Jak nie dać się ograbić przez ZUS?

Wysłane przez Karzo 

06-10-2009 - 07:24:03

Do JKM.
Reklamowanie firm które mają zniszczyć system ubezpieczeniowy to lekka przesada. Mam nadzieję, że jest to krótka utrata kontroli nad tym co Pan pisze i myśli. Najpierw muszą być wykorzystane możliwości "obrony" na terenie własnym. Propozycja utrzymywania firm "obcych" jest nawoływaniem do sabotażu.

06-10-2009 - 19:16:55

Polemizowałbym gdyż każdy sposób jest dobry pod warunkiem że jest skuteczny a ten mimo sporych kosztów jest skuteczny.

-------------------------------------------------
Bandytom z zus-u stanowcze nie
Miejscem bandyty jest stryczek i wszyscy oni tam trafią
część mam nadzieję dane mi będzie powiesić osobiście.

06-10-2009 - 21:41:12

Nie ma obrony na własnym terenie. Niewolnik musi opłacić sobie przeszłą emeryturę.
Nie wiem natomiast czy ta metoda jest dobra. Nie ma odpowiedzi na pytania jaka składka emerytalna i zdrowotna będzie odprowadzona. Czy będzie odprowadzony podatek w UK.

06-10-2009 - 23:24:20

Nie wiem czy ta metoda jest dobra bo jej nie testowałem ale znam takich co właśnie testują i twierdzą że da się żyć w przeciwieństwie do nieużywania żadnych metod smiling smiley
Ja od 15 lat uzyskuję dochody z pracy na własny rachunek tylko i wyłącznie na umowy o dzieło więc jako taki zakład utylizacji szmalu może mnie pocałować w.......
a jeśli o coś kiedyś się przyczepią to o swoje jestem gotów walczyć nawet przy użyciu materiałów rozrywkowych a w przypadkach pojedynczych choćby noża o czym kilku nadgorliwych urzędasów miało wątpliwą przyjemność się przekonać.
Tak przy okazji to jestem wyjątkowo spokojnym i zrównoważonym człowiekiem na co dzień bardzo dalekim od stosowania przemocy lecz nie dotyczy to przypadków napaści połączonej z rozbojem oraz kradzieży zuchwałej do których to kategorii zaliczam działalność takich prostytucji jak zus, ofe, nfz i wiele wiele innych.

07-10-2009 - 06:58:30

Fakty: Anglia 2009. Kilku wspaniałomyślnych "angoli" chcą pomóc biednym Polakom zaoszczędzić forsę. Kto chce niech wierzy że anglicy ratują nas przed złym ZUS-em. Ratowali w 1939, uratują i teraz.
Anonimowy użytkownik

07-10-2009 - 08:41:08

Fakty: Anglia 2009. Kilku wspaniałomyślnych "angoli" chcą pomóc biednym Polakom zaoszczędzić forsę. Kto chce niech wierzy że anglicy ratują nas przed złym ZUS-em. Ratowali w 1939, uratują i teraz.
Fakt: Skoro z jakichś powodów nie mam możliwości obronić się przed rabunkiem to mając do wyboru rabunek 1000 złotych a rabunek 300 złotych wybieram tę drugą możliwość i już mniejsza z tym, że nie interesuje mnie narodowość rabusiów ani co zrobią z ukradzionymi mi pieniędzmi bo ważniejsze jest to, że rabunek w ogóle ma miejsce.

07-10-2009 - 13:23:29

"Fakt: Skoro z jakichś powodów nie mam możliwości obronić się przed rabunkiem to mając do wyboru rabunek 1000 złotych a rabunek 300 złotych wybieram tę drugą możliwość i już mniejsza z tym, że nie interesuje mnie narodowość rabusiów ani co zrobią z ukradzionymi mi pieniędzmi bo ważniejsze jest to, że rabunek w ogóle ma miejsce."

Logika:
Są możliwości prawnej "walki". Z ZUS jest ciężko ale z funduszami sprawa jest do wygrania.
Firma która proponuje "pomoc" jest zarejestrowana w Polsce i opłaca składki ZUS.
Wszystkie firmy prywatne są "odłamkami" firm "głównych" np. ZUS.
Anonimowy użytkownik

07-10-2009 - 14:32:12

1. Nie ma takiej możliwości - to po pierwsze.
Po drugie - nawet jeśli taka możliwość w prawie się pojawi, to mam tak samo wielkie zaufanie do sądu dowolnej instancji w Polsce jak i do kolejnych "rządów" Polski odkąd się urodziłem - a to już parę lat upłynęło.
2.Powiedz - co mnie obchodzi gdzie zarejestrowana dowolna firma na świecie i na co wydaje swoje pieniądze?
3. O czymś to zdanie mówi?
Bo jeśli tak, to przyznam, że w ogóle nie zrozumiałem.

07-10-2009 - 20:06:45

1.Prowadzenie spraw w taaakim kraju to sztuka której trzeba się uczyć. W interesie kazdego jest posiąść minimum wiedzy prawnej i umiejętność jej przedstawienia. Przykładem półinteligencji prawnej jest niejaki prawnik G., który chciał walczyć z Palikotem.
2.Rejestracja firmy w Polsce wskazuje , że raczej personel tej firmy nie jest zaineresowany oszczędzaniem na ZUS.
Piekarz co nie je własnego produktu może być posądzony że pluje do ciasta.
Brak zainteresowania gdzie są zarejestrowane nasze firmy jest niepokojący. Kapitał i wypracowane dobra muszą zostać w kraju. To umożliwia prawidłową gospodarkę. Taką politykę prowadzi Szwajcaria i raczej do biednych nie należy.
3.Nikt nie jest w stanie utworzyć firmy ubezpieczeniowej lub banku. Firmy takie powstają w porozumieniu z firmami głównymi i zatrudniają byłych pracowników tych firm. Są tacy co myślą że powstała konkurencja i walą tam ze swoimi finansami i problemami by potem płakać. Sytuacje można porównać do energetyki: jedni mają kabel inni elektrownie a jeszcze inni sprzedają , a udziałowcy i tu i tam ci sami.
Anonimowy użytkownik

07-10-2009 - 21:22:44

1. I jak rozumiem - Ty jesteś tym jedynym geniuszem. który nie odprowadza składki na ubezpieczenie pozostając w zgodzie z prawem.
Gratuluję.
1. a) W dalszym ciągu nie interesuje mnie gdzie kto zarejestrował jaką firmę.
b) Jak rozumiem - Korea Północna też jest nie najbiedniejszym krajem, a te wszystkie Patki, Rollexy i Omegi (o Milkach nie wspominając) na świecie to podróby?
3. W dalszym ciągu - co to ma do rzeczy?

08-10-2009 - 01:23:10

Czemu mi ta firma śmierdzi ? Jakieś kody od polecających (pewnie ci co uzbierają kolejny poziom piramidki są zwolnieni z opłacania) = a więc piramidka finansowa ?. Ni liczyłbym na emeryturę z tytułu płacenia tej firmie (i "Królowej"winking smiley. Z drugiej strony to z ZUS'u też emerytur nie będzie, a składka mniejsza.

08-10-2009 - 06:18:59

1. I jak rozumiem - Ty jesteś tym jedynym geniuszem. który nie odprowadza składki na ubezpieczenie pozostając w zgodzie z prawem.
Gratuluję.
Odp. Nie napisałem nic o swoim szczęściu zakończonym geniuszem. Do pewnych spraw trzeba "dorastać".

1. a) W dalszym ciągu nie interesuje mnie gdzie kto zarejestrował jaką firmę.
Odp. I to jest cały problem. Jesteś małym globalistą którego trzeba prowadzić przez życie. Całe szczęście, że komuniści międzynarodowi opiekują się takimi osobami. Zero zainteresoawania co będzie jadła twoja rodzina.

b) Jak rozumiem - Korea Północna też jest nie najbiedniejszym krajem, a te wszystkie Patki, Rollexy i Omegi (o Milkach nie wspominając) na świecie to podróby?
Odp. Wyjazd towaru lub części społeczeństwa z "gniazda", w krajach dbających o swoją rodzinę, musi kończyć się powrotem ze zdobytym kapitałem. To nazywa się ekonomia i uczciwośc wobec tych co zostali pilnująć by nas nie okradziono.
3. W dalszym ciągu - co to ma do rzeczy?
Odp. Są pewne granice rozumienia zjawisk. Trochę inteligencji własnej trzeba wkładać by mogła (inteligencja) dalej się rozwijać.
Proszę wrócić jeszcze raz do komentarzy i starać się zrozumieć tekst. Jest to trudne ale próbuj.
Anonimowy użytkownik

08-10-2009 - 08:35:41

Nie napisałem nic o swoim szczęściu zakończonym geniuszem. Do pewnych spraw trzeba "dorastać".
No może i kiedyś tam dorosnę.
Na razie jeszcze póki co się pilnie uczę i odkrywam świat a na tym świecie coraz więcej chłopców przekonanych o własnych niebywałych walorach nabytych po przeczytaniu kilku książek.
Rzecz jest banalnie prosta, panie dorosły - o ile nawet i w Konstytucji istnieje zapis pozwalający łudzić się co do tego, że ze płacenia składek co najmniej na tzw/ II filar można się wycofać o tyle - jako że Konstytucję pisali albo debile albo bardzo szczwane lisy ale na pewno pisali ją dla naiwniaków - każdy sąd jest w stanie wyinterpretować na na niekorzyść płatnika, co zresztą już kilka razy miało miejsce.
No ale jak rozumiem - Tyś już dorósł - gratuluję raz jeszcze.

I to jest cały problem. Jesteś małym globalistą którego trzeba prowadzić przez życie. Całe szczęście, że komuniści międzynarodowi opiekują się takimi osobami. Zero zainteresoawania co będzie jadła twoja rodzina.
Jestem wielkim globalistą - wręcz gigantycznym, bardzo wdzięcznym międzynarodowym (bo narodowym mniej) za wszelką pomoc mi okazaną dzięki której to pomocy moja rodzina ma zagwarantowany dwa razy dziennie posiłek.

Wyjazd towaru lub części społeczeństwa z "gniazda", w krajach dbających o swoją rodzinę, musi kończyć się powrotem ze zdobytym kapitałem. To nazywa się ekonomia i uczciwośc wobec tych co zostali pilnująć by nas nie okradziono.
A we\dług mnie, to się nazywa kretyńskie myślenie cuchnące "myślą" państwowotwórczą i to w najnowocześniejszej formie: dobrowolnego niewolnictwa.

Są pewne granice rozumienia zjawisk. Trochę inteligencji własnej trzeba wkładać by mogła (inteligencja) dalej się rozwijać.
Proszę wrócić jeszcze raz do komentarzy i starać się zrozumieć tekst. Jest to trudne ale próbuj.

Obawiam się, ze niestety nie potrafię o własnych siłach, ale z pewnością Ty - człek światły i obkuty - potrafisz podać jakiś, choć jeden argument na poparcie andronów które wypisujesz?
Śmiało, chłopcze - wyszukiwarka i dawaj.
A póki argumentu nie znajdziesz - jak napisałem: chociaż jednego - i go tutaj wraz w z tokiem "myślowym" jaki prowadzi Cię do tak kretyńskich wniosków - wstrzymaj się może z cienkimi złośliwostkami.

09-10-2009 - 05:01:19

Są pewne granice rozumienia zjawisk. Trochę inteligencji własnej trzeba wkładać by mogła (inteligencja) dalej się rozwijać.

Obawiam się, ze niestety nie potrafię o własnych siłach, ale z pewnością Ty - człek światły i obkuty - potrafisz podać jakiś, choć jeden argument na poparcie andronów które wypisujesz?
Śmiało, chłopcze - wyszukiwarka i dawaj.

Powrót do tematu. Powstawanie "nowych:" (konkurencyjnych) firm nie jest tematem chętnie porusznym a szkoda.
Nikt sam lub zespołowo nie jest w stanie utworzyć firm ubezpieczeniowych lub banku. Są to firmy pod specjalnym nadzorem i tylko za zgodą "elity" taki stworzenie może powstać. Jak wiesz, nikt nie potrafił zbudować "czystego kapitalizmu" i wszyscy żyjemy z dotacji. Dotacje otrzymują też Karzo, Leszek i JKM.

Małe złośliwości są motorem myślenia i aktywności.
Pozdrawiam
Anonimowy użytkownik

09-10-2009 - 08:47:13

Nic z tego chłopak - nasadziłeś głupot na poważnym forum wobec kilku poważnych ludzi - bądź więc łaskaw albo tej głupoty bronić albo się z niej wycofaj.
Tak robią ci, co już "dorośli" i to i owo "zrozumieli" - tylko pętaki bez słowa, raczkiem puszczają bąki i udają ze to przywiało.

Żebyś nie miał wątpliwości o które głupoty chodzi:
1. Dlaczego ktokolwiek ma się interesować miejscem rejestracji firmy od której kupuje buty.
2. Dlaczego obrabowanie z 1000 zł miesięcznie przez ziomka jest mniej bolesne niż obrabowanie z 300 złotych przez obcego
3. Na jakiej podstawie twierdzisz, że "Kapitał i wypracowane dobra muszą zostać w kraju. To umożliwia prawidłową gospodarkę".
4. Co ma z powyższym wspólnego struktura własnościowa rozmaitych przedsiębiorstw na świecie?

Małe złośliwości są motorem myślenia i aktywności.
Małe owszem.
Cienkie - nie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-10-2009 10:47 przez Leszek.

10-10-2009 - 08:36:20

1. Dlaczego ktokolwiek ma się interesować miejscem rejestracji firmy od której kupuje buty.
2. Dlaczego obrabowanie z 1000 zł miesięcznie przez ziomka jest mniej bolesne niż obrabowanie z 300 złotych przez obcego
3. Na jakiej podstawie twierdzisz, że "Kapitał i wypracowane dobra muszą zostać w kraju. To umożliwia prawidłową gospodarkę".
4. Co ma z powyższym wspólnego struktura własnościowa rozmaitych przedsiębiorstw na świecie?

Prowokujesz i dobrze tylko słownictwo nie na poziomie.

Odpwiedż na pyt. 1,3,4
W interesie każdego kraju jest posiadanie i obracanie kapitałem własnym.
Brak własnego kapitału zmusza (potrzebujących, mających większy apetyt i pozostałych członków społeczeństwa) do zaciągnięcia kredytów, pracowania na obcych, okradzenia innych członków rodziny lub napad bandycki w celu zdobycia kapitału.
Stan Polski jest dobrym przykładem powyższej sytacji. Ponieważ bandycki napad jest niemożliwy "rządziciele" pozbyli się i pozbywają kapitału wypracowanego i "okradają" innych. Ponieważ sami posiadają kapitał w kraju położonym dalej niż miejsce napadu (Polska) zaciągają a może nawet sami dają kredyt ograbionym.
Ograbieni są szczęśliwi, że jedzą , piją i siedzą przed telewizorkiem wyprodukowanym przez "obcych".
Potem produkują niewolników którzy będą pracowali, sprzątali dla "obcych"i nabijali im dalej kasę.
Są jednostki lub grupy walczące o zmianę tej sytuacji lecz nie mające możliwości kapitałowych i systemowych. Brak kapitału własnego można rozwiązać pożyczając od "obcych" (uzależnienie) lub poparcie przez innych zainteresowanych (ograbianych).
Ponieważ większość ograbianych sami dokonują grabieży (reguła szczebla społecznego) o poparcie trzeba walczyć i tu jest odpowiedż na pyt. 2
Kto i jak ma walczyć jest sprawą indywidualną. Można pracować u "obcych" i wypracowane środki inwestować u siebie lub zostać tam gdzie los i grabieżcy wyrzucili do końca życia zostając niewolnikiem tęsknoty, wspomnień i marzeń o powrocie.
Można walczyć indywidualnie lub łączyć się i tu, niestety, trzeba rozwijć się i myśleć inteligentnie.

Jednostka pozbawiona własnej inteligencji logikę zastępuję obcym autorytetem.Karzo
Karzo

10-10-2009 - 09:01:38

Jeszcze o sytuacji w UPRze jest tekstem JKM i jest przykładem braku kapitału i logiki jednostek zdemoralizowanych umysłowo.
Tekst trochę długi lecz warty analizy. Błędem jest niebieski kolor tekstu. W sprawach ważnych argumentem koronnym jest czerń.
Pozdrowienie dla Moderatora
Karzo
Anonimowy użytkownik

10-10-2009 - 11:20:40

Prowokujesz i dobrze tylko słownictwo nie na poziomie.
A jakiego słownictwa spodziewasz się po niedorostku zapatrzonym w międzynarodowy komunizm nie rozumiejącego tego co czyta?

I - nie prowokuję - nie spodziewałem się bowiem sensu w Twojej odpowiedzi, jak okazało słusznie.

Kraj to ma rzeki, zienie, lasy niektóre kraje mają góry, niektóre maja dostęp do morza a nieraz i pustynie. Zwykle też kraj "ma" jakichś mieszkańców i to oni właśnie mają interesy - jednym z nich, i to wcale nie najważniejszym jest utworzenie i utrzymanie państwa które zorganizuje porządek prawny na terenie kraju, zapewni na ile to możliwe jego przestrzeganie i zapewni ochronę przed ewentualnymi zagrożeniami zewnętrznymi.
Interesów - zwłaszcza gospodarczych ani państwa ani tez kraje mieć nie mogą.

Brak własnego kapitału zmusza (potrzebujących, mających większy apetyt i pozostałych członków społeczeństwa) do zaciągnięcia kredytów, pracowania na obcych, okradzenia innych członków rodziny lub napad bandycki w celu zdobycia kapitału.
No, my mali komunistyczni globaliści znamy jeszcze metodę nazywaną "pracą" dzięki której można zdobyć kapitał a i kredyt niekoniecznie jest czymś niewolącym człowieka o ile oczywiście w udzielaniu tego kredytu nie macza w żaden sposób paluchów państwo (na przykład przez zmowy z pożyczkodawcą co w państwach "mających" interesy jest normą).

Stan Polski jest dobrym przykładem powyższej sytacji.
Stan Polski jest wynikiem całkiem innych przyczyn.

Ponieważ bandycki napad jest niemożliwy "rządziciele" pozbyli się i pozbywają kapitału wypracowanego i "okradają" innych.
I na tym polega problem, że nie masz bladego pojęcia do czego służy cudzysłów (zapomniałem podać link do szkoły podstawowej - przepraszam, ale to już mama powinna znaleźć) ponieważ owi - jak ich nazwałeś - "rządziciele" okradają obywateli w sposób bezczelny, jawny i zuchwały używając do tego przemocy.

Ponieważ sami posiadają kapitał w kraju położonym dalej niż miejsce napadu (Polska) zaciągają a może nawet sami dają kredyt ograbionym.
Ale na szczęście - póki co nie grożą żadne kary za odmowę wzięcia kredytu?

Ograbieni są szczęśliwi, że jedzą , piją i siedzą przed telewizorkiem wyprodukowanym przez "obcych".
Mało - niektórzy namawiają jeszcze innych do tego, by nie utrudniali rabunku - na przykład przez ucieczkę do kraju, gdzie zdzierstwo jest kilkakroć mniejsze.
To są tak zwani pożyteczni idioci - pożyteczni bo sami z tego nic nie mają a idioci bo przekonani są, że to co robią ma racjonalne przesłanki.

Potem produkują niewolników którzy będą pracowali, sprzątali dla "obcych"i nabijali im dalej kasę.
My, mali komunistyczni globaliści znamy jeszcze metodę która zwie się wychowaniem a stosowanie której może zapobiegać temu, że nasze potomstwo pozwoli się byle komu rabować, dążymy zresztą do tego, żeby durnie nawołujący do poddawania się rabunkowi sprzątali u nas i dla nas pracowali nabijając nam kasę.

Są jednostki lub grupy walczące o zmianę tej sytuacji lecz nie mające możliwości kapitałowych i systemowych.
Rozumiem co to jest brak kapitału, nie wiem co to jest "brak możliwości systemowych".
Wiem natomiast, że do tego, żeby myśleć i podjąć jakieś tam (różne) działania ani kapitał nie jest potrzebny ani też żadne, nieznane mi bliżej "możliwości systemowe".

Brak kapitału własnego można rozwiązać pożyczając od "obcych" (uzależnienie) lub poparcie przez innych zainteresowanych (ograbianych).
Wspomniałem o pracy jako źródle kapitału?
I poproszę o wykazanie, że można zdobyć poparcie nakłaniając ludzi do tego, by z radością pozwolili się grabić, czyli de facto - przyczyniając się do ich zubożenia.

Ponieważ większość ograbianych sami dokonują grabieży (reguła szczebla społecznego) o poparcie trzeba walczyć i tu jest odpowiedż na pyt. 2
To nie jest odpowiedź na pytanie, które brzmiało: "2. Dlaczego obrabowanie z 1000 zł miesięcznie przez ziomka jest mniej bolesne niż obrabowanie z 300 złotych przez obcego
No chyba, że będziesz popierał doradcę inwestycyjnego, który w czasie bessy mając świadomość konsekwencji swoich rad doradził Ci tak, że mogąc stracić 10% walorów popłynąłeś 90%
Wyrazy współczucia

Można walczyć indywidualnie lub łączyć się i tu, niestety, trzeba rozwijć się i myśleć inteligentnie.
Co przejawie się poszukiwaniem możliwości składania jak największych danin na rzecz aktualnie okupujacego dany kraj państwa.

Leszek
W żaden sposób nie potrafię dopatrzeć się odpowiedzi na postawione pytania, z wyjątkiem pytania 2.
Trzeba więc zauważyć, że minąłeś się z prawdą pisząc:
Odpwiedż na pyt. 1,3,4

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-10-2009 11:23 przez Leszek.

10-10-2009 - 12:08:58

Krótko:

Karzo
Reklamowanie firm które mają zniszczyć system ubezpieczeniowy to lekka przesada [...] Propozycja utrzymywania firm "obcych" jest nawoływaniem do sabotażu.

Tak, propozycja zniszczenia systemu ubezpieczeniowego to sabotaż, trafna diagnoza, tylko widzi pan, taki jest właśnie cel!

Karzo

Błąd logiczny, bowiem istotą silnego i bogatego państwa nie jest kapitał własny, a jedynie silny i bogaty obywatel.

Do reszty chciałem się odnieść ale uznałem to ostatecznie za bezcelowe - pańska wiara w założenia socjalizmu zdaje sie być nienaruszalna.

10-10-2009 - 14:10:41

Tak, propozycja zniszczenia systemu ubezpieczeniowego to sabotaż, trafna diagnoza, tylko widzi pan, taki jest właśnie cel!

Chcesz zniszczyć firmę sozjalistyczną i jej przedstawicieli w Europie i pracującą dla UE?

Błąd logiczny, bowiem istotą silnego i bogatego państwa nie jest kapitał własny, a jedynie silny i bogaty obywatel.
Do reszty chciałem się odnieść ale uznałem to ostatecznie za bezcelowe - pańska wiara w założenia socjalizmu zdaje sie być nienaruszalna.

Niestety, nie możliwe jest podzielenie społeczeństwa na jednostki i zespoły. Silny obywatel, silne państwo i odwrotnie.
System rządzenia budują grupy danej społeczności. Raz jest lepiej, raz gorzej, zgodnie z oczekiwaniami dotowanych.
Jak wymienisz jedną ze znanych tobie firm lub społeczeństw którym udało się zbudować kapitalizm, to będziesz naprawdę geniuszem.

10-10-2009 - 14:26:56

Leszek

Potrzebujesz pomocy logicznej. Staram się zrozumieć co piszesz i rozumiąc odpowiadam. Ponieważ nie ma złych uczni tylko nauczyciele postaram się napisać tak by tekst był dostępny dla "każdego". Uwaga "..."nie jest to cudzysłów. Jest to forma komunikacji komputerowej. Interpretacja i stosowanie dowolne ma za cel akcentowanie lub podkreślenie treści umożliwiające dowolną interpretacje informacji stron komunikujących.
Do wieczora.

10-10-2009 - 14:39:06

Ponowna analiza tekstu Moderatora zwalnia mnie z odpowiedzi. Sam potwierdziłeś mój tok rozumowania. Gratuluje i serdecznie pozdrawiam.
Karzo
Anonimowy użytkownik

10-10-2009 - 16:17:04

Potrzebujesz pomocy logicznej.
To prawda.
Tylko zlituj się...
Staram się zrozumieć co piszesz i rozumiąc odpowiadam.
Ponieważ nie ma złych uczni tylko nauczyciele postaram się napisać tak by tekst był dostępny dla "każdego"
Dopóki nie nauczysz się końcówków i odmianów cięzlo Ci będzie cokolwiek komukolwiek wyjaśnić.

10-10-2009 - 17:47:34

Wyraz uczni jest zapisany poprawnie.

Forma podstawowa: uczeń

10-10-2009 - 17:55:43

Zdarzają się pomyłki nie zgodne z normami komisji X. Przy odrobinie inteligencji konatkt jednak jest możliwy.
Rozumiejąc to postaram się wolniej pisać.
Anonimowy użytkownik

10-10-2009 - 20:54:00

Przy odrobinie inteligencji konatkt jednak jest możliwy.
Oj tam - możliwy czy niemożliwy - nieuctwo pozostaje nieuctwem a język polski choć trudny - jest językiem pięknym i to właśnie przy jego pomocy ludzie się porozumiewają, zatem elementarna dbałość o zachowanie reguł wskazana jest głownie ze względu na tego, kto usiłuje cokolwiek przekazać.

I tłumaczenie przy tym kulawe - "komisja X" nie ma tu nic do rzeczy, normy językowe, zwłaszcza fleksyjne wykształcaja się wyłącznie jako uzus i jako takie są jedynie kodyfikowane przez komisje x. y czy z
mianownik kto? co? (jest)
Dopełniacz (genetivus) rozpoznajemy przy pomocy pytań kogo? czego? (nie ma).
Uczniów nie ma.
Natomiast forma "uczni" występuje w bierniku (accusativus) odpowiadającym na pytania kogo? co? (widzę)

Użyłeś biernika, stosowanego w konstrukcjach składniowych, w której odpowiednik podmiotu występuje w bierniku, a odpowiednik orzeczenia — w bezokoliczniku.
W Twoim zdaniu takie okoliczności nie występują
Nadto - brakuje spójnika ale to z całą pewnością wina starej klawiatury.

(należy się za korepetycje 30 złotych, konto dostępne poniżej pod linkiem "Wspomóż nas" bądź na fundusz wyborczy UPR. Chyba ze oszczędzasz na własny podręcznik do gramatyki)

11-10-2009 - 06:11:50

Całe szczęście że temat główny został zakończony.

Wykryte błędy zrozumiano grinning smiley
Przeciwnikom dyskusji lekcje udziela się za darmo a celem każdej dyskusji jest doprowadzenie do tego by przeciwnicy pomimo różnicy zdań dla dobra większości grali na jednym bębnie.

Jakakolwiek pomoc finansowa skierowana do partii, organizacji lub innych formacji "społecznych" nie może być akceptowana. By przetrwać trzeba pracować.
Anonimowy użytkownik

11-10-2009 - 08:47:08

Całe szczęście że temat główny został zakończony.
Czyżby?
W jaki sposób niby zakończony?
Wuybaczcie, ale muszę zacytować siebie:
Leszek
Nic z tego chłopak - nasadziłeś głupot na poważnym forum wobec kilku poważnych ludzi - bądź więc łaskaw albo tej głupoty bronić albo się z niej wycofaj.
Tak robią ci, co już "dorośli" i to i owo "zrozumieli" - tylko pętaki bez słowa, raczkiem puszczają bąki i udają ze to przywiało.
[...]
W żaden sposób nie potrafię dopatrzeć się odpowiedzi na postawione pytania, z wyjątkiem pytania 2.
Trzeba więc zauważyć, że minąłeś się z prawdą pisząc
Karzo
Odpwiedż na pyt. 1,3,4

11-10-2009 - 10:14:02

Karzo

Jaka jest różnica miedzy pożyczeniem kapitału „polskiego” od „obcego”? czy jak idziesz do banku i bierzesz kredyt to interesuje się skąd bank wziął pieniądze, z polski czy z zagranicy? Czy jak będzie to nasz „kapitał” to nie będziesz go musiał spłacić?

Karzo
Kapitał i wypracowane dobra muszą zostać w kraju. To umożliwia prawidłową gospodarkę
Jeśli ta zasada jest prawdziwa to również powinna być prawdziwa na poziomie województw, albo miast. Inaczej mówiąc jeśli mieszkam w trójmieście to powinienem się wystrzegać kapitału pochodzącego z Wrocławia czy Warszawy. Jego pożyczenie grozi niewolą i niedostatkiem dla mojej rodziny.

11-10-2009 - 20:55:04

@hublan
"Ja od 15 lat uzyskuję dochody z pracy na własny rachunek tylko i wyłącznie na umowy o dzieło więc jako taki zakład utylizacji szmalu może mnie pocałować w....... "

Ponieważ wszystkie podatki, więc i ZUS, są wliczone w cenę finalnego produktu więc dokonując dowolnych zakupów uiszczasz również ZUS który później jest odprowadzany za pośrednictwem pracowników z których usług korzystasz.
Jeżeli sam nie odprowadzasz ZUS'u oznacza to jedynie, że Twoje usługi na rynku są tańsze. Jeżeli Twoi konkurenci też tak robią to nie ma to większego znaczenia jeżeli nie to masz szansę być bardziej konkurencyjny. Choć na to bym nie liczył.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 792, Posty: 952.