Czym nie jest socjalizm?

Wysłane przez miro 

13-05-2009 - 13:18:38

Szanowni Państwo
Odnoszę wrażenie, że ludzie którzy propagują wolny rynek, liberalizm, wolność jednostek są "idealnymi socjalistami". Z definicji SOCJALIZM - wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do prób zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych, lub poddania gospodarki kontroli społecznej. Stwierdzam, że nie ma socjalizmu. Dzisiejszy "pseudosocjalizm" jest zwyrodniałą formą korporacjonizmu powstałego w wyniku rządów elit biznesowo-politycznych. Jeśli wolność gospodarcza, jednostek są ideami kapitalistów to obecnie jesteśmy na etapie ograniczonej wolności poprzez te korporacje, elity. W wyniku kapitału, siły jaką posiadają mogą dowolnie manipulować i sterować rynkiem obarczając kosztami wszystkich obywateli. Socjalista nigdy nie zgodziłby się na wynaturzenia rynku, które to zwiększałoby tak duże rozwarstwienie społeczno-ekonomiczne. Bo czy socjalizmem możemy nazywać dotowanie rolnictwa, cła, kontyngenty, normy, licencje koncesje, .... itp? To nie jest socjalizm, taki stan rzeczy pragną utrzymywać bogate elity lub złodziejskie korporacje, które wykorzystując naiwność i manipulują masami obrzucając winą za zaistniałe sytuacje kapitalizm, wolny rynek i liberalizm. Tym samym społeczeństwo pozbywa się coraz więcej wolności, pragnie więcej regulacji i tym samym zwiększa nierówności umacniając władzę tych korporacji. Czy korporacje prawnicze są wymysłem socjalistów, czy jest to efekt działania elit politycznych i biznesowych, które utrzymując ograniczony dostęp do zawodu? Wątpię. Jeśli prześledzimy więcej przypadków to można zaryzykować stwierdzenie, że socjalizm to jest dobry kierunek rozwoju, zaś zdewaluowanie znaczenia tego słowa, zeszmacenia przez tych, którzy mienią się socjalistami doprowadziło, do patologii systemu i całkowitego zaniku odpowiedzialności wśród obywateli za zaistniały stan rzeczy. To my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za odejście od prawdziwego socjalizmu, pozbywając się realnego wpływu na to co się dzieje. Oddaliśmy władzę i całkowicie podporządkowywujemy się wszelkim regulacjom, normom, limitom, które w żadnym sensie nie sprawią, że nasze szanse będą się zrównywały, możliwości przybywało, wręcz daliśmy nieograniczoną władzę elicie, która wykorzystuje ten stan by osiągnąć i całkowicie ubezwłasnowolnić obywateli. Socjalizm jest wpisany w nasze geny i społeczeństwo stać jest na ponoszenie kosztów tej idei, bez nadmiaru biurokracji, regulacji, .... bo tym nigdy nie będzie socjalizm, który w naturze dąży do wolności jednostki bez bania się o jutro. Wolny rynek a tym samym władza korporacji bo dzisiaj na tym rynku tylko tacy mają siłę przebicia będzie bardziej ograniczała dostęp do wszelkiej wolności i równości obywatelskiej. Całkowita wolność, liberalizacja to prawo dżunglii, bez zasad i moralności, dlatego socjazlim, prawdziwy socjalizm jest dobrem dla wszystkich. Wolny rynek, kapitalizm prowadzi do władzy elit, socjalizm daje szansę wszystkim.

17-05-2009 - 17:40:32

Sorry ale to ogromna głupota. Dam ci porównanie.

Matka natura czy prawo przyrody ceni sobie proste, szybkie i jak najbardziej efektywne rozwiązania.

Moje stado.
Gdy mamy watahę wilków to dziecko wie, że najpierw jedzą samiec i samica alfa. Dlaczego? Bo są to jednostki najsilniejsze najlepiej przystosowane i najzdrowsze, jest określona hierarchia oczywiście najsłabsze wilczki umierają już za młodu przez co nie obciążają stada! W moim stadzie wilczki rywalizują ze sobą stają się coraz silniejsze i mądrzejsze oczywiście i zdrowsze z upływem pokoleń.


Twoje stado.
W socjalizmie wilczki by dbały o siebie przez co wataha składała by się z silnych i słabych wilczków. Każdy wilczek by jadł tyle samo etc a te najsłabsze by nie musiały nawet polować bo są takie słabiutkie i trzeba im pomóc. W twoim stadzie każdy wilczek może mieć potomstwo przez co ogólny stan stada z pokolenia na pokolenie jest coraz słabszy, bardziej chory i mniej odporny na choroby, zmiany klimatu etc.

Moje stado widzi takich frajerów i co se myśli? Zagryziemy te ofiary losu. Moje stado zagryza twoje przez co nabywa nowe terytorium i się rozrasta.


Dlaczego tak pełno socjalistów w obecnych czasach? Bo większość ludzi obecnie to te słabe wilki frajerzy! A w jakim systemie żyjemy? W socjal-demokracji więc kto rządzi? Te słabe wilki czyli rządzą frajerzy! Bierzmy przykład z matki natury!

By naprawić obecny świat wystarczy wprowadzić kilka prostych praw/zasad czerpiąc je prosto z przyrody.
-Dziecko to przywilej przyznawany przez władzę dla jednostek najsilniejszych najmądrzejszych najzdrowszych!
-Przywileje i bonusy jedynie dla najsilniejszych za pozytywne cechy a nie dla słabizny!

Korporacje stworzyli ludzie mądrzy i silni, więc wyzyskują słabiznę i nie ma w tym nic złego. Takie zachowanie jest całkiem naturalne to są po prostu tygrysy pośród głupich owiec...

18-05-2009 - 16:01:59

Wyzwolenie się z odpowiedzialności, zasad, jednym słowem prawa dżungli mają sprawić, że będziemy w po drugiej stronie, lepszego świata? Wątpię czy rozumiesz, czym jest socjalizm. Prawo silniejszych do zabijania słabszych, odbierania im czegokolwiek to jest właśnie popieranie amoralnego zachowania i nie można nazywać siebie człowiekiem jeśli gardzimy słabymi, zacofanymi i ułomnymi. Ciekawi mnie czy jeśli twoje dziecko byłoby kaleką czy chciałbyś je od razu zrzucić ze skały bo tak ci wygodniej? Niestety świat nie będzie przez to lepszy, jeśli chaos, bezprawie i brak zasad zaczną dominować. Pracujemy, rozwijamy się, uczymy nie po to aby skazywać słabszych na wyginięcie, ale żeby pomagać sobie nawzajem. Wolność całkowita, anarchia nie jest żadnym rozwojem, wręcz cofaniem się w rozwoju.
Anonimowy użytkownik

18-05-2009 - 21:46:45

Gilgamesz Napisał(a):

> By naprawić obecny świat wystarczy wprowadzić
> kilka prostych praw/zasad czerpiąc je prosto z
> przyrody.
> -Dziecko to przywilej przyznawany przez władzę
> dla jednostek najsilniejszych najmądrzejszych
> najzdrowszych!
> -Przywileje i bonusy jedynie dla najsilniejszych
> za pozytywne cechy a nie dla słabizny!
>


NIe wierzę w to co czytam. I potem ludzie sie dziwią, zę UPR ma poparcie 1 %. Ludzie, zacznijcie cos pisac na tym forum, jak skonczycie ze 25-35 lat i liźnicie trochę zycia. Proponuję, by na forum wpuszczać ludzi pełnoletnich, a najlepiej tak po skonczeniu 30-kilku lat, wtedy im trochę oleju we łbie przybywa.

19-05-2009 - 12:26:02

miro Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wyzwolenie się z odpowiedzialności, zasad,
> jednym słowem prawa dżungli mają sprawić, że
> będziemy w po drugiej stronie, lepszego świata?
> Wątpię czy rozumiesz, czym jest socjalizm. Prawo
> silniejszych do zabijania słabszych, odbierania
> im czegokolwiek to jest właśnie popieranie
> amoralnego zachowania i nie można nazywać siebie
> człowiekiem jeśli gardzimy słabymi, zacofanymi
> i ułomnymi. Ciekawi mnie czy jeśli twoje dziecko
> byłoby kaleką czy chciałbyś je od razu
> zrzucić ze skały bo tak ci wygodniej? Niestety
> świat nie będzie przez to lepszy, jeśli chaos,
> bezprawie i brak zasad zaczną dominować.
> Pracujemy, rozwijamy się, uczymy nie po to aby
> skazywać słabszych na wyginięcie, ale żeby
> pomagać sobie nawzajem. Wolność całkowita,
> anarchia nie jest żadnym rozwojem, wręcz
> cofaniem się w rozwoju.

Nie wiem czy moje dziecko będzie kaleką, ale jeśli bym miał przesłanki że może urodzić się chore kalekie to bym go "nie robił"! A w socjalizmie ludzie mają to głęboko bo za ich chore dziecko zapłacą podatnicy! I do tego nic ich nie obchodzi, że dziecko całe życie będzie cierpieć z powodu choroby i świadomości że jest gorsze (ludzie nie są równi, tak czuło by się gorsze). Gdyby każdy dbał o swoje dziecko sam! To by dwa razy pomyślał czy z "jakością jego materiału genetycznego" powinien starać się o dziecko.

Powiedz mi dlaczego jednostki silne mają łożyć na jednostki słabe? To jest fair? JKM powiedział (w którymś filmiku widziałem) powinno się rodzić jak najwięcej dzieci a te słabe chore powinny od razu umierać- i tak powinno być a jak jest obecnie? Obecnie te dzieci żyją z podatków i roznoszą słabe geny dalej....
Anonimowy użytkownik

19-05-2009 - 12:49:43

@Gilgamesz

Wiecej dzieci sie rodzilo w kapitalizmie kiedy nie było żadnego socjalu. A z tego co mowisz niedaleko do przymusowej aborcji na dzieciach ktore maja sie urodzic niepelnosprawne albo gazowania kalekich.

19-05-2009 - 15:07:00

cyt: "Nie wiem czy moje dziecko będzie kaleką, ale jeśli bym miał przesłanki że może urodzić się chore kalekie to bym go "nie robił"! A w socjalizmie ludzie mają to głęboko bo za ich chore dziecko zapłacą podatnicy!" - Gilgamesz
Po takim komentarzu można rzec jedno: Dobrze, że uprowcy są zdrowi, silni, piękni, bogaci, ale jak wiadomo tych zawsze w społeczeństwie będzie ok. 1%. I większość nie głosuje na socjalizm, ale na tzw. liberałów oraz "kapitalistyczne" zniewolenie, gdzie rynek kontrolują firmy, lobby, itp.... Aczkolwiek wierzymy, że socjalizm, który teraz nas dotyka ma coraz większe pole popisu, to jak już wcześniej napisał Pan :"Korporacje stworzyli ludzie mądrzy i silni, więc wyzyskują słabiznę i nie ma w tym nic złego. Takie zachowanie jest całkiem naturalne to są po prostu tygrysy pośród głupich owiec..." A więc ten kto ma pieniądze tworzy prawo, a władza w rękach jednostek to oprawca dla większości.

19-05-2009 - 17:56:37

Z tego wynika, że każdy może prawo stworzyć jeśli 'będzie naprawdę chciał' wystarczy niech stworzy wpływową korporację. Tak więc każdy ma równe szanse by rządzić!

W socjalizmie zdolnym zabiorą by dać głupcom...
Dlaczego ktoś ma robić na nieroba? Odpowiesz mi? Bo w socjalizmie tak właśnie jest.

Dam ci przykład, mamy dwa państwa leża obok siebie, przekrój i skład społeczeństwa jest taki sam. Jedno jest kapitalistyczne a drugie socjalistyczne. Z tego socjalistycznego zdolni, pracowici od razu uciekną do kapitalistycznego (bo ich myślenie jest takie "czemu mam robić na jakiś meneli, leni, głupców etc"winking smiley a z kapitalistycznego od razu ucieknie ten plebs do socjalistycznego ( bo myślenie tych jest takie "nic nie będę robił a i tak dostane"winking smiley. Co powstaje? Powstaje państwo jedno silne kapitalistyczne gdzie są sami zdolni silni i pracowici, oraz państwo socjalistyczne gdzie są głupcy, lenie, menele etc. I tak mnie zastanawia co się stanie z tym państwem socjalistycznym jak nie będzie miał kto robić na tych obywateli bo wszyscy będą leżeć i czekać aż państwo da.

20-05-2009 - 11:10:21

Gilgamesz: "W socjalizmie zdolnym zabiorą by dać głupcom...
Dlaczego ktoś ma robić na nieroba? Odpowiesz mi? Bo w socjalizmie tak właśnie jest."

Otóż, to co Pan napisał jest skutecznym odwróceniem uwagi od stanu faktycznego. A więc mamy: dotacje, licencje, koncesje, .... za tym wszystkim stoją lobby pracodawców skutecznie ograniczając dostęp do rynku właśnie tym zdolnym, silnym, mądrym, pracowitym. Dlaczego mamy oddawać część dochodów na nierobów, rolników, .... dlaczego limituje się produkcję np. mleka, dotuje uprawy, stosuje się cła, kontyngenty, normy .... Jeśli można taniej sprowadzić to dlaczego tego nie możemy zrobić? Komu faktycznie zależy na utrzymywaniu "socjalizmu dla tych grup interesów", które na tym najbardziej żerują bo ostatecznie koszty ponosimy, my konsumenci płacąc za produkt kilkakrotnie więcej aniżeli moglibyśmy. To nie jest żaden socjalizm, bo nie można nazywać nim okradanie obywateli by dać cwaniakom. Jeśli Pan napisał: "Z tego wynika, że każdy może prawo stworzyć jeśli 'będzie naprawdę chciał' wystarczy niech stworzy wpływową korporację. Tak więc każdy ma równe szanse by rządzić!", to dlaczego korporacje tworzą patologie rynkowe, a później utrzymując te patologie winę zwala się na socjalistów i znowu szuka możliwości jeszcze większego ograniczania możliwości, swobody? To jest ewidentne działanie na szkodę obywateli, ....
Tylko hipokryta powołuje się na socjalizm i działa w interesie wyznaczonych grup społecznych. Tym nigdy nie będzie socjalizm. Socjalizm to całokształt ludzkiego działania.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.