Sondaże

Wysłane przez fracek 

07-05-2009 - 17:58:17

Coś o sondażu GfK Polonia, jaki na mnie przeprowadzono 6 maja:
Wczoraj odebrałem telefon od GfK Polonia. Po chwili rozmowy zorientowałem się, że zaraz wezmę udział w sondażu politycznym i zadowolony, że w końcu na mnie chociaż raz trafiło, już szykowałem się do rzucenia od niechcenia "głosuję na UPR". A tymczasem... pan z GfK poinformował mnie, że odczyta zaraz listę komitetów, które startują z mojego okręgu (warszawski okręg nr 4) no i zaczął odczytywać nazwy ośmiu komitetów. "Ogólnopolsko" zarejestrowało się dziesięć.
Jak myślicie którego brakowało? Oczywiście UPR. A np. Libertas był.
Przekazałem panu z GfK, że mają złe dane, ale ten tłumacząc się złą jakością połączenia zaraz się rozłączył. Po kilku minutach zadzwoniła panienka też z GfK, w celu dokończenia pytań, odczytując ponownie wybrakowaną listę. Zapytałem dlaczego nie wymieniła komitetu UPR? Powiedziała z pewnością siebie (jeszcze), że takie komitety jak odczytała startują z mojego okręgu, na co zaproponowałem przesłanie linku do PKW, coby sobie sprawę wyklarowała.

Niby zapisała sobie coś na boku, że głosowałem na UPR, ale zaraz zapytała, "a jeśli nie na UPR, to na co innego?", co zripostowałem, że "na nic". Prawdopodobnie pytań w sondażu było więcej, ale do przejścia do kolejnych wymagane było podanie komitetu z listy. No i dokonywany na mnie sondaż się tym zakończył.
Ot taka ciekawostka!

W/w informację wysłałem do prezesa Witczaka - jeszcze nie odpisał (pewnie nie przeczytał), więc chciałem się podzielić tym też tutaj.

Zasugerowałem w mejlu do p. prezesa dowcipną reakcję na tego typu sondaż, np. można by zamieścić coś takiego jako ogłoszenie w prasie:

"Unia Polityki Realnej z przyjemnością informuje GfK Polonia, że UPR zarejestrowała listę ogólnopolską w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w związku z czym jej kandydaci startują w każdym okręgu. Bez wyjątków!

Tymczasem GfK Polonia w sondażu przeprowadzanym w dn. 6 maja, informuje respondentów, że UPR nie ma na liście komitetów w poszczególnych okręgach.

Jeśli firma GfK Polonia ma kłopot z dotarciem do pełnej listy, startujących w wyborach do PE, informujemy że odpowiednią informację można znaleźć na stronie [www.pkw.gov.pl]

Chętnie służymy firmie GfK Polonia pomocą w przypadku kłopotów z ustaleniem innych faktów, dotyczących nie tylko badań poparcia wyborczego"

Co wy na to?

07-05-2009 - 18:27:58

Znajomy na innym forum na wieść o tym powiedział:
"wspolwlasciciel gfk polonia jest we wladzach krajowych platformy".

Jeżeli to prawda, to ja więcej pytań nie mam...
O_o

07-05-2009 - 18:49:46

"Właścicielem" to nie - wg moich danych 100% ma firma GFK Austria GmbH. Jakichś powiązań można dociekać w składzie zarządu: Marek Markiewicz (nie mylić z byłym dyrektorem z Polsatu i działaczem AWS - choć obaj urodzili się w roku 1952), Agnieszka Sora, a prokurentem jest Piotr Kucharski
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.