Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4883 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-08-2015 09:58:00

  Kukiz'15 dogorywa

  Ruch Kukiz'15 dogorywa w podrygach. Właśnie nasza działaczka otrzymała mail od „ko-ordynatora” RK'15: „Jak zbierzesz dla nas 5000 podpisów, to zrobimy Cię jedynką...” 
  Przypominam, że gdy trzy miesiące temu przepowiedziałem, że 1 września RK'15 będzie poniżej 6% to się ze mnie – jak zwykle – śmiano. Gdy zamieściłem link do blogu Matki-Kurki (http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego… ) - to poleciały hejty, że zwalczam jedynego poważnego anty-systemowca. Tomoże przeczytajcie to Państwo jeszcze raz. 
  Ja pytam: jak się czują ci, co jeszcze dwa miesiące temu błagali wręcz, byśmy „poszli z Kukizem”? 
  Wśród narodowców też otrzeźwienie. P.Marian Kowalski (wielki szacunek!) pierwszy się otrząsnął i zrezygnował z zaszczytu bycia na listach Ruchu Kukiza-Liroya. ( http://www.dlapolski.pl/kowalski-juz-nie-chce-sojuszu-z-kuk… )Wyrzucono Go z v-prezesury RN. ONRy same wystąpiły. 
  Tak przy okazji: przeczytałem deklarację ONRu – że jest za cywilizacją łacińską. Otóż cywilizacja łacińska nie opierała się o państwa narodowe! Narodowiec z Prawicy wie, że Naród jest znacznie ważniejszy, niż państwo! 
  I nie miesza tych dwóch pojęć. Dbamy o dobro Polski. Polska jest wartością trwałą. Polskę, naszą Ojczyznę, kochamy. A II RP, PRL, III RP... to tylko narzędzia. Pancerz raka i jego szczypce są ważne – ale nie wolno pozwolić im zanadto rosnąc kosztem raka; bo liczy się dobro raka, a nie jego szczypiec. 
  I proszę pamiętać: gdy jakiś Pol-pot przychodzi by wyzwolić swój kraj spod „jarzma kolonialistów francuskich” - to trzeba starać się zachować to „jarzmo”. Liczy się dobro narodu – a nie dobro „narodowego” państwa!
   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 29-08-2015 10:37:00

  Zbiórka podpisów - bardzo pilne..

  Już pięć Okręgów jest na finiszu zbiórki podpisów - jeden (brawo Siedlce!) minął linię mety. Są jednak Okręgi wręcz tragicznie opóźnione. Prośba o pomoc http://korwin-mikke.pl/…/wyborcze_tematy__pelna_wersja_/2699
  Co do kooperacji z narodowcami: nie uchylamy się, skądże! Przeciwnie: zapraszamy. Np. z n-rem 1 w Koninie startuje p.Przemysław Piasta. Oczywiście: mowa o narodowcach typu Stronnictwo Narodowe - a nie o narodowych (tfu!) socjalistach! 
  Jak każda partia prawicowa jesteśmy narodowcami - w tym sensie, że naród uważamy za coś ważniejszego od państwa. Tym samym zamiast o "państwie narodowym" musielibyśmy mówić o "narodzie państwowym" - a właśnie upaństwowienia narodu nie chcemy. Naród to żywa tkanka, ujęcie w biurokratyczne ramy szkodzi rozwojowi narodu. Owszem: dobre państwo to miecz w ręku narodu - ale, na litość Boską: to rycerz ma kierować mieczem (a nie na odwrót). 
  Statolatria (uwielbienie państwa) bardzo szkodzi idei narodowej!

   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 28-08-2015 13:52:00

  APEL

  Apel video: https://www.youtube.com/watch?v=8PL3Fa9NkfI
  Proszę Państwa: referendum nas nie interesuje – ale wybory nadciągają. Powtarzam trzy prośby: (1) Zbiórka podpisów (2) Zasilenie naszego konta (3) Ostateczny wybór haseł wyborczych. Szczegóły tu: http://korwin-mikke.pl/…/wyborcze_tematy__pelna_wersja_/2699

   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
   
 • 25-08-2015 11:05:00

  Wyborcze tematy - pełna wersja

  Proszę Państwa: referendum nas nie interesuje – ale wybory nadciagają. Powtarzam trzy prośby:

  I . Zbiórka podpisów. Kochani! Zamiast ekscytowania się tym, że konkurenci rozpadają się i/lub nie zbiorą podpisów - zbierzmy je sami. Jako pierwsi. By stać się jądrem krystalizacji Prawicy w Polsce.

  Bardzo proszę o przyłożenie się do tej zbiórki. 3/4 naszych sympatyków jest na wakacjach - albo śpi. A czas ucieka...

  Lista regionalnych koordynatorów zbiórki podpisów: 

  oraz wzory kart do pobrania: 

  Prosimy wszystkich członków i sympatyków o pomoc przy zbiórce podpisów. Zbierzcie przynajmniej 10 podpisów od rodziny, znajomych czy sąsiadów. Skontaktujcie się z najbliższymi strukturami partii lub wyślijcie bezpośrednio na adres:

  Biuro Poselskie Janusza Korwin-Mikkego, ul. Piękna 3 lok. 8, 00-539 Warszawa

  III, proszę Państwa: mamy wreszcie konto (w Alior Banku):

  92 2490 0005 0000 4530 8604 6544

  Ponieważ już mamy wydatki, a konto wyborcze musi być zasilane z konta Partii - bardzo prosimy o pomyślenie o nas....

  Przypominam, że wpłaty na rzecz partii należy tytułować zgodnie z następującym wzorem:

  1) Wpłaty na kampanię centralną: „Darowizna na kampanię wyborczą, darczyńca: (imię i nazwisko darczyńcy), PESEL (nr PESEL), zam. (adres zamieszkania na terenie RP)”,

  Przykład prawidłowo zatytułowanego przelewu:

  „Darowizna na kampanię wyborczą, darczyńca: Jan Kowalski, PESEL 85051512345, zam. Al. Jana Pawła II, 00 – 000 Warszawa”.

  W razie, gdy tytuł wpłaty jest za długi, jego elementy składowe można skrócić, jeśli nie uniemożliwi to odczytania danych istotnych (w szczególności skrócić można nazwy ulic i miast).  

   

  IIIOstatnia już prośba – o ostateczny wybór najchwytliwszych haseł wyborczych. Zgodnie z Państwa (wyraźnymi!) preferencjami i wskazówkami wyselekcjonowałem 9 najważniejszych (t.j. wyborczo najbardziej chwytliwych...) problemów, które będziemy mogli rozwiązać po dojściu do władzy. Proszę raz jeszcze wskazać TRZY najważniejsze, wysyłając pusty mail, w temacie podając wybrane numery (np. 21, 24 27 - poza liczbami reszta nieistotna!) - na adres: partiakorwin.program@gmail.com

  21. LPD – Likwidacja Podatków Pochodowych (oraz od kupna-sprzedaży)

  Skutki: spadek cen, praktyczna likwidacja bezrobocia, zahamowanie emigracji, powrót większości emigrantów. 
  22. Wprowadzenie do Konstytucji zasady: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”
  Skutki: ludzie poczują się odpowiedzialni za swój los, znikną absurdalne zakazy np. palenia marijuany czy przymus ubezpieczeń. 
  23. Radykalna redukcja biurokracji (zmniejszenie liczby urzędów i zakresu ich działalności) Deregulacja wszelkich zawodów (poza np. notariatem)
  Skutki: więcej wolnej konkurencji na rynku, uwolnienie inicjatywy obywateli – i gwałtowny rozwój gospodarki.
  24 Zniesienie przymusu ubezpieczeń.
  Skutek: zasilenie gospodarki dużymi pieniędzmi, zdecydowana ulga dla przedsiębiorstw. Uwaga: w okresie przejściowym, po wyczerpaniu pieniędzy z prywatyzacji, może być konieczne wprowadzenie podatku w wysokości ok. połowy obecnej składki. 
  25. Obniżka VAT i akcyzy do granic dopuszczonych przez UE
  Skutki: dalszy spadek cen; uwaga: VAT i akcyza muszą być regulowane elastycznie, w miarę wzrostu gospodarczego wytworzonego wskutek likwidacji podatków dochodowych. W okresie przejściowym po zniesieniu podatków dochodowych dla podtrzymania systemu emerytalnego może być konieczna nawet lekka podwyżka VAT!
  26.Dystansowanie się od większości zaleceń Unii Europejskiej – zaczynając od takich idiotyzmów,, jak propaganda „gender” itp. Ustalenie, że Polska wchodzi do strefy €uro w roku 2222
  Skutek: usunięcie euro-nonsensów; likwidacja obaw, że ktoś wprowadzi €uro w najbliższym czasie, co powoduje niepewność na rynku finansowym
  27. Przywrócenie kary śmierci
  Skutki: spadek liczby morderstw, znika problem morderców wypuszczanych (jak Trynkiewicz) na wolność. 
  28. Przywrócenie wieku emerytalnego, odszkodowania dla obrabowanych przez PO-PSL. Postawienie przed sądem tych, którzy obrabowali kandydatów na emerytów.
  Skutki: przywrócenie wiary w to, że w Polsce obowiązuje sprawiedliwość, umowy są dotrzymywane. 
  29.Żadnych zasiłków socjalnych, żadnych obozów dla immigrantów – nawet, gdyby pieniądze na to dawała Unia!

  Skutek: Radykalnie zmniejszy się liczba imigrantów - a ci, co przyjadą, będą musieli jak w USA w XIX wieku, uczciwie pracować, zamiast zbijać bąki na zasiłkach i rozrabiać na ulicach!

  (Rys. ŚWIATOWE FORUM GOSPODARCZE.
   PROBLEMY EKONOMICZNE.
  "Cóż - ma Pan zapewne wiele doświadczeń na temat "elastycznego dynamizmu", którymi może się Pan z nami podzielić")
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 22-08-2015 05:12:00

  Spóźniona refleksja

  Z opóźnieniem przeczytałem przypadkiem relację z pogrzebu śp.Jana Kulczyka:

  http://www.polskatimes.pl/artykul/4990106,pogrzeb-jana-kulczyka-znani-pozegnali-milionera-zdjecia,id,t.html

  a w niej: "Na cmentarzu przy ul. Nowina można dostrzec można było prezydentów byłych prezydentów Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego z żoną Jolantą, byłych premierów Leszka Millera i Waldemara Pawlaka, kompozytora profesora Krzysztofa Pendereckiego z żoną Elżbietą, tenisistę i biznesmena Wojciecha Fibaka, a także przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce z prezesem Żydowskiego Instytutu Historycznego Piotrem Wiślickim. (...) 
  Nikt nie przemawiał. Grób pokryły wieńce i wiązanki. Zgodnie z obyczajem przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Poznaniu Alicja Kobus położyła kamień. Zapaliła też świeczkę" 

  i nic nie rozumiem. 

  Cmentarz na Jeżycach jest chrześcijański. Zgodnie z jakim obyczajem p.Kobus kładła tam kamień? Bo z kolei zgodnie z obyczajem żydowskim nad grobem musi ktoś wygłosić mowę pochwalną pod adresem nieboszczyka? Ale przecież Kulczyk był katolikiem? 

  A zestaw celebrytów jest BAAAARDZO charakterystyczny! 
   

 • 20-08-2015 20:12:00

  Nieoczekiwana śmierć Bartosza Jaranowskiego z Włocławka

  Dopirero teraz doszła do mnie ta wiadomość. Przyczyny Jego smierci sa nieznane....

  We Włocławku 20.08.2015 r.  o godz 13,30 w Klasztorze odbyła się msza żałobna za Bartosza Jaranowskiego , chłopca który jest z Panem na zdjęciu, cały Włocławek jest z w szoku i żałobie. Wierzył w Pana jak większość młodych ludzi.
  Odszedł nas, po zaginięciu szukali go wszyscy : rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki, młodzi ludzie zjednoczyli się i przeszukiwali lasy, jeziora i miasto plus okolice. Młodzi pokazali klasę , że w sytuacjach wymagających mobilizacji  i jedności byli lepsi od organów poszukiwawczych {policja i agencja detektywistyczna}  byli zwarci i zdeterminowani.
  Bartosz był Panem zafascynowany. Zdjęciem z Panem chwalił się wszystkim i jest to również jego zdjęcie przewodnie na facebook.
  Jutro go pożegnamy , śmierć jego jest wielką tajemnicą choć policja wszystko uprościła i wszelkiego rodzaju trudy i wnikliwość w  poszukiwania przypisała sobie. 

  Jeśli Pan by ... nie wiem jak to napisać ...Napiszę prosto: Bartek bardzo Pana sobie cenił i obecność w tej ostatniej drodze była by dla niego wyróżnieniem . Miał tylko 19 lat.

  To był naprawdę bardzo energiczny chłopak. Bardzo, bardzo będzie Go nam brakować...

 • 19-08-2015 05:11:00

  Program Wyborczy

  Długo broniłem się przed publikacją programu, gdyż uważam, że najlepszy jest program typu („Bić qr*y i zlodziei!” - jak Piłsudski...); każdy konkretny punkt programu partii powoduje utratę zwolenników – bo każdy komuś się nie spodoba. Jednak naciski z wewnątrz i zewnątrz spowodowały, że się poddałem. I proszę o pomoc.

  Z Programu KORWiNy wyjąłem 17 ważnych punktów. Z tego potrzebujemy 9.

  17 wybranych punktów jest poniżej. Proszę ocenić , które najbardziej spodobają się PT.Wyborcom. Proszę następnie wysłać pusty e-mail na adres

  partiakorwin.program@gmail.com

  podając w temacie trzy NUMERY wybranych punktów programu – np. 5 , 7, 11.

  Z dziewięciu będziemy wybierali punkty do bieżącej propagandy.

  Proszę: do wyboru, do koloru! 

  1. Wprowadzenie do Konstytucji zasady: „Chcącemu nie dzieje się krzywda

  Skutki: ludzie poczują się odpowiedzialni za swój los, znikną absurdalne zakazy np. palenia marijuany czy przymus ubezpieczeń.

  2. Dystansowanie się od większości zaleceń Unii Europejskiej – zaczynając od takich idiotyzmów,, jak propaganda „gender” itp. Ustalenie, że Polska wchodzi do strefy €uro w roku 2222

  Skutek: usunięcie euro-nonsensów; likwidacja obaw, że ktoś wprowadzi €uro w najbliższym czasie, co powoduje niepewność na rynku finansowym

  3. Racjonalizacja ustawodawstwa: 11 osób w Radzie Stanu, 32 w Senacie; natomiast Posłowie (120) na Sejm normalnie pracują i spotykają się raz do roku by podnieść lub obniżyć podatki

  Skutki: znacznie wyższy poziom ustawodawstwa; zmniejszenie liczby ustaw, podatki uchwalają posłowie cały czas żyjący wśród ludzi z pracy swoich rąk – a więc wiedzący, ile podatków można nałożyć.

  4. Wprowadzenie Rządu (sześć ministerstw plus Premier) na miejsce „Rady Ministrów”.

  Skutki: zmniejszenie biurokracji; rozdział władzy ustawodawczej od wykonawczej (obecnie „Rada Ministrów” zajmuje się projektowaniem ustaw, a nie ich wykonywaniem!! Tę funkcję przejęłaby Rada Stanu)

  5. Radykalna redukcja biurokracji (zmniejszenie liczby urzędów i zakresu ich działalności) Deregulacja wszelkich zawodów (poza np. notariatem)

  Skutki: więcej wolnej konkurencji na rynku, uwolnienie inicjatywy obywateli – i gwałtowny rozwój gospodarki.

  6. Losowanie sędziów, ich anonimowość, „roczki sądowe” (sesje wyjazdowe), video-zapis każdej rozprawy. Sądy „kapturowe” dla sędziów

  Skutki: sędziowie nie sądzący w swojej miejscowości będą o wiele trudniejsi do skorumpowania. Usuwanie z sądownictwa skorumpowanych sędziów.

  7. Przywrócenie kary śmierci

  Skutki: spadek liczby morderstw, znika problem morderców wypuszczanych (jak Trynkiewicz) na wolność.

  8. Wprowadzenie prywatnej prokuratury jako konkurencji dla nieudolnej państwowej

  Skutki: zasadnicza poprawa ścigania przestępstw.

  9. Zniesienie przymusu ubezpieczeń.

  Skutek: zasilenie gospodarki dużymi pieniędzmi, zdecydowana ulga dla przedsiębiorstw. Uwaga: w okresie przejściowym, po wyczerpaniu pieniędzy z prywatyzacji, może być konieczne wprowadzenie podatku w wysokości ok. połowy obecnej składki.

  10 Przywrócenie wieku emerytalnego, odszkodowania dla obrabowanych przez PO-PSL. Postawienie przed sądem tych, którzy obrabowali kandydatów na emerytów.

  Skutki: przywrócenie wiary w to, że w Polsce obowiązuje sprawiedliwość, umowy są dotrzymywane.

  11. Usuniecie państwa z gospodarki.

  Skutek: państwo przestanie faworyzować swoje firmy kosztem innych.

  12. Likwidacja państwowego szkolnictwa (w okresie przejściowym: „bon oświatowy”). Przywrócenie zasady, że o dzieciach decydują rodzice, a nie urzędnicy. 

  Skutek: Szkoły uwolnione od gigantycznej biurokracji, staną się znacznie tańsze. Co więcej: będą uczyć tego, co chcą rodzice

  13. Likwidacja państwowego lecznictwa.

  Skutki: ogromne oszczędności. Kto chce będzie mógł się prywatnie ubezpieczyć – firmy oferują znacznie lepsza opiekę o sto złotych taniej, niż wynosi obecna składka na „służbę zdrowia”.

  14. Prywatyzacja firm państwowych

  Skutki: wzrost o 40% wydajności tych firm. Sumy z ich sprzedaży w całości zasilą Fundusz Emerytalny

  15. LPD – Likwidacja Podatków Pochodowych (oraz od kupna-sprzedaży)

  Skutki: spadek cen, praktyczna likwidacja bezrobocia

  16. Obniżka VAT i akcyzy do granic dopuszczonych przez UE

  Skutki: dalszy spadek cen; uwaga: VAT i akcyza muszą być regulowane elastycznie, w miarę wzrostu gospodarczego wytworzonego wskutek likwidacji podatków dochodowych. W okresie przejściowym po zniesieniu podatków dochodowych dla podtrzymania systemu emerytalnego może być konieczna nawet lekka podwyżka VAT!

  17. Likwidacja wszelkich ulg i zwolnień podatkowych. Zakaz dla samorządów udzielania jakichkolwiek przywilejów dla inwestorów.

  Skutek: wielkie koncerny przestaną mieć przewagę nad mniejszymi i rodzimymi firmami.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 16-08-2015 15:34:00

  Rocznica jednej z najważniejszych bitew

  Jak wszyscy ludzie nie ogłupieni reżymową propagandą  wiedzą, autorem planu Bitwy Warszawskiej był śp.gen.Tadeusz Rozwadowski. Tu oryginał najważniejszego w historii polskiej wojskowości Rozkazu  № 10.000:

  Jak widać śp.Józef Piłsudski, Naczelny Wódz, został o tym planie "poinformowany" - podobnia jak śp.gen.Maksym Weygand. Zaraz po podpisaniu tego rozkazu, sprzecznego z forsowanym przez Niego, Piłsudski złożył rezygnację na ręce śp.Wincentego Witosa, premiera, oświadczył Mu, ze wojna jest przegrana - i wyjechał pożegnać się z przebywającą na Podgórzu śp.Aleksandrą Szczerbińską.  Podobno przeżył załamanie nerwowe: 

  http://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-marszalek-pilsudski-czy-general-rozwadowski-kto-pokonal-bols,nId,1486514

  Czemu trudno się dziwić - biorąc pod uwagę, że sam tę wojnę rozpętał więc mógł czuć się za nią odpowiedzialny.

  Doszło jednak do rzeczy rzadko spotykanej: nawet uroczysty rozkaz motywacyjny musiał za Niego  wydać gen.Rozwadowski: 

  Piłsudski wrócił na pole bitwy gdy - według Jego własnych "Pamietników": "Nad Wieprzem cichły juz działa". Zresztą tak naprawdę Piłsudski dowodził tylko jedną operacją: napadem na pociąg pocztowy, pod Bezdanami, w 1908 roku.  Z tego to powodu śp.ks.Adam Sapieha, biskup krakowski, nazywał Go "Czerwonym bandytą spod Bezdan" i próbował zapobiec pochowaniu Go na Wawelu (uzasadniał to też dodatkowo Jego konwersją na luteranizm). Potem trumnę kazał przenieść: 

  http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-23-czerwca-1937-r-konflikt-o-miejsce-pochowku-marszalka-pils,nId,1446100

  Propaganda lewicowa wyłazi ze skóry by zamazać prawdę o tej Bitwie. 

  Tu: https://www.facebook.com/notes/822061611152258/  dość obiektywny artykuł o śp.gen.Tadeuszu Jordanie Rozwadowskim.

  Tu moja wypowiedź na wczorajszych uroczystościach na polach Bitwy Warszawskiej pod Ossowem:

   https://www.youtube.com/watch?v=hseyWG8pB9Q&feature=youtu.be

 • 13-08-2015 15:59:00

  Obowiązkowe ubezpieczenie to łamanie praw człowieka

  "– Demokracja ma swoje granice. Jedną z nich jest wolność jednostki. Jeśli ja nie chcę być ubezpieczony w ZUS, nikt nie ma prawa kwestionować tej decyzji – wyłuszcza Wojciech, architekt prowadzący firmę na wschodzie Polski. Uważa, że obowiązkowe ubezpieczenie to łamanie praw człowieka. – I lewacki punkt widzenia: nie mam prawa do niebycia w szponach państwa. W zamian dostaję śmieszne „prawa” do opieki medycznej, za którą, jeśli potrzebuję, i tak muszę prywatnie zapłacić. To rozbój w biały dzień – kończy.

  Ubezpieczenie? – To zwyczajny podatek – przekonuje Krzysztof Woźniak, autor Analogowego Vloga na kanale Wideoprezentacje, podejmujący tematy ekonomiczne i społeczne. Bo czymże jest podatek: obowiązkową daniną, której płatnik niczego nie może żądać w zamian. I z ZUS jest tak samo. – Niech pani idzie do lekarza i zażąda, żeby panią przyjął. Natychmiast, bo nigdy pani się nie spóźniła ze składkami. Gość umrze ze śmiechu – ironizuje vloger. I wywodzi dalej, że ze skarbówką sprawa jest jasna: zarabiasz, płacisz od tego ustalony procent. Nie zarabiasz, nie płacisz. Koniec. W przypadku składek zusowskich nikt cię nie pyta, czy masz na koncie choćby pięć złotych. Teoretycznie można zawiesić działalność, ale trzeba by z góry wiedzieć, że w danym miesiącu biznes nie wyjdzie. I nie oszukujmy się, że płaci się z dołu, za miniony miesiąc. Każdy, kto prowadził kiedyś jakąś firmę, wie (pod warunkiem że nie jest to Google czy Coca-Cola), że z płynnością finansową bywa różnie. Mało kto jest w stanie odłożyć tyle kasy, żeby móc regulować składki także w ten czas, kiedy przyjdzie bieda."

 • 11-08-2015 11:37:00

  Dziękuję wszystkim za obecność na spotkaniach

  oraz za pomoc w ich organizacji. Tutaj podsumowanie akcji "Wakacje z KORWiN-em" w formie nagrania:https://www.facebook.com/marcin.osadowski/videos/876711725754603/

  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 06-08-2015 12:41:00

  Na spotkaniach (najlepsze są te o 21.30!) tłumy, do 3000 osób

  Dziś 17.30 Hel, 19.30 Jurata 21.30 Jastarnia. Na spotkaniach (najlepsze są te o 21.30!) tłumy, do 3000 osób, entuzjazm. Przepraszam - mam mało czasu na wpisy - proszę wybaczyć, poprawię się za niebawem.
  Okazuje się, że Prawy Sektor potrafi na wiecu w Kijowie zgromadzić prawie tyle samo ludzi, ile my - np. w Krakowie. To bardzo dla nas niebezpieczne!

 • 04-08-2015 11:57:00

  Chyba jednak humoreska

  Były premier Ukrainy, p.Mikołaj Azarow, ścigany zresztą listem gończym za „nadużycie władzy” (co jest wątpliwe) i „przywłaszczenie sobie mienia państwowego” (co jest nad wyraz prawdopodobne...), wraz z trzema b.poslami do sejmu, pp.Olegiem Carjowem, Igorem Markowem i Włodzimierzem Olijnykiem, założyli „Komitet Ocelenia Ukrainy”. Założyli go w Moskwie - w słynnym hotelu „Ukraina”, rzecz jasna.

  Zakładanie takich komitetów to stara ukrainska tradycja. Z uwagi na napietą sytuację w Kijowie wywołało to jednak histeryczną reakcję obecnego reżymu. P.Irena Friz, poslanka do sejmu, napisała: „„Stworzenie alternatywnych organów władzy na terytorium kraju-okupanta ma znamiona czynu kryminalnego”. Nie sądzę: każdemu wolno ogłosić, że zakłada „Komitet Ocalenia Galaktyki” - pod warunkiem, że ów komitet nie zaczyna gasić gwiazd. A gdyby p.Azarow zrobił to w Liechtensteinie, to byłby, zdaniem p.Friz, w porządku? 

  P.Friz nie zdaje sobie chyba sprawy, że tak pisząc uznaje ten niepoważny "Komitet" za "alternatywny organ władzy"! 

  P.Friz trafiła zresztą kulą w płot pisząc: „„Rosja planuje przewrót państwowy na Ukrainie i oddanie kraju w ręce byłych polityków-kolaboratnów zależnych od dyktatora-uciekiniera”. Tymczasem ów. „Komitet” chce "dyktatora-uciekiniera", czyli p.Wiktora Janukowycza - wsadzić do kryminału (zrewszta razem z JE Piotrem Poroszenką!), a rzecznik przez.Putina, p.Dymitr Pieskow, oświadczył TASSowi, że „Kreml nie ma związku z tą inicjatywą i nie popiera kandydata forsowanego przez Komitet”. („Komitet” chce by prezydentem Ukrainy został p.Włodzimierz Olijnyk).

  Moim zdaniem jedyną rozsądną reakcją jest wyśmiać tę inicjatywę. A swoją drogą robienie takiej hecy teraz, gdy Ukraina z trudem wychodzi na prostą, bardzo źle świadczy o tych czterech politykach. Bo jakby JE Włodzimierzowi Putinowi zachciało się to-to poprzeć... 

  Na szczęście p.Putin jest politykiem odpowiedzialnym i w niepoważnych imprezach nie macza palców. Miejmy nadzieję...

  http://m.newsweek.pl/byly-premier-ukrainy-mykola-azarow-tworzy-w-moskwie-ukrainski-rzad-na-wygnaniu-,artykuly,368031,1.html

 • 02-08-2015 04:40:00

  Jeszcze o Powstaniu

  Motto:

  „Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący - powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. (...) Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych”

  Winston L.S.Churchill - o Polakach

  Jak pisałem przed rokiem, zjawisko „racjonalizacji” jest doskonale znane i opisane. Gdy człowiek zrobi głupotę stara się przekonać siebie i innych, że to nie była głupota, tylko działanie racjonalne; ba: konieczne!

  Ponieważ wywołanie Powstania było mega-głupotą, pęd do racjonalizacji tej decyzji też jest potężny.

  Wybrałem przykład pierwszy z góry komentarzy – ale bardzo charakterystyczny. Każde jego zdanie jest błędem!

  P.Maciej Cholewiński: (1) Wielu wiarygodnych historyków twierdzi, że Stalin zdecydowałby o włączeniu Polski do ZSRR, gdyby nie zobaczył jak Polacy są w stanie walczyć o niepodległość przy okazji powstania. (2) Kretynizmem jest co roku podważanie sensu powstania. (3) Nie mamy prawa oceniać tej decyzji siedząc sobie w wygodnych fotelach przed laptopikiem. (4) Wtedy każda walka miała sens.

  Odpowiadam:

  Ad 1) Stalin nie był romantykiem, lecz wyrachowanym politykiem pytającym: „A ile dywizji ma rzymski papież?”. Po upadku powstania, do którego nawoływał, odnotował niewątpliwie: „Polacy mają o 20.000 mniej ludzi zdolnych walczyć – i nadłamanego ducha bojowego”. Byłby to powód, by Polskę właśnie zająć! Jednak z uwagi na opór aliantów wcielił do ZSRS tylko te kraje, które zajął był w 1940 roku: Estonię, Litwę, Łotwę, Mołdowę i wschodnie regiony II RP. Dlaczego, panie Cholewiński, nie zajął Słowacji, Moraw i Czech – które niczego specjalnego nie pokazały?

  Jeśli jakiś historyk twierdzi to, co pisze p.Cholewiński, to nie jest wiarygodny.

  Ad 2) Nie, nie jest kretynizmem. Jak pisał śp.Józef Szujski:: „Fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki”. Jeśli nie chcemy, by Polacy znów popełnili kolejny kretynizm i wiecznie „powtarzali zastarzałe błędy” - musimy wyplenić z umysłów polskiej elity mity o powstaniu „styczniowym” i „warszawskim”.

  Nie mogę się powstrzymać by nie zacytować tu śpiewanego przez śp.Przemysława Gintrowskiego songu p.Jerzego Czecha – gdzie do śp.margrabiego Wielopolskiego skierowane są słowa:

  „Po co w twarze logiką nam chlustasz?

  Nie czytaliśmy Hegla, Jaśnie Panie!

  Dla nas Szopen, groch i kapusta

  I - od czasu do czasu - powstanie (...)

  ___Tyle pracy, panie hrabio, i na nic.

  ___Nadaremna ta branka w rekruty

  ___Będzie to, co ma być - my zwyczajni:

  ___Bój bez broni, katorga i knuty

  Pan narodu, margrabio, nie zmienisz

  Tu rozsądku rzadko się używa

  A jedyne, co naprawdę umiemy

  To najpiękniej na świecie przegrywać.

  ( https://www.youtube.com/watch?v=DbNWXiP78rQ )

  Bo najwyższa pora byśmy zaczęli wygrywać! A jeśli bokser ma zacząć wygrywać – to nie można go chwalić za sposób w jaki się bił w przegranych walkach!

  Ad 3) A jak mamy ją oceniać??!!? Sąd wojenny  ocenia i wyrokuje zazwyczaj siedząc w wygodnych fotelach. To, że decyzja o Powstaniu podjęta była w warunkach skrajnego napięcia nie jest wymówką: wszystkie ważne decyzje na wojnie podejmowane są w takich warunkach! I są potem oceniane. Szarża Lekkiej Brygady była wspaniała – ale dowódcy pod sąd wojenny trafili, choć zginęło tylko 110 huzarów, lansjerów i dragonów!

  Jest rzeczą zdu-mie-wa-ją-cą, że ludzie krzyczący, iż np. politycy PO „powinni odpowiadać przed sądem za swoje postępki” - jednocześnie nie chcą osądzić śp.gen.Tadeusza Komorowskiego (ps.”Bór”)!!

  Ad (4) To zdanie pozostawiam bez komentarza.  

 • 01-08-2015 17:10:00

  Ojczyzna jest świętością, za którą warto oddać życie

  JE Ewa Kopacz powiedziała, że „determinacja powstańców jest do dziś wzorem patriotycznej postawy. Dzisiaj uczmy młodych obywateli naszego kraju, że Ojczyzna jest świętością. Powstańcy pokazali, że jest świętością, za którą warto oddać życie.” I to jest prawda. Dlatego czcimy pamięć tych bohaterów.
  P.Premierka powiedziała jednak też: „Oddajemy hołd powstańcom, ponieważ wiemy, że nasze pokolenie nie doczekałoby wolności, gdyby nie cena, jaką zapłacili” - i to jest kompletny kretynizm.
  Ludzie, którzy podjęli decyzję o wszczęciu powstania, w każdym normalnym kraju stanęliby przed sądem wojennym. Domagała się tego większość oficerów – ze śp.gen.Władysławem Andersem na czele. Nie stanęli przed sądem tylko dlatego, że byli atakowani przez „rząd warszawski”, więc „rząd londyński” nie mógł iść za linią komunistów.
  Tak nawiasem: „rząd warszawski” wieszał psy na dowódcach AK – choć przecież Radio „Moskwa” wzywało do powstania. Nie wie jak Państwo – ale jeśli ja prowadziłbym politykę anty-sowiecką (a temu służyło Powstanie!) to na pewno nie zrobiłbym tego, do czego wzywało Radio „Moskwa”!!
  Co prawda wiele wskazuje na to, że na tej naradzie obecnych było dwóch oficerów będących po prostu sowieckimi agentami. Oni najgłośniej opowiadali się za Powstaniem – no, ale o tym inni nie mogli wiedzieć.
  Jeszcze raz: ludzie winni śmierci prawie 200.000 tysięcy cywilów, prawie 20.000 bojowników (którzy, gdyby żyli, zapewne przyśpieszyliby nadejście Wolności) i ruiny całego ponad-milionowego miasta – muszą kiedyś stanąć przed sądem wojennym. Oczywiście: wymiar tego będzie tylko symboliczny. Ale tej zbrodniczej decyzji nie można zostawić bez jej potępienia.
  Jak powiedział był śp.gen.Jerzy Patton do żołnierza: „Wojny nie toczymy po to, byś Ty umarł za Ojczyznę – tylko po to, by tamten sk***ysyn umarł za swoją!”. Polscy dowódcy uważają, zdaje się, odwrotnie. I dzięki temu mamy kolejne tysiące mogił, na których możemy składać kwiaty. A patriotyzmu najlepiej uczy się składając kwiaty na grobach tych, którzy bitwy wygrywają!!
  Ja chcę toczyć walki, które można wygrać. Tymczasem Powstanie ani przez moment nie zagroziło Niemcom. Nie przecięto nawet mostów!! Wermacht skupił się na zapewnieniu sobie linii komunikacyjnych – a tłumienie Powstania i mordowanie ludzi pozostawił głównie jednostkom pomocniczym: „własowcom”, RONA, „dirlewangerowcom”, Azerom, Ukraińcom i innym.
  Powstanie miało jeszcze jeden efekt: wywołało powszechne (umiejętnie podsycane przez komunistów!) potępienie dla szaleńców z „rządu londyńskiego”, którzy je wywołali. Bardzo pomogło to komunistom w walce o duszę polskiego społeczeństwa. Na szczęście: było krótkotrwałe.
  Powtarzam więc: chwała bohaterom, którzy wykonywali rozkazy – brak słów potępienia dla tych, którzy decydujący fatalny rozkaz (wbrew instrukcjom z Londynu) wydali.