Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5088 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 28-12-2016 01:43:00

  Afera frankistów: Komunikat Klubu Poselskiego PiS dotyczący zalecenia KNB

  Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego jest bardzo ciekawy. Widać, że w tamtym czasie PiS (pod wplywem śp.Zyty Gilowskiej) był partią racjonalną, rozumiejącą reguły gry rynkowej, z zadowoleniem akceptującą wolną i zdrową konkurencję banków. Zupelne przeciwieństwo obecnego PiSu.

  KNB chciała ograniczenia udzielania kredytow w obcych walutach – ale nie w drodze rozporządzenia rządowego, lecz poprzez uświadamianie bankom ryzyka. Jak widać PiS, skądinad slusznie, przeciwstawił się skutecznie tym ograniczeniom. Nie mam o to, oczywiście, pretensji. Niech tylko obecnie PiS nie obarcza winą banksterów i wszystkich innych!

  (Pelne stanowisko KP PiS zamieszczam poniżej)

  Ciekawy jest moment ogłoszenia tego stanowiska. 27-IV-2006 mniejszosciowy rząd PiS p.Kazimierza Marcinkiewicza uzyskał nagle większośc w Sejmie: PiS podpisało umowe koalicyjną z „Samoobroną” - oraz z (NKP + LPR). 10-VI p.Marcinkiewicz podał się do dymisji i tekę premiera przejął Jarosław Kaczyński.

   

  Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego

  ( https://web.archive.org/web/20060710154051/http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415 )

  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.

   

  Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia z co najmniej kilku powodów:

  1. Rozwiązanie problemu deficytu mieszkaniowego w Polsce ma dla nas priorytetowe znaczenie, a walutowe kredyty mieszkaniowe były niewątpliwe czynnikiem sprzyjającym nabywaniu mieszkań po znacznie niższych kosztach Rekomendacja S przyjęta przez Komisję Nadzoru Bankowego będzie sprzyjała utrwaleniu ograniczenia dostępności do kredytów.

  2. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego nie znajduje żadnego potwierdzenia ani uzasadnienia w wynikach finansowych banków. Kondycja finansowa sektora bankowego w Polsce jest znakomita. Z powszechnie dostępnych materiałów jasno i wyraźnie wynika, że gwałtowny wzrost liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych nie zaszkodził płynności finansowej banków. Nie podzielamy argumentacji Komisji Nadzoru Bankowego dotyczącej rzekomego zagrożenia dla sytemu bankowego. W 2005 roku banki zarobiły aż 9,2 mld zł. Zysk wzrósł w ubiegłym roku o 28,9 proc. w porównaniu z 2004 rokiem. Banki komercyjne zarobiły 8,695 mld zł, a spółdzielcze - 509 mln zł. Na rekordowo dobre wyniki wpływ miał wzrost dochodów z kredytów konsumenckich oraz mieszkaniowych, a także z opłat i prowizji. Udział kredytów zagrożonych obniżył się na koniec 2005 roku do 11 proc. z 14,9 proc. na koniec 2004 roku. Wyniki 2006 roku nie powinny być gorsze, możliwe jest utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu zyskowności netto, a wynik może przekroczyć 10 mld zł. Dlatego też nie podzielamy przedstawionej przez Komisję Nadzoru Bankowego argumentacji dotyczącej troski o trwałość i bezpieczeństwo finansowe kredytobiorców i banków.

  Stanowisku Komisji Nadzoru Bankowego przeczą również dane Związku Banków Polskich. Opierając się na tych danych troska Komisji Nadzoru Bankowego wydaje się być nieuzasadniona. W pierwszym kwartale 2006 Polacy zaciągnęli 53 tyś kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 7, 1 mld i w żaden negatywny sposób nie wpłynęło to na płynność finansową banków. Co więcej szeroka dostępność do kredytów walutowych przyczynia się do stałego wzrostu konkurencji pomiędzy bankami i spadku oprocentowania kredytów.

  3. Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podziela opinie wielu ekspertów ekonomicznych, mówiące o negatywnych skutkach „Rekomendacji S”. Specjaliści z Centrum im. Adama Smitha, podkreślają niebezpieczeństwo związane z ograniczeniem konkurencyjności na rynku bankowym Zalecenie KNB skutkować może stworzeniem podwójnych standardów na rynku usług bankowych, gdyż rozwiązanie to jest korzystne przede wszystkim dla dużych banków, a ewidentnie niekorzystne dla małych i średnich banków oraz tych z krótkim stażem na polskim rynku.

  Niekorzystnym skutkiem „Rekomendacji S” może być sytuacja, w której znaczna część średnio zarabiających Polaków nie będzie w stanie uzyskać dostępu do kredytu z powodu gwałtownego wzrostu jego kosztów. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń tamujących naturalny rozwój rynku kredytów nie służy polskiej gospodarce, a już na pewno nie służy obywatelom. Po wejściu w życie tych zmian nastąpi dalsza monopolizacja rynku usług bankowych, a konsekwencje odbiją się na kieszeni klienta. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego doprowadzić może także do niemożności udzielania kredytów walutowych przez mniejsze banki, które, ażeby utrzymać się na rynku będą zmuszone do podwyższenia oprocentowania kredytów we frankach , co może oznaczać dla nich utratę większości klientów, a w skrajnych przypadkach bankructwa.

  4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach.

  5. Komisja Nadzoru Bankowego poprzez swoje niejasne i nie znajdujące poparcia w faktach działania udowadnia, że realizuje jedynie interes korporacyjny banków. Stawia ona interes największych sieci bankowych ponad interesem zwykłych obywateli i interesem publicznym. Trudno dostrzec w polityce Komisji Nadzoru Bankowego uwzględnianie postulatów i fachowych opinii niezależnych ekspertów. Działania Komisji nie wychodzą poza ramy wyznaczane przez Radę Polityki Pieniężnej. Nie może nas to zbytnio dziwić, gdyż Komisja Nadzoru Bankowego i Rada Polityki Pieniężnej są ze sobą ściśle powiązane, chociażby osobą Prezesa Pana Leszka Balcerowicza.

  6. Przypadek „rekomendacji S” doskonale obrazuje poważne mankamenty obecnego systemu bankowego. Tak długo jak organy nadzoru będą ściśle związane z organami wyznaczającymi główne cele polityki pieniężnej oraz powiązane mniej lub bardziej formalnymi więzami z prywatnym systemem bankowym, nie będziemy mogli mówić o niezależnym i obiektywnym nadzorze. Widząc niedoskonałości obecnych regulacji prawnych w tejże materii, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, nad którym toczą się prace w Parlamencie, które powinny zostać jak najszybciej zakończone. Uważamy, że zintegrowany nadzór bankowy będzie stał na straży interesu publicznego i nie będzie chronił partykularnych interesów poszczególnych banków.

  7. Klub Parlamentarny PiS chroniąc interesy szerokich grup społecznych zainteresowanych uzyskaniem dostępu do taniego kredytu uważa, że w obecnej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej powinna obniżyć zbyt wysokie stopy procentowe. Postulat PiS znajduje uzasadnienie w raporcie OECD, która w swym najnowszym opracowaniu ogłoszonym 28 czerwca 2006 roku krytykuje NBP za zbyt restrykcyjną politykę pieniężną, w sytuacji, gdy inflacja należy do najniższych w Europie (0,9 proc w maju) i nawołuje do obniżki stóp procentowych. Tak stanowcze stanowisko OECD wzmacnia naszą argumentacje i postulaty

  8. Po tym niezrozumiałym z wielu względów zalecaniu KNB Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość może jedynie apelować do Rady Polityki Pieniężnej o obniżenie stop procentowych. Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej może to być jedyna szansa na obniżenie kosztów kredytu, co da szansę tysiącom Polaków na nabycie względnie tanio własnego mieszkania.

  /-/ Przemysław Gosiewski

  Przewodniczący Klubu Parlamentarnego

  Prawo i Sprawiedliwość

  I obrazki - na wypadek, by tworczy historycy PiSu usuneli to z archiwum:

 • 19-12-2016 23:05:00

  III Wojna Światowa - decyzja może zapaść już dzisiaj!

  Kto wie, czy demonstracje KOu, zamachy w Berlinie i w Ankarze, nie maja sluzyć zamaskowaniu czegos innego. W kazdym razie: "jastrzębie" z Partii Demokratycznej, ktore utraciły nadzieję, że p.Hilaria Clintonowa poprowadzi USA do zwycięskiej wojny z Chinami, Iranem i Rosją -  zaostrzają sytuację, Oto list {Martina} z Ameryki. Tytuł i nagłówek od Niego: 

  Demokraci nie odpuszczaja 

   

  Bezpodstawnie i bez dowodow oswiadczyli dzisiaj, ze Putin "HIMSELF" maczal palce w mailach wikileaks. I ze USA nie mogą pozostac bierne. I podejmą wszelkie srodki by odpowiedziec na te ataki w odpowiedni sposob. 
   
  O 2:30 czasu ET dzisiaj Barrack Husain Obama na konferencji prasowej (1 dzien przed wyborami elektorskimi - co za wspanialy zbieg okolicznosci ;) ma oglosic jakie srodki zostana w tej sprawie podjete. I CIA w tym momencie (a przynajmniej jej polowa) 2ga sie sprzeciwia tak jak i cale FBI 
  A wiec CIA nie ma ja juz zadnych watpliwosci ze byl to PUTIN ! ktory faworyzowal Trumpa bo wiedzial ze Clinton by nie byla dla niego tak mila jak Trump i uczciwa wobec narodu i swiata.
   
  No i czekamy ! :)) 
   
  Republikanie wolaja o dowody od tygodnia. Kongres wezwal CIA by przedstawiła dowody za zamknietymi drzwiami tydzien temu. Odmowiła 
   
  Niezly cyrk 
 • 19-12-2016 08:34:00

  Po raz ostatni przed Bożym Narodzeniem:

  Hitem jesgt książka: Donald J. Trump. Prezydent. Biznesmen. Bardzo na czasie, jeżeli chcemy wiedzieć co się dzieje w Ameryce i jak będzie sprawował swoje rządy nowy prezydent Stanów Zjednoczonych!
  A w ogóle to ostatnie dni, by pod choinkę kupić prawicową książkę. Zapraszamy do mojej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl
  Do końca grudnia do każdego zamówienia dodajemy jedną z dwóch moich nowych książek  -   „Wizja parlamentu w nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” - esej o źródłach władzy i wpływie ich na społeczeństwo - 
  lub mało znany zbiór felietonów drukowanych wielkopolskich tygodnikach: „Wielkopolska w Wielkiej Europie”. 
  Do zamówień o wartości powyżej 150 zł otrzymają Państwo dodatkowo obie te książki.  
  Poza tym do nabycia: ostatnia moja książka – Europa według Korwina, w której w kilkudziesięciu felietonach przedstawiam swoje poglądy n/t Unii Europejskiej i nie tylko. Do nabycia z autografem.
  Poza tym proponuję takie oto książki:
   
   
  Carl Menger – Zasady ekonomii – książka jednego z najwybitniejszych ekonomistów światowych
  Tom G. Palmer – Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność – zbiór esejów pokazujących dlaczego pokój i sprawiedliwe podatki są najważniejsze dla rozwoju społeczeństw. 
  Eric von Kuehnelt-Leddin – Wolność czy równość. Jedna z najnowszych pozycji Fijorr Publishing ze wstępem ode mnie  
  Fryderyka Bastiata – Pamflety, gdzie autor logicznie udowadnia wyższość wolności nad zniewoleniem,
  Douga R. Casey'a – Inwestowanie w trudnych czasach – książka napisana specjalnie dla Uczelni Asbiro oraz wydawnictwa Fijorr Publishing.
  Paul Johnson – Historia świata XX w. t. I i II - Rewelacyjna historia ostatniego stulecia. Kilkaset stron fascynujących historii, o których mało kto wie. 
  George Reisman – Rząd kontra gospodarka – Kolejny kanon austriackiej szkoły ekonomii. 
  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.
  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę; najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes
  George'a Gildera – Bogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego 
  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe
  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią
  Artur Dmochowski – Afera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa
  Dinesh D'Souza – Wybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?
  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych 
  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa 
  Mark Skousen – Logika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii
  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku
  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek
  Grzegorz Kucharczyk – „Christianitas od rozwoju do kryzysu” i „Christianitas między Niemcami a Rosją” - dwa zbiory tekstów znakomitego historyka a rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej 
  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie
  Paul Nison – Dieta biblijna
  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości 
  Także tylko u nas książka Janusza Choińskiego o nieznanych wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej – Sojusz Piłsudski-Hitler
   
  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych. 
  Zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres:
  malgosia.szmit@gmail.com
  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów
  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194
  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL
 • 18-12-2016 19:18:00

  Chile, Pinochet, wskaźniki i „współczynnik Giniego”

  Jak wiele razy pisałem, wskaźniki (w tym gospodarcze) mierzą tylko to, co jest w nich zapisane. Więc jeśli jako wskaźnik rozwoju dajemy cenę złota, cenę jajka i cenę godziny pracy tokarza – to (proszę dziennikarzy) mierzymy nie „rozwój” lecz wzrost trzech wartości. Zapewne jakoś z „rozwojem” skorelowanych.

  Specjalną uwagę zwracam na „współczynnik Giniego”. Mierzy on „nierówność społeczną”. Nie chce mi się zagłębiać w to, jak on liczy – czy dochody (2, 7, 20, 100, 200) są „bardziej nierówne” niż (3, 4, 20, 150, 180) czy odwrotnie. Ważna jest sama idea.

  Dla socjalistów jest oczywiste, że im większa równość – tym lepiej. Dla nas jest oczywiste, że czym wielka równość – to coś złego. Czy to jednak znaczy, że wielka nierówność to coś dobrego? Też nie. Rozkład dochodów powinien być taki, jaki jest – a w normalnym społeczeństwie jest to rozkład normalny (Gaussa) lub jakiś zbliżony. Niezbyt nas to interesuje – i, oczywiście, nie badalibyśmy rozkładu bogactwa, bo (1) po co? A (2) ludzie maja bogactwa na ogół dobrze poukrywane...

  Natomiast rozkład nienormalny jest zazwyczaj spowodowany nienormalna polityką. Wikipedia pisząc o Chile po żadach śp.Augusta Pinocheta podaje, że ten współczynnik jest okropnie wysoki (52) podczas gdy w kraju „dobrym” (czytaj: socjalistycznym, chodzi o Danię) wynosi 24 – a w kraju złym (Namibia) 76.

  Nie wiem, co jest tego przyczyna w Namibii – najprawdopodobniej kilku ludzi ma po kilka kopalni diamentów – natomiast ten wskaźnik dla Danii pokazuje, że dzieje się tam coś strasznego. To społeczeństwo najprawdopodobniej traci dynamikę, przy powszechnej równości ludzie nie prą do przodu jak powinni.

  Natomiast Chile trzyma się tak, jak powinno: na średniej.

  Nie mówię, że o to chodzi – ale na pewno nie stało się tam nic złego.  

 • 13-12-2016 17:28:00

  Odloty Unii w Kosmos

  Unia Europejska w ramach manii wielkości utrzymuje za wielkie pieniądze własną agencję kosmiczną: ESA. Co roku zatwierdzany jest budżet tej instytucji. Niestety: pieniądze te są w zasadzie marnowane.

  Pod koniec poprzedniego roku dochodziły słuchy o pomyślnym locie sondy „Rosetta”. „Rosetta” przez lata rozpędzała się latając od planety do planety – i wreszcie dotarła do komety, na którą miała wysłać lądownik „Philae”. Niestety – jeszcze przed startem „Philae” okazało się, że nie działa silniczek mający docisnąć „Philae” do komety, by umożliwić jego zakotwiczenie. W efekcie „Philae” kilka razy odbiła się od powierzchni, zniknęła z ekranów, ostatecznie opadła na kometę i upadła na bok w cień. Baterie słoneczne przestały działać – i zasadnicza część misji skończyła się fiaskiem.

  Ostatnim wyczynem była wyprawa na Marsa. Niestety 19 października 2016 lądownik „Schiaparelli”, zamiast wylądować, rozbił się o powierzchnię. Najdowcipniejsze, że ESA oświadczyła, że misję w zasadzie uważa za udaną!!! "The Guardian" napisał nawet: "test lądowania dał inżynierom bezcenne dane by lądowanie w 2020 r. uczynić bezpieczniejszym!!!! 

  Nie krytykowałem tego, bo pamiętałem o udanej misji sondy „Cassini”, która wiele lat latała po Układzie Słonecznym, dolatując ostatecznie do Saturna, gdzie zbada jego pierścienie i w lutym 2017 doleci do powierzchni. Po tych doniesieniach postanowiłem to sprawdzić.

  I co odkryłem? Owszem: „Cassini” latała znakomicie i precyzyjnie – ale robiły ją prywatne firmy amerykańskie. ESA miała swoją działkę: lądownik „Huygens”, który miał zbadać powierzchnię Tytana – księżyca Saturna.

  Efekt był następujący – cytuję "Wikipedię":

  W lutym2000 roku wykonany został test sprawdzający łączność radiową pomiędzy próbnikiem i orbiterem podczas lądowania na Tytanie. (...) Rezultat testu był niepomyślny i wskazywał na utratę prawie wszystkich przesłanych danych. Przeprowadzone dochodzenie wykazało obecność błędu konstrukcyjnego w odbiorniku telemetrii próbnika „Huygens” na pokładzie orbitera. Nie był on w stanie prawidłowo dekodować odbieranych danych (...) Podczas misji próbnika wystąpiła anomalia w systemie łączności, która spowodowała całkowitą utratę danych przesyłanych przez nadajnik kanału A. Przyczyną był błąd w oprogramowaniu sterującym przesłanym na pokład sondy „Cassini”. Pominięto w nim komendę włączenia zasilania ultra-stabilnego oscylatora odbiornika kanału A. W rezultacie odbiornik ten nie był w stanie odebrać sygnałów z pokładu próbnika. W wyniku anomalii utracono wszystkie dane z eksperymentu pomiarów dopplerowskich prędkości wiatru (DWE) oraz połowę z wykonanych zdjęć powierzchni Tytana. Dane z pozostałych eksperymentów były przesyłane niezależnie przez obydwa kanały łączności i zostały odebrane w całości przez odbiornik kanału B. Rezultaty eksperymentu DWE zostały w dużej mierze odzyskane dzięki analizie sygnału nośnego kanału A odbieranego przez sieć radioteleskopów na powierzchni Ziemi.

  Inną anomalią podczas misji było niespodziewane zachowanie wirowania próbnika wokół swej osi. Początkowy kierunek wirowania przeciwny do ruchu wskazówek zegara zmniejszył się bardziej gwałtownie niż przewidziano po rozwinięciu spadochronu głównego i po około 10 minutach zmienił kierunek na przeciwny. Przyczyna tego zachowania nie jest znana.

  Przypominam, że po uchwaleniu „Konstytucji Europejskiej” Unia to wiekopomne dzieło zapakowała na rakietę i wysłała w gwiazdy – by mieszkańcy Aldebarana też poznali głębię euro-intelektu. Niestety: po dwóch miesiącach Francuzi i Holendrzy w referendach odrzucili tę konstytucję. Biedni Aldebarańczycy mają więc fałszywe dane o Ziemi.

  Megalomania euro-federastów jest naprawdę kosmiczna!

 • 10-12-2016 13:32:00

  To już ostatnia chwila na zamówienie książkowych prezentów pod choinkę

  w naszej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Z tej okazji do końca grudnia do każdego zamówienia dodajemy jedną z dwóch moich nowych książek - Wizja parlamentu w nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” - esej o źródłach władzy i wpływie ich na społeczeństwo lub mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.

  Do zamówień o wartości powyżej 150 zł otrzymają Państwo dodatkowo obie książki.

  Poza tym:

  Donald J. Trump. Prezydent. Biznesmen – książka bardzo na czasie, jeżeli chcemy wiedzieć co się dzieje w Ameryce i jak będzie sprawował swoje rządy nowy prezydent Stanów Zjednoczonych!

  Oraz najnowsza moja książka – Europa według Korwina, w której w kilkudziesięciu felietonach przedstawiam swoje poglądy nt. Unii Europejskiej i nie tylko. Do nabycia w komplecie wraz z innymi książkami JKM lub z autografem.

  Poza tym proponujemy Państwu nowe pozycje:

  Thomas Sowell – Bieda, bogactwo i polityka w ujęciu globalnym – autor przypomina, że nierówności dochodów i bogactwa nie są w świecie niczym nowym, a ich istnienie nie powinno nikogo dziwić!

  Theodore Darlymple – Na dnie. Niepoprawna politycznie charakterystyka współczesnej biedy

  Lawrence W. Reed – 52 mity o kapitalizmie

  Robert Gwiazdowski – Równość i (nie)sprawiedliwość. Dlaczego Piketty nie lubi bogatych?

  Tom G. Palmer – Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność – zbiór esejów pokazujących dlaczego pokój i sprawiedliwe podatki są najważniejsze dla rozwoju społeczeństw.

  Eric von Kuehnelt-Leddin – Wolność czy równość. Jedna z najnowszych pozycji FijorrPublishing ze wstępem Janusza Korwin-Mikke

  Fryderyka Bastiata – Pamflety, gdzie autor logicznie udowadnia wyższość wolności nad zniewoleniem,

  Douga R. Casey'a – Inwestowanie w trudnych czasach – książka napisana specjalnie dla Uczelni Asbiro oraz wydawnictwa Fijorr Publishing.

  Także tylko u nas najnowsza książka Janusza Choińskiego o nieznanych wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej i zakulisowych rozmowach ministra Józefa Becka ze Stalinem pt. Skierujmy agresję Hitlera na Francję i Anglię!

  A także:

  Paul Johnson – Historia świata XX w. t. I i II - Rewelacyjna historia ostatniego stulecia. Kilkaset stron fascynujących historii, o których mało kto wie.

  George Reisman – Rząd kontra gospodarka – Kolejny kanon austriackiej szkoły ekonomii.

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę – to najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego: – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii i Demokracja, czyli bóg, który zawiódł.

  George'a GilderaBogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Grzegorz Kucharczyk – „Christianitas od rozwoju do kryzysu” i „Christianitas między Niemcami a Rosją” - dwa zbiory tekstów znakomitego historyka a rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  malgosia.szmit@gmail.com


   


   

 • 08-12-2016 23:05:00

  Wysiadka z czerwonego tramwaju?

  Tym razem u p.Pawła Siegera (http://polskalive.pl/podcasty-polskalive/versus-6-12-2016/; trzeba zjechać o planszę w dół) w I części audycji było dwóch ciekawych rozmówców: p.Wadim Tyszkiewicz, wspaniały człowiek, prezydent miasta wspaniałych ludzi: Nowej Soli – i p.Zbigniew Girzyński (Sierpc – Płock – Toruń), b.poseł (UPR – ROP – PiS). Ja się tam włączam (19'50”) - kto chce, niech słucha – po czym p.Tyszkiewicz poczuł się w obowiązku bronić śp.Józefa Piłsudskiego, twórcy niepodległości Polski itp. itd.

  Otóż ja nie mam zaufania do wypowiedzi tow.„Ziuka” - ale przyjmijmy, że istotnie Jego celem była niepodległość. Po czym leci cytat: „Wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość”.

  Otóż: nieprawda, nie wysiadł. Ustrój zwany sanacją, był całkowicie etatystyczny (jak to był ujął – też sanator – śp.płk.Ignacy Matuszewski w 1938: „Jeszcze dziesięć lat w tym kierunku, a nie będziemy się niczym różnili od Związku Sowieckiego”) i bardzo socjalistyczny; dość powiedzieć, że rząd kontrolował nawet ceny wynajmu prywatnych mieszkań – i otworzył dwie Wielkie Budowle Socjalizmu: Gdynię i COP.

  Czy Piłsudski pobudził w ten sposób masy, by pokochały niepodległość, dzięki czemu powstała Niepodległa? Nieprawda – i łatwo to udowodnić. W Estonii, na Łotwie – krajach, które nigdy nie były samodzielne narodowo, a bardzo przecież małych – też powstały suwerenne republiki. Bez żadnego „Piłsudskiego”, który by zanęcił Bałtów socjalizmem. Koniec dowodu.

  I jeszcze jedna sprawa. Istotnie: celem polskich elit szlacheckich była niepodległość. Ale jaka?

  Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest obserwacja, że podczas zaborów polscy politycy mieli dwie orientacje: austriacką i rosyjską. Nie było orientacji pruskiej!!

  Dlaczego? Dlatego, że w Prusach był ustrój dość liberalny, i mało biurokratyczny. Natomiast w zaborach austriackim i rosyjskim były wysokie podatki i ogromnie rozdęta biurokracja. I celem polskich elit było: zachować biurokrację (potem Wielkopolskę zniszczył zalew „królewiaków” i „górali”!) - tylko wyrzucić obcych urzędników i zająć ich posady!!

  Czyli: Polska nie miała być krajem Wolności, lecz być taka, jaka II RP, PRL (po wywaleniu Sowietów w 1956) i III RP. Gnębiona przez „swoich”

  Czy Piłsudski dążył do tego świadomie, czy nie – trudno dziś powiedzieć...

   

   

 • 04-12-2016 23:35:00

  Niektóre dziennikarki kompletnie zatraciły umiejętność pisania!

  Na stronie wp.pl przeczytałem ze zgrozą:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Pierwszy-taki-wyrok-w-Hiszpanii-Wydziedziczono-syna-za-nieudzielenie-pomocy-umierajacemu-ojcu,wid,18618337,wiadomosc.html

  Pierwszy taki wyrok w Hiszpanii. Wydziedziczono syna za nieudzielenie pomocy umierającemu ojcu

  Sąd w Hiszpanii pozbawił spadku mężczyznę, który nie pomógł umierającemu ojcu. To pierwszy tego typu wyrok w Hiszpanii. W ocenie sędziów sądu okręgowego na Balearach, syn złamał paragraf kodeksu cywilnego, który pozwala na wydziedziczenie osoby, która bez podania przyczyny odmówiła pomocy swoim rodzicom”.

  Przeczytałem ze zgrozą – bo zrozumiałem, że znów sąd wtrącił się w sprawy rodzinne i kogoś wydziedziczył. Tymczasem było DOKŁADNIE ODWROTNIE!!

  Syn nie pomagał ciężko choremu ojcu. Więc ojciec (ojciec, nie sąd!) go wydziedziczył (i słusznie). Syn nie „złamał” paragrafu – tylko odwrotnie: wypełnił normę pozwalającą ojcu na wydziedziczenie syna!AI do tej pory sądy łamały ostatnią wolę człowieka i anulowały tego typu słuszne decyzje „dla dobra dzieci”.

  Niech WP zabroni tej dziumdzi pisać o tym, na czym się nie zna!

  Nareszcie więc wracamy do normalności – to pierwszy krok. Bo w normalnym państwie kodeks cywilny pozwala spadkodawcy wydziedziczyć każdego bez podania przyczyn – a nie pozwala robić tego administracji ani sądom. Zresztą ten paragraf zakazujący wydziedziczenia (również w Polsce istnieje pojęcie „zachowek” - część majątku, z której nie można wydziedziczyć) można bardzo łatwo obejść rozdając majątek przed śmiercią na rodzinne fundacje... Choćby dlatego nie powinien istnieć,

 • 03-12-2016 12:08:00

  Zbliża się czas świątecznych prezentów.

  Zapraszamy więc naszych Czytelników do naszej księgarni http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Z tej okazji do końca grudnia do każdego zamówienia dodajemy jedną z dwóch moich nowych książek - Wizja parlamentu w nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” - esej o źródłach władzy i wpływie ich na społeczeństwo lub mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.

  Do zamówień o wartości powyżej 150 zł otrzymają Państwo dodatkowo obie książki.


  Poza tym:

  Donald J. Trump. Prezydent. Biznesmen – książka bardzo na czasie, jeżeli chcemy wiedzieć co się dzieje w Ameryce i jak będzie sprawował swoje rządy nowy prezydent Stanów Zjednoczonych!

  Oraz najnowsza moja książka – Europa według Korwina, w której w kilkudziesięciu felietonach przedstawiam swoje poglądy nt. Unii Europejskiej i nie tylko. Do nabycia w komplecie wraz z innymi książkami JKM lub z autografem.

  Poza tym proponujemy Państwu nowe pozycje:

  Thomas Sowell – Bieda, bogactwo i polityka w ujęciu globalnym – autor przypomina, że nierówności dochodów i bogactwa nie są w świecie niczym nowym, a ich istnienie nie powinno nikogo dziwić!

  Theodore Darlymple – Na dnie. Niepoprawna politycznie charakterystyka współczesnej biedy

  Lawrence W. Reed – 52 mity o kapitalizmie

  Robert Gwiazdowski – Równość i (nie)sprawiedliwość. Dlaczego Piketty nie lubi bogatych?

  Tom G. Palmer – Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność – zbiór esejów pokazujących dlaczego pokój i sprawiedliwe podatki są najważniejsze dla rozwoju społeczeństw.

  Eric von Kuehnelt-Leddin – Wolność czy równość. Jedna z najnowszych pozycji FijorrPublishing ze wstępem Janusza Korwin-Mikke

  Fryderyka Bastiata – Pamflety, gdzie autor logicznie udowadnia wyższość wolności nad zniewoleniem,

  Douga R. Casey'a – Inwestowanie w trudnych czasach – książka napisana specjalnie dla Uczelni Asbiro oraz wydawnictwa Fijorr Publishing.

  Także tylko u nas najnowsza książka Janusza Choińskiego o nieznanych wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej i zakulisowych rozmowach ministra Józefa Becka ze Stalinem pt. Skierujmy agresję Hitlera na Francję i Anglię!

  A także:

  Paul Johnson – Historia świata XX w. t. I i II - Rewelacyjna historia ostatniego stulecia. Kilkaset stron fascynujących historii, o których mało kto wie.

  George Reisman – Rząd kontra gospodarka – Kolejny kanon austriackiej szkoły ekonomii.

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę – to najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego: – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii, Krótka historia człowieka i Demokracja, czyli bóg, który zawiódł.

  George'a GilderaBogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Grzegorz Kucharczyk – „Christianitas od rozwoju do kryzysu” i „Christianitas między Niemcami a Rosją” - dwa zbiory tekstów znakomitego historyka a rozwoju cywilizacji chrześcijańskiej

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  malgosia.szmit@gmail.com