Odpowiedzi 6.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

09-04-2010 - 08:07:59

Pytanie 1.
Cytuj

Monarchia = Król. A co jeśli Jego Wysokość okaże się osobą chorą psychicznie?
Gwoli ścisłości: monarchia = jedynowładztwo. Tyran też jest „monarchą” - acz rzadko się tego terminu używa w tym sensie. Z kolei królowie np. Sparty czy Dahomeju nie byli „monarchami”, bo było ich dwóch.
Przechodząc do sedna: Jego Królewską Mość usuwa od władzy Rodzina plus Rada Koronna – i wtedy staje się on „Jego Wysokością”. Tak się stało z np. Joanną Szaloną i Ludwikiem II Bajkowym.


Pytanie 2.
Cytuj

Dostęp do broni palnej. Czy nie uważa Pan, że jeśli bezproblemowy dostęp do broni palnej będzie miał każdy dureń, chuligan czy chory psychicznie, to nasze bezpieczeństwo stanowczo spadnie? Choćby dziecko, które przechwyci broń nieuważnego ojca i postrzela sobie z balkonu do psów, a potem do ludzi. W tej chwili może co najwyżej rzucić we mnie jajkiem lub napluć mi na głowę, a ja idę ulicą bez większych obaw, że z kolegami pobawi się w strzelnicę.
Naprawdę idąc ulicą nie boi się Pan, ze jakieś dziecko, dureń, chuligan czy chory psychicznie wykradnie ojcu kluczyki i zabawi się z Panem w „Carmaggedon”?


Pytanie 3.
Cytuj

Gdzie Pan widzi miejsce zwolnionych urzędników państwowych/samorządowych po likwidacji całej masy urzędów, gdyby UPR/WiP przejęły władzę?
To bardzo ważna odpowiedź – a właściwie: kilka odpowiedzi.
(1) A co ja jestem – właściciel niewolników, by organizować im pracę?
(2) A gdzie Pan widzi dziś miejsce Kowalskiego, zwolnionego z pracy? Zajmuje się Pan nim? Nie. To dlaczego miałby się Pan zajmować nim wtedy? Zwolnienie 500.000 ludzi to nie „problem społeczny” lecz 500.000 problemów indywidualnych.
(3) Skoro tort do podziału będzie znacznie większy, to jakoś sobie poradzą.
(4) A prywatnie – to większość byłych już urzędniczek z ulga wróci do domów. O tym wiele razy pisałem.


Pytanie 4.
Cytuj

Szanowny Panie Januszu, Podoba mi się to co Pan głosi. Nawet głosuję na członków UPR. Jednak mam pewną wątpliwość odnośnie podatków czy aby zlikwidować całkowicie. Obecnie obowiązkowo państwo zabiera nam podatki na infrastrukturę, wojsko, policję, służbę zdrowia, administrację, emeryturę itp. W sumie ok 50% bezpośrednio z wynagrodzenia, czyli bardzo dużo (stąd nie rozdaję tego co mi zostaje na fundacje dobroczynne, bo zakładam, że Państwo Polskie robi to za mnie skoro tak dużo mi zabiera). W wyniku tego jest jakiś poziom cen towarów i usług, który zawiera te podatki. Co byłoby, gdyby te podatki drastycznie zmniejszyć - powiedzmy do 5%??? Znaczna część społeczeństwa nie jest przyzwyczajona do oszczędzania o ile mi wiadomo. Wówczas przykładowo jeden piekarz w cenę chleba wliczyłby to, że sam musi odłożyć na emeryturę, na lekarza, na szkołę dla dzieci, itp. Ale dziewięciu pozostałych piekarzy tego nie uwzględni. Ten jeden będzie musiał zrównać się z pozostałymi, bo zbankrutuje. Czy nie dojdzie do tego, że dalej ludzi będzie stać na to co dzisiaj z tą tylko różnicą, że nie będą mieli np. darmowej szkoły dla dzieci, "bezpłatnej" opieki zdrowotnej? Obecnie każdy musi bo Państwo nakazuje, więc ceny swoich usług nie zmniejszy. Jeśli nie będzie musiał, to cenę zmniejszy, bo konkurencja wymusi, a jak zmniejszy to nie odłoży i koło się zamyka. Czy może tak się stać? Czy będzie inaczej?
Ale ten piekarz kupuje buty, samochody itd. - i one też staną się z tego powodu znacznie tańsze... Więc te pieniądze będzie miał. Oczywiście: może je przepić i na starość będzie żebrał: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”.
Zwracam jednak uwagę, ze nawet obecnie, choć reżym zdziera te podatki, piekarze na ogół odkładają sobie na starość znacznie więcej, niż otrzymują w formie emerytury.


Pytanie 5.
Cytuj

Otóż, z tego co czytam to dokładnie tak samo negatywnie ocenia Pan PO jak i PiS. Czy nie uważa Pan, że jednak PiS odróżnia od PO fakt, że jest to partia generalnie uczciwa? Pierdołowata, socjalna i w ogóle, ale chociaż zasadniczo uczciwa, co jest najważniejsze. Udowodnili to wieloma swoimi działaniami. Podczas gdy PO to jedna wielka banda cwaniaków, złodziei, pozorantów, niemalże jak mafia. Kiedyś jeszcze była nadzieja że jest to partia liberalna, ale fakty pokazują że to tak samo socjalna partia jak inne. Pomimo że nienawidzę socjalizmu i partii socjalnych i kompletnie nie zgadzam się z większością programu PiS-u, to jednak doceniam tą partię za uczciwość i za dbanie o pewne wartości. Tak naprawdę to - oczywiście poza programem gospodarczym - widzę całkiem sporo podobieństw Pana poglądów do poglądów np. Jarosława Kaczyńskiego, np. lustracja, patriotyzm, dbanie o tradycję itp. Zatem pytam - dlaczego tak samo negatywnie ocenia Pan PiS jak i PO, bo osobiście to już 100 razy wolę socjalny PiS, ale chociaż uczciwy i patriotyczny, niż niemalże równie socjalną PO, która do tego jest bandą złodziei, cwaniaków i nieodpowiedzialnych pozorantów. Czy zgodzi się Pan ze mną, a jeśli nie to proszę o uzasadnienie. Dzięki i pozdrawiam.
A czy płynąc statkiem po niebezpiecznych wodach: woli Pan kapitana, który na śniadanie poda Panu jajecznice z dwóch jaj licząc za trzy itd. - ale za to umie prowadzić statek – czy uczciwego do szpiku kości, który wprowadzi statek na rafy?


Pytanie 6.
Cytuj

Mam pytanie odnośnie tzw. ustawy "deubekizacyjnej". Chodzi mi o to, dlaczego, w dość dziwny sposób, Trybunał Konstytucyjny uniknął orzeczenia wyroku w sprawie emerytur. Oficjalną przyczyną są "kwestie proceduralne". Ładnie brzmi, ale niewiele wnosi. Czy ma Pan swoją teorię na ten temat i jakiekolwiek przewidywania co do przyszłości tej ustawy?
TK w rzeczywistości na ogół nie „interpretuje Konstytucji” tylko jest de facto IV Izbą Parlamentu (III jest tzw. „Rząd”).


Pytanie 7.
Cytuj

Narastająca marginalizacja i patologizacja społeczeństwa polskiego ma duży wpływ na młodych obywateli tego kraju. Czy wobec powyższego, należałoby zaostrzyć kary dla młodocianych przestępców - dopuszczając nawet karę śmierci za przestępstwa popełnione ze szczególnym okrucieństwem? Co sądzi Pan o obniżeniu wieku odpowiedzialności karnej dla nieletnich? Czy polski system postępowania wobec nieletnich w chwili obecnej nie wymaga zmian?
Oczywiście. Z Globalnym Ociepleniem przyspiesza się dojrzewanie młodzieży. Należy również obniżyć wiek małżeństw, znieść obowiązek szkolny powyżej 15 roku życia (jeśli w ogóle ma istnieć!) – itd.
I, oczywiście: przywrócić władzę rodzicielską i pozycję Głowy Rodziny.


Pytanie 8.
Cytuj

Zanim zacznę się zastanawiać, czy poprzeć Pana lub Pana (byłą) partię w następnych wyborach, chciałabym najpierw się dowiedzieć, czy w dalszym ciągu pragnie Pan odebrać kobietom prawa wyborcza. W tym ostatnim wypadku musiałabym niestety przestać brać Pana kandydaturę pod uwagę.
Czynne – oczywiście odebrać. Ale dlaczego chce Pani z tego powodu przestać brać pod uwagę moja kandydaturę? Niech Pani rozejrzy się po sąsiadkach – i pomyśli: „Ja nie będę mogła głosować – na czym zaoszczędzę czas na marsz do urny – ale za to nie zagłosują ta zołza Kowalska, ta idiotka Wiśniewska, a także Kazia Szczukówna, Anna Sobecka i Nelly Rokitowa!” Przy okazji: Pani szanse, by zostać posłanką (bo przecież biernego prawa wyborczego nie chcę kobietom odbierać), rosną, jeśli kobiety nie maja czynnego prawa wyborczego (to mężczyźni częściej głosują na kobiety!)


Pytanie 9.
Cytuj

Moje pytanie do Pana jest następujące: jak to możliwe, że takie socjalistyczne państwo jakim jest Szwecja jeszcze się trzyma i nie bankrutuje? Jak długo może to jeszcze potrwać? Jakie jest Pańskie zdanie na ten temat. Nie ukrywam, że bezkrytyczny stosunek do tego państwa dużej części moich znajomych bardzo mnie irytuje. Na każdą krytykę socjalizmu słyszę nieodmiennie, jakim sukcesem zakończył się (o ile nie trwa nadal) socjalistyczny eksperyment w Szwecji. Jak by to nie było dobrze gdyby właśnie ten model socjalizmu został przeszczepiony na polski grunt. Mam szczerą nadzieję, że aż tak źle to może nie będzie i w końcu system panujący w tym kraju runie. Przykład Szwecji uważam ze wyjątkowo niebezpieczny, głęboko demoralizujący. Jakie są przyczyny, że tak beznadziejnie głupi system może funkcjonować tak długo i dawać pozór dobrobytu?
Kraje skandynawskie (zwłaszcza Szwecja) to kraje wielkiej uczciwości (obcinano złodziejom ręce, więc przestali kraść - ale ta uczciwość już się kończy...), nie zrujnowane dwiema wojnami... W XIX wieku by zbankrutowały od razu – teraz jest taki nadmiar dóbr, że wystarczy marnować je mniej, niż inni...
NB. Karol Marx mówił, ze socjalizm zostanie zbudowany najpierw w najwyżej rozwiniętych krajach Zachodu. Ale i tam się niedługo rozleci, bo apatyty biurokracji rosną w miarę jedzenia...


Pytanie 10.
Cytuj

Jeszcze o świńskiej grypie ;-) Podaje sie wszem i wobec informacje o tym że śg atakuje ludzi w wieku młodszym i średnim. Czy nie tknęło Pana coś w tej informacji ;-)? Dla mnie oczywiste jest, że populacja starszych jest odporna (czyżby śg była już parę dziesiątek lat temu i uodporniła populację). Co Pan o tym sądzi? Ma Pan może znajomych epidemiologów którzy to potwierdzą?
Wirus H1/N1 to tylko jedna mutacja wirusa grypy – było ich bardzo wiele bardzo podobnych. Zachorowanie wskutek jednego z nich może uodporniać na H1/N1 – albo nie...
W USA taka epidemia już była. Parędziesiąt lat temu właśnie.


Pytanie 11.
Cytuj

Kto ma rację w sporze o palenie w miejscach publicznych ? Czy racje mają zwolennicy całkowitego zakazu w m. publ. argumentując tym że dym szkodzi niepalącym ? Ja sądzę że ci rządzący bandyci nie mają prawa zakazywać w prywatnych barach, wystarczy że właściciel wywiesi tabliczkę czy w jego lokalu dozwolone jest palenie, ale co z takimi miejscami jak przystanki autobusowe/tramwajowe. Jakie jest Pana zdanie?
Restauracja to nie miejsce „publiczne” lecz „prywatne”! Zakazy w miejscach, które człowiek MUSI odwiedzić są sensowne. W pozostałych – nie. Wolna konkurencja na pewno spowoduje, że powstaną sale czy wagony dla niepalących.


Pytanie 12.
Cytuj

Mnie zastanawia kiedy pan odwiedzi Dąbrowę Górniczą. Poprzednie spotkanie było bardzo ciekawe. Czy UPR i WiP jak osiągnie 3% lub wejdzie do sejmu to skorzysta dotacji i zwrotu kosztów za wybory???
Skorzysta – bo nie chce postawić się w gorszej sytuacji. Ale będzie głosować za likwidacja tych dotacyj.


Pytanie 13.
Cytuj

Czy uważa Pan że Polska powinna wprowadzić wizy dla obywateli USA? Chodzi mi tutaj o obecna sytuacje w której nie ma zasady wzajemności. Skoro oni nie chcą znieść tych wiz dla nas to my powinniśmy wprowadzić dla nich. Jeśli Uważa Pan ze wprowadzenie wiz dla obywateli USA byłoby zasadne to czy mamy (i jaki) wpływ żeby zmusić polskie władze do wprowadzenia wiz dla Amerykanów?
Dotknęłoby to głównie Polonusów... Przy okazji: jeśli mieszkańcy Kenii zaczęliby nas zjadać, to mamy w rewanżu zacząć zjadać Kenijczyków?


Pytanie 14.
Cytuj

W idealnym państwie Kowalski powinien móc sprzedać własny narząd czy nie (zakładając że go to nie zabije) i czy powinien być wolny obrót narządami, dlaczego?
Powinien. Rodzi się pytanie: czy to nie będzie nad'uzywane?


Pytanie 15.
Cytuj

Jak szybko i skutecznie zlikwidować izby wytrzeźwień?
Wystarczy rozporządzenie premiera.


Pytanie 16.
Cytuj

Dlaczego nazwał pan WiP maszynką do wygrywania wyborów? Czy zamierza Pan stosować tę samą taktykę co zawsze w nadchodzących wyborach? Na Pinocheta chyba jest Pan za słaby? Jak zapatruje się Pan na doskonałą socjotechnicznie propagandę
42800 polskich wsi * 10 plakatów + 850 polskich miast * 100 plakatów + 50 polskich miast * 300 plakatów = 528 tysięcy profesjonalnie przygotowanych, silnie oddziałujących plakatów, których koszt dla wydawcy NCz! szacuję na 200 tyś zł? 44 tysiące miejsc do odwiedzenia i 500 członków partii WiP to daje 88 miejsc na członka i prawie rok czasu do wyborów.
Panie Januszu. Czy Pana na to nie stać? Osobiście przed wyborami widziałem tylko raz małe plakaty UPR podczas wyborów do PE. ?
Taki koszt to ponad 2 mln zł plus koszt rozlepienia.


Pytanie 17.
Cytuj

Ma Pan niemieckie pochodzenie. Czy nie czuje Pan jakiejś więzi z tym narodem?
Żadnej. Nawet czuje obrzydzenie do języka niemieckiego. Pewno wyssałem to z mlekiem matki – a raczej: widziałem i czułem, jak Rodzice reagują na język nieniecki słyszany na ulicy.


Pytanie 18.
Cytuj

Co sądzi Pan o nowym planie Balcerowicza?
P.Balcerowicz od 10 lat mówi coraz lepiej. Szkoda, że nie robił tego, gdy był v-Premierem...


Pytanie 19.
Cytuj

Powtarza Pan często, ze jest Pan politykiem antyniemieckim, ponieważ uważa Pan, ze Niemcy żywią roszczenia terytorialne wobec Polski. Od kilku lat mieszkam w Niemczech, czytam na bieżąco niemieckie, także bardzo konserwatywne gazety oraz z uwaga obserwuje niemiecka politykę i jestem przeciwnego zdania. Żadne liczące sie siły polityczne ani społeczne nie przejawiają takich tendencji. Na czym obiera Pan swoje przekonanie? Czy nie jest ono wynikiem wieloletniej komunistycznej propagandy straszącej niemieckim rewizjonizmem?
Jako niemiecki konserwatywny polityk też bym o tym nie wspominał – bo (a) trwa Ostflucht, więc byłoby to działanie „pod prąd” (b) bo o takich rzeczach się nie mówi – tylko, w sprzyjającej sytuacji, robi. Jest dla mnie oczywiste, że RFN nie jest zagrożeniem dla III RP – i to raczej RFN musi się bronić przed rozpadem na emiraty, kalifaty, sułtanaty i Jummahariye – natomiast jeśli Niemcy ożyją, zaczną się bronić przed zmuzułmanieniem, to na miejsce RFN powstanie jakaś IV Rzesza, ściśle narodowa – i wtedy poczyta Pan sobie w niemieckiej prasie... o ile nie zostanie Pan wysiedlony!


Pytanie 20.
Cytuj

Państwo pozbywa się spółek przynoszących zyski do budżetu państwa, a zostawia spółki przynoszące straty. W obecnym stanie finansów nie jesteśmy w stanie pokryć długu bez spółek państwowych. Co robić ze spółkami, które przynoszą zyski i nie są monopolistami oraz nie mają konkurencji ze spółkami prywatnymi w Polsce? Z jednej strony utrzymanie takich firm w zasobach państwowych nie jest zgodne z wolnym rynkiem, ale z drugiej strony czymś trzeba łatać dziurę. Nawet najbardziej liberalne reformy nie poradzą sobie z naprawieniem problemu bankrutującego ZUS-u (obecni emeryci). Prywatyzować czy nie?
Nie rozumiem? Uważa się, że decyzja „sprzedać za wartość 6-letniego zysku” jest gospodarczo obojętna. Firmę, do której trzeba dopłacać, opłaca się oddać za darmo! A prywatyzować nie ZUS, lecz FUS – dokapitalizowując go ogromnym jeszcze majątkiem państwowym (wie Pan, ile są warte tereny zajmowane przez kolej?)


Pytanie 21.
Cytuj

Jak rozwijać miasta? Prywatyzacja spółek miejskich to zgoda na monopol, który nie jest dobry dla przeciętnego Kowalskiego? Gdzie można więcej poczytać o polityce JK-M wobec miast?
W USA raz na kilkanaście lat rozpisuje się przetarg na dzierżawę i obsługę tych urządzeń (np. kanalizacja i wodociągi).


Pytanie 22.
Cytuj

Dlaczego rozwój kraju skupia się tylko na miastach wojewódzkich? Skoro tam gospodarki napędzają głównie sektory publiczne (liczba zatrudnionych w SP) i to, że tam, gdzie jest siedziba spółki tam idą pieniądze, a nie tam gdzie rzeczywiście coś jest produkowane (czyli korzystanie z infrastruktury miejskiej). Te najbardziej ważne miasta dla rozwoju Polski to miasta nie wojewódzkie, ponieważ posiadają mały sektor publiczny i znacznie większy sektor prywatny (w innym przypadku upadek miasta). Ich konkurencyjność względem innych miast polega na silniejszym sektorze prywatnym, który nie ma stabilnego sektora publicznego, który "żywi" firmy. Jaka rola miast nie wojewódzkich i jak dać równe szanse rozwoju (tj. zlikwidować uprzywilejowanie wojewódzkich miast).
Dlatego, ze zysk osiąga nie ten, kto najlepiej i najtaniej produkuje – ale ten, kto ma znajomości wśród polityków i urzędników. A ci są w dużych miastach!


Pytanie 23.
Cytuj

Podział administracyjny Polski. Jak zostanie zmieniony? Dlaczego Opole, Zielona Góra, Rzeszów, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn są uprzywilejowane względem np. Częstochowy czy Radomia?
W kraju praworządnym i wolnorynkowym nie ma to najmniejszego znaczenia. NB. stolica stanu Nowy Jork jest 50.tysięczne Albany...
Czy miasto Nowy Jork jest z tego powodu upośledzone??


Pytanie 24.
Cytuj

Jak polskie firmy mają rywalizować ze spółkami z zagranicy, skoro one są dotowane przez obce rządy?
Kupować ich dotowane produkty!


Pytanie 25.
Cytuj

Jak najprościej przekonać człowieka że deflacja jest lepsza niż inflacja?
A czy ktoś uważa, że inflacja jest lepsza od deflacji???!!? Wszędzie czytam, że inflacja jest wrogiem!


Pytanie 26.
Cytuj

Studenci uczelni wyższych w miastach Polski to grupa niezwykle atrakcyjna, o której poparcie należy zabiegać w szczególności. Powodów jest wiele. Wiadomo, ludzie młodzi, elastyczni, kształtujący swoje poglądy. Lecz ja chciałbym zwrócić uwagę na inne "szczegóły", które powinny Pana jeszcze bardziej zmobilizować do rozmowy z tą grupą:
1) Znaczna większość studentów, to osoby zamiejscowe, dojeżdżające lub wynajmujące mieszkania, domy studenckie. Studia skupiają ich wszystkich w jednym miejscu. Zdobycie poparcia studentów, poprzez spotkania/dyskusje, zaowocuje zwiększeniem poparcia w całym regionie.
2) Z obserwacji i własnego doświadczenia wnioskuję, że studenci to grupa, na których najmniejszy wpływ ma telewizja. Po prostu mają z nią mniejszą styczność, a głównym źródłem informacji jest dla nich internet. Są więc mniej zmanipulowani, wykazują się asertywnością i umiejętnością samodzielnego kształtowania sobie opinii.
3) Fora studenckie to miejsce prowadzenia niezliczonej liczby dyskusji, wymiany poglądów. Studenci umieją się niezwykle szybko organizować.
Nas, młodych ludzi, wkraczających w dorosłe życie, niezwykle interesują sprawy polityczne i gospodarcze. Jesteśmy zaniepokojeni, często źli, zbulwersowani obecną sytuacją w Polsce, w Europie i na świecie. Żywo reagujemy dochodzące zewsząd informacje. W końcu to my za moment będziemy musieli odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Chcemy żyć w państwie, w którym da się żyć - zakładać własne biznesy, zarabiać duże pieniądze i dobrze nimi gospodarować. Proszę mi uwierzyć. Studenci są świadomi, wiedzą co się dzieje. Nie ufają UE, nie ufają rządowi USA. Wiedzą kto to jest Farage, Hannan, Ron Paul. Chcą przejrzystości, faktycznych reform, chcą żeby znalazł się ktoś kto cały brud wymiecie na środek. I wiedzą, że radykalne działania, przynoszące poprawę mogą być niepopularne.
Moje pytanie brzmi: Czy zamierza Pan podjąć konkretne działania w celu jak najszerszego dotarcia do studentów? Czy planuje Pan spotkania z nimi? I czy zgadza się Pan ze mną, że lepiej skierować całą swoją kampanię w stronę młodych? Bo to oni potrafią jeszcze samodzielnie myśleć, oni tworzą dochód, oni patrzą perspektywicznie.
Ależ co innego robię? Chce Pan zając się organizacja spotkań ze studentami? Proszę się zgłosić do pomocy!


Pytanie 27.
Cytuj

Przypuśćmy taką sytuację: Jest w Pierdziszewie biedny chłop, który ma krowę, kilka ha, żonę i osiem dzieci. Ledwo co żyją, więc nie zapłacili podatku (pogłównego 208zł). Co z nimi zrobić? Do więzienia, pańszczyzny czy zabrać krowę?
To samo co i dziś, gdy nie zapłaci podatku... Wpisać na hipotekę – gdy przekroczy wartość gospodarstwa – zlicytować bez cienia litości.


Pytanie 28.
Cytuj

28A: Zakłada Pan likwidacje publicznego szkolnictwa i całkowitą prywatyzacje tego sektora. Można przeczytać na Pańskim portalu, że socjaliście po dorwaniu się do władzy zawsze najpierw przejmują ministerstwa edukacji i spraw wewnętrznych. Obecni nauczyciele między innymi przez to są wykształceni w całkowicie socjalistycznym sposób, więc po ewentualnym sprywatyzowaniu szkolnictwa dalej by uczyli w szkole, że sprawiedliwość społeczna jest potrzebna, a okradanie bogatych i dawanie biednym to dobry uczynek. Zanim część kadry by zmądrzała lub została wymieniona minęło by bardzo dużo czasu, a poza tym sam Pan twierdzi, że większość zawsze jest głupia więc posyłała by dzieci do takich szkół. Natomiast gruntowna zmiana programu szkolnictwa na prawicowy, dodanie do lektur obowiązkowych dzieł np: Bastiata na chociaż 5 lat pokazała by nauczycielom, że można inaczej uczyć. Tu się pojawiają moje pytania: Czy uważa Pan, że trzeba najpierw zmienić program na prawicowy czy też od razu sprywatyzować? Czy też może z prywatyzacją wstrzymać się jakieś 30, 40 lat? Co z maturami i innymi egzaminami ogólnokrajowymi, zostawić czy powierzyć całość rekrutacji uczelniom?
Sprywatyzować od następnego roku – w międzyczasie zmienić programy. Prywatne szkoły same zmienia złych nauczycieli...
Cytuj

28B: Czy uważa Pan, że olimpiady przedmiotowe powinny dalej być finansowane przez państwo (dalszymi etapami są olimpiady międzynarodowe - więc jeśli nie, to co z polską reprezentacją?)
Na czym polega „finansowanie olimpiad”? To szkoły powinny finansować wyjazd i wpisowe swoich olimpijczyków.
Cytuj

28C: Od pewnego czasu namawiam ludzi na głosowanie na WiP w czym mam pewne sukcesy, ale czasami w dyskusji padają pytania na które sam nie jestem pewien odpowiedzi. Po namyśle chciałbym je Panu zadać. W nawiasach podałem standardową odpowiedź opornego.
28C1: Porównuje Pan służbę zdrowia do weterynarii, która jest prywatna i działa bardzo dobrze i bez kolejek. Jednak jeśli powiedzmy pies jest ciężko chory na raka to zostaje uśpiony, natomiast nie mogę tego powiedzieć o chorym na raka człowieku. Jego leczenie może przekroczyć jego dochody i możliwości jego rodziny. Czy jedynymi kontrargumentami są: (1)Warto oszczędzać na wszelki wypadek (jednak wielu tego nie zrobi, co z nimi? Ewentualne wydatki mogą być większe od oszczędności) (2)Organizacje typu caritas czy wośp będą miały dużo więcej pieniędzy, bo ludzie będą mieli więcej i będą hojniejsi (to czemu JKM atakuje wośp, a co jeśli mi nie pomogą?) Można się prywatnie ubezpieczyć za pieniądze które teraz idą na służbę zdrowia, prywatni przedsiębiorcy zapewnią mi lepsze świadczenia niż NFZ(gdzie?)
Nie rozumiem? To ludzie spora większością głosują za tym by dać pieniądze na służbę zdrowia, gdzie 40% jest rozkradane i marnowane, a ceny usług rosną niebotycznie – a nie dadzą na leczenie konkretnego krewnego i sąsiada? Nawet taraz dają! Nawet teraz działają prywatne ubezpieczenia!
Ja nie „atakuje WOŚwPomu”! Ja tylko twierdzę, że w komunizmie (ogólniej: w ustroju z planowanym budżetem) de facto nie daje ona pieniędzy na to, na co myśli, ze daje! W ustroju kapitalistycznym WOŚwPom będzie jak najbardziej na miejscu!
Cytuj

28C2: Co z kalekami którzy stracili rodzinę w młodości, czy ich jedyną nadzieją są organizacje charytatywne?
Tak. Zwracam uwagę, ze przez 40.000 lat „służby zdrowia” nie było – a przyrost naturalny był większy, niż dzisiaj...
Cytuj

28D: Jeśli walka z biurokracją i milionową armią urzędasów miałaby być skuteczna koniecznym jest wyjście z UE. Czy wtedy Bruksela nie nałoży na nas sankcji gospodarczych?
Nie. Sama by straciła.
Cytuj

28E: Czy mówić ludziom, że UPR i WiP to to samo i obojętnie na kogo zagłosują? Czy namawiać ich na WiP? W UPR'e ostatnio strasznie się nasmrodziło, czy przewiduje Pan w najbliższych 10 latach możliwość zjednoczenia?
Mówić, że WiP i połowa UPR to to samo...
Cytuj

28F: A co jeśli będę mieć "pecha" i dożyje 110 lat, a oszczędności skończą mi się po 95 roku życia? Zauważyłem, że na ten argument dobrze działa to, że Państwo zaopiekuje się z urzędu każdym obywatelem który skończy 100 lat, jest to na tyle rzadkie, że nie obciąży bardzo budżetu, a każdy powinien oszczędzać żeby mu do 100 starczyło. Jednak ani WiP, ani UPR nie zakładają czegoś takiego, więc trochę tych ludzi okłamuje. Czy jest lepszy kontrargument?
Vide 28C1.


Pytanie 29.
Cytuj

Ja podobnie jak Pan również nie kocham d***kracji. Pofantazjujmy więc co nieco. Pan opowiada się za dyktaturą. Zgodzi się Pan że na jej wprowadzenie szanse są znikome dopóki masy nie doświadczą głodu (zapewne zasłużonego). Jednakże nawet wtedy szanse na to że do "władzy" dorwą się "racjonalni ekstraordynariusze" są niewielkie. Proponuję zatem poniżej pewną racjonalizatorską (sic) zmianę do ordynacji wyborczej. Moje podstawowe pytanie brzmi: czy się ta propozycja Panu podoba.
Kilka lat temu doszedłem do wniosku iż prawo do głosowania powinni mieć jedynie obywatele posiadający maturę (jak sama nazwa wskazuje - obywatele "względnie" dojrzali). Jak owa matura miałaby wyglądać (aby z należytą rzetelnością i wnikliwością weryfikować poziom rozwoju intelektualnego oraz poziom wspomnianej już dojrzałości abiturienta) to już jest całkiem inna (lecz i całkowicie rozstrzygalna) kwestia.
Z tego pomysłu w naturalny sposób wyewoluował następny. Pozwólmy jednak głosować wszystkim obywatelom niech jednak głos maturzysty liczony będzie jak 100 głosów ludzi którzy matury nie zdali (100 głosów zwykłych), dalej, niech każdy głos magistra liczony będzie jak 100 głosów maturzystów (10000 głosów zwykłych) a głos profesora jak 100 głosów magisterskich (1000000 głosów zwykłych).
Dajmy także szansę nieukom (oraz tym którzy z różnych powodów przerwali edukację na niesatysfakcjonującym ich etapie) - niech się wykażą, niech pytania referendalne/wyborcze będą poukrywane w gąszczu 100 pytań badających poziom wiedzy "ogólnej", inteligencję, spostrzegawczość, etc... w ten sposób nieuk jeśli tylko mu zależy na kwestii w której się wypowiada może podwyższyć wagę swojego głosu do wagi głosu maturzysty. Jeśli ten sam test rozwiązał by maturzysta wtedy podwoił by on wagę swojego głosu (200 głosów zwykłych). To samo stosowało by się odpowiednio do magistrów (20000 głosów zwykłych) i profesorów (2000000 głosów zwykłych). Naprawdę warto poświęcić dwa kwadranse przy okazji dokonywania wyboru który w znacznym stopniu może wpłynąć na kształt naszego życia w najbliższych latach.
Podobnie jak Pan jestem zwolennikiem rozwiązań prostych i ekonomicznych.
Powyższe rozwiązanie jest proste (środki i technologie np. telekomunikacyjne, cyfrowe, etc niezbędne do jego wdrożenia są już dosyć łatwo dostępne).
Jest ono także potencjalnie ekonomiczne (rachunek kosztów i potencjalnych zysków tego dowodzi)
Z takiego rozwiązania same pożytki:
[*] promuje, nagradza i stymuluje edukację obywateli
[*] nagradza zaangażowanie
[*] ogranicza wagę głosu nieuków i/lub tępaków

Oczywiście wszelkie liczby użyte (100) służą mi jedynie jako przykład (obaj na pewno się zgadzamy że jest tylko pięć liczb godnych szczególnej uwagi (e, i, π, 1 oraz 0) a cała reszta jest o wiele mniej istotna.
Nazwał bym taki system Dyktatura Intelektu lub bardziej PR'owsko Demokracja (zrówno-)ważona Intelektem. Potwierdzała by się także stara prawda: "Nie ważne jak głosują, ważne jak liczą".
(001) Czy przypadła Panu do gustu taka idea?
(002) Czy jest nierealne jej wprowadzenie w życie?
(003) Czy za realne można było uznać w 1900 roku że za niecałe 18 lat nastąpi kres panowania carów, a władzę przejmie hołota?
(004) Czy przypuszcza Pan że gdyby tak skonstruowana była ordynacja przy następnych wyborach do parlamentu UPR mogła by rządzić samodzielnie?
(005) Czy państwo stosujące wyżej opisaną ordynację wyborczą rozwijało by się lepiej niż państwa d***kracji?
(006) Czy państwo stosujące wyżej opisaną ordynację wyborczą rozwijało by się lepiej niż państwa dyktatorskie?

Nie sądzę – przynajmniej w chwili obecnej, gdzie maturzyści zamiast wiedzy mają wbijane w głowę XX-wieczne przesądy i XXI-wieczne jawne kłamstwa.
Dziś w gruncie rzeczy człowiek, który do szkół NIE chodził, reprezentuje wyższy poziom wiedzy politycznej. Nie zna wprawdzie Friedmana i Hay'ka – ale nie zna także Kleynesa i Galbraitha – a maturzyści i magistrowie maja wbitych w głowy tych ostatnich!
Jeśli WiP czy UPR maja większe szanse u magistrów i maturzystów, to nie dlatego, że chodzili oni do szkół: mamy je dlatego, że są oni inteligentniejsi, bo prawie wszyscy ludzie inteligentni zdali (niejako pod przymusem...) maturę!!!
Lepszy już byłby cenzus majątkowy, acz nie ma Pan pojęcia, jak żenujący poziom wiedzy także: o gospodarce!! maja niektórzy ludzie, którzy zrobili forsę w III RP! Może skombinowany z testem inteligencji i testem wiedzy...
Ale tak w ogóle, to ja nie wierze w żadna d***kracje. Jeśli ktoś nie chce monarchii – to niech będzie republika z dobrze ustanowionymi prawami, zabezpieczonymi przed możliwością ich łatwego zmienienia przez Większość! Jakieś liberum veto - lub wymaganie, by zmianie ustaw nie sprzeciwiło się więcej niż dwóch parlamentarzystów...
Wymaganie sprzeciwu trzech posłów (na 200) to już zbyt wiele!
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 21, Posty: 305.