Kwestie wiary

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

08-04-2009 - 18:38:50

Tu Państwo możecie sie wyżynać w imię Boga (bogów) tudzież rozumu winking smiley
I prosiłbym nie toczyc tej bezsensownej batalii w innych tematach... Ordnung muss sein winking smiley

PS:
[www.beliefnet.com]

tlumaczenie: [www.biblionetka.pl]

to jest test religijny - do jakiego wyznania komu najbliżej (ateizm uwzgledniony), mi tam najblizej bylo do hinduizmu chyba, ale zainteresowala mnie druga pozycja:

[pl.wikipedia.org]ścijaństwo_liberalne

Miłego skakania do gar.... miłej dyskusji życzę smiling smiley

08-04-2009 - 21:32:12

xsior, to nic nie da - zaślepieńcom z chrześcijanin.pl (czy innego forum o podobnym charakterze) nie przeszkodzi to w umieszczaniu swoich namaszczonych religijną poprawnością postów we wszystkich działach forum bez względu na temat... grinning smiley

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...

09-04-2009 - 15:11:53

Głupi test. Huxley stworzył agnostycyzm jako postawę równie przeciwną teizmowi jak i ateizmowi. Irytujące jest jak w dzisiejszych czasach agnostyka wszyscy wpychają na siłę do jednego worka z ateistami i zwykłymi ludźmi bez duchowości.

Sapienti sat.

10-04-2009 - 10:59:43

Grupa ateista.pl też jest na tym forum dość silna i w którym tylko wątku może, prowadzi działalność misyjną smiling smiley
Ciesze się że taki temat powstał - może uda się dyskusje na tematy religijne przenieść tutaj.

10-04-2009 - 22:20:40

Iskariota
Grupa ateista.pl też jest na tym forum dość silna i w którym tylko wątku może, prowadzi działalność misyjną smiling smiley
Trzeba siać, siać, siać winking smiley

Tak na czasie [www.godlessgeeks.com] można sobie sprawdzić znajomość Ewangelii dot. zmartwychwstania.

11-04-2009 - 23:21:53

[www.youtube.com]

Ciekawy film na temat islamu.

12-04-2009 - 11:45:21

A tak, Fitna. Ogólnie filmiki propagandowe lepiej puszczać przeciętnym ludziom, bedąc przyotowanym żeby rozwiać ich wątpliwości. A jeżeli mamy rozmawiać o Islamie lepsze są suche fakty. Naturalnie, one też nie przemawiają na jego krozyść.

A skoro już o tym... Islam najwyraźniej przyjął wobec Polski odmienną strategię (nawet jeśli jest to produkt świadomości roju). Coraz więcej polaków, a szczególnie polek, konwertuje na islam. To mnie właściwie zatrważa: muzułmanki, jeśli spytać je o to co dzieje się w krajach muzułmańskich, oczywiści8e odcinają się. Moim zdaniem jest to zjawisko podopbne do komunizmu, czyli pożyteczny idiotyzm.

Trzeba temu jakoś przeciwdziałać, chociażby popierając katolicyzm. Nie wiem z resztą, ale myślałem że nas ta zaraza ominie tak jak było z dżumą w XIV wieku.

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

12-04-2009 - 18:21:24

e7th04sh Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A skoro już o tym... Islam najwyraźniej
> przyjął wobec Polski odmienną strategię (nawet
> jeśli jest to produkt świadomości roju). Coraz
> więcej polaków, a szczególnie polek, konwertuje
> na islam. To mnie właściwie zatrważa:
> muzułmanki, jeśli spytać je o to co dzieje się
> w krajach muzułmańskich, oczywiści8e odcinają
> się. Moim zdaniem jest to zjawisko podopbne do
> komunizmu, czyli pożyteczny idiotyzm.

Tak to jest jak zamaist czytac Biblie cyz Koran sie oglada Tv. Ja nie kieruje sie w kwestiach wiary zadnymi wytycznymi zadnych duchownych, tylko sam interpretuje Biblie.

12-04-2009 - 20:37:34

Właściwie Biblia czy Koran nie mają dużego znaczenia dla oblicza religii. Realny wpływ religii na świat powinien być oceniany tak jak w przypadku ideologii, nie na popdstawie świętej księgi, czyli czegoś a'la podstaw filozoficznych ruchu, ale na podstawie konkretnych politycznych działań które mogą do książek nie przystawać wcale.

Jesli zapisujemy się do Islamu, to powinniśmy wiedzieć czego Islam dokonał... A na świecie codziennie wybuchają święte bomby.

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

13-04-2009 - 18:32:20

e7th04sh Napisał(a):
> Właściwie Biblia czy Koran nie mają dużego
> znaczenia dla oblicza religii. Realny wpływ
> religii na świat powinien być oceniany tak jak w
> przypadku ideologii, nie na popdstawie świętej
> księgi, czyli czegoś a'la podstaw filozoficznych
> ruchu, ale na podstawie konkretnych politycznych
> działań które mogą do książek nie
> przystawać wcale.
>
> Jesli zapisujemy się do Islamu, to powinniśmy
> wiedzieć czego Islam dokonał... A na świecie
> codziennie wybuchają święte bomby.

Wlasnei dlatego ze zamiast czytac Koran islamisci sluchaja swoich poje*nych imamow... Tak samo katolicy, tylko na mniejsza skale. Dla mnie religia jest indywidualnym dla kazdego xrodlem dojscia do wlasnych zasad, wartosci i celow. Gdyby dogmaty wiary nie byly centralnie sterowane a ustalane przez kazdego indywidualnie mysle ze ilosc wypaczen bylaby mniejsza...
Anonimowy użytkownik

13-04-2009 - 18:42:12

Logos
Trzeba siać, siać, siaćsmiling smiley
Czyli tupiąć nóżkami krzyczeć "nie, bo nie!!!"?

13-04-2009 - 19:01:10

Że też nie widziałam tego wcześniej smiling smiley
A ktoś tu na forum pisał, że to nie miejsce do nawracania... kto to mógł być?

13-04-2009 - 19:17:47

e7th04sh Napisał(a):
> Właściwie Biblia czy Koran nie mają dużego
> znaczenia dla oblicza religii. Realny wpływ
> religii na świat powinien być oceniany tak jak w
> przypadku ideologii, nie na popdstawie świętej
> księgi, czyli czegoś a'la podstaw filozoficznych
> ruchu, ale na podstawie konkretnych politycznych
> działań które mogą do książek nie
> przystawać wcale.
>
> Jesli zapisujemy się do Islamu, to powinniśmy
> wiedzieć czego Islam dokonał... A na świecie
> codziennie wybuchają święte bomby.

Oskarzanie Islamu o święte bomby jest nieuczciwe. To tak jakbyśmy oskarżali ogół katolików o wyprawy krzyżowe. Tylko, że większość katolików nie miała nic wspólnego z wyprawami krzyżowymi tak jak większość muzułmanów nie ma nic wspólnego ze świętymi bombami. Zamachy to po prostu temat medialny i jest o tym głośno a tymczasem 90% muzułmanów nienawidzi muzułmańskich fundamentalistów. Biorąc pod uwagę, że religia to pewna obrzędowość towarzysząca wierze, to Islam ma dużo większe i piękniejsze osiągnięcia niż święte bomby i nie tylko w krajach arabskich.
Anonimowy użytkownik

13-04-2009 - 19:22:09

Przemek_R Napisał(a):
> Biorąc pod uwagę, że religia to pewna
> obrzędowość towarzysząca wierze

Raczej wiara (czasami) towarzysząca obrzędom smiling smiley

13-04-2009 - 20:09:21

Leszek Napisał(a):
> Trzeba siać, siać, siaćsmiling smiley
> Czyli tupiąć nóżkami krzyczeć "nie, bo
> nie!!!"?

Jeżeli będzie trzeba, to posunę się nawet do kradzieży religijnych babek i foremek.

PS. To był żart.

13-04-2009 - 21:13:38

A kradnij, to grzech jest - te medaliki, krzyżyki, obrazki - w tym tam przykazaniu co je katole usunęli tongue sticking out smiley
Więc KRADNIJ!

14-04-2009 - 14:14:21

Przemek, nie będę się bawił w ogólniki.

Islam kompromituje się codziennie - przykładem ten imam z Zjednoczonego Królestwa Pracy dla Polaków, który był dyżurnym potępiaczem terrorystów... wkrótce w jego meczecie czy domu nie wiem, znaleziono cały arsenał. Czyżby chciał zbrojnie walczyć w obronie Królowej?

Sapienti sat.

14-04-2009 - 20:35:09

Największym niebezpieczeństwem jest brak różnorodności.
Brak różnic powoduje degenerację.

Ja bym się bardziej obawiał tych co drukują pieniążki.
Oni mają realną władzę.

A Ksiądz, czy Imam, i oni mają kredyty wiec muszą podskakiwać jak im drukarz pogrywa.

Zastanówmy się, kto z nas ma kredyt ( najlepiej długoterminowy na dom) . I zobaczmy do czego on prowadzi.

Otóż taki obowiązek spłacania co miesiąc 50% naszych zarobków przez 30 lat stanowi znacznie lepszą obrożę niż kajdany zakładane na ręce przestępcom jeszcze ze 2 wieki temu. Taki człowiek nie będzie się buntował. Z pokorą zniesie każdy przepis, każdą zmianę regulaminu, żeby tylko jego Pan i Władca Bank nie zabrał mu Domu rodzinnego. To jest znacznie lepsze od wiary.

Być może dlatego niektórzy mądrzejsi ustawili się w pozycji Pana Niewolników.
A Ci inni już są niewolnikami swoich marzeń.
No i jeszcze teraz podwyższa się podatki, żeby dać dodatkową ilość papierków Panu ( politycy , też mają kredyty).

15-04-2009 - 23:42:31

e7th04sh Napisał(a):
> Przemek, nie będę się bawił w ogólniki.
>
> Islam kompromituje się codziennie - przykładem
> ten imam z Zjednoczonego Królestwa Pracy dla
> Polaków, który był dyżurnym potępiaczem
> terrorystów... wkrótce w jego meczecie czy domu
> nie wiem, znaleziono cały arsenał. Czyżby
> chciał zbrojnie walczyć w obronie Królowej?

Nie znam sprawy, ale powiedz mi, znasz jakiegoś muzułmanina? Ja kilku i nie zauważyłem, by mieli jakieś zapędy do terroryzmu. Z jednym nawet pracuję a inny uczył mnie angielskiego i nie przyglądam ani nie przyglądałem się nerwowo ich ubraniu czy czasem nie ma pod nim pasu szahida. Dlaczego wyciągasz jakieś historyjki, które zostały zapewne wygrzebane przez media dlatego, że fajnie brzmią. To tak jakby katolicyzm oskarżyć o to, że jest religią bezpieczniacką, bo iluśtam księży pracowało dla bezpieki, albo, że jest religią pedofilską, bo iluśtam księży molestowało dzieci. To jest po prostu nieuczciwe. Może na tej samej zasadzie uznasz Amstetten za miasto zboczeńców, bo złapali tam niejakiego Fritzla?

16-04-2009 - 10:58:29

Islam jako jedyna religia produkuje terrorystów na masową skalę.

Np. 15 kwietnia 2009 - (dzień przed tym postem): Filipiny, Irak, Pakistan.

Sapienti sat.

17-04-2009 - 00:48:38

e7th04sh Napisał(a):
> Islam jako jedyna religia produkuje terrorystów
> na masową skalę.
>
> Np. 15 kwietnia 2009 - (dzień przed tym postem):
> Filipiny, Irak, Pakistan.

A podpiszesz się pod stwierdzeniem, że katolicyzm to jedyna religia produkująca pedofilów na masową skalę?

17-04-2009 - 03:40:14

Nie, ponieważ takich statystyk nie znam.

Ponadto pedofilia ma znaczenie kryminalne, natomiast jihad ma znaczenie polityczne i jest znacznie większym problemem.

Sapienti sat.

19-04-2009 - 00:32:24

e7th04sh Napisał(a):
> Nie, ponieważ takich statystyk nie znam.
>
> Ponadto pedofilia ma znaczenie kryminalne,
> natomiast jihad ma znaczenie polityczne i jest
> znacznie większym problemem.

A możesz podać namiar na jakieś wiarygodne statystyki potwierdzające, że Islam jako jedyna religia produkuje terrorystów na masową skalę? Najlepiej żeby jasno z nich wynikało, że muzułmanie na masową skalę stają się terrorystami a przedstawiciele innych religii nie. Ciekawy jestem, bo wydaje mi się, że terroryści z IRA czy ETA to raczej katolicy a terroryści np. z Ulster Volounteer Force to protestanci.

Zresztą moim skromnym zdaniem, znacznie gorszymi terrorystami niż fundamentaliści islamscy są przedstawiciele związków zawodowych. I być może nie jest to terroryzm krwawy, ale pcha kraje Europy w zapaść cywilizacyjną, co jest gorsze niż nawet kilkadziesiąt czy kilkaset ofiar śmiertelnych bomby.

Ponadto, moim zdaniem, ważne jest by terrorystów traktować zawsze jako kryminalistów i nie wchodzić z nimi w dyskusje polityczne, gdyż to tak naprawdę będzie pewnego rodzaju przyzwoleniem na metody ich działania. Dlatego zatem, dla mnie, nie mają znaczenia polityczne cele fundamentalistów islamskich. Jeśli weszli na drogę terroru, to są kryminalistami.

19-04-2009 - 07:42:13

Nie zmieniaj tematu... Nie interesuję się tym tematem, ale to że ja nie mogę przekazać ci takich statystyk jeszcze nic nie znaczy.

Nie przeprowadziłem rzetelnych badań, ale z bardzo różnych źródeł płyną do mnie sygnałyu które można jasno interpretować, jeśli ktoś potrafi nie bawić się w filozofowanie.

W jednym dniu wybuchły trzy bomby w imię walki o islam. Ile w tym miesiącu wybuchło bomb w imię walki o katolicyzm? Ponadto katolicy w Irlandii stosowali terroryzm wobec imperium które zagarnęło ich ziemie, podczas gdy muzułmanie owszem, też mają takie motywacje, ale oprócz tego mają cały wachlarz alternatyw. W krajach mniej ustabilizowanych muzułmanie zwyczajnie zwalczają obce im wspólnoty religijne, a w swoich własnych stosują zwykle wobec niewiernych twarde zasady.

Sapienti sat.

19-04-2009 - 12:55:16

Ocenianie religii na podstawie imamów czy zamachowców jest manipulacją i nadinterpretacją. To że jakiś imam kłamie albo nawołuje do zła nie oznacza że religia jest zła, tak samo można by powiedzieć że ksiądz który z ambony głosi czystość przed ślubem itd a po południu robi bara bara z prostytutka, kucharka lub nie daj borze dzieckiem (a takich przypadków są tysiące) powinno całkowicie dezawuować katolicyzm, bo ksiądz został wyszkolony i wyświęcony majestatem kościoła i powinien odpowiadać za jego czyny, to jest nawet większy zarzut niż wobec imama za którym nie stoi cały islam, który jest o wiele bardziej podzielona religia niż chrześcijaństwo (więcej dużych odłamów) i wartowałoby to mieć na uwadze.

Poza tym dzisiejszy zamachowcy mieniący się wyznawcami Allaha istniej w określonej rzeczywistości, czy gdyby odwrócić role, i przenieść chrześcijan na bliski wschód gdzie obok leży Izrael, a USA co i rusz prowadzą wojny to by siedzieli cicho? Wszystkie zbrodnie przypisywane religią dzieją się w określonych warunkach geopolitycznych i nie można ich traktować w oderwaniu od nich.
Religie wszystko jedno czy stworzone przez Boga czy tylko przez ludzi są niedoskonale i zawsze jacyś ludzie wykorzystują je do swoich celów.

Chyba najbardziej tolerancyjnym religijnie państwem były USA w XIX wieku, z racji swojej historii czyli powstania jako zlepek ludzi o rożnym pochodzeniu i religii, konstytucji która pozostawiła całkowita wolność religijną i obszarowi dzięki czemu każda religia mogla sobie żyć bez wchodzenia w paradę innym. Ale nawet tam były prześladowania, np mormonów którzy musieli uciekać na zachód stając się jednymi z pierwszych i najważniejszych grup pionierskich, a dzieje się tak dlatego że ludzie nie lubią odmienności. należy więc przyjąć zasadę iż moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna twoja i próbować ta zasadę stosować.

19-04-2009 - 13:22:58

No dobrze, a więc od czego dochodzimy?

Bo ja widzę takie zjawisko polityczne a nie religijne - muzułmanie prowadzą w Polsce działalność misyjną. W ogóle przybyli zdobyć Europę. Turcy np. są muzułmanami ale większość z nich jest tolerancyjna, przynajmniej taki stereotyp panuje. A przybywają głównie arabowie i murzyni. Izolują się w swoich wspólnotach, a gdy poczują się silni i bezkarni, zaczynają rozrabiać.

Nie wirzy Pan/i? Proszę przejechać się do Skandynawii, nie pamiętam, chyba w Szwecji ludzie uciekają z miast przed muzułmanami.

I co my tu mamy? Powstanie w Polsce silne lobby muzułmańskie, które zostanie wykorzystane aby naciskać na rząd. Bo to nie imigranci, którym z polakami ciężej by było niż z francuzami... Tyko nasi, jedno konwertyci. No a nasi to nasi i trzeba się z nimi dogadać. I dogadamy się we wszystkich sprawach w których bedzie trzeba, np. w sprawach restrykcji wobec imigrantów..., walki z "ksenofobią" itp. itd.

Ja to widzę teraz, a wy to zobaczycie gdy bedzie za późno. I to nie jest straszenie, byłoby gdyby we Francji nie płonęły codziennie samochody. Pali je młodzież... ale co to za młodzież? Czemu media francuskie unikają faktu, że to muzułmanie palą samochody? Głównie dzieci imigrantów, sami imigranci zwykle pracują grzecznie, tylko izolują się w swoich enklawach.

Ech szkoda słów, sapienti sat.

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

19-04-2009 - 13:40:49

e7th04sh Napisał(a):
> Ja to widzę teraz, a wy to zobaczycie gdy bedzie
> za późno. I to nie jest straszenie, byłoby
> gdyby we Francji nie płonęły codziennie
> samochody. Pali je młodzież... ale co to za
> młodzież? Czemu media francuskie unikają faktu,
> że to muzułmanie palą samochody? Głównie
> dzieci imigrantów, sami imigranci zwykle pracują
> grzecznie, tylko izolują się w swoich
> enklawach.

Ja nie widze problemu. Jak chca pracowac - niech pracuja. A jak wyjda na ulice rozrabiac to trzeba otworzyc ogien.

19-04-2009 - 13:46:39

Ale nikt go nie otworzy. A poza tym tak się nie załatwia problemów. Jak się tak ich p[otraktuje, to po prostu poczekają aż następnym razem będzie ich zbyt dużo. Uzbroją się - w końcu będzie można kupować dragunovy w biedronce tak? - i tyle po nas zostanie.

Sapienti sat.
Anonimowy użytkownik

19-04-2009 - 13:55:57

e7th04sh Napisał(a):
> Ale nikt go nie otworzy. A poza tym tak się nie
> załatwia problemów.

Tak wlasnie sie zalatwia problemy z rorabiakami na ulicach. Z NSZZ rozmawiaja i te zlodzieja robia co im sie podoba. Pogonili by raz palami i by sie odechcialo. PZPR tez trzymala wladze dopoki nei usiedli do rozmow. Chociaz akurat jakos mi nei szkoda ze popelnili ten blad.

>Jak się tak ich
> p[otraktuje, to po prostu poczekają aż
> następnym razem będzie ich zbyt dużo. Uzbroją
> się - w końcu będzie można kupować dragunovy
> w biedronce tak? - i tyle po nas zostanie.

A tam uzbroja sie. Ich bedzie 10% biedoty, a 90% bedzie przeciw nim, i beda mieli lepsza bron, bo podejrzewam ze beda bogatsi. W kraju w ktorym nie bedzie nielegalnego handlu bronia i narkotykami bo badzie je mozna kupic w zwyklym monopolu i nei bedzie swiadczen socjalnych to po primo - nie bedzie duzej imigracji, a po sekundo nawet jak sie jakis wariat trafi to szybko skonczy w wiezieniu albo w ziemi. Imigranci ktorzy by przyjechali to w znacznej wiekszosci ludzie chcacy pracowac. A tacy ludzie (pracowici i nie wymagajacy duzej pensji) to dla gospodarki skarb. Po co sie go pozbywac zamykajac grancie?

19-04-2009 - 14:03:47

Mówmy o rzeczywistości, czyli Francji, Anglii i Szwecji

nie wiem czy pan Ahmed przyjeżdż pracować, ale wiem że pan Sulejman nawet tych pracujących szybko przerabia na podpalających i bijących... i mordujących też

zainteresujcie się w końcu faktami podałem wam trzy kraje gdzie istnieje ten problem w największym bodaj stopniu w Europie, poza Bałkanami

Sapienti sat.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6243, Posty: 45419, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 91, Posty: 2686.