataki wspierane przez np. Stany Zjednoczone. Jednak np. śp.Muammar Kadafi takiego ataku nie przeżył.

  Ja w każdym razie życzę Syrii, by przetrwała w obecnej formie – bo jest to kraj pluralizmu i wolności. Wprowadzenie d***kracji zlikwidowałoby pluralizm – dlatego jestem przeciw.

  Nie dodałem, że p.Bashshar al-Assad sam sobie jest winien, bo wprowadził faszystowskie prawo zakazujące studentkom noszenia „burek”.  Co oburzyło nie tylko 50% sunnitów, ale i część szyitów. Liczą, że „Armia Wolnej Syrii”, z pomocą USA i UE,  zwycięży, i zakaz zostanie d***kratycznie zdjęty.

  A jak nie to zrobi to JE Abu Bakr al-Baghdadi, „kalif” ISILu. Już nied***kratycznie.

  Przypominam, że faszysta Kadafi zakazał w Libii poligamii. Z pomocą amerykańską udało się ten okrutny zakaz znieść. To główna zmiana, jaka zaszła w Libii – a kosztowało to parę miliardów dolarów i paręset tysięcy trupów. Nie jestem pewien, czy suweren, czyli „naród amerykański”, zdaje sobie sprawę, na co właściwie poszły jego pieniądze…