PJKM -> NOWA NAZWA

Wysłane przez pz1974 

22-10-2009 - 22:55:21

Proponuję w tym wątku zbierać wszelkie pomysły na zmianę nazwy.

Mój (pierwszy): Wolność i Odpowiedzialność, czyli WiO!
Jest dynamizm w tym skrócie, a i elektoratowi chłopskiemu może się podobać..

Do admina: może warto utworzyć nowy dział "PJKM" w "Dyskusjach politycznych", wtedy oczywiście mój wątek można tam przenieść.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 22-10-2009 23:20 przez pz1974.
Anonimowy użytkownik

22-10-2009 - 23:22:43

Porozumienie Liberałów i Konserwatystów (PLiK)
Rzeczowe, chwytliwe i bardzo dobre marketingowo - możliwość tworzenia chwytliwych haseł i grafiki - pierwsze dwie literki PL, fajny skrót, ponadto słowo porozumienie ma pozytywny oddźwięk, pozytywnie kojarzą się też słowa liberał (w jednych kręgach) i konserwatysta (w drugich) - a fakt że pomiędzy nimi zapadło "porozumienie" lud odbierze jako alternatywę dla braku porozumienia (wojna PO-PiS) i ideę liberalno-konserwatywnej koalicji którą swego czasu lud popierał*, ponadto nazwa stawia możliwość ukrycia pod nią zarówno moherowego bereta, przedsiębiorce-właściciela średniej firmy i studenta lubującego się w zielarstwie.

* Żeby nie było - ja wiem że PO i PiS to nie liberałowie i konserwatyści a banda populistów, komuchów i złodziei, ale przeciętny wyborca myśli inaczej.

23-10-2009 - 00:03:30

Legion Wolności.

A WiO mi wpadło w takiej samej formie wczoraj do głowy.

23-10-2009 - 11:14:21

PLiK - świetny pomysł. Jedyny mankament, to że niezbyt wiele mówi o programie (jest jakiś program?tongue sticking out smiley), jak choćby powyższa Wolność i Odpowiedzialność. Jednak podstawowe pytanie brzmi: czy zmiana nazwy w ogóle wchodzi w grę? Znając życie pewnie skończy się na PLiKJKM the finger smiley

23-10-2009 - 12:40:39

PLiK jest świetne, Legion Wolności też brzmi nieźle, ale w wydźwięku jest bardziej wojowniczy niż PLiK.

"Poznaj samego siebie."

23-10-2009 - 14:29:32

Redaktorzy Sianeccy wszystkich telewizji GTW będą wytężać organy, aby wymyślić jakiś zlepek lub wierszyk wyśmiewający nową nazwę. Musimy więc poddać ją debuggowaniu w zakresie własnym.

WiO oczywiście odpada, z samej zabawności skrótu, a też muszą odpaść inne nazwy typu "Wielkie Coś i Inne Wielkie Coś", bo Sianackie będą się wyśmiewały, że to jest podróbka Prawa i Sprawiedliwości, co to się kojarzy "Polakom" z "dziką lustracją" itd.

Do PLiK-u mogą nie dać rady niczego zręcznego doczepić. Rymuje się to drętwo, a kojarzyć mogą na siłę co najwyżej z plikami/teczkami w IPN. A ludziom patrzącym na politykę PLiK skojarzy się z nadzorem nad prawą stroną, z takim organem nadrzędnym co jest wielce pożądane, bo uwypukla nasz zasadniczy cel.
Kol.Xsior wpadł na świetnego pomysła winking smiley

Biały Człowiek
Anonimowy użytkownik

23-10-2009 - 18:11:55

Mi się PliK kojarzy z plikiem komputerowym i można narzucić np. "wszystko w jednym pliku"
O programie mówi dużo - porozumienie liberałów i konserwatystów - na pewno więcej niż "Platforma Obywatelska".

23-10-2009 - 18:25:06

NAZWA
Zastanawiam się nad nazwą, która od dawna chodzi mi po głowie, chociaż może nie jest zbytnio oryginalna, ale po co miałaby być choć po trochu komiczna, jak chociażby PLiK?
Rozchodzi się mianowicie o nazwę: Polska Partia Republikańska (chociaż skrót PPR zbytnio z socjalizmem mi się kojarzy), albo Partia Republikańska (PR - już lepiej, może RP - Republican Party?). Oczywiście mam na myśli ideały republikańskie w ich najlepszym wydaniu, jako kontra przeciwko demokracji, która jest rządami kretynów.
Tyle w końcu JKM mówił o rządach swoistej "elity", a nie motłochu, który charakteryzuje demokrację.
Myślę, że republikanizm tak charakterystyczny w XIX wiecznych USA ma dobre tradycje. Po trochu nazwa odwołuje się do amerykańskiej partii republikańskiej, w której nadal duża jej część ma "zdrowe poglądy" - oczywiście nie wszyscy, bowiem degradacja postępuje - ale jednak.
Co prawda poglądy JKM ostatnio zmierzają do swoistej monarchii, ale nie oszukujmy się - nazwanie partii monarchiczną spowodowałoby, że wyborcy uznają ich członków za totalnych błaznów. Monarchia źle się Polsce kojarzy. Co innego wytworzyć antagonizm (chociaż trudny w szczegółach do wyodrębnienia, to jednak dla ludzi inteligentnych da się propagandowo go stworzyć): republika vs demokracja.
Postawienie ich na zasadzie przeciwności - praworządna republika charakteryzująca się liberalizmem gospodarczym, kulturą polityczną, ew. nie wykluczającej obecności monarchy zamiast prezydenta - a demokracji działającej dziś, czyli samowola, rządy motłochu i nijakości na szczytach władzy - może przemówić do ludzi.
Oczywiście nie mam na myśli republikanizmu radykalnego pod czerwonym sztandarem - tak jak większość z nas nie ma na myśli liberalizmu XIX wiecznych wywrotowców w Europie, którzy stawali się niemal lewicą.
Tak więc - republikańskie ideały - liberalna gospodarka. Za 1000 lat wprowadzamy monarchię i nareszcie równowaga się zachowa. smiling smiley

SYMBOL
Co do symbolu nowej partii - gołąbek jest trochę... . Mało ambitny, że tak się wypowiem. No bo partia niby radykalna gospodarczo i ideowo, a tu gołąbek? Trochę tak nie pasuje. Wolałbym np. lwa - symbol monarchii wszelkiego typu, symbol siły i dumy, oczywiście w postaci, by nie był podobny do symbolu Banku Śląskiego, hehe.
Mam nadzieję, że link nie zostanie usunięty, bo nie robię tu ani reklamy ani propagandy, a jedynie w celach informacyjnych:
[www.youtube.com]
Myślę, że to jedno z najpiękniejszych przedstawień lwa. Od biedy można dodać gołąbka gdzieś w tle (albo wzbijającego się do lotu z pomiędzy łap lwa) i oczywiście bez brytyjskiej flagi. winking smiley

Szczegóły:
Co o tym myślicie? Czy nie warto byłoby wytworzyć antagonizm pomiędzy republikanami, a demokratami?
Stworzyć wreszcie konserwatywnych republikanów o liberalnym (skrajnie) poglądem na gospodarkę, którzy mogą stanowić swoistą "elitę" przeciwko motłochowi demokracji-nijakości?
W końcu republikanizm nie wyklucza monarchii więc i JKM syty i owca cała.
Optować, by krajem rządził senat składający się ze 100 członków. Okręgi jednomandatowe. Senatowi przewodniczy konsul/kanclerz, a na zewnątrz prezydent/monarcha? (co do monarchy to radze się wstrzymać z tym, póki nie osiągnie się tych 5% poparcia, bo ludzi odstraszymy winking smiley).
Oczywiście nazwa partii może być inna. Boję się jednak, że liberalizm/liberałowie w nazwie partii w polskich warunkach oznacza jedynie homoseksualistów, anarchistów i inną swołocz. Republikanizm - nie zapisał się negatywnie w polskim społeczeństwie. Ciągle w TV demokracja to i tamto, a o republice cisza. Może my zagospodarujemy tą niszę?
Szkoda jednak flagi UPR - do partii republikańskiej jak znalazł. Szczególnie barwy - na pewno ciemny niebieski, biały, czarny trochę agresywny, ale też może być. Tylko czy to nie za bardzo by przypominało UPR'u? :|
Łatwo też usprawiedliwić, żeby zlikwidować sejm, a zostawić okrojony senat. To też dobry ruch. Polacy nienawidzą sejmu. Senat jest dla nich neutralny. Odwołać się do tradycji rzymskich i cześć. smiling smiley

Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2009 18:52 przez Adamsky.

23-10-2009 - 19:30:17

witam wszystkich. Wolność i Odpowiedzialność mówi wszystko ,z czym ja kojarzę myśl kons-lib., i sądzę, że wielu ludzi, których odstrasza słowo "liberał" (nawet konserwatywny) złapie sie na Wolnośc i Odpowiedzialnośc. skrót ciekawy, chociaż znów łatwy do wyśmiania. PLiK też interesujący, ale ja najbardziej optuję za nazwą Ruch Korwin-Mikkego.
1. nazwisko założyciela, a więc jasny sygnał co do charakteru i programu.
2. słowo "ruch" nadaje juz pewnej dynamiki, chęci zasadniczych zmian w panstwie. wyobrażam sobie spot wyborczy, gdzie JKM przy szachownicy daje mata "establishmentowi" ze słowami: ja wykonałem RUCH teraz czas na Was.
3. skrót RKM kojarzy sie bojowo. i znów widzę spot wyborczy: uliczna sonda.. redaktor podchodzi do starszego, dystyngowanego Pana , pamietającego jeszcze czas okupacji i pyta grzecznie - co Pan sądzi o rządzących nami od 20 lat politykach? wtedy ten spokojny staruszek wzdryga się, i gwałtownie odpowiada: banda złodziei i sprzedawczyków! gdybym dziś miał RKM to zrobiłbym z nimi porządek! winking smiley

pozdrawiam wszystkich, miłego weekendu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2009 19:32 przez prawi_co_wiec.
Anonimowy użytkownik

23-10-2009 - 19:43:26

Właśnie sęk w tym żeby nie było nazwiska przywódcy bo "Korwin-Mikke" przyciąga 99% uwagi skierowanej na to środowisko ale o to właśnie chodzi żeby wykreować szeroką platformę.

23-10-2009 - 21:57:12

Legion Wolności? Przypomina mi się utwór Żołnierz Wolności winking smiley zespołu Szwadron 97 winking smiley

[www.youtube.com]

Co do nazwy? PLiK? Ewentualnie... Czyli będziemy mieli dwa skrzydła? Liberalne i konserwatywne winking smiley) .. ale ktoś wcześniej rzucił nazwę Wolność i Tradycja .. też ładna .. jakby nie patrzeć pasuję do poprzednich grup: Wolność to liberałowie, Tradycja to konserwatyści, a unikamy nazw ideologii i doktryn w nazwie.. jakby nie patrzeć części ludzi to liberalizm się źle kojarzy, a to konserwatyzm .. a tak zgarniamy i liberałów i antyliberałów winking smiley

Co do symboli wszelakich i stylu to w partiach typu PO czy PiS może nie są tak ważne, ale dla mnie np. te rzeczy są dość ważne. Gołąbek mało ambitny? hmm bardziej ambitny jest orzeł .. w wieńcu winking smiley) coś jak tu:

[www.youtube.com] albo [upload.wikimedia.org]

Mógłby być nawet bardziej drapieżny, czy bardziej stylizowany (jak chociażby orzeł niemiecki sprzed 1945, który notabene był stylizowany właśnie na orła Imperium Romanum.. dlaczego i my nie mamy nawiązać do Imperium?) ... a jeśli chodzi jeszcze o Imperium i ewentualne wątki imperialistyczne w partii to najbliżej nam chyba do Imperium Jagiellonów? winking smiley) ... a więc ewentualnie zamiast orła Krzyż Jagiellonów w wieńcu .. i np. wszystko złote i srebrne na czarnym tle (który to czarny symbolizuje w końcu wolność) a złoto i srebro jak najbardziej się ładnie z czarnym komponują .. więc może nowe barwy to czerń i złoto?

O, coś w tym guście: [img190.imageshack.us] .. sorry, za jakość, robione na szybko w paincie tongue sticking out smiley

23-10-2009 - 22:24:19

a może SLK (jak model jednego z samochodów Mercedes winking smiley) Sojusz Liberalno-Konserwatywny. jasno i na temat!
Wolność i Tradycja - również bardzo ciekawie.
PLiK - bardzo dobra nazwa ale dla pokolenia internetu, natomiast niekoniecznie dla calej reszty. przysłowiowy 'chłop z Mazur' tego raczej nie chwyci, podobnie jak emeryci,renciści itp itd.
pozdrawiam!
Anonimowy użytkownik

23-10-2009 - 22:29:26

Z symbolem jest taki problem że musi być konkretny.
O ile nazwa Porozumienie Liberałów i Konserwatystów jest konkretna w swej szerokości, o tyle każdy symbol byłby już pewnym ograniczeniem. Trzeba pomyśleć. Na pewno Imperium Romanum i Monarchia Jagiellonów to konkretne imperialne nawiązania. Lud lubi imperializm smiling smiley Orzeł jest symbolem Republikanizmu - USA, symbolem Rzymu, właściwie wszystkiego co dobrze i potężnie się kojarzy. Ale... jest popularny. Popularny i neutralny ( to dobrze). Naprawdę ciężko wymyślić coś dobrego i nowego.
----------------------------
Niestety o ile skrót SLK nasuwa bardzo pozytywne skojarzenia, o tyle słowo "Sojusz" w odniesieniu do partii politycznej już nie bardzo... wiadomo czemu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2009 22:33 przez xsior.

23-10-2009 - 22:38:19

Czyli orzeł w wieńcu dobry? winking smiley)

A propos jeszcze imperializmu .. pamiętacie Zezowate szczęście? [www.youtube.com] winking smiley)) "Wodzu prowadź na Kowno" .. może trzeba by coś pomyśleć o Lwowie? Ukraina się rozpada i tak winking smiley) dogadamy się z Ruskimi ..

Jakby nie patrzeć musimy pamiętać o Kresach ... Leopolis Semper Fidelis .. ponadto to są nasze historyczne ziemie

24-10-2009 - 01:22:22

Nazwa musi być łatwa do wymówienia! SLK, - wymówić łatwo, pierwsze wrażenie pozytywne smileys with beer,- rozszerzenie zdradza charakter partii. Do jakiegoś logo też łatwo to podstawić. (optuję za pozostawieniem UPR-owskiej kolorystki) Niestety każda tego typu nazwa będzie podatna na złośliwe konwersje. Np. Sojusz Lewacko-Komuszy. Nic się z tym nie da chyba zrobić. Co na niekorzyść: było kiedyś SKL, i się zbyło, razem z AWS.

W nazwie nie może być nazwiska wodza, - bo to oznacza tylko kłopoty. Zaszufladkują nas zanim zdążymy cokolwiek powiedzieć! Yyyy Korwin?! - No to wszystko jasne... Nawet jeśli partia ma mieć charakter z lekka autorytarny, lepiej się z tym nie afiszować.

Wiem z doświadczenia, że agitując lepiej unikać tego nazwiska. Jak wiemy media zrobiły swoje i często jest tak, że ktoś "zielony" ma już na wstępie jakieś żale.

Skrót "PR" jest zajęty przez Prawicę Rzeczpospolitej, - tak jest taka partia...

Używanie nazwy PLIK w internecie jest wyjątkowo niebezpieczne, natychmiastowo ludzie skojarzą co się s takim PLIKIEM robi. "PLIK? SHIFT+DELETE!!!!" etc.

Logo... Dajcie spokój z orłem i wieńcami, - to dobre jest dla: SKINHEADS , NOP I ONR, a z tymi panami nie chcemy mieć chyba wiele wspólnego, zwłaszcza, że ostatnio się bardzo zawzięli na KoLibrów.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-10-2009 01:37 przez Olexy.

24-10-2009 - 01:54:08

Olexy
a z tymi panami nie chcemy mieć chyba wiele wspólnego

F*ck! Są też przeciw demokracji. No to musimy być za nią bo będą nas z nimi kojarzyć. Nie?

A poważnie, dlaczego nie chcemy mieć nic wspólnego? Trzeba się tylko zastanowić co. Poza tym oni to jak już używają krzyża celtyckiego (notabene był też na jakiejś fladze KoLibra ponoć) i falangi, czyż nie? Nie widziałem żadnych orłów i wieńców.

A na filmiku nic nie widzę.

24-10-2009 - 02:14:05

1. Nie napisałem, że nie chcę mieć z nimi NIC wspólnego. Znam ich środowisko całkiem dobrze, i powiem, że często mamy coś wspólnego, jednak nie chcę się z nimi identyfikować, - bo gdybym chciał był bym w NOP. Generalnie oni są Konserwatywni obyczajowo, ale nie są liberalni w kwestiach ekonomi (im się marzy mityczna 3cia droga) - Nie chcę się rozpisywać, nie róbmy off-topu!
2 Zajrzyj na ich forum i popatrz na avatary, poszukaj zdjęć na necie. Wieniec jest bardzo typowy dla nich, - a co w tym wieńcu to zależny od potrzeb i indywidualnych wartości, - czasem celt, czasem orzeł, czasem i jedno i drugie z gotyckim S-em na tarczy.
3 te "linki" do [www.youtube.com] to mój stary podpis, już wywalam by nikogo więcej nie mylił.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-10-2009 02:18 przez Olexy.

24-10-2009 - 02:28:50

1. Też znam bardzo dobrze smiling smiley) i nawet darzę sympatią choć też się z nimi nie identyfikuję bo dla mnie są na skrajnej lewicy prawicy wg mnie wedle podziału prawicy prof. Bartyzela: [e-polonica.pl] .. jak już to się identyfikuję z tradycjonalistyczną skrajną prawicą prawicy i reakcyjną prawicą prawicy .. bardzo blisko mi do nacjonalizmu integralnego Maurrasa .. no i jestem wolnorynkowy.
2. Orły w sumie i krzyże celtyckie zdarzają się ale troche inne winking smiley) zresztą nie widzę nic w tym złego .. zależy też jeszcze w jakiej formie będą podane
3. nie reklama, tylko system skraca do "podstawowej" domeny każdy link czy co tam .. filmik widziałem, ino nie widzę tam żadnego najeżdzania na KoLibrów winking smiley)

24-10-2009 - 10:00:13

Hmmm... . Orły miała i LPR ma i PiS, nic oryginalnego. Chyba, że rozchodzi się o baaaaardzo zbliżony do rzymskiego wizerunek orła: [fc06.deviantart.com]

Tylko czy JKM naprawdę w ogóle chciałby zmian? Bo dumać to tutaj można i kilka lat, a jeśli sam JKM nie będzie chciał zmian to i tak po nic.

Osobiście - o ile nazwa partii jest dla mnie sprawą otwartą, chociaż wolałbym, by nie było w niej słowa ,,JKM" ani ,,platforma" - stawiałbym za symbol lwa: [www.originofnations.org]

Orzeł jest trochę anonimowy. No owszem - duma, tradycja, wolność da się znaleźć, ale człowiekowi bliżej emocjonalnie do ssaka niż do ptaka. winking smiley
Orzeł jako główny symbol jest trochę... bezpłciowy. No bo lwu to zawsze bliżej do człowieka, wiecie - kotki, psy - Polacy je lubią. Lew co prawda dziki i wolny, no ale jakoś tak bliższy. No i JKM zadowolony, bo tradycje monarchistyczne byłyby zachowane. tongue sticking out smiley
Chyba, że - jak już wspomniałem - umieszczono by na lwiej piersi pomiędzy łapami wzbijającego się do lotu orła/gołębia.
Lew => siła, duma, zasady, nawet agresywność (aczkolwiek pod kontrolą)
Coś właśnie w ten deseń (oczywiście wymagałoby obróbek tego, co się na tym zna winking smiley, no i nie jestem pewien tych wieńców przy orle):
[img199.imageshack.us]

A co sądzicie o stworzeniu antagonizmu wspomnianego już przeze mnie republika vs demokracja?
Dość chwytne propagandowo dałoby się go rozwinąć, jednocześnie nie zrażając wyborców, że partia chce od razu obalać ustrój, a najpierw przecież trzeba zmienić przede wszystkim system.

Tylko jak mówię - to takie gdybania, bowiem powątpiewam już, że jakakolwiek chociaż przedstawiona w temacie zmiana mogłaby dojść do oczu/słuchu Korwinowi. Dla starszych ludzi raczej prezencja i symbolika już mało interesuje. Czy nie warto, by się zrobiło ten pierwszy krok i postawiło na oszałamiającą symbolikę w porównaniu z nudną PO, PiS'u, SLD, PSL etc.? Zróbmy coś oszałamiającego, by sprzedaż ewentualnych koszulek nie ograniczała się tak jak w UPR - do jedynie logo-flagi partii. Symbole dla młodych ludzi też są ważne. Tylko czy starsi, którzy decydują, mają w ogóle ochotę, by coś zmienić? Powątpiewam.

Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 24-10-2009 10:28 przez Adamsky.

24-10-2009 - 11:10:43

Adamsky
Chyba, że rozchodzi się o baaaaardzo zbliżony do rzymskiego wizerunek orła

Dokładnie winking smiley Co do symbolu lwa to nie wiem czy taki rysunek dobry na logo... raczej heraldyczny lew chyba jak już winking smiley [www.chesterton.fidelitas.pl] ... co do republiki vs demokracji to antagonizmu tworzyć nie trzeba bo te rzeczy są przeciw sobie i tak: [e-polonica.pl] smiling smiley

Adamsky
Czy nie warto, by się zrobiło ten pierwszy krok i postawiło na oszałamiającą symbolikę w porównaniu z nudną PO, PiS'u, SLD, PSL etc.?

Warto i cały czas też o tym mówię winking smiley) postawić nie tylko na treść, ale i na styl.

25-10-2009 - 00:59:15

Witam

Ja w kwestii symbolu proponowałbym ugryźć to z całkiem innej strony. Niech symbolem będzie figura geometryczna, która jest ciekawa pod względem matematycznym jak ślimak Pitagorasa, czy inna wyznaczona za pomocą złotego podziału dodatkowo z użyciem kresek biało- czerwonych. Symbolizowałoby to że partia zna się na zasadach jakie tworzą ten świat, a nie próbuje nawiązać do mistycznych właściwości zwierząt. Żeby było to bardziej "odjechane" można zrobić pseudo odręczne linie szkicowe.

Jeżeli jednak mają być zwierzęta to przynajmniej można je ułożyć w pozie, która przedstawia złoty podział.

Ten orzeł rzymski fajna rzecz i by pasował, tyle że go już Hitler zajął, a o JKM to i tak już dziś wmawiają, że jest to faszysta.

Tak w ogóle, czy JKM bierze pod uwagę to co tu piszemy, czy tylko się sami bawimy, a on sam i tak zostanie przy PJKM?

25-10-2009 - 19:21:47

Bonsai
Witam

Ja w kwestii symbolu proponowałbym ugryźć to z całkiem innej strony. Niech symbolem będzie figura geometryczna, która jest ciekawa pod względem matematycznym jak ślimak Pitagorasa, czy inna wyznaczona za pomocą złotego podziału dodatkowo z użyciem kresek biało- czerwonych. Symbolizowałoby to że partia zna się na zasadach jakie tworzą ten świat, a nie próbuje nawiązać do mistycznych właściwości zwierząt. Żeby było to bardziej "odjechane" można zrobić pseudo odręczne linie szkicowe.

Jeżeli jednak mają być zwierzęta to przynajmniej można je ułożyć w pozie, która przedstawia złoty podział.
Ekhm... to, o czym piszesz, to symbole masońskie. Wielki Architekt, matematyczny porządek (cyrkiel i węgielnica)...

Tak w ogóle, czy JKM bierze pod uwagę to co tu piszemy, czy tylko się sami bawimy, a on sam i tak zostanie przy PJKM?
Jeśli ustalimy tutaj jakąś naprawdę dobrą nazwę, pod którą podpisze się ze dwadzieścia osób, to weźmie pod uwagę. Tak myślę, bo przecież sam napisał

PS. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili się do Platformy JKM. Nie jestem pewien, czy to najlepsza nazwa – ale taka partia po prostu już była zarejestrowana; o nazwie będziemy myśleć w przyszłości.
(19.10)
Ktoś musi tę nazwę wymyślić. Zacznijmy raz jeszcze.

Zakładam z góry, iż będzie to partia o charakterze, jak to się mówi, "wodzowskim". Zacytujmy fragment "Prezesa" Cezarego Zawalskiego:

Zawiązanie koalicji wyborczej, pod nazwą Unia Prawicy Rzeczypospolitej, spotkało się z niechętnym przyjęciem przez niektórych działaczy partii. Postulowali oni utworzenie wspólnej listy z AW"S" i ROP. Taka szeroka koalicja zwiększałaby - ich zdaniem - szanse na pokonanie w wyborach SLD i PSL. Pozwoliłoby to - również - na zrealizowanie choćby części programu UPR. Dalsze natomiast zwalczanie zarówno lewicy, jak i centroprawicy będzie powtórzeniem drogi Le Pena, który po trupach rodzimych ugrupowań centroprawicowych chciał sobie utorować drogę do władzy.
Wspomniany tutaj Le Pen to przywódca Frontu Narodowego. We Francji ta partia jest traktowana jako poważne zagrożenie dla laickiego, etatystycznego państwa. Przeciwko tej partii jednoczą się "centroprawica" UMP i socjaliści, zawiązując zwykle Front Republikański. Mimo tych wysiłków Janowi-Marii Le Pen udało się wejść do drugiej tury wyborów prezydenckich. Przegrał je oczywiście, ale "skrajna prawica" we Francji rośnie w siłę... czy i JKM nie udałoby się powtórzyć takiego sukcesu? LPR-owi wystarczyło 7%, aby do parlamentu weszło 34 posłów i 7 senatorów, a także teka wicepremiera dla lidera partii...

Dobra, wracając do tematu - dobrym pomysłem jest przedstawienie antagonizmów pomiędzy republiką a d***kracją. Ostatnio na Frondzie.pl był artykuł "Kościół katolicki jako republika". [[url=http://www.fronda.pl/news/czytaj/kosciol_katolicki_jako_republika]http://www.fronda.pl/[/url]] Przedstawia on, jak republika łączy w sobie cechy monarchii, ludowładztwa i oligarchii. Dlatego republika to dobry punkt wyjścia.

Niestety, Partia Republikańska już istniała w Polsce (chyba nawet ze dwie czy trzy), dlatego można to akcentować jedynie w programie. Nawet dość mocno...
Liberałowie i Konserwatyści mogą być.
Sojusz Liberalno-Konserwatywny (SLK)
albo
Porozumienie Liberałów i Konserwatystów (PLiK)
tak?

I proponuję wejść w koalicję z jakimiś szeroko rozumianymi wolnorynkowymi partiami prawicowymi. Tylko, że chyba takich nie ma... ale można też ustąpić i dołączyć do "centroprawicy" (solidaryzm i etatyzm czynią z niej pobożnych socjalistów, ale da się ich nawrócić - prawda, Maximus?) pokroju Prawica Rzeczypospolitej (Marek Jurek - kolejna partia wodzowska), Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska, Libertas, LPR, a nawet Ruch Przełomu Narodowego (J.R. Nowak - wodzowska!). Można by się też pokusić o sojusz z Polską Plus (Ludwik Dorn - w.!). Ale to ostatnie to tylko za cenę nie-marginalizacji.

UPR związała się z PiS-em, więc przy parlamentarnych w 2011 mamy wolne pole do popisu... bo w samorządowych chyba PJKM nie będzie, z takim budżetem i organizacją w powijakach koncentrujemy się na prezydenckich...

Co do nazwy - trzeba już teraz kompilować propozycje, aby mieć gotową strukturę na styczeń.

25-10-2009 - 19:41:01

Jak już mówiłem jeśli chodzi o nazwę jestem jak najbardziej za:

Wolność i Tradycja

Wolność to liberałowie, Tradycja to konserwatyści... ale unikamy nazw ideologii w nazwie i nie zniechęcamy z miejsca antyliberałów i antykonserwatystów nie chcących wchodzić w jakiekolwiek sojusze z oponentami...

Co do koalicji to jakieś luźne z Prawicą RP myślę można tworzyć .. partia chrześcijańsko-konserwatywna nastawiona na obronę życia .. i wydaje mi się, że część wśród nich także jest wolnorynkowa.. nie mam porównania bo na [glosuje.com.pl] test wykonało tylko 4 kandydatów razem ze mną, ale jeden był tak samo wolnorynkowy jak ja .. więc może? Poza tym w 2007 już z nimi startowaliśmy .. w LPR też można by młodych ciekawych ludzi znaleźć .. o EWO nic nie wiem, Libertas przepadł, a RPR jakoś niezbyt dobrze mi się kojarzy choć J.R. Nowak postać ciekawa i ok.. ale raczej nie jeśli chodzi o ekonomię winking smiley) .. co do samorządowych to właśnie myślałem aby coś ewentualnie z PRP .. ludzi u nich też mało gdzieniegdzie to także myślę będą szukać pomocy winking smiley)

25-10-2009 - 19:45:45

Kiedyś w Sejmie były kluby Polski Program Gospodarczy i Polski Program Liberalny, co o takich nazwach myślicie?

25-10-2009 - 19:52:21

Mało chwytliwe i odpada poparcie wolnorynkowych antyliberałów tongue sticking out smiley

25-10-2009 - 20:00:46

Nazwa Polski Program Gospodarczy zniechęci wolnorynkowych antyliberałów?
Anonimowy użytkownik

25-10-2009 - 20:02:50

AllRight
I proponuję wejść w koalicję z jakimiś szeroko rozumianymi wolnorynkowymi partiami prawicowymi. Tylko, że chyba takich nie ma... ale można też ustąpić i dołączyć do "centroprawicy" (solidaryzm i etatyzm czynią z niej pobożnych socjalistów, ale da się ich nawrócić - prawda, Maximus?) pokroju Prawica Rzeczypospolitej (Marek Jurek - kolejna partia wodzowska), Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska, Libertas, LPR, a nawet Ruch Przełomu Narodowego (J.R. Nowak - wodzowska!). Można by się też pokusić o sojusz z Polską Plus (Ludwik Dorn - w.!). Ale to ostatnie to tylko za cenę nie-marginalizacji.

Żadnych koalicji. Pierwsza sprawa to nie dać się zrobić za przystawkę. W 2007 zrobiliśmy za przystawkę dla przystawki, teraz to pod nas mają się podpinać. Nieprzypadkowo postuluję utworzenie "Porozumienia" - jako szerokiej platformy prawicowej z prawicowymi i, co ważne, quasi-prawicowymi działaczami. Jednak najważniejsze to zapamiętać kolejność - nie widzę problemu znalezienia miejsca na liście dla Romana Giertycha czy Marka Jurka, jednak nie może być mowy o tym że LPR rozpatruje jako dwie możliwości koalicję z Samoobroną albo z nami, bo to pokazuje że możemy wejść w koalicję z partią która znajduje merytoryczne programowe podstawy do współpracy z partią skrajnie lewicową. Nas z pozostałymi partiami prawicowymi mogą co najwyżej łączyć kwestie światopoglądowe a mi naprawdę promilowe mniejszości głęboko zwisają w przeciwieństwie do kilkudziesięcioprocentowych podatków. LPR, PiS, PR i PO i PSL to partie wyrosłe na pewnym konsensusie osób mających skrajnie różne poglądy na różne kwestie. Ba! Państwo byście się zdziwili ile SLDowców popiera całkowicie lub prawie całkowicie nasz program gospodarczy, a na SLD głosują z powodu niechęci wobec KRK. Co by jednak nie zauważać we wszystkich tych środowiskach główną siłą jest głos (narodowo)-socjalistyczno-demokratyczny. Co nie znaczy wcale że nie ma tam inteligentnych prawicowców. Głównym celem JKM powinno być stworzenie szerokiego porozumienia prawicowego, opartego na wspólnych wartościach: wolności we wszystkich aspektach i państwie prawa. Porozumienia w którym znajdzie się miejsce i dla łysego narodowca, dla konserwatysty-monarchisty, dla rastamana jarającego ziółko, dla rolnika z Lubelszczyzny, a nade wszystko dla zwykłego Polaka który chciałby jak w pięknym, amerykańskim śnie wziąć 200 złotych i założyć firmę która zrobi z niego multimilionera. Postuluję utworzenie deklaracji programowej, programu, które to dokumenty zobowiązuje się realizować partia, przed wyborami zaś utworzenie listy postulatów, które zobowiązują się (oczywiście jest to zobowiązanie honorowe) realizować wszyscy posłowie KW.

AllRight
UPR związała się z PiS-em, więc przy parlamentarnych w 2011 mamy wolne pole do popisu... bo w samorządowych chyba PJKM nie będzie, z takim budżetem i organizacją w powijakach koncentrujemy się na prezydenckich...

Co do nazwy - trzeba już teraz kompilować propozycje, aby mieć gotową strukturę na styczeń.

Lepiej mieć burmistrza w Pcimiu niż nie mieć nic, bo cała para poszła na kampanię prezydencką której na 102% nie wygramy, a na 99% nie przekroczymy 3% głosów.

25-10-2009 - 20:17:54

Maciek_Z
Nazwa Polski Program Gospodarczy zniechęci wolnorynkowych antyliberałów?

Nie. Polski Program Liberalny winking smiley

Co do wyborów parlamentarnych to się jeszcze pomyśli .. za to jeśli chodzi o samorządowe to trzeba się zorientować w poglądach ludzi np. właśnie w PRP.. liczebna nie jest i ma jeszcze chyba mniej ludzi niż my .. no to do rad miast np. rozpatrzyć pewne rzeczy.. np. w jednym mieście niech jedni startuję jako Prawica RP z naszymi ludźmi na listach a w innym to zkolei my ich na listy weźmiemy albo stworzymy KWW jakiś typu Lubuska Prawica czy coś w tym stylu... poza tym warto zwrócić uwagę że w części powiatów czy gmin Prawica RP miała wyniki powyżej 5 proc. więc można by się z nimi jakoś dogadać by wprowadzić też kogoś z naszych do takiej rady powiatu na przykład. A ludzi będzie potrzeba dużo... rady miast, rady powiatu, sejmiki...

25-10-2009 - 20:32:44

"Żadnych koalicji" - właśnie dlatego nie ma nas w rządzie, parlamencie itp., bo nie umiemy współpracować z innymi ugrupowaniami! A będąc na zupełnym marginesie polityki nigdy nic nie zdziałamy (chyba, że drogą zamachu stanu...).

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-10-2009 20:33 przez Maciek_Z.
Anonimowy użytkownik

25-10-2009 - 20:41:33

Maciek_Z
"Żadnych koalicji" - właśnie dlatego nie ma nas w rządzie, parlamencie itp., bo nie umiemy współpracować z innymi ugrupowaniami! A będąc na zupełnym marginesie polityki nigdy nic nie zdziałamy (chyba, że drogą zamachu stanu...).

2001 - koalicja z PO efekt - klapa
2007 - porozumienie z LPR i PR - efekt - klapa

Nie czytasz dokładnie - napisałem "żadnych koalicji" a nie "żadnej współpracy".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 54, Posty: 903.