Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Statystyka
64103 komentujących
5094 czytających
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Najnowsze wpisy z bloga JKM w Twoim czytniku RSS

29-08-2018 18:42:00

Wojna

Od dawna wiadomo, że Polska zamieszkana jest przez dwa wrogie sobie plemiona – a politycy będący wodzami tych plemion utwierdzają swoją pozycję w plemieniu, podburzając do agresji przeciwko drugiemu. Członkowie tych plemion mówią o tych drugich z taką samą nienawiścią jak republikanie o frankistach w Hiszpanii w 1936 roku. Wojna domowa wisi w powietrzu – i może dojść do okropnych rzezi.

Co prawda: gdy na zachodzie Europy były krwawe rewolucje, to u nas tylko ruchawki. Więc może jakoś to przeżyjemy. Najlepsze jednak, co mogą zrobić normalni ludzie, to za Boga nie głosować na wodzów ani jednego, ani drugiego plemienia. 
Na razie trwa wojna na plakaty. Plemię POpularów doniosło, że plemię Populizm i Socjalizm okradło ludzi poprzez wzrost podatków (a więc i cen) – plemię aktualnie rządzące twierdzi, że zabrało pieniądze złodziejom i dało dzieciom.

Normalny człowiek pyta w tym miejscu: jeśli zabrano „złodziejom”, to gdzie akty oskarżenia? Gdzie wyroki skazujące za kradzież? Przecież jeśli ich nie ma – to znaczy, że PiS toleruje kradzieże i korzysta z owoców przestępstwa – za pieniądze zabrane złodziejom kupując sobie poparcie w wyborach!

Prawda jest oczywiście taka, że jeśli Populizm i Socjalizm nałoży podatki na np. supermarkety, to te z konieczności podniosą ceny – a więc te podatki zostaną zapłacone nie przez producentów czy handlarzy, tylko przez tych, co u nich kupują.

Problem w tym, że większość członków plemienia rządzącego jest na tyle głupia, że tego nie rozumie. A wodzowie tego plemienia bez skrupułów to wykorzystują.

A może sami są na tyle głupi, że wierzą we własne kłamstwa? Kto to wie?

Natomiast wodzowie plemienia POpularów byliby znacznie bardziej wiarygodni, gdyby wtedy, gdy rządzili, postępowali odwrotnie – czyli podatki obniżali.

Niestety: nic takiego nie robili.

 

Super Ekspres, 28.VIII.2018 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy