Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-02-2019 11:00:00

Przez papierosy ojciec stracił prawo do opieki nad dziećmi

INFO: Pewien Hiszpan stracił prawo do opieki nad swoimi dziećmi po tym, jak sąd uznał, że przez jego uzależnienie od tytoniu naraża zdrowie nieletnich - donosi tvp.info.

 

Mężczyzna w sądzie walczył o prawo do opieki nad dziećmi, które teraz mają 10 i 13 lat. Portal pisze, że dzieci zeznały w sądzie, iż w domu ojca przebywają w "środowisku pełnym dymu".

- W tej sytuacji, mając na uwadze zdrowie nieletnich, jest jasne, że ojciec narażał ich zdrowie w nieodpowiedzialny sposób. Ignorował wszystko poza swoim uzależnieniem - ocenił sąd.

W orzeczeniu podkreślono, że mężczyzna przedkładał palenie nad zdrowie nieletnich. W efekcie dzieci trafiły do byłej żony mężczyzny.

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 11-02-2019 11:43:47 | odpowiedz
  Dorzeczy.pl:
  Prorodzinny program węgierskiego rządu został zaprezentowany przez Viktora Orbana w Budapeszcie podczas corocznego wystąpienia na temat stanu państwa.
  Wśród zaprezentowanych siedmiu punktów znalazła się m.in. propozycja pożyczek na warunkach preferencyjnych w wysokości 10 mln forintów. Jest ona adresowana do każdej kobiety po raz pierwszy wychodzącej za mąż przed 40 rokiem życia. Kiedy kobieta ta urodzi pierwsze dziecko, spłata pożyczki zostanie zawieszona na okres trzech lat. Po urodzeniu drugiego dziecka, umorzona zostanie 1/3 pożyczki, zaś urodzenie trzeciego dziecka spowoduje jej całkowite umorzenie.
  Węgierski rząd planuje również dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego kobiet posiadających co najmniej czworo dzieci, a także preferencyjne warunki kredytów mieszkaniowych dla rodzin wielodzietnych.
  To jednak nie wszystko. Jednym z punktów jest pomoc państwa w zakupie dużego samochodu. Chodzi tu o dofinansowanie na siedmioosobowe auto dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci.
  Oprócz tego Viktor Orban zapowiedział budowę 21 tys. żłobków w ciągu trzech lat, a także prawo do wynagrodzenia dla dziadków, którzy opiekują się wnukami w zastępstwie za rodziców.

  https://dorzeczy.pl/kraj/93131/tak-orban-chce-wspierac-wegierskie-rodziny-ten-program-robi-wrazenie.html

Poczytaj również