Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

12-04-2010 - 22:23:48

Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy.

Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz
Plik w pdf
Plik w doc

Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym zacnym zadaniu!

Gdy zbierzecie - kontakt do sztab@partiawip.pl

Zmieniany 9 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2010 22:19 przez Adminka.

12-04-2010 - 22:55:34

yyyy .... yhm mm smiling smiley

nie żebym się czepiał ale informacja kiedy będą wybory jest przy zbieraniu podpisów drugorzędna w stosunku do tej kiedy zostaną ogłoszone czyli od kiedy wolno zbierać podpisy smiling smiley
obawiam się że jak zaczniemy zbierać winking smiley od 20 czerwca smiling smiley to może w sam raz na następne zdążymy smiling smiley

ps: nie da się pliku z listą postawić na własnym serwerze ?

12-04-2010 - 23:02:41

hub, kiedy zostaną ogłoszone to jeszcze nie wiadomo. A co do wzoru... nie żebym ja się czepiał, ale pójdzie on do tysięcy ludzi i te nazwy kolumn można było już wyrównać. Zapewne jest tam wszystko co trzeba, ale gdyby to nie był J(R)KM, a jakiś Jan Kowalski, to chyba musiałoby być więcej jego danych niż tylko nazwisko, hmm?

12-04-2010 - 23:06:59

@ LuKe83
Czyżbyś obawiał się że ktoś sobie zmieni nazwisko na J(R)KM tylko po to by wyłudzić część list poparcia? smiling smiley

12-04-2010 - 23:14:08

Hehe, nie. Ale w przypadku dwóch startujących Janów Ryszardów Kowalskich trza by jeszcze podać chociaż datę i miejsce urodzenia dla odróżnienia. Najważniejsze jest jednak czy istnieje zarejestrowany komitet danej osoby, więc ew. konflikt nazwisk już na starcie będzie znany.

12-04-2010 - 23:24:21

no widzisz smiling smiley obawiam się że jakby na tym papierku napisać tylko inicjały JKM to i tak byłoby wiadomo kogo dotyczy winking smiley

12-04-2010 - 23:24:57

LuKe83
A co do wzoru... nie żebym ja się czepiał, ale pójdzie on do tysięcy ludzi i te nazwy kolumn można było już wyrównać.
A co jest nierówne? Wg mnie jest ok.

Ja też nie wątpię, że jest wszystko co powinno, ale czy nie lepiej napisać dokładnie tak jak w ustawie? Czyli "udzielam poparcia", zamiast "my, wyżej podpisani...." - sens oczywiście ten sam, ale skoro w ustawie dokładnie podano jak ma brzmieć ta adnotacja, to czy nie przyczepią się tego?

"każda strona wykazu musi zawierać nazwę komitetu zgłaszającego kandydata oraz adnotację:
"Udzielam poparcia kandydatowi na Prezydenta........ "

12-04-2010 - 23:30:36

To to już jest oficjalne na 100%? Bo nie chcę drukować, żeby się potem okazało, że niepotrzebnie.

I czy jest możliwość przerobienia tego dla worda?

•••
Svoboda! 자유! Kalayaan! Libertà! !آزادی Vabadus! Слобода! Uhuru! Freiheit! 自由!Rhyddid! อิสรภาพ!

13-04-2010 - 00:13:50

witekz, gdybyś regularnie wyrównywał coś co do piksela, to byś zauważył winking smiley Dla mnie wygląda jak zrobione "na kolanie" (wiem, przesadzam).

BTW, czy nie byłoby dobrze za jednym zamachem porozdawać trochę ulotek? Może by walnąć jakiś czarno-biały wzór, który każdy mógłby wydrukować i pociąć we własnym zakresie?
Anonimowy użytkownik

13-04-2010 - 08:48:30

Wzór listy jest POPRAWNY. Zgodny z PKW.
Można drukować ale nie można zbierać.

13-04-2010 - 17:21:43

"Jestem przekonany, że PiS i SLD, partie zorganizowane i wyposażone w odpowiednie struktury, zdołają zebrać konieczną liczbę podpisów. To będzie mordercza praca, w której ważna będzie każda godzina, ale sobie poradzą. Co innego inne ugrupowania – zauważa ekspert. Swoje wątpliwości, co do dotrzymania ustawowego terminu zebrania podpisów, publicznie wyraził już Andrzej Olechowski."
[wiadomosci.wp.pl]

Powiem tylko, że jeśli nam się uda, a nie uda się np. Olechowskiemu, to będzie największy sukces w historii całego naszego środowiska.

13-04-2010 - 19:40:32

witekz
A co do wzoru... nie żebym ja się czepiał, ale pójdzie on do tysięcy ludzi i te nazwy kolumn można było już wyrównać.
A co jest nierówne? Wg mnie jest ok.

Ja też nie wątpię, że jest wszystko co powinno, ale czy nie lepiej napisać dokładnie tak jak w ustawie? Czyli "udzielam poparcia", zamiast "my, wyżej podpisani...." - sens oczywiście ten sam, ale skoro w ustawie dokładnie podano jak ma brzmieć ta adnotacja, to czy nie przyczepią się tego?

"każda strona wykazu musi zawierać nazwę komitetu zgłaszającego kandydata oraz adnotację:
"Udzielam poparcia kandydatowi na Prezydenta........ "

Musi tak być. W razie porazki przy zbiórce podpisów (co jest wielce prawdopodobne bez UPR) będzie mozna powiedzieć że to "razwiedka" albo że "sprzedajna" komisja bezpodstawnie przyczepiła się do nieistotnych błędów formalnych...

14-04-2010 - 08:58:01

Czy można zbierać podpisy od Polaków mieszkających za granicą? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ byłbym w stanie zebrać około 50-100 podpisów.

14-04-2010 - 09:04:41

Witam,
link pdf nie działa. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zbierania podpisów w internecie czy musi to być podpis odręczny w oryginale. Przy tak rozproszonym elektoracie idealne rozwiązanie to pobierz listę, podpisz Ty i ew. kilku znajomych i odeślij na adres komitetu wyborczego. W ten sposób można uzyskać dużą ilość list niezapełnionych do końca ale to chyba nie ma znaczenia.

pozdrawiam
Marcin

14-04-2010 - 09:06:22

Aha proszę napisać czarno na białym jakie warunki formalne muszą być spełnione żeby lista była ważna i do niczego się nie przyczepili...
Anonimowy użytkownik

14-04-2010 - 09:20:27

link pdf nie działa.

Już działa.

Art. 40. 1. Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej zgłasza co najmniej 100.000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu. Zgłoszenie musi być poparte podpisami zgłaszających.
Art. 40g. 1. Zbieranie podpisów osób popierających zgłoszenie kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej może być dokonywane tylko w miejscu, czasie i w sposób wykluczający groźbę, podstęp lub stosowanie jakichkolwiek nacisków zmierzających do uzyskania podpisów.
2. Zabrania się zbierania podpisów osób popierających zgłoszenie kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
3. Zabrania się udzielania wynagrodzenia pieniężnego w zamian za złożenie podpisu pod zgłoszeniem kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej.
Art. 41. 1. Zgłoszenia kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej dokonuje osobiście pełnomocnik najpóźniej do godziny 2400 w 45 dniu przed dniem wyborów. Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:

1) imiona, nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania zgłaszanego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej wraz ze wskazaniem jego ewentualnej przynależności do partii politycznej,
3) wykaz obywateli popierających zgłoszenie, zawierający czytelne wskazanie imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru ewidencyjnego PESEL obywatela, który udziela poparcia, składając na wykazie własnoręczny podpis; każda strona wykazu musi zawierać nazwę komitetu zgłaszającego kandydata oraz adnotację:
"Udzielam poparcia kandydatowi na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ........................ [imię (imiona) i nazwisko kandydata] w wyborach przypadających w ........... roku.
2. Stwierdzone podpisem poparcie dla kandydata nie może być wycofane.
Anonimowy użytkownik

14-04-2010 - 09:25:12

Leszek
Art. 41. 1. Zgłoszenia kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej dokonuje osobiście pełnomocnik najpóźniej do godziny 2400 w 45 dniu przed dniem wyborów. Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:

Zaraz zaraz... Czyli że na zebranie, przesłanie i zaniesienie do panów z PKW podpisów jest 15 dni?
Czyli że trzeba zbierać 280 podpisów na godzinę?!?!

14-04-2010 - 10:05:28

Gdzie wysyłam listy gdy zakończę zbieranie podpisów?
Anonimowy użytkownik

14-04-2010 - 10:19:57

@xsior
O ile nie zmienią się regulacje - wychodzi na to że tak.
Jednak słychać użalania się że to zyt trudne nawet i dla większych niż WiP partii więc... zobaczymy.

@Legitimus
Skontaktuj się proszę mailowo z panią Anną Orzechowską: sztab@partiawip.pl - ona udzieli Ci wszelkich potrzebnych informacji

14-04-2010 - 10:27:29

Jak to jest z niepełnymi listami? Czy gdybym wydrukował listę i zebrał tylko kilka podpisów to mogę przesłać? Kilka podpisów to zawsze coś...

14-04-2010 - 10:41:12

Leszek

1) imiona, nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania zgłaszanego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej wraz ze wskazaniem jego ewentualnej przynależności do partii politycznej,

Brakuje tych informacji na liście. Szkoda by było przez taki drobiazg zmarnować czyjś wysiłek, więc chyba nie zaszkodzi je podać, prawda?

14-04-2010 - 10:44:38

- 1.000 osób (na tym forum jest aktywnych może 50!!!) musi zebrać po 100 podpisów. Czas zająć się Panowie akwizycją wyborczą i błagać po klatkach schodowych.

- nadal nie wiem, czy Polonia może zbierać podpisy.

14-04-2010 - 11:21:07

Witam,
czy adres zamieszkania jest rozumiany jako faktyczne miejsce zamieszkania czy może jest to adres zameldowania danej osoby?

14-04-2010 - 11:38:53

mjg
Brakuje tych informacji na liście. Szkoda by było przez taki drobiazg zmarnować czyjś wysiłek, więc chyba nie zaszkodzi je podać, prawda?

To nie chodzi o listę na podpisy, ale ogólnie o komplet dokumentów potrzebnych do zarejestrowania kandydata - tym już się zajmuje sztab.

kwantl
Jak to jest z niepełnymi listami? Czy gdybym wydrukował listę i zebrał tylko kilka podpisów to mogę przesłać? Kilka podpisów to zawsze coś...

Oczywiście że może być kilka.

"100 tysięcy podpisów nie udało się w tamtych wyborach zgromadzić między innymi Januszowi Korwin-Mikkemu. – Żeby to się nie powtórzyło od pierwszego dnia po ogłoszeniu daty wyborów zaczynamy zbieranie. Bez względu na to, kiedy ona padnie. Już w 2005 roku było nam trudno – mówi kandydat.":

[www.tvn24.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2010 11:41 przez witekz.

14-04-2010 - 12:15:02

Podajcie adres gdzie to wysłac potem, moze dziś Komorowski ogłosi, to ja wyruszę na zbieranie w Zielonej Górze, namówie kogos żeby mi pomógł
Anonimowy użytkownik

14-04-2010 - 12:43:25

Cerber
Czy można zbierać podpisy od Polaków mieszkających za granicą? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ byłbym w stanie zebrać około 50-100 podpisów.

Można - adres do odsyłania podam dzisiaj lub jutro.

Adres ZAMIESZKANIA a nie zameldowania tak jak mówi ustawa.

Przynależność polityczna to nie dotyczy osób składających podpisy a kandydata na prezydenta.

14-04-2010 - 13:02:02

witekz
Powiem tylko, że jeśli nam się uda, a nie uda się np. Olechowskiemu, to będzie największy sukces w historii całego naszego środowiska.

Debiutując na tym forum, chciałbym tylko zwrócić uwagę na wielkość tych słów i zażyczyć sobie, by przyświecały nam przy zbieraniu podpisów... Gdyby przy drastycznie ograniczonej ilości kandydatów, jednym z nich był Korwin... Boję się sobie to wyobrazić, żeby potem się nie rozczarować, ale... Swoją drogą, coraz mniej pewne jest, że Komorowski ogłosi dziś termin wyborów. Wszystkie partie opozycyjne czują się urażone tym nadużyciem podczas wielkiej narodowej żałoby, czy jakoś tak...

14-04-2010 - 13:33:19

Witam,

czy listy można drukować na dwóch stronach kartki?

14-04-2010 - 14:15:55

Lepiej osobno - na pewno na każdej kartce muszą być nagłówki ("Komitet...." oraz "Udzielam poparcia...."winking smiley.

14-04-2010 - 14:18:22

xsior
Zaraz zaraz... Czyli że na zebranie, przesłanie i zaniesienie do panów z PKW podpisów jest 15 dni?
Czyli że trzeba zbierać 280 podpisów na godzinę?!?!

Decyzja o terminie wyborów zostanie podana 21 kwietnia. Zatem najprawdopodobniej odbędą się one 20 czerwca (pewnie będą w najpóźniejszym możliwym terminie). Czyli na zbieranie podpisów będzie czas od 21 kwietnia do 7 maja (piątek). Szansą jest tutaj trochę dłuższy weekend i wolny poniedziałek 3 maja, ale potem trzeba szybko wysyłać te listy priorytetem i liczyć na to że poczta nie nawali.
Wcześniej oczywiście podpisów zbierać nie można, ale tak jak było napisane można się do tego przygotować, wydrukować kartki, czy też rozeznać się po znajomych i rodzinie kto jest skłonny to podpisać aby później nie tracić czasu.winking smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6244, Posty: 45423, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 204, Posty: 2019.