strajk placacych podatki

Wysłane przez wiktor3 

09-03-2011 - 23:45:22

witam
Przedsiebiorcy prowadzacy sami swoje interesy małe i wieksze nie maja czasu strajkowac
Pracuje od switu do nocy chory zdrowy i płace zusy vaty dochodowe od nieruchomosci itd a zyskuja ci co mało robia i strajkuja (nauczyciele gornicy policjanci itd)czuje sie zadojony okradziony a na dodatek niemam czasu na strajk bo musze pracowac

Panie Korwinie wiem jak my co utrzymujemy ten bajzel mozemy zastrajkowac i to tak skutecznie jak nikt jeszcze w Polsce poprzez nie zaplacenie np zusu czy vatu na czas ( mysle że jesli 50 tys firm nie zaplaci zusu na czas to system sie załamie rzad o tym bedzie wiedzial wiec zrobi to co MY Poprzez Pana zarzadamy np. REFORMY

co potrzeba

-potrzebujemy kogos kto bedzie naszym głosem i bedzie miał dostep do mediow mysle o Panu by zainicjowac sprawe
- trzeba na forum internetowym zorganizowac dyskusje wyznaczyc nasze cele i sposoby realizacji reform
-dotrzec do samozatrudnionych emailem kazdy maly przedsiebiorca rozumie problemy innych małych i wiekszych wiec sie szybko zjednocza (zrobiłem mala sade wszyscy klną na te same rzeczy)

przykład :jak kupuje towar to wymagam mam gwarancje jak sie zepsuje moge reklamowac ,jak zaplace podatki to niemam realnego wpływu na nic

14-03-2011 - 15:08:58

Witaj. Szkoda, że to forum takie niemrawe. Przez 5 dni nikt nie zainteresował się Twoim postem. Jestem sceptyczny do pomysłów JKM, ale jednocześnie otwarty na rzeczowe argumenty. Niestety nie ma z kim dyskutować thumbs down. Twój pomysł, aby opóźnić zapłatę VATu czy ZUSu już oddawna jest uskuteczniany przez wielu przedsiębiorców. Zadłużenie wobec skarbu państwa z tyt. niezapłaconych podatków i obowiązkowych ubezpieczeń wynosi grubo ponad 20 mld pln. Myślisz, że jeśli 50 000 samozatrudnionych zawiesi płacenie składek na ZUS nawet na rok to system padnie? Raczej nie, bo strata dla skarbu państwa z tego tytułu wyniesie niecały 1 miliard czyli dwudziestą część tego co już Polacy do FUS i US zalegają. Z Waszego strajku zostałyby jedynie drakońskie kary i odsetki - do zapłacenia. Pozdrawiam.

14-03-2011 - 22:25:39

Witam
Po tym co napisałes moge sadzic ,ze masz troch szersza wiedze na temat liczb . Jezeli mozna kilka pytan:
-ile jest małych firm(jednoosobowych) w polsce za kryterium wielkosci uznajmy dochod np do ok 6000 netto miesiecznie
- ile te firmy placa podatkow jakas kwota lub +- % we wszystkich dochodach panstwa

Dlaczego o to pytam ? Wiekszosc tych malych ma identyczne problemy i jeden drugiego bdb rozumie . I jezeli strajk by np nie mial sensu to moze jakis polityk pomysli o elektoracie ,ktory doceni i zrozumie(!) madre argumenty.

Polityka prorodzinna a sprawa pracownica pracodawca (jak pies z kotem ) konflikt interesow (kazdy!!! maly co zatrudnia kobiety rozumie)
- dlaczego by nie tak od 3 miesiac zus przejmuje plus 100 % swiadczenia 2 lata
pracodawca ma wolna reke jak sie lubia i ciaza nieprzeszkadza w pracy kobieta pracuje i zarabia ( z zusu 100% plus wyplata) efekt nikt sie niboi zatrudniac mlode kobiety
- mam zone pracujemy oboje i mysle o dziecku ??? (mysle planuje)obecnie zona straci prace jak utrzymam rodzine z jednej pensji., po zmiane jak żona zajdze wciaze 2 lata gwarantowane utrzymanie ,a jakby byly za 2 lata problemy drugie dziecko i nastepne dwa lata itd efekt przyrost naturalny w Polsce na plusie

14-03-2011 - 23:44:30

Witam
W Polsce wladza rozumie tylko bat (strajki zwiazki ,zawodowe, ksiadz na ambonie)
My potrzebujemy nasz bat z naszym poparciem dac wlasciwej osobie by ta popedzala politykow we wlasciwym kierunku.
Kierunek reform musimy nakreslic sami .Poparcia musimy szukac u ludzi ktorzy nas zrozumieja i popra bo bedzie to zgodne z ich i nasza wizja Panstwa. My Polacy jednoczymy sie tylko wtedy gdy mamy wspolnego wroga , a im sie nas bardziej gnebi tym sie bardziej jednoczymy. Wlasciciele malych firm placa podatki i placza , a placza dlatego bo widza jak panstwowka ta kase marnotrawi.

Macie jakies propozycje jak skutecznie oddzialywac na wladze?

15-03-2011 - 05:35:20

Z jednej strony chciałbyś aby prospołeczne państwo utrzymywało Twoją brzemienną i wychowującą dzieci żonę, a z drugiej nie chcesz płacić podatków lub płacić ich jak najmniej. Super idea - każdy z nas o tym marzy smileys with beer. Niestety to utopia. Jeśli będą niskie podatki to o zabezpieczenie socjalne dla swojej rodziny będziesz musiał zadbać sam. Państwo nie będzie Wam płaciło renty, emerytury, żadnych zasiłków - w tym macierzyńskiego, podbnie będzie z edukacją dzieci czy opieką medyczną. Jeśli wolisz zachować przywileje socjalne to podatki będą słone tongue sticking out smiley. Być może spodobałby Ci się model państwa wdrażany od zeszłego roku na Węgrzech. Partia Orbana wprowadziła bodaj najniższe w Europie podatki, zachowując przy tym przywileje socjalne. Niestety za obniżeniem przychodów z tyt. podatków nie poszła redukcja wydatków i aby ratować budżet Orban musiał zlikwidować węgierskie OFE i nałożyć podatek obrotowy na Zachodnie koncerny, za co jest ścigany przez Komisję Europejską. Spodziewanego boomu gospodarczego też próżno wyglądć, więc pewnie dociągnie do końca kadencji i zaś przyjdą nowe reformatory z nowymi pomysłami confused smiley. Tak więc zaciskajmy pasa, bo lepiej nie będzie the finger smiley. Pozdrawiam.

18-03-2011 - 02:28:17

witam
Tylko sie nie obraz na to co dalej napisze. Taka metafora do tego co napisałes
Madry przedsiebiorca z doswiadczeniem jak szuka pracownika (fachowca) postara sie go wyrwac od konkurencji , nowoupieczony menager po szkole z tytuami da ogloszenie w prasie i bedzie czekal na piekne cv efekt bedzie taki ze ten pierwszy bedzie zarabial lepiej a ten drugi wyleci z pracy.

Mamy dziadowate prawo bo wszyscy robia wszystko i kazdy chce sie na wszystkim znac.
Doprowadzmy do takiej sytuacji
praktyk co wie jak sie rzeczy mają niech opisze sytacje pokaze bledy i zasugeruje rozwiazanie ktos kto umie dobrze liczyc niech policzy ile to bedzie kosztowalo inny niech to ladnie opisze prawnik powie jak sie to ma do prawa a taki co dobrze mowi niech to zakomunikuje spolecznstwu

Widze ze nie jestes oblatany w podatkach i nie dokonca wiesz skad panstwo bierze kase
Jak zaplace mniejszy dochodowy to zostanie mi wiecej kasy do wydania wiec ja wydam ktos cos sprzeda ktos wyprodukuje i od zysku zaplaci zaplaci podatek im to sie wiecej razy stanie tym panstwo wiecej zyska ( JEZELI W TYM PANSTWIE SA LUDZIE CO TE DOBRA PRODUKUJA TWORZA A NIE IMPORTUJA )
Im prawo prostsze i mniej konfliktuje ludzi z soba tym kraj sie szybciej rozwija rosnie dobrobyt i ludzie staja sie wygodniejsi i nie chca miec duzo dzieci ,niema dzieci spoleczenstwo sie starzeje itd itd

W panstwie musi byc cos takiego jak rownosc obywateli wobec prawa (polska :zus krus gornicy nauczyciele policjanci kosciol itd)
Kobieta w i po ciazy na pensji z zusu to dla nas najlepsza inwestycja w przyszlosc
Komu zabrac :
(gornicy policja nauczyciele ???) im wystarczy podniesc pensje i zabrac 13 14 dodatki sratki 3 miesiace wakacji i zmusic do zetelnej pracy
UE i fundusze ... pierwsza biznes 70000zl dla fryzjerki mysle 70-80 % zamknie interes do 2 lat kto zarobil 1 bank 2 urzedasy fabryka co robi solaria ( w niemczech)kto stracil fryzjerka jej rodzina co podpisala kredyty panstwo polskie co wyslalo kase do eu kasa ta wrocila pomniejszona o proizje banku i pensje urzedasow
( kafejka internetowa wszystko jak poprzednio tylko zarobil producent komputerow gdzies tam)
Ja nie chce teori i opisu sytuacji na Wegrzech ja chce pomocy w znalezieniu rozwiazan naszych rzeczywistych problemow tu teraz w Polsce

19-03-2011 - 20:47:56

Zgadzam się, że uprzywilejowanie wybrańców rządu to granda. Komisja Europejska ostro nas skrytykowała za dopłaty do kopalń czy stoczni. Te branże mają silne zwiąki zawodowe, które przez lata skutecznie wymuszały od państwa haracze w postaci podwyżek, dodatków, 13-ek, 14-ek i innych przywilejów kosztem mniej awanturującej się części społeczństwa. Podobnie sprawa wygląda z nauczycielami. Na 6 mln uczniów zatrudniamy 600 tys nauczycieli. Stosunek 10 uczniów na 1 nauczyciela jest najwyższy w Europie. W obecnej sytuacji bez żadnej wielkiej reformy można zmniejszyć te etety o 50 000 - 100 000, a pozostałym zwiększyć liczbę tygodniowych godzin pracy do 40. Kolejna uprzywilejowana grupa to rolnicy za których w 80% ZUS płaci reszta społeczeństwa. Dotyczy to także rolników i plantatorów na 100 czy 1000 hektarach otrzymujących milionowe dotacje z Unii. Wielką grupę uprzywilejowanych - o czym reż wspominasz - są mundurowi wszelkich odmian.. Po 15 latach pracy należy im się emerytura. Wg mnie to chore. O ile wymienione wyżej grupy zawodowe są pożyteczne to jest pewna grupa, którą można nazwać beproduktywnymi pasożytami. Mam na myśli urządników i instytucję Kościoła RK. Państwowy i samorządowy majątek przekazywany im dobrowolnie przez kolejne rządy szacuje się w miliardach. Jeśli doliczyć etaty kapelanów w wojsku, szpitalach, katechetów w szkołach, ulgi podatkowe, zwolnienie z cła itp. to są następne miliardy wyrzucone w błoto.
Nie sąszę, by JKM w najbliższej dekadzie doszedł do władzy, nie mniej każdy rząd który nastanie, będzie musiał do jego wielu rozwiązań sięgnąć.

22-03-2011 - 00:44:10

Dzieki za odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie
Ile na zus pit i vat placa ci mali przedsiebiorcy jak to wyglada w skali kraju do calosci kasy wplywajacej od podatnikow

Do wladzy moze dojsc kilku politykow miedzy innymi JKM
Ja widze problem w ich braku zrozumienia potrzeb ludzi (a moze chca tylko politykowac a nic nierobic)
Od jakiegos czasu robie takie male badania ( wiedzy i swiadomosci opini publicznej)
- wplyw propagandy na wyniki wyborow itd
- kto rozumie problemy tego kraju ,
I jestem pewien że tylko mali przedsiebiorcy sa jeszcze wstanie sie zjednoczyc i zadziałac oni rozumieja prawie wszystko co dotyczy ich pracy tak samo: białe to białe a nie białe to fioletowe lub zielone
Jak znajde madrego polityka ktury bedzie sluchal , analizowal i sam pogada z ludzmi by byc pewny tego co mu podpowiem to na tym wypłynie na szerokie wody (tylko czy spelnil swoje obietnice)

Wystarczy kilka osob (fachowcow ) madry polityk i bedziemy mieli 15 -20 % na wyborach ( Ktos ala Lepper) ale musi byc goracym Patryjotom znac historie 20 lecia miedzywojennego ( kwestia wojny celnej pol - niem , wplyw na jej zakonczenie budowy magistrali kolejowej Slask -Gdynia , od 20 lat niemamy autostrady z Trojmiasta przez Łodz na Ślask za to jest aut ze Ślaska do Niemiec ....... niemam talentu do pisania ale moglbym to ladnie opowiedziec ( oczywisci potrzebny by był fachowy historyk )
Trzeba policzyc co brak Pitu Vatu i Zusu jest wstanie zrobic z budrzetem ,,,,, policz jak jestes w stanie i to ładnie opisz bo umiesz pozdrawiam

22-03-2011 - 17:30:15

Strajki są socjalistycznym wymysłem i bardzo rzadko są skuteczne. Mam inna propozycję, przestańmy najzwyczajniej płacić te bandyckie haracze jakie z nas zdzierają. Jak by się cała Polska skrzyknęła było by to bardziej skuteczne od strajku. Całej Polski w więzieniu nie zamkną, nawet Ci bandyci którzy rządzą naszym krajem nie mają takiej możliwości.

22-03-2011 - 17:45:40

Gielo, kij ma dwa końce! To by uderzyło w nas. Trza by coś innego wydumać!

Sprytne było by wytłumaczyć jakoś narodowi, bu nieuki nie szli do urn. Wówczas poszli by tylko ludzie rozgarnięci[tacy jak my na forum ] i jako tacy zagłosowali by na jedyna alternatywę -- JKM !
A wtedy byśmy dali do wiwatu dupogrzejkom! Lawirantom, łapownikom, cwaniakom itd.
Na początek posadził bym połowę Cezarego Żaka go całego pudła! Hej!

22-03-2011 - 17:59:09

Tak, ale zauważ, że i teraz uderza. Tylko że nie robiąc nic będzie uderzało i przez kolejne 50 a może 100 lat smiling smiley Samo się to nie naprostuje.

Oczywiście nie pisałem tego poważnie aby nie płacić podatków ale jestem przeciwny tym haraczom które rząd sobie obecnie uzurpuje. Też i nie podchodzę poważnie do strajków - przynoszą więcej szkody niż pożytku bo uderzają i tak nie w bandytę dzięki któremu tyle zarabiamy, a w tego co i tak ledwo pierdzi czyli Firmę.

W sumie jedynym rozsądnym dla mnie argumentem jest pozbycie się tej socjalistycznej hołoty rządzącej naszym krajem od 22 lat, komuchów niby się pozbyliśmy w 89 roku hehe (zamienił stryjek siekierkę na kijek) - bo tacy z nich kapitaliści jak z koziej dupy kombinerki.

To już jak się ich pozbędziemy jest dla mnie sprawą drugorzędną.

Zresztą w jaki sposób właściciele firm mieli by strajkować ? Bo jeżeli przestali by pracować to i tak nie stać było by ich później na zapłacenie haraczy bandytom, więc na jedno by wyszło jak by pracowali, a i tak nie płacili.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-03-2011 18:03 przez gielo.

22-03-2011 - 23:26:07

Zaplacimy odsetki od vatu i dochodowego a do zusu trzeba bedzie napisac pismo (50 000 pism)
Prosze o konkrety wplyw takiej akcji na kase w zusie da sie policzyc potrzebny ktos z wiedza
Jak obetniemy kase to beda tanczyli jak im zagramy

Potrzebujemy kogos kto bedzie mowił w naszym imieniu (JKM )

Trzeba 10-20 propozycji reform prostych mozliwych do szybkiej realizacji i gnebic ich tak dlugo az wykonają 100% bo 99% jest zamalo.
Projekt -konsultacje-opinia prawna-start i bezwzgledne poparcie tego kto nas bedzie reprezentował ,

1 kosciol- kasa nie na tace gotowka (szara strefa ) a przelewem do banku kto chce kosciol wspierac np 500zł na rok odpis od podatku , prawoslawny na cerkiew a ja zamiast na kosciol to na zespol tanca 500zł na rok , za koscioly podatek od nieruchomosci jak biznes płaci i niech wierni utrzymuja ( bo to ich koscioł ) No i Polska bedzie krajem nie w 90% a w 40 % katolickom , Kosciul powinien zrobic ogolnodostepne zrozumiale zeznanie roczne(rachunek sumienia z kasy Polakow)
religia won ze szkoly zwolnic ksiezy niech ucza w kosciolach swoich wiernych co sie sami zglosza

2 zus zalerzny od dochodu i tylko od dochodu rolnik nauczyciel gornik policjant przedsiebiorca kazdy buli tak samo i na rente w tym samym wieku , tyle samo dni urlopu . 12 pensji w roku
3 Polityka prorodzinna jak juz pisalem od 3 miesiaca do zusu
4 pracownik dostaje chorobowe od 3 dnia choroby
5 kwota wolna od podatku 1000 zł jak masz dziecko 1500zł dwoje 2000 zł itd

w tv
przed 20
5 zus placi chorobowe nie pracodawca
6
3

3

07-04-2011 - 19:01:08

Wiktor3, a na czym ty opierasz te wypociny, że jak sądzę uważasz je za słuszne i że coś w Polsce mogą zmienić na lepsze ?

wiktor3
Trzeba 10-20 propozycji reform prostych mozliwych do szybkiej realizacji i gnebic ich tak dlugo az wykonają 100% bo 99% jest zamalo.
Projekt -konsultacje-opinia prawna-start i bezwzgledne poparcie tego kto nas bedzie reprezentował

To znaczy kogo ? bo obecnie to reprezentantów mamy więcej jak za PRLu, a chętnych dziesięciokrotnie więcej hehe

wiktor3
1 kosciol- kasa nie na tace gotowka (szara strefa ) a przelewem do banku kto chce kosciol wspierac np 500zł na rok odpis od podatku , prawoslawny na cerkiew a ja zamiast na kosciol to na zespol tanca 500zł na rok , za koscioly podatek od nieruchomosci jak biznes płaci i niech wierni utrzymuja ( bo to ich koscioł ) No i Polska bedzie krajem nie w 90% a w 40 % katolickom , Kosciul powinien zrobic ogolnodostepne zrozumiale zeznanie roczne(rachunek sumienia z kasy Polakow)
religia won ze szkoly zwolnic ksiezy niech ucza w kosciolach swoich wiernych co sie sami zglosza

Typowe dla socjalisty, dla którego ważniejsze jest to kto ile zarabia, a nie to ile zarobi on sam. Zresztą ile w ogóle dałeś na tacę w kościele że masz czelność o tym pisać ?

wiktor3
2 zus zalerzny od dochodu i tylko od dochodu rolnik nauczyciel gornik policjant przedsiebiorca kazdy buli tak samo i na rente w tym samym wieku , tyle samo dni urlopu . 12 pensji w roku
Jasne, tylko po co ma bulić urzędnikom którzy go obłupią z tych pieniędzy jak sobie mogą składać te pieniądze w banku na 4% chociażby według własnego widzi mi się i po 40 latach zbierać tego profity w formie dziedzicznej w razie śmierci emerytury. dokładnie według ich wcześniejszego widzimisię.

wiktor3
3 Polityka prorodzinna jak juz pisalem od 3 miesiaca do zusu

a dlaczego nie od 4go czy 30go ?. Zresztą napisałem ci już w pkt. 2gim co myśłę o zus czy jakim kolwiek państwowym ubezpieczeniu bo tego też się to tyczy.

wiktor3
4 pracownik dostaje chorobowe od 3 dnia choroby
Albo żyje w wolnorynkowym kraju i zarabia 2 razy tyle niż obecnie i przy 3 razy niższych cenach oraz jest go stać na opłacenie samemu tej choroby.

wiktor3
5 kwota wolna od podatku 1000 zł jak masz dziecko 1500zł dwoje 2000 zł itd
Toś błysną jednym słowem, czyli żydzi i arabowie nie płaca żadnego podatku i ciągną do Polski taborami ? A my jeszcze ich utrzymujemy ? No nieźle żeś to sobie wymyślił. Nie łódź się że to wymusi wzrost dzietności wśród Polaków. Zresztą podobna politykę prowadziła Szwecja i Francja i zobacz czym się to skończyło. Nadmienię, że już im przeszedł ten szalony pomysł aby utrzymywać wielodzietnych imigrantów z ich podatków ;] .

wiktor3
5 zus placi chorobowe nie pracodawca
Nie ma żadnego zusu ani chorobowego a czas choroby pokrywa sobie sam chorujący. Patrz pkt. 4ty

Kiedy wy wreszcie pojmiecie tą prostą matematykę której uczą już w 3ciej klasie podstawówki, że 1+1=2, a 1+1+1+1+1=5 czyli drożej w przeliczeniu na złotówki. Rząd nie przynosi dochodu ani samo Państwo i wszelkie środki pieniężne posiada z naszych podatków. Kiedy nauczycie się liczyć, że dodając jakiekolwiek koszta nie przynoszących dochodów urzędników Państwowych zawsze wyjdzie drożej bo pieniądze się z powietrza nie biorą i nie mają też tendencji do samorozmnażania w kasie Państwa !

05-02-2014 - 15:09:04

Trzeba by też ludzi uświadomic.W Polsce nie ma telewizji, która by się nie zajmowała bzdurami i propagandą.Większośc ludzi wierzy w to co widzi w TVP,TVN,POLSAT.Ostatnio oglądałem wszystkie odcinki podziemnatv pana Konrada Daniela,bardzo dobrze wyjaśnione zawiłości ekonomiczne na chłopski rozum.A reżimowe telewizje stosuja różne sztuczki, żeby ogłupic widzów.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 198, Posty: 1077.