Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64097 komentujących
91643 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

30-05-2009 23:54:00

O unio-wyborach 

Z jednej strony mało kto z Komentatorów zajmuje się tymi wyborami – ale z drugiej nieustannie dochodzą mnie głosy, że kampania  UPR

 

w PR i TVP jest fatalna. Nie wiem – bo nie oglądam TV - ale wierzę ludziom, a głosów przeciwnych nie słyszę.

Jest to nad wyraz niepokojące.

Główną racją startu w tych wyborach było przecież uzyskanie dostępu do mediów „publicznych”. Jeśli ten dostęp rzeczywiście jest źle wykorzystywany – to czarno to widzę.

Niektóre z tych dochodzących do mnie głosów pochodzą od ludzi szczerej troski – ale spotykam też oskarżenia, że jest to sabotaż; że komuś chodzi o to, by ostatecznie dobić UPR.

 

Absolutnie w to nie wierzę!

Wedle mnie jest to efekt przyjęcia pewnej taktycznej koncepcji. Ja zdecydowanie sugerowałem kampanię ostrą, z waleniem po oczach, nawet obrażaniem, kogo należy. Moim zdaniem przy nikłej frekwencji wyborczej (zakładam 16-18%) takie działanie nie ma prawa nie przynieść 6%-7% głosujących (co odpowiada, co prawda, niecałemu procentowi społeczeństwa...).

Zwyciężyła koncepcja mniej-więcej taka: skoro inne partie osiągają sukcesy mówiąc mętne unio-ogólniki – to starajmy się od nich wiele nie różnić; mówmy tylko trochę mniej mętnie – i to powinno wystarczyć.

Obawiam się, że może nie wystarczyć. Możemy nie wzbudzić entuzjazmu w naszych stałych zwolennikach – a nie zyskamy nikogo nowego.

Cóż: trzeba tym bardziej wzmódz wysiłki, by wynik był przyzwoity. Ja robię, co mogę – oczywiście, zgodnie z przyjętą linią, unikając jakichś ekstrawagancji. Czy to coś pomoże: zobaczymy!

Miejmy nadzieję, że się mylę.

Na razie możemy sobie pogłosować w sondażach. To też ważne pole propagandy.

Chcę wszystkim głosującym wyrazić tu uznanie: 10 dni temu osiągaliśmy wyniki 4%-6% - teraz regularnie 6%-7%. Nie mówię o sondażach na małych próbkach, gdzie mimo moich próśb („Jak jesteśmy na pierwszym miejscu – już nie głosować!!”) następował zazwyczaj overkill. Proszę o więcej powściągliwości!

To tyle przy sobocie. La lutta continua!

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 31-05-2009 02:25:04 | odpowiedz
  Panie Januszu, ale to co, [i]tertium non datur[/i]?

  Można przecież mówić ważne prawdy, unikając mało ważnych a dla potencjalnego wyborcy często kompromitujących wypowiedzi. Np. mówmy o tym, że państwo nie powinno finansować organizacji promujących homoseksualizm, ale nie podkreślajmy, że większość kobiet lubi siedzieć w domu.

  Ale nieważne, co ma za znaczenie jaką przyjąć linię w kampanii, skoro kampania wygląda jak żywcem wyjęta z lat 90. W tamtych czasach nie odbiegałaby od przeciętnej. A dzisiaj można postawić na naturalność, przeciwko zbyt błyszczącycm i wymiotnym spotom konkurencji... Ale na litość Mzimu, jak się woła wspólnie hasło i nie wyjdzie, to POWTÓRKA, a nie że komuś się spieszy do domu bo chce się wyspać czy nie wiem z jakiego powodu im tam nie wyszło.

  Harcerze jakoś, jak ktoś zawoła na apelu Czuwaj potrafią odpowiedzieć jednym głosem aż ziemia zadrży... A przecież dzisiejsi harcerze rzadko kiedy potrafią ładnie wykonać musztrę, a instruktorzy nie umieją meldować na apelu. A zatem to nie może być trudne, skoro potrafi to zrobić dwunastolatek mimo że nikt go nie zmusza i nie uczy.
 • 31-05-2009 04:22:50 | odpowiedz
  Polecam dział: "Dokąd zmierza Polska", temat: "Kampania wyborcza UPR" z zalążkiem dyskusji. Tam też jest moje zdanie na ten temat. Myślę, że ta kampania powinna co niektórym dać trochę do myślenia. A ogólnie, to jest bardzo wesoło i bardzo nerwowo. Niektórzy dostali przysłowiowej sraczki wyborczej. Trzeba chyba na ten cyrk patrzeć z dużym dystansem, bo inaczej nie jest to strawne.
 • 31-05-2009 04:48:57 | odpowiedz
  Kampania rzeczywiście jest marna. miałem "nieprzyjemność" wysłuchać jej w radiu. Może to robota kretów w partii, chcących ostatecznie uwalić UPR?
 • 31-05-2009 08:21:10 | odpowiedz
  "Rosja odgrzewa stary terytorialny spór"ogłasza onet.Pamiętam jak JKM mówił że tak jak miedzy niemcami i Polską jest spór o terytorium tak samo miedzy Japonią a Rosiją i może być to potencjał w przyszłości do jakiegoś konfliktu a dla czytelników onetu jest to nowina i zapewne jakby by im to JKM tłumaczył np. rok temu to by się śmiali bo przecież w tv ani na onecie nic takiego nie mówili,więc nie jest to nic poważnego.
 • 31-05-2009 11:32:05 | odpowiedz
  P. Dobromir Sośnierz dobrze to skomentował. Bez jasnego, krzykliwego zwracania uwagi na nasze poglądy nic z tego nie będzie. P. Cejrowski jest człowiekiem wyrazistym i mówi ludziom również to czego nie chcą słyszeć i widać efekty: niezdecydowani popierają teraz Prawicę Rzeczpospolitej.
 • 31-05-2009 12:46:12 | odpowiedz
  UPR jest jedyna partia o jakiej nie bylo mowy ANI RAZU w zadnej telewizji od dluzszego czasu.
  • 31-05-2009 12:49:14 | odpowiedz
   Jesli chodzi o te startujace w eurowyborach.
   • 31-05-2009 12:53:10 | odpowiedz
    Przepraszam przypomnialem sobie raz widzialem prezesa Witczaka w tvp info ale on ma taki anty-talent do wystepow w mediach ze raczej lepiej zeby w ogole nie wystepowal..
    • 02-06-2009 02:03:42 | odpowiedz
     UPR jst ciągle w telewizji, z tym, że głównie to p. Witczak. Ja mam taką tremę, że jak dzownię do radia to mi się głos trzęsie, ale bym sobie lepiej od niego poradził w tych programach. :/

     Być może to jest sprawa do przełamania, ale na takim poziomie, to uczyć się trzeba najpierw w zaciszu domowym. Nie mówię "nie" - niech się p. Witczak uczy reprezentować partię medialnie. Ale dopóki jest mizernie, niech posyła kogoś innego.
 • 31-05-2009 13:10:16 | odpowiedz
  Oj, bo się w końcu zaangażuję w jakieś wybory na rzecz UPR-u... Siłą się zaangażuję :) Zgadzam się z JKM, że trzeba prowokować, a działanie "polekku " można porównać do prób wprowadzenia kapitalizmu przez naśladowanie państw będących już na krzywej w dół. W głowie mam cały czas jakąś wolnościową partię ze Szwecji, która osiągnęła fenomenalny wynik emitując spot z facetem siedzącym sobie na brzegu fontanny i moczącym nogi - była to aluzja do jakiegoś bzdurnego przepisu ograniczającego takie praktyki. Proszę zauważyć, że przy okazji nikt nie został obrażony ;)
  Tymczasem przypominam, że pod http://tiny.pl/3xz3 jest "bootlegowy" plakat UPR a la F1. Nic wielkiego ale cieszy :) W każdym razie ogrywa 1. miejsce listy! Proszę rozsyłać, robić tapety itp.
  Poza tym na jurcio.blogspot.com trochę o sprawach rasowych.
  • 31-05-2009 18:22:01 | odpowiedz
   świetny motyw :)

   P.S. Obawiam się tylko kłopotów z władzami F1, mogą rościć sobie prawa do logo :(
 • 31-05-2009 13:45:36 | odpowiedz
  Bez dowódcy słabo się działa!
 • 31-05-2009 14:47:58 | odpowiedz
  Jest coraz lepiej Panie Januszu, udało mi się namówić już drugą osobę do głosowania na UPR. Pozdrawiam.
 • 31-05-2009 17:39:02 | odpowiedz
  Według mnie przydałoby się pokazywać konkretne rozwiązania proponowane przez UPR wszędzie tam,gdzie widoczna jest niewydolność obecnych rozwiązań.UPR znana jest z tego,że... jest prawicowa,liberalna i praktycznie nic więcej.Myślę,że przydałoby się przedstawianie proponowanych rozwiązań konkretnych spraw.To na tyle w tej chwili,pozwolę sobie w przyszłości odnieść się do jakiś innych kwestii.
 • 31-05-2009 18:27:01 | odpowiedz
  Pierwszy z serii moich mini klipów:
  http://www.youtube.com/watch?v=uLyl4RZkPfk
  Przemek
 • 31-05-2009 18:30:02 | odpowiedz
  WITAM

  Podano wstępne wyniki prawyborów we Wrześni i Opocznie. Z tego co widzę nie wygląda to zbyt ciekawie. Podaje za Onetem:

  Według wyników z godziny 13.30, pochodzących z komisji wyborczych we Wrześni i Opoczna łącznie, najwięcej głosów otrzymała Platforma Obywatelska - 36,82 proc., przed SLD - 17,04 proc. i niebiorącym udziału w prawyborach komitecie wyborczym nr 10 (PiS - PAP) - 14,51 proc. Frekwencja wyborcza we Wrześni wynosi 3,1 proc.

  Kolejne miejsca zajmują: PSL (10,95 proc.), Samoobrona (5,61 proc.), Prawica Rzeczypospolitej (5,2 proc.).

  5-procentowego progu wyborczego nie przekraczają Centrolewica (3,83 proc.), Polska Partia Pracy (2,6 proc.), UPR (1,71 proc.) i Libertas (1,71 proc.).


  Jestem słaby z matmy. Może ktoś przeliczyć jak to się przekłada na mandaty?

  Pozdrawiam

  RADEK 20
 • 31-05-2009 22:09:00 | odpowiedz
  Takie pytanie:
  po jakiego diabla UPR stara sie o miejsce w Parlam.EU.
  przeciez to nie po drodze...
 • 01-06-2009 08:47:59 | odpowiedz
  Panie Januszu, polecam fragment wpisu z blogu prezesa Witczaka:

  "Media publiczne, z naszego abonamentu i podatków mogą służyć jak się okazuje tylko nielicznym w wolności przekazu. Doskonałym przykładem jest Wojciech Cejrowski, kiedyś popierający konserwatywno-liberalną UPR, a obecnie zaangażowany po stronie narodowej prawicy. Nie jestem zawistny, bo poglądy ludziom się zmieniają, więc i Pan Cejrowski, wolny człowiek mógł je zmienić i nie o zmianę tu chodzi a o przyzwoite zachowanie, którego brakuje decydentom, którzy zatrudniali pana Cejrowskiego w publicznych mediach."

  A teraz przeanalizujmy. Otóż obrona Wojciecha Cejrowskiego jak najbardziej słuszna, ale teza o jego poglądach całkowicie fałszywa ! Prezes Witczak napisał jakieś bzdury. Zastanawiam się czy jest to świadome czy celowe wprowadzenie ludzi w błąd. Otóż, o ile mi wiadomo Wojciech Cejrowski nie zmienił swoich poglądów. Nie wiem czy Pan zauważył, ale Pan Cejrowski nie poparł żadnej partii a jedynie Pana Marka Jurka, przedstwiciela Prawicy RP. Jest to róznica zasadnicza ! Oglądałem ten spot, Pan Cejrowski wypowiada się bardzo krytycznie (i słusznie) na temat finansowania partii politycznych oraz orydancji wyborczej w Polsce. Ewidentnie powiedział, że popiera Marka Jurka, przedstwiciele Prawicy RP, a nie całą Prwicę RP. Zrozumiałem to, jako pośredni apel doo wprodzdzenie jednomandatowych okręgów wyborczych !! Czy prezes rozumuje logicznie ?

  P.S. Polecam ten spot z WC odnaleźć na YouTube
  • 02-06-2009 02:05:50 | odpowiedz
   Mgm, a przy okazji wystapił w okularach, jak mniemam? W nadchodzących uniowyborach soczewkom powiedz stanowcze nie.

   Precz z JOW to głupota.
 • 01-06-2009 09:37:21 | odpowiedz
  Witam serdecznie Panie Januszu! Dzis w programie I polskiego radia wypowiadal sie p Leszek Balcerowicz[okolo 7.30]i ponownie uslyszalem kilka trafnych opini bliskich idei UPR...pozdrawiam
 • 01-06-2009 10:37:14 | odpowiedz
  Sprawa wyborów.

  1) W życiu nie słyszałem o UPR. Aż do owych pamiętnych wyborów prezydenckich, kiedy to startowało ze czterdziesu kandydatw (no, może mniej) i zobaczyłem występ JKM. Jestem hetero, ale JKM mnie urzekł. W każdym razie logiką wywodów.

  2) Problemem jest jednak wizerunek. Sprawa jest złożona. Z jednej strony JKM jest najwyrazistszą twarzą prawej strony sceny politycznej. Z drugiej - że zacytuję "klasyka" Walezę - "ludzie nie lubią, jak ktoś się rzuca"...

  Ludzie widzą UPR przez pryzmat JKM. A jednocześnie nie wszyscy akceptują jego formę - która, niestety, w otumanionych głowach przesłania treść. A znowu z drugiej - jak nie ma JKM, to nie widać UPR...

  3) UPR powinna sobie odpowiedzieć niestety na pytanie - czy jest kółkiem wzajemnej adoracji i opowiadania sobie, jak byłoby fajnie, gdyby było po naszemu, czy po prostu "dorwać się do władzy". El Comendante, alias Castro w kilku ludzi zrobił zbrojną rewolucję i od 40 lat czy ileś wprowadza na Kubie swoje pomysły. Że pomysły fatalne, jego problem.

  4) Myślę, że warto się uczyć, choćby od diabła, czyli Samoobrony. Wynik 11% i hałas w mediach (oczywiście poparcie służb w celu wprowadzenia warcholstwa do Sejmu - swoje robi) a przede wszystkim - działania PR-owe!

  5) Tak na prawdę koniec pkt 4. to moim zdaniem clue problemu. W UPR jest - jak sądzę - wielu światłych ludzi, którzy potrafią robić biznes, którzy mają wykształcenie - trzeba poszukać specjalistów od PR - i ich wykorzystać!

  6) oczywiście nie powinni to być ludzie w stylu tej firmy, która rozdawała w ramach remontów dróg w mieście - kubki na ciepłe napoje... mówię o dobrych specjalistach. Ja wiem, że to może kosztować - zrobienie kampanii itp. Ale może są wśród członków lub sympatyków ludzie, którzy znają się na tym biznesie (PR) i mogą użyczyć swojej wiedzy.

  7) Ludzie Clintona robili kampanię Jelcynowi (stare3mu pijakowi) i co? I dostał drugą kadencję. Magik od PR-u (jak mu tam - Tymoszenko, Tymochoski, Tymochowicz?) robił PR Samoobronie i co - działa.

  8) jako sympatyk apeluję - popracujcie nad wizerunkiem. Zdaję sobie sprawę, że może to potrwać, ale bez tego nie da się dziś robić polityki. A gadanie o zmianach nic nie zmienia. Poza tym program UPR jest zbyt trudny - właśnie dlatego, że mówi o konkretach. Takie PoPis wali pierdoły, ogólniki o dobru nas wszystkich i jedzie...

  Ale weźmy przykłady - powoływanie się przez JKM na Hitlera. Ludzie tego nie rozumieją. Myślą, że dla JKM Hitler jest lepszy, podczas gdy - na ile ja to rozumiem - po prostu najgorszy Hitler był już lepszy od najlepszego Tusko-Kaczyńsko-Millera. Tak ja to rozumiem.
  A ludzie przeciętni rozumują - JKM promuje Hitlera, znaczy faszysta i folksdojcz...

  Przykładów pewnie byłoby wiele.

  Trzeba 1) zrozumieć to społeczeństwo (przepytać znajomych socjologów), 2) dopasować program (polityczny) do stosownego programu (PR-owego).

  przy okazji - najlepszy dowód na to, że ludzie nie rozumieją JKM - Pieńkowska, wydawałoby się, wykształcona kobita, bywała w świecie. Na koniec zbłaźniła się zupełnym niezrozumieniem kontekstu...

  http://www.youtube.com/watch?v=ogO3af9F_cg

  Pzdr.

  http://prawy-sierpowy.pl/


  PS. moja ulubiona anegdota PR-owa. Japońskie samochody miały bardzo niskie poważanie wśród niemieckiego gminu.
  Co zrobili Japończycy - sfinansowali 5-ciu konkurującym instytutom badania porównawcze swoich i niemieckich aut. Instytuty - konkurujące ze sobą, więc niezależne - zmasakrowały te auta i wydały opinię, że... japońskie auta lepsze. Ta informacja poszła do branżowych pism naukowych. Ta informacja trafiła potem do dziennikarzy, którzy piszą swoim slangiem w branżowych pismach. Te publikacje trafiły do gryzipiórków Bilda czy jakie tam szmatławce są. Te psie teksty przeczytał jakiś wójt i przy piwie powiedział sąsiadom. A tam sąsiedzi słuchają wójta, bo mają do niego zaufanie. Jak wójt powiedział, to znaczy, że wie. A skoro wójt mówi, że japońce dobre, ba, lepsze od naszych, to coś w tym musi być.

  Wiecie, ile czasu trwała ta operacja? PIĘĆ LAT. Ale się Japońcom opłaciła.
  • 01-06-2009 17:07:49 | odpowiedz
   Wszystko O.K. Pytanie tylko, czy UPR chce wladzy,wiesz jeden "madry" powiedzial kiedys ;...o polityce sie nie gada,polityke sie robi...
   pozdrawiam.
  • 02-06-2009 09:21:05 | odpowiedz
   "Prawy-Sierpowy", ja Cię bardzo proszę, nie przeceniaj poziomu tej kobiety (Pieńkowskiej) :)
   Cała masa trafnych uwag! Tu tylko pewnie ktoś się przyczepi więc go uprzedzę. Piszesz "dopasować program (polityczny) do stosownego programu (PR-owego)" - nie masz oczywiście na myśli przerabiania programu, lecz sposób podania go, wyciągnięcia zeń tych rzeczy na potrzeby kampanii wyborczej, które ładnie zagrają.

   Pozdrawiam
   jurcio.blogspot.com
 • 01-06-2009 11:04:55 | odpowiedz
  No niestety muszę przyznać, słaba kampania. Mnie by nie przekonała.
  Za mało konkretów. Czas antenowy powinien zostać wykorzystany na przedstawienie i wytłumaczenie ludziom programu. Wiadomo, że nie całego i nie jakoś bardzo szczegółowo bo na to to i czasu mało i nudne by było. Ale wybrać kilka spraw (takich bardziej medialnych) i je w paru zdaniach wytłumaczyć. Zakończyć jakimś lotnym hasłem.
  Nie krzyczeć, nie obrażać, nie wyzywać ale mówić o konkretach!
  Poza tym na przykład w słynnej kwestii pracy kobiet - zamiast przekonywać, że kobiety przeciętnie się do czegoś nie nadają, skupic uwagę na tym by NIE ZMUSZAĆ kobiet do dodatkowej pracy poza domem.
  • 01-06-2009 23:53:59 | odpowiedz
   Aha, no i dlaczego ludzie w tym spocie nie są podpisani?! Przy każdej wypowiadającej sie osobie powinno przecież być imię, nazwisko i nazwa okręgu, z którego startuje.
 • 01-06-2009 11:05:35 | odpowiedz
  "Banda Czworga" robi wszystko żeby najuczciwsza partia {UPR} była słabo widoczna w reżymowej TV!
 • 01-06-2009 12:22:48 | odpowiedz
  Interia pisze:


  "Europą będzie rządzić skrajna prawica?
  Gigi Becali deklaruje poparcie dla nacjonalistycznej Partii Wielkiej Rumunii
  Gigi Becali deklaruje poparcie dla nacjonalistycznej Partii Wielkiej Rumunii /AFP

  1 godz. 59 minut temu

  Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego (PE) mogą przynieść bezprecedensowy sukces skrajnym ugrupowaniom, jeśli wyborcy zechcą ukarać partie rządzące za kryzys - ocenia dziennik "Wall Street Journal".

  Gazeta zauważa, że wybory do PE budzą coraz mniejsze zainteresowanie wyborców, którzy "nie lubią i nie rozumieją tej instytucji". Od pierwszych wyborów w 1979 roku frekwencja stale spada. W 2004 roku wyniosła 45,4 proc., a na ten rok sondaże przewidują 40 proc.

  Jednakże zdaniem analityków tegoroczne wybory, które odbędą się w Europie od czwartku do niedzieli, są ciekawsze o tyle, że zarówno w Niemczech, jak i w Wielkiej Brytanii zbliżają się wybory powszechne. Głosowanie w wyborach do PE "może więc stanowić przedsmak tego, że trudna sytuacja gospodarcza popchnie wyborców do ukarania ich największych partii" - pisze amerykański dziennik.

  Gazeta cytuje dyrektorkę ds. badań politycznych w instytucie badania opinii publicznej Ipsos MORI Julię Clark: "Ludzie uważają, że wybory do władz lokalnych i do Parlamentu Europejskiego nie są takie ważne, mogą więc wykorzystać swoje głosy do ukarania polityków, z których są niezadowoleni".

  "Wall Street Journal" zwraca uwagę, że może się to przełożyć na bezprecedensowy sukces partii skrajnych. Według niedawnego sondażu firmy YouGov, przeprowadzonego na 1800 Brytyjczykach, aż 19 proc. wyborców zamierza głosować na Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), która chce wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE i ostrzejszej polityki wobec imigrantów. W sondażu tym takie samo poparcie zadeklarowano dla rządzących laburzystów, a konserwatyści uzyskali zaledwie 28 proc. Może się też okazać, że w PE zasiądzie Nick Griffin, lider skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej, na którą chce głosować 3 proc. ankietowanych. "


  Tamże ankieta - trzeba dać kreskę na UPR...
 • 01-06-2009 12:45:12 | odpowiedz
  PO,PIS,SLD,PSL - to sprzedawczyki!
 • 01-06-2009 14:17:34 | odpowiedz
  Panie Januszu,
  UPR wprawdzie nie jest moją wymarzoną partią, ale jedyną akceptowalną, dlatego chciałbym podsunąć argument w sam raz na finisz wyborów. Nie wiem gdzie indziej mógłbym to zrobić, żeby się przebiło, więc czynię to tutaj. Wydaje się, że jedyna szansa na przebicie progu 5% to odebranie części wyborców koalicji PO-PSL. Na PO głosują wszyscy o lekko liberalnych poglądach. Wycieczki personalne nie są najlepszą taktyką, ale być może trudno inaczej. Tak więc chciałbym zwrócić na niezwykłe kompetencje niektórych działaczy:

  Łukasz Tusk - z zawodu tapicer - dostał się do Sejmu z okręgu opolskiego, wchodząc z listy PO udało mu się uniknąć wojska. Twierdzi, że jego dziadek był kuzynem dziadka Donalda. Do Europarlamentu nie kandyduje.

  Henryk Kroll - jeden z liderów Mniejszości Niemieckiej i z tej listy poseł na sejm do 2007 roku (był wybierany przez 5 kadencji z rzędu. Obecnie kandydat bezpartyjny startuje z listy PSL!
  Tak więc jest szansa, że Niemcy będą mieli o 1 posła więcej kosztem Polski.
 • 01-06-2009 17:21:07 | odpowiedz
  No i co z tym równym czasem antenowym?

  Trzeba przemówić do ludzi ,że na UE świat się dla Polski nie kończy. Podawać za przykład można Japonię która poradziła sobie nawet po presją stanów, umiała wykorzystać ich nacisk na swoją korzyść.
 • 03-06-2009 17:38:09 | odpowiedz
  A tak ich pokonamy (kiedyś) – http://tiny.pl/39f1
  Mocne, prowokujące hasło, Kandydat co się zowie i d...kracja pracuje dla nas ;) Tutaj film – http://tiny.pl/39fp

  jurcio.blogspot.com