Odpowiedzi 5.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

16-02-2010 - 23:19:08

Pytanie 1.
Cytuj

Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować z Panem, że europosłowie to banda idiotów i od siebie dodaję, cyników, ale jeśli nie otrzymam odpowiedzi od Pana na to pytanie, to moja pierwsza składka będzie ostatnią?
Oczywiście, Polska od tego nie zginie. Brak własnego państwa, przy silnej autonomii, w niczym nie przeszkodził np. Finom. W tej chwili jedyna zmiana działania polega na tym, że nie będziemy walczyć o nie-wstąpienie do UE. Jak słusznie powiedział p.Ryszard Bugaj, gdy razem sejmowaliśmy: „Co się Pan martwi? Po wejściu do UE będzie Pan miał bardziej ambitne zadanie: walka z socjalizmem w całej UE!


Pytanie 2.
Cytuj

Czy i co wie Pan na temat zjawiska tzw chemitrals.
Normalne zjawisko; oczywiście, że w spalinach (i nie tylko) samolotu zawarte są rozmaite chemikalia. Nie mają NAJMNIEJSZEGO znaczenia dla stosunków na Ziemi.


Pytanie 3.
Cytuj

Czy wierzy Pan w możliwość zmiany ludzkiej świadomości? Jak można do niej doprowadzić co w niej przeszkadza i komu na tym zależy?
Tak. Słowa docierają do 5% ludzi. Trzeba postąpić jak Pinoczet – i po paru latach ma się za sobą 60%...


Pytanie 4.
Cytuj

Co Pan wie i co Pan sądzi na temat wpływu obcych cywilizacji na naszą planetę?
Nic. Acz nie wykluczam. Niektóre zjawiska...


Pytanie 5.
Cytuj

Czy zgadza się pan że każdy system polityczny i społeczny jest dobry tylko ludzie(ich niska świadomość) go psują. I czy możliwy jest pana zdaniem ustrój który będzie obywał się bez systemu monetarnego a opierał się będzie na wysokiej świadomości społecznej i indywidualnej?
Nie! Nie!


Pytanie 6.
Cytuj

Czy zna Pan książki słynnego Kena Wilibera i co pan sądzi o przedstawionej przez niego wizji integralnej?
Nie – a Pan?


Pytanie 7.
Cytuj

Mam pytanie w sprawie sukcesji.
Interesuje mnie - jak zapewne duza czesc niezdecydowanego elektoratu ktory kierujac sie troska o przyszlosc narodu uzalezniac moze swoje przyszle decyzje wyborcze (w ostatnich juz jak mam nadzieje wyborach w Polsce) od odpowiedzi na to wlasnie pytanie - otoz interesuje mnie sprawa sukcesji po Panu kiedy zostanie Pan z laski Boga krolem Mazowsza, Malopolski, Wielkopolski etc. Przeczuwam ze nastapi to wkrotce, ze przed uplywem nastepnego dziesieciolecia Bog zdejmie z oczu narodu polskiego bielmo demokracji i sprawi ze Polska z Rzeczypospolitej przeistoczy sie z powrotem w Krolestwo i w ten sposob dolaczy do grona takich przodujacych krajow swiata jak Arabia Saudyjska czy Korea Polnocna.
Konkretnie interesuje mnie ktory z Pana synow obejmie tron odrodzonego Krolestwa Polskiego po tym jak Pan go (tron) oposci w sposob albo ze tak powiem naturalny albo dobrowolnie przez abdykacje?
Pisze tu “synow” bo zakladam ze Pani Zuzanna i Pani Korynna nie beda w ogole brane pod uwage w wyznaczniu nastepcy tronu poniewaz jak Pan slusznie zauwazyl kobiety sa z natury rzeczy przyglupie, nie powinny glosowac tylko siedziec w domu i wychowywac dzieci.
Czy moglby Pan rowniez po wskazaniu szczesliwego Wybranca zamiescic o Nim krotka notke biograficzna (CV ze zdjeciem i dodatkiem opisu charakteru, temperamentu, zwyczajow etc powinno zaspokoic zdrowa w tej kwestii ciekawosc narodu)?
I jeszcze jedno pytanie: Czy w okresie oczekiwania na - z przeproszeniem - oproznienie tronu Wybrany Syn bedzie obdarzony jakims tytulem, powiedzmy ksiazecym podobnie jak w Angli, np. tytulem Ksiecia Warmi i Mazur czy jakos bardziej wspolczesnie np. Dear Leader wzorem Korei Polnocnej?
Chyba już za późno... W normalnej monarchii zawsze najstarszy syn. Jednak proszę pamiętać: królewicz powinien być od maleńkości WYCHOWYWANY na Króla!


Pytanie 8.
Cytuj

Jak Pan może skomentować - jako cybernetyk, ale nie tylko - sytuacje Ateizmu. Chodzi mi o to, czy ten nurt może stawać się co raz popularniejszy i z czego wynika jego logika(w rozumieniu Ateistów)?
Jest to wiara w to, ze Bóg nie istnieje. To, czy On istnieje, czy nie, jest poza możliwościami naukowych rozważań. Natomiast konsekwencje niewiary w to, że On istnieje, są bardzo szkodliwe społecznie.
W miarę upadku cywilizacji ateizm będzie się, oczywiście, rozszerzał.


Pytanie 9.
Cytuj

Jaki jest Pana stosunek do pomysłu zakazu reklamy politycznej w mediach? Mam na myśli spoty filmowe w tv i internecie, plakaty uliczne etc. Tego typu środki promocji przygotowują specjaliści od public relation, odwołują się do sfery emocjonalnej, z debatą nie mają wiele wspólnego. Autorzy tego pomysłu podkreślają, że zakaz ten ma na celu położenie nacisku na merytoryczną dyskusję w kampaniach wyborczych. Idea podobno sprawdziła się we Francji. Jakie jest Pana zdanie?
Jestem jak najbardziej ZA.


Pytanie 10.
Cytuj

Jaka jest Pana ulubiona książka dotycząca polityki/gospodarki, itp. Które poleciłby Pan młodym spragnionym wiedzy takim jak ja? Ostatnio przeczytałem "Drogę do zniewolenia" von Hayeka i wg mnie jest świetna. Strasznie zachęciła mnie do dalszego czytania tego typu książek.
Młodym? Na początek polecam dziełka śp.Cyryla N.Parkinsona. Będę musiał chyba zrobić taki zestaw potrzebnej literatury...


Pytanie 11.
Cytuj

Czytałem, że uważa Pan za bezsensowne działania antymonopolowe państwa. A co Pan sądzi o ochronie konsumenta? Potrzebna czy nie? Ja przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia.
„Ochrona konsumenta” polega na utworzeniu jakiejś Agencji Ocg.K. - którąś natychmiast przekupują producenci...
Albo wydaniu korzystnej dla producentów ustawy. Np. Ustawy narzucające warunki bezpieczeństwa dla produkowanych samochodów spowodowały, że przez 40 lat nie powstała w USA żadna większa wytwórnia samochodów. Rozumie Pan, co brak konkurencji oznacza dla konsumenta?


Pytanie 12.
Cytuj

Czy w przyszłych wyborach jest możliwa koalicja wyborcza WiP z UPR i być może jeszcze jakąś partią? (chociaż z tą trzecią to byłby problem w kwestiach programowych pewnie)
Jasne.


Pytanie 13.
Cytuj

Pytanie bardziej prywatne - jakiej muzyki Pan słucha? Klasyka, jazz, blues, rock? A może wszystkiego po trochu?
Na pograniczy klasyki i muzyki lżejszej. Po obydwu stronach.


Pytanie 14.
Cytuj

Mam pytania co do sensowności istnienia tej strony i forum. Jak często zagląda Pan na forum i czy w ogóle czyta Pan wpisy użytkowników?
Zawsze czytam – rzadko odpowiadam...


Pytanie 15.
Cytuj

Na stronie Wikipedii o UPR przeczytałem, że w programie UPR znajduje się punkt:
„Uznanie zasady, iż Kościoły rządzą się własnymi prawami, uznanie prawa każdego do wykonywania przepisów swojej religii zarówno prywatnie, jak i publicznie (chyba że stanowi to czyn zabroniony pod groźbą kary, albo sprzeciwia się porządkowi publicznemu lub obyczajności publicznej).”
Czy to oznacza, że prawo kanoniczne ma wyższość nad prawem państwowym w stosunku do katolików, czyli członków Kościoła? Analogicznie, czy słowa guru sekty X, traktowane przez członków sekty X jako prawo, są ważniejsze od prawa lokalnego? (W związku z faktem, że obecnie nie ma dyskryminacji na tym tle - po co UPR umieszcza w swoim programie coś takiego, jeśli nie ma na myśli wprowadzenia wyższości wewnętrznego regulaminu organizacji religijnej nad lokalnym prawem?)
No, nie: przecież w przypadku sprzeczności obowiązuje prawo państwowe. Natomiast prawa tego winno być bardzo mało, i poszczególne grupy (nie tylko religijne) będą je mogły uzupełniać dowolnie.


Pytanie 16.
Cytuj

Co Pan sądzi o nakazie określonym w Kodeksie Pracy - minimalny dobowy i tygodniowy odpoczynek w godzinach? Czemu by zwolnić pracownika trzeba mieć w niektórych wypadkach zgodę związku, zaś zawsze z nim to konsultować, skoro związek nie jest stroną umowy o pracę? Czy nie jest to ingerencja w święte prawo własności - a za własność pracodawcy, należy uznać firmę i ma święte prawo zatrudnić kogo chce i kiedy - a związkowi nic do tego.
KP trzeba po prostu zlikwidować. Istnieje Kodeks Cywilny, Kodeks Zobowiązań. Umowa o prace powinna być traktowana dokładnie tak samo, jak umowa o sprzedaż butów.


Pytanie 17.
Cytuj

Ja jeszcze się odniosę do Pańskiej odpowiedzi na moje poprzednie pytanie dotyczące prawa w Polsce. Otóż uważam wbrew temu co Pan napisał, że nie jest pożytecznym w pełni określanie przepisów dyspozytywnych, albowiem czyni to z ludzi niejako bezmyślnymi i zapominającymi o szczegółach. Ponatdo ludzie nabierają przekonania, że coś zostanie za nich ustalone, zrobione, poniekąd tracą inwencję. Państwo nie może pomagać, ani przeszkadzać w zawarciu umowy, lecz wspomóc ewentualną jej egzekucję(sąd). Z ciekawości spytam, jak na dzień dzisiejszy wygląda Pańska ocena stanu prawnego w Polsce(przede wszystkim prawa prywatnego) i co wg Pana należy zmienić?
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi? Ustalenie np. 15 wzorów umów o pracę, z których można sobie wybrać, lub na tej bazie lub bez tej bazy stworzyć własny – nie jest chyba szkodliwe? Tak samo trzeba kombinować...
Obecny jest b. zły - polecam mój artykuł w Ncz! Sprzed 2 tygodni, jeśli nie ma na stronie Ncz! mogę dołączyć przed'korektową wersję.
Nie tyle chodzi o złe konkretne przepisy, ile o zanik normalnego myślenia prawnego i mylenie Prawa z zasadami „sprawiedliwości społecznej” lub innej.


Pytanie 18.
Cytuj

Ja uważa pan że pańska partia przyczyni się do rozbijania głosów. Bo może się zdarzyć że jakimś mieście UPR posiada radnych .Niektórzy chcą przejść do pańskiej partii a pozostali zostają w UPR. I może przyczynić się do słabszego wyniku wyborach do Samorządu UPR. Czy WiP rożni się czymś od UPR mi wydaje się że niczym. Czy uważa pan że RN i Prawica powinny stworzyć koalicje i wystartować razem wyborach.
To stan przejściowy... W wyborach lokalnych i tak zawsze startujemy w koalicjach...


Pytanie 19.
Cytuj

Czy nie boi się Pan, że pańska strona trafi do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych szykowanego z okazji nowelizacji ustawy o grach hazardowych?
Na razie – nie. Po jakimś czasie: z pewnością. Faszyzm rozwija się pomalutku...


Pytanie 20.
Cytuj

Czy wierzy Pan w teorię ewolucji w takim sensie, że wszystkie organizmy żywe na ziemi mają wspólnego przodka czy też wierzy Pan w teorię ewolucji w takim sensie że wszystkie organizmy żywe zostały stworzone jednocześnie w tym samym czasie a wszystkie organizmy żyjące współcześnie są ich potomkami ?
Skoro nie wierzy w byty niecielesne ( duchy, demony, anioły) ani nie słyszał Pan nigdy od ludzi o takich relacjach - co Pan potwierdził w serii "Odpowiedzi nr 3", odpowiadając na pytanie nr 25, ( albo udaje Pan, że nie słyszał, tylko z nieznanych mi powodów pisze Pan co innego), z góry uważa Pan wszystkich, którzy osobiście tego doświadczyli za świrów, min. osoby opętane razem z księżami którzy odprawiają egzorcyzmy na takich ludziach i np. Pana Wojciecha Cejrowskiego, który opisał te zjawiska w książce "Rio Anaconda" i wszystkich którzy zawarli opisy takich zjawisk w literaturze światowej od początku najstarszych zapisów ludzkości to jak Pan odróżnia dobro od zła ?
Czy spotkał się Pan w literaturze lub słyszał Pan relacje ustne od innych jeśli się Pan nie spotkał to co Pan sądzi na temat organizacji masonów na których szczycie stoją najbogatsi, najpotężniejsi ludzie na naszej planecie (głównie bankierzy) jako zbioru ludzi którym dyspozycje wydaje - jak by to idiotycznie, nieprawdopodobnie i niedorzecznie zabrzmiało, ale w powiązaniu z faktami zaistniałymi od wybuchu rewolucji francuskiej poprzez wojny światowe, "kryzysy", socjalizm aż do współczesnej "demokracji" czyli upadku człowieka w antycywilizacji i promowania tego upadku w każdej naszej dziedzinie życia - Szatan, i którego Oni czczą, składają mu ofiary z ludzi, dokonując rytualnych mordów i gwałtów a ich celem jest zniewolenie całej ludzkości poprzez zadłużenie pieniądzem, eksterminacją większości ludzkości i ostatecznie osadzenie na tronie jako władcy świata - znowu jak by to idiotycznie i niedorzecznie zabrzmiało - Szatana ?
No, nie! Gdyby ONI naprawdę wierzyli w Szatana, to musieliby również wierzyć w Boga – co wyklucza takie działania. „Szataniści” nie „wierzą w Szatana” - ich rytuały są formą sprzeciwu.
To, co Pan widzi, to po prostu faza upadku naszej cywilizacji. Podobnie upadła Grecja, a potem Imperium Romanum. Czy Pan twierdzi, że obalili je sataniści?


Pytanie 21.
Cytuj

Dlaczego nie potrafi Pan wprowadzić swoich pomysłów w życie? Potrafi Pan postawić diagnozę obecnej sytuacji, wskazać rozwiązanie, wytłumaczyć dlaczego jest to najlepszy możliwy pomysł. Dlaczego zatem ogarnęła Pana niemoc jeśli chodzi o dojście do władzy i zrealizowanie swoich idei?
Proszę nie mówić o wpływie telewizji, d*kracji, ludzkiej głupocie itp - to są przecież elementy tej samej układanki. Równie dobrze brydżysta mógłby narzekać, że nie może ugrać szlema BA bo brakuje mu 4 asów.
Innymi słowy - czy nie za agresywnie Pan licytuje?
Za agresywnie. Ale gdybym tego nie robił, nikt by mnie w tym zgiełku nie usłyszał... Spokojnie: ludzie dojrzewają...


Pytanie 22.
Cytuj

Miałem się już Pana o to dawno zapytać, a akurat Pan na swoim blogu o tym napisał. Mianowicie pomysł z "progresywnymi mandatami" mi się podoba. Pan już poszedł za daleko, bo mandat to kara, która ma ODSTRASZAĆ, a więc kogoś kto zarabia 1500 zł 1000 mandat odstraszy, ale np. kogoś zarabiającego 5000 pewnie mniej. Czy nie sądzi Pan, że to mogłoby bardziej odstraszać? Oczywiście nie wchodząc na ceny różnych produktów.
Idea słuszna – niemożliwa do wykonania. Człowiek mający miliardowy majątek i niewielkie dochody płaciłby mało – i odwrotnie: wysoka grzywna podcięłaby skrzydła młodemu dynamicznemu, który akurat zarabia dużo, ale jest zadłużony po uszy. By ten system działał sprawiedliwie Władza musiałaby znać stan majątkowy, perspektywy itd. wszystkich ludzi – co jest zwykłym totalitaryzmem. NB. totaliści zawsze walczą o sprawiedliwość...


Pytanie 23.
Cytuj

Napisał Pan:
„Globalne Ochłodzenie, ponoć spowodowane upadkiem wielkiego meteorytu, który spowodował, że atmosfera ziemska się zabrudziła i promienie słoneczne nie docierały do powierzchni Ziemi (co, tak nawiasem, jest sprzeczne z wywodami maniaków od GLOBCIa...)..."
Co miał Pan na myśli pisząc, że jest to sprzeczne z wywodami maniaków od GLOBCIA? O jaką sprzeczność chodzi?
Z teoria Globalnej Cieplarni, gdzie „zabrudzona” atmosfera nie przepuszcza promieniowania na zewnątrz.


Pytanie 24.
Cytuj

Czy uwaza Pan ze kiedykolwiek człowiek takiego pokroju jak Ron Paul zostanie prezydentem USA?
Bo ja wiem? ŚP. Barry Goldwater został jednak kandydatem Republikanów... i dostał potem chyba 30% głosów – najniższy wynik w historii.. Ale teraz czasy się zmieniły. W momencie kryzysu – kto wie? BG wybory do Senatu wygrywał zresztą w cuglach przez 20 lat. Ale w Teksasie... W Massachusetts dostałby 10%...


Pytanie 25.
Cytuj

a) W jaki sposób WiP ma przekroczyć próg 3% poparcia w najbliższych wyborach skoro przez tyle lat UPR była tylko raz w Sejmie? Jeśli ludzie znudza się Bandą Czworga
b) Czy będzie pan kandydował na prezydenta RP? Jeśli tak jakim hasłem chce pan trafić do narodu? Takimi samymi, jak zwykle. Kropla drąży skałę.
c) Jak mam tłumaczyć znajomym, aby nie głosowali na UPR (w obliczu powstaniu WiP) do czego namawiałam przy ostatnich wyborach, skoro UPR dalej istnieje, a pan tworząc "nowe" ugrupowanie rozwalił mimo wszystko symbol nadziei dla wielu ludzi, że coś się zmieni na lepsze? Spokojnie: do wyborów jeszcze dwa lata...
d) W ostatnim czasie użył pan bardzo wyrazistych słów pozwolę sobie przywołać: "P. Beata hr. Tyszkiewiczowa powiedziała ostatnio, że mężczyźni "dziwaczeją i nabierają cech kobiecych". Jest to, oczywiście, prawda. Przyczyną jest ko-edukacja. Nie sposób wyliczyć szkód, jakie przebywanie z dziewczętami wyrządza w młodych, chłonnych umysłach. Objawy miesięcznej przypadłości JESZCZE nie są obserwowane - natomiast brak umiejętności logicznego myślenia stał się powszechny. Powszechne staje się też to, że nie występują w obronie kobiet." ORAZ "Niedługo brzydkie dziewczyny będą się domagać, by fundować im z mojej kieszeni operacje plastyczne - bo nie mogą męża znaleźć. I znowu: dzięki selekcji naturalnej w przyszłym pokoleniu jest coraz mniej brzydkich dziewczyn - jeśli jednak zaczniemy w to ingerować, będzie ich coraz więcej” - W imieniu moich wnuków - protestuję. Jakaś selekcja, do diabła, musi być!"
I do tego pytanie: Czy pańskim zdaniem przeciętny Polak potraktuje pana poważnie po przeczytaniu tego powyżej czy też uzna (przepraszam za sformułowanie) pana za "debila" czytając takie opinie?
Nie rozumiem? Nie widzi Pan, że umiejętność logicznego myślenia zanika, że mężczyźni przestają być agresywni (a dziewczyny zaczynają) - a rozwój polega na różnicowaniu, a nie ujednolicaniu.
Punktu drugiego nie rozumiem już zupełnie: to przecież elementarz! Czy Pan sadzi, ze jak brzydkiej dziewczynie zrobimy operacje plastyczna, to córka to odziedziczy?
Mnie nie interesuje przeciętny Polak. Ja (na razie) walczę o głosy 15% Polaków. Reszta może sobie uważać mnie za debila albo wariata. Potem się pomyśli. „Przeciętny Polak” i tak pamięta tylko to, co było do dwóch tygodni wcześniej...


Pytanie 26.
Cytuj

a) Co Pan sądzi o Konstytucji 3 maja? Postulat wprowadzenia monarchii, odebrania prawa głosu holocie – słuszne. Politycznie: błąd, co widac po wyniku.
b) Co Pan sądzi o Konstytucji USA? Tę sprzed tych popsujek? Nienajgorsza.
c) Jak może Pan skomentować to, że kiedy Ojcowie Założyciele USA tworzyli państwo, ponoć ktoś proponował, aby Jerzy Waszyngton został ich królem? Odrzucili to.
Monarchiści byli wśród O.Z. w (niezbyt wyraźnej) mniejszości (1/3).


Pytanie 27.
Cytuj

Co sądzi Pan o tym, aby zamiast UE zaproponować ludziom Unię Słowiańską - w której skład mogłyby wchodzić takie państwa jak: Polska, Czechy, Litwa, Estonia a może i inne kraje, mogłoby odbywać się to pod patronatem Polski, byłaby to jednak strefa wolnego handlu, taka koncepcja mogłaby być jednak różna od UE, oczywiście jej ostateczny kształt byłby do ustalenia.
Wychodzę z założenia, że UE może się rozpaść, więc wcale nie jest wykluczone, że te kraje (zwłaszcza, że UE to twór służący głównie Niemcom i Francji) mogłyby być zainteresowane taką Unią bardziej niż UE.
Rozumiem: Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry i inne kraje słowiańskie z Rumunią na czele? Chyba raczej chodzi Panu o „Międzymorze” – takie Cesarstwo Austro-Węgierskie z hegemonem w Warszawie, zamiast w Wiedniu?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 21, Posty: 305.