Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4883 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 30-07-2014 23:13:00

  Słów kilka o Abchazji

  Większość Polaków jest tradycjnie (z historycznie uzasadnionych powodów) anty-rosyjska, a kolejne lewicowe reżymy (od piłsudczyków poczynając) pogłębiają tę postawę, każdy, kto jest przeciwko Rosji, jest uważany za sympatycznego faceta. 

  Zadziwiające jest przy tym, że dzisiejszą Federację Rosyjską odbiera się niemal jak Związek Sowiecki - i z automatu przypisuje sie jej imerializm. Polacy z tej opcji nie przyjmują do wiadomosci, że w 2008 roku to Gruzja - licząc na bierność Moskwy, bo JE Włodzimierz Putin był w Pekinie na Olimpiadzie - napadła na Południową Osetię.Jak wiadomo wojska rosyjskie przyszły z odsieczą i Gruzja dostała łupnia. Wojska Federacji nie tylko doszły do granicy Osetii, ale wkroczyły na tereny rdzennej Gruzji - konkretnie: do Gori.

  I co tam zrobiły? 

  Obaliły ogromny pomnik Wielkiego Syna Narodu Gruzińskiego, Józefa Wissarionowicza Djougashviliego, czyli: Stalina

  Warto o tym czasem pomysleć. 

  Wykorzystując to, że wojska Gruzji walczyły o zdobycie Osetii Płd.  Abchazowie zajęli tzw.Swanetię i doszli do naturalnej granicy z Gruzją, czyli wąwozu Kodori. 

  Ponieważ również Abchazję Polacy traktują jako część Gruzji zabraną jej przez Rosjan, pozwalam sobie zacytować  z Wikipedii nowożytną historię Abchazji:

  "Od XV do XIX wieku Abchazja była księstwem zależnym od Turcji. Nastąpiła islamizacja (głównie odłam sunnicki). W konsekwencji w latach 1725, 1733, 1771, 1806 wybuchały kolejne powstania Abchazów przeciwko Turcji. Książęta abchascy w walce z Imperium Osmańskim zaczęli poszukiwać protekcji w Rosji. W roku 1810, po zwycięskiej wojnie z Turcją, Abchazję − jakoby na wniosek abchaskiego władcy − włączono do Imperium Rosyjskiego (formalnie rządził książę abchaski podporządkowany bezpośrednio carowi).

  W 1864 roku podporządkowano Abchazję bezpośrednio administracji rosyjskiej jako suchumski okręg wojskowy. Reakcją na zniesienie autonomii było powstanie narodowe Abchazów w 1866, zakończone jednak klęską i krwawo zdławione.

  Podczas wojny rosyjsko-tureckiej w latach 1877-1878, Abchazja została poważnie zniszczona. W konsekwencji klęski powstania i przetaczających się przez kraj wojen nastąpiła masowa emigracja abchaskich muzułmanów do Turcji - w XIX wieku wyemigrowała tam połowa ludności (muhadżirowie). W Abchazji zaczęli osiedlać się prawosławni Gruzini, Rosjanie oraz uchodzący z Turcji Ormianie i Grecy, co było popierane przez władze carskie. Od maja 1918 do marca 1921 roku Abchazja wchodziła w skład niepodległej Gruzji na prawach autonomii. Nastąpiła wówczas kolejna fala mohadżirstwa (emigracji Abchazów do Turcji).

  W marcu 1921 roku, po podboju przez Armię Czerwoną, proklamowana została Abchaska Socjalistyczna Republika Sowiecka, a w 1931 roku - pod nazwą "Abchaska Autonomiczna Socjalistyczna Republika Sowiecka" - Abchazja została włączona dekretem Stalina do Gruzińskiej SRS[18].

  W latach trzydziestych, czterdziestych i na początku pięćdziesiątych XX wieku trwała intensywna gruzinizacja Abchazji, którą forsował Gruzin pochodzący z Abchazji, Wawrzyniec ("Ławrientij") Beria. Towarzyszyło temu wspieranie przez władze sowieckie masowego osadnictwa gruzińskiego (głównie z sąsiedniej Megrelii), wymordowanie niemal całej abchaskiej inteligencji, zamykanie abchaskich szkół, zastąpienie abchaskiego alfabetu gruzińskim, zastępowanie abchaskich nazw miejscowości, ulic, punktów geograficznych itp. nazwami gruzińskimi. W okresie Stalinizmu nastąpił wzrost liczny mieszkańców Abchazji i zmiana jej struktury etnicznej. W latach 1926-59 liczebność Abchazów wzrosła z 58 do 61 tysięcy, Gruzinów z 68 do 159 tysięcy i Rosjan z 13 do 86 tysięcy. W efekcie nastąpił gwałtowny spadek procentowego udziału Abchazów w populacji (z 25% do 16%) i wzrost procentowego udziału Rosjan w populacji Abchazów (z 6 do 21%). Natomiast procentowy udział Gruzinów w populacji nieznacznie wzrósł (z 34 do 39%)[19]. Reakcją rdzennej ludności na te zmiany demograficzne były antygruzińskie wystąpienia narodowościowe Abchazów, najsilniejsze w 1978 i 1979 roku.

  W lipcu 1989 roku wybuchły abchasko-gruzińskie starcia zbrojne w Suchumi.

  W 1989 roku ludność Abchazji liczyła 525 tys. osób, w tym 45,7% Gruzinów, 17,8% Abchazów, 14,6% Ormian i 14,3% Rosjan [20]. Pod koniec 1990 roku przeprowadzono wybory stosując, zgodnie z nowo ustalonymi kilka miesięcy wcześniej zasadami zapisanymi w konstytucji Abchazji, kwoty etniczne. Według tych kwot dla narodowości abchaskiej zarezerwowano 28 mandatów, gruzińskiej – 26 mandatów, ludności rosyjskojęzycznej – 11 mandatów. Pomimo, że zasady nowej ordynacji wyborczej zostały uzgodnione z władzami gruzińskimi, Rada Najwyższa Gruzji uchwaliła prawo zakazujące startowania w wyborach lokalnych komitetów i partii, w tym reprezentujących naród abchaski[21]. Jeszcze przed przeprowadzeniem nowych wyborów, w odpowiedzi na wprowadzone miesiąc wcześniej przez władze gruzińskie prawo likwidujące autonomię Abchazji, 25 sierpnia 1990 roku Rada Najwyższa Abchazji proklamowała odłączenie autonomii od Gruzińskiej SRR i powołanie Abchaskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej jako suwerennej republiki wchodzącej w skład Związku Radzieckiego[22].

  W roku 1992 roku do Abchazji wprowadzono gruzińską Gwardię Narodową pod pretekstem ścigania zwolenników obalonego prezydenta Gamsachurdii i ochrony linii kolejowej, co spowodowało wybuch regularnych walk. W lipcu tegoż roku Abchazja proklamowała niepodległość, co było przyczyną dwuletniej krwawej wojny z Gruzją. Obie strony dopuściły się zbrodni wojennych.

  Większość mieszańców Abchazji została zmuszona do jej opuszczenia.[23]

  W 1994 roku podpisano w Moskwie porozumienie, które znacznie rozszerzyło zakres autonomii abchaskiej w ramach państwa gruzińskiego. Na jego mocy z mandatu ONZ w Abchazji stacjonują Kolektywne Siły Pokojowe (złożone wyłącznie z żołnierzy rosyjskich). Ponieważ paszporty wydawane przez Abchazję nie są uznawane w świecie, większość ludności Abchazji (około 80-90%) przyjęła obywatelstwo rosyjskie.

  W 1998 roku wybuchł kolejny konflikt zbrojny z Gruzją, zakończony zwycięstwem Abchazów. W sierpniu 2008 roku w czasie wojny w Południowej Osetii siły zbrojne Abchazji [ tak jest: z istotną pomocą kilku rosyjskich helikopterów - JKM] zdobyły wąwóz Kodori i osiągnęły granicę Abchazji z 1921 roku. W sierpniu 2008, po wygranej wojnie, nastąpiły masowe demonstracje ludności pod hasłami uznania niepodległej Abchazji, a parlament Abchazji wystąpił z wnioskiem o uznanie niepodległości republiki"

  I ja jestem zdecydowanie za uznaniem niepodległości Abchazji!

  Czy nadal ktoś twierdzi, że dlatego, że jestem pro-rosyjski?

  Mapa Abchazji z Kresy.pl; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rosja-murem-za-abchazja-i-osetia-poludniowa#

  proszę zwrócić uwagę na położenie Armenii: z konieczności pro-rosyjskiej, bo znajdujacej się między Tucją i Azerbejdżanem:

  Azerski rurociąg omija Rosję i Armenię przez terytorium Gruzji...

 • 30-07-2014 13:26:00

  Granice bandytyzmu

  W związku z moimi słowami, że „Jarosław Kaczyński dla siebie nawet złotówki nie ukradnie, ale dla partii to już tak” pragnę raz jeszcze powtórzyć kilka podstawowych pojęć.

  W języku polskim (w odróżnieniu od powszechnego dziś złodziejskiego żargonu, w którym nie mówi się „ukraść” tylko „zajumać” albo „przejąć”) przywłaszczenie sobie rzeczy wspólnych, acz gospodarczo na ogół bardzo korzystne, nazywane jest „kradzieżą”. Jest prawdą, że np. p.Michał Chodorkowski dorobił się miliardów przejmując państwowe firmy zapewne legalnie – ale ten proceder budzi powszechne potępienie. To właśnie dzięki takim ludziom słowo „prywatyzacja” zamiast być witane z entuzjazmem, stało się niemal synonimem przestępstwa. Podejrzewam zresztą, że JE Włodzimierz Putin, który p.Chodorkowskiego zapuszkował, sam ma niechudy zaskórniak, też nie pochodzący z pensji – a kazał Go zapuszkować za nadmierną samodzielność, a nie za metodę prywatyzacji.

  Jednak takim samym bandytą jest facet domagający się jakiegokolwiek „zasiłku”. W normalnym państwie taki ktoś albo siada z czapką pod kościołem i żebrze – albo bierze maczugę i napada na podróżnych na gościńcu. Ten ostatni proceder budzi pewien szacunek – bo facet ryzykuje, że podróżny będzie miał większą krzepę lub dłuższą i cięższą maczugę – albo, że dopadną go stróże porządku i przykładnie obwieszą.

  Natomiast ten żądający zasiłku facet jest znacznie gorszym bandyta, bo nie chce mu się nawet wystrugać maczugi ani ryzykować – lecz po prostu domaga się by brudną robotę zrobiło za niego państwo. Państwo ma na biedną babcię spod Mławy (bo bogaci mają majątki na Wyspach Dziewiczych) nasłać komornika - w razie oporu: w asyście uzbrojonych policjantów, który odbierze jej pieniądze i wręczy temu nygusowi, połową zresztą karmiąc po drodze aparat przymusu..

  UWAGA: gdyby odbierało bogatym, bandytyzm byłby taki sam. Pismo Św. mówi wyraźnie: „Nie będziesz miał względów dla ubogiego przy sprawie jego”. Rabować nie wolno NIKOGO.

  Dlatego każda prywatyzacja powinna odbywać się z licytacji – by do Skarbu Państwa trafiła równowartość przejmowanego majątku w postaci pieniędzy potrzebnych na np. uczciwe potraktowanie emerytów. Dlatego niedopuszczalny jest jakikolwiek podatek redystrybucyjny – polegający na zabraniu Kowalskiemu by dać Wiśniewskiemu. Tow.Jánošík został przykładnie obwieszony za ziobro na Liptovským groniu – i właściwie to samo należałoby zrobić z tymi, którzy obecnie dokładnie powtarzają jego proceder.

  W Państwie Polskim, które Kongres Nowej Prawicy chce zbudować na gruzach obecnej Sodomy, panować ma Wolność, szanowana być Własność i rządzić Sprawiedliwość. W Państwie Polskim szanowane będą Honor, Prawda, Tradycja – inne wartości, będące dziś w powszechnej pogardzie. Państwo Polskie musi być oparte o wartości narodowe, europejskie i ogólno-ludzkie (bo przecież Własność szanują nawet dość prymitywne plemiona) – a nie o Wolę Ludu (który z największą chęcią, jeszcze podbechtany przez przestępczą „€uro-klasę polityczną”, zawsze z chęcią coś zajuma).

  Jak pisał Konfucjusz: „Pierwszy krokiem do naprawy państwa jest naprawa pojęć”. Gdy znów zaczniemy nazywać kradzież „kradzieżą”, a rabunek „rabunkiem” - naprawa państwa stanie się znacznie łatwiejsza.

 • 30-07-2014 04:44:00

  Wybory uzupełniające do Senatu: zarejestrowaliśmy Kandydatów w Rybniku i Ostrowcu Ś-tokrzyskim

  zarejestrowaliśmy Kandydatów w Rybniku i Ostrowcu Ś-tokrzyskim - natomiast w Siedlcach powstała paradoksalna sytuacja: dzięki Państwa pomocy (dziękuję!!) udało się donieść spory zapas podpisów, gdy w siedzibie Komisji Wyborczej pojawił się wypuszczony ze szpitala p.Cezary Jaworski - i wycofał swoją kandydaturę motywując to operacją, którą ma w najbliższych dniach przejść.
  Szkoda - ale też wskutek tego te wybory będą gratką dla komentatorów politycznych, umożliwią bowiem ciekawą analizę: w jednym z Okręgów startuje kandydat KNP, a nie startuje Ruch Narodowy, w drugim odwrotnie, a w trzecim startują obydwaj. Wnioski będą na pewno interesujące.

 • 29-07-2014 14:59:00

  Podwyżka wieku emerytalnego

  Ten temat nadal budzi – i słusznie – emocje. Ograbiono ludzi z praw nabytych po 40 latach ciężkiej nieraz pracy – i nic. Trybunał Konstytucyjny uznał to za legalne!!

  My się na to oburzamy. Z drugiej jednak strony bardzo wielu naszych sympatyków, zwłaszcza z kręgów businessu, poparło ten projekt - z tej racji, że jest to odciążenie dla budżetu państwa, a więc i mniejsze podatki.

  Na co można odpowiedzieć, że to żaden argument – bo zrzucanie każdego emeryta ze skały Tajgetu jeszcze bardziej odciążyłoby budżet, ale jest równie bezprawne... Jednak pomówmy o tym nie od strony prawnej i moralnej – ale gospodarczej.

  Po pierwsze: systemu emerytalnego w ogóle nie powinno być – z przyczyn, o których pisałem wiele razy.

  Po drugie: jeśli system emerytalny istnieje, to im wyższy wiek emerytalny, tym lepiej. 99 lat wygląda nieźle. Przy okazji: WCzc.Jarosław Jagiełło na pewno wie, że wstępując do KNP popiera partię, która Jemu podniesie wiek emerytalny do 99 lat (bo przecież glosował ZA naruszeniem praw nabytych...); pewno liczy – i ma rację - że po zdobyciu władzy przez KNP Polacy tak się wzbogacą, że będą mogli gwizdać na te emerytury...

  Tak więc należy tym, co teraz zaczynają płacić składki, podnieść wiek emerytalny może i do 75 lat (przez te pół wieku medycyna uczyni przecież dalsze postępy – nieprawda-ż?) - natomiast nie wolno zmieniać reguł gry tym, którzy już w tę grę grali!!

  Po trzecie: te emerytury to istotnie dodatkowe obciążenie Skarbu Państwa – jednak nie jest ono specjalnie duże!

  a) Naliczanie emerytur przez ZUS odbywa się tylko raz w życiu – i kosztuje tyle samo gdy ma się 65 i gdy ma się 67 lat. Potem już tylko przekazuje się pieniądze z automatu.

  b) Nie ma spec-podatku na te emerytury. Koszt poboru podatku jest więc taki sam – niezależnie od tego, czy ściąga się 100 czy 120 złotych.

  c) Tak więc koszt tego dodatkowego obiegu przez ZUS nie jest o wiele większy. Podejrzewam, że ZUS nie musiałby z tego powodu zatrudniać dodatkowych ludzi. WAŻNY ARGUMENT: czy po podwyżce wieku emerytalnego zatrudnienie w ZUS spadło?

  Jeśli NIE – to oznacza, że po obniżce tego wieku nie powinno wzrosnąć...

  Natomiast to, że pieniądze trafiają do emerytów, ma na gospodarkę wpływ pozytywny!

  Emeryci wydają pieniądze bardzo oszczędnie. Liczą się z każdym groszem. Kupują u najlepszych z najtańszych producentów. Wymuszają więc podniesienie poziomu produkcji.

  Ja wiem, że większość producentów – zwłaszcza tych zrzeszonych w BCC, „Lewiatanie” i podobnych organizacjach, producentow będących za pan brat z politykami – woli innych klientów: takich, co wpadną szybko do sklepu i kupią drogo byle co; zjedzą restauracji kawaleciątko grasicy (w rzeźni: 50 gr) z baby-buraczkiem na surowo (20 gr...) – i zapłacą 50 zł. Jednak – co powtarzam nieustannie – nieprawdą jest, że „Co dobre dla General Motors jest dobre dla USA”! Władza nie może zapominać o milionach drobnych producentów marcheweczki, pokątnych producentów szyneczki i salcesonu, krawcowych poprawiających sukienki sąsiadkom-emerytkom (jesli majaone pieniądze)...

  To może nie są wyborcy (na ogół nie głosują, a jeśli głosują to często głupio...) - ale to są ludzie.

  Ludzie będący solą gospodarki. Bo szara strefa to też gospodarka.

  I nowe Państwo Polskie – w odróżnieniu od tej pieprzonej „Rzeczypospolitej”, w której panuje d***kracja, a więc politycy uganiają się za poparciem (a) głupiego motłochu (b) wielkiego businessu z forsą – musi o tych ludziach myśleć.

  Musi myśleć o wszystkich!  

 • 29-07-2014 13:10:00

  Przypominam: DZIŚ ostatni dzień zbiórki podpisów

  Przypominam: DZIŚ ostatni dzień zbiórki podpisów w wyborach uzupełniających do Senatu. Podobno nadal są problemy w dwóch Okręgach. Osoby, którym można oddać zebrane podpisy:

  Garwolin: Krystian Jaworski krystian9661@wp.pl tel. 504 005 614
  Mińsk Mazowiecki: Izabela Reduch izapas@vp.pl
  Węgrów: Paweł Bala bpawel89@gmail.com
  Paweł Wyrzykowski: paulusw91@gmail.com
  https://www.facebook.com/events/334875799996539/?fref=ts

  Rybnik i Mikołów:
  Maciej Krzysztof Urbańczyk mk.urbanczyk@vp.pl
  Adam Pustelnik
  adamferdynandpustelnik@gmail.com tel. 509 733 553
  Liczy się każdy podpis!

  Dziś w SuperStacji TV o 15.55 i 23.25 wywiad ze mną - przeprowadził go p.Sławomir Jastrzębowski, NaczRed Super-Expressu.

  Członkiem-Kandydatem został WCzc.Jarosław Jagiełło (Łódź, KNP). Do Sejmu wszedł z PiSu, niemal natychmiast wystąpił i głosował raczej jakby był z PO, obecnie po tych wahaniach się naprostował i wstąpił do nas.
  Przypominam wszystkim wypominającym Mu "grzechy" w głosowaniach: "Większa jest radość w Niebie z jednego grzesznika nawróconego, niż z 99 sprawiedliwych"!
  Zwracam też uwagę, że gdyby p.Jagiełło był koniunkturalistą, to wróciłby raczej do gwarantującego wejście do Sejmu PiSu - podczas gdy Rada Główna KNP wyraźnie zastrzegła, że na pierwszych dwóch miejscach list nie wstawi świeżych nabytków.
  Ale nasi wyborcy są surowi, co widać po komentarzach na stronie p.Jagiełły:
  https://www.facebook.com/JagielloJaroslaw?fref=ts
  P.Tadeusz Jadczak przysłał ciekawą propozycję. Proszę umieszczać ja na stronach naszych przeciwników...

  I zapraszam do naszej księgarni:

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 28-07-2014 23:59:00

  Ostatni dzień zbiórki podpisów dla zarejestrowania kandydatów na senatorów

  Nikt mnie nie poinformował – ale z uwagi na wakacje mamy poważne problemy. Ostatni dzień zbiórki podpisów dla zarejestrowania kandydatów na senatorów:
  Cezarego Jaworskiego w okręgu nr 47
  (powiaty: garwoliński, miński, węgrowski) oraz
  Macieja Krzysztofa Urbańczyka
  (powiaty: mikołowski, rybnicki p m. Rybnik).
  Kto może – proszony jest o pomoc!
  Tutaj można pobrać kartę do zbierania podpisów:
  http://kw.nowaprawicajkm.pl/tylko-3-proste-kroki/

  Osoby, którym można oddać zebrane podpisy:

  Garwolin: Krystian Jaworski krystian9661@wp.pl tel. 504 005 614
  Mińsk Mazowiecki: Izabela Reduch izapas@vp.pl
  Węgrów: Paweł Bala bpawel89@gmail.com
  Paweł Wyrzykowski: paulusw91@gmail.com

  https://www.facebook.com/events/334875799996539/?fref=ts

  Rybnik i Mikołów:
  Maciej Krzysztof Urbańczyk mk.urbanczyk@vp.pl
  Adam Pustelnik
  adamferdynandpustelnik@gmail.com tel. 509 733 553

  Liczy się każdy podpis!


  http://kw.nowaprawicajkm.pl/tylko-3-proste-kroki/


  Mamy drugiego posła. Do KNP wstąpił WCzc.Jarosław Jagiełło (Łódź, do tej pory niezależny). Kol.Jagiełło wszedł z listy PiS (z XIII m.), wystąpił z tej partii niemal od razu, głosował samodzielnie.

  Byłem w SuperStacji (i będę jeszcze w innym ich programie):

  Nagranie z Telewizja Superstacja
  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_janusz_korwinmikke_w_programie_raport_28072014_superstacja/1999

  Jeszcze jeden materiał z Superstacji
  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_janusz_korwinmikke_tworzy_miedzynarodowke_28072014_superstacja_/2000

 • 28-07-2014 13:26:00

  Również p.Mariusz „Max” Kolonko nie wierzy w amerykańską wersję zestrzelenia...

  Również p.Mariusz „Max” Kolonko nie wierzy w amerykańską wersję zestrzelenia malajskiego „Boeinga”. Cytuje u siebie rosyjską konferencję prasową prowadzoną przez wojskowych:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fmariusz-max-kolonko-porownuje#
  Oczywiście rytualne twierdzenia generałów, że „Rosja nigdy nie zaopatrywała separatystów w sprzęt wojskowy” możemy włożyć między bajki. Nawet zakładając, że separatyści są opłacani przez miejscowych oligarchów, nie jest możliwe, by dowództwo wojskowe nie wiedziało o takich zakupach i transportach – i przekonany jestem, że sprzedawano separatystom broń po super-promocyjnych cenach (czemu trudno się dziwić – Rosjanie pomagali Rosjanom...). Z drugiej jednak strony sprzedaż BUKów wydaje się nonsensem: to za kosztowna broń, przeznaczona do strzelania na wysokość, na której nie latają samoloty bombardujące (bo, pamiętajmy: lotnictwo Republiki bombarduje miasta!), nie nadajaca się do strzelania do szturmowców.
  I tu od razu słuszna uwaga Rosjan: po co Ukraińcy mieli w tym rejonie kilka zestawów BUKów (i to tak blisko frontu, że podobno separatyści zdobyli jeden) – skoro separatyści nie mają samolotów?!?
  Prośba Rosjan, by Amerykanie ujawnili zdjęcia satelitarne, jest ze wszech miar usprawiedliwiona. Ja na miejscu Rosjan mówiłbym inaczej: nie „dziwne, ze satelita znalazł się nad tym rejonem akurat w momencie zestrzelenia” - tylko: „Być może Boeing miał pecha, bo przelatywał nad tym rejonem akurat wtedy, gdy był tam ten satelita...”
  Czekamy na ujawnienie zapisów z „czarnych skrzynek”.
  Poraża video pokazujące, że rzekomy przewóz wyrzutni BUKów do Rosji to transport po terenie opanowanym przez wojska Republiki; jest to dowód fałszerstwa. Powstaje też pytanie, czy ten zestaw BUKów, który „zniknął” - zniknął dlatego, że zabrali go Republikanie – czy dlatego, że zdobyli go (jak początkowo twierdzili Republikanie) – separatyści (ale jak go odpalili, skoro trzeba się na tym znać – a był on podobno uszkodzony?). Proszę pamiętać, że wojska Federacji i Republiki uzbrojone są w 90% w ten sam sprzęt.
  I wreszcie: czy „Boeing” przed zestrzeleniem istotnie zmieniał kurs – i dlaczego? Czy chciano go wystawić na strzał – czy też chodziło o to, by na jego miejscu pojawił się republikański SU-25 prowokując separatystów do strzału?
  I na koniec: czy jakiś SU-25 rzeczywiście leciał obok tego „Boeinga”? To chyba jest do udowodnienia lub zaprzeczenia?
  A teraz inne pytanie: dlaczego wojskowi urządzili tę konferencję dopiero teraz? Dopiero teraz odkryli adres ma reklamie na tym video – czy pracowicie fałszowali obrazy na ekranach?
  Po dziesięciu dniach od katastrofy - w dobie, gdzie wszędzie są satelity szpiegowskie, stacje nasłuchu, a jeszcze ludziska robią gdzie się da zdjęcia prywatnymi komórkami - nadal nie wiemy NIC.
  I klucz chyba w rękach Amerykanów.
  Niestety – p.Kolonko ma rację: po kłamstwach CIA o „irackiej broni masowego rażenia”, po jawnej komedii z „zastrzeleniem (nie żyjącego wtedy już od dziewięciu lat) śp.Osamy ibn Ladina” – podejrzliwość świata w stosunku do oświadczeń Białego Domu jest ogromna – i usprawiedliwiona.
  Jednak dotychczasowa propaganda rosyjska też była niewiarygodna.
  Cóż: pierwszą ofiara wojny jest Prawda...

 • 27-07-2014 23:08:00

  Tekst w NEWSWEEKu

  Nie wiem, co p.red.Michał Krzymowski napisze w tym swoim NEWSWEEKu - na wszelki wypadek podaję tu kopie tekstu (który doń wysłałem)  po autoryzacji:

   

    

  -Jarosława Kaczyńskiego poznałem w konspirze. Nie pamiętam, czy było to w latach 70. czy 80. Ani on nie był wtedy nikim znaczącym, ani ja nie szukałem kontaktów z ludźmi „Solidarności”, których uważałem za bandę komuchów.

  - Europosłowie PiS nie bojkotują pana towarzysko?

  - Nie. Normalnie ze sobą rozmawiamy, kłaniamy się sobie, podajemy ręce. 80% ludzie z tej partii to bandyci, ale są tam też uczciwi i porządni.

  - Kaczyński jest uczciwy?

  - Dla partii by ukradł, ale dla siebie nie wziąłby nawet złotówki, jestem o tym przekonany.

  - Co to znaczy, że dla partii by ukradł?

  - Och… Weźmy budynek Srebrnej, kupę innych rzeczy, he he. No, ale takie są reguły gry w socjalizmie, nie można mieć do Niego o to pretensji.

  - Byli politycy PC wspominają, że Kaczyński traktował pana na początku lat 90. lekceważąco.

  - Możliwe, w końcu Jarek miał wtedy w Sejmie 40 posłów a nas było tylko trzech. Mimo to często ze sobą rozmawialiśmy. Pamiętam też, jak po wygranym głosowaniu w sprawie uchwały lustracyjnej przyleciał mi gratulować.

  - Nie myślał pan nigdy o nawiązaniu politycznej współpracy z Kaczyńskim?

  - Myślałem. Przed wyborami parlamentarnymi w 1993 r. zaproponowałem wspólny start trzech ugrupowań: naszego, KLD i PC. Kaczyński był zainteresowany współpracą z nami, ale o liberałach nie chciał słyszeć. KLD mówiło to samo: UPR – tak, PC – nie. Tym sposobem wszyscy wystartowali oddzielnie i do Sejmu nie dostał się nikt.

  - Pamięta pan swoją ostatnią polityczna rozmowę z Kaczyńskim?

  - Pamiętam, ale nie mam w zwyczaju opowiadać o prywatnych rozmowach.

  - To niech pan chociaż powie, czego dotyczyło to spotkanie.

  - Polityki. O czym mieliśmy rozmawiać? O dziewczynach? Wy, dziennikarze, jesteście jak pluskwy. Wszędzie włazicie, chcielibyście wszystko wywęszyć, ale ja nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat.

  - Wszedłby pan do koalicji z Kaczyńskim?

  - PiS głosi program na lewo od SLD, ale dla dobra Polski mogę z każdym.

  - Co to znaczy „dla dobra Polski”?

  - Wyobrażam sobie, że PiS i PO osiągają zbliżone wyniki i żadna z tych partii nie może stworzyć większości. Żeby uniknąć kolejnych wyborów, mógłbym się zgodzić na wejście do koalicji.

  - I zostałby pan wicepremierem w rządzie Kaczyńskiego?

  - Jeśli bez teki, to tak. Nie ponosiłbym wtedy odpowiedzialności za działania rządu, to mój warunek. Ogólnie KNP nie chce żadnych stanowisk ministerialnych. Moglibyśmy popierać rząd w zamian za konkretne ustawy.

  - Politycy PiS znają pana zdanie w tej sprawie. I wie pan co mówią? Że to świetnie. Tym łatwiej kupią pańskich posłów kilkoma stanowiskami i zrobią koalicję z KNP bez Korwina.

  - Jeśli tak mówią, to znaczy, że jest to banda sukinsynów, która chce wszystkich zgnoić, przekupić, zdemoralizować. Ten ustrój to gnój. Mam nadzieję, ze nasi ludzie to zlikwidują.

  - Nie boi się pan, że Kaczyński wystrychnie pana na dudka?

  - Jeśli taki jest jego cel, to trudno. Nasze stanowisko będzie niezmienne. Nie chcemy wchodzić do rządu, tylko przepchnąć nasze ustawy.

   - Jak pana wyborcy zareagowali na spoliczkowanie Boniego?

  - Entuzjastycznie! Czytam na moim FaceBooku: „Moja matka niedawno wróciła ze wsi. Wie pan, co tam usłyszała? Cała wieś stoi za panem. Bardzo dobrze, że dał mu w dziób”. Nie ma pan pojęcia, jaką nienawiścią ludzie pałają do tej bandy złodziei. Jeśli za rok nie dojdziemy do władzy i nie powsadzamy tych łajdaków do więzień, za pięć-siedem lat rządy przejmą narodowcy i ich powyrzynają. Dosłownie.

  - O czym pan mówi? Dobrze pan wie, że nikogo nie wsadzi pan do żadnego więzienia.

  - Tak? Pewnie to samo mógłby Pan powiedzieć Pinochetowi dwa miesiące przed przewrotem. Albo Stalinowi czy Leninowi zaraz przed rewolucją.

  - Stawia się pan w jednym rzędzie z Pinochetem i Stalinem?

  - Ze śp.Pinochetem jak najbardziej.

  - Chciałby pan przywrócić urząd kata?

  - Oczywiście.

  - W tej sprawie nie znajdzie pan w PiS sojusznika.

  - Myli się pan. Śp. Lech Kaczyński mówił, że jest za karą śmierci, tylko na razie nie ma możliwości jej przywrócenia.

   (...)

  - Jarosław Kaczyński byłby dobrym prezydentem na czas wojny. Jest szybki i zdecydowany. 

   

  Przypominam, że cel tekstu p.Krzymowskiego jest jasny:  powiedzie jednym wyborcom: "Nie głosujcie na PiS, bo do wladzy dojdzie ten wariat Korwin-Mikke!"; a innym wyborcom:  "Nie głosujcie na PiS, bo do wladzy dojdzie ten oszołom Kaczyński!. " Przypominam też, że KNP kategorycznie odrzuca "koalicje" z kimkolwiek, w tym i z PiS-em; naszym celem jest zawarcie ukladu: "Wy rządźcie (sc.: kradnijcie sobie, trudno...) - w zamian za to domagamy się ustaw!"


   

 • 27-07-2014 13:10:00

  Przypominam o Marszu Suwerenności – 5-X-2014

  Co myślę o Parlamencie Europejskim, to Państwo wiecie. Na razie postanowiłem, wykorzystując posiadaną tam (podobno) popularność, szerzyć ideę konserwatywno-liberalną w Rosji. Dlatego PROSZĘ O POLUBIENIE adresu:

  https://www.facebook.com/januszprawica

  - na rozruch!
  Przypominam o Marszu Suwerenności – 5-X-2014. Proszę zarezerwować sobie czas!!!
  Chat o 20.00 jak zwykle w niedzielę

  2ebsoyw

  Jak to w socjalizmie, pojawiła się możliwość nałożenia gdzieś nowego podatku to nakładamy, a nawet dwa udało się nałożyć
  http://tiny.pl/qs9t2

  wypowiedź p. Jacka Bondarewicza w reakcji na słowa prof. Hartmana
  http://tiny.pl/qs9tb

  oraz kilka cytatów nt gospodarki
  http://tiny.pl/qs9tz

  Zapraszam do naszej księgarni:
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 27-07-2014 05:38:00

  Jak to pisał śp.Aleksander hr.Fredro...

  Cóż: Puhar Świata pojechał do Niemiec – i do tego już przywykliśmy. W ogóle, z definicji niemal, piłka nożna to taka gra, w której po boisku biega 25 facetów, a wygrywają Niemcy. Jak wiadomo ostatni przypadek, gdy Niemcy przegrali, a złoto pojechało do Argentyny, wystąpił w roku 1945...
  Powinniśmy również przywyknąć do innego zjawiska, które występuje corocznie – i które niemal co roku (proszę sprawdzić) starannie opisuję. Otóż gdzieś w lutym rząd niemiecki (w oparciu o „badania” tamtejszych naukawców) ogłasza, że w danym roku wzrost gospodarczy wyniesie np. 3,5%. W kwietniu wyjaśnia, że na pewno będzie to – hip-hip,hurra - 2,5% , w lipcu, że będzie to 1,5%, w listopadzie, że 0,5. W styczniu okazuje się, że było to -1% - ale w następnym roku to już będzie na pewno 3,5%.
  Tak więc p.Łukasz Woźniak:
  http://www.wolna-polska.com.pl/news-dnia/niemcy-wygraly-puchar-swiata-ale-ich-gospodarka-zwalnia/
  niesłusznie się dziwi. Zjawisko jest znane i opisane (vide: wykres). Rzeczywiste wyniki niemieckiej gospodarki są zresztą zapewne znacznie gorsze – bo praca urzędów statystycznych w krajach socjalistycznych jest też dość dobrze opisana w literaturze.
  W końcu ci naukawcy są na dobrze płatnych posadach reżymowych – i chcą się na nich utrzymać.
  Kiedyś były dobre (dla ludzi – a nie dla „Człowieków Pracy”) czasy, gdy uczeni ledwo wiązali koniec z końcem, i jedną szansą przeżycia było podawanie prawdziwych danych. Rynek bezlitośnie eliminował manipulantów: nikt u nich nie zamawiał badań, bo po co komu fałszywe wyniki? Po co p.Jakóbowi Cameronowi, planującemu zejście na dno Rowu Mariańskiego, byłoby zamówienie "badań", z których wynikłoby, że ma on tylko 7 (albo 17...) km głębokości???
  Dziś badania zamawiają rządy – zainteresowane nie poznaniem prawdy, lecz swoim interesem.
  Hale – to se už na vráti, pane Havránek...
  Tak nawiasem: jadę akurat czeskim wagonem restauracyjnym – bo w pociągu zabrakło miejsc siedzących. Zazwyczaj gdy pociąg jest pełen, w restauracyjnym tłok ludzi, jedzących to i owo, pijących czeskie pyffko... Tu nic – w restauracyjnym 2 – 3 osoby. Herbatkę popijają...
  Kryzys widoczny gołym okiem.
  W tekście przytoczonym przez p.Woźniaka przywołuje się różne przyczyny – ale podstawowa przyczyna jest jedna: jak się ludziom płaci za nieróbstwo, a okłada grzywną za dobrą pracę – to skutki MUSZĄ być takie, jakie są.
  Mimo, że technika jest na takim poziomie, że przeciętny Polak mógłby żyć lepiej, niż arystokrata w XIX wieku!
  Nieprawdopodobne, że takie możliwości można zmarnować – ale socjalizm potrafi zmarnować DOWOLNIE DUŻĄ ilość dóbr.
  Trzeba tylko dać mu trochę czasu, by ta Czerwona Roślinka się rozwinęła.
  Jak to pisał śp.Aleksander hr.Fredro:
  Socyjalizm każdemu równo nosa utrze:
  Bogatych zdusi jutro – a biednych pojutrze...
  PS. Jako konserwatysta piszę po polsku: "puhar" i "Jakób" (jakobian, jakobici, jakobini - a nie "jakubini", nieprawda-ż?...)

  Zachęcam do polubienia Sekcja Młodzieżowa Kongresu Nowej Prawicy

  https://www.facebook.com/smnowaprawica

  A w księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji uczestników Powstania

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 26-07-2014 19:43:00

  Gdyby-ż to była prawda...

  23-VII p.dr.Jim Willie, podobno poważany statystyk, w programie "USA Watchdog" wygłosił szokującą prognozę: RFN myśli o opuszczeniu €uro-zony, Unii i NATO - by przyłączyć się do luźnej koalicji zwanej popularnie BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Afryka Płd.) - czyli dużych krajów o rozwijającej się szybko gospodarce.
  Byłaby to decyzja w najwyższym stopniu uzasadniona: pod okupacją UE Niemcy stali się narodem zdemoralizowanym i w konsekwencji mają zerowy wzrost demograficzny i gospodarczy (za parę godzin coś o tym napiszę).
  Gdyby źródło było poważne, powinienem ogłosić oficjalne oświadczenie, że KNP uważa, że Polska powinna w podskokach podążyć za Niemcami - zresztą: nie mielibyśmy żadnego innego sensownego wyboru. Podobnie jak Ukraina i Białoruś. Trudno: stracilibyśmy swobodę manewru - ale zyskalibyśmy stabilność...
  Niestety: źródło poważne nie jest. P.dr.Willie powołuje się na londyńskiego bankiera, który słyszał to od jakichś wysoko postawionych Rosjan mających doskonałe stosunki z Niemcami...
  http://www.examiner.com/article/jim-willie-source-confirms-that-germany-is-ready-to-leave-eu-euro-and-nato
  Tymczasem p.Aniela Merkel przenosi właśnie teraz na forum ONZ sprawę rozszerzenia walki z Globciem; idzie zatem w zupełnie przeciwną stronę niż kraje BRICS. Więc, niestety, włóżmy to pomiędzy sensacje ogórkowe.
  Ale przyjemnie sobie przy sobocie po robocie pomarzyć...
  A tak naprawdę wspominam o tym dlatego, że takie działanie naprawdę byłoby z punktu widzenia Niemiec w najwyższym stopniu sensowne. Nie tylko z powodów gospodarczych. Dla Polaków USA to sojusznik w dwóch wojnach – dla Niemców: wróg, który wbił im sztylet w plecy, gdy dwa razy już-już wygrywali wojnę światową. Z trudem znoszą też gdy USA wtrącają się im do spraw Polski i Ukrainy – podobnie jak Rosjanie zresztą.
  Często zdarza się tak, że ekipa chcąca dokonać radykalnej zmiany kursu politycznego wypuszcza szczura z klatki – by ocenić reakcję innych. Więc, choć jest to niesłychanie mało prawdopodobne, na wszelki wypadek reaguję...
  Też pozornie niepoważnym tekstem.

  Zapraszam do księgarni na
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl/

 • 26-07-2014 10:39:00

  Proszę porównać to z działaniami UE

  Cytat Ludwika von Misesa z 1944 roku na dziś:

  Narodowym socjalistom udało się całkowicie wyeliminować motyw zysku z zarządzania biznesem. W Niemczech nazistowskich już nie ma mowy o wolnym przedsiębiorstwie ani też nie istnieją przedsiębiorcy. Byli przedsiębiorcy zostali zredukowaniu do statusu Betriebsfuehrer (kierownika przedsiębiorstwa). Nie mogą swobodnie działać, muszą bezwarunkowo słuchać poleceń wydawanych przez Ministerstwo Gospodarki Rzeszy (Reichswirtschaftsministerium), jego urzędników okręgowych oraz rejonowych. Rząd Rzeszy nie tylko określa ceny oraz stopy procentowe, jakie należy płacić i jakich można żądać, wysokość płac i zarobków, ilość towarów jakie mają być wyprodukowane oraz metody stosowane w produkcji, lecz wyznacza każdemu kierownikowi przedsiębiorstwa określony dochód, praktycznie przekształcając go tym samym w płatnego pracownika państwowego. System taki, poza niektórymi stosowanymi terminami, nie ma nic wspólnego z kapitalizmem i gospodarką rynkową. Jest to po prostu socjalizm według niemieckiego wzorca, Zwangswirtschaft (gospodarka nakazowa). Różni się on od rosyjskiego wzoru socjalizmu – systemu otwartej nacjonalizacji wszystkich zakładów – jedynie w kwestiach technicznych.

  Dzisiaj o 18:00 będzie chat z kol. Konradem Berkowiczem z KNP:

  https://www.facebook.com/events/731123640258646/?ref=ts&fref=ts

  A w księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji uczestników Powstania

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 25-07-2014 23:53:00

  W zmaganiach w Gazie zginęło: 248 bojowników Hamasu - i 580 cywilów

  Jak wynika z tej informacji: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rzad-Izraela-odrzucil-propozycje-Johna-Kerryego-w-sprawie-zawieszenia-broni,wid,16780621,wiadomosc.html
  w zmaganiach w Gazie zginęło:
  248 bojowników Hamasu - i 580 cywilów
  33 żołnierzy Izraela - i 3 cywilów

 • 25-07-2014 21:14:00

  Profile naszych kandydatów do Senatu w wyborach uzupełniających

  Poniżej profile naszych kandydatów do Senatu w wyborach uzupełniających:
  Cezary Jaworski (Garwolin, Mińsk, Węgrów) – !
  https://www.facebook.com/events/334875799996539

  Maciej Krzysztof Urbańczyk (Rybnik)
  https://www.facebook.com/Maciej.Krzysztof.Urbanczyk

  Jacek Wójcicki (Ostrowiec Świętokrzyski)
  https://www.facebook.com/pages/Jacek-Wójcicki/1436443929961890

  ostatnia prosta zbiórki podpisów, prosimy o pomoc

  Zapraszam do księgarni na
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl/

  Prasowanki na koszulki z Feniksem
  http://tiny.pl/qsrr1
  Koszulki z Feniksem
  http://tiny.pl/qsrrl

  oraz koszulki od Red is bad
  http://tiny.pl/q8tk5

 • 25-07-2014 10:09:00

  Rekord głupoty w sprawie „Boeinga” chyba nie do pobicia

  Rekord głupoty w sprawie „Boeinga” chyba nie do pobicia:

  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/andriej-illarionow-zamach-zaplanowany-przez-kreml_413705.html

  P.Andrzej Hillarionow, (b. doradca JE WWP, wolnorynkowiec – obecnie na etacie w USA), w wywiadzie dla „SuperExpressu” utrzymuje, że p.Putin celowo kazał zestrzelić ten samolot, bo jest to w interesie Rosji!!!
  Cóż: w takim razie trzeba uznać, że to p.Putin kazał p.Hillarionowowi opublikować ten tekst, bo w interesie Rosji jest, by stało się jasne, że oszczercy wygadują piramidalne głupoty!
  PS. Piszę o głupocie w tej konkurencji: to, co wygadują i wypisują niektóre rosyjskie media to też trudne do pobicia rekordy – tyle, że w drugą stronę i nie ma jak tego porównywać.

  W sobotę będzie chat z kol. Konradem Berkowiczem z KNP:

  https://www.facebook.com/events/731123640258646/?ref=ts&fref=ts

 • 25-07-2014 04:29:00

  "Kto premierem po Tusku?"

  Na pytanie: "Kto premierem po Tusku?" odpowiadają czytelnicy "SuperExpressu". Jak widać zwykli ludzie mają inne opinie, niż "salon". Oto pierwsza liga:

  Druga liga:

 • 24-07-2014 19:59:00

  Dziś o 21,30 w "Tak czy Nie" w Polsat News

  Dziś o 21,30 w "Tak czy Nie" w Polsat News
  oraz zapraszam do najnowszego numeru Najwyższego Czasu, poniżej tekst przewodni:
  KORWIN-MIKKE DLA NCZ!: Montujemy ogólnoeuropejską partię konserwatywno-liberalną

  NCZ: Czy przedstawiciele prawej strony w Parlamencie Europejskim trzymają się razem?

  KORWIN-MIKKE: Nie. Tu są wolne elektrony. Jądrem jesteśmy my, włoska Liga Północna i Wolnościowa Partia Austrii. Co prawda odeszli od swoich dawnych wartości, ale jeszcze coś się tam w nich kołacze. Rozmawiamy także z Francuzami, z konieczności, bo jest ich najwięcej. Popiera mnie bardzo pan Jan Maria Le Pen z Frontu Narodowego. Jego córka jest pod wpływem wiceprezesa, który jest nam przeciwny.

  Jakie cele wyznaczają sobie prawicowe partie?

  Córka Le Pena konstruuje własną partię. Ja robię własną. Dla mnie partner francuski nie jest zbyt dobry. Tam jest za dużo narodowego socjalizmu. My też uznajemy naród nad społeczeństwem, ale jesteśmy partią narodową w tym zakresie, jak było to przyjęte przez konserwatystów.

  Jak Pan ocenia organizację pracy w Parlamencie Europejskim? Czy łatwo zdobyć dostęp do mediów?

  Media są, ale interesują się tylko sensacjami albo naruszaniem praw kobiet lub demokracji. Sama organizacja parlamentu jest dość sprawna, chociaż jest to instytucja strasznie zbiurokratyzowana. Przekazywałem już tę informację, kiedy mój asystent przeanalizował spis inwentarza w naszym biurze. Według tego spisu, znajduje się u nas klawiaturowa maszyna do pisania i telefaks o wartości 1000 ECU. Zostało to podane w jednostce walutowej jeszcze sprzed wprowadzenia euro. Taki spis nie ma więc nic wspólnego z rzeczywistością. Biurokracja potworna. Kiedy kończy się bateria w pilocie, muszę dzwonić do specjalnego działu, który składa zamówienie w innym dziale, a potem przychodzi facet z bateriami, bo ma uprawnienie do tego, żeby baterie zmieniać. Taniej byłoby kupić takie dwie baterie i nikomu nie zawracać głowy.

  Biorąc pod uwagę, jakie są możliwości działania w Parlamencie Europejskim, jakie Pan stawia sobie cele na ten najbliższy rok do wyborów krajowych?

  Chcemy zmontować ogólnoeuropejską partię konserwatywno-liberalną. Do tego musimy znaleźć odpowiednią liczbę chętnych w parlamencie i poza nim. Proszę Czytelników o wskazywanie kontaktów i namiarów na interesujące organizacje, które nie muszą być w Parlamencie Europejskim, nie muszą być w parlamencie krajowym, działają na przykład w skali jakiegoś województwa.

 • 24-07-2014 14:45:00

  Strona naszej wybitnej Koleżanki

  Coś dla Panów: strona naszej wybitnej Koleżanki, panny Agaty Banasik: https://www.facebook.com/AgataBanasikKNP

 • 24-07-2014 10:34:00

  Dowiaduję się, że Polska to cud gospodarczy

  Czytam sobie lewicowy „The Economist” – i dowiaduje się, że Polska to cud gospodarczy. W samolocie rozdają też polski „Newsweek”. Z niego dowiaduję się, że „The Economist” dobrze o nas pisze – a ludzie na wakacjach wydaja trzy razy mniej, niż parę lat temu.
  Może stali sie oszczędniejsi – zamiast wyjeżdżać i denerwować się – inwestują?
  Nie, bo zaglądam do Sieci:

  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706232,1127838-Bezrobocie-spada–ale-Polacy-przestali-kupowac.html


  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/653789,1127827-Zaskakujaca-strata-PKN-Orlen.html


  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706232,1126482-Bardzo-zle-wyniki-przemyslu.html?referer=slider

  Cóż: jak „gospodarka” polega nie na robieniu zysku, tylko na „tworzeniu miejsc pracy” – to i mamy wyniki.
  No, i mamy najlepszych na świecie PR-owców.
  Uff – odlatuje z tej cholernej Brukseli. Do zobaczenia w kraju!

  a Tu wywiad dla @pikio.pl:

  http://pikio.pl/korwin-mikke-dla-pikio-pl-mozna-nie-uwielbiac-putina-i-nie-uznawac-za-morderce/

  A w księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji uczestników Powstania

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 24-07-2014 00:52:00

  Głos rozsądku w całej burzy wokół mojej wypowiedzi

  "O politycznej poprawności i płacy minimalnej, oraz o tym czy porównanie młodych bezrobotnych do Murzynów, obraża sympatyka KNP?"

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_piotr_z_poznania_o_wypowiedzi_jkm_na_temat_murzynow_/1982

  Conrad Gadomski o aktualnie zachodzącej kontrrewolucji w Unii Europejskiej, o sukcesie partii uniosceptycznych w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, wpływie internetu na rosnące poparcie dla partii antysystemowych i antyunijnych oraz czy Kongres Nowej Prawicy wykorzysta swoją ogromną popularność w internecie i przełoży to na realny i dobry wynik w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

  Grafika przygotowana przez Korwin na dziś

  A tutaj kolekcja damska or Red is Bad
  http://tiny.pl/qstkf

  oraz koszulki z Feniksem
  http://tiny.pl/q8fct

 • 23-07-2014 06:21:00

  Jest już @Duży_w_maluchu

  Jest już @Duży_w_maluchu:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/janusz_korwinmikke_w_maluchu_odcinek_15__duzy_w_maluchu_/1978

  A tu panna Kazimiera Szczukówna, która potraktowała natręta piąstką - jak najsłuszniej zresztą:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/kazimiera_s_/1979

  A tu p.Władysław Frasyniuk, b.szef b.Unii Wolności; przebił mnie dwakroć:
  http://www.archiwum.wyborcza.pl/Archiwum/1,0,1826726,20020903WR-DLO,Rekami_w_oba_policzki,.html

  Proszę o mobilizację w zbiórce podpisów, 25 lipca rejestrujemy kandydatów na senatorów wraz z listami poparcia w okręgach:
  7 września odbędą się wybory uzupełniające do Senatu. Nasi kandydaci to:
  - W okręgu nr 47 (powiaty: garwoliński, miński, węgrowski): Cezary Jaworski
  - W okręgu nr 73 (powiaty: mikołowski, rybnicki oraz miasto na prawach powiatu: Rybnik): Maciej Urbańczyk
  - W okręgu nr 82 (powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki): Jacek Wójcicki
  Proszę o zaangażowanie się w zbiórkę podpisów. W każdym okręgu musimy zebrać 2000 ważnych podpisów. Tutaj link jak to zrobić:
  http://kw.nowaprawicajkm.pl/tylko-3-proste-kroki/

  Szukamy też osób do komisji wyborczych w ww. okręgach.
  Link do strony Komitetu Wyborczego:
  http://kw.nowaprawicajkm.pl/

  Link do zbiórki podpisów w okręgu nr 47:
  http://tiny.pl/qshtz

  Link do fb Nowej Prawicy w Rybniku:
  http://tiny.pl/qsh7m

  Link do profilu kandydata NP z okręgu nr 82:
  http://tiny.pl/qsh7x

 • 22-07-2014 21:40:00

  Ja w Brukseli. WCzc.Przemysław Wipler w Łomży

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_przemyslaw_wipler_nowa_prawica_janusza_korwinmikke_w_lomzy_21072014_/1974
  oraz dziś w TV SuperStacja:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_przemyslaw_wipler_vs_adam_rogacki_22072014_superstacja_/1975

  Tak jak słusznie niektórzy zauważyli, czasami nie da się po prostu słuchać co niektórzy wygadują:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_modlitwa_janusza_korwin_mikke_o_nawrocenie_lewactwa/1973

  A koszulki z Feniksem są tu:

  http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36981209

 • 22-07-2014 14:37:00

  62 rocznica powstania PRL i ja w fiacie 126p:-)

  Dziś wieczorem ukaże się wywiad ze mną, przeprowadzony przez p. Filipa Nowobilskiego, pt. „Duży w maluchu” data ciekawa, 22 lipca, 62 rocznica powstania PRL i ja w fiacie 126p:-) tutaj zajawka

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/_promo_janusz_korwinmikke_w_maluchu_15__duzy_w_maluchu/1972

  ze spraw technicznych: Nowa Prawica na Twitterze http://tiny.pl/qstm5
  oraz proszę o mobilizację w zbiórce podpisów, 25 lipca rejestrujemy kandydatów na senatorów wraz z listami poparcia w okręgach:
  7 września odbędą się wybory uzupełniające do Senatu. Nasi kandydaci to:
  - W okręgu nr 47 (powiaty: garwoliński, miński, węgrowski): Cezary Jaworski
  - W okręgu nr 73 (powiaty: mikołowski, rybnicki oraz miasto na prawach powiatu: Rybnik): Maciej Urbańczyk
  - W okręgu nr 82 (powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki): Jacek Wójcicki
  Proszę o zaangażowanie się w zbiórkę podpisów. W każdym okręgu musimy zebrać 2000 ważnych podpisów. Tutaj link jak to zrobić:
  http://kw.nowaprawicajkm.pl/tylko-3-proste-kroki/
  Szukamy też osób do komisji wyborczych w ww. okręgach.
  Link do strony Komitetu Wyborczego:
  http://kw.nowaprawicajkm.pl/
  Link do zbiórki podpisów w okręgu nr 47: http://tiny.pl/qshtz
  Link do fb Nowej Prawicy w Rybniku: http://tiny.pl/qsh7m
  Link do profilu kandydata NP z okręgu nr 82: http://tiny.pl/qsh7x

 • 22-07-2014 05:27:00

  Serwer Radio Polska Live nie wytrzymał obciążenia podczas audycji z JKM

  Przepraszam tych, co nie zdołali usłyszeć mnie w Radio POLSKA Live: „Zaraz po rozpoczęciu dzisiejszej audycji prezesa Kongres Nowej Prawicy Pana Janusz Korwin-Mikkego serwer Radio Polska Live! nie wytrzymał obciążenia z powodu zbyt dużej liczby łączących się słuchaczy”..
  http://www.polskalive.pl/play_online.php

  Tym razem sondaż uliczny – z reguły wierniejszy, niż telefoniczne:

  A w księgarni
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji uczestników Powstania

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 21-07-2014 21:04:00

  Proszę o mobilizację i u udostępnienie tego wpisu na swoich profilach

  Szanowni Państwo moja strona na Facebooku ma już ponad 466.000 fanów, jednak profil naszej partii Kongres Nowej Prawicy liczy aktualnie tylko 220.000 fanów. Proszę o mobilizację i u udostępnienie tego wpisu na swoich profilach w celu zachęcenia swoich znajomych do polubienia:
  https://www.facebook.com/KongresNowejPrawicy
  Można również bezpośrednio wysyłać zaproszenia swoim znajomym wchodząc w powyższy link i klikając przycisk "zaproś", który znajduje się na po lewej stronie osi czasu, bezpośrednio pod ilością kliknięć lubię to.

 • 21-07-2014 12:52:00

  O 14,15 jestem w Radio Polska Live

  O 14,15 jestem w Radio Polska Live http://tiny.pl/qsx1t
  w sprawie bojkotu mojej osoby przez para-polityków wypowiedział się Pan Paweł Kukiz http://tiny.pl/qsx17
  a Pan Piotr Kuczyński stwierdził że jestem rosyjskim agentem wpływu ale nim nie jestem oraz stwierdza, że ci co na mnie głosowali to "gromada niebezpiecznych błaznów" http://tiny.pl/qsx1r
  w mojej obronie stanął też o dziwo W. Cz. Marek Migalski http://tiny.pl/qsx1d

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 21-07-2014 09:09:00

  Hurra! Udało mi się doprowadzić do tego, że „klasa polityczna” zrzuciła maski

  Hurra! Udało mi się doprowadzić do tego, że „klasa polityczna” zrzuciła maski

  Pokazała, że ten podział na partie to fikcja – że chodzi o to, by nie dopuścić do władzy Prawicy, by ten but wiecznie gniótł twarz człowieka – jak to ujmował Brown w „1984”.
  Nie chodzi o to, że Zjednoczona Lewica nie chciała JKM na „Woronicza 17”. Nie chciała – to jej pech. Ale proszę przeczytać to:
  „W 2014 roku uznano w Moskwie, że da się do polskiej polityki wprowadzić nowy element destabilizujący. I pojawił się sukces Kongresu Nowej Prawicy. JKM może sobie nawet nie zdawać sprawy, jaką rolę mu przypisano”
  Czy tę spiskową teorię głoszą „W Sieci”? Czy może p.Jacek Kurski? Nie – to p.Andrzej Saramonowicz z... „Gazety Wyborczej”!!!
  Internauci z takich teoryj śmieją się do rozpuku.
  Prawda jest taka, że gdy rozmaici ruso-hejterzy wypisują niesamowite brednie typu „Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Rosja” (tak nawiasem: równie „celne” jest stwierdzenie JE Włodzimierza W.Putina, że „Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Ukraina” - bo to nad jej terytorium....) - to ja to prostuję albo po prostu wyśmiewam. A gdy Rosjanie nie mają racji – to tego nie ukrywam. Tak jest: uważam, że p.Putin jest dobrym prezydentem Rosji, a śp.Katarzyna Wielka była dobrą carycą – co nie oznacza przecież, że popieram ich politykę w'obec Polski! P.Lennox Lewis był dobrym bokserem – choć pobił p.Andrzeja Gołotę...
  A w ogóle to dobry pies podwórzowy powinien być zły!
  Wyśmiewam się z hipotezy, że Rosjanie zestrzelili „Tu 154M” i z hipotezy, że zestrzelili „Boeinga 777” – z tej prostej przyczyny, że nie mieliby w tym żadnego interesu; i podobnie jaki „PIKIO” uważam, że: „Najbardziej realna wydaje się teza, że to przypadkowe „pierdnięcie”. Wiadomo, że wśród separatystów są psy wojny, często wśród takich wojaków – najemników są ludzie nieokrzesani, wybierający rozwiązania siłowe zamiast umysłowych i po prostu popili, zobaczyli na niebie samolot, wkur…eni unieśli się, że przecież zabronili latać nad swoją przestrzenią powietrzną, więc któryś chwycił za rakietnicę i… i tyle”. Ale to tylko najbardziej prawdopodobna hipoteza – poczekajmy jeszcze na dodatkowe informacje. Sprawdzać trzeba wszystkie hipotezy – nawet tak abstrakcyjne, jak to, że zrobił to agent Mossadu by odwrócić uwagę od barbarzyństwa w Palestynie (gdzie, nawiasem pisząc, zginęło już więcej cywilów, niż w tym samolocie: 300 Arabów i 5 Żydów...).
  Jest też prawdą, że czasami pisze o mnie dobrze prasa rosyjska – zachwycona, że jest w Polsce jeden polityk nie oszalały z nienawiści do „Ruskich” (i nie przekupiony, jak niektórzy z niektórych nie-miejskich partyj). Tak nawiasem: gdybym był agentem, to by jej na to nie pozwalano - by mnie nie zdemaskować!
  A co do tezy, że JE Włodzimierz W.Putin jest potworem, bo oderwał od Ukrainy Krym i po cichu popiera Rosjan w Doniecku i okolicach – to jak nazwać np.p.Wilhelma „Billa” Clintona, prezydenta USA, który popierał terrorystów z UÇK (Ushtria Çlirimtare e Kosovës), którzy wypędzili z domów 300.000 Serbów i innych nie-Albańczyków, zamordowali okrutnie kilka tysięcy, spalili 150 cerkwi – i który bombardując Belgrad i inne cele (zginęło ok.3000 cywilów i ok. 1000 żołnierzy jugosłowiańskich – i dwóch Amerykanów) – doprowadził do jednostronnego oderwania od Serbii Kosowa? Zrobiono to bez referendum – ale wiadomo, że procent Albańczyków w Kosowie był niemal identyczny jak Rosjan na Krymie.
  To dlaczego Polska uznała oderwanie się Kosowa – a nie uznała oderwania się Krymu??? I dlaczego p.Putin, który jednak nie bombardował Kijowa ani Lwowa by wymusić oddanie Krymu - jest uważany za gorszego od p.Clintona?!?

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum

 • 20-07-2014 22:01:00

  Jakiś pech dzisiaj

  Chatu nie ma: miał być na innym kanale, nie szło - może dlatego, że mam burzę nad głową. Pech - i tyle.

 • 20-07-2014 15:58:00

  Zapomniałem: chat na nptv.pl jak zwykle o 20.00

  PS. Tymi, co zestrzeliwują omyłkowo cywilny samolot biorąc go za wrogi niekoniecznie muszą być " ludzie nieokrzesani, wybierający rozwiązania siłowe zamiast umysłowych [którzy] po prostu popili, zobaczyli na niebie samolot, wkur…eni unieśli się, że przecież zabronili latać nad swoją przestrzenią powietrzną" - itd. Mogą to być ludzie kulturalni, wykształceni i wyposażeni w najnowocześniejszą technikę informacyjną (na zdjęciu: Centrum kontrolno-operacyjne systemu AEGIS na USS "Vincennes")
  Piję tu oczywiście do zestrzelenia w 1988 roku irańskiego"Airbusa A300B2-203" nad wodami terytorialnymi Iranu przez amerykański krążownik rakietowy. Zginęło 290 osób.( http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Iran_Air_655 )

 • 20-07-2014 09:44:00

  O 10,15 jestem w TVP info

  Nie, nie ma mnie - ostracyzm ze strony tych para-polityków

  zapraszam do księgarni na ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  oraz polecam koszulki „Nowoczesne niewolnictwo”
  http://tiny.pl/q2jvb
  a także znalezione na allegro
  http://tiny.pl/qsqs4
  http://tiny.pl/qsqsk

 • 19-07-2014 20:42:00

  Jak widać wszyscy starannie omijają już wschodnią Ukrainę

  Kol.Andrzej Bacza zwrócił uwagę na realne trasy lotów:
  http://www.flightradar24.com/51.1,17.03/7
  Jak widać wszyscy starannie omijają już wschodnią Ukrainę. Teraz. A przecież separatyści ostrzegali dwa tygodnie temu, by się po ich niebie nie szwendać, bo trwa wojna; przecież 29-VI było wiadome, że weszli w posiadanie wyrzutni rakiet systemu BUK, które sięgają pułapu 25 km!!!
  Jak napisałem w felietonie do ANGORY: i pomyśleć, że kompletnie zlekceważyli to ci sami idioci, którzy zakazują mi "ze względów bezpieczeństwa" pisać na komputerze podczas startu i rozmawiać przez komórkę podczas całego lotu!!
  PS. Ponieważ SP i PR-JG połączyły się z PiSem - jutro o 10.15 znów jestem w TVP INFO na "Woronicza 17".

   

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 19-07-2014 17:18:00

  Najpierw zła wiadomość

  TNS Polska daje PiSowi 35%, PO 23%, SLD 8% KNP 5% (reszta poza Sejmem; http://300polityka.pl/news/2014/07/18/tns-duzy-spadek-poparcia-dla-platformy-po-wybuchu-afery-tasmowej-korwin-w-sejmie/ ) Można by się tym specjalnie nie przejmować - gdyby nie fakt, że czekają nas wybory samorządowe, bardzo dla nas trudne.
  Nadzieja w tym, że odbędą się łącznie z parlamantarnymi.
  Teraz dwie wiadomości dobre. SLD i „Twój Ruch” podpisali porozumienie o współpracy. PiS, PR-JG i SP podpisały porozumienie o współpracy. ( http://www.rp.pl/artykul/15,1126982-Jest-porozumienie-PiS--Solidarnej-Polski-i-Polski-Razem.html )
  W wywiadzie dla „W Sieci” napisałem: „Bardzo cieszy nas koalicja panów Kaczyńskiego, Gowina i Ziobry, co znacznie zmniejszy poparcie dla tych bloków - zresztą z korzyścią dla nas, bo już mamy sygnały, że ludzie z tych ugrupowań przychodzą do nas. Najlepiej dla nas byłoby, gdyby połączyły się także PO z SLD i Twoim Ruchem - wówczas moglibyśmy liczyć na 30% w wyborach.”
  Więc teraz kolejne badanie: http://nowaprawicajkm.pl/home/item/przy-poczonych-blokach-qprawicyq-i-qlewicyq-nowa-prawica-jkm-moe-liczy-na-13-poparcia-sonda-millward-brown
  Przy takich połączeniach możemy liczyć na 13%.
  Ach, gdyby jeszcze koalicja PO-PSL zechciała przed wyborami wzmocnić siły startując razem...

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum

 • 19-07-2014 13:07:00

  ======= UWAGA: jest istotne postscriptum! =======

  Ukraińska bezpieka publikuje coraz więcej nagrań rozmów nowo-rosyjskich separatystów. Nie brałbym ich serio, bo nagrać sobie można samemu, co się chce - ale hipoteza, że ci powstańcy w swej głupocie, na trzeźwo albo po pijaku, wzięli samolot pasażerski za wojskowy transportowiec - jest najbardziej sensowną. Więc wszystko, co ją potwierdza, należy brać bardzo poważnie.
  Teraz trzeba jeszcze, by niezależni eksperci porównali głos na tych nagraniach z autentycznym głosem "Biesa", "Greka" i innych - i hipoteza stanie się udowodnioną teorią.
  A swoją drogą - ciekawe: trwa wojna domowa, a jedna strona podsłuchuje drugą z odległości parudziesięciu lub więcej kilometrów. Wątpię, by mogli to robić bez pomocy amerykańskiej. Ciekawe też, czy Rosjanie udostępnili powstańcom sprzęt do podsłuchiwania rozmów przywództwa ukraińskiego?
  Rakiety systemu BUK podobno zdobyli separatyści w jakiejś ukraińskiej bazie lotniczej. Powstaje pytanie: dlaczego Ukraińcy nie ostrzegli wszystkich linii lotniczych, że powstańcy weszli w posiadanie tak dalekosiężnej broni (separatyści ostrzegali, by nie latać nad kontrolowanym przez nich terytorium - ale nikt się tym nie przejmował...)? I dlaczego, choć kapitan "Boeinga" prosił o przelot na wysokości 10,7 km, kazano mu lecieć na wysokości 10,1?
  Podkreślam: nawet jeśli Ukraińcy zrobili to celowo - z nadzieją, że dojdzie do tego, co doszło - to ani na iotę nie zdejmuje to winy z separatystów. I JE Włodzimierz Putin powinien ten czyn potępić - i wyciągnąć konsekwencje. Nie ma co się wahać - sprawa separatystów i tak przecież od kilku tygodni jest stracona - o czym niedawno pisałem. Rosjanie TERAZ zrozumieją, że ich prezydent musiał tak postąpić.
  To wszystko, oczywiście, przy założeniu, że ta hipoteza się potwierdzi.
  PS. PRZEPRASZAM: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szturm-na-jednostke-wojskowa-w-doniecku-rebelianci-zdobyli-system-rakietowy-buk,444616.html
  Cytuję fragment: "żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac.(...). Dmytraszkiwskyj powiedział, że na terenie jednostki znajduje się system rakietowy BUK, ale nie działa. - Te, które działają, są w innym obiektach strategicznych - dodał. Pytany, czy jego zdaniem napastnicy będą w stanie uruchomić system rakietowy, odparł: Nie sądzę, żeby to im było potrzebne".
  Czyli: już 29-VI WIEDZIANO, wszelako beztroska ukraińskich wojskowych spowodowała, że informację zlekceważono!
  A to p.Igor Biezler, ps. "Bies" - jeden z podsłuchanych liderów bojowników o "Nową Rosję".

 • 18-07-2014 17:09:00

  Szczerze pisząc to zestrzelenie jest tak przerażająco absurdalne

  zaczynam podejrzewać, że przyczyna była prozaiczna: obsługa BUKa (rosyjskiego? ukraińskiego? - wątpię, by separatyści posiadali tę broń...) popiła się i postanowiła sprawdzić, czy ta zabaweczka działa.
  U naszych wschodnich sąsiadów wszystko jest możliwe.
  Bo nie bardzo chce mi się wierzyć, że zrobili to Amerykanie, by mieć pretekst do wojny. Gdyby tak było, to by energiczniej zareagowali.
  Tak czy owak: konieczne jest jak najszybsze powołanie komisji amerykańsko-rosyjsko-szwajcarsko-niemiecko-brytyjskiej - by się tą sprawą zajęła. Przez "jak najszybsze" rozumiem: do jutra. Bo jak "czarne skrzynki" zaczną przechodzić z rąk do rąk...

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 18-07-2014 12:26:00

  Teraz prośba, o której pisałem

  Potrzebny jest mi kontakt na partie o zbliżonym do nas programie:
  1) Muszą działać w kraju okupowanym przez UE,
  2) Musza mieć posłów w:
  a) Unio-Parlamencie i/lub
  b) Parlamencie krajowym i/lub
  c) Parlamencie prowincjonalnym (Tionól Thuaisceart Éireann w Irlandii Płn., Generalitat w Katalonii, jakimś Landtagu - polskie województwo od biedy też czasem uchodzi, ale lepiej by była to jednostka bardziej autonomiczna, a nie administracyjna...)
  Pożądane byłoby wskazanie konkretnego posła i jego adresu!
  Dane proszę przesłać na: partie@korwin-mikke.pl
  Z góry pięknie dziękuję! Musimy się uniezależnić od koterii w PE!

 • 18-07-2014 08:24:00

  Wojna światowa coraz bliżej

  Po katastrofie nad miastem Thorez świat zamarł w oczekiwaniu na wyjaśnienia.
  1) Samolot spadł na tereny kontrolowane przez separatystów. Na jakiej podstawie JE Piotr Poroszenko od razu ogłosił, że został zestrzelony???
  2) Dlaczego JE Włodzimierz W.Putin ogłosił, że odpowiedzialność ponosi Republika Ukraińska, bo zestrzelenie nastąpiło nad jej terytorium?? Z tego wynika, że za katastrofę prezydenckiego "Tu 154M" odpowiedzialność ponosiłaby FR.
  3) Separatyści twierdzą, że nie maja z tym nic wspólnego. Gdzie jest całość nagranych i publikowanych przez ukraińską bezpiekę rozmów?
  Jest oczywiste, że separatyści nie mieli ani technicznych możliwości ani żadnego interesu by ten samolot zestrzelić. Nie bardzo widać, jaki interes mieliby tu Rosjanie. Więc jeśli rzeczywiście ktoś go zestrzelił - to kto? Ukraińcy polujący na samolot, którym miał lecieć Prezydent FR? Czy ktoś, kto dąży do wywołania III wojny światowej?

 • 17-07-2014 22:19:00

  7 września odbędą się wybory uzupełniające do Senatu

  Nasi kandydaci to:
  - W okręgu nr 47 (powiaty: garwoliński, miński, węgrowski): Cezary Jaworski
  - W okręgu nr 73 (powiaty: mikołowski, rybnicki oraz miasto na prawach powiatu: Rybnik): Maciej Urbańczyk
  - W okręgu nr 82 (powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki): Jacek Wójcicki

  Proszę o zaangażowanie się w zbiórkę podpisów. W każdym okręgu musimy zebrać 2000 ważnych podpisów. Tutaj link jak to zrobić: http://kw.nowaprawicajkm.pl/tylko-3-proste-kroki/
  Szukamy też osób do komisji wyborczych w ww. okręgach.

  Link do strony Komitetu Wyborczego: http://kw.nowaprawicajkm.pl/

  Link do zbiórki podpisów w okręgu nr 47: http://tiny.pl/qshtz

  Link do fb Nowej Prawicy w Rybniku: http://tiny.pl/qsh7m

  Link do profilu kandydata NP z okręgu nr 82: http://tiny.pl/qsh7x

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 17-07-2014 12:10:00

  Tow.Marcin Schultz przysłał mi właśnie tekst swojej mowy

  Tow.Marcin Schultz przysłał mi właśnie tekst swojej mowy wygłoszonej w Komisji Europejskiej. Jej najdowcipniejszy fragment brzmi:
  "Aby Europa mogła objąć pozycję światowego lidera, potrzebna jest zrównoważona strategia inwestycyjna. W przeciwnym razie, z uwagi na istniejącą już teraz lukę inwestycyjną, Europie będzie grozić to, że pozostanie jeszcze bardziej w tyle".
  Przypomina się słynne przemówienie komunistycznego agitatora na wsi, z 1951 roku: "Gdybyśmy mieli deski, zbudowalibyśmy stodołę; ale niestety nie mamy gwoździ!"
  Piszę to tylko po to, by mieć gdzie zawiesić skan tego spisu inwentarza; do poprzedniego wpisu nie da się dokleić. Ja, w każdym razie, nie potrafię...
  Za parę godzin wracam do W-wy; mam dziś potworną liczbę zajęć, nie wiem, jak będzie z wpisami - ale o 21.40 będę w TV SuperStacja u p.Elizy Michalik. Auf Wiedersehen (to było po europejsku).
  Aha! Spotkałem na korytarzu v-Przewodniczącego PE, który prowadził obrady podczas mojej mówki o młodzieży jako Murzynie Europy. Serdecznie się przywitał - i okazało się, że w ogóle nie rozumiał, o co chodzi (co zresztą widać na nagraniu!), bo... nie zna angielskiego!!!

  Moje dzisiejsze przemówienie w PE:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/janusz_korwinmikke_w_pe_podczas_wojny_dlugow_sie_nie_splaca_17072014_/1962

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 17-07-2014 10:05:00

  Myślałem, że to jakaś dyskryminacja - okazało się, że wręcz przeciwnie

  Wczoraj zamiast "Mercedesa" podjechało po mnie małe BMW. Myślałem, że to jakaś dyskryminacja - okazało się, że wręcz przeciwnie. Z sympatii podesłano po mnie najnowszy model elektrycznego BMW - zakupionego przez PE. Nawet nieźle jeździ - jak na elektrykę...
  Szofer był tak dumny ze swego cacka - i, że mnie wozi - iż umówił się ze mną, że dziś też podjedzie. Podjechał.
  Odkryłem natomiast, że w moim pokoju w Strasburgu wisi, jak wszedzie w Europie, spis inwentarza. W spisie znajduje się: ręczna maszyna do pisania i foto-fax kupiony za 1000 Ecu...
  Tak, "Ecu" - spis pochodzi z roku 1994 i do dziś sobie wisiał...
  Lecę głosować nad tym, czy rakiety Hamasu padają na "Izrael" czy na "POŁUDNIOWY Izrael". Słowo daję!!
  Oto prawdziwy konserwatyzm.
  A jacyś intendenci na koszt podatnika tam forsę biorą...

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 17-07-2014 03:57:00

  Myślałem, że już głupszych dyskusyj w PE nie będzie

  - ale pomyliłem się: siedząc bezpiecznie w swoim pokoju słuchałem debaty na temat... Iraku. Coś nieprawdopodobnego: ludzie nie mający o Iraku zielonego pojęcia domagali się, by UE, nie mająca ani jednej dywizji, położyła kres temu, że giną tam kobiety, dzieci i niepełnosprawni ("gejów" chyba przegapiłem). Kilku facetów nawet wiedziało to i owo - że są tam szyici i Kurdowie, na przykład - ale zostali zagłuszeni przez Chór Dobrych Ciotek domagających się, by "coś" zrobić.
  Przypominam, że Dobrzy Wujowie Samowie już tam "coś"zrobili. Usunęli śp.Saddama Husseina. I to, co się dzieje, jest tego konsekwencją. D***kracja to system w ogóle absurdalny - ale zastosowana w krajach arabskich...
  Jutro głosowanie nad długą i kompletnie absurdalną rezolucją w tej sprawie. Głosowania na szczęście trwają krótko.
  PS. Wieść niesie, że ja zamiast "Negro" (co jest podobno okropieństwem) powiedziałem "Nigger" - czyli tak, jak Murzyni zwracają się do siebie. Niestety: nic o tym nie wiedziałem - i nie przyznaję się. Ale wiadomo, że jeśli Biały w RPA sypiał z Murzynką (co Czarnym było wolno...) to szedł do kryminału.
  Dyskryminacja?
  A tu: https://www.youtube.com/watch?v=FblaCArRDiM
  CEPy z KNP dzielą się wrażeniami z pierwszych dni "pracy" w PE

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 16-07-2014 23:04:00

  Młodzież Murzynami Europy!

  Ktoś zdjął mi wpis z FaceBooka!!
  (Uwaga: przed-poprzedni wpis doprowadzony do porządku!)
  Młodzież Murzynami Europy!
  Znów zostałem okrzyknięty w PE rasistą. Ale po kolei...
  Wystąpiłem w pożyczonym od kol.Iwaszkiewicza krawacie - bo z hotelu wybiegłem bez muszki. Debata dotyczyła bezrobocia wśród młodzieży - a wypowiedzi (poza głosem kol.Iwaszkiewicza) były kompletnym bełkotem. 3/4 to były po prostu narzekania, że to jest skandal i musimy wytężyć wszystkie siły, by "coś" z tym zrobić, bo młodzież ma prawo - a pozostała 1/4 to lewacki wrzask, by dać więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem wśród młodzieży (co zresztą lewakom nie przeszkadzało jednym tchem twierdzić, że dawane obecnie "na walkę z bezrobociem" pieniądze trafiają nie tam, gdzie powinny...). Tow.Sergiuszowi GUTIÉRREZOWI PRIETO z Postępowego Aliansu Socjalistów i D***kratów Hiszpanii zwróciłem uwagę, że Hiszpania, która przed Kolumbem była najpotężniejszym mocarstwem świata, po zdobyciu złota z Ameryki spadła do czwartej ligi - bo dawanie krajowi pieniędzy oznacza, że kupi on więcej zza granicy, co spowoduje zwiększenie bezrobocia:
  https://www.youtube.com/watch?v=X3VeH9q7XnE
  Chyba trochę zaczął myśleć...
  Na zakończenie otrzymałem prawo do wypowiedzi - i przypomniałem, co robiłem w Polsce dziesiątki razy, że gdy śp.Jan F.Kennedy wprowadził w USA po raz pierwszy "płacę minimalną", to powiedział szczerze, że robi to, by chronić przemysł Północy przed konkurencją taniej siły roboczej z Południa. Płacę minimalną wprowadzono - i 4 miliony młodych ludzi straciło pracę. Tam chodziło o 4 miliony murzyńskich nastolatków - a tu mamy 20 milionów młodych Europejczyków, którzy są Murzynami Europy...
  https://www.youtube.com/watch?v=hMcAe2Q71Bs
  Tu rozległ się ryk oburzenia lewej strony (ale i centrum) sali - bo użycie słowa "Murzyn" jest podobno objawem rasizmu. Domagałem się jeszcze likwidacji płac-minu oraz zmiażdżenia potęgi związków zawodowych, które działają w interesie już zatrudnionych związkowców i nie chcą, by młodzi ludzie znaleźli pracę - ale sala zajęta była wyciem: "Rasizm!"
  Na żądanie Lewicy Prezydium PE obiecało rozpatrzyć sprawę ukarania mnie za ten "rasizm"...
  Cóż: jestem szkolony na książkach śp.Marka Twaina. I nie mam pojęcia, jak na politycznie poprawną angielszczyznę przełożyć zwrot: "Młodzi to Murzyni Europy"??!?
  Ciekawe przy tym, kogo w takim razie Jankesi wyzwolili z niewoli na plantacjach Dixielandu, jeśli nie Murzynów? A jeśli to jest rasizmem, to czy powiedzenie, że z obozu w Auschwitz uwolniono Żydów nie jest przypadkiem anty-semityzmem?
  Zaraz: czy hasłem feministek nie jest:aby:
  "Kobieta Murzynem świata!"?
  http://www.tumultueuses.com/Woman-is-the-negro-of-the-World
  PS. Koledzy proszą, bym przemawiał po polsku, do wyborców w kraju, nie troszcząc się o percepcję tych głupków z PE. Chyba się zastosuję...
  I będę miał do Państwa prośbę - za kilka godzin.

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 16-07-2014 11:41:00

  Solidarność ludzi biorących za nic grubą forsę jest widoczna gołym okiem

  Znów siedzę we środku tego euro-bardaku. Na początku miało być glosowanie w sprawie mianowania czterech tymczasowych (do 1-XI) towarzyszy komisarzy. Ktoś zażądał, by każdego zatwierdzano osobno. Ktoś spytał, czy to prawda, że konsekwencją ich mianowania będzie miedzy innymi to, że będą on otrzymywali dożywotnio b.wysokie emerytury. P.Marcin Schultz odparł, że na ostatnie pytanie nie może odpowiedzieć (?!) a „było ustalone”, że głosowanie będzie en bloc. Pod naciskiem zgodził się poddać to pod głosowanie. 275 CEPów było za głosowaniem łącznie, 250 przeciwko. Ktoś wrzasnął, że chce wiedzieć, co z tymi emeryturami… P.Schultz wyraził zdziwienie, że gość nie zna przepisów – więc niech się dokształci – i zarządził głosowanie. Po 20 sekundach czwórka euro-komisarzy była zatwierdzona.
  Solidarność ludzi biorących za nic grubą forsę jest widoczna gołym okiem.

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 16-07-2014 05:47:00

  P. A. Grzyb, CEP, odpowiedział mi, że dba o suwerenność Ukrainy, tak jak o suwerenność Polski


  W PE zwróciłem uwagę, że Rosja uprawia ostrą propagandę n/t Ukrainy - ale znacznie groźniejsze jest, że my sami, nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy pod wpływem jeszcze bardziej kłamliwej i totalitarnej wręcz "naszej" propagandy:
  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/janusz_korwinmikke_wypowiedz_w_parlamencie_europejskim_15072014_zyjecie_wlasna_propaganda/1954
  P.Andrzej Grzyb,,(CEP, PSL), odpowiedział mi ni w pięć ni w dziewięć, że dba o suwerenność Ukrainy, tak jak o suwerenność Polski. Zapomniał widać, że II Rzeczpospolita powstała, bo nie zwracano uwagi na suwerenność Imperium Wszechrusi, Cesarstwa Niemiec i Cesarstwa/Królestwa Austrio-Węgier... I Republika Nowej Rosji ma takie samo "prawo do suwerenności" - ale o powstawaniu państw nie decyduje "słuszność" ani "względy narodowe" - lecz układ sił geopolitycznych. Układ ten był w 1918 korzystny dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej - a teraz nie jest korzystny dla "Nowej Rosji" - i dlatego im prędzej JE Piotr Poroszenko skończy z tą irredentą, tym lepiej...
  10% w najnowszym sondażu:

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/kongres_nowej_prawicy_trzecia_sila_politycza_15072014_superstacja_/1953

  Użytkownik Marccin Marcin nadesłał:

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 15-07-2014 23:03:00

  Pamiętacie państwo, co pisałem 9 lipca (i pare razy wcześniej...)?

  Pamiętacie państwo, co pisałem 9 lipca (i pare razy wcześniej...)?
  DOKŁADNIE tak samo JE Włodzimierz Putin tłumaczy sie przed Rosjanami, dlaczego NIE wprowadził wojsk na Wschodnią Ukrainę, by bronić swoich rodaków!

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/putin__wprowadzic_wojsko_pl_hd_/1952 Ja dedukuję - ta cała banda bredzi!
  To nie jest tak, ze Rosjanie wykorzystali mnie, jako bezplatnego doradce - ani, ze ja sciagam od p.Putina. Po prostu ludzie myslacy logicznie z tych samych przeslanek wyciagaja te same wnioski. Natomiast tu, w Strasburgu, sie nie mysli: tu sie belkocze - byle co, byle sie to podobalo innym belkoczacym.

  Grafika przygotowana przez Korwin na dziś

   

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 15-07-2014 16:40:00

  NP 12%; dalej pójdzie jak z płatka...

  A tu sondaż firmy prywatnej; trochę inny, niż reżymowej. Czekamy na moment: PO 19% - NP 12%; dalej pójdzie jak z płatka...

  Siedzę na sali obrad plenarnych. Przemawia w imieniu UE młody komuch, unio-komisarz Stefan Füle, członek Partii Komunistycznej Czech i Moraw, absolwent Moskiewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Atakuje Rosję.
  Przypominają mi się czasy, gdy komuniści w całej Europie atakowali carską Rosję. Efektem była tzw. "wielka socjalistyczna rewolucja październikowa".
  Potem przemawia w imieniu "chrześcijańskich d***kratów" p.Jacek Saryusz-Wolski. Atakuje Rosję. Potem w imieniu "konserwatystów" p.Anna Fotyga; dla odmiany atakuje Rosję.
  Teraz przedstawicielka Zielonych. Dla odmiany atakuje Rosję - twierdząc, że żołnierze rosyjscy są szkoleni we Francji.
  A ja dwa dni temu czytam, że Rosja ma 45.000 żołnierzy we Wschodniej Ukrainie. Wczoraj czytam, że istnieją przesłanki, że Rosja ma 10.000 żołnierzy na Ukrainie. Dziś słyszę, że "zwiększa obecność wojskową".
  OK - ja też (po odwołaniu ustawy o języku ukraińskim jako jedynym) jestem przeciwko odrywaniu Doniecka i Ługańska od Ukrainy - ale: czy koniecznie trzeba tak strasznie kłamać?

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

 • 15-07-2014 11:35:00

  Siedzę na sali obrad PE

  Wypowiada się p.Jan-Klaudiusz Juncker, poddany Wielkiego Księcia Luksemburga, kandydat na szefa Komisji Europejskiej. Już przedtem byliśmy zdecydowani głosować przeciwko temu federaście - ale to jest w dodatku dupek żołędny. Domaga się, by nie prowadzić sporów ideologicznych (!!) - oraz, by w poszczególnych prowincjach UE nie krytykować decyzyj podjętych w Brukseli. A poza tym truje. W tej chwili o "dialogu społecznym".
  P.Juncker to ten, co dusi:

   

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 14-07-2014 19:30:00

  Co ONI robią z Policją Państwową?

  P.Antoni Łuczak, SSO w Poznaniu, skazał na dwa lata więzienia – na szczęście: w zawieszeniu – dwóch policjantów. Według niekwestionowanej opinii: wybitnych fachowców o nienagannym przebiegu służby.
  Za co ich skazał? Za to, że odważnie podeszli do samochodu, którym rzekomo jechał groźny bandyta, wylegitymowali się i poprosili o dokumenty. W tym momencie bandzior dał całą wstecz – a potem ruszył przodem prosto na policjantów. Ci zaczęli strzelać – zabijając kierowcę i ciężko raniąc wspólnika bandziora.
  Pewnie, że policjanci mogli po prostu odskoczyć w bok. Jednak wtedy mielibyśmy pościg za bandytą, być może wiele ofiar, być może wzięcie zakładników. W momencie, gdy zachowanie kierowcy upewniło ich, że to bandyta, mieli prawo strzelać – i bardzo dobrze, że gościa zastrzelili, oszczędzając nam kosztów procesu, kosztów więzienia - a w perspektywie jego wyjścia na wolność, lub i ucieczki.
  I za to spotkała ich... kara!
  I w tym samym numerze „Gazety Wyborczej” czytam o policjantach, którzy napadli na ojca, który urządził 4-letniemu synowi survival na terenie fortu Blizne na Bemowie. Facet mieszkał przez dwa dni w szałasie, podobno żywili się złowionymi rybami. Jak stwierdzili lekarze dziecko było w dobrej formie, tylko lekko przestraszone (każdy czterolatek byłby przestraszony, jakby policja zabrała go ojcu!). Jednak nawet gdyby dziecko nic nie jadło przez tydzień (co nie jest groźne dla życia) i było nieco wychudzone – to też policja nie miałaby prawa do interwencji (chyba, że było to w rzeczywistości dziecko jednego z tych policjantów, o czym nikt wiedział...)
  Prasa domaga się, by ojcowie zajmowali się dziećmi. Jak mają to robić, gdy w proces wychowawczy wtrąca się policja, prokuratura, sąd opiekuńczy i inne państwowe instytucje? W tym samym numerze „GW” można przeczytać o prokuratorze, który ściga ojca, który zabrał pięciolatka w góry, na Orlą Perć. Może trochę przesadził – ale może dzięki temu z dzieciaka wyrośnie wybitny alpinista, a nie miłośnik pracy przy biurku w zarękawkach?
  Jeśli mamy mieć w społeczeństwie ludzi wybitnych, a nie samych szarych zjadaczy chleba – musimy pozwalać, by ojcowie eksperymentowali z dziećmi. Nawet, gdyby czasem skończyło się to tragicznie. Jak bowiem mówili Rzymianie: „Navigare necessae est; vivere non est necesse”!
  Juliusz Słowacki pisał, że Jego „siła fatalna (…) zjadaczy chleba w
  aniołów przerobi”. Niestety: jeśli chłopcu nie zaszczepimy miłości do ryzyka, pogardy dla niebezpieczeństwa w dzieciństwie – potem jest na ogół za późno.
  Dlatego wzywam: niech policjanci jak najczęściej strzelają do bandytów – a nie wtrącają się w sprawy rodziny!


  UWAGA: znów grozi Globalne Ocieplenie: tu koszulki z Feniksem:
  http://wybieramwolnosc.pl/kongres-nowej-prawicy-c-2.html .

  Dzisiejsze wystąpienie Roberta Jarosława Iwaszkiewicza w PE.

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/robert_jaroslaw_iwaszkiewicz__pierwsze_wystapienie_w_pe_podatki_14072014_/1942
  Artur E. Dziambor będzie dziś o 21:30 w TAK CZY NIE

 • 14-07-2014 12:55:00

  A jednak się pomyliłem z kodeksem honorowym Boziewicza

  proszę spojrzeć na rozdział I art. 8 pkt 2 i 16 http://tiny.pl/q8bn6
  Chciałbym także przypomnieć czasy chwały oręża polskiego: 29 października 1611 r. na Zamku Królewskim w Warszawie wzięty do niewoli car Rosji Wasyl IV Szujski i jego bracia złożyli hołd przed królem Zygmuntem III Wazą. W kolejnych latach przedmioty związane z hołdem były niszczone, a samo wydarzenie będące wielkim tryumfem Polski na przestrzeni kilku wieków było przemilczane. Więcej pod tym adresem http://tiny.pl/q8bkh
  Oraz koszulka upamiętniająca to wydarzenie http://tiny.pl/q8bnb

  403 lata temu car Rosji bił pokłony przed polskim królem, w wyniku przegranej bitwy pod Kłuszynem, w której polska husaria rozniosła w pył kilkukrotnie liczebniejszą armię rosyjską. W czasach zaboru rosyjskiego, jak i PRL-u, pamięć o wydarzeniu będącym wielkim tryumfem Polski, była konsekwentnie zamazywana. Niewygodne dla wielu wydarzenie było pomijane w podręcznikach, encyklopediach i opracowaniach historycznych. Teraz po raz pierwszy trafia na koszulki. Po ponad 400 latach.

 • 14-07-2014 07:38:00

  Podobno p.Boni nadal twierdzi, że "podpisał, ale nie donosił"

  To proszę zajrzeć tu:
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prof-dakowski-od-1987-wiedzielismy-ze-boni-sypie,38956.html
  Oczywiście za to powinien oberwać od tych, na których donosił - ja nie będę za nich pracował, dla mnie p.Boni już nie istnieje. Ale jeśli p.Boni nadal będzie się upierał, to znajdę tych, co mu płacili - i brali pokwitowania...
  Zdumiewający sondaż CBOS. KNP, która w innych sondażach ma ok.10%, tu ma 6% - ale w/g CBOS jest to WZROST o 1%. Gorzej z PO: w innych sondażach wyraźnie za PiSem, tu, po aferach taśmowych, odnotowuje SPADEK o 3% - ale za to jest wyraźnie na I miejscu. Chyba upały?

   

  O 21:30 w programie TAK CZY NIE Artur E. Dziambor będzie rozmawiał o tzw. "aferze policzkowej". Tu wywiad dla namzalezy.pl.

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 13-07-2014 12:26:00

  Program „Woronicza 17″ rozpoczął się od dyskusji n/t afery policzkowej

  Proszę zauważyć, że nikt - NIKT - nie dyskutował nad tym, czy powinienem wymierzyć p.Boniemu sprawiedliwość - tylko nad tym, jakie to mi przyniesie korzyści albo straty polityczne!!!!
  Ci ludzie nie wyobrażają sobie, że człowiek może kierować się poczuciem sprawiedliwości - kompletnie nie dbając o konsekwencje polityczne i inne. Cóż: ludzie w wyniku zbyt długiego uprawiania polityki zmieniają się automaty. Np. śp.Klemens Wieńczysław Lotar Nepomuk, książę von Metternich-Winneburg, na wieść o śmierci swego wieloletniego przeciwnika, księcia Bénéventu, śp.Karola Maurycego de Talleyrand-Périgorda, zamyślił się – i powiedział (pół żartem – pół serio):
  „Ciekawe: co On chciał przez to osiągnąć?”.
  Przypominam, ze św.Augustyn mówił tu: "Niech zginie świat, byle stała się sprawiedliwość" ("Pereat mundus, fiat iustitia"). Jednak - trzeba tu zawsze dodać - od postępków sprawiedliwych świat jakoś nie ginie; na ogół staje się lepszy...
  Obawiam się, że we środowiskach narodowców moje zachowanie jest interpretowane w sposób nadmiernie rozszerzający: https://www.facebook.com/Kowalski.Marian/posts/527730543998184
  Różne kanalie rozpaczają w telewizji, że Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. Dotąd myśleli, że można bezkarnie chlapać jęzorem. JKM to i tak dżentelmen. Od nas ludzi prostych dostaną po pysku i kopa w d... Już dawno obiecałem to Palikotowi.
  Użytkownik Darek Wojciech K nadesłał:
  koszulki KNP
  http://tiny.pl/q867x

  Oraz nowa koszulka Red is Bad „Bezpieczeństwo kosztem wolności”
  http://tiny.pl/q8sbb
  Tygodnik "Najwyższy Czas" już w kioskach oraz jako e-wydanie pdf
 • 13-07-2014 02:58:00

  Jutro NIE będzie mnie w programie "Woronicza 17". Za to chat na nptv.pl o 20.00 jak zwykle

  P.Katarzyna Piekarska, prezeska stowarzyszenia "Młode kobiety w polityce", pozazdrościła p.Michałowi Boniemu (CEP, PO) sławy jaką uzyskał donosząc urbi & orbi o incydencie przy ul.Foksal - i pochwaliła się, że osobiście dałem Jej klapsa:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piekarska-korwin-mikke-podszedl-do-mnie-i-dal-mi-klapsa/dbjlr (polecam komentarze!)
  Niestety: nie przypominam sobie takiego zdarzenia. Zaprzeczam przy okazji na wszelki wypadek wszystkim plotkom o moich intymnych związkach nie tylko z p.Piekarską, ale też z jakąkolwiek Senatoressą czy Posłanką (na wszelki wypadek: i z Senatorem lub Posłem...). Albo się kogoś traktuje jak obiekt seksualny - albo jako Wielce Czcigodną Koleżankę. A WCzc.Posłanki nie można rzucić na łóżko i ją ten-tego...
  Niektóre Panie chciałyby mieć i jedno, i drugie.
  To się nie udaje. Przykro mi...

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 12-07-2014 00:32:00

  Jutro jestem we Włocławku i w Toruniu::

  14.00 – Włocławek – WSHE, Colegium Novum, ul. Okrzei 94A, Aula nr 10 (I piętro)
  https://www.facebook.com/events/697486200318919/
  16.15 – Toruń Rynek Nowomiejski (przy kościele Św Jakuba) – początek przemarszu przez ul. Królowej Jadwigi i Szeroką na Rynek Staromiejski
  16.30 – Toruń wiec na Rynku Staromiejskim
  https://www.facebook.com/events/1449895238598064/?ref=22
  PS. P.Boni został przeze mnie spoliczkowany NIE za to, że był agentem (marnym zresztą...), NIE za to, że kłamał, NIE za to, że mnie obraził - lecz za to, że obrażał mnie doskonale wiedząc, że kłamie.

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 11-07-2014 17:58:00

  Zgodnie z zapowiedzią spoliczkowałem właśnie p.Michała Boniego

  Zgodnie z zapowiedzią spoliczkowałem właśnie p.Michała Boniego.
  Zrobiłem to w miejscu dyskretnym, w saloniku MSZ, w obecności kilkunastu osób na poziomie – by oszczędzić p.Boniemu wstydu publicznego. Ku mojemu zdumieniu ta gnida, zamiast przysłać mi sekundantów żądając satysfakcji, natychmiast się tym pochwaliła!!!
  Gdyby wiedział, to bym, zamiast policzkować, napluł mu w twarz…
  Dla nieświadomych: jestem autorem Uchwały Lustracyjnej – która ujawniła nazwiska byłych agentów SB i UB (tych, co nadal pracowali dla bezpieki III RP, Antoni Macierewicz niestety nie ujawnił…). Po tej Uchwale p.Boni pojawił się w telewizji, publicznie mnie zbeształ, zwymyślał od ostatnich – i oświadczył, że muszę być niespełna rozumu. Po czym po kilku latach przyznał się, że agentem był – i nigdy mnie za te słowa nie przeprosił.
  A zapowiadałem:
  http://www.fakt.pl/korwin-mikke-boni-dostanie-w-zeby,artykuly,465054,1.html

  I informacja: Tygodnik „Najwyższy Czas” już w kioskach, oraz jako e-wydanie pdf
  http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/E-WYDANIE-NCZAS-numer-podwojny-28-29-2014/870

 • 11-07-2014 06:09:00

  Absolutnie nie jestem rusofilem – jestem polonofilem

  "Absolutnie nie jestem rusofilem – jestem polonofilem. Natomiast uchodzę za rusofila, ponieważ w Polsce człowiek, który zajmuje wobec Rosji pozycję centrową, uchodzi za rusofila. Tak po prostu jest w tym kraju pełnym rusofobii, która ma oczywiście uzasadnienie historyczne. Ja, w odróżnieniu od wielu Polaków, mam do Rosji stosunek zupełnie obojętny – taki sam jak do każdego sąsiada. W każdej chwili jestem gotów z Rosją zawrzeć sojusz, tak samo jestem gotów Rosji wypowiedzieć wojnę, jeżeli będzie się to Polsce opłacało.

  (...) Ja też dla dobra Rosji bym ją podzielił na kilka państw, bo my, liberałowie uważamy, że małe jest piękne, a poza tym lubimy wolną konkurencję, więc konkurencja pomiędzy państwami rosyjskimi (proszę nie zapomnieć o rywalizacji Moskwy i Sankt Petersburga!) byłaby bardzo ciekawa.

  (...) Rosja jest, jaka jest. Dla Polski i dla Rosji byłoby lepiej, gdyby była podzielona, ale my jej nie podzielimy i w tej chwili nie widzę sensu dyskusji nad tym tematem. Mamy za mało siły. Właściwie Polska obecnie po prostu nie jest w stanie „traktować Rosji” w żaden sposób. Z Rosją trzeba się zwyczajnie liczyć. I podchodzić do niej bez uprzedzeń.

  (...) To ich podstawowy problem. I to nie ma nic wspólnego z rusofilią. Obiektywna ocena gracza. Podziwiałem Stalina, który mając państwo cztery razy słabsze niż USA, grał z Amerykanami jak równy z równym – i czasem wygrywał. Jeśli Belzebub wygrywa w szachy z Orifielem, to trzeba podziwiać Belzebuba – co nie znaczy, że trzeba z nim sympatyzować.

  Tzw. centroprawica (której poglądy na Rosję Pan w dużej mierze podziela) jednocześnie Rosją pogardza i panicznie się jej boi. Schizofrenicy nie powinni mieć wpływu na politykę państwa..."
  A tu artykuł kol.Tomasza Sommera: http://www.rp.pl/artykul/9157,1124578-Jaki-jest-naprawde-Kongres-Nowej-Prawicy-Janusza-Korwin-Mikkego.html?p=2

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 10-07-2014 07:21:00

  Kochani: pomyślcie chwilę!

  Gdyby JE Włodzimierz Putin chciał wkroczyć na zamieszkałe przez Rosjan tereny wschodniej Ukrainy - to by wkroczył. A żołnierze armii ukraińskiej w większości przeszliby, jak na Krymie, na stronę Rosjan (trzy razy wyższy żołd...).
  Skoro nie wkroczył - to znaczy, że postawił na tych terenach kreskę. O czym ogłosił publicznie jeszcze w kwietniu - i co potwierdził w rozmowach z USA, RF i RFN. W takim zaś razie nie mógł oficjalnie wspomagać separatystów - bo po co brać udział w sprawie z góry przegranej?
  Powstańcy walczą pod hasłami narodowymi - i są na pewno obficie wspomagani przez Rosjan z FR. Rosja pełna jest weteranów wojny w Czeczenii, byłych żołnierzy ze znakomitych oddziałów "ALFA" i "WIMPEL" i innych psów wojny - patriotów, jak najbardziej - ale też bardzo chcących sobie powojować. Nb. jest tam też trochę polskich narodowców - też chcących sobie powojować, a nie lubiących Ukraińców.
  Prezydent FR patrzy na to przez palce - a nawet zapewne po cichu pomaga, pozwalając brać broń z demobilu - z powodów oczywistych: bo tego chce rosyjska opinia publiczna. Domagająca się zresztą aneksji rosyjsko-języcznych terenów Ukrainy.
  Na szczęście, powtarzam, w Rosji nie ma d***kracji. I tylko dlatego nie mamy jeszcze wojny. I JE Piotr Poroszenko stłumi ten bunt.
  Separatyści z Doniecka walczą o przegrana sprawę - i ich przywódców potępiam tak samo, jak potępiam tych, co wywołali powstanie warszawskie (przy czym, przypominam, winą obciążam głównie JE Włodzimierza Putina - który powinien był NATYCHMIAST po zajęciu Krymu ogłosić, że NIE wesprze żadnych dalszych działań separatystycznych!!) .
  Ale dlaczego odmawiać tym ludziom miana bohaterów?
  PS. Nazwa "Nowa Rosja" oznacza historycznie nie Donieck i Ługańsk, ale wszystkie (z wyjątkiem Krymu) pokolorowane tereny. W nieco wcześniejszej terminologii polskiej używano określenia "Dzikie Pola".

   

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  oraz koszulki tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=4400082281

 • 09-07-2014 21:00:00

  Cywilizacja to krucha konstrukcja!

  Cywilizacja to krucha konstrukcja! Z profesorem Bogusławem Wolniewiczem rozmawia Rafał Pazio (NCZ!)

  NCZAS: 28 lipca przypada setna rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej. Czy wydarzenie sprzed stu lat ma dziś jeszcze znaczenie?

  PROF. WOLNIEWICZ: Znaczenie ma już sam wybuch tej wojny. 28 lipca Austria, podjudzana przez Niemcy, wypowiada wojnę Serbii. Niemcy 1 sierpnia wypowiadają wojnę Rosji, a 3 sierpnia Francji i 4 sierpnia wkraczają do Belgii. 6 sierpnia Anglia wypowiada wojnę Niemcom, a Austria Rosji i w ciągu tygodnia wielka wojna białych ludzi jest już w pełnym biegu. 1 sierpnia 1914 skończyła się w Europie stuletnia epoka cywilizacji i pokoju. Trwała od Kongresu Wiedeńskiego z 1815 roku, który zakończył wojny napoleońskie, do 1 sierpnia 1914 roku. Wtedy zaczęło się barbarzyństwo wieku XX-ego. Wojny z 1914 i 1939 roku stanowiły w gruncie rzeczy nową wojnę 30-letnią, jak ta z XVII wieku. 1 sierpnia 1914 roku skończyła się pewna era. Skończył się okres poczucia wyższości moralnej, jakie biały człowiek miał wobec reszty świata, a także respektu, jaki reszta świata odczuwała wobec niego.
  Tygodnik już w kioskach oraz jako e-wydanie pdf (http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/E-WYDANIE-NCZAS-numer-podwojny-28-29-2014/870)

  koszulki KNP
  http://tiny.pl/q867x

  Oraz nowa koszulka Red is Bad „Bezpieczeństwo kosztem wolności”
  http://tiny.pl/q8sbb

  Grafika przygotowana przez CEPERolkV4

 • 09-07-2014 09:35:00

  Pomagaliśmy przecież w 1920 (nielegalnie, oczywiście – i wbrew Piłsudskiemu) ...

  Według ostatnich doniesień wojska Republiki Ukraińskiej odbiły większość Obwodu Ługańskiego (po ukraińsku Łuhanśk) – i w rekach separatystów pozostało samo miasto Ługańsk oraz Obwód Doniecki.
  Wydaje się, że koniec jest blisko.
  Żołnierzom walczącym o rosyjskość Doniecka i Ługańska można współczuć – i należy podziwiać. Tak samo jak podziwiamy naszych Żołnierzy Wyklętych. Wiedzieli oni, że nie pomoże im Zachód, że mają przeciwko sobie Sowiety – dokładnie tak samo, jak bohaterscy żołnierze Doniecka mają przeciwko sobie Zachód i wiedzą, że nie pomoże im Rosja.
  Choć i jedni i drudzy na taką pomoc do ostatniej chwili w głębi serca wierzyli – i wierzą.
  Na próżno.
  JE Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin wie, że JE Barak Hussein Obama tylko czeka na okazję, by uderzyć na Rosję – nawet ryzykując III Wojnę Światową. Więc zacisnął zęby – i stoi z bronią u nogi.
  Być może wytargował za to wycofanie się USA z popierania separatystów w Syrii?
  Jednak popatrzmy na tę sytuację z punktu widzenia Rosjan.
  Ich rodacy bohatersko walczą – i giną. Nie są przy tym traktowani jak ludzie – tylko jak wściekłe psy. Pamiętam doniesienia polskiej prasy, że na Ukrainie trwa żałoba bo zginęło 15 żołnierzy w samolocie zestrzelonym przez terrorystów – i, tego samego dnia, na tej samej stronie, że „wyeliminowano” 200 terrorystów.
  Czy my byśmy to znieśli?
  Wyobraźmy sobie, że mamy Państwo Polskie, cztery razy silniejsze od państwa ukraińskiego – i tuż za naszą granicą o polskość swoich ziem walczą Polacy z Wołynia. I nie możemy im pomóc…
  Nie możemy? Pewno opinia publiczna jednym głosem domagałaby się, by im pomóc!! Pomagaliśmy przecież w 1920 (nielegalnie, oczywiście – i wbrew Piłsudskiemu) Ślązakom walczącym o polskość Śląska.
  Ten, kto pochwala tę pomoc, nie mógłby mieć pretensji, gdyby JE Włodzimierz Putin pomagał Rosjanom.
  Jednak Federacja Rosyjska nie jest, na szczęście, państwem d***kratycznym – więc Prezydent Federacji może zachowywać się rozsądnie. Działać w kategoriach dobra państwa – nie ulegając prymitywnym uczuciom.
  Bo, jak to ujął był słynny lord Acton: „To, by narodowość stanowiła państwo, sprzeczne jest z zasadami nowoczesnej cywilizacji”.
  A Żołnierze Wyklęci jeszcze walczą… Ale flagi „Noworosji” niedługo znikną z ulic Ługańska
  Niektórzy Polacy wzruszają ramionami.
  Dokładnie tak samo, jak w 1947 roku wzruszał ramionami Francuz czy Anglik, gdy usłyszał, że w dzikiej Polsce ktoś jeszcze strzela do komunistów…

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 08-07-2014 09:42:00

  Przyjemnie jest oglądać sprawną d***krację w działaniu!

  Przyjemnie jest oglądać sprawną d***krację w działaniu!
  CEPy z całej Europy - z Warszawy, z Sofii, z Lizbony - zjechali sie na Ważne Posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych. Na miejscu dowiedzieli sie, że posiedzenie będzie 3 godziny później - więc można pozwiedzać Brukselę - i złożyć Podpis (€306 diety).
  Potem posiedzenie. Otwiera Nieznany Facet i proponuje na Przewodniczącego innego Faceta. Proponuje wybór przez aklamację. Z góry umówione oklaski, po których Nieznany Facet ogłasza wybór za dokonany i uśmiechnięty ustępuje miejsca nowo-wybranemu Przewodniczącemu Komisji. Ten oznajmia, że przystępujemy do wyboru Vice-Przewodniczących. Na I Vice proponuje p.prof.Ryszarda Legutkę i proponuje wybrać Go d***kratycznie - to znaczy, poprawia się, "tak jak i mnie". Rozlegają się niemrawe oklaski. Pan Przewodniczący ogłasza wybór za dokonany - i w tym samym trybie wybieramy następnych Vice - w tym jakąś Zieloną Idiotkę znaną z organizowania protestów.
  I wszystko byłoby w porządku, gdyby przy ostatnim Vice rozwścieczeni ludzie z frakcji p.Nigela Farag'a nie zdążyli zgłosić kontr-propozycji. Przewodniczący poddał to pod głosowanie: na 71 Członków Komisji kandydat p.NF dostał 11 - 7 od frakcji p.PF, 4 od niezrzeszonych; piąty chyba się pomylił,
  Tu wyjaśniam: na ekraniku do glosowania zamiast nazwisk można było zobaczyć trzy symbole:
  --> X <--
  I zagłosować na jeden z nich. Podobno dlatego, że głosowanie miało być tajne...
  Natomiast Właściwy Kandydat, którym okazał się znany już Nieznany Facet, dostał 68 głosów i szybko zasiadł w Prezydium.
  Następnie Przewodniczący ogłosił, że plan posiedzeń na ten rok leży przed nami (leżał!) i proponuje przyjąć go bez sprzeciwu (przyjął) - aha (przypomniał sobie): jeszcze mamy mieć ważne posiedzenie w ten czwartek: musimy omówić problem Ukrainy, Gruzji i Mołdawii...
  Tu chciałem dodać jeszcze problem Anglii, od 1066 roku bezprawnie okupowanej przez Normanów - ale zanim otworzyłem usta punkt został bez sprzeciwu (dieta €306, dojazd: za każdy kilometr 49 euro-centów) przyjęty, a posiedzenie zamknięte.
  Cóż: d***kracja to rządy Większości - a socjaliści (Pobożni i Bezbożni) mają razem wyraźną Większość.

  Zapraszam do księgarni po kolejne nowości

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

 • 07-07-2014 13:28:00

  Czeka mnie kolejne trzy dni w Brukseli

  Relacja w miarę wolnego czasu:

  A w księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  znów nowości:

  Jan Matłachowski – Kulisy genezy Powstania Warszawskiego – tu zupełnie inne spojrzenie na przyczyny wybuchu Powstania i omówienie nieznanych dotąd relacji

  Leszek Żebrowski – Mity przeciwko Polsce

  Waldemar Jan Rajca – W demokratycznym chaosie, czyli jak demoliberalizm niszczy Polskę

  a także dotychczasowe:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też jest moja książka „Vademecum ojca”.

 • 06-07-2014 13:51:00

  Już jest "Woronicza 17"

  O, dzięki p.Tomaszowi Łabędzkiemu już jest "Woronicza 17":
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/woronicza-17/wideo/06072014-1015/15940677
  Przy okazji powtarzam: sprawa p.prof.Bogdana Chazana w ogóle nie dotyczy aborcji! Gdyby nie to, że mowa akurat o aborcji i o wierze chrześcijańskiej (a to, a nie np. estetyka, jest zapewne w 99% przyczyną odmowy) to ludzie by ten nonsens natychmiast dostrzegli.
  Gdy zadałem p.Barbarze Nowackiej pytanie: "Czy gdyby Pani chciała mieć dziecko poczęte in vitro, to powierzyłaby Pani manipulacje przy tej zygocie człowiekowi, który takich operacji nie chce i nie lubi przeprowadzać???!!" - w odpowiedzi usłyszałem bełkot...
  I nikt mi nie wytłumaczy, że w XXI wieku co czwarta kobieta na ulicy nie udzieli informacji o klinikach przeprowadzających aborcje. Są ogłoszenia w gazetach, jest internet... Dlaczego ustawa zmusza lekarza do działania wbrew jego sumieniu???!!?
  Tu chodzi TYLKO o złamanie ludzkiego kręgosłupa - o NIC więcej. Na pewno nie o dobro pacjentek.

  A o 20.00 jak zwykle w niedzielę zapraszam na http://NPTV.pl

  A w księgarni 
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
    znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 06-07-2014 09:53:00

  Dzisiaj 10:15 będę w programie „Woronicza 17″

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/woronicza-17

  Są już znów koszulki z Feniksem:

  http://allegro.pl/koszulki-nowa-prawica-feniks-i4379556715.html

 • 06-07-2014 00:26:00

  Tak wygląda marnotrawienie pieniędzy podatników i korumpowanie posłów

  W.Cz. CEP Jacek Saryusz-Wolski stwierdził,
  http://tiny.pl/q88hf
  , Ale tak samo nie wiedzą chyba inni europosłowie wracający z nim tym samym samolotem z Prezesem Korwin-Mikke.
  Niestety to Jacek Saryusz Wolski nie wie o czym mówi, albo prostu „wciska kit” swoim wyborcom i dziennikarzom, którzy są na tyle leniwi, że nawet nie sprawdzą czy faktycznie spotkania komisji miały miejsce w czwartek…

  Jak miały mieć, skoro dopiero w poniedziałek odbędą się spotkania konstytutywne komisji PE w tej kadencji! Być może pojedyncze grupy polityczne miały jakieś spotkania w czwartek, ale większość z nich była skomasowana we wtorek i środę. Nie było więc bezwzględnej konieczność organizowania ich w czwartek.

  Można było zatem wszystko załatwić do środy wieczór i zakończyć w tym dniu sesje, tyle że … wedle orzecznictwa ETS musi odbywać 12 sesji 4 dniowych! Bez względu na to czy jest praca czy nie! Więcej na ten temat pod poniższych linkiem:

  http://andrewjburgess-eu.blogspot.be/2012/12/sw-mep-ashley-fox-left-bitterly.html

  Tak wygląda marnotrawienie pieniędzy podatników i korumpowanie posłów w zamian za wmawianie
  o słuszności przyznawanych im diet! Wygląda na to, że póki co, to redaktor Sikora i CEP Wolski zmasakrowali samych siebie!
  tutaj terminarz obrad PE.
  http://tiny.pl/q88hp

  Trzeba ukręcić łeb hydrze…
  http://tiny.pl/q2ws1

  oraz sklep Nowej Prawicy
  http://sklep.nowaprawicajkm.pl/

 • 05-07-2014 07:00:00

  O czym teraz myślę?

  O tym, że gdy wracałem z PolSatu zadzwoniła Pani przyznająca w naszym tygodniku „Najwyższy CZAS!” Kwaśne Ogórki za Największe Głupstwa Tygodnia – i wyraziła zdziwienie, że nie zauważyłem, że p.Wojciech Szeląg na początku jednego z ostatnich zdań powiedział, że w Chinach wszyscy znają angielski – a zaraz potem, że „jak powiedział jeden pan na ulicy” 1/3 dzieci nie chodzi do szkoły…
  O 9.30 jestem z p.Eliza Michalik w Radio Dla Ciebie:
  http://www.rdc.pl/rdc.pls
  http://www.rdc.pl/rdc.m3

  Zapraszam do naszej księgarni


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Znów dostępna już moja książka „Vademecum ojca”

 • 04-07-2014 23:08:00

  „Fakty”, jak się wydaje, same już nie wiedzą, czy mnie reklamują, czy zwalczają

  „Fakty”, jak się wydaje, same już nie wiedzą, czy mnie reklamują, czy zwalczają:
  https://www.facebook.com/photo.php?v=677963742274946

  Jeszcze coś ze mną nagrali – na dziś albo na jutro. Karawana idzie dalej. To kol.Jacek Wilk – dla odmiany w TVP INFO:

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/minela-dwudziesta/wideo/03072014/15601016

  A ja będę o 21.30 w PolSat NEWS dyskutował z (właśnie się dowiedziałe że nie z Cz. Posłem Szejnfeldem) a z Cz. p. Marcinem Kierwińskim (PO)
  O Januszu Janusz Korwin-Mikke w Faktach 03.07.2014 (TVN)
  źródło:
  http://fakty.tvn24.pl/
  — z użytkownikiem Janusz Korwin-Mikke.
  Dzisiejsze TAK CZY NIE
   

  A w księgarni 
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
    znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 04-07-2014 07:45:00

  Ciężka jest dola CEPa!

  Budzę się świtkiem, płacę za hotel (z własnej kasy), jem śniadanie (na własny rachunek) – potem przyjeżdża po mnie czarna limuzyna (z opóźnieniem o kwadrans; druga taka przyjeżdża po CEPkę z sąsiedniego hotelu – Unii nie stać na program optymalizujący dyspeczerkę…) i przywożą nas (na koszt UE) pod budynek Unio-Parlamentu w Strasburgu. Na salę Ważnych Obrad wchodzę spóźniony dwie minuty – zastanawiając się, czy posiedzenie skończy się dostatecznie szybko, bo muszę wyjeżdżać: mam ważne narady w Warszawie.
  P.Marcin Schultz, ober-CEP, otwiera obrady o 10.03. Oznajmia 751 CEPom, że w kwestii spraw widniejących w punktach porządku dziennego nie wpłynęły żadne wnioski, więc uważa je za przyjęte przez aklamację. O godzinie 10.06 zamyka posiedzenie, przy ogólnym zrozumieniu – bo nie tylko CEPy, ale i wszyscy urzędnicy, którzy przecież są na ogół z Brukseli, mają już spakowane walizki.
  Teraz najważniejsza rzecz: podpis na liście obecności (€306 diety) i autobus odwozi mnie (na koszt UE) 150 km (!!) na lotnisko we Frankfurcie, skąd (na koszt UE) polecę business-klasą do domu.
  Zdumiewająca rzecz: nawet CEPy z Lewicy, sprzeciwiające się (rzekomo narzucanej przez Unię wszystkim podległym jej krajom) polityce oszczędności – w tym samym nieraz zdaniu domagają się likwidacji tej drugiej siedziby Unio-Parlamentu; i nie widzą w tym sprzeczności!!!!
  À propos moich słów o burdelu… Niech bywalcy mnie uświadomią: czy panienki zarabiają tam €102 za minutę?

  Zapraszam do naszej księgarni


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Znów dostępna już moja książka „Vademecum ojca”

  Tu można kupić koszulki z logo Nowej Prawicy

  http://wybieramwolnosc.pl

  A w galerii zdjęć dodatkowo zdjęcia naszych czterech europosłów

 • 03-07-2014 15:54:00

  Dziś koniec pierwszego posiedzenia europarlamentu

  a tu moje spotkanie z p. Moniką Olejnik, tym razem b. miłe

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/janusz_korwinmikke_kontra_monika_olejnik_2072014_globalne_ocieplenie_to_spisek_lewakow_/1920

  Zapraszam do naszej księgarni


  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Znów dostępna już moja książka „Vademecum ojca”

 • 02-07-2014 22:32:00

  Tu oryginał wystąpienia po angielsku

  Tu oryginał wystąpienia po angielsku. Na drugi raz będę dawał tłumaczom tekst wcześniej - bo wyraźnie nie dali rady...
  Mr.Chairman, Ladies and Gentlemen.
  Among the major challenges mentioned in the Appendix One I see the cost of energy. But this cost is generated by the EU - thanks to the war on global warming. This war – if effective – would harm the natural environment - because what the plants need most for their growth, is carbon dioxide. Fortunately this war has no effect at all – but the countries occupied by the EU had paid tremendous price.
  The global warming – if it is real – is not anthropogenic. It is humbug. But it is the instrument to achieve a specific goal: ZERO GROWTH. And this goal – a clandestine dream of some persons sitting among us - had been reached.
  For 2 trillions €uro spent – and wasted.
  It's felony.
  I hope on January the Prosecution Office of EU will be at last established – and the culprits (including the pseudo-scientists, who had in bad faith supported this lunacy) will be found, named, duly prosecuted, tried and put to jail.

  Wystąpienie już w sieci

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/first_speech_of_janusz_korwinmikke_in_the_european_parliament_20140702_/1919

  A w księgarni 
  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
    znów nowości:

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Witold Szirin Michałowski – My eurosarmaty

  David A. Stockman – Wielka deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm

  Dostępna też moja książka „Vademecum ojca”.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 02-07-2014 07:22:00

  Pierwszy dzień w PE?

  To napisałem 5 godzin temu - i myślałem, że kliknąłem:
  Pierwszy dzień w PE? Kompletny bałagan, nikt nic nie wie, takiego bajzlu przy głosowaniu nie widziałem jeszcze nigdzie. Co jest o tyle śmieszne, że z góry było wiadomo, kto ma te głosowania wygrać...
  Pisze to zresztą z sali PE. Nb. fotele tam są tak ciężkie, że z trudem je przesuwam. Jak to robią co wątlejsze kobiety - nie wiem...
  Wakacje! Widać to po nagłym spadku liczby polubień: z 2000 dziennie na 1500.
  Są już znów koszulki z Feniksem:
  http://allegro.pl/koszulki-nowa-prawica-feniks-i4379556715.html

 • 01-07-2014 19:34:00

  Pierwsze posiedzenie Europarlamentu

  Na razie zdjęcia w Galerii. Komentarz za chwilę