Spiskowa teoria dziejów

Wysłane przez Logos 

25-03-2009 - 00:21:35

No właśnie. Kto rządzi światem? Chciałem zrobić ankietę, ale chyba się nie da sad smiley Więc proszę o wypowiedzi i ewentualne dodawanie nowych teorii grinning smiley

1. Żydokomuna
2. Żydomasoneria
3. Żydzi
4. Ufo
5. Żydoufo
6. Bóg
7. Grupa Bildenberg
8. ... ?

25-03-2009 - 01:30:14

Ankiety zrobić się nie da; żadnych faktów nie da się ustalić w plebiscycie. W ankiecie mogłoby się okazać, że światem rządzą ufoludki. Pytanie:"kto rządzi światem?" jest już postawione nieco lepiej, choć i tak nie wiadomo czego (czy też kogo) pytanie dotyczy. Jeżeli wiemy, że świat jest źle rządzony, to wymiana ludzi, którzy tę złą władzę sprawują niczego w istocie nie zmienia. Aby uzyskać jakąś rzetelną wiedzę o rządzeniu swiatem należałoby zapytać np. "w obronie jakich zasad stoi siła władzy?" Ustalenie prawidłowej odpowiedzi na takie pytanie poprawiłoby znaczaco stan naszej o tym świecie wiedzy.

25-03-2009 - 23:29:29

Głupota...

26-03-2009 - 17:55:01

2. Żydomasoneria
ArturNOW
Głupota...

Głupota to ustrój cool smiley pytanie jest o wykonawce:]
Symbol: $ i całe szczęście,że nie AU smiling smiley) Chociaż nigdy nie wiadomo.

26-03-2009 - 20:19:19

Nie ma czegoś takiego jak "kto rządzi". Wtedy świat musiałby do kogoś należeć i być przekazywany w spadku.
Świat stworzył Bóg i to Jego "własność" - tak jak my wszyscy, choć dysponujemy sporą wolną wolą i możliwością decydowania o swoim życiu - to jednak jest to obwarowane ograniczeniami - nadanymi przez Niego.
To tyle.

Pozdrawiam.

27-03-2009 - 00:30:11

Annie
Nie ma czegoś takiego jak "kto rządzi". Wtedy świat musiałby do kogoś należeć i być przekazywany w spadku.
Świat stworzył Bóg i to Jego "własność" - tak jak my wszyscy, choć dysponujemy sporą wolną wolą i możliwością decydowania o swoim życiu - to jednak jest to obwarowane ograniczeniami - nadanymi przez Niego.
To tyle.

Pozdrawiam.

Czyli nr 6. Muszę przyznać, że nie jest to mój faworyt, jeśli chodzi o teorie spiskowe.

George Carlin
Jakoś wydaje mi się nieprawdopodobne, że gdzieś w niebie żyje niewidoczny facet, wszechpotężny i wszechwiedzący. Stworzył niebo i Ziemię i nas na swoje podobieństwo (dzieło wiele mówi o twórcy). No i ten facet ma też listę dziesięciu rzeczy, których nie chce abym robił. No cóż, ma swoje humory i jeżeli zrobię jedną z tych rzeczy, to wyśle mnie do miejsca, w którym będę cierpiał i krzyczał i dusił się i płakał przez całą wieczność, do końca czasu! Ale mnie Kocha...

ArturNOW
Głupota...

To ma sens, ale brakuje spisku.

27-03-2009 - 13:52:03

Logos
Czyli nr 6. Muszę przyznać, że nie jest to mój faworyt, jeśli chodzi o teorie spiskowe.
A czemu spiskowe?

27-03-2009 - 19:41:52

Annie Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czyli nr 6. Muszę przyznać, że nie jest to mój
> faworyt, jeśli chodzi o teorie spiskowe.
> A czemu spiskowe?

Bo opiera się na założeniu, że gdzieś tam jest jakaś organizacja, która tym wszystkim kieruje, albo ma pewien plan.

28-03-2009 - 18:44:57

I dlatego to jest spisek? Bo ktoś ma plan? Ja mam plan że jutro zrobię ciasto - to znaczy że spiskuję? W dodatku wiem, że na ten czas córce znajdę zajęcie więc i jej jutrzejszy dzień (a najmniej kawałek jego) chcę kontrolować - czy to znaczy że ja spiskuję?
Owszem, Bóg stworzył świat - więc jest - jak my wszyscy - Jego własnością - może se z tym zrobić co chce - wiemy, że plag ani specjalnych potopów już nie będzie, ale generalnie jak Go wkurzymy to co stoi na przeszkodzie aby zakończyć życie kilku miliardów ludzi? Bóg ma plan - ale my go znamy. Więc w sumie żadna to tajemnica, a skoro nie jest tajemnicą - gdzie tu spisek?

Pozdrawiam.

31-03-2009 - 05:59:16

Witam,
a może wielkie koncerny?
proszę sprawdzić
[video.google.com]
Sprawdziłem dane podane przez Dr.Rath'a, zgadzają się i jest to trochę niepokojące.
Anonimowy użytkownik

31-03-2009 - 09:24:07

Jest oczywiście cała masa spiskowych teorii jeśli rozumieć przez to sekretne planowanie i działania i spiskują wszyscy - od kilku/kilkunastu panów posiadającymi wpływy i możliwości na skalę globalną przez kilku/kilkunastu panów mających wpływy i możliwości obejmujące jeden kraj po pana i panią w sąsiedztwie zmawiających się gdzie by tu w tajemnicy przed współmałżonkami się na kilka godzin spotkać.
Natomiast absurdem jest zakładanie istnienia spisku o światowym zasięgu mającym na celu zagarnięcie władzy na całym świecie.
O ile rzecz jasna istniały i istnieją takie plany i są nawet realizowane (i cała tajemnica o nich jest tajemnicą poliszynela) - Imperium Romanum, papiestwo, masoneria (cokolwiek przez to rozumieć) czy komuna od rewolucji francuskiej po UE o tyle sam pomysł że oto wieki temu "ktoś" uknuł spisek mający przynieść władzę za 1500 lat i konsekwentnie spisek ten jest realizowany jest pomysłem rodem z kreskówek dla dzieci.
Przede wszystkim dlatego, że ewentualni spiskowcy z definicji są nieco mądrzejsi od opowiadających takie pogłoski i zdają sobie sprawę z tego, że jest to niewykonalne z racji choćby zbyt wielu zmiennych które trzeba by uwzględnić, zbyt wielkie to jest przedsięwzięcie by dało się je kontrolować i co najważniejsze - z racji tego, że współspiskowcom po osiągnięciu celu ufać w żadnej mierze nie można.
Że ogarniająca świat głupota nasuwa takie przypuszczenia dowodzi jedynie tego, że ludzie (przynajmniej niektórzy) się uczą i potrafią wykorzystywać doświadczenia poprzedników i twórczo rozwijają ich metody w celu dojenia durni uczyć się nie potrafiących.

Logos
Opinia pana George'a Carlina jest opinią kretyna nie mającego najmniejszego pojęcia o czym pisze; bezkrytyczne powielanie tego typu opinii dowodzi co najmniej tego, że również pan nie ma żadnych hamulców przed wygłaszaniem podobnych bzdur choć nie stać pana na wyrażenie bzdury własnymi słowami.

31-03-2009 - 17:10:07

P. Leszek ma rację, to jest jak z układem. Nie istnieje UKŁAD (tajemne cotygodniowe spotkania przy świecach w katakumbach najważniejszych polityków, biznesmenów czy dziennikarzy w Poslce). Istnieje układ układów, w którym najmniejszą cegiełką jest mój durny sąsiad, który przy okazji remontu klatki schodowej załatwił sobie pomalowanie barierki na balkonie. Czas i farba opłacone z funduszu na który płacą wszyscy, a teraz on bedzie jako jedyny miał ładny balkon.. ale dla mnie to zabawne a nie denerwujące. Jak to nie bedzie wyglądać śmiesznie, to ja nie wiem co jest śmieszne.

Sapienti sat.

02-04-2009 - 13:27:26

Swiatem rzadzi ten kto drukuje Kase.

Kto drukuje?
Anonimowy użytkownik

02-04-2009 - 14:54:49

Tokkotai
Swiatem rzadzi ten kto drukuje Kase.

Kto drukuje?
Drukarz.

02-04-2009 - 22:42:11

Ha, zostanę drukarzem... Ale może światem rządzi ten, co projektuje banknoty? Albo ten co ich obu uczy drukarstwa?

Sapienti sat.

07-04-2009 - 14:31:41

Raczej chodzi o Grupe ktora ma koncesje na drukowanie banknotow.

Grupa ta sa Banki.

Jezeli nie wierzysz to idz do banku i wez pozyczke.

Potem sie przekonasz jakim Suwerenem jest Bank.

08-04-2009 - 17:53:54

Widzę, że ktoś oglądał Zeitgeist
Jak pisał Leszek
"pomysł że oto wieki temu "ktoś" uknuł spisek mający przynieść władzę za 1500 lat i konsekwentnie spisek ten jest realizowany jest pomysłem rodem z kreskówek dla dzieci. "

Co do głobalnego spisku jestem sceptykiem Tak jak tego dokumentu *może i jest w nim sporo prawdy, ale jaki "INTELIGENTNY"
człowiek który chce wypuscić to na światlo dzienne obok prawdziwych informacji puszcza bujdę traci przez to wiarygodność

Żydzi nie żydzi rządzą najbogatsi którym ciągle mało i to oni mają najwięcej do powiedzenia a reszta ludzi na nich robi

08-04-2009 - 18:29:50

Nie musi być wielkiego spisku. Zauważmy, że ludzie potrafią ze sobą współpracować bez żadnego porozumienia, keidy wyczuwają wspólny interes. I tak jest na każdym poziomie... Popatrzmy na Nocną Zmianę - tak właśnie może wyglądać to, co niektórzy wyobrażają sobie jako gigantyczną organizację żydowskich aryjczyków z Marsa.

Sapienti sat.

08-04-2009 - 23:42:42

WMW Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Widzę, że ktoś oglądał Zeitgeist

Niestety........................ pudlo.

Nie ogladalem Zeitgeista.

Bajeczki o spisku uknutym 1500 lat temu maja osmieszyc teorie o spisku.
Dlatego ten film powstal.

Ogladalem natomiast film "Obudzcie Sie" i parenascie innych opowiadajaca historie o Dolarze USA.

Polecam, sa niezmiernie ciekawe. I na dodatek wiekszosc informacji wydaje sie dosyc prawdopodobna.

19-05-2009 - 22:50:47

...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-08-2009 21:09 przez krokodyl.

19-05-2009 - 23:01:42

...

21-05-2009 - 13:38:45

Światem rządzą: żydzi, masoni, mohery i cykliści. grinning smiley

A tak na serio, to teorie spiskowe są doskonałym tematem zastępczym.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45436, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.