Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturęangry smiley

Wysłane przez ArturNOW 

05-03-2009 - 10:13:28

Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business Center Club. Pracuj, płać i płacz z nadzieją, że coś otrzymasz. Ciekawe kiedy skończy się ta manipulacja w TV. Oczywiście, jeżeli prawie nikt w typowych kanałach nie wspomina, że zły z założenia jest sam system emerytalny mało komu przychodzi do głowy, że najlepiej byłoby z niego zrezygnować. Rozwiązalibyśmy problem ciągłego braku pieniędzy w systemie, a także ujemnego przyrostu naturalnego.

Do czego nas to zaprowadzi? Nie trzeba patrzeć dokąd, bo już tam jesteśmy. Dług publiczny coraz większy, ciągły brak pieniędzy i wielki "problem" ministrów jak tu uzdrowić system emerytalny. Ale np. raka się nie leczy, raka się zabija, bo leczy się człowieka. Niestety to co robi rząd do leczenie raka, dbanie o niego, byle by nie umarł.

Małe sprostowanie: To ktoś z Lewiatana sugeruje zmianę wieku emerytalnego, ale chyba tylko kobiet do 65 lat (no w końcu macie te swoje równouprawnienie). U tego pana znalazły się też dobre stwierdzenia o zaprzestaniu dotowania publicznej edukacji, ale także mówił o większej dbałości o zdrowie, obawiam się, że miał na myśli więcej kasy na pasożyta.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-03-2009 11:09 przez ArturNOW.

06-03-2009 - 00:17:42

ArturNOW Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Małe sprostowanie: To ktoś z Lewiatana sugeruje
> zmianę wieku emerytalnego, ale chyba tylko kobiet
> do 65 lat (no w końcu macie te swoje
> równouprawnienie). U tego pana znalazły się
> też dobre stwierdzenia o zaprzestaniu dotowania
> publicznej edukacji, ale także mówił o
> większej dbałości o zdrowie, obawiam się, że
> miał na myśli więcej kasy na pasożyta.


po p. Bochniarzowej i jej chłopcach to ja bym się raczej zbyt wiele nie spodziewał eye rolling smiley
I szczerą nadzieję mam, że wiek emerytalny w końcu ustalą na 99 lat dla płci obu - w końcu nasze polskie urodzinowe "Sto lat" odpowiedniego wymiaru by nabrało winking smiley

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...
Anonimowy użytkownik

06-03-2009 - 01:08:13

Obowiązek ubezpieczeń oczywiście trzeba znieść. Niemniej nie rozwiąże to problemu już istniejących emerytalnych zobowiązań Polski. No i jak to rozwiązać? Wydłużenie wieku emerytalnego jest jednym z sensownych pomysłów, by jakoś pozwolić państwu wyjść z długów. Bankructwo państwa, rewolucja, wojna czy jakikolwiek zanik państwa polskiego nic nie zmieni, bo emeryci nadal będą istnieć i coś z nimi będzie trzeba zrobić – w wojnie czy rewolucji zginą raczej młodzi, nie starzy. Trzeba będzie zrobić, bo to są niewolnicy, a z niewolnikami coś trzeba robić. Przyjdzie nowe państwo i nadal będzie miało problem. To może jakoś wcześniej to rozwiązać, zanim przyjdzie ta wojna, bankructwo, rewolucja czy nowe państwo?

06-03-2009 - 01:15:36

@gps65
wbrew pozorom, jeszcze trochę majątku narodowego zostało - trzebaby to sprzedać i na fundusz emerytalny przeznaczyć, coby móc się z oecnymi emerytami i obecnymi-przyszłymi emerytami z kasy rozliczyć...

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...
Anonimowy użytkownik

06-03-2009 - 01:25:53

Gagman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @gps65
> wbrew pozorom, jeszcze trochę majątku narodowego
> zostało - trzebaby to sprzedać i na fundusz
> emerytalny przeznaczyć, coby móc się z oecnymi
> emerytami i obecnymi-przyszłymi emerytami z kasy
> rozliczyć...

Może 15 lat temu, gdy to UPR proponowała oficjalnie, to by jeszcze starczyło. Ale bardzo wątpię. Teraz już na pewno nie starczy.

06-03-2009 - 12:24:37

Ehs pisałem coś dłuższego, ale wcisnąłem jakiś przycisk, reload i treść znikła. W skrócie: zmiany nie będą przyjemne, że tak to określę, i wiadomo, że nagle każdy się nie wzbogaci, a lenie nigdy. Kiedyś to trzeba zrobić i nie myśleć o sobie teraz tylko o tym co za kilka lat. Mnie zastanawiają 40-50-latkowie. Czy dać im wybór: nie płać już składek, a jałmużnę zwaną emeryturą dostaniesz za wypracowane lata, jak nie, to składkę nadal płacisz.

Wczoraj w tygodniku Wprost (numer z ostatniego tygodnia lutego) i było o zarobkach Polaków na tle Europy, ale także ciekawa statystyka: ponad 11 mln Polaków pracuje w prywatnych firmach, ponad 4, czy nawet 4,6 mln w publicznych w tym administracja i te wszystkie firmy przynoszące straty dotowane z naszych podatków. Żeby było śmieszniej to średnia płaca w firmach państwowych jest wyższa niż w prywatnych.. I o tym się nie mówi głośno, żeby każdy wiedział.

08-03-2009 - 10:29:58

Emerytura to chyba prosta do rozwiązania sprawa.
- Ci, którzy kiedyś uważali, że człowiek ( bez emerytury) będzie nikim, będzie dziadem - zostanie nim sam.
- Ci, którzy głosowali na socjalistyczne rządy, które doprowadziły do tego co jest, powinni najzwyczajniej na świecie, nie dostać złamanego grosza. ( Istnieje pewien odsetek ludzi, którzy głosowali za UPR przez ten czas, ale trudno...to tylko odsetek)
- Natomiast nie powinno się przeznaczać w ogóle jakichkolwiek pieniędzy z prywatyzacji mienia pańśtwowego.Co z ludzmi, którzy nie dorzucali się do złodziejskiego systemu? I dlaczego grupa frajerów ma dostać cokolwiek? 99% ludzi miało na to wpływ.A że dali się zrobić w konia, no to trudno.
- Dlaczego młodzi ludzie mają pracować na starych nieudaczników, którzy popierali głupotę? Niech umrą! Zwiększy się przyrost naturalny!

Emerytury powinno się zlikwidować całkowicie a pieniądze przeznaczyć, na modernizacje np. dróg. Socjalizm polegał i polega na tym, że jedni pracują na drugich i to samo jest z emeryturami. Jak umrze 50% emerytów z głodu to bardzo dobrze.Zmieni się mentalność, może trochę, zmniejszą się wydatki i podejście do przyszłości ludzi. Jeżeli tego typu działania nie zostaną podjęte, no to krach w gospodarce będzie gwarantowany. Prędzej czy później to gospodarkę czeka. Jest też inna możliwość, zlikwidowania biurokracji ale kto w tym kraju w to wierzy? Ci których teraz wydymano powinni przejrzeć na oczy i wywalić z kraju biurokracje. Ale po 1 nikt nie wie co sie stało, po 2 nikt nie chce walczyć, po 3 każdy coś chce a po 4 jak bedą następne demokratyczne wybory, znowu w koszyku liderów będą lewicowe partie. I tak to już do momentu całkowitego upadku. Mentalność polaków nie ulegnie zmianie.Telewizja o to już dba. Ostatecznym działaniem będzie naturalny rozpad nad którym nikt nie będzie w stanie mógł zapanować. Do skromnego budżeciku ledwo wystarczającego na biurokracje i polityków, łapy wyciągnie z 10.000.000 obywateli a wtedy co?
Pracować za miskę ryżu u Pana! I to chyba będzie ostateczny koniec, problemu emerytalnego.

16-03-2009 - 01:45:17

> Ale np. raka się nie leczy, raka się
> zabija, bo leczy się człowieka. Niestety to co
> robi rząd do leczenie raka, dbanie o niego, byle
> by nie umarł.

To jak z bezrobociem. I tak dalej. Gonić króliczka...
Nie łapać!

13-04-2009 - 21:55:13

Cytuj
NYSE
Emerytury powinno się zlikwidować całkowicie a pieniądze przeznaczyć, na modernizacje np. dróg.
Co do likwidacji emerytur - zgadzam się. Rozwiązanie, które proponujesz jest drastyczne i "będzie boleć", ale bólu przy leczeniu tak wielkiego zwyrodnienia całkiem uniknąć się nie da. Co do dróg jednak - je także można sprywatyzować, to wcale nie jest żart.

15-04-2009 - 01:39:27

Cytuj
Maggot
Co do dróg jednak - je także można sprywatyzować, to wcale nie jest żart.

Ciekawe podejście.Zastanawiające jest czy znalazłby się inwestor chcący wybudować te drogi wiedząc jaka jest mentalność polakówsmiling smiley Nadszedł by moment w którym nawet największemu " żydowi" znudziłoby się jeżdzenie po polnych drogach i zapłaciłby za to.Pytanie tylko co byłoby w praktyce większe.Odsetki za zaciągnięte zadłużenie czy wysokość stopy zwrotu dla inwestora?Raczej jedynie Azjaci skłonni są do wyczekania sporej długości czasu.Europejczycy mniej a Amerykanie w ogóle.Polscy przedsiębiorcy nie dysponują takim kapitałem a Chińczycy i Japończycy po wpadce z nie wypłacalnością USA będą się bali inwestować w bankrutów.Ruscy? Hehe...Prędzej ich zjedzą Polacy na śniadanie, niż wpuszczą do kraju i dadzą się " sprywatyzować" smiling smiley))) Lepiej więc będzie pokryć to z " państwowego". Może nie taniej ale szybciej a czas przy takiej infrastrukurze wlecze się.Jeżeli inflacja wyprzedni to o odpowiedni moment pojawią się straty...Więc lepiej jest grać na czas.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45492, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.