Popiela manipulant?

Wysłane przez Maximus 

06-11-2009 - 15:52:39

Napisałem na Frizonie, napiszę i tutaj. Sprawa dotyczy jego artykułu: "JKM udaje Greka" .. zakładam wątek tutaj bo jednak dotyczy to PJKM winking smiley)

Popiela napisał był:

Wojciech Popiela
Zgoda na ten eksperyment była też, co tłumaczył panu JKM i panu prezesowi Boroniowi szef sztabu PJKM, mój wieloletni najbliższy współpracownik Maciej Bojanowski z Wrocławia, rodzajem testu na rzeczywistą siłę nazwiska JKM wśród wyborców. Wynik nie odbiegał od tendencji spadkowej wyników UPR. Przyjmując gremialnie wyborcze nazwisko „Korwin-Mikke” powiedzieliśmy „sprawdzam” i cud się nie zdarzył. Później też nie. W roku 2007 pan JKM zebrał jako nr 1 w liberalnym Gdańsku ponad 3 tys. głosów, ja w Warszawie ok. 7 tysięcy.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w Gdańsku było mniej uprawnionych i mniej głosowało. Ostatecznie Korwin-Mikke zdobył 0,77 proc. wszystkich głosów, a Popiela 0,61 proc.

Jakby nie patrzeć głosy Popieli to tylko 48 proc. głosów na listę (Korwina 57 proc.) .. drugi po Popieli był... Korwin-Mikke, tylko że Krzysztof startujący ze środka listy .. więc jednak nazwisko przyciąga głosy, nie? No to sprawdźmy dalej... jak to było 2 lata wcześniej w 2005 pod marką PJKM (swoją drogą ciekawe, że Popiela już liczb z 2005 nie przytacza.

Popiela (lider okręgu 15. - Tarnów) - 1597 głosów (0,72 proc. wszystkich)

a Korwin-Mikke?:

Janusz Korwin-Mikke (lider okręgu 19. - Warszawa I) - 19246 (2,54 proc. wszystkich)
Kacper Korwin-Mikke (lider okręgu 3. - Wrocław) - 7928 (2,04 proc.)
Korynna Korwin-Mikke (poz. 11 ostatnia - okręg 29. - Gliwice) - 1955 (0,84 proc.) - najwięcej z listy (lider, Andrzej Pilipiuk, 0,39 proc.)
Krzysztof Korwin-Mikke (poz. 7 - okręg 10. - Piotrków Tryb.) - 1718 (0,77 proc.)
- najwięcej z listy (lider 0,33 proc.)
Konrad Korwin-Mikke (poz. 19. ostatnia - okręg 23. - Rzeszów) - 2101 (0,52 proc.) - najwięcej z listy (lider 0,30 proc.)
Anna Korwin-Mikke (poz. 12 ostatnia - okręg 16. - Płock) - 1161 (0,50 proc.) - najwięcej z listy (lider, Jacek Boroń, 0,28 proc.)
Zuzanna Korwin-Mikke (poz. 15 ostatnia - okręg 22. - Krosno) - 942 (0,34 proc.) - o 7 głosów mniej od lidera listy.

A więc jak widać nazwisko Korwin-Mikke jednak przyciąga.. Janusz i Kacper nie tylko przekroczyli 2 proc.wybijając się ponad średnią, ale inni z tym nazwiskiem nawet nie startując z pierwszego miejsca zdobywali najwięcej głosów z listy, pokonując nawet takiego lidera jak Andrzej Pilipiuk... a Popiela? Popiela przegrał z Januszem Korwin-Mikke oraz z jego dwoma synami i córką! (a biorąc pod uwagę ogólną liczbę głosów to nawet z trzema synami). A więc niech lepiej siedzi cicho.

Z kolei również użytkownik mad na Frizonie zauważył:

mad
To jeszcze nic. Popiela przegrał z Wojterą. W eurowyborach 2004 roku ówczesny prezes UPR Stanisław Wojtera dostał w Warszawskim okręgu prawie 9,5 tys. głosów. W 2007 roku Popiela jako prezes dostał 7 tys. głosów,a Witczak w obecnych eurowyborach dostał 4,5 tys. głosów.

UPR w warszawskim okręgu wyborczym dostała w 2004 roku ponad 14 tys. głosów. W tym roku za 24,4 tys. złotych pobranych z kasy UPR do swojej kieszeni (nie licząc innych wydatków - mieszkanie, komórki, obiady w restauracjach itp.) Witczak "załatwił" dla całej listy UPR w warszawskim okręgu wyborczym jedynie 9,6 tys. głosów, a więc tyle ile pięć lat wcześniej otrzymał sam jeden prezes UPR Wojtera.

06-11-2009 - 19:50:59

Z ostatnich Prezesów UPR tylko Boroń nie atakował JKM. Popielę od innych wyróżnia to, że nie miał ani powodów ani nawet pretekstów do takich ataków. Jego atak natomiast polega nie na tym, że wyszukiwał i wyszukuje gdzie się da i co się da, żeby formułować jakieś zarzuty. Jego atak polegał na tym, że wprowadził do Władz UPR samych zadeklarowanch antykorwinowców. Oni z kolei ustawili się za Witczakiem, żeby wszelka reakcja uderzała nie w nich, ale w Witczaka.

07-11-2009 - 13:48:54

Maximus
Napisałem na Frizonie
Konserwatywna nazwa Forum Polskich Wolnościowców to Frizonia. Pomijając już fakt, że to jakaś ułomna kalka z angielskiego...
M. Frizonia
D. Frizonii
C. Frizonii
B. Frizonię
N. z Frizonią
Msc. o Frizonii
W. Frizonio
winking smiley
Anonimowy użytkownik

07-11-2009 - 17:00:37

Frizona.pl - Forum Polskich Wolnościowców
Tam nie ma drugiego "i"...

07-11-2009 - 21:18:29

Leszek
Frizona.pl - Forum Polskich Wolnościowców
Tam nie ma drugiego "i"...
[frizona.pl]
Norbert Kaczmarek
Posiadamy także adres zastępczy: Frizonia.pl
W razie lepszego przyjęcia powyższej nazwy zawsze będzie można zastąpić.
Jak dla mnie, Frizonia brzmi mniej libertyńsko winking smiley No ale jak kto woli.

PS Krążą pogłoski o <autocenzura>. Ktoś coś wie na ten temat?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-11-2009 19:48 przez AllRight.
Anonimowy użytkownik

07-11-2009 - 21:52:01

Jak dla mnie, Frizonia brzmi mniej libertyńsko No ale jak kto woli.
Frizona. Frizona - taka właśnie jest nazwa.

07-11-2009 - 23:02:48

Tak. Wiemy o konwencie. Było w odpowiedzi na mejl akcesyjny do PJKM smiling smiley.. ale nie wiem czy te informacje można upubliczniać chociaz nic nie było w wiadomosci ze tajne wiec chyba mozna i kazdy dostal wiadomosc kto wyslal mejla winking smiley) .. ale to chyba juz w osobnym temacie powinno być by nie robić offtopu

14-11-2009 - 00:07:29

Ja na tym forum posłodziłem p. Popieli ale widać za szybko. Pozostaje przy tym, że w mediach wypadał b. dobrze, natomiast kompletnie nie rozumiem tego co teraz wypisuje. A jeszcze bardziej jestem zdziwiony jak osoby znające go się o nim wypowiadają. Zupełnie nie zgadza się to z wizerunkiem, który znam z tv. Czyżby był aż tak pokrętną osobą? Ciekawe.

14-11-2009 - 09:37:34

Mieszając rosyjski z młodzieżowym, mógłbym rzec, że wobec P. Popieli "załapałem zagwozdkę".

20-11-2009 - 09:44:40

Popiela, Witczak i cała reszta UPR-owych manipulatorów, ludzi bez honoru, nie ma przyszłości, według moich prognoz UPR szybko zostanie zapomniany, większość młodych ludzi a więc większość elektoratu UPR - zostało przyciągniętych przez Korwina.
Wobec tego, moim zdaniem większość osób popierających kiedyś UPR teraz będzie popierać WiP.
W UPR zostało pewnie trochę uczciwych osób, pewnie niedługo przejdą one do nas.

Na stronie UPR`u jest wpis, który posługuje się symboliką biblijną dla opisania sytuacji konfliktu, który zaistniał: "Korwin Mikke to nie Jezus, a Witczak to nie Barabasz", ja bym trochę inaczej to opisał, bez odwoływania się do symbolii religijnych.

Korwina bym przedstawił jako budowniczego a następnie gospodarza, dobrego gospodarza, który wybudował sobie wielki dom, zaprosił do niego gości, dom ten nazwał UPR.
Niektórzy goście korzystali z gościnności Mikkego a Mikke dbał przez lata o wspólny dom, remontował go i ponosił wszelkie koszty związane z jego istnieniem a także organizował przyjęcia.
Pewnego dnia, pan Witczak mówi do Korwina: "Wiesz Janusz, goście twojego domu, stwierdzili że od dzisiaj to ja jestem gospodarzem, ale nie przejmuj się, o ile wyprowadzisz się z pokoju gospodarza, pozwolimy ci zostać".
Mniej więcej tak w moich oczach wygląda sytuacja.
Można dodać do tej historyjki tylko tekst który Korwin mógłby mówić do Witczaka, teraz gdy stworzył nową partię: "Witczak, teraz to ty jesteś pragnienie".

Już mówiąc całkiem poważnie, sytuacja w UPR pokazuje właśnie bezsens demokracji, gdzie liczą się tylko argumenty ilościowe a nie jakościowe, dlatego w wojsku, w kuchnii i... w państwie demokracja się nie sprawdza, musi być ktoś kto tym kieruje, inaczej jest bałagan.

20-11-2009 - 14:30:01

fantom
Korwina bym przedstawił jako budowniczego a następnie gospodarza, dobrego gospodarza, który wybudował sobie wielki dom, zaprosił do niego gości, dom ten nazwał UPR.
Niektórzy goście korzystali z gościnności Mikkego a Mikke dbał przez lata o wspólny dom, remontował go i ponosił wszelkie koszty związane z jego istnieniem a także organizował przyjęcia.
Pewnego dnia, pan Witczak mówi do Korwina: "Wiesz Janusz, goście twojego domu, stwierdzili że od dzisiaj to ja jestem gospodarzem, ale nie przejmuj się, o ile wyprowadzisz się z pokoju gospodarza, pozwolimy ci zostać".
Mniej więcej tak w moich oczach wygląda sytuacja.
Można dodać do tej historyjki tylko tekst który Korwin mógłby mówić do Witczaka, teraz gdy stworzył nową partię: "Witczak, teraz to ty jesteś pragnienie".

Mnie skojarzyło się to z bardzo podobną historią - opisałem ją kiedyś na "frizonie":

Historię przejęcia UPR przez "witczakowców" można porównać do przedsiębiorcy, który od podstaw tworzy firmę - pozyskuje środki, wybiera profil działalności, specyfikację produktu, jego reklamę, tworzy wewnętrzny regulamin oparty o pewne zasady postępowania, a szacunek klientów chce zdobywać prawdomównością. Następnie dobiera sobie współpracowników, pozyskuje stopniowo bazę klientów, po czym jego podwładni większością głosów „przepychają” na Prezesa tej firmy kogoś spośród siebie, twierdząc, że to ów Prezes winien jest temu, iż firma nie jest liderem rynku, a zajmuje na nim 5-6 miejsce, lecz jej markę zna prawie każdy człowiek.

Ci następnie urządzają ją po swojemu, zupełnie niezgodnie z jej pierwotnymi założeniami. Unikają mówienia prawdy o usterkach i wadach produktu (bo można zniechęcić klientów), byłego szefa publicznie krytykują (budząc zdziwienie u konkurencji, która tylko śmieje się z publicznego prania brudów), ogłaszają wszem i wobec z dumą, że ten już nie jest szefem, wydają cały majątek na żenujący spektakl stworzony przez zewnętrzną firmę marketingową, kosztujący 1/3 majątku firmy, po obejrzeniu którego z usług firmy korzystają już jedynie najwierniejsi klienci. Następnie "prywatyzują" resztki zarobionych przez firmę pieniądze, a na koniec dziwią się, że gospodarz, którego w ten sposób potraktowano, odchodzi. I jeszcze mają do niego pretensję o „rozbijactwo”.

Konkurencja ma tymczasem wielkie powody do zadowolenia.

20-11-2009 - 21:20:21

A wszystko to zaczęło się od Popieli.

20-11-2009 - 22:10:13

Nieee, już od Wojtery.

21-11-2009 - 21:00:16

Popiela to mądry facet, szkoda że tutaj nie wykazał się specjalnie, chciałbym poznać szczególy tego co się stało, bo to co można przeczytać w necie to są zawsze informacje bardzo subiektywne.

22-11-2009 - 01:02:06

Sorry! Rzeczywiście zaczęło się od Wojtery. Odszczekuję pomyłkę. Z tym, że ludzie Wojtery w zasadzie odeszli, a ludzie Popieli pozostali.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45455, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 54, Posty: 903.