Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
91643 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

24-05-2009 23:48:00

Bronię „Gazetę Wyborczą”

przed WCzc.prof. dr hab. chap Joanną Senyszynową (SLD, Gdynia). P.Profesoressa, czasem pisząca z humorem i do rzeczy, najwyraźniej traci poczucie humoru i rzeczowość, gdy pisze się o Niej. Oto spora część Jej wpisu na blogu:

„Rzetelne dziennikarstwo przestało być w cenie. (...). Dlatego tytuł „Senyszyn zgadza się z Wierzejskim” jest lepszy od każdego innego. GW - relacjonując, odbywającą się w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Frycza-Modrzewskiego, debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego - w każdej ocenie rozmijała się z faktami, które nie pasowały do przyjętej przed debatą tezy, że PO jest najlepsze. Prawda poszła w odstawkę. Pozostały mętne, nielogiczne, niespójne wywody. Autor, którego nazwisko miłosiernie pominę, plątał się w zeznaniach. (…) Czytelnicy dowiedzieli się jednak najważniejszego: najlepiej przygotowany merytorycznie był Sonik, bo „mówił okrągłymi zdaniami, unikał drażliwych kwestii i od czasu do czasu potakiwał”. W PRL-owskiej prasie też były artykuły z tezami, ale przynajmniej z logicznie dokumentowanymi.

Po przeczytaniu tego człowiek mógłby odnieść wrażenie, że dziennikarz „Gazety(p.Rafał Romanowski – moim zdaniem: nie ma się czego wstydzić!) dopasowywał wszystko do tezy, że najlepszym był p.Bogusław Sonik (NB. znam teksty p.Sonika jeszcze z prasy podziemnej – i dziwiłbym się bardzo, by w tym towarzystwie nie był najlepszy!!). A oto odpowiednie zdanie z inkryminowanego artykułu:

„Do sennej atmosfery debaty dostroił się najlepiej przygotowany merytorycznie Bogusław Sonik (nr 3 na liście PO). Mówił okrągłymi zdaniami, unikał drażliwych kwestii, od czasu do czasu potakiwał.

- Oni właściwie wszyscy mówią to samo, tylko innymi słowami. Każdemu z nich zależy przecież na Polsce - komentowały szeptem dwie studentki KSW

Otóz p.Romanowski (nb. reklamując p.Sonika - poprzez podanie numeru na liście) skrytykował Go przecież właśnie za okrągłe zdania i unikanie drażliwych kwestyj!! I za potakiwanie socjalistom: socjalistce-internacjonalistce i socjaliście narodowemu. A ta reklama jest przeciwko pozostałym kandydatom PO!!

A potem naśmiewał się dyskretnie i z dyskutantów, i z zacnych, naiwnych studentek...

To tyle - przepraszam za  2h 41' opóźnienia...

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze