Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

Wysłane przez NYSE 

25-03-2009 - 20:08:56

Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter.
Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia realisty może wyglądać to tak.

Mówi się,że w zdrowym ciele zdrowy duch! To samo można powiedzieć o gospodarce.Gospodarka w której panuje niż demograficzny, społeczeństwo jest pijane i ogłupione telewizją a systemem jest demokracja nie zajdzie daleko.
W Polsce wygląda to mniej więcej tak:
- Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach
- Mały odsetek ludzi wykształconych ( nie mylić z indoktrynacją)
- Duży odsetek ludzi dobrze wykształconych, opuszczających kraj
- Duży odsetek emerytów i rencistów
- Bardzo duży odsetek ludzi chcących pracę brać,niż dawać.
- Fatalna infrastruktura - zwłaszcza miast i dróg.
- Bardzo wysokie podatki.
- Bardzo wysoki PR
- Bardzo niskie perspektywy rozwoju.
- Bardzo wysokie zadłużenie
- Bardzo duża biurokracja

Tak sytułacja wygląda teraz! Gdyby wyeliminować bądź zmienić, chociaż jedną z pośród tych rzeczy byłoby o wiele lepiej. Niestety wszystko co wymieniłem jest powiązane ze sobą. Teraz prześledźmy każdy punkt od początku jak będzie on wyglądał za 5-10 lat.

- Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach.

Tutaj powinien nastapić wzrost o ile nie dojdzie do cenzury.Ale zakładając, że nie dojdzie liczba ludzi prawicujących, może ulec niewielkiej zmianie. Trzeba uwzględnić to, iż ludzie chcący wolności emigrują tam gdzie ona jest. Co prawda liczba ta nie zmniejszy się ale napewno w ciągu najbliższych kilku lat nie osiągnie wielkiego przełomu. Póki co jest to jedyny pozytywny aspekt, że liczba tak nie będzie spadac, lecz rosnąć w wolnym bo wolnym ale jednak dodatnim względnie tempie.Jak to będzie naprawde się przedstawiać, zobaczymy po...wyborach.

- Mały odsetek ludzi wykształconych ( nie mylić z indoktrynacją)

O ile poziom techicznych i informatycznych uczelni jest na dośc dobrym poziomie.To jednak w przypadku innych panuje całkowita indoktrynacja. Również na medycynie niektóre metody leczenia, muszą być politycznie poprawne. W przypadku szkół ekonomicznych jest już totalne dno. Niestety ale na 100% studentów mocne 70% to debile! Życie samo to zweryfikuje!

- Duży odsetek ludzi dobrze wykształconych, opuszczających kraj

Nikt nie jest na tyle głupi, żeby dać się okradać lub zamknąć w więzieniu.Każdy chce mieć perspektywy na jakie sobie zapracował. W przypadku socjalizmu.Niestety zarabia głupota.Mądrość miejsca nie ma.


- Duży odsetek emerytów i rencistów

Hitler,Stalin, I i II wojna światowa, Komunizm - zero wniosków. Jestem przerażony świadomościa w jakiej żyją Polacy starszego pokolenia. Niestety dzeci mniej, lewactwo się szerzy to i emerytów i rencistów nie brakuje. A ponieważ to socjalityczny kraj to ludzie są w stanie wymyślać choroby,żeby tylko dostać coś za darmo.Kiedy jeszcze kilkadziesiąt proc straci pracę, napewno ta liczba się zwiększy.

- Bardzo duży odsetek ludzi chcących pracę brać,niż dawać.

Polacy nie należą do ludzi przedsiębiorczych. Mało Polaków planuje robić kariere. Po przykladzie np. p. Kluski, człowiek chcący robić tutaj karierę musi się dobrze zastanowić. Reszta to ciemny socjalistyczny lud.Bez cienia klasy i inteligencji. Ludzi przedsiębiorczych na rzecz chłopstwa niestety się zwalcza.Młode pokolenia też g***o zrobią. Kłania się przysłowie. Jaki ojciec taki syn. Chociaż nie zawsze sie to sprawdza w wiekszości przypadków to powiedzenie bywa nieomylne. Dołączając do tego indoktynacje, zwłaszcza na ekonomicznych kierunkach i brak zmysłu ekonomicznego - Polski biznes nie powędruje daleko.Jak nazwać przedsiębiorce głosującego na PO,PiS,LSD? Kapitalistom?


- Fatalna infrastruktura - zwłaszcza miast i dróg. To jeden z poważniejszych problemów z którym polska sobie nie poradzi.Przy tempie budowy autostrad do 50km rocznie, prędzej okaże się, że polacy nie będą mieli po czym jeździć. Oczywiście bez komunikacji gospodarka nie jest w stanie się rozwijać.Jeśli nie jest w stanie się rozwijać to i nie jest w stanie spłacać zadłużenia.Dodam jeszcze.Że jak się jeździ po Polsce to nie chce się tutaj mieszkać tak jest do okola brzydko. Trzeba uznać to za ważny element, gdyż ludzie osiedlają się nie tylko tam gdzie ekonomicznie dobrze ale również tam gdzie ładnie.A polska do takich miejsc nie należy. W tym aspekcie widze jeszcze większy syf niż obecnie jest. Na to potrzebne są pieniądze a przy rosnącym zadłużeniu i takim wydatkom nie realne są szanse na szybką odbudowe tego + jeszcze prawo, które stoi po lewej stonie. I mentalność ludzi - Tutaj rozwijać nikt się nie będzie!

- Bardzo wysokie podatki.

Które nie przerwanie towarzyszą od wielu lat i rosną do granic możliwości. Wszystko wygląda na to,że nikt nie chce tego zmienić

- Bardzo wysoki PR

Pod analiz nadmuchanych fałszywą otoczką PR-u przewyższamy Dubai. Pod względem realiów.Białoruś jest efektywniejsza.

- Bardzo niskie perspektywy rozwoju.

Zadłużenie rośnie, niż nie maleje, liczba osób chcących mieć coś bez pracy rośnie.Pracodawca to potencjalny kryminalista.ZUS, US. Czy to się poprawia?


- Bardzo wysokie zadłużenie

Na stronie p. T.Cukiernika jest licznik zadłużenia.Ciekaw jestem jak to wygląda z odsetkami. Trzeba dodać, że infrastruktura sie wali a obligacje trzeba spłacić.Pod względem Niemiec czy USA to zadłużenie nie wygląda źle.Tyle,że oni chociaż mają drogi i rozbudowaną infrastukturę a My tylko długi bez żadnych inwestycji!!!


- Bardzo duża biurokracja

Nawet w okresie kryzysowej propagandy.Zwiększa się ilość stanowisk urzędniczych i rosną wynagrodzenia.To jedyny segment gospodarki, który świetnie się rozwija !!! Pomijając - 600.000.000.000 zł w plecy.A i to Polacy mówią, że U nas nie jest aż tak źle.

Efektem tego będzie taki, że na etapie kilku lat. Zostanie kilka fabryczek produkujących podstawowe artykuły żywnościowe, alkohol i podstawowe kosmetyki.A reszta da noge! Proszę popatrzeć na niewykorzystane terytoria Azji! Ciekawe jak wtedy kontrolowany rynek zareaguje na nisze! A będzie ich w cholerę! Pytanie tylko dla kogo, jak zostaną sami emeryci, alkoholicy, indoktynowane wykształciuchy i idioci!
A może nie będzie aż tak źle?? cool smiley

Czas okaże!!!Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 25-03-2009 20:21 przez NYSE.

07-04-2009 - 00:36:14

Panie NYSE. Niestety ma pan rację. Ten kraj się stacza. Już za niedługo, będziemy tylko rynkiem zbytu dla tandetnych i tanich produktów. Jesteśmy cywilizacyjnie zacofani i żaden z naszych sąsiadów nie widzi problemu w wykorzystywaniu tego.

NYSE Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>Młode pokolenia też g***o zrobią.

Skoro należę do młodego pokolenia to: G***o z tym wszystkim zrobię. Te wszystkie problemy które narastały przez całe pokolenia. W nadziei, iż właśnie potomni sobie z wszystkim poradzą. Tak naprawdę, to już nikt nie rozwiąże tych problemów. Jest to nie wykonalne.

Zgaduję, że sytuacja, w której teraz znajduje się Polska, nie będzie zmieniać się przez dziesięciolecia. Nie ważne czy UE rozpadnie się, czy zjednoczy. W obydwu wypadkach dryf, ku jakimkolwiek zmianą, będzie bardzo powolny. Ciągle, kraj będzie zależny od dyrektyw i traktatów unijnych (Bowiem struktury unii, dla Polski i paru pomniejszych krajów, trwać będą, pomimo dezercji krajów obdarzonych osobowością polityczną).Ciągle, będziemy wyizolowani dyplomatycznie. Ostatnie soki z gospodarki wyssie podatek od CO2. Kupimy 1000, wycofanych ze służby, niemieckich czołgów oraz kilka innych bezecnych eksponatów. Pewnie, czas umili nam kolejna, pokojowa antyterrorystyczna misja stabilizacja, tym razem w obronie Iranu, Korei Północnej albo czegoś podobnego.
Pojawia się pytanie – co potem?
Może, coś się zmieni, a może wejdzie tu Azja. W końcu jesteśmy bramą Europy. Chyba, że już tu weszła, a my to przegapiliśmy.
Krótko mówiąc: równia lekko pochyła.

07-04-2009 - 17:39:34

No to ja chlebek w chusteczkę, chusteczkę na kijek, a kijek na plecy i ruszam zwiedzać świat... Tylko muszę poczekać, aż mi paszport wydadzą... sic!
Anonimowy użytkownik

07-04-2009 - 17:58:33

NYSE Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W Polsce wygląda to mniej więcej tak:
> - Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach
> - Mały odsetek ludzi wykształconych ( nie mylić
> z indoktrynacją)
> - Duży odsetek ludzi dobrze wykształconych,
> opuszczających kraj
> - Duży odsetek emerytów i rencistów
> - Bardzo duży odsetek ludzi chcących pracę
> brać,niż dawać.
> - Fatalna infrastruktura - zwłaszcza miast i
> dróg.
> - Bardzo wysokie podatki.
> - Bardzo wysoki PR
> - Bardzo niskie perspektywy rozwoju.
> - Bardzo wysokie zadłużenie
> - Bardzo duża biurokracja

Do przyszlosci dodałbym jeszcze relatywizm moralny, demoralizacje młodziezy. wzrost przestepczosci i jeszcze wieksza korupcja i patologie aparatu przymusu, spadek jakosci sprzedawanych towarow i uslug przy przyzwoleniu Sojuza Jewropejskiego (normy unijne = 4kg wedliny z 1kg miesa), calkowity zanik długoterminowego myslenia w spoleczenstwie (glowny problem = jakiego koloru i zapachu papier do d***y kupic [nawiasem mowiac to juz jest ku**a szczyt wszystkiego zeby sprzedawac srajtasme o zapachu fiolkow])

07-04-2009 - 20:04:23

Cytuj
xsior
Do przyszlosci dodałbym jeszcze relatywizm moralny

To jest cholerny problem.Ale nie da się nic zrobić w takim napływie danych.I tak naprawde mało kto potrafi się połapać w ich autentyczności.Ludzie pomimo dowodów na ewolucje wierzą dalej w boga.Społeczeństwa pomimo socjalizmu i kradzieży wierzą dalej w demokracje.Niestety tak działa ludzka psychika a raczej formowanie się grup i manipulacja.Człowiek manipulując ludzmi jest w stanie całe życie nic nie robić i być finansowanym przez wiernych jego poglądom.W zasadzie zaspokojenie rozumowania z reguły jest symboliczne a czasami nawet zerowe.

Ludzie mając namacalne dowody nie są w stanie w nie uwierzyć bo kieruje nimi coś, co zablokowało zdolność dostrzegania sprzeczności.Nikt nie zasatanawia się i co najgorsze nie potrafi przyznać się do tego, że nie ma racji i całe dotychczasowe życie i tok myślenia to fikcja. Stąd się bierze relatywizm moralny.Zapoczątkowały go kultury,religie teraz jest już w ogole w stanie niezwykłej mutacji.
Jak to powiedział S.Lem
"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył!"
Są na to dowody.I co? Niczego nie zmieniają. Ludzie przestali podchodzić krytycznie do swojego rozumowania.Tyle, że ani nie są dzięki temu bardziej pewni siebie ani mądrzejsi ani bogatsi.
Wyjdź w centrum Warszawy ( w Anglii tak czasami ludzie robią, kiedy ich coś totalnie wkur*i) weź podest i zacznij mówić, że kapitalizm i monarchia to dobro a demokracja w której żyja i socjalizm to zło i patologia. 1/1000000 zwróci na ciebie uwage i zacznie słuchać tego co mówisz, prawdopodobnie będzie to jakiś emeryt, który zastanawia się jak przeżyć następny tydzien i jakiś młody buntownik, który wie o co chodzi. Pozostała część społeczeństwa popatrzy na cieibe jak na wariata i będzie się starała odciągać reszte ludzi, którzy rozumieją o czym mówisz. Niestety tak to działa. Na myślenie nie wpływają tutaj treści tylko . podest na którym stoisz i indywidualność jaką prezentujesz.

Cytuj
Logos
No to ja chlebek w chusteczkę, chusteczkę na kijek, a kijek na plecy i ruszam zwiedzać świat..

To jest najlepsze rozwiązanie! Po co karmić trolle!:}Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-04-2009 17:08 przez NYSE.

09-04-2009 - 00:33:35

Jaka Polska za kilka lat?

17-04-2009 - 08:15:44

My się wydaje , że jedynym wyjściem jest głoszenie prawicowych ideałów wśród młodzieży , my jako prawica powinniśmy wychodzić do młodych i proponować , np ,, wytłumaczyć , że nie ZUS to żadna przyszłość , obserwuję w pracy , nie wierze własnym oczom , oni cały czas wierzą w ten złodziejski system ,
Zamiast upijać się na majówce , zaproponować wystąpienie w poczcie sztandarowym na 3 maja ( nie koniecznie z flagą UPR ) ,
Zamiast czytać Gazetę Wyborczą zaproponować prawicową prasę
- przypominać ofiary komunizmu

Dawać przykłady innych krajów : Nowa Zelandia , Irlandia
Przypominać naszą piękną historię.

Jak widać jest mnóstwo pracy , ale musimy wierzyć w to co robimy , a nie załamywać ręce i mówić ,, nie uda się '' .Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2009 08:27 przez adamkac.

08-05-2009 - 12:59:44

Nie chcę zakładać nowego wątku, a moje pytanie poniekąd wiąże się z tematem tego.
Wczoraj, po spotkaniu unijnym w Pradze została wydana kolacja przez prezydenta Czech. Z polskiej delegacji NIKT się nie pofatygował. Czy jest to normalne zachowanie, czy też chamskie pokazanie, co na temat p. Klausa myślą sługusy p. kanclerz RFN? Czy Polska dorobi się jakiejś spójnej polityki zagranicznej, czy też każdy kacyk będzie robił, co będzie chciał? Kto będzie poważnie traktował Polskę?

10-05-2009 - 17:43:07

1)Kolacja.Prawdopodobnie tak.
2) Polska dorobiła się już może nie spójnej ale wspólnej polityki.I to całkiem bogatej wspólnej polityki.Gdybym miał bronić lewackiego lobby w dzisiejszej polityce za cholere nie dałbym sobie go odebraćsmiling smiley Przy fanatykach demokracji?
3) Nikt nie będzie poważnie traktował Polski.Polska to zadupie inwestycyjne.Uwagę zwraca jedynie polożenie w środku Europy.Ale co z tego jak infrastruktura i logistyka tego kraju jest w totalnym rozpadzie.Rząd dofinansowywuje i będzie dofinansowywał nierentowną stocznie a drogi rozpadną się niedługo całkowicie.Lewacka Polska nigdy nie była traktowana poważnie i nie będzie, jeżeli nie ulegnie zmianie system myślenia, który decyduje o innych systemach niekorzystnych dla tego kraju.

20-05-2009 - 23:49:51

- Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach.

Cenzura wcale nie jest potrzebna, wystarczy odpowiednio wyrobiona podatność społeczeństwa na przekaz mediów masowych. Ludzie wtedy sami stworzą sobie ramy bycia na topie i nikt im nic nie będzie musiał nic narzucać z góry bo zrobią to sami wybierając pomiędzy dwudziestoma stacjami telewizyjnymi mówiącymi o tym samym.

05-06-2009 - 09:49:23

Żeby tę podatność wyrobić trzeba kilku pokoleń. Bez urazy ale 85% społeczeństwa wg moich długoletnich obserwacji to naśladowcy i papugi, bez własnego zdania i zawsze ze stadem. Nieważne - mądrze czy głupio aby - razem. Tak się trzymała komuna, tak działała Solidarność. To przykre ale uważam, że większość ludzi potrzebuje bata by żyć. Również cenzury. Znacie te znamienne dla naszego społeczeństwa opowiadania o komunie: KAŻDY kradł, KAŻDY udawał że pracuje. G.. prawda. Ja nie kradłam, pracowałam jak najlepiej umiałam. Ale większość tak właśnie żyła i dziś tak żyje i jutro też będzie. No, chyba, że dostanie wyraźne ramy i polecenie: tam nie właź, bo po d.. dostaniesz.
Pozdrawiam, Ewa

05-06-2009 - 15:50:11

Cytuj
osemka9
Żeby tę podatność wyrobić trzeba kilku pokoleń. Bez urazy ale 85% społeczeństwa wg moich długoletnich obserwacji to naśladowcy i papugi, bez własnego zdania i zawsze ze stadem. Nieważne - mądrze czy głupio aby - razem.
Dokładnie tak!
Cytuj
osemka9
Tak się trzymała komuna, tak działała Solidarność
Obecne politycy starają się ludzi uzależniać od nich. Pomimo tego, że motłoch wie że się ich okrada dalej głosują na " pewne " partie, bo się boją, że może być inaczej, że może się coś zmienić, że trzeba będzie się samemu zmienić, popracować, pomyśleć itp. Więc wybierają pewnych złodzieji, do których mają przywiązanie i nadzieje, że bardziej ich okaść nie mogą.
Cytuj
osemka9
Żeby tę podatność wyrobić trzeba kilku pokoleń
Dokładnie tylu pokoleń ile, komuna zdołała omamić...Ile to latek ? Włączając w to chwilę obecną no i pewnie przyszłość...


Cytuj
osemka9
Ale większość tak właśnie żyła i dziś tak żyje i jutro też będzie. No, chyba, że dostanie wyraźne ramy i polecenie: tam nie właź, bo po d.. dostaniesz.
Wygrana w wyborach...Marne szanse, Rewolucja 0 szanse ( chłopstwo na zasiłkach i dotacjach nie będzie walczyć przeciwko krowie, która daje im" fikcyjne" mleko.Edukacja? ... Warto pamiętać o tym, że pokolenia najczęściej dziedziczą poglądy.
Chyba najszybciej to się stanie, kiedy ktoś zaatakuje WE/UE na co licze i zniszczy to komunistyczne g*wno raz na zawsze. A jeżeli nie to demokracja absoluutna czyli absolutna głupota!
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.