Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
4885 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

 • 31-03-2016 17:55:00

  Urzędnicy pracują nie dla nas, lecz na skinienie pijaków i żartownisiów

  Po nieszczęsnych dla Rzymu rządach Tyberiusza, Kaliguli, Klaudiusza i Nerona (i panujących po parę miesięcy Galby, Ottona i Witeliusza) władzę objął był Tytus Flawiusz Wespazjan. Cesarstwo nękała wtedy plaga anonimowych donosów. Wespazjan położył jej kres w bardzo prosty sposób: zabronił urzędnikom podejmowania JAKICHKOLWIEK działań na podstawie nie podpisanych doniesień.

  I „problem” został rozwiązany.

  Obecnie umierająca Europa nękana jest podobną plagą. Ambitni młodzi ludzie organizują krwawe zamach by przejść do historii, by stać się KIMŚ – a mniej ambitni piszą anonimowe zawiadomienia o podkładanych rzekomo bombach i organizowanych zamachach. 

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-plaga-falszywych-alarmow-bombowych-ludzka-glupota-i-chec-zaistnienia/fk82s1

  Proszę zauważyć, że np. drobne „zawiadomienie” (przez jakiegoś wesołego pijaczynę) o rzekomej bombie na lotnisku w Modlinie spowodowało znacznie większe straty, niż gdyby wybuchła tam naprawdę bomba niszcząc ze dwa pomieszczenia. Przy założeniu, oczywiście, że po takim wybuchu dyrekcja lotniska zachowałaby się racjonalnie i nie odwołała lotów – bo niby dlaczego miałaby je odwoływać??

  Dziś byle szmondak przy pomocy ołówka i wyrwanej z zeszytu kartki potrafi na pół dnia sparaliżować całą Warszawę. Świadczy to właśnie o chorobie naszej cywilizacji – rządzonej przez durną „Większość” i zdegenerowanych polityków i biurokratów.

  I należy po prostu zakazać urzędnikom podejmowania jakichkolwiek działań na podstawie nie podpisanych donosów. Kropka.

  Proszę zrozumieć. Są dwie możliwości.

  Jeśli ktoś chce podłożyć bombę by spowodować jak największe zniszczenia – to nie będzie o tym zawiadamiał, bo byłby to nonsens. O zamachach w Paryżu czy Brukseli nikt przecież nie informował!

  Jeśli natomiast ktoś chce tylko narobić zamieszania - to pisze anonim, ale... po co miałby podkładać bombę??!? Zamieszanie bez podłożenia bomby będzie dokładnie takie samo (a nawet większe – bo po szybkim, co się zdarza, znalezieniu bomby poszukiwania by ustały – a jeśli jej nie znajdą, bo jej nie będzie, to będą trwać dłużej!!) - natomiast zagrożenie karą znacznie większe. I rzeczywiście: w  żadnym przypadku po takim zawiadomieniu bomby przecież nie znaleziono.

  Oczywiście głupi motłoch uważa, że »Jak ktoś zawiadamia, to trzeba sprawdzić, bo „nie ma dymu bez ognia”, bo „nie można ryzykowa攫 - a urzędnicy i politycy boją się odpowiedzialności. Więc urzędnicy państwowi stają się marionetkami w rękach dowolnego żartownisia.

  Jedyne wyjście: kategoryczny zakaz działania na podstawie anonimów. Osoba, która pierwsza zobaczy takie „zawiadomienie” powinna je natychmiast zniszczyć – i być surowo karana za dalsze przekazanie go komukolwiek.

  Jest, oczywiście, możliwość, że ktoś chce spowodować zniszczenia, ale nie chce, by zginęli przy tym ludzie. Jednak powszechna świadomość, że nikt nie działa na podstawie anonimów, taki motyw właśnie wyklucza. 

  A jeśli ktoś powie, że autor anonimu nie musi działać logicznie (NB. kobiet wśród nich nie ma - niech feministki zażądają, by kobiety też pisały takie anonimy!!) - no, to po zawiadomieniu, że bomba jest na Modlinie należy zamknąć Okęcie albo Heathrow... Jak facet jest nielogiczny...

  A jeśli ktoś naprawdę chce zapobiec wybuchowi – niech się zgłosi jawnie (i zainkasuje za to odpowiednią nagrodę!).

  Teraz dam przykład: w swoim czasie śp.Krystyna Bochenek organizowala ogólnopolskie „Zjazdy Krystyn” - na które byłem zapraszany jako brat swojej Siostry, Krystyny oczywiście. I w Katowicach czy we Wrocławiu, już nie pamiętam, miało się to odbyć w jakimś teatrze. I przyszło zawiadomienie o tym „że jest bomba”, więc budynek otoczyła policja i Krystyn nie wpuszczono. Ja tylko oświadczyłem, że jest to kretynizm, że żadnej bomby (z w/w względów) tam nie ma – więc wlazłem do środka i spokojnie czytałem książkę. Policjanci mówili: „My wiemy, panie Pośle, że tu żadnej bomby nie ma – ale MUSIMY przeszukać i MUSIMY Pana wyrzucić – ale się nie dałem. I OCZYWIŚCIE przez tłum Krystyn zostałem (taktownie, taktownie...) uznany za wariata.

  Ale żeby mężczyźni nie potrafili przeprowadzić prostego logicznego rozumowania?

 • 31-03-2016 17:55:00

  Dla miłośników historii

  Tylko u nas w:

  http://ksiegarnia.korwin-mikke.pl

  Najnowsza książka Janusza Choińskiego o nieznanych wydarzeniach poprzedzających wybuch II wojny światowej i zakulisowych rozmowach ministra Józefa Becka ze Stalinem pt. Skierujmy agresję Hitlera na Francję i Anglię!

  A także:

  Stefan Kisielewski – Dzienniki okresu transformacji. Nieznane felietony radiowe Kisiela czytane w polonijnym Radio Chicago w latach 1988-91.

  John Tamny – Ekonomia zdrowego rozsądku, czyli jak rząd psuje gospodarkę – to najnowsza publikacja młodego publicysty z magazynu Forbes

  Dwie nowe pozycje Hansa Hermana Hoppego: – Ekonomia i etyka własności prywatnej, studia z zakresu ekonomii politycznej i filozofii, Krótka historia człowieka i Demokracja, czyli bóg, który zawiódł.

  George'a GilderaBogactwo czy nędza – nowe wydanie przygotowane z myślą o czytelnikach XXI wieku oraz Standard złota w epoce pieniądza cyfrowego

  O.Jacek Gniadek SVD – Ekonomia Boża i ludzka, czyli kazania wolnorynkowe

  Michał Wojciechowski – Między polityką a religią

  Artur DmochowskiAfera grypowa: szczepionki, pieniądze kłamstwa

  Dinesh D'SouzaWybaczyć Ameryce! Czyli co Stany Zjednoczone dały Światu?

  Jamie Whyte – Oszuści, czy ignoranci, czyli o nadużywaniu nauki dla celów politycznych

  Tomasz Cukiernik – 10 lat w Unii – bilans członkostwa

  Mark SkousenLogika Ekonomii, książka pomyślana jako nowy podręcznik ekonomii

  George Reisman – Kapitał i kapitalizm XXI wieku i Ekologizm, trucizna XXI wieku

  Jacek Kozik – Najlepszy podatek, najmniejszy podatek

  Tom G. Palmer – Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

  Paul Nison – Dieta biblijna

  Wiesław Stebnicki – Edukacja domowa, edukacja przyszłości

  Clive Ponting – Armageddon, czyli niepoprawna politycznie historia II wojny światowej


   

  Dodatkowo w komplecie z autografem oraz przy zamówieniach powyżej 150 zł. otrzymają Państwo mój nowy, mało znany, zbiór felietonów drukowanych lokalnych pismach samorządowych pt. „Wielkopolska w Wielkiej Europie”.


   

  Zapraszam na mój portal http://korwin-mikke.pl, nie tylko do księgarni, ale także do działu Wiadomości z kraju i ze świata, gdzie znajdą Państwo informacje niedostępne w innych serwisach informacyjnych.

  Oficyna Konserwatystów i Liberałów
  Ul. 3 Maja 100
  05-420 Józefów

  PL 58 1140 2004 0000 3502 3589 9194

  BIC Swift przy wpłatach zza granicy BREXPLPWMUL

  zamówienia na książki zza granicy proszę kierować na adres

  malgosia.szmit@gmail.com


   

 • 28-03-2016 22:43:00

  Zerk pod ogon osła

  Całkiem nieoczekiwanie sytuacja u Demokratów przestała być tak całkowicie oczywista; P.Hilaria Clintonowa potrzebuje jeszcze 671 delegatów – a tow.Bernard Sanders 1379; czyli: ± dwa razy więcej. Jednak wyniki ostatnich caucusów są takie:

  Idaho: HCl 21% (5), BS 78% (17)

  Alaska HCl 18% (3), BS 81% (13)

  Waszyngton HCl 27% (9), BS 72% (25)

  Hawaje: HCl 30% (8), BS 70% (17)

  Wyraźnie ponad 2:1. Czyżby outsider nadal miał szansę?        

  Jak to był powiedział tow.Stalin: „W miarę postepów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się!”

 • 27-03-2016 23:09:00

  Polityka zagraniczna p.Trumpa

  P.Donald Trump zaszokował amerykańską opinię publiczną obiecując zerwać z polityką zagraniczną ostatnich 70 lat: 
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niebezpieczny-plan-donalda-trumpa-ws-nato-spore-straty-dla-pozycji-polski/89xvtq
  No, to może podsumujmy sukcesy polityki zagranicznej USA: 
  1) Utrzymywanie baz w Europie. Spowodowało to całkowite rozmiękczenie państw europejskich, uważających, że mogą nic nie robić - albo robić największe głupstwa - bo w razie czego Wuj Sam uratuje. 
  2) Napaść na Afganistan. W wyniku tego kraj stał się największym producentem opium - i do dziś trwa tam wojna domowa. 
  3) Po zdemontowaniu Jugosławii napaść na Serbię, bombardowania Belgradu - i utworzenie niepodległego Kosowa: państewka, do którego się dopłaca, siedziby albańskich gangów - oraz precedensu, który posłużył Rosji do przyłączenia Krymu. (uwaga: Moskwa ostrzegała!!)
  4) Obalenie reżimu śp.Saddama Husseina - w wyniku czego Irak praktycznie się rozpadł, zginęło ok. miliona ludzi - i powstał "kalifat". 
  5) Obalenie reżimu śp.Muammara Qadaffiego - w wyniku czego zginęło już paręset tysięcy ludzi, a Libia rozpadła się na 2 lub 3 państwa uwikłane w wojnę domową. Przy okazji przyczółki zdobyły tam zarówno al-Q'aida jak i "kalifat".
  6) Obalenie reżimu w Kairze - w wyniku czego powstał drugi taki sam reżim, a Bractwo Muzułmańskie niedługo go obali i wprowadzi szariat. 
  7) Próba obalenia JE Baszszara al-Assada - w wyniku czego w Syrii zginęło paręset tysięcy ludzi, Europę zalała fala uchodźców, a "kalifat" zdobył kolejne tereny. 
  Dlaczego w Waszyngtonie nigdy nie doszło do zamachu stanu? Bo jest to jedyny kraj, w którym nie ma ambasady USA! 
  Państwo d***kratyczne nie jest w stanie prowadzić rozsądnej polityki. Za te wszystkie wyczyny miłośników d***kracji z Waszyngtonu podatnik amerykański zapłacił gigantyczne sumy. Nic dziwnego że na p.Trumpa zagłosuje (niechętnie) 90% Republikanów - ale jeszcze ze 30% Demokratów. 
  Im prędzej Amerykanie zaprzestaną szerzenia d***kracji na świecie - tym lepiej dla świata. A jak chcą walczyć z Rosją - to niech zawrą dwustronne traktaty z Białorusią, Gruzją, Estonią, Litwą, Łotwą, Ukrainą... i ulokują TAM swoje bazy.  
  [Rys.: Polityka zagraniczna USA w jednym obrazku]
 • 27-03-2016 01:14:00

  Czy Europa wstanie z martwych?

  Wszystkim gorąco życzę, by tak się stało. Choc Zachód jest chyba stracony - Polska przetrwa. 

  Jeśli wyciągniemy poprawne wnioski z tego, co tam sie dzieje... 

  Nie ma czasu, by się bać muzułmanów. Trzeba działać! 

 • 25-03-2016 10:05:00

  Tym razem Millward Brown; to samo!

  Ciekawe: w/g M-B też byliśmy nisko. No, nic: ważne, że średnia ze wszystkich 6 ostatnich sondazy daje ponad 5% :

   

 • 25-03-2016 09:37:00

  Dziwny sondaż CBOS:

  Wynikałoby z niego, że partii KORWiN... urosło o 4%, Z tajemniczych powodow miałoby przyrosnąć też SLD. Natomiast we wsszystkich sondażach PiS=.N+PO+PSL. Ale, kto by to pomyslał: Kukiz'15+KORWiN przeskakują  i PO i ,N. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

 • 24-03-2016 09:32:00

  Plan polityczny wojny z terrorystami

  1. Należy PRZEDE WSZYSTKIM uznać "kalifat" władający Islamskim Państwem Syrii i Iraku. Strusia polityka udawania, że to państwo nie istnieje, to skandal. Pora na realizm. 
  2. Państwa europejskie powinny natychmiast przywrócić karę śmierci za morderstwo. Nie można walczyć z wrogiem, którego nie wolno zabić. 
  3. Jeśli "kalifat" przyznał się do ataku w Brukseli, Królestwo Belgii ma OBOWIĄZEK wypowiedzieć mu wojnę (oczywiście można wystosować
   jakieś 48 godzinne ultimatum - ale jest jasne, że "kalifat" to zlekceważy). NATO powinno ogłosić "kalifat" państwem zbrodniczym. 
  4. Belgia powinna tam wysłać nie bombowce, lecz siły zbrojne, które będą zabijały bojowników ISIS. 
  5. Zgodnie z art.5 Paktu NATO: "Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego"
  - reszta Członków NATO powinna - w ich mateczniku - zaatakować ISIS. Przy posiadaniu absolutnej przewagi w powietrzu, zrzucenie 20.000 spadochroniarzy na ar-Raqqę powinno sparaliżować "kalifat". W ślad za tym powinno pójść uderzenie sił lądowych. PS.: Współdziałanie USA NIE jest w tym konieczne!!!
  6.Cały "kalifat" dysponuje nie więcej, niż 100.000 armią. Państwa Europy bez trudności mogą zebrać 200.000 żołnierzy gotowych walczyć z "kalifatem". Wszystkich "bojowników" ISIS trzeba bez litości zabijać. Tylko to zapewni nam szacunek Arabów. Gdy ktoś nie mści się za zabitych - godzien jest pogardy i nadaje się tylko na niewolnika. 
  7. Jeśli NATO nie potrafi w ciągu tygodnia podjąć odpowiednich decyzyj - Polska powinna rozważyć wystąpienie z Paktu, który nie potrafi zapewnić ochrony w tak oczywistym przypadku. 
  [Rys.: ISIS - rak, pożerający coraz to nowe terytoria]
   
  Zdjęcie użytkownika Janusz Korwin-Mikke.
 • 20-03-2016 19:04:00

  Głos zdrowego rozsadku w "Wyborczej"!

  P.Grzegorz Sroczyński   napisał, że tworzy sie własnie "sekta anty-smoleńska". Dodam: i anty-lustracyjna. Oto fragment artykułu:

  ( https://raskolnikow2.wordpress.com/1-2/meller-26-05-2015/razem-10-03-2016/ )

  Co poza tym? Zwieranie szeregów. Coraz donośniej brzmi refren piosenki Brassensa: „Ten, kto inaczej myśli niż my, ten jest ch*j”. W sprawie „Bolka” nieliczne głosy odrębne, jak Andrzeja Friszkego czy Waldemara Kuczyńskiego, przyjmowane były z wielką niechęcią. Przypadek Waldemara Kuczyńskiego warto omówić. Żarliwy obrońca III RP i transformacji nieoczekiwanie napisał, że przeczytał 220 stron kwitów „Bolka”, są one mocne i Wałęsa powinien się z tego epizodu wytłumaczyć. Pisał to na Facebooku głównie do osób życzliwych. I nagle polała się żółć, aż trudno cytować. Charakterystyczny był pierwszy wpis: „Ktoś się podszył pod pana Waldemara!!! Nie wierzę, że Pan to Pan. Czy Pana konta nie zhakowano?”.

  Kuczyński odpowiedział przytomnie takim oto listem: „Od umieszczenia na Facebooku trzech moich wpisów dotyczących Lecha Wałęsy zacząłem odczuwać nacisk środowiskowy, bym nie kontynuował tego sposobu pisania. Wymyśla się różne przedziwne motywy, które miały mnie do tego skłonić, od utraty kontroli nad słowem, a nawet myśleniem, do przechodzenia na stronę PiS-owską. Tu i ówdzie jestem już prawie obok Wyszkowskiego. Taka reakcja jest dla mnie przykrym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się tak silnej presji cenzuralnej i nietolerancyjnej. Otóż chcę napisać, że żadne środowiskowe naciski i kwasy nie wpłyną na to, co będę pisał w sprawie donosicielskiego epizodu w życiu Wałęsy, jak i w każdej innej. Pisał będę to, co myślę, bez oglądania się, jak to będzie odbierane”.

  I właśnie tak trzeba robić – unikać stadnego myślenia, spiskowych bredni (nawet jeśli brzmią miło) i nie przejmować się za bardzo tym, co myślą „swoi”. Bez głosów mocno odrębnych – jak ten Kuczyńskiego – skończymy w jakiejś własnej wersji „sekty antysmoleńskiej” z nową sztuczną mgłą, dwoma wybuchami i własnym „piuuu bziuuu”.

  To samo mam ja. Gdy osmieliłem sie napisac, że w/s TK PiS nie ma racji - od razu posypał sie hejt. 

  Jest bardzo niedobrze, ze tworza sie druzyny - walczace nie o prawde, lecz o pokonanie wroga. 

  To preludium wojny domowej. 

 • 19-03-2016 14:02:00

  Dlaczego Donald Trump?

  Dlaczego napisałem, że p.Donald Trump tylko "zwiększył swoje szanse na zostanie Kandydatem Republikanów" - skoro prowadzi wyraźnie? Odpowiadam: bo wszyscy są zblokowani przeciwko Niemu! Ma 678 delegatów, p.Cruz 423, p.Rubio 164 i p.Kasich 143. Czyli: nie ma 50%. 
  Dlatego tak ważne było, że p.Kasich nie wycofał się z walki o Ohio (gdzie był gubernatorem), a p.Rubio wezwał swoich zwolenników do głosowania na Niego! W Ohio zwycięzca bierze wszystko, więc gdyby p.Kasich się wycofał, 66 delegatów wziąłby p Trump i miałby 744 delegatów – a reszta 423+164+77=664 – i gdyby ta proporcja była zachowana p.Trump mialby kampanię w kieszeni. To ogromna przewaga psychologiczna. 
  Teraz p.Trump swoje szanse zwiększył – ale nadal byłyby niezbyt wielkie (bo ma dopiero nieco ponad połowę niezbędnej liczby 1237 delegatów – a głosowała już znaczna większość stanów) gdyby nie to, że ostatnio sondaże dają Mu w Kalifornii przewagę 31:21 nad p.Cruzem. Jeśli p.Cruz przegra Kalifornię, to może pakowac manatki. 
  Co ciekawe: p.Clintonowa ma już ponad 2/3 potrzebnych delegatów, ale w Kalifornii Jej przewaga nad p.Sandersem dramatycznie topnieje. Rok temu było to 60:5, obecnie już tylko 46:35...

 • 16-03-2016 05:14:00

  Szczyt NATO to nie mecz piłkarski

  JE Witold Waszczykowski, minister SZ (jeszcze istniejącej? kiedy upływa termin publikacji wyroku TK?) III RP powiedział: "Nie ma zagrożenia, że szczyt NATO, który ma odbyć się w lipcu w Warszawie, zostanie przeniesiony do innego kraju".
  Ja tam nie widzę żadnego powodu do przenosin - ale jeśli p.Minister tak mówi, to pewno jednak zostanie przeniesiony...
  Natomiast nie rozumiem słowa "zagrożenie".
  Szczyt NATO to nie mecz piłkarski, gdzie ściany grają dla gospodarzy. Dokładnie takie same decyzje (o ile ma on podejmować decyzje, a nie jeść obiadki i balować!) ten szczyt podejmie w Wilnie czy w Budapeszcie. Natomiast stolica Polski uniknie paraliżu komunikacyjnego, nie zobaczymy protestów alter-globalistów i innych takich.
  Pewno chodzi o to, że na organizacji tego "szczytu" można się nieźle nakraść. Zresztą: 90% działalności NATO na tym polega: na braniu łapówek za dostawy kosmicznie drogiego sprzętu.
  [Protest przeciwko "szczytowi" NATO w Newport:]

 • 09-03-2016 18:12:00

  Zamach stanu, trój-podział władz i ogólna degrengolada

   
  {Varth VelesJaki trójpodział? Wszędzie sędziowie bawią się w politykę, a rządy czyli władza wykonawcza są uzależnione albo nawet są częścią najsilniejszej partii parlamentarnej (czyli władzy ustawodawczej) w większości państw "demokratycznych"... z trójpodziału robi się coraz większa fikcja i kolejny obiekt mentalnego onanizmu lewicy.
  Adam Kwiecień A niby czemu gówniane prawo/lewo ma być lepsze od braku gównianego prawa/lewa? Bo co? Lubi Pan smrody? Co się takiego strasznego stanie, jeśli np. rząd nie będzie mnie okradał w imieniu prawa/lewa? Za Jagiellonów nie było żadnego idiotycznego "trójpodziału władz", i jakoś Polska nie zapadła się z tego powodu pod ziemię. Teraz jest - i jest źle.
  Paweł Tomasz Es Jest sytuacją niedopuszczalną, że głos TK jest zbieżny ( a być może analizowany) z tą cześcią sceny politycznej, która jest w opozycji, to chyba logiczne. Do tego opozycji, która narobiła mega kantów. A to w Konstytucji nie jest zapisane.
      Niestety, Panowie: logika jest nieubłagana. Z takich samych przesłanek takie same wnioski wyciągają sędziowie TK, posłowie opozycji - a nawet JKM. Z całą i absolutną pewnością ustawa o TK jest naruszeniem Konstytucji - i jest obojętne, w ilu punktach. Jeśli ktoś takich wniosków nie wyciaga - to albo jest niedokształconym ćwokiem albo ma końskie okulary na oczach, albo ćwiek we łbie. I jest absolutnie obojętne, czy jest to opozycjonista, zatwardziały morderca, pedofil czy Anioł Stróż. Logika jest jedna. 
  Natomiast dwa pierwsze pytania idą dalej: kwestionują trój-podział wladz. Z różnych pozycyj.
  Za Jagiellonów nie było trój-podziału wladz - bo była monarchia. Zresztą gdybym teraz został  królem to też bym tak wladze z'organizował - tyle, że jako monacha, móglbym w kazdej chwili wkroczyc, gdyby się w machinie coś zacięło. 
  Natomiast {Varth Veles} ma rację - z trój-podziału władz robi się coraz wieksza fikcja. Z czego nie wynika, że trzeba go zlikwidować - tylko, że trzeba to naprawić. Sęk w tym, że w ustrolu totalitarnym (a d***kracja jest, przypominam, ustrojem totalitarnym) władzom absolutnie nie zależy, by swoją władzę ograniczyć.
  Dlatego właśnie wzywam do zamachu stanu. Bo monarchii absolutnej chyba nie uda się szybko wprowadzić...
   
 • 09-03-2016 11:30:00

  Co z Trybunałem?

  Czekamy na orzeczenie TK. I z góry coś sobie wyjaśnijmy. 
  Prawo rządzące w Polsce jest ZŁE – to jest raczej Lewo, niż Prawo. Jednak, jak już napisałem wyraźnie: lepsze Lewo – niż brak prawa w ogóle. 
  PiS jest, jak to już też napisałem, partią z ducha rosyjską, a właściwie „wschodnią”. Dla nich państwo – to „gosudarstwo”, gdzie dobrotliwy (lub nie...) Gospodarz ma prawo decydować o wszystkim. Natomiast ja jestem Europejczykiem, wierzę w trój-podział władz – więc bronię osłabionej Judykatury, Władzy Sądowniczej. 
  Gdyby PiS chciało działać uczciwie, to by zrobiło zamach stanu (generałów już, zdaje się, pozmieniali?) zlikwidowało Trybunał Konstytucyjny – i (może...) powierzyłoby tę funkcję Sądowi Najwyższemu (wyodrębnić z jego składu 9 sędziów: dwóch niech wskaże PiS, jednego Kukiz'15, po jednym PSL, PO i .N, trzech rektorzy trzech najważniejszych uczelni) – już. Jednak wszystko jest lepsze od komedii, że TK istnieje – a jest całkowicie sparaliżowany i służy jako listek figowy dla PiS.
  Tymczasem unio-sceptyczna i antyimigrancka konserwatywno-liberalna "Alternatywa dla Niemiec" została trzecią siłą w wyborach samorządowych w Hesji. AfD otrzymała 13,2% - świetny wynik dla partii z niewielkimi strukturami, małą ilością pieniędzy i bez żadnych znanych twarzy

 • 06-03-2016 19:28:00

  Po co pojechałem do Moskwy?

  Jestem w Moskwie. Piszę to po to, by hejterzy mieli co robić - bo się nudzą. Atakowaliby mianowanie p.Janiny Goss do RN PGE - ale są to na ogół hejterzy PiSowscy... 
  A ja jestem podniesiony na duchu, bo właśnie w Brazylii policja dobrała się do sławetnego "Luli", czyli byłego prezydenta, p.Ludwika Ignacego da Silva. Zawsze uważałem, że to ober-złodziej - i znów wyszło na moje... Wraz z nim poleci Partia Postępowa i Partia Pracy. Hurra! Kiedyś tych z PO, PiS, PSL i SLD też się powsadza - zobaczycie! 
  http://wiadomosci.onet.pl/…/brazylia-byly-prezydent-…/xzfyt9
  Co w Moskwie? Właśnie skierowano do sądu sprawę p.Wiktora Krasnowa, który na swoim blogu napisał, że "Boga nie ma". Ja tam uważam, że głoszenie nawet jeszcze dziwaczniejszych hipotez nie powinno być karane - ale podaję to pod rozwagę tym, którzy twierdzą, że "Rosja niczym nie różni się od Związku Sowieckiego", a "Putin to komunista".

  No, to jeszcze dla tych, co mówią, że Rosja mało różni się od Związku Sowieckiego. Właśnie p.Włodzimierz Żyrinowski, przewodniczący Partii Liberalno-Demokratycznej, zażądał, by prywatyzaja była wieczysta („приватизация должна стать бессрочной!”): 
  https://www.youtube.com/watch…
  Jakoś Go nie próbują wysłać na białe niedźwiedzie. Nawet w telewizji obficie pokazują. 
  Teraz dowcip rosyjski: Republikanie poprosili JE Włodzimierza Putina o pomoc w wyborach. Prezydent Rosji wysłał im najlepszego specjalistę. Po pół roku dzwoni do niego i pyta, jak postepy? Odpowiedź: „Wszystko w porzadku; w sondażach we wszystkich stanach prowadzi Jedinaja Rossija!”. 
  A jak naprawdę działa propaganda rosyjska? 
  Litewska telewizja z'organizowała ankietę: „Czy obserwujesz wzmożenie się rosyjskiej propagandy na Litwie?”. Możliwe odpowiedzi: 
  1) „Tak, jest coraz więcej propagandy we środkach masowego przekazu i w internecie”
  2) „Nie widzę żadnej różnicy”
  3) „To nie jest propaganda, Rosja mówi prawdę” .
  Gdy ta trzecia osiągnęła 82% ankietę zlikwidowano. Władze Republiki Litewskiej są tak samo antyrosyjskie jak III RP... Bo tak samo nie zdążyły zauważyć, że ZSRS już od dawna nie istnieje.

  Wystąpiłem w głównym programie Rossija1. Program leciał o 14 (w Moskwie, w Polsce 12) na Daleki Wschód i powtarzany jest o 22 (w Polsce o 20, ten kanał TV ROSJA jest u nas retransmitowany, na ogół jako RTR - więc można oglądać go bezpośrednio)
  http://russia.tv/brand/show/brand_id/21385/ 
  P.Jacku! Może by i w Polsce było miejsce dla poważnego (2,5 h) programu dla "mądrego, pozbawionego uprzedzeń widza"? 
  Hmmm... Czy są jeszcze w Polsce ludzie nieuprzedzeni?
  Wśród rosyjskiej opozycji też socjalizm nie ma najlepszej prasy. P.Garry Kasparow, b. mistrz świata w szachach, chwilowo poza Rosją, 1-III- 20.57https://www.facebook.com/GKKasparov/ na swoim blogu napisał:
  "Bawi mnie ironia, gdy zwolennicy Amerykanina Sandersa pouczają mnie, byłego obywatela sowieckiego, o chwale Socjalizmu i co on naprawdę oznacza. 
  Socjalizm brzmi świetnie, ale tylko w przemowach i na Facebooku, więc proszę niech tam zostanie. W praktyce, socjalizm niszczy nie tylko gospodarkę, ale też ducha człowieka, jego ambicje oraz osiągnięcia nowoczesnego kapitalizmu, który wyciągnął miliardy ludzi z ubóstwa. Mówienie o socjalizmie to wielki luksus, który został opłacony sukcesami kapitalizmu. Nierówność majątkowa to wielki problem, oczywiście. Jednak pomysł, że to rozwiązanie to więcej rządu, więcej regulacji, więcej długu i mniej ryzyka, to niebezpieczny absurd"
  P.Kasparow powierzchownie ma rację - ale głęboko to się myli. Socjalizm wcale nie „brzmi świetnie, tylko w praktyce....” Nie: to teoria, to same podstawowe zasady socjalizmu są nieludzkie, sprzeczne w każdym razie z zasadami naszej cywilizacji; być może właściwe dla wspólnoty pierwotnej. A po drugie: nierówność majątkowa to dokładnie taki sam „problem” jak nierówność wzrostu, urody, czy umiejętności gry w szachy. Problemem byłoby, gdyby zapanowała równość majątkowa: wtedy nikomu nie chciałoby się pracować – bo i po co?

 • 04-03-2016 14:05:00

  Komentarze do gorzkich żalów (dziś o 17.tej jestem w Kolnie!)

  Dziś o 17.tej jestem w Kolnie, o 17.tej: Pub B4 Kolejowa 11

  https://www.facebook.com/events/1537981346532514/

  Na swoim Face Booku pożaliłem się:

  W ostatnim sondażu PiS poszło w górę o 2 proc.! Partia, która obrabowała Polaków z 200 zł miesięcznie, partia która otwarcie powiedziała, że odbiera dzieci rodzicom, która zrobiła kaszkę mannę z Trybunału Konstytucyjnego, otwarcie powiedziała, że zwiększy szeregi biurokratów o 7000 luda - zwiększyła poparcie!

  A, co ciekawe: PO, która powiedziała, że dałaby wszystkim dzieciom po 500 zł - poszła w górę o 3%!!!

  {Cris Raven} komentuje: "Janusz grasz w szachy i nie widzisz sposobu ? Robisz lewą partię niczym koń trojański z absurdalnym programem 2 tys zł na każdą dorosłą osobę wprowadzasz ją do sejmu i wyskakujecie tłumacząc że tak będzie 2 tys na osobę, a nawet więcej bo damy takie reformy że w końcu zarobicie ..... trochę kombinatorstwa..."

  Hmmm... W Szwajcarii jest taka propozycja w referendum; ciekawe, ile dostaną?

  Teraz kolejne komentarze – bez wybierania:

   

  Zbigniew Donica Większość ludzi, jeszcze długo tego nie zrozumie Panie Januszu, niestety. Na szczęście przyszłość jest w ludziach młodych, którzy jak pokazują sondaże, potrafią myśleć i wyciągać wnioski.

  Jakub Muszyński Niestety Panie Zbigniewie, ale młodzi już wyjechali. Ci najlepsi, najbardziej przedsiębiorczy i zaradni. Mam 4 córki, z tego 3 dorosłe. Wszystkie dorosłe są w USA i UK, tam rodzą się moje wnuki, a jak czasem wpadną do Polski i rozmawiają ze znajomymi, to głównym tematem jest, jak rozpocząć życie na emigracji. Polska to trup!

  Jakub Karolczak no niestety wyciągają wnioski i walizki, w które pakują rzeczy i jazda do UK

  Zbigniew Donica Jakub Muszyński to przykre co Pan pisze, wiem jednak, że jeszcze nie wszyscy, ja zostaje Emotikon wink

  Janusz Bączkowski W których? W tych co wyemigrowali czy tych co zamierzają to zrobić.Jak będzie powszechna służba wojskowa to już tylko islamizacja państw zachodnich może zatrzymać ludzi w kraju.

  Michał Białek Wypraszam sobie Emotikon wink Można wyjechać za granicę, żeby dorobić, aby otworzyć w Polsce interes.

  Nie każdy myśli aby spieprzyć jak najdalej Emotikon smile

  Pozdrawiam..

  Cris Raven Nic się nie zmieni bo w demokracji wiadomo jaka jest większość i tak jest też wśród młodzieży. Młodzi, wykształceni i zaradni uciekają z kraju bo dlaczego mają utrzymywać cudze rodziny tu nikt im nie da zarobić na swoje, a za granicą zarobki x 10.

  Robert Górski Gdyby potrafili wyciągać wnioski zrozumieliby, że Polska to tylko pozornie jednolity kraj etnicznie. Tymczasem składa się różnych grup etnicznych, a największą stanowią białe-murzyny. Wolności nie da się przez nich wprowadzić po dobroci i demokratyczni...Zobacz więcej

  Fernando Minato Tylko, że ludzie młodzi wejdą w tę przyszłość z bagażem długu publicznego, który będą musieli spłacić. Oczywiście to nie jest wina PiSu-a przynajmniej nie tylko- że ten dług na tą chwilę jest tak wielki. Teraz po programie PiSu 500+ oczywiście wzrośnie...

  Kamil Kuźnar Tylko ze Ci młodzi ludzie od Pana Janusza myślą iż w pierwszym roku rządów Korwina będą jeździć autami jak Wojewódzki i zarabiać po kilkanaście tysięcy Emotikon smile a było by jedno wielkie zdziwienie Emotikon smile

  Brajan Pociask A ci, którzy głosowali na PiS, myśleli że od razu dostaną 500zł na dziecko, i że ta głupia partia naprawi to, co zrobiła Platforma Nieobywatelska Emotikon tongue

  Przemek Wargacki Kamilu mylisz się. W pierwszym roku będziemy mogli dopiero oszczędzać na to auto bo nie będziemy tak okradani.

  Kazimierz Jakub Piast Panowie, nie załamywać się aż tak. Jest tragicznie, ale w końcu nastanie krach socjalizmu. Ludzie się ogarną, może jakiś następca JKM obejmie władze, wprowadzi normalny system i prawo. Wtedy Polska będzie jak Eldorado. Nowy start, nowy świat, kraina mo...

  Steve Sławek Plecie trzy po trzy para piętnaście Emotikon tongue

  Lepsza ta partia niz post komuniści I folksdojcze.

  Marcin Las [ironia-mode:on]Ale przecież zasiłki napędzają gospodarkę! Ludzie pobierający zasiłki wydają te zasiłki w sklepach, prawda? Skoro wydają kasę w sklepach, to zyskują właściciele sklepów. Właściciele sklepów z tych zysków płacą podatki, więc w budżecie przybywa kasy. Natomiast pieniądze na zasiłki biorą się z magicznej, pieniężnej chmurki. Magiczna pieniężna chmurka pojawia się każdego dziesiątego dnia miesiąca o godzinie ósmej rano, a następnie - jedenastego dnia o godzinie dziesiątej znika. Do magicznej chmurki pieniężnej należy podłączyć magiczny pieniężny kranik, który to w sposób magiczny wyciągnie z magicznej pieniężnej chmurki pieniądze, już nie-magiczne. Mam pomysł, jak sprawić, by Polska stała się krainą mlekiem i miodem płynącą! Wszyscy przejdźmy na zasiłek. W końcu pieniądze na to biorą się z magicznej, pieniężnej chmurki...[ironia-mode:off]