Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4883 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-03-2014 05:02:00

  Dziś jestem w Lublinie:

 • 28-03-2014 15:22:00

  Echa wizyty w Szczecinie:

  Szczecińska „Gazeta Wyborcza” z'ilustrowala tekst o nas b. ładnym zdjęciem!

  http://tiny.pl/q4zxn

  Bardzo uczciwa relacja również w „Głos”-ie (jest i video):

  http://tiny.pl/q4zxz

  Radio Szczecin (wideo): http://radioszczecin.pl/1,109951,kongres-nowej-prawicy-chce-do-pe-bo-chce-go-osmi

  Kurier: http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Corka-Korwina-Mikkego-na-liscie-do-europarlamentu

  Materiały z wykładu na Uniwersytecie Szczecińskim do udostępnienia:

  1. Wykład dr Joanny Jonczek - https://vimeo.com/90275178

  2. Wykład mgr.JKM: "Mit Interwencjonizmu" - https://vimeo.com/90281722

  3. pytania z sali - https://vimeo.com/90281723

  Wreszcie przypomnienie:

  Wybory – to wojna prowadzona innymi środkami. Do prowadzenia zaś wojny potrzebne są pieniądze, pieniądze, jeszcze raz pieniądze - a może nawet, że poprawię Napoleona: jeszcze dodatkowe pieniądze. 
  Mamy konto wyborcze:
  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592
  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły "darowizna na wybory" albo "na wybory" lub "na kampanię wyborczą" itp.
  Bardzo proszę pamiętać, że my nie mamy pieniędzy zrabowanych podatnikom – a nawet, jak na razie, pieniędzy zrabowanych euro-podatnikom - a kampanię jakoś trzeba finansować... 
  I proszę wpłacić - jeśli można - DZIŚ! Kilka Okręgów uzbierało podpisy (ale zbierają nadal – bo rezerwowa górka konieczna...) i pieniądze już są potrzebne na rozkręcającą się kampanię...

 • 27-03-2014 15:56:00

  Jak w d***kracji traktuje się wielkość?

  JE Aleksander Łukaszenka wypowiedział się n/t postępowania JE Wiktora Janukowycza. Dokładnie niemal tak, jak ja to ująłem tydzień temu: że jak się jest prezydentem, to się nie zostawia swoich ludzi i nie ucieka http://tiny.pl/q4vqm :

  Dodał, że w razie konieczności trzeba walczyć samemu - i w ostateczności zginąć. Co zresztą robili również prezydenci lewicowi - np. śp.Zbawiciel Allende... 

  Z czym się to spotkało? Z kpinkami PT Komentatorów... 

  A co powinien był zrobić JE Wiktor Janukowycz? 

  Powinien był uciec do Charkowa, ogłosić, że na Zachodzie wybuchła rewolucja wspierana przez siły zewnętrzne, ogłosić wojnę domową - i ruszyć na Kijów. W tej wojnie zapewne by zwyciężył: w końcu był legalnym prezydentem, uznawanym przez cały świat, byłby sam mając przeciwko sobie śmieszną koalicję pp.Tymoszenko, Jaceniuka i Kłyczki ("Silny jest najsilniejszy, gdy stoi sam!" - Henryk Ibsen) - no, a ciężki przemysl zbrojeniowy jest przecież na Wschodzie Ukrainy... 

  W trzy miesiące byłoby po buncie banderowców. 

  P.Janukowycz jednak uciekł - bo przestraszył się, że strzelano do Jego wnuka. Po czym wezwał JE Włodzimierza Putina do interwencji. 

  Formalnie nadal jest prezydentem. Jak widać jednak - nikt poważny Go już nie uznaje za poważnego człowieka. 

  Skończył ośmieszony, w roli niedoszlej rosyjskiej marionetki. 

  Módlmy się, by Prezydent Rosji nie wykorzystał Jego apelu jako formalnego pretekstu do interwencji. 

  Bo to dałoby podżegaczom wojennym z Brukseli i Waszyngtonu pretekst do wojny. 

 • 25-03-2014 23:54:00

  Wpis opóźniony

  Wpis opóźniony

 • 24-03-2014 12:16:00

  Oj, zappomniałem:

  Dziś o godz. 14.15 zapraszam do Radio Live http://polskalive.pl
  W audycji "Janusz Korwin-Mikke na żywo" będziecie mogli Państwo porozmawiać ze mną - dzwoniąc do studia pod numer 222950724
  Koło Naukowe Problematyki Współczesnych Stosunków Międzynarodowych UkSW zaprasza na debatę z udziałem pp. Janusza Korwin-Mikkego, Beaty Kempy i prof. Moniki Płatek, która odbędzie się w poniedziałek 24 marca o godz. 17:00.
  Miejsce: Auditorium Maximum (budynek 21) - Aula Schumana przy ul. Wóycickiego 1/3, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 • 22-03-2014 11:39:00

  Przyganiał kocioł garnkowi

  Zabawne...  Portal „FRONDA” wyśmiewał się w p.Jana Vincenta (ps.”Jacek Rostowski”), który chciał mieszkać w „Bydgoszczu”. Na tej samej stronie:

  ==========================================================================

  ==============================================================================

  znajdziecie Państwo zdania:

  „Światu potrzebny jest nowy Regan!” i

  „Janusz Palikot zaprezentował na swoim blogu w Natemat.pl najnowszy klip wyborczy koalicji Twojego Ruchu i Europu Plus.”!!

  O, rany! I jeszcze to (po prawej na samym dole): 

  ===========================================================================

  ========================================================================

  Ciekawostka: twierdzą, że Polsce potrzebny jest śp.Ronald Reagan lub śp.Małgorzata Thatcherowa - a nie popierają wszelkimi siłami Janusza Korwin-Mikkego

 • 21-03-2014 23:56:00

  Kongres już w niedzielę!

  Ku mojemu zdumieniu na FaceBooku zgłosiło się "na pewno" tylko 1100 osób! To w Łodzi przyszło 1400 słuchaczy. I w Olsztynie...

  Dziwne...

 • 18-03-2014 00:04:00

  O godz. 8.45 jestem w Radio Plus

  http://www.radioplus.pl/program/1163/sedno_sprawy

  A o godz. 15.00 w Elblągu i 18,45 w Olsztynie w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

 • 17-03-2014 12:04:00

  Dziś jestem o 17.00 w TVP Info i o 21.30 w Polsat News

  Wczoraj w „Młodzież Kontra” przemiły rurkowcolub zahaczył mnie o postawioną kiedyś przeze mnie hipotezę, że plemniki pełnią jeszcze uboczną rolę: oswajają organizm kobiety z materiałem genetycznym mężczyzny ułatwiając dopasowanie się do jego stylu życia.

  Hipoteza jak hipoteza: wymaga sprawdzenia. Przemawia za nią to, że kobiety o wiele łatwiej dopasowują się do partnerów – i to, że dziwne byłoby, by ewolucja nie zrobiła użytku z ogromnej ilości materiału genetycznego. Oczywistym jest, że plemniki nie niosą informacji jak należy głosować w sprawie likwidacji Senatu – natomiast mogą nieść informacje o poziomie ryzyka, jakie gotów jest tolerować ich producent.

  Już po jej postawieniu zauważyłem fakt mocno potwierdzający te hipotezę: kobiety ostatnio stały się bardziej niezależne od swoich mężczyzn; w myśl tej hipotezy wyjaśnieniem jest powszechne używanie prezerwatyw. UWAGA: nawet stwierdzenie, że kobiety mężczyzn używających prezerwatyw są bardziej niezależne niż te drugie – NIE będzie DOWODEM tej hipotezy: przyczyna może być np. to, że że kobiety w rodzinach katolickich są bardziej podporządkowane mężom („Niewiasty – bądźcie posłuszni mężom swoim!” - nawoływał św.Paweł).

  Tak czy owak wymaga to dodatkowych badań. Bardziej oryginalne hipotezy często okazywały się prawdziwe. Np. szokujące zjawisko, że robaki, które zjadły robaki wytresowane na błysk światła same okazały się wytresowane na błysk światła! A przecież geny zjadanych robaków są szybko rozpuszczane w sokach trawiennych – podczas gdy plemniki spokojnie wnikają w ścianki macicy.

  Jest rzeczą niedopuszczalna, by hipotezy naukowe były wyśmiewane przez jakiegoś siboglinidofila. Jak napisał kiedyś śp.Henryk Elzenberg:

  „Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

  O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

  Ten siboglinidofil próbował zdyskredytować tę hipotezę z powodów politycznych pytając obecne w studio kobiety: „Czy Wasze poglądy zależą od tego, z kim sypiacie?” (ku obopólnemu zaskoczeniu:nie rozległo się chóralne „NIE!”). A przecież wiadomo, że zachowania ludzkie zależą nawet od tego, co się zjadło – i prawdziwym może być twierdzenie, że Napoleon podjął był decyzję o bitwie pod Waterloo bo zjadł zbyt ostro przyprawiony befsztyk tatarski...

  Bardzo proszę: omawiajmy hipotezy naukowe bez robienia w'okół nich otoczki politycznej.

   

  Dziś o godz. 14.15 zapraszam do Radio Live http://polskalive.pl

  W audycji "Janusz Korwin-Mikke na żywo" będziecie mogli Państwo porozmawiać ze mną - dzwoniąc do studia pod numer 222950724

  O 17.00 jestem w TVP-INFO

  O 21.30 jestem w PolSat NEWS w dyskusji z Wczc.Michałem Szczerbą (PO, W-wa)

 • 15-03-2014 22:43:00

  Jutro" o 16.00 jestem w "Młodzież Kontra", o 20.00 chat na nptv.pl A co wPolityce?

  Podobno 70% ludzi nie jest w stanie zrozumieć treści umieszczonego na przystanku rozkładu jazdy  autobusów. Wydaje się, że wśród Czytelników portalu wPolityce procent ten jest wyższy.

  Dwa dni temu zamieściłem tam tekst:

  P. Roman Graczyk zaproponował założenie mi kaftana bezpieczeństwa; mam w tej sprawie kilka uwag:

  1) Jeśli uważa się, że w Warszawie rządzi kupa głupków, złodziei i pachołków Brukseli – to niby dlaczego mamy nagle uznać, że w sprawie Ukrainy ludzie ci uczciwie reprezentują interes Polski?

  2) Jesteśmy jedyną partią Prawicy; w tej sprawie wszystkie partie Lewicy (PO, PiS, TR, SLD, SP) mówią w zasadzie jednym głosem – proszę zrozumieć, że Prawica od Lewicy różni się zasadniczo.

  3) Nikt na Lewicy nie ukrywa, że na Ukrainie dokonuje się rewolucja – i to z polską pomocą, z której w/w partie są nawet dumne. Prawica na dźwięk słowa „rewolucja” odruchowo chwyta za rewolwer.

  4) Nikt nie zaprzeczy, że w wyniku błędnej polityki b-ci Kaczyńskich, opartej o teorię „dwóch wrogów” (która już raz, w 1939, doprowadziła do katastrofy) doszło do zbliżenia Berlina z Moskwą. Przypominam, że wtedy domagałem się przynajmniej próby utworzenia z Białorusią i Ukrainą – oczywiście anty-rosyjskiego – sojuszu z ChRL.

  5) Jest oczywiste, że to Unia Europejska wspierana przez Waszyngton – a nie Moskwa – zdestabilizowała Samostijną Ukrainę, a obecnie instalowany jest tam rewolucyjny, pro-niemiecki, rząd oparty na banderowcach i niemieckich agentach. Możemy więc mieć na obydwu granicach sojusznicze państwa roszczące w stosunku do nas pretensje terytorialne.

  6) Jest też oczywiste dla każdego, kto przeczytał konstytucję Republiki Ukraińskiej, że legalnym prezydentem jest tam nadal JE Wiktor Janukowycz. Zaprzeczanie temu jest szczególnie dziwne w ustach ludzi uważających, że w 1946 roku legalnym prezydentem Polski był śp. Władysław Raczkiewicz, a nie zainstalowany z obcą pomocą, agent „Tomasz”.

  wydawało mi się, że jest prossty i jasny. Myliłem się.  Proszę zajrzeć na ten portal:

  http://wpolityce.pl/artykuly/76488-w-odpowiedzi-romanowi-graczykowi-legalnym-prezydentem-na-ukrainie-jest-nadal-wiktor-janukowycz-zaprzeczanie-temu-jest-dziwne 

  i  przeczytać typowe komentarze...

  Rozpacz w kratkę. 

   

 • 13-03-2014 02:54:00

  Z kim prowadzą wojnę Właściciele III RP?

  P.Kamil Kuzco Kustra przyslał mi na FB:

  Wielokrotnie podczas wystąpień w telewizji , mówił Pan, że " obecny rząd nakłada na mnie 3 - krotnie wyższe podatki niż Adolf Hitler na mojego ojca". Otóż:- http://biznes.pwn.pl/haslo/3958702/podatek.html

  W/g informacji poddanych w tym artykule okazuje się to być fałszywe – gdyż, cytując : "W okresie II wojny światowej na ziemiach polskich wcielonych do III Rzeszy wprowadzono system podatkowy obowiązujący w Niemczech, obciążając jednak ludność polską wyższymi niż Niemców podatkami. W GG początkowo utrzymano dotychczasowe polskie zasady, a pierwsze zmiany pojawiły się 1940: zwiększono progresję w podatku dochodowym, podwyższono podatek gruntowy (1940 już o 50%), wkrótce także podatek przemysłowy (do 200% stawki przedwojennej) oraz niektóre podatki konsumpcyjne (od piwa, cukru). Niemcy stopniowo podwyższali dawne podatki (np. górną granicę opodatkowania w podatku dochodowym, ustaloną 1940 na 42% rocznego dochodu, 1942 podwyższono do 70%); wprowadzono nowe podatki, np. dodatek wojenny do daniny od mieszkańców GG, dodatek specjalny na cele wojenne pobierany od gospodarstw rolnych; znacznie wzrosły opłaty monopolowe od alkoholu i loterii. Niektóre podatki lub opłaty obciążały jedynie ludność polską, nie dotycząc Niemców; również przedsiębiorstwa niemieckie korzystały z wielu przywilejów podatkowych. "

  Otóż istotnie: podawałem dane z tabeli podatkowej na 1940 rok – gdzie podatek dochodowy od Niemców wynosił 25%, a od Polaków 34% - ale nie było VATu, akcyza była znacznie niższa, podatek zwany „składką na ZUS” był wielokrotnie niższy itd. Trudno się dziwić, że w miarę prowadzenia wojny obciążenia podatkowe zwiększały się – i pod koniec doszły prawie do poziomu obciążeń w III RP.

  Powstaje pytanie: z kim nasi obecni okupanci prowadzą tak zawziętą wojnę, że podatki wynoszą więcej (rzeczywiście, już nie trzykrotnie...) niż w czwartym roku wojny światowej prowadzonej przez ówczesnych okupantów?   

 • 12-03-2014 12:46:00

  Dziś jestem w Cedzynie k/Kielc i w Kielcach

  godz. 16.30 - CEDZYNA koło Kielc - Hotel Gromada, Cedzyna 44B,

  godz. 19 00 - KIELCE - Hotel Kongresowy (Exbud), Aleja Solidarności 34,

   

  Przypominamy Państwu, że pilnie potrzebne są fundusze na wybory:

  konto wyborcze:

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły „darowizna na wybory” albo „na wybory” lub „na kampanię wyborczą” itp.

   

  Sympatycy mieszkający poza granicami Polski, którzy nie mogą wpłacać datków na kampanie wyborczą mogą wesprzeć nasz portal i wpłacić dowolną sumę, która również  przyczyni się do wsparcia kampanii

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 11-03-2014 11:07:00

  Dziś jestem w Tłuszczu i w Zielonce

  godz. 18.00 - Tłuszcz, Dom Kultury, ul. Szkolna 1

  godz. 20.00 - Zielonka/Warszawy, Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Łukasińskiego 1/3

  Przypominamy Państwu, że pilnie potrzebne są fundusze na wybory:

  konto wyborcze:

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły „darowizna na wybory” albo „na wybory” lub „na kampanię wyborczą” itp.

   

  Zapraszam do naszej księgarni

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 09-03-2014 13:49:00

  Dziś spotkanie ze mną o godz. 20.00

  na http://NPTV.pl

  Przypominamy Państwu, że pilnie potrzebne są fundusze na wybory:

  konto wyborcze:

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592

  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły „darowizna na wybory” albo „na wybory” lub „na kampanię wyborczą” itp.

  Zapraszam do naszej księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Skończyły się już poświąteczne wyprzedaże, ale nadal  można kupić kolekcją wszystkich moich książek z autografem za 160 zł, ale bez starych numerów „Stańczyka” lub „Największego głupstwa tygodnia”, które się już wyczerpały. Nadal można zamówić taniej komplet książek nt. historii okresu stalinizmu oraz ekonomiczne.
  Również można zakupić też najnowszą książkę Stanisława Michalkiewicza, naszego najlepszego chyba felietonisty,  pt. „Antypolonizm”, oraz dawniejsze jego dzieła „Polska droga do zniewolenia” oraz wywiad-rzeka „Michalkiewicz-wariant rozbiorowy”, który spisał Tomasz Sommer.

 • 09-03-2014 00:17:00

  Uczyć się patrzeć!

  Jak wiadomo istnieją kłamstwa, duże kłamstwa, ogromne kłamstwa - i statystyka. Jednak manipulatorzy mogą oszukać tylko tych, ktorzy nie umieją patrzeć I myśleć.

  Oto sondaż, który pokazałem na swoim FB:

  (na końcu są jeszcze: PRJG 2% (-1%), SP 2% (-1%) i Ruch Narodowy: 1%) 

  Co Państwo widzą na tym obrazku? 

  Widzą Państwo 87%.

  Co oznacza, że w rzeczywistości PiS ma 33%, PO 32% SLD 8%, TR 7%, PSL 6%, NP 6% - nawet, gdyby niezdecydowani w ogóle nie poszli na wybory. A jeśli pójdą - to tacy wyborcy głosują raczej na "nietypowe" partie... 

  Po drugie: widzą Państwo, że od poprzedniego sondażu partiom ubyło 11% - a przybyło 7%

  Co oznacza, że NP ma raczej 5,5% - niż 5%. Co zgadza się z moim twierdzeniem zamieszczonym przy poprzednim sondażu, że mamy twarde 4,5%. 

  To  szczęśliwie rośnie.  Oczywiście: są losowe wahania - i możemy w kolejnym sondażu oczekiwać wyniku 3% - ale możemy również otrzymać 7%. 

  A to już byłoby coś...

  Jedno jest pewne: prześcignięcie SLD i TR - jest jak najbardziej możliwe!

 • 08-03-2014 23:43:00

  O matactwach „Gazety Wyborczej” w sprawie Ukrainy

  Wszystkim tym, którzy nie wierzyli mi, że „nowe władze” Ukrainy to po prostu marionetki zainstalowane przez Niemców – polecam ten wywiad w „GW”:

  http://tiny.pl/ql1sc

  Najistotniejszy fragment:

  P.dr Radzisława Gortat: Kampania wyborcza jest dużym wyzwaniem i stwarza nowe pole do sparaliżowania drogi Ukrainy do Europy i stabilizacji. Instrumentalna użyteczność Janukowycza jako nosiciela "legalności" w sferze formalno-prawnej wprawdzie maleje, ale nadal jest istotna.

  P.red. Piotr Osiński, Gazeta.pl: Ale przecież parlament odwołał Janukowycza?

  RG: W ukraińskiej konstytucji nie ma takiej procedury, jaką zastosowano. Prezydent może sam złożyć dymisję lub być zdjęty z urzędu w drodze impeachment, która wymaga uprzedniego orzeczenia sądu o popełnieniu przestępstwa oraz decyzji Sądu Konstytucyjnego, a dopiero potem głosowania parlamentu. Procedura jest długa, zaś bieg wydarzeń po ucieczce Janukowycza uniemożliwił jej przeprowadzenie zgodnie z prawem.

  PO: Czyli Putin słusznie twierdzi, że Janukowycz wciąż jest prezydentem Ukrainy?

  RG: Gdyby trzymać się ściśle regulacji konstytucyjnych, to tak. Jednakże nie od dziś wiadomo, że rewolucyjne zmiany nie dokonują się lege artis i świat się niejednokrotnie się z tym godził.

  Boże – jak ci ludzie kłamią, jak wykręcają kota ogonem... Dlaczego ucieczka JE Wiktora Janukowycza miałaby uniemożliwić lub choćby utrudnić przeprowadzenie impeachmentu?? Przecież mogła to tylko ułatwić! W ich pojęciu np. legalność maleje – i to już po tygodniu – itp.  No - i mają problem: bo wybory mogą nie wypaść tak, jak chcą...

  No, nic: oskarży się o to serwery w Moskwie..

  Ci sami ludzie, którzy twierdzą, że rząd PRL był nielegalny, a legalny był „rząd londyński”; ci sami ludzie, którzy twierdzą, że stan wojenny wprowadzony przez p.gen.Wojciecha Jaruzelskiego i Jego juntę był nielegalny (bo Rada Państwa nie ogłosiła go w przerwie między sesjami Sejmu, a tylko w przerwie sesji Sejmu) – tu będą twierdzić, że usunięcie p.Janukowycza z funkcji prezydenta było jak najbardziej legalne. A w dodatku agresorem jest... Rosja!!! Rosja – która nawet jednym palcem tej sprawy nie tknęła – i ograniczyła się tylko do tego, by rewolucyjne, nielegalne władze nie opanowały Krymu, którego parlament d***kratycznie, ale jednogłośnie (to istotne!!) poprosił Rosję o ochronę przed opanowaniem przez uzurpatorów!!!

  Tylko Prawda jest ciekawa. Tylko Prawda wyzwoli nas z tego bagna, w którym żyjemy. Ja będę głosił prawdy (w dodatku: oczywiste) -... i niech ci PiSmeni utwierdzają się w przekonaniu, że jestem agentem rosyjskim!   

 • 06-03-2014 23:41:00

  Jutro jestem w Żorach i Jastrzębiu Zdroju

  16.00-18.00 Spotkanie z mieszkańcami Żor w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Dolne Przedmieście 1

  19.00-21.00 Spotkanie z mieszkańcami Jastrzębia Zdrój w restauracji Hawana, ul. Mazowiecka 2.

   

  I przypominam numer konta Funduszu Wyborczego:

  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592
  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły "darowizna na wybory" albo "na wybory" lub "na kampanię wyborczą" itp. 
  Bardzo proszę pamiętać, że my nie mamy pieniędzy zrabowanych podatnikom - a kampanię jakoś trzeba finansować... 
  I proszę wpłacić- jeśli można - DZIŚ! Pieniądze już są potrzebne...

 • 06-03-2014 04:55:00

  Kto strzelał na "Majdanie"?

  Wygląda na to, że szykuje się kolejny skandal. Parę dni temu JE Włodzimierz W.Putin oskarżył m.in. III RP o szkolenie w Polsce bojówkarzy z „majdanu”:

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6181,title,Putin-Ukraincy-z-Majdanu-byli-szkoleni-w-bazach-Polski-i-Litwy,nazywo.html

  Na to zareplikował premier „Rządu” III RP – słowami: „Odbieramy wystąpienie prezydenta Putina jako dowód na to, że działania opinii międzynarodowej i instytucji takich jak Unia Europejska są skuteczne. (...) Obecność Polaków w Kijowie nie miała takiego charakteru, jaki przypisuje prezydent Putin. Wszyscy widzieliśmy, że wielu polskich obywateli wyrażało pełną solidarność z tymi, którzy walczyli o demokrację, natomiast nie mogę zaakceptować tych sformułowań, jakie padły na tej konferencji. One są bardzo, bardzo dalekie od rzeczywistości (...)” słowa te mogą świadczyć o tym, że nasza strategia, nasz plan przynosi efekty. Traktuję słowa prez.Putina jako skazaną w góry na porażkę, próbę wyjęcia Polski - tam również wymieniono Litwę - z solidarnie działającej wspólnoty Zachodu".

  Jak jednak można zauważyć po przeczytaniu całości materiału:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Donald-Tusk-odpowiedzial-na-oskarzenia-Wladimira-Putina,wid,16448278,wiadomosc.html

  (zamieszczam go na końcu) JE Donald Tusk ANI RAZU NIE ZAPRZECZYŁ twierdzeniu prezydenta Federacji Rosyjskiej. Zresztą po tym, jak gorliwie zaprzeczano oskarżeniom o torturowanie talibów w Starych Kiejkutach, mało kto skłonny jest wierzyć słowom okupującej Polskę kliki spod znaku „Okrągłego Stołu”.

  I szydło z worka wyszło już wczoraj. {~BEZ Cenzury} streszcza to tak:

  „Jak wiadomo podczas niedawno zakończonej Olimpiady w rosyjskim Soczi doszło do poważnego rozlewu krwi na Ukrainie. Snajperzy zastrzelili wtedy ponad 80 osób. Wszyscy uznali, że strzelały służby Janukowycza, ale wyciekła ciekawa rozmowa, która wskazuje na to, że mogło być inaczej. Przypomnijmy, że 20 lutego snajperzy otworzyli ogień do bojowników na kijowskim Majdanie. Wczoraj prezydent Putin powiedział, że Wiktor Janukowycz twierdzi, że nie dał zgody na użycie snajperów przeciwko protestującym i nie wie kto wtedy strzelał. Dzisiaj wypływa nagranie, z którego wynika, że nie wiadomo kto strzelał. Jest to rozmowa ministra spraw zagranicznych Estonii, Urmasa Paeta z Wysokim Przedstawicielem UE ds. spraw zagranicznych, Catherine Ashton. Nagranie dotyczy sytuacji na Ukrainie i jego autentyczność została potwierdzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Estonii. Nie wiadomo kto nagrał tą rozmowę, podaje się, że ukraińskie służby, ale pewnie raczej rosyjskie. Z rozmowy wynika, że snajperzy strzelający do ludzi zostali zatrudnieni przez liderów Majdanu. Od ich kul zginęli nie tylko protestujący, ale i milicjanci. Paet uznał, że to jest bardzo niepokojące, że nowa koalicja nie chce zbadania tych wydarzeń i staje się jasne, że snajperzy nie byli od Janukowycza. Paet dodaje, że obawia się, że ta wiedza wcześniej czy później dotrze do ludzi i to zdyskredytuje obecną władzę. Przedstawiciele Unii Europejskiej nie komentują tej rozmowy, ale niewątpliwie stała się ona już publiczna (...).

  MSZ Republiki Estonii istotnie potwierdziło autentyczność tej rozmowy:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Estonii-potwierdza-autentycznosc-rozmowy-szefa-dyplomacji-z-Catherine-Ashton,wid,16451645,wiadomosc.html?ticaid=112515&_ticrsn=5

  Ciekawe, co teraz powie „nasz” p.Premier? 

   

  Poniżej  zamieszczam całość informacji - gdyż ta sama zawartość ze strony:

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6181,title,Polska-odpowiada-na-zarzuty-Putina-ws-szkolenia-Ukraincow-w-naszym-kraju,nazywo.html

  została już usunięta - i zastąpiona informacją o (histerycznej) reakcji władz Dominium Kanady... ) 

  Donald Tusk odpowiedział na oskarżenia Władimira Putina

  WP.PL, PAP |

  aktualizacja 2014-03-04 (16:15)

  Premier Donald Tusk powiedział, że słowa prezydenta Rosji Władimira Putina, o tym, że "bojownicy" z Majdanu byli szkoleni m.in. w Polsce, traktuje jako skazaną na niepowodzenie próbę wyjęcia Polski ze wspólnoty Zachodu. - Odbieramy wystąpienie prezydenta Władimira Putina jako dowód na to, że działania opinii międzynarodowej i Unii Europejskiej są skuteczne - mówił Tusk.

  Premier odniósł się do słów Władimira Putina, który oskarżył Polskę. Prezydent Rosji stwierdził dzisiaj, że demonstranci z Majdanu szkoleni byli za granicą m.in. w naszym kraju. - Działali profesjonalnie, jak specnaz - powiedział prezydent Rosji.

  - Odbieramy wystąpienie prezydenta Putina jako dowód na to, że działania opinii międzynarodowej i instytucji takich jak Unia Europejska są skuteczne. Widać wyraźnie, że przywódcy Rosji zreflektowali się i że sami dostrzegają potrzebę innego, politycznego rozwiązania konfliktu - powiedział Tusk.

  Tusk powiedział, że traktuje konferencję Putina z jednej strony, jako docenienie pozycji Polski, "choć mocno przesadzonej, jeśli chodzi o ten aspekt". -

  Obecność Polaków w Kijowie nie miała takiego charakteru, jaki przypisuje prezydent Putin. Wszyscy widzieliśmy, że wielu polskich obywateli wyrażało pełną solidarność z tymi, którzy walczyli o demokrację, natomiast nie mogę zaakceptować tych sformułowań, jakie padły na tej konferencji. One są bardzo, bardzo dalekie od rzeczywistości

  Dodał jednocześnie, że słowa te mogą świadczyć o tym, że "nasza strategia, nasz plan przynosi efekty". Tusk powiedział, że traktuje słowa Putina jako "skazaną w góry na porażkę, próbę wyjęcia Polski - tam również wymieniono Litwę - z solidarnie działającej wspólnoty Zachodu".

  - To znaczy, że to co przygotowywaliśmy od długiego czasu, więc działanie Polski w obrębie Unii Europejskiej i budowanie takiego wspólnotowego solidarnego zachowania wobec Rosji przynosi dziś efekty i zdaje się, że irytuje niektórych, w tym autora tych dzisiejszych słów w Moskwie - stwierdził Tusk.

  Premier ocenił również, że trzeba być bardzo powściągliwym, jeśli chodzi o ocenę zapowiedzi, iż Rosja nie będzie posługiwała się siłą i że nie będzie decydowała się na żadne kroki inwazyjne.

  - Pamiętajmy, że prezydent Putin powiedział, że ciągle zachowują prawo do takiego ewentualnego działania. Ale widać wyraźnie, że solidarność międzynarodowa i biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia - oprócz solidarności, także taka konsekwencja w działaniu w tych dniach, przyniosła skutek - powiedział szef polskiego rządu.

  Premier Donald Tusk zapowiedział , że Polska nadal będzie inicjowała działania wspólnoty międzynarodowej, w tym UE i NATO, które wyeliminują zagrożenie rosyjską inwazją na Ukrainę. Premier ocenił, że solidarne zachowanie wobec Rosji przynosi efekty.

  - Będziemy dalej działać dokładnie w ten sposób: Polska będzie współorganizowała, inicjowała działania wspólnoty międzynarodowej w tym UE i NATO, które ograniczą, wyeliminują zagrożenie agresją lub inwazją na Ukrainę - zapowiedział premier.

  Premier zaznaczył, że na wniosek Polski odbyło się spotkanie Rady Północnoatlantyckiej zwołane w trybie art. 4 Traktatu Waszyngtońskiego. - To ważne, ponieważ jeszcze kilka dni temu niektórzy nasi partnerzy byli bardzo powściągliwi i niechętni, aby zwoływać w tym trybie Radę Północnoatlantycką - mówił Tusk.

  Jak podkreślił, podczas spotkania Rady Północnoatlantyckiej jednomyślnie potwierdzono, że wniosek Polski był jak najbardziej uzasadniony. - A także pewne działania, które w związku z tym będą podjęte - te decyzje zapadają w trybie niejawnym, więc nie będę mówił o szczegółach - ale pewne działania wskazują, że polskie propozycje i polskie sugestie, w jaki sposób NATO-wskie instytucje powinny się zachować, zostały zaakceptowane i przyjęte - zaznaczył Tusk.

 • 04-03-2014 23:41:00

  Kochani! Wybory ogłoszone. Wybory to wojna.

  A do prowadzenia wojny potrzebne są pieniądze, pieniądze i pieniądze - a może nawet, że poprawię Napoleona: jeszcze dodatkowe pieniądze. 
  Mamy już konto wyborcze:
  61 1090 1199 0000 0001 1903 4592
  Na to konto mogą być przyjmowane (poza spadkami i zapisami) WYŁĄCZNIE darowizny. Tytuły "darowizna na wybory" albo "na wybory" lub "na kampanię wyborczą" itp. 
  Bardzo proszę pamiętać, że my nie mamy pieniędzy zrabowanych podatnikom - a kampanię jakoś trzeba finansować... 
  I proszę wpłacić- jeśli można - DZIŚ! Pieniądze już są potrzebne...

 • 04-03-2014 00:00:00

  Dziś jestem o 12.30 w Częstochowie, a o 18.00 w Lublińcu

  Więcej o spotkaniach na Górnym Śląsku w rubryce Polecane spotkania.

  Zapraszam też do naszej księgarni internetowej...

 • 02-03-2014 16:44:00

  UWAGA! Dziś chat na www.nptv.pl - o 20.00 ale nienormalnie!!!

  Z przyczyn technicznych dzisiejszy program na stronie:
   
  ____________________________________________
   
  Po wywiadzie program Wolna Linia - telefony od widzów
  dyskusja na antenie - Telefon do studia: 530 33 77 30
 • 01-03-2014 20:00:00

  Gdyby takie były wyniki wyborów do Sejmu...

  To taki przykład gry parlamentarnej. Załóżmy, że poniższe wyniki sondażu (autentyczne, z 28-II) dotyczą wyborow do Sejmu - i pokazują rozkład liczby posłów, a nie liczby głosów:

   

  Otóż zwycięzcą wyborów byłby wtedy SLD!!! 

  SLD mógłby zawrzeć koalicję z PiSem (i pewno by zawarł) - albo z PO i TR. To drugie byłoby tragiczne: ratyfikacja Karty Praw Podstawowych, na przykład - i pełno innych głupot. 

  Jedyna nadzieja, że KNP wejdzie do Sejmu i pokrzyżuje SLD szyki