Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64102 komentujących
2976 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

06-05-2009 23:52:00

Coś o rusofilii, rusofobii – i głupocie bez granic

 

To bardzo delikatny temat; ale wyjdę od tego, że p. Józef Třešňák (czyt. Trześniak) napisał we "WPROST" tekst "Szczyt wstydu", w którym nie zostawia suchej nitki na rządach w swoim kraju - a najbardziej na JE Wacławie Klausie.

Wedle p. Třešňáka Czesi i Morawianie mają się „wstydzić przed Europą”. Zapomniał dodać, że wstydzić się mogą oni nie przed "Europą", lecz przed "Europką" – bo (sądząc nie tyle po wynikach referendów we Francji, Holandii i Irlandii, ale po tym, że euro-faszyści nie dopuścili do innych referendów) większość Europejczyków jest przeciwna powstaniu UE. Wstydzić się powinni ci, co głoszą hasła d***kracji – a opinie d***su mają (słusznie zresztą) w nosie.

P.Třešňák skrytykował JE Wacława Klausa za to, że powiedział On, iż (zaproszonego przez p. Mirosława Topolánka) JE Aleksandra Łukaszenki "nie zaprosi na Zamek ani nie poda Mu ręki". P.Třešňák zacytował tu anonimowego(?!) "wysokiej rangi" czeskiego dyplomatę: "Nie znajduję na to innego wytłumaczenia niż to, że Pan Prezydent działa na rzecz interesów Kremla".

Tak jest. Zawsze to mówiłem: kto zwalcza p. Łukaszenkę, ten działa na rzecz Kremla.

Ciekawe tylko, dlaczego polscy kołtuni mnie, który od początku popierałem p. Łukaszenkę, uważali za rusofila lub wręcz agenta Moskwy? 

Tak nawiasem: ja bardzo cenię i popieram p.Klausa - ale w sprawie Rosji polityka czeska i polska nieco się zawsze różniły - i, jak widać, różnią...

Głupota ludzka nie ma granic.

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • Bacz | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  07-05-2009 12:07:49 | odpowiedz
  • 07-05-2009 12:16:40 | odpowiedz
   Nota bene - również w Polsce demokracja jest tylko zasłoną pod którą się kryją rządy oligarchów i ludzi przez nich skorumpowanych, a opinia większości jest albo zmanipulowana według woli rządzących albo jeśli się jej nie da zmanipulować - jak w wypadku kary śmierci lub okręgów jednomandatowych - jest ignorowana przez rządzących. O prawdziwym ustroju Polski pisałem tu: http://prawica.net/node/14790
   • 07-05-2009 12:37:03 | odpowiedz
    Jeśli dobrze zrozumiałem intencje Pana JKM, to nie chodzi o to, jakim władcą jest Pan Łukaszenka, tylko o to, kto zdobędzie wpływy na Białorusi. Pracując młotkiem nie zwracamy uwagi na jego kolor, tylko na to, czy dobrze wbija gwoździe.
 • Bacz | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
  07-05-2009 13:42:40 | odpowiedz
 • 07-05-2009 19:38:18 | odpowiedz
  Niestety Senat Czech przyjął Traktat ale niektórzy senatorzy mówią że podadzą go z powrotem do Trybunału Konstytucyjnego. Traktat jest w trybunale niemieckim, ma być w naszym TK po ewentualnym podpisaniu go przez Prezydenta Kaczyńskiego i ma być w trybunale austryjackim.
  Może choć jeden trybunał nie będzie "drukował" to traktat padnie.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20090507&id=sw03.txt
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=sw&dat=20090507&id=sw11.txt
 • 07-05-2009 19:51:01 | odpowiedz
  A p. Łukaszenko zakazał importu wieprzowiny z Polski.
  http://biznes.onet.pl/2,1966308,wiadomosci.html

  W mojej ocenie lekarstwo jest tu gorsze od choroby. Wszystkie działania przeciw grypie, której pandemia wydaje się być nieunikniona - i to roznoszona przez ludzi, a nie przez świnie - będą nas o wiele więcej kosztowały niż sama grypa.
 • 07-05-2009 20:42:25 | odpowiedz
  A to mnie zaskoczył pan Klaus.Niby taka kultura - patrzcie,obrażają mnie na moim zamku - a pokazuje emocje w stosunku do pana Łukaszenki.Mógłby co prawda,z zakichś powodów,nie przyjąć go na zamku,ale sam zwrot o niepodaniu ręki kojarzy mi się z proponowaniem podania nogi przez pana Wałęsę panu Kwaśniewskiemu.
 • 07-05-2009 21:25:16 | odpowiedz
  na stronie www.europrofiler.eu można znaleść ankietę do sprawdzania swoich przekonań politycznych. Zgodność z UPR uzyskałem na poziomie ok. 86%. Zdaje się, że odpowiedzi partii były układane przez autorów ankiety na podstawie tego, co znaleźli w internecie. Po przenalizowaniu odpowiedzi zauważyłem, że gdzieniegdzie stosowana była ciekawa interpretacja programu UPR. Na przykład dowiedziałem się, że UPR jest za ograniczeniem swobód obywatelskich w ramach walki z terroryzmem oraz wprowadzeniem "zielonych" podatków przeznaczanych na transport publiczny (!).
 • 07-05-2009 23:52:54 | odpowiedz
  Szanowny Panie JKM! Wciaz Pan nie odpowiedzial na mojego posta!

  Czy Pan czytal w ogole traktat z Maastricht? Jesli nie, to pozwole sobie przytoczyc pare ciekawych artykulow tego traktatu.

  Traktat ten ma juz w tytule: "TRAKTAT O UNII EUROPEJSKIEJ". Nastepnie informacja o panstwach, ktorych przedstawiciele to podpisali. Mozna w nim znalezc takie oto zapisy:

  "POSTANOWILI ustanowić Unię Europejską, desygnując do tego celu jako swoich pełnomocników:" Czy my tu mamy Wspolnote Europejska? Absolutnie nie! Mamy tu UE!

  "Artykuł A
  Niniejszym Traktatem Wysokie Umawiające Się Strony ustanawiają pomiędzy sobą Unię Europejską, zwaną dalej "Unią"."

  Przeciez tu jest czarno na bialym, ze celem traktatu jest utworzenie Unii Europejskiej! Wcale ona nie musi miec osobowosci prawnej! Czy Wspolnota Europejska ma osobowosc prawna?

  Co do konkubinatu, to prosze mi wskazac zapis prawny, ktory mowi o konkubinacie! Od razu widac, ze porownanie jest nie na miejcu.

  Bardzo prosze o ustosunkowanie sie do tego.