Konopia..

Wysłane przez Azor 

03-05-2009 - 02:06:48

Witam, ostatnio w necie spotkałem bardzo interesujący film na temat marihuany... Cóż nie od dziś wiadomo ze jest to "problem" nr 1 w Polsce jak i na Świecie co z tym zrobić jeżeli ktoś będzie wytrwały odsyłam do [video.google.com]. h ttp://video.google.com/videoplay?docid=-8077200685820665259

Poniżej oczekuje waszych opinii i komentarzy.

Po obejrzeniu filmu sam po prostu nie moglem uwierzyć fakty które są tam ukazane, wstrząsają a mimo to Polska//USA dalej jest przeciwna.. Pytanie czy to rzeczywiście jest szkodliwy narkotyk czy chodzi o coś więcej (kasę). Od siebie dodam ze Polska od 2007 roku stara się zwalczyć tzw. dopalacze lecz nieskutecznie gdyż porostu nauka jest szybsza niż prawo polskie a w momencie legalizacji sklepy z dopalaczami umierają. Po obejrzeniu filmu jestem w 100% za legalizacja póki ktoś nie zrobi nowych rzetelnych badań i udowodni ze Marihuana jest szkodliwa. W Polsce jak i na świecie powinno zostać zorganizowane referendum na temat legalizacji bo moim skromnym zdaniem póki w rządzie nie zwolni się miejsce dla młodych ludzi w wieku 24/27 lat z ukończonymi odpowiednimi uczelniami do zarządzania państwem Polska nigdzie nie dojdzie poza kolejnym szczeblem afer.. Politycy jeszcze nie rozumieją ze przyszłość leży w młodych i to w nich trzeba inwestować i dla nich tworzyć świat taki w którym im by się żyło lepiej a nie rybą w garniturach(min. polityką) i ludzią powyżej 50 roku życia.

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 03-05-2009 12:19 przez Azor.

03-05-2009 - 09:09:06

A kto powiedział, że narkotyki szkodzą?
Na narkotykach się sporo zarabia. Dlatego handlują nimi zazwyczaj słuzby specjalne krajów d...kratycznych.
Do tego odpowiednie oddziały policji w imię prawa likwidują konkurencję wsadzając ja do mamra.

Jako Liberał i Ojciec jestem za uwolnieniem wszystkich narkotyków.
Z zastrzeżeniem, że obrotem powinny się zajmować farmaceuci w aptekach.

Paradoksalnie zwiększy to bezpieczeństwo młodych ludzi, bo zniknie dawanie narkotyków na wabia za darmo.
Żaden handlarz nie będzie dawać towaru bo klient i tak pójdzie sobie do apteki.

Co do Marychy to, walkę z nią zaczęły koncerny farmaceutyczne. Była tania , ogólnie dostępna i do tego znacznie bardziej skuteczna niż tabletki od bólu głowy. Do tego znacznie mniej uzależniała niż one. Faktem jest, że Maryche uprawiali prawie wszyscy. Z legalną marychą koncerny farmaceutyczne zniknęły by z rynku.

Dla wyjaśnienia dodam, że ominęły mnie przygody z narkotykami. Raczę się tylko alkoholem grinning smiley ( w rozsądnych ilościach)

03-05-2009 - 12:20:56

uczę się w technikum farmaceutycznym, w związku z tym wiem co nieco o działaniu niektórych narkotyków, które to z wyjątkiem opiumowców (heroina, opium, efedryna, generalnie wszystkie pochodne morfiny) i kliku innych praktycznie nie uzależniają fizycznie. Ale to oczywiście nie jest wiedza przeznaczona dla owieczek, które trzeba trzymać w czystości, żeby żyło im się lepiej i żeby nie wpadały na głupie pomysły pod wpływem.

@Tokkotai w aptekach można kupić leki narkotyczne na receptę (nazywa się to wykaz N i leki te sprowadza się na specjalne zamówienie, trzeba je trzymać w osobnej kasie pancernej), tylko że jak raz widziałem jakie są cyrki związane z zamówieniem głupiej morfiny i trzymaniem tego dla klientki, która jej używała przy nowotworze to aż mnie zamurowało

03-05-2009 - 12:44:26

A co do sytuacji prawnej ma to, czy szkodzą czy nie? Co władzy do tego czy ktoś sobie szkodzi?

@Tokkotai

Jako Liberał i Ojciec jestem za uwolnieniem wszystkich narkotyków. Z zastrzeżeniem, że obrotem powinny się zajmować farmaceuci w aptekach.

Dlaczego nie sklepach i knajpach?

Paradoksalnie zwiększy to bezpieczeństwo młodych ludzi, bo zniknie dawanie narkotyków na wabia za darmo. Żaden handlarz nie będzie dawać towaru bo klient i tak pójdzie sobie do apteki.

Dawanie "za darmo na wabia" to raczej jakaś mitologia. Słyszałeś o takim przypadku nie w telewizji i nie na durnej pogadance?

Dla wyjaśnienia dodam, że ominęły mnie przygody z narkotykami. Raczę się tylko alkoholem grinning smiley ( w rozsądnych ilościach)

Co byś powiedział na to, aby handlowali nim tylko farmaceuci w aptekach?

03-05-2009 - 12:57:19

witek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co władzy do tego czy ktoś sobie szkodzi?

> Własnie w tym cały problem nie znaleziono póki co ani jednego negatywnego skutku palenia marihuany no chyba że brac pod uwage uspokojenie i tzw Chill

> Dlaczego nie sklepach i knajpach?

> Sklepy i knajpy jak najbardziej za prosty przyklad CoffyShoopy w Holandi czy juz innych państwach europeiskich funkcjonuja dobrze jednak napewno nie mozna pominac prawa Od 18 roku życia do spozywania do tego powinny byc narzucane czeste kontrole takich sklepow. .

> Dawanie "za darmo na wabia" to raczej jakaś
> mitologia. Słyszałeś o takim przypadku nie w
> telewizji i nie na durnej pogadance?
> Nie ma czegos takiego jak za darmo tak samo stare śpiewki typu "Wez 1 pózniej przyjdziesz po nastepne pierwszy gratis" cos takiego nie istnieje w dodatku mało który diller sprzedaje obcej osobie tu chodzi o ich bezpieczenstwo i zdaja sobie z tego sprawe ze za dodatkowe pieniadze moga poniesc duze konsekwencje

> Co byś powiedział na to, aby handlowali nim
> tylko farmaceuci w aptekach?

Co do farmaceutów wszystko wporzadku ale to bedzie identyczna sprawa z coofyshoopam czy zwyklymi sklepami sprzdajacymi konpie. Oczywisice od 18 roku życia umożliwi nam to kontrole rynku opodatkowana przyniesie duze zyski dla państwa a co najważniejsze bedzie to ogromny cios dla przestepczosci zoorganizowanej (mafii) która w momencie legalizacji zostanie bardzo osłabiona . Nie zarobią na konopi a ogromna ilość ludzi moim zdaniem przestanie zazywać twarde narkotyki ktore rzeczywiście szkodzą .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-05-2009 13:00 przez Azor.

03-05-2009 - 13:48:45

Przede wszystkim można będzie pociągać do odpowiedzialności producentów. Na przykład ja obawiałbym się korzystać z syntetyków, szczególnie takiego np. LSD. Dawno dawno temu, kiedy jeszcze chodziłem do szkoły (czyli parę miesięcy temu ;]) mieliśmy spotkanie o HIV/AIDS i był tam człowiek, który oprócz tego był po wylewie. A wylew wziął się z tego, że brał chyba kokainę i dostał towar znacznie czystszy niż się spodziewał.

Inna sprawa, że np. kokainy raczej bym nie dopuszczał do powszechnego użytku. Jeżeli kiedykolwiek zaczepił was ktoś bardzo agresywny i ewidentnie w stanie wskazującym, ale jednak bez typowych objawów po alkoholu, to szanse są duże że był właśnie po kokainie lub podobnym narkotyku.

Sapienti sat.

03-05-2009 - 14:33:33

@Azor
od 18 roku życia

Czyli to państwo decyduje o dzieciach, a nie rodzice? Co jeśli ojciec zapali trawkę/napije się piwa ze swoim 17 letnim synem? Co jeśli ktoś użyje konopi jako przyprawy (słyszałem, że się tam robi) i poczęstuje nią osobę niepełnoletnią?

umożliwi nam to kontrole rynku

Dlaczego uważasz, że kontrola rynku jest dobra?

opodatkowana przyniesie duze zyski dla państwa

Dlaczego takie opodatkowanie miało by istnieć?

bedzie to ogromny cios dla przestepczosci zoorganizowanej

Czemu Ci ludzie nie mieli by się zająć tym samym legalnie? W przypadku gdy inne narkotyki będą dalej zakazane nadal będą mieć co robić.

ogromna ilość ludzi moim zdaniem przestanie zazywać twarde narkotyki

Tzn. jeśli one też zostaną zalegalizowane, czy jeśli nie?

twarde narkotyki ktore rzeczywiście szkodzą

Co Ci lub państwu do tego, że ktoś sobie szkodzi? Czy to nie jego sprawa?

e7th04sh
Inna sprawa, że np. kokainy raczej bym nie dopuszczał do powszechnego użytku. Jeżeli kiedykolwiek zaczepił was ktoś bardzo agresywny i ewidentnie w stanie wskazującym, ale jednak bez typowych objawów po alkoholu, to szanse są duże że był właśnie po kokainie lub podobnym narkotyku.

Ale mimo to alkohol jest dopuszczony do powszechnego użytku. Czy to też chciałbyś zmienić?
Anonimowy użytkownik

03-05-2009 - 14:35:24

e7th04sh Napisał(a):
> Przede wszystkim można będzie pociągać do
> odpowiedzialności producentów. Na przykład ja
> obawiałbym się korzystać z syntetyków,
> szczególnie takiego np. LSD. Dawno dawno temu,
> kiedy jeszcze chodziłem do szkoły (czyli parę
> miesięcy temu ;]) mieliśmy spotkanie o HIV/AIDS
> i był tam człowiek, który oprócz tego był po
> wylewie. A wylew wziął się z tego, że brał
> chyba kokainę i dostał towar znacznie czystszy
> niż się spodziewał.

Ty bys sie obawial. Ja tez bym sie obawial. Ale jak ktos sie nie obawia i chce zdychac, to czy mozna mu tego zabronic?

> Inna sprawa, że np. kokainy raczej bym nie
> dopuszczał do powszechnego użytku. Jeżeli
> kiedykolwiek zaczepił was ktoś bardzo agresywny
> i ewidentnie w stanie wskazującym, ale jednak bez
> typowych objawów po alkoholu, to szanse są duże
> że był właśnie po kokainie lub podobnym
> narkotyku.

To zakazmy tez wodki. Po niej tez mozna byc agresywnym.

A wogle powolywanie sie na casus Holandii jest nieadekwatne. To co tam zrobiono wola o pomste do nieba. Tam dano ludziom przyzwolenie na cpanie. Nalozona jest akcyza i wszystko odbywa sie jak przy alkoholu. Tzn. mafia dziala dalej i ma do tego ulatwiona dzialalnosc. Ludziom nalezy dac dostep do narkotykow nie w imieniu "ze naroktyki nie sa zle". Nie wladzom oceniac co jest zle, dopoki szkodzi tylko osobie ktora sama se cos robi. Narkotyki trzeba dac w imieniu oddawania ludziom odpowiedzialnosci za ich wlasne zycie.

03-05-2009 - 15:03:18

Czyli to państwo decyduje o dzieciach, a nie rodzice? Co jeśli ojciec zapali trawkę/napije się piwa ze swoim 17 letnim synem? Co jeśli ktoś użyje konopi jako przyprawy (słyszałem, że się tam robi) i poczęstuje nią osobę niepełnoletnią?

Chodzilo mi o sprzedaz od 18 roku tak jak jest z alkoholemsmiling smiley prawie kazde 17 letnie dziecko juz pilo piwo z ojcem czy mialo z nim stycznosc bez obecnosci rodzicow.

Kontrola rynku zdziwilbys sie czego dilerzy dosypuja do konopi aby zwiekszyc jej ilosc na wadze.. nasaczaja je paliwem badz innymi substancjami trujacymi nie mowiac juz o pisaku czy sproszkowanym szkle.

Opodatkowanie istnialoby jak dla normalnej dzialalnosci, sklepy od sprzedazy musza odprowadzac podatek do budzetu panstwa.

Jestem przeciw twardym narkotyka gdyz sa one niebezpieczne dla ludzi zazywajacych jak i dla ludzi ktorzy znajduja sie w poblizu.

"Co Ci lub państwu do tego, że ktoś sobie szkodzi? Czy to nie jego sprawa?" Chcialbys widziec na ulicach ludzi ktorzy zazywaja heroine publicznie i pozniej leza nieprzytomni XX godzin badz umieraja ?? Podobnie z koka czy lsd tyle że lataja i nie kontroluja swoich emocji.

"Quote
bedzie to ogromny cios dla przestepczosci zoorganizowanej

Czemu Ci ludzie nie mieli by się zająć tym samym legalnie? W przypadku gdy inne narkotyki będą dalej zakazane nadal będą mieć co robić."

Pewnie sie zajma jednak budzet ich znacznie zmaleje gdyz wiekszosc osob sprzedajacych otworzy wlasna uprawe i nie bedzie masowego zbytu na czarny rynek a wielu "madrych" ludzi otworzy taka działalnosc niebedac powiazanymi z mafia. Kazdy kto bedzie chcial bedzie mogl ja posiadac u sieibe w domu a co najwazniejsze bedzie mial wybór towaru znacznie czystrzego niz obecnie jest rozprowadzany. Trzeba miec świadomość ,ze duze ilosci marihuany sa przenoszone przez tuzin rak dzielone na mniejsze i puszczane dalej kazda osoba ktora sie tym zajmuje chce jak najwiecej zarobic i uzywa roznych srodkow do wzmocnienia efektu zwiekszenia wagi

Powołam sie na Holandie od momentu legalizacji zmniejszyla sie ilość popelnianych przestepstw a co dziwniejsze zmniejszyla sie ilosc spozywania marihuany nie mowiac juz o innych uzywkach ktore poprostu przestalybyc honorowane przez ludzi szukajacych wrazen.

Wiekszosc dzialan przeprowadzanych w walce z narkotykami jest skierowana ku lapaniu płotek ktore maja przy sobie 1-2 g(liczac ze znajda zrodlo) na wlasny uzytek i tacy ludzie czesto dostaja zawiasy [3-5] za posiadanie a nawet slysza zarzuty dilowania w wypadku gdy maja 2x 1g (2 osobne torebki) w ten sposob duza czesc młodych ludzi ma juz brudna kartotekę.. Niech prawo bedzie rzetelne nalezy wsadzic 3 miliony mlodziezy + ludzi w srednim wieku do wiezienia za palenie konopi ?

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 03-05-2009 15:14 przez Azor.

03-05-2009 - 15:56:47

@xsior
Tzn. mafia dziala dalej i ma do tego ulatwiona dzialalnosc.

A czy to nie wygląda tam dokładniej tak, że w coffeshopach nielegalny handel nie podlega ściganiu, a trawke dostarczają do nich już nielegalnie działające organizacje?

@Azor
Kontrola rynku zdziwilbys sie czego dilerzy dosypuja do konopi aby zwiekszyc jej ilosc na wadze.. nasaczaja je paliwem badz innymi substancjami trujacymi nie mowiac juz o pisaku czy sproszkowanym szkle.

Czy ktoś co kupił by coś takiego, nie mógł by po prostu pójść do sądu?

Opodatkowanie istnialoby jak dla normalnej dzialalnosci, sklepy od sprzedazy musza odprowadzac podatek do budzetu panstwa.

Tego też nie popieram, ale związek z tematem jest minimalny. Myślałem, ze chciałbyś dowalić akcyzę.

Jestem przeciw twardym narkotyka gdyz sa one niebezpieczne dla ludzi zazywajacych

No więc pewnie nie bierzesz, ja też nie i wielu innych ludzi też nie. Czemu jednak chcesz zabraniać komuś, aby szkodził sobie?

jak i dla ludzi ktorzy znajduja sie w poblizu.

Czy z tego powodu chciałbyś zdelegalizować alkohol?

W jaki sposób np. opiaty są niebezpieczne dla ludzi w pobliżu?

Chcialbys widziec na ulicach ludzi ktorzy zazywaja heroine publicznie i pozniej leza nieprzytomni XX godzin badz umieraja ?? Podobnie z koka czy lsd tyle że lataja i nie kontroluja swoich emocji.

Od zakłócających porządek publiczny są odpowiednie służby. W przypadku gdy są pod wpływem alkoholu zazwyczaj zabiera się ich na izbę wytrzeźwień i wystawia rachunek. Czemu tu miało by być inaczej?

Pewnie sie zajma jednak budzet ich znacznie zmaleje gdyz wiekszosc osob sprzedajacych otworzy wlasna uprawe

Czemu tak uważasz? Czemu w takim razie np. przy każdym sklepie spożywczym nie znajduje się mleczarnia, rzeźnia i farma? Czemu teraz dilerzy nie mają tylu własnych hodowli?

nie bedzie masowego zbytu na czarny rynek

Ale czemu legalny rynek miałby być mniejszy?

Do reszty nie chce mi się odnosić, w wielu miejscach masz oczywiście rację. W razie czego bez obrazy, ale patrząc na Twoją argumentację chciałem zapytać, czy nie posiadasz poglądów socjalistycznych?
Anonimowy użytkownik

03-05-2009 - 16:05:11

Azor Napisał(a):
> Kontrola rynku zdziwilbys sie czego dilerzy
> dosypuja do konopi aby zwiekszyc jej ilosc na
> wadze.. nasaczaja je paliwem badz innymi
> substancjami trujacymi nie mowiac juz o pisaku czy
> sproszkowanym szkle.

Czy jak by ganja byla legalna to Twoim zdaniem czlowiek ktory sypie piasek to ziola utrzymalby sie na rynku? Teraz te praktyki sa powszechne poniewaz nie ma konkurencji, bo jest to nielegalne. A brak konkurencji powoduje tragiczna jakosc towaru.

> Jestem przeciw twardym narkotyka gdyz sa one
> niebezpieczne dla ludzi zazywajacych jak i dla
> ludzi ktorzy znajduja sie w poblizu.

Wodka tez. Samochod tez. Rodzynki tez. Wiesz jaka krzywde moze spowodowac 0,5 kg paczka rodzynek rzucona z okna? Rozwiazanie - zakazac sprzedazy rodzynek.

> "Co Ci lub państwu do tego, że ktoś sobie
> szkodzi? Czy to nie jego sprawa?" Chcialbys
> widziec na ulicach ludzi ktorzy zazywaja heroine
> publicznie i pozniej leza nieprzytomni XX godzin
> badz umieraja ?? Podobnie z koka czy lsd tyle że
> lataja i nie kontroluja swoich emocji.

Pijak tez nie kontroluje swoich emocji. Zreszta - brutalna prawda - nic nie dziala lepiej profilaktycznie niz widok ludzi zdychajacych na dworcu z przedawkowania. Ja jeszcze rozumiem ze ktos moze miec w zyciu pecha, ze ktos moze nie byc na tyle sprawny zeby uciec z plonacego budynku. Ale jak umiera bo byl na tyle glupi zeby zaczac cpac jakies gowno - to co mnie obchodzi jego glupota?

> "Quote
> bedzie to ogromny cios dla przestepczosci
> zoorganizowanej
>
> Czemu Ci ludzie nie mieli by się zająć tym
> samym legalnie? W przypadku gdy inne narkotyki
> będą dalej zakazane nadal będą mieć co
> robić."
>
> Pewnie sie zajma jednak budzet ich znacznie
> zmaleje gdyz wiekszosc osob sprzedajacych otworzy
> wlasna uprawe i nie bedzie masowego zbytu na
> czarny rynek a wielu "madrych" ludzi otworzy taka
> działalnosc niebedac powiazanymi z mafia. Kazdy
> kto bedzie chcial bedzie mogl ja posiadac u sieibe
> w domu a co najwazniejsze bedzie mial wybór
> towaru znacznie czystrzego niz obecnie jest
> rozprowadzany.

No i o co chodzi? Bo dla mnei to wszystko co opisujesz jest ok.

03-05-2009 - 16:46:41

Witek kolejno na twoje pytania

Czy ktoś co kupił by coś takiego, nie mógł by
po prostu pójść do sądu? Obecnie jezeli ktos pojdzie do sadu 1) sam dostanie po lbie za to za kupil zazywal 2) musza zostac odczytane jego zeznania z imieniem nazwiskiem co juz dla osoby skladajacej zeznianie w 90% przypadkow skonczy sie sporymi nie przyjemnosciami (zalezy od wieku oraz od szczebla na ktory "skarzyl" Wiec w przypadku legalizacji kontrola rynku zapewnia czystosc towaru co jest kolejnym +smiling smiley

No więc pewnie nie bierzesz, ja też nie i wielu
innych ludzi też nie. Czemu jednak chcesz
zabraniać komuś, aby szkodził sobie?
Bo nie wszystko jest dobre, sluszne nalezy ludzi edukowac i pomoc im wznosic sie w gore a nie staczac w dol...

Czy z tego powodu chciałbyś zdelegalizować
alkohol? Hmm sam zazywam alkohol w umiarkowanych ilosciaciach, pale papierosy i po filmie zamieszczonym w pierwszym poscie calym sercem bym zdelegalizowal alkohol papierosy albo nawet je zniszczyl bo poprostu one szkodza spoleczenstwu w przeciwienstwie do ganji ktora jest nielegalna jednak delegalizacja alkoholu i fajek jest nie mozliwa pozatym nie rozwiaze ona tego problemu.

W jaki sposób np. opiaty są niebezpieczne dla
ludzi w pobliżu? Agresja.

Od zakłócających porządek publiczny są
odpowiednie służby. W przypadku gdy są pod
wpływem alkoholu zazwyczaj zabiera się ich na
izbę wytrzeźwień i wystawia rachunek. Czemu tu
miało by być inaczej? Wiesz lezaca butelka badz pijany czlowiek to norma bo ludzie juz nauczyli sie z tym zyc co do twardych narkotykow uwazam poprostu ze lezace strzykawki sa nie etyczne pozatym raz uzyta strzykawka lezaca na ulicy = choroby dla dzieci i innych ludzi od butelki sie najwyzej skaleczysz od strzykawki zachorujesz na cale zycie.

Czemu tak uważasz? Czemu w takim razie np. przy
każdym sklepie spożywczym nie znajduje się
mleczarnia, rzeźnia i farma? Czemu teraz dilerzy
nie mają tylu własnych hodowli?

Koszta.. Aby otworzyc mleczarnie wymagane jest 500000 moze wiecej nie mam pojecia. A w wypadku lokalnego coofyshoopu na miasto powiedzmy 250tysieczne wymagany jest lokal wstawienie paru stolikow i uwaga okolo 10000 zl(moge mocno ZA WYZYC) na nasiona lampy oswietlajace uprawe doniczki i sekator aby zgarnaic co 4 miesiace plony okolo 5-7 kg. w momencie legalizacji nie trzeba stosowac filtrow maskujacych zapachsmiling smiley Dilerzy maja wlasne hodowle np pol roku temu w okolicach Ostrody zamknieto HANGAR z 500 doniczkami z marihuana jest to juz duzy grow up. A dlaczego teraz nie ma jest to nielegalne proces trwa kilka miesiecy i nie jest latwy do ukrycia gdyz wymaga sporych nakladow energi i przykuwa uwage chodzby intensywny zapach.Dlatego wiekszosc marihuany bedacej w polsce jest sprowadzana przez co jej cena jest drozsza ostatnio zanotowany wzrost z 30zl na 40 zl za 1g.Jedno jest pewne obecnie na rynku swiatowym marihuana jest drozsza niz zloto.

>
> Ale czemu legalny rynek miałby być mniejszy?
>
> Do reszty nie chce mi się odnosić, w wielu
> miejscach masz oczywiście rację. W razie czego
> bez obrazy, ale patrząc na Twoją argumentację
> chciałem zapytać, czy nie posiadasz poglądów
> socjalistycznych?

Legalny rynek bedzie mniejszy gdyz spora czesc osob zacznie miec wlasna roslinke w pokoju jedynie wzrosnie handel akcesoriami typu lampy doniczki nawozy. Mniejszy rynek z mozliwoscia wyboru. A jak juz wczesniej xsior napisal jezeli bedzie cos brudnego nieczystego na rynku poporstu taka osoba sie nie utrzyma gdyz ludzie palacy marihuane chca palic tylka ja i im zalezy na jakosci i czystosci. Pozatym spora czesc osob nie lubi mieszac obu srodkow wiec poporstu nie pije alkoholu.

Jestem tegorocznym maturzysta (jutro matrua j. polski). W pewnym stopniu napewno gdyz uwazam spoleczenstwo jako 1 organizm na ktory skladaja sie grupy innych organizmow o ktore trzeba dbac. Ale jestem przeciwny typowym dla socjalizmu zasad odrzucenia idei wolnego rynku, ograniczenie własności prywatnej.Jednak popieram idee sprawiedliwosci spolecznej (lecz tylko idea)

Dla rozluznienia dyskusji smiling smiley [www.youtube.com]

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 03-05-2009 17:05 przez Azor.
Anonimowy użytkownik

03-05-2009 - 17:32:57

Azor Napisał(a):
> Bo nie wszystko jest dobre, sluszne nalezy ludzi
> edukowac i pomoc im wznosic sie w gore a nie
> staczac w dol...

O tak. Np. w Szwecji jest tak ze jak za czesto kupujesz wodke to Ci przysla psychologa. Na koszt podatnika. Raj na ziemi (dla tych ktorzy tym kieruja oczywiscie)

> Czy z tego powodu chciałbyś zdelegalizować
> alkohol? Hmm sam zazywam alkohol w umiarkowanych
> ilosciaciach, pale papierosy i po filmie
> zamieszczonym w pierwszym poscie calym sercem bym
> zdelegalizowal alkohol papierosy albo nawet je
> zniszczyl bo poprostu one szkodza spoleczenstwu w
> przeciwienstwie do ganji ktora jest nielegalna
> jednak delegalizacja alkoholu i fajek jest nie
> mozliwa pozatym nie rozwiaze ona tego problemu.

A ja slyszalem o wielu wypadkach gdzie ktos sie powiesil na sznurowadlach. Z calego serca bym chcial zdelegalizowac sznurodwadla grinning smiley

> W jaki sposób np. opiaty są niebezpieczne dla
> ludzi w pobliżu? Agresja.

U mnie SLD, PO i PiS wywoluja agresje. Czy to oznacza ze powinnismy zdelegalizowac Donalda Tuska?

> Od zakłócających porządek publiczny są
> odpowiednie służby. W przypadku gdy są pod
> wpływem alkoholu zazwyczaj zabiera się ich na
> izbę wytrzeźwień i wystawia rachunek. Czemu
> tu
> miało by być inaczej? Wiesz lezaca butelka badz
> pijany czlowiek to norma bo ludzie juz nauczyli
> sie z tym zyc co do twardych narkotykow uwazam
> poprostu ze lezace strzykawki sa nie etyczne
> pozatym raz uzyta strzykawka lezaca na ulicy =
> choroby dla dzieci i innych ludzi od butelki sie
> najwyzej skaleczysz od strzykawki zachorujesz na
> cale zycie.

O tak. Z pewnoscia walajace sie po ulicy strzykawki bylyby prawdziwa plaga. Napewno by byly wiekszym zagrozeniem wirusem HIV niz malolaty kurwiace sie po dyskotekach. A wlasnie - nalezy natychmiasdt zamknac wszystkie dyskoteki i zakazac seksu. W malzenstwie tez!

> Jestem tegorocznym maturzysta (jutro matrua j.
> polski). W pewnym stopniu napewno gdyz uwazam
> spoleczenstwo jako 1 organizm na ktory skladaja
> sie grupy innych organizmow o ktore trzeba dbac.

Praca organiczna kolego. Pozytywizm. Pamietaj jutro, ale po maturze o tych pierdolach zapomnij. Spoleczenstwo to zadne tam zespoly organow. Spoleczenstwo Polski to 38 mln jednostek. I najlepiej bedzie jak kazda sie zajmie soba.

> Ale jestem przeciwny typowym dla socjalizmu
> zasad odrzucenia idei wolnego rynku,
> ograniczenie własności prywatnej.Jednak popieram
> idee sprawiedliwosci spolecznej (lecz tylko idea)

JKM
Sprawiedliwość społeczna ma się tak do sprawiedliwości jak krzesło do krzesła elektrycznego

03-05-2009 - 17:47:01

No jasne bo sprawiedliwosc spoleczna poprostu nie istnieje. XSior nie wiem dlaczego podajesz takie skrajne przypadki np. sznurowadla czy tez rodzynki partie wiec tych argumentow poprostu nie przyjmuje. Pozatym twoja agresja Xsior wzgledem Parti raczej nie przelozy sie na czyny. Agresja po alkoholu dragach = trzeba komus w morde w********smiling smiley

"O tak. Z pewnoscia walajace sie po ulicy strzykawki bylyby prawdziwa plaga. Napewno by byly wiekszym zagrozeniem wirusem HIV niz malolaty kurwiace sie po dyskotekach. A wlasnie - nalezy natychmiasdt zamknac wszystkie dyskoteki i zakazac seksu. W malzenstwie tez!" strzykawki nie beda plaga na bank bo poprostu w polsce sa sladowe ilosci takich narkotykow duzo wiecej amfetaminy czy tabsow. Za to co do kurwiacych sie malolat to fakt tak juz rosnie mlodziez truta TV i gazetami typu Bravogrinning smiley "kurwienie" od 4 lat poprostu stalo sie modne ;/

03-05-2009 - 18:14:03

xsior, -1 punkt za brak czytania ze zrozumieniem sad smiley - TERAZ bałbym się wziąć LSD, a ten facet dostał wylewu od NIELEGALNEJ kokainy

A co do legalności substancji powodujących agresję... może nie tyle należy wszystkie zdelegalizować - tak należy postapić z tymi, których działanie jest jasne i w oczywisty sposób niebezpieczne. Natomiast co do pozostałych, to zwyczajnie należy zabronić przebywania w przestrzeni publicznej osobom pod ich wpływem.

Jeżeli ktoś zachowywałby się spokojnie, kara grzywny. Jeśli byłyby jakieś pogróżki czy zaczepki, a delikwent nie miałby czystego konta w kartotece, to już prace publiczne czy areszt. Przy skazaniu za normalne przestępstwo lub jego usiłowanie bycie pod wpływem substancji tego typu powinno być dodatkowo karalne jako "Narażenie (tu wstaw czego, np. żdrowia lub życia osób postronnych) poprzez odurzenie się substancją wzmagającą agresję".

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

03-05-2009 - 18:46:12

e7th04sh Napisał(a):

> Natomiast co do
> pozostałych, to zwyczajnie należy zabronić
> przebywania w przestrzeni publicznej osobom pod
> ich wpływem.

To juz totalna katastrofa co zes wymyslil. Wypilem 2 borwce w barze i jestem automatycznie przestpeca - bo wlasciciel chce zamknac bar a ja nie moge wrocic do domu. A przeciez alkohol wywoluje agresje i z tym nikt nie bedzie chyba polemizowal ;] Zreszta co - policja ma miec prawo kazdego do radiowozu i na badanie krwii czy przypakdiem sie nie nacpal?

03-05-2009 - 18:54:48

Moim zdaniem wszelkie lekkie narkotyki powinno być zalegalizowane (nie mam stanowiska sprecyzowanego przy twardszych środkach). Dopalaczy też bym nie ruszał, bo to walka z wiatrakami.
Kto ma palić, będzie to robił niezależnie od prawa. Państwo może jednak na tym zarabiać konkretne pieniądze.
Bo czy osoba paląca Marihuanę krzywdzi osoby postronne, czy siebie?
Choć może lepiej środki tego typu powinny być dostępne w czymś na wzór coffee-shopów, aby chronić nieletnich. Ale to sporna kwestia.

03-05-2009 - 19:49:58

"Bo czy osoba paląca Marihuanę krzywdzi osoby postronne, czy siebie? "

Według większości badań nikogo... marihuana tylko tymczasowo powoduje osłabienie możliwości mózgu, a w dłuższej perspektywie ma pozytywny wpływ psychiczny oraz dobrze działa na mózg.

Mam jednak swoją hipotezę, że mózg będący pod stałym wpływem THC uczy się w takich warunkach pracować. Wykształcone mechanizmy po części dublują te, które są po prostu zahamowane. W każdym razie nie musi tak być, ale nie radzę z góry ufać naukowcom nawołującym "Zioło na długiej przerwie!"

Sapienti sat.

03-05-2009 - 21:24:05

Popieram Xsiora z przestrzenia publiczna ... Mimo wszystko niemozliwosc spedzania czasu pod wplywem alkoholu drobna przesadasmiling smiley ale ludzie ktorzy sa w miejscach publicznych a wykazuja przejawy agresji i okaze sie ze sa pod wplywem alkoholu poprostu karac ustawic jednoski patrolujace do konkretnych zadan np pilnowanie porzadku a nie do spacerow po miescie i "lapania" na okolo 40 minut przypadkowych osob dla zajecia czasu. a teraz jednak pojawi sie problem jak sprecyzowac kiedy ktos "Jest agresywny i w jakim stopniu".

jeszcze raz zachecamgrinning smiley [video.google.com]

04-05-2009 - 23:33:31

witek Napisał(a):

> Dawanie "za darmo na wabia" to raczej jakaś
> mitologia. Słyszałeś o takim przypadku nie w
> telewizji i nie na durnej pogadance?

Nie tylko słyszałem, ale miałem propozycje od mojego starego kolegi ,że mi odpali za friko troszke dobrego.
Nie skorzystalem. Kolega skonczyl na odwykowce , a ja popijam sobie wodeczke czasami smiling smiley

04-05-2009 - 23:34:54

witek Napisał(a):

> Co byś powiedział na to, aby handlowali nim
> tylko farmaceuci w aptekach?

Mnie to nie skodzi. Moge sie przebiec do apteki po pollitrowke grinning smiley

Zrozumcie Szanowni Koledzy, że każdy dorosły człowiek musi za siebie odpowiadać.
Traktowanie dorosłych jak dzieci niszczy społeczeństwo.
Jak chcesz pić to pij, wąchać to wąchaj, palić to pal, r.chac to r.chaj.
Jesteś dorosły i żaden urzędas nie powinien ci niczego zabraniać.
No chyba, że prowadzisz samochód po drodze publicznej i ryzykujesz czyimś życiem.
Jak ty zginiesz, to będzie to zwykła selekcja naturalna.
Silniejsi spłodzą więcej dzieci i wprowadzą je w dorosłe życie. Słabsi znikną z rynku ze swoimi spieprzonymi genami.

Nie wiem kto był w tej mitycznej Holandii. Mieszkałem koło Cofeeshop'u przez pół roku. I wierzcie mi, że znacząca większość klientów to byli młodzi turyści. Holendrzy wolą palic w domu.

Z tego co się dowiedziałem od moich holenderskich sąsiadów, ci uzależnieni autochtoni zapalili się na śmierć juz w pierwszych latach. Tzn nie tyle się zapalili co mieli różne wypadki. Bliskie spotkanie z samochodem, ewentualnie próbę przepłynięcia kanału wpław.

Pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-05-2009 23:50 przez Tokkotai.

05-05-2009 - 12:29:43

@Tokkotai

Nie tylko słyszałem, ale miałem propozycje od mojego starego kolegi ,że mi odpali za friko troszke dobrego. Nie skorzystalem. Kolega skonczyl na odwykowce , a ja popijam sobie wodeczke czasami smiling smiley

A mnie koledzy częstowali piwem, albo nawet kanapkami! Co to ma do legalności?

Mnie to nie skodzi. Moge sie przebiec do apteki po pollitrowke grinning smiley

A ja czasem lubię usiąść w barze przy piwie. Coś w tym złego?

Zrozumcie Szanowni Koledzy, że każdy dorosły człowiek musi za siebie odpowiadać.

Więc dlaczego chciałbyś za nich decydować gdzie mają co kupować?

06-05-2009 - 21:45:29

@Witek
> Więc dlaczego chciałbyś za nich decydować
> gdzie mają co kupować?

Nie za nich.

Chodzi o to , że najlatwiej o pelny zakup w aptece. Tam kupujesz np dzialke hery+ strzykawke i igle.

Znacznie latwiej pojsc wtedy do apteki niz kupowac dzialke w monopolowym a wstrzykiwac sobie jakas brudna iglą od przygodnego narkomana. Do tego mozna nawet polaczyc zakup z usluga wstrzykniecia.

Zawsze to czysciej bedzie pod monopolowym. No , może nie czysciej bo szczochami często śmierdzi ale przynajmniej bez igieł.
Anonimowy użytkownik

06-05-2009 - 21:48:06

Tokkotai Napisał(a):
> @Witek
> > Więc dlaczego chciałbyś za nich decydować
> > gdzie mają co kupować?
>
> Nie za nich.
>
> Chodzi o to , że najlatwiej o pelny zakup w
> aptece. Tam kupujesz np dzialke hery+ strzykawke i
> igle.
>
> Znacznie latwiej pojsc wtedy do apteki niz kupowac
> dzialke w monopolowym a wstrzykiwac sobie jakas
> brudna iglą od przygodnego narkomana. Do tego
> mozna nawet polaczyc zakup z usluga
> wstrzykniecia.

a nei lepiej żeby o takich rzeczach decydowali sami zainteresowani?

06-05-2009 - 21:59:25

xsior Napisał(a):

> a nei lepiej żeby o takich rzeczach decydowali
> sami zainteresowani?

Wolnosc jest piekna.

Pamietaj, jednakże, że Twoja wolnosc konczy sie w miejscu spotkania z moją.

Dlatego wole , żeby stare igły zostały zutylizowane, a nie walały się na chodniku pod monopolowym.
Tak samo wolę, żeby pijani kierowcy łazili piechotą a nie zabijali ludzi na drogach.
Anonimowy użytkownik

06-05-2009 - 23:14:27

dlatego wole zeby torebki ktorymi moge sie udusic zostaly zutylizowane. Dlatego wole zeby samoloty ktore moga mi spasc na glowe nie lataly. Dlatego wole zeby...
Jak igla na ulicy razi Twoja wolnosc? ZReszta co to sa zaklady oczyszczania miasta? Wolnosc to by razil wariat ktory z ta igla biega po ulicy.

06-05-2009 - 23:34:05

Nie za nich.

Czyli jednak sami mogli by zdecydować, czy to po prostu Twoja misja?

Chodzi o to , że najlatwiej o pelny zakup w aptece. Tam kupujesz np dzialke hery+ strzykawke i igle.

A co ma strzykawka do trawki? Co jeśli ktoś chciałby brać heroine w inny sposób?

Znacznie latwiej pojsc wtedy do apteki niz kupowac dzialke w monopolowym a wstrzykiwac sobie jakas brudna iglą od przygodnego narkomana. Do tego mozna nawet polaczyc zakup z usluga wstrzykniecia.

A co Ci do czystosci czyjejś igły?

Zawsze to czysciej bedzie pod monopolowym. No , może nie czysciej bo szczochami często śmierdzi ale przynajmniej bez igieł.

Czy wiesz, że zażywanie narkotyków możliwe jest nie tylko przez wstrzykiwanie?

07-05-2009 - 11:11:38

witek Napisał(a):
> >
> Czyli jednak sami mogli by zdecydować, czy to po
> prostu Twoja misja?

Jaka misja?

>
> A co ma strzykawka do trawki? Co jeśli ktoś
> chciałby brać heroine w inny sposób?

W jaki?

>
> A co Ci do czystosci czyjejś igły?

Mi? Nic. Chodzi o to, zebym idac sobie w klapkach nie naklul sie tym glownem.

> Czy wiesz, że zażywanie narkotyków możliwe
> jest nie tylko przez wstrzykiwanie?

Predzej, czy pozniej na wstrzykiwaniu sie niestety zawsze konczy. Inne metody nie daja odpowiedniego kopa. Gdyby dawały nikt by nawet nie pomyślał kłuć sie w żyłę.

07-05-2009 - 11:45:37

xsior Napisał(a):
> dlatego wole zeby torebki ktorymi moge sie udusic
> zostaly zutylizowane. Dlatego wole zeby samoloty
> ktore moga mi spasc na glowe nie lataly. Dlatego
> wole zeby...
> Jak igla na ulicy razi Twoja wolnosc? ZReszta co
> to sa zaklady oczyszczania miasta? Wolnosc to by
> razil wariat ktory z ta igla biega po ulicy.

1) Torebki. Zeby sie udusic torebką trzeba minimum 3 czynników. Pierwszy : musi byc szczelna. Drugi: Trzeba ją podnieść z ziemi. Trzeci: Trzeba ją połknąć, ewentualnie szczelnie obwiązać wokół głowy.

Wniosek: Przykład człowieka o inteligencji mojego jamnika. Tylko on mógłby wpaść na pomysł zżerania torebki foliowej.

2) Samoloty. Rozpoznanie właściciela samolotu nie przedstawia żadnego problemu. W razie śmierci rodzina odbiera odszkodowanie i ma za co żyć. Moja Wolność nie uległa pogwałceniu.

Wniosek: Przestań oglądać propagandę 9/11 ( kontrpropagandę też ). Samoloty nie spadają na głowy jak deszcz. Mało kto sobie pozwoli na takie marnotrawstwo środków trwałych.

3) Igła. Dość niebezpieczne narzędzie medyczne. Ustalenie właściciela praktycznie niemożliwe. W razie zakłócia Hepatitis B/C prawie pewien. Znacznie mocno pogwałca Wolność osobistą.

Wniosek: Potencjalne narzędzie zbrodni doskonałej. Brak świadków brak podejrzanych. Wyeliminowanie igieł z miejsc publicznych zmniejsza ilość ludzi chorych na choroby przekazywane razem z krwią. Eliminacja tychże przy uwolnieniu narkotyków możliwa jedynie w przypadku gdy zestaw narkotykowy w całości jest zakupiony i podany w Aptece.

W sprawie wariatów z igłami. Sprawa jest do załatwienia w 1.5 sekundy w przypadku uwolnienia broni krótkiej z okowów pozwoleń.
W razie ataku, sprawny i wyszkolony za swoje wlasne pieniążki strzelec posyła go na ziemię w 2-3 strzały. W skrajnych przypadkach przydaje sie wywalić cały magazynek. Wariat na haju nie reaguje na inne bodźce.

Ja jestem za uwolnieniem wszystkich uzywek a nie za zmuszaniem do ich zażywania.
W tym sensie palenie marychy na ulicy pogwalca moj wech bo nie lubie zapachu ziola.
Jak chcecie to palcie sobie w coffe shopach albo w chacie. Wtedy mam to w ... poważaniu.

07-05-2009 - 12:39:55

Ej, jak to nie lubisz. grinning smiley Fajny zapach. To pewnie jest - tak podejrzewam, bowiem jako Lojalny Europejczyk nie śmiałbym nawet herbaty zaparzyć wbrew dyrektywom i ustawom.

Sapienti sat.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6254, Posty: 45467, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.