CENZURA!!!

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

11-07-2010 - 14:07:17

Jak najbardziej w temacie walki już nie tylko z socjalizmem ale wręcz z zamordyzmem:
Klikać proszę i podpisywać.
I Rozpowszechniać link gdzie się da.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-07-2010 14:08 przez Leszek.

11-07-2010 - 16:41:53

Kolego Leszku, czemu tak głośno krzyczycie?
Internetu nie da się zablokować, nawet Chińczycy tego nie są w stanie zrobić, a starają się bardzo mocno.

Jedyny sposób zablokowania internetu = odcięciu tego medium od użytkowników.

A to == się bankructwu wielu krajów. Tak państw nie firm, bo internet na dzień dzisiejszy generuje znaczne zyski i zamknięcie tej formy zarabiania pieniędzy równa się końcu gospodarek całego zachodu.
Anonimowy użytkownik

11-07-2010 - 22:09:30

Ależ zlituj się - pewnie że się nie da ale też tu nie o to chodzi czy się da, czy się nie da.
Chodzi o prostą rzecz - wpisuję sobie w google (na przykład) adres obalamytuska.pl i ma mnie tam ta przeglądarka przenieść a nie o to, by każdy musiał przechodzić szkolenia jak też się obchodzi rozmaite zabezpieczenia i w jaki sposób na obalamytuska.pl wchodzi się via Singapur.
Nie to żebym był wrogiem takiego sposobu wędrowania po sieci - co mnie to obchodzi?
Podoba mi się takie podejście - "internetu zablokować się nie da" i jest fajnie, nie?
No nie jest, nawet jeśli tego Internetu zablokować rzeczywiście się nie da, kolego Tokkotai

11-07-2010 - 23:52:58

Leszek
Ależ zlituj się - pewnie że się nie da ale też tu nie o to chodzi czy się da, czy się nie da.
Chodzi o prostą rzecz - wpisuję sobie w google (na przykład) adres obalamytuska.pl i ma mnie tam ta przeglądarka przenieść a nie o to, by każdy musiał przechodzić szkolenia jak też się obchodzi rozmaite zabezpieczenia i w jaki sposób na obalamytuska.pl wchodzi się via Singapur.
Nie to żebym był wrogiem takiego sposobu wędrowania po sieci - co mnie to obchodzi?
Podoba mi się takie podejście - "internetu zablokować się nie da" i jest fajnie, nie?
No nie jest, nawet jeśli tego Internetu zablokować rzeczywiście się nie da, kolego Tokkotai

Ależ, szkolenia z anonimizatorów się przydadzą każdemu.
Polecam darmowe proxy smiling smiley
Z drugiej strony używajmy Opery z trybem turbo, nawet zielony chiński mur obchodzi.

12-07-2010 - 03:34:43

Problem w tym że każdy nawet używając proxy jest do namierzenia a już szczególnie jeśli to proxy (oficjalnie anonimowe) będzie musiało logować wszystkie połączenia zgodnie z wytycznymi a potem udostępniać wszelkim organom zasadnie czy bez zasadnie. Taki problem dotyczy wszelkich wyszukiwarek ale tez bardzo i to naprawdę bardzo mocno promowany jest pomysł pełnego logowania ruchu klientów (wszelkie nawiązywane połączenia ) na łączach operatorskich i to wielopoziomowo. W brew powszechnej opinii pojęcie anonimowości w sieci praktycznie nie istnieje (w masowej skali) ale jeśli nawet komuś się pojedynczo udaje część swoich zachowań ukryć/zamaskować to jest to dość kosztowne, nie koniecznie finansowo ale np poprzez znaczny spadek prędkości transmisji a co za tym idzie znacznie większy wydatek czasu (a to już koszt wymierny). W gruncie rzeczy chodzi o to by kowalski (nie posiadający wiedzy my zbędnej) nie był inwigilowany 24/7 od momentu włączenia komputera czy telefonu komórkowego. A jeszcze bardziej dokładnie żeby 40 milionów polskich kowalskich nie było inwigilowanych czy potrzeba czy nie 24/7 bo po pierwsze gdzie tu prywatność i niejawność korespondencji a po drugie to olbrzymie koszty których dziś nawet nie jestem w stanie oszacować ale nie będę daleki od prawdy że znacznie przekroczą one 50 zł miesięcznie na pojedynczy komputer co przeliczając przez ilość komputerów daje cyfry o bardzo wielu zerach przed przecinkiem.
Anonimowy użytkownik

12-07-2010 - 08:07:33

Anonimowość dzięki proxy i innym TORom to sobie można zachować wobec administratora forum.
Kłopot w tym, że jeśli zostanie wprowadzony obowiązek retencji całego ruchu wychodzącego i przychodzącego na komputer to co prawda administrator forum w dalszym ciągu nie będzie widział IP i nie będzie znał kilku innych szczegółów ale żeby już władza nie wiedziała gdzie łażę - ten mityczny serwer proxy musiałby być serwerem nielegalnym.
Rzecz jasna - takich nielegalnych serwerów nastawiają ludzie setki i całkowicie za friko po to tylko, żeby Leszek miał komfort zwiedzania sieci beż świadomości rejestrowania każdego jego ruchu.
Przy tym - pamięć dla komputerów ostatnimi czasy znacznie potaniała, można więc miast obniżać koszty dostępu do sieci można kazać prowiderom nabyć po kilkadziesiąt T pamięci, bo przecież rząd musi wiedzieć gdzie kto się szwęda.

Co to w ogóle za mentalność jest?
Chcą założyć obrożę a ja sobie ją wyłożę miękkim filcem i nie będzie mi przeszkadzać, tak?

12-07-2010 - 11:00:58

Kolego Leszku. A nich wprowadzają rejestrację całego ruchu w sieci.

Z całego serca życzę im żeby się udławili tymi danymi.
A udławią się na pewno.
Jeżeli ktoś nie widział ile danych trzeba zanalizować z jednego komputera to niech uruchomi sobie pakiet sysinternals i zobaczy co się dzieje w komputerze podczas normalnej pracy. Ta ogromna ilość danych pomnożona przez liczbę komputerów oraz liczbę użytkowników dla każdego komputera == zatkaniu danymi wszelkich komputerów sprawdzających.

Jednego tylko się boję, że te CZERWONE SSYNY każą użytkownikom za to płacić.
I może dlatego rozumiem kolegę. Bo za czyjeś fanaberie ja nie zamierzam płacić, niech płaci sobie sam.

12-07-2010 - 19:12:04

@ Tokkotai
Dalej nie rozumiesz że wcale nie chodzi o to by analizować wszystko ale o to żeby wszytko mieć i wtedy w razie potrzeby udupienia kogoś kogo się nie lubi (a władza bardzo nie lubi tych którzy chcą im zabrać słoik z konfiturami) można było pogrzebać w tym co robił (on albo i niekoniecznie on wszak mógł na chwilę usiąść na kopie ktoś z rodziny czy kolega który wpadł na kawę) i wyszukać coś czym można go będzie
a) ośmieszyć
b) pozbawić wiarygodności
c) pozbawić pracy
d) nastawić przeciwko niemu żonę
e) nastawić przeciwko niemu dzieci
f) obrzydzić jego osobę kolegom i znajomym
a wybór a czy f a może wszystkie na raz zależał będzie od tego jak bardzo będą go nie lubić.
Zresztą zgodnie z zasadą dajcie mi człowieka.......

tak za pomocą takich narzędzi nie da się (w każdym razie jest dość trudno) uzyskać wyrok skazujący ale za to można komuś bardzo "umilić" życie tak że po jakimś czasie może mu się żyć odniechcieć (vide najprawdopodobniej Prof. Dariusz Ratajczak)

Zezwolenie im na taką "zabawę" ma dwie konsekwencje pierwsza powyżej druga poniżej

Zapisywanie takich danych trwa (czas systemów technicznych) i kosztuje ale również kosztuje ich późniejsze przechowywanie (zwłaszcza że ilości są ogromne) i udostępnianie na żądanie przeróżnym służbom. Takie koszty zgodnie z propozycjami będą na każdym poziomie dystrybucji poprzez operatorów transgranicznych (wszak to prawo UE) poprzez operatorów krajowych (sieci szkieletowe) przez dostawców łącz (lokalni hurtownicy) aż do dostawców detalicznych. Na każdym z tych poziomów konieczna będzie taka sama (pod względem ilościowym) retencja danych i na każdym etapie pojawią się koszty zapisu przechowywania i udostępniania. W całości będą to kwoty niebagatelne i sądząc po obliczeniach (bardzo wstępnych) przeprowadzonych przez niektórych operatorów na podstawie aktualnie obsługiwanego ruchu koszt może spowodować wzrost cen na poziomie wielokrotności cen obecnych (na każdym poziomie dodatkowy koszt na stanowisko komputerowe rzędu 50zł/m-c może dać w wyniku wzrost kosztów łącza dla endusera na poziomie 100-150zł/m-c).

19-03-2011 - 23:46:06

Jak masz wpływ na decyzję i dostęp do głównych routerów w Polsce i całej Unii, to można tak zablokować poszczególne strony, że wam żadne proxy nie pomogą ;]

08-04-2011 - 17:30:25

Jestem za cenzura w sieci !
Wówczas ilość anonimowych idiotów spadła by do niegroźnego minimum i było by dobrze!
Jedynie narzekali by spiskowcy i rewolucjoniści permanentni za dychę!
Jak masz poglądy i je głosisz, to nie chowaj sie za debilnym nickiem nie do rozpoznania! Kurde!

Nadmiar wolności +idioci= anarchia= upadek społeczny! Hej!

11-04-2011 - 10:50:34

anarchia to bezprawie i nie ma nic wspólnego z wolnością jeżeli się rozumie pojęcie wolności to nie pisze się takich bzdur - hej

12-04-2011 - 21:08:07

Idioci i anarchiści żądają wolności doprowadzając do upadku społecznego.Hej!

15-04-2011 - 02:18:14

A co ma wspólnego wolność z anarchią i upadkiem społecznym ?
Karzo, jeżeli pasuje Ci system ucisku i braku wolności to proponuję ci rozważenie emigracji do KRLD, możesz także zanim wyemigrujesz edukować żydów w Polsce, że źle odbierali obozy koncentracyjne, i że był to dla nich raj a nie piekło bo przecież o wolności w nich dla pensjonariuszy nie mogło być mowy.

15-04-2011 - 06:44:34

Wolność musi być ograniczona.
gielo
A co ma wspólnego wolność z anarchią i upadkiem społecznym ?
Anarchia doprowadza do anomi i właśnie teraz to mamy.
O żydach nie pisz.Czas wojny był czasem najlepszych interesów.Neofici dawali sobie radę i teraz ich potomkowie nas globalizują.
,,Karzo, jeżeli pasuje Ci system ucisku i braku wolności..."
Ja nie czekam na wodza,tylko buduję wolność dla siebie i swojej rodziny.

18-04-2011 - 18:19:44

Karzo
Wolność musi być ograniczona.

Przez ludzi, którzy będą się cieszyć pełnią wolności.

19-04-2011 - 07:20:44

MARK13
Przez ludzi, którzy będą się cieszyć pełnią wolności.

[/quote
,,Tylko demokracja jest gwarantem wolności nieograniczonej.Możesz mówić wszystko,na co Ci inni pozwolą."
Wypowiedź "Prezydent jest debilem" musi być ocenzurowana.
Stan umysłowy Prezydenta jest ciężki,ale stabilny -jest formą dozwoloną.

19-04-2011 - 19:02:57

Gielo i KArzo-- kopnąc was w dupę! [oni wiedza za co, gady!]
Hej!

19-04-2011 - 19:04:17

A na wała wam taka pełna wolność?? I na czym miała by polegać! ??
H.

19-04-2011 - 19:14:11

Karzo
"Tylko demokracja jest gwarantem wolności nieograniczonej.Możesz mówić wszystko,na co Ci inni pozwolą."

Dlatego ja od dawna postuluje wprowadzenie demokracji globalnej. Wtedy zobaczymy na co pozwoli nam koalicja chińsko-indyjska.

Karzo
Wypowiedź "Prezydent jest debilem" musi być ocenzurowana.
Stan umysłowy Prezydenta jest ciężki,ale stabilny -jest formą dozwoloną.

Wypowiedź "socjalizm to kradzież" musi być ocenzurowana.
Socjalizm to system pomocy ubogim - jest formą dozwoloną.

19-04-2011 - 19:47:13

baca351
A na wała wam taka pełna wolność?? I na czym miała by polegać! ??
Więc wolność,to jest takie coś... ,takie coś dziwne i niepokojące.Od urodzenia rządzeni przez dyktatorów,to i problem będzie się przyzwyczaić do pełnej wolności.
Pozrawiam.
Już bez H...! smiling smiley

19-04-2011 - 19:55:04

MARK13
Wypowiedź "socjalizm to kradzież" musi być ocenzurowana.
Nie musi.Dla jednych jest to kradzież,dla innych nie i dlatego zadałem pytanie JKM-Dlaczego nikt nie składa oskarżenia,gdy Pan określa polityków jako złodziei?
Odpowiedzi nie otrzymałem,a szkoda bo temat jest interesujący.

20-04-2011 - 10:38:03

-- bo oni politycy czytali gdzieś "...niech rzuci kamieniem pierwszy co jest bez winy!" -- a oni sukinsyny wszyscy winni, więc kto ma złożyc pozew???

A ja kiedys miałem stadko chomików w akwarium [bez wody, ] i żal mi ich było!
Postanowiłem im dac wolność, czyli wypuściłem je na ogród. Sądziłem że na jesień wrócą.
Dziwiłem się przez kilka dni kotami co sie nagle pojawiły na ogródku.
Po tygodniu nie było kotów, chomików też.
Wniosek: do wolności trzeba przyzwyczajać powoli i uczyć nowych zasad bo można wylać dziecko! Z kąpielą!

Hej!

21-04-2011 - 20:36:47

Premier Donald Tusk zwrócił się do organizacji pozarządowych o pomoc w wypracowaniu skutecznego sposobu blokowania szkodliwych treści w internecie, tak jednak, by nowe regulacje nie ograniczały wolności słowa. Przedstawiciele organizacji obiecali współpracę.-nabazgrał onet.pl
Jak zaznaczył, aby każdy dokument rządowy nieobjęty klauzulą tajności był powszechnie dostępny w sieci, rząd razem z organizacjami pozarządowymi musi bardzo wyraźnie opracować kategorię dokumentów, które pomimo iż nie są tajne, to nie powinny być upublicznione ze względu na interes państwa.-wymamrotał Donald.

Rozmówcy premiera wskazywali m.in. na potrzebę powołania pełnomocnika...
Podziękowali szefowi rządu za przyjęcie Paktu dla Kultury...
Taki nieformalny i dobrowolny ruch obywatelski się ,,narodził" i będą koszty.Cenzura też.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 19-05-2011 07:37 przez Karzo.

18-01-2012 - 01:06:26

blokowania szkodliwych treści w internecie, tak jednak, by nowe regulacje nie ograniczały wolności słowa

bez komentarza qrva!

23-01-2012 - 12:07:04

yoovan
blokowania szkodliwych treści w internecie, tak jednak, by nowe regulacje nie ograniczały wolności słowa

bez komentarza qrva!

A jakie to są te "szkodliwe treści" i komu one szkodzą?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45454, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5202.