Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4883 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 28-11-2015 17:44:00

  Awantura o Piłsudskiego

  Zamieszczenie na moim FB tej okladki "Najwyzszego CZAS!"u wywołalo burzę. Cytuje pierwsze reakcje:

  Paweł Kania Jeśli ktoś mówi coś takiego na Piłsudskiego, jest skończonym idiotą nie znającym historii, kretynem nie wartym uwagi i zwykłą kreaturą, stworzeniem bez możliwości bliższego określenia, bo nie ma równie chamskiego epitetu lub rzeczownika na określenie tego wytworu. Ruski agent lub inne barachło niegodne chodzić po Polskiej ziemi za którą walczył Józef Piłsudski. Ten post jest obraźliwy. Czuje się zniesmaczony kiedy jakiś wytwór propagandy obraża jednego z najwybitniejszych w dziejach Europy
   
  Janusz Korwin-Mikke Swoją drogą nie należałoby to najpierw przeczytać? Reaguje Pan jak Sowiet na info, że Lenin był agentem niemieckim...
  Wojciech Kaczyński Okładka Piłsudski w czapce bolszewika poziom kurwa dno i 3 metry mułu (Emotikon wink )
  Zareagowałem:  

  Hmmm... O co chodzi z tym Piłsudskim? Akurat o to nikt Go do tej pory nie posądzał. Sympatia do bolszewików (jako do lewicowców i wrogów caratu) to jedna sprawa - a bycie komisarzem? Kiedy? Jak??!? Muszę przeczytać... 

  Przeczytałem więc inkryminowany tekst p.Tomasza Sommera "Jak Piłsudski chciał zostać sowieckim komisarzem" - i nie podzielam oburzenia piłsudskofilów. Artykuł jest dobrze udokumentowany. Oczywiście śp.Józef Piłsudski nie był żadnym komisarzem - natomiast to, że spiskował z komunistami wydaje się wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę Jego litewską chytrość i gotowość do agenturalnej współpracy.

  Nie będę streszczał tekstu - na pewno będzie w Sieci - natomiast mogę powiedzieć tak: na tej podstawie Piłsudski jako brygadier powinien zostać natychmiast rozstrzelany; natomiast ten Jego pomysł (jeśli śp.Tomasz Dąbal zeznawał prawdę - bo ludzie w łapkach NKWD pletli rozmaite bzdury!) wystawia Mu znakomite świadectwo jako politykowi... jeśli, oczywiście, ktoś uważa, że nieważne są środki tylko cele, że polityk powinien być skuteczny a nie uczciwy - i, że "nie należy interesować się, jak się robi kiełbasę ani jak się robi politykę" (śp.Otton vov Bismarck). 

  W każdym razie: do tej pory uważano (tzn.apologeci "Marszałka" twierdzą, że osobiście szablą gromił On pod Radzyminem bolszewików..) , że Piłsudski przed Bitwą Warszawska złożył dymisję, oświadczył, że wojna jest przegrana i wyjechał pożegnać się z rodziną. Uważano, że bardzo źle to świadczy o sile Jego charakteru. Tymczasem wygląda na to, że Piłsudski wcale się wtedy nie załamał: On knuł! 
   
  Co jest istotne - i dziwi mnie, że kol.Sommer o tym nie pisze: wspomniany tam jako sprężyna intrygi jest śp.Andrzej Strug - a był to Wielki Mistrz polskiej masonerii, Masoneria miał liczne wtyki wszędzie, również u komunistów - i z jej pomocą ten plan B Piłsudskiego mógłby się może i udać... 

   

   

   

 • 26-11-2015 13:40:00

  Ci, co nie glosowali na KORWiNa, mogą sobie teraz tylko pluć w brody

  Kompletne kpiny! Nie ma już ani Prawa, ani nawet "lewa"!
  Oto fragment wywiadu z p.Hanną Gronkiewicz-Waltzową w WP.pl:
  WP: PiS po bezwzględnym zwycięstwie w wyborach parlamentarnych od początku ostro wziął się do pracy. Najgłośniejsze sprawy to ponowny wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego(...).
  HGW: Jeżeli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to trzem sędziom kadencja mijała 6 listopada. Co do nich nie powinno być w ogóle żadnej dyskusji, a prezydent Duda powinien od nich przyjąć przysięgę. Co do dwóch, którym kadencja mijała w grudniu, to można ewentualnie dyskutować.
  WP: PiS wykorzystał jednak te niejasności i zdecydował się powołać pięciu nowych sędziów TK. Patrząc na to z tej perspektywy, czy wcześniejsze działanie PO nie było błędem?
  HGW: Po czasie widać, że można było wybrać tylko trzech nowych sędziów.
  Otóż: NIE! To "było widać" od początku. A media - przychylne PO - o tym milczały. PO+PSL chciały bezczelnie wepchać swoich ludzi do TK. PiS wykorzystało to - i dokonało znacznie gorszego zamachu na niezawisłość TK - ale to PO dała mu pretekst.
  Powtarzam: dla PiSu ideałem jest przedwojenna, pół-faszystowska II RP. Tam też Konstytucję "kwietniową" wprowadzono bezczelnie naginając regulamin Sejmu. I gdy słyszę jak WCzc.Kornel Morawiecki mówi: "nad prawem jest dobro narodu, i jeżeli prawo to dobro zaburza, to nie wolno uważać tego za coś, czego nie można naruszyć, zmienić". "Prawo, które nie służy narodowi, to jest bezprawie" - to to samo mówił dr Józef Goebbels.
  Oczywiście, że czlowiek dla wyższych racji może łamać prawo (jeśli gotów jest ponosić tego konsekwencje). Natomiast nie może tego robić państwo - bo wtedy obywatele nie sa pewni dnia ani godziny. W każdej chwili "dla dobra narodu" mogą zostać np. wywłaszczeni.
  Za chwilę rozpędzona machina PiSu ruszy pełną parą - i odczujemy to wszyscy. A ci, co nie glosowali na KORWiNa, mogą sobie teraz tylko pluć w brody.

  Już za miesiąc Boże Narodzenie. Proponujemy więc naszym sympatykom prezenty gwiazdkowe w postaci ciekawej książki, gdyż w  księgarni nowe lektury:  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
   
  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego:  
  – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii  oraz   Krótka historia człowieka
  Nowa książka Murraya N.Rothbarda -  Etyka Wolności
  Nowa książka George'a Gildera – Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego, informacyjna teoria pieniądza  
  Nima Sanandaji – Mit Skandynawii, czyli porażka polityki trzeciej drogi
  oraz O.Jacka Gniadka SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe
  Peter D.Shiff – Wielka depresja. Bankructwo Ameryki nadchodzi.  
  Dave Ramsey – Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie
  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią
  Artur Dmochowski – Afera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa
  Dinesh D'Souza – Wybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?
  George Gilder – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku.  
  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych  
  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa  
  Mark Skousen – Logika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii
  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku
  George Reisman – Ekologizm, trucizna XXI wieku
  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek
  Witold Szirin Michałowski – W matni Gazpromu
  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku
  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie
  Carl Menger - Zasady Ekonomii, ze wstępem Fryderyka von Hayek'a i Marka Skousena
  Thomas Aubrey - Koniec wielkiego mitu, czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych
  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej
  A także 5 moich książek w komplecie lub pojedynczo z autografem lub bez.  
   Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl
  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów
  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

 • 25-11-2015 00:12:00

  UWAGA! Zaczynamy Wielką Zbiórkę!

  Zgodnie z zapowiedzią  zaczynamy Wielką Zbiórkę Podpisów pod czterema projektami ustaw: o wycofaniu się z Konwencji Dublińskiej (chodzi o ograniczenie przyjmowania „uchodźców”) o przywróceniu kary śmierci, o poszerzeniu dostepu do broni i o zakazie finansowania partyj politycznych z budżetu.
  Zbieramy to razem – bo jak się zlapie sympatyka, to machnie od razu cztery podpisy i nie trzeba się potem cztery razy fatygować. Czysta oszczedność.
  W sprawie dostepu do broni szybka akcja jest wskazana, bo Komisja Europejska chce akurat wykorzystac ataki terrorystyczne by zaostrzyć (!!) dostęp do broni w Europie. Na ten temat wypowiadam się tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=xDZVgOR3hDw

  Oczywiście niektórzy mogą niektórych projektów nie popierać – trudno. Zobaczymy przy okazji, które mają największe poparcie.
  PiS obiecało, że wszystkie projekty obywatelskie dopuści do dyskusji w Sejmie i do komisji ustawodawczej. Liczymy, że dotrzyma obietnicy.
  Wzory kart do zbierania podpisow znajdą Państwo tu:
  ustawa_konwencja_dublinska.pdf
  ustawa_bron.pdf
  ustawa_finansowanie.pdf
  ustawa_kara_smierci.pdf
  Po ich wydrukowaniu (jakby coś nie działało – proszę wejść tu:
  http://www.partiakorwin.pl/zbiorka-podpisow-pod-projektami…/
  i zebraniu dziesięciu (można i sto i więcej, bardzo prosimy – a można i mniej) podpisów prosimy je przysłać na – adres:
  Biuro Poselskie Janusza Korwin-Mikkego
  ul. Piękna 3 lok. 8, 00-539 Warszawa
  Dodatkowa atrakcja: dziesięć osób, które nadeslały najwięcej podpisow (a także wylosowanych pięć z pozostałych) otrzyma w prezencie moje książki.
  Amunicję propagandową będę zamieszczal tu – oraz na swoich blogach i portalach
  Dziekuję za uwagę – proszę o ostry start! PiS działa BARDZO szybko – musimy mu dorównać!

 • 24-11-2015 16:08:00

  Dlaczego taka dysproporcja?

  Tak na oko śmierć 129 ludzi we Francji zajmuje nas 500 razy bardziej, niz śmierć 234 Rosjan w samolocie nad Synajem. Tak nawiasem: Rosjanie zachowywali się bardzo powściągliwie, czekali na wyniki prac komisji - i dopiero gdy ta ustaliła, że katastrofa była spowodowana przez bombę i przyznał sie do tego "Kalifat" - uderzyli zbrojnie. 

  Dlaczego tyle razy wiecej uwagi poświacamy zamachowi w Paryżu niz zamachowi nad Synajem? 

  Pierwsza odpowiedź - bo tu Europejczycy - a tam tylko Rosjanie. Śmierć stu Europejczyków warta jest tyle co śmierć tysiąca Rosjan, dziesięciu tysięcy Chińczyków czy stu tysięcy Murzynów. Zawsze bliższa ciału koszula...

  To nie tłumaczy jednak tak olbrzymiej dysproporcji. 

  Przyczyna jest inna: kamery. 

  W Paryżu była telewizja. Kamery pokazywały miejsca dokonywanych mordów, pokazywały ciala ofiar, pokazywały krew, robiły wywiady... A tam co? Można było co najwyżej pokazać kilka kawałków blachy rozrzuconych po pustyni - a i to trzeba by daleko polecieć... Można było ewentualnie zrobić wywiady z rodzinami ofiar - ale co to za atrakcja? 

  Gdyby jutro na Antarktydzie zalamal się lodowiec i utonęła cała załoga jakiejś stacji polarnej - w sumie nawet tysiąc ludzi - to doczekałoby się to co najwyżej drobnych wzmianek na trzeciej stronie gazet. Bo co mozna pokazać, skoro nikt się nie uratował? Co najwyżej zdjecia stacji sprzed dwoch lat... 

  Dzis ważne jest co, co pokażą w telewizji lub ewentualnie w Sieci. Co jest naprawdę - nie ma znaczenia. To znaczy ma - ale tylko jako kanwa do manipulacyj specjalistów od PR... 

  I tylko dlatego ten gang trzyma się w Europie i Amerece u wladzy. 

   

   

   

   

   

   

   

 • 24-11-2015 00:28:00

  Już za miesiąc Boże Narodzenie ....

   Proponujemy więc naszym sympatykom prezenty gwiazdkowe w postaci ciekawej książki, gdyż w księgarni nowe lektury: http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego:

  – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii oraz Krótka historia człowieka

  Nowa książka Murraya N.Rothbarda - Etyka Wolności

  Nowa książka George'a Gildera – Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego, informacyjna teoria pieniądza

  Nima Sanandaji – Mit Skandynawii, czyli porażka polityki trzeciej drogi

  oraz O.Jacka Gniadka SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Peter D.Shiff – Wielka depresja. Bankructwo Ameryki nadchodzi.

  Dave Ramsey – Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  George Gilder – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku.

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku

  George Reisman – Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Witold Szirin Michałowski – W matni Gazpromu

  Hans Herman Hoppe – Wielka Fikcja – Państwo w epoce schyłku

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Carl Menger - Zasady Ekonomii, ze wstępem Fryderyka von Hayek'a i Marka Skousena

  Thomas Aubrey - Koniec wielkiego mitu, czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  A także 5 moich książek w komplecie lub pojedynczo z autografem lub bez.

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194


   

 • 23-11-2015 04:58:00

  Będą zasiewać w ludziach panikę, budzić strach i przerażenie w opinii publicznej

  Ha! FB ostrzegał, że "coś poszło nie tak" - ale nie przypuszczałem, że zduplikuje wpis... Nie umiem usunąć obrazka...
  To przy okazji odpowiem p.Kamilowi Toczkce, który napisał: "Dzisiaj w Panoramie słyszałem, że podobno 80 % Włochów jest gotowa kosztem własnych praw pozwolić rządowi na zwiększenie bezpieczeństwa. Dla mnie to brzmi jak zniewolenie. Czytałem jakiś czas temu, że dążąc do nowego porządku świata, czyli totalnego zniewolenia, będą zasiewać w ludziach panikę, budzić strach i przerażenie w opinii publicznej - a później ogłoszą, że mają rozwiązania tylko ludzie będą musieli się poddać i przystać na ich pomysły. Inaczej mówiąc dać się zniewolić całkowicie. Bo mi to wygląda na coś takiego, to całe ISIS i ten syf, który się dzieje".
  To jest efekt d***kracji. Zawsze większość ludzi miała w nosie wolność - wolą być BEZPIECZNI - ale nigdy nie było tak, że ta Wiekszość tchórzy mogła swój system wartości narzucić tym, co się NIE boją. A tylko ci budują cywilizację.
  Polecam śp.Fryderyka Nietzschego lub śp.Izaaka Asimowa SF p/t "Koniec Wieczności".
  A są też tacy, którzy chcą ten trend wykorzystać, by narzucić swoje porządki. Dla mnie śp.Aldousa Huxleya SF "Nowy Wspaniały Świat" to wizja przerażająca - dla NICH to wzór do naśladowania!

 • 19-11-2015 20:46:00

  Przejrzystość procesów legislacyjnych w UE...

  Kol. Jarosław Iwaszkiewicz informuje: "Właśnie wchodzę do specjalnie zabezpieczonego pomieszczenia, gdzie będę miał ograniczony czasowo dostęp do niektórych protokołów z negocjacji TTIP. Bez żadnego asystenta, bez możliwości robienia zdjęć, tekst wyłącznie w języku angielskim. Możliwość zobaczenia protokołów ograniczona tylko dla MEP (Posłów do PE) po wcześniejszym podpisaniu klauzuli poufności, tylko w Brukseli, tylko po wcześniejszej rezerwacji. Tak wygląda przejrzystość procesów legislacyjnych w UE..."

 • 16-11-2015 21:25:00

  Banda rządząca myśli jak tu nakraść przez 4 lata i na koniec przypodobać się wyborcy

  Podczas spotkań mówiłem: Jeśli nie wrócimy do twardych zasad EUROPEJSKICH, to przyjadą Chińczycy i nas wykupią, albo przyjdą Arabowie i zrobią z nami porządek.

  Wtedy następuje chwila zdziwienia na twarzach wśród słuchaczy: "Ale co ma Arab do ZUSu?!".
  Otóż dobry polityk stara się przewidzieć co będzie za 10, 20 czy 30 lat. Tymczasem banda rządząca myśli jak tu nakraść przez 4 lata i na koniec przypodobać się wyborcy.

 • 15-11-2015 21:22:00

  Faszyzm w Unii Europejskiej rozwija się w najlepsze

  Przede wszystkim, oczywiście, w Niemczech – i w ojczyźnie Adolfa Hitlera, Austrii.
  Właśnie dowiadujemy się, że Niemczech osoby uznane winnymi podburzania przeciw tzw. uchodźcom będą płaciły grzywny do €5000 - lub spędzą 120 dni w więzieniu ( http://www.wykop.pl/…/za-podburzanie-przeciw-imigrantom-5…/… ).
  To, to drobiazg. W 2006 sąd w Wiedniu skazał p.Dawida Irwinga, poważnego brytyjskiego historyka, na trzy lata więzienia za wygłoszenie (być może błędnej – ale co z tego?) opinii o Holokauście – bo w faszystowskiej Unii Europejskiej nawet opinie naukowe podlegają, jak za Stalina, ocenie politycznej.
  W tym stanie rzeczy nie będę się już skarżył na tego reżymowego stupajkę, p.Marcina Schulza, który łupnął mi (na razie...) dwa razy po €3000 grzywny – a oprócz tego ukarał wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego 10-dniowym zakazem słuchania moich przemówień.
  ...Nadejdzie jednak dzień zapłaty
  Sędziami wówczas będziem my!

 • 10-11-2015 22:21:00

  Dzisiaj karmią nas marksistowską propagandą o walce ze ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI!

  Przez ostatnie 10 lat słyszeliśmy o OCIEPLENIU KLIMATU, a dzisiaj karmią nas marksistowską propagandą o walce ze ZMIANAMI KLIMATYCZNYMI!
  Niebawem będą walczyć z oziębieniem klimatu...
  Pewnie doczekamy się nakazu produkcji dwutlenku węgla, aby zatrzymać proces oziębiania planety...

  Socjaliści próbują kontrolować rynek i prawa nim rządzące.
  Tak samo zieloni (niedojrzali czerwoni) myślą, że są w stanie kontrolować prawa natury...

  Planeta od MILIONÓW lat podlega cyklom klimatycznym, zmianie biegunów magnetycznych, ruchom płyt kontynentalnych, a 90% gatunków flory i fauny jakie żyły na Ziemi wyginęły! Wina człowieka? Myślenie czerwonej bandy ma jedną zaletę. Ich ideologia jest tak absurdalna, że sami siebie unicestwiają.

  Jak to mówiła śp. lady Małgorzata Thatcherowa: „Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze”. Tak samo dwójka homosiów nie rozmnoży się (chociaż byłem uczestnikiem debaty, gdzie szanowna profesor była odmiennego zdania), a za dwa pokolenia nie będzie po takiej parze śladu i będą stanowić promil społeczeństwa.

  Nowy raport NASA potwierdza, że na biegunach nadal więcej przyrasta lodu niż ubywa.

  Był przekręt rzędu biliona euro (10% na łapówki) na limitach CO2. Teraz okazuje się, że jest za mało dwutlenku w atmosferze.

  http://www.nasa.gov/…/nasa-study-mass-gains-of-antarctic-ic…

 • 09-11-2015 18:47:00

  Przeżyjemy – jeśli nam pp.Macierewicz i Ziobro pozwolą

  Omówienie składu „Rządu” in spe p.Beaty Szydło
  Pierwszym v-premierem ma zostać p.prof.Piotr Gliński, z jakichś tajemniczych powodów ukochany WCzc.Jarosława Kaczyńskiego. Chwała Bogu, że przypadła Mu tylko kultura – choć wszyscy „zieloni” będą mogli teraz liczyć na dotacje. P.Mateusz Morawiecki ma odpowiadać za „rozwój” - pod czym podobno kryje się coś na kształt ministerstwa gospodarki. Obawiam się, że równie dobrze móglby to stanowisko objąć p.Ryszard Petru. Co ciekawe: ministrem rolnistwa został p.Krzysztof Jurgiel – z czego wynika, że rolnictwo nie będzie objęte planem rozwoju? P.Jarosław Gowin objął naukę i szkolnictwo wyższe – to jasny punkt w tym „Rządzie”. Antoni Macierewicz nie da sobie rady w MON choćby z jednego powodu: wojskowi nie będą Go słuchać; co jednak oznacza, że nie wykonają rozkazu zbombardowania Moskwy albo choćby Królewca... MSZ to p.Witold Waszczykowski – zasadniczy wrog „salonu”, który jednakże ostatnio wypowiedział się za... wspólną armią unijną i to w sojuszu z USA – a w ogóle to nie chce zmieniac obecnej polityki zagranicznej. Być może powiedzial to przed mianowaniem, dla zmyłki – w tym jakaś nadzieja. P.Zbigniew Ziobro uważa, że prawo to przeszkoda w sprawnym wykonywaniu władzy – więc drżyjcie przestępcy... ale i my wszyscy. MSWiA to p.Mariusz Błaszczak – można zakladać, że niczego szczególnie złego nie zrobi, człowiek umiarkowany. P.Paweł Szałamacha zmarnuje się trochę jako MinFin – ale to też jasny punkt. P.Konstanty Radziwiłł to socjalista w PiSowskim wydaniu. Nie wiem po co istnieje ministerka cyfryzacji – ale p.Anna Streżyńska to najjaśniejszy punkt w tym „Rządzie”; długo w nim nie wytrzyma. Infrastruktura i budownictwao – p.Andrzej Adamczyk – też są wyłączone z rozwoju, jak widać. P.Dawid Jackiewicz (od Skarbu) jest mi bliżej nieznany, p.Jan Szyszko – vide „Radziwiłł”; fachowiec. Gospodarka morska i żegluga to p.Marek Gróbarczyk, w miarę znany – natomiast MEN to nieznana mi p.Anna Zalewska. Energetyka – p.Krzysztof Tchórzewski – też poza rozwojem i to na szczęście bo p.Tchórzewski nie jest maniakiem wiatraków itp. anty-wynalazków. Po co istnieje minister sportu i turystyki (p.Witold Bańka) – nie mam pojęcia, natomiast „ministerka pracy i polityki społecznej” jest po to, by przeszkadzać nam w pracy; o ile znam p.Elżbietę Rafalską to nie będzie Ona w tym bardzo gorliwa, i chwała Bogu.
  W sumie: nic szczegolnie dobrego ten „Rząd” nie spłodzi – ale też niczego nie rozwali. Przeżyjemy – jeśli nam pp.Macierewicz i Ziobro pozwolą.

 • 05-11-2015 18:41:00

  Dość ciężkiej harówy na śmieciowej umowie

 • 01-11-2015 13:48:00

  Czy „powinniśmy” mieć więcej dzieci?

  Otóż samo postawienie takiego pytania w tej formie świadczy, że pytający przesiąkł lewacką ideologią, że to Władza (czy ktokolwiek) wie, jaka liczba dzieci jest najlepsza, „optymalna”. Jest to szczególnie zabawne (ale i groźne!), gdy słowa takie wypowiada osoba wierząca w Boga – a to przecież Bóg o tym decyduje, nie my! Dlatego właśnie „chrześcijańskich d***kratów” nazywam „komunistami z krzyżem w zębach”.

  Dzieci powinno być tyle, ile urodziłoby się w naturalnych warunkach. I to, co będę pisał dalej, to nie recepta, jak zwiększyć liczbę dzieci, tylko: jak usunąć ingerencję ludzka, która spowodowała, że dzieci rodzi się mniej, niż w warunkach naturalnych.

  Przyczyny są, z grubsza biorąc, dwie:

  1) Zniszczenie rodziny.

  Lewica świadomie i celowo niszczyła i niszczy rodzinę – bo to „siedlisko zacofania”. ICH zdaniem dzieci powinny się rodzić z próbówek, a przynajmniej jak najwcześniej po urodzeniu być zabierane do żłobków, przedszkoli, a matki zajęte „pracą zawodową”. Dziwne, gdy politycy z nazwy chrześcijańscy powtarzają te same mantry!!

  Nikt przy zdrowych zmysłach nie wsiądzie na statek, na którym władzę sprawuje dwóch równorzędnych kapitanów. Tymczasem Czerwoni na podróż takim statkiem skazują wszystkie dzieci. By rodzina mogła działać MUSI być przywrócone pojęcie „głowy rodziny”. I oczywiście musi to być ojciec.

  Dlaczego ojciec? Bo w 99% małżeństw mężczyzna jest wyższy, silniejszy i inteligentniejszy (nie mówię: „mądrzejszy!) od kobiety. Dlaczego? Bo każda kobieta chce mieć faceta, który jest od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy – nie tylko po to, by chwalić się nim przed koleżankami! Co właśnie świadczy o mądrości kobiet – bo mężczyźni często kierują się wyglądem nóg kobiety.

  Po drugie: rodzice muszą mieć przywrócona PEŁNIĘ władzy rodzicielskiej. PO CO mam mieć dziecko – skoro nie jest to MOJE dziecko?: Skoro jego właściciel, państwo, może mi je w każdej chwili zabrać (ostatnio odebrano dziecko matce, bo.. była za gruba; odebrano (i oddano do domu dziecka!) chłopca, bo matka prowadziła samochód pozwalając dziecku by wlazło na tylna półkę (matkę zresztą wsadzono do wiezienia!), można pójść siedzieć za danie dziecku klapsa! Nie można zdecydować, do jakiej szkoły idzie dziecko, nie można zdecydować, czy będzie szczepione, czy nie... Dlaczego niewolnik ma rodzić dziecko swojemu panu?!?

  Mężczyzna chce mieć rodzinę - po to, by być w niej PANEM, by mieć własne małe królestwo. Gdy w tej rodzinie nie jest on panem, tylko parobkiem – to PO CO ma ją zakładać??

  Powtarzam: musimy odtworzyć rodzinę, układ naturalny. Ingerencja władzy w rodzinę jest NIENATURALNA, i zwolennicy życia we środowisku naturalnym powinni mnie tu poprzeć. Przywrócić pojęcie głowy rodziny – i zlikwidować WSZELKĄ ingerencję w sprawy rodziny. Tak – w wyniku tego będzie więcej dzieci źle traktowanych – ale obecnie niszczone moralnie są WSZYSTKIE dzieci.

  Bo nie mają normalnej rodziny.

  I nie rodzą się miliony innych dzieci.

  2) Względy ekonomiczne.

  Nie jest prawdą, że dzieci się nie rodzą, bo rodziny nie mają pieniędzy ! To bzdura. Przez 4000 lat najwięcej dzieci rodziło się w stadłach biednych, a nie w bogatych!!

  Co się stało?

  Wprowadzono nienaturalny SYSTEM EMERYTALNY.

  We środowisku naturalnym bogaci odkładają sobie na starość. Biedni mają tylko proles, potomstwo („proletariusz” to ten, którego jedynym bogactwem są dzieci). I proletariusze produkowali je masowo, by ktoś ich na starość utrzymywał. O, nie – oni o tym świadomie nie myśleli – to był zakodowany kulturowo obyczaj. Selekcja naturalna: przeżywały geny rodzin, które tak postępowały...

  Rodzice musieli (A) mieć dzieci dużo; (B) dać im dobre wykształcenie, by dużo zarabiały; (C) dobrze je wychować, by nie zostawiły rodziców na łasce losu i (D) dobrze je traktować (by na starość się nie odgryzły).

  Rodzina była spojona niesłychanie silną więzią ekonomiczną.

  Obowiązkowy system emerytalny zniszczył tę więź. Rodzice nie mają pieniędzy na dzieci, na ich kształcenie – bo pieniądze idą na wysoką składkę emerytalną – i nie potrzebują dzieci na starość, bo będą mieli emeryturę!

  Jeśli więc Europa ma przetrwać – system obowiązkowych emerytur trzeba zlikwidować.

  ===

  Ktoś powie: systemu emerytalnego „nie da” się znieść – bo „opór społeczny”, bo przyzwyczajenie... Ktoś powie: rodziny nie da się przywrócić, bo zaprotestują feministki i  inni „postępowcy”. No, to trudno: to pozostaje tylko czekać, aż upadnie nasza cywilizacja i przyjdą muzułmanie. Nasze córki i wnuczki powędrują do haremów – i będą im rodziły dużo dzieci. Czyli: wróci normalność.

  Czy nie może wrócić do naszej cywilizacji?

  Twierdzę, że może. Zawsze jest tak, że wszyscy „wiedzą”, że czegoś nie da się zrobić – aż przychodzi taki, który tego nie wie – i on to właśnie robi. Więc ja nie wiem. Natomiast mam program. I jest to JEDYNY realny program. Lex Papia Poppaea i wszelkie późniejsze inne ustawy rzymskie mające sztucznie zwiększyć liczbę dzieci nie dawały wyniku. Natomiast w wyniku przyjęcia tego programu liczba dzieci zwiększy się do naturalnej. A czy to będzie liczba „optymalna”?

  Nie nam o tym decydować! NB. najprawdopodobniej w wyniku innej sztucznej ingerencji (medycyna!) liczba ta będzie sztucznie duża – ale proszę się nie martwić: przyjdzie jakaś epidemia i normalność przywróci. Środowisko jest homeostatem – który działał choć człowiek jeszcze kamienia nie rozłupał...

  Czy ten program pozwoli nam przetrwać?

  Sądzę, że tak. Gwarancji nie daję: nawet w naturalnych warunkach cywilizacje czasem upadają.

  Jednak warto spróbować. Bo innego NIE MA.  

 • 01-11-2015 08:00:00

  Imigrant pasożytujący na Duńczykach budzi oburzenie

  Dania chce zmniejszyć zasiłki dla "uchodźców" - by ich zniechęcić do przyjazdu:
  http://www.fronda.pl/a/dania-przeciw-brukseli-uchodzcy-niem…
  Ale skoro ktoś tak dba o to, by nie mieć niewłaściwych przybyszów, to chyba jeszcze ważniejsze, by nie mieć w kraju niewłaściwych Duńczyków! Trzeba więc zmniejszyć, a najlepiej zlikwidować, wszystkie zasiłki WSZYSTKIM, nie tylko przybyszom!
  To jest o wiele ważniejsze. Imigrant pasożytujący na Duńczykach budzi oburzenie - co jest w pewnym sensie korzystne. Duńczyk pasożytujący na Duńczykach takiego oburzenia nie budzi - a powinien!!
  Gdy czytam wypowiedzi rozmaitych komunistów z krzyżem w zębach, że zasiłki się ludziom "należą" - to nie wiem, czy nie wolę tow.Zandberga czy tow.Elsnera. Przynajmniej nie fałszują nauki chrześcijańskiej. Bo "nauka społeczna Kościoła" tym się różni od "nauki Kościoła", czym "demokracja socjalistyczna" od "demokracji", "sprawiedliwość społeczna" od "sprawiedliwości", a krzesło elektryczne od krzesła!