Oto jak traktuje człowieka liberalizm i wolny rynek!

Wysłane przez ktos 

11-06-2013 - 14:50:42

Wypowiedź brytyjskiego polityka, członka Rady Kornwalii, Colina Brewer’a na temat konieczności zabijania niepełnosprawnych dzieci wywołała lawinę komentarzy w Wielkiej Brytanii. Nie brakuje głosów oburzenia. Z drugiej strony Brewer wypowiada głośno to, co myśli wielu postępowców. Człowiek to zwierzę, więc jego życie nie ma nadrzędnej wartości – oto motyw przewodni takiego rozumowania.


To nie pierwszy raz, gdy Brewer „zasłynął” swoimi niegodnymi wypowiedziami. W ubiegłym roku stwierdził on, że niepełnosprawne dzieci powinny być zabijane, aby oszczędzić pieniądze podatników. Teraz swoje stanowisko wyraził w bardziej dobitny sposób. – Jeśli urodzi się zniekształcone jagnię, to się go pozbywa – powiedział polityk w wywiadzie dla Disability News Service. Polityk zasugerował, że odpowiednią metodą traktowania takich dzieci mogłoby być rozbijanie o mur – podobnie jak czyni się niekiedy z chorymi jagniętami.

- Jesteśmy tylko zwierzętami – mówił Brewer. – Nie możemy sobie pozwolić na baranki biegające z pięcioma nogami i dwiema głowami. Takie po prostu usuwa się ze stada – dodał Brytyjczyk. W odpowiedzi na sugestię dziennikarza, że może jednak zabijanie ludzi różni się od zabijania baranów, Brewer przyznał, że taka różnica może istnieć. – Sprowadza się ona do kosztów, które należy oszacować – stwierdził.


Jak zauważa lifesitenews.com, wypowiedzi tej nie powinniśmy traktować jako odosobnionej. Za Brewerem stoją przecież wyborcy, którzy wybrali go na kolejną kadencję do Rady Kornwalii. Polityk ten nie jest z resztą jedyną publiczną postacią w świecie Zachodu, która wypowiada się w taki sposób. Np. dr Ezekiel Emmanuel, późniejszy doradca prezydenta Obamy ds. zdrowia powiedział, że usługi medyczne na rzecz osób, które nie rokują nadziei na stanie się aktywnymi obywatelami nie są gwarantowane. Z kolei poseł do parlamentu amerykańskiego stanu New Hampshire Martin Harty stwierdził, że dzieci „z defektem” powinno się porzucać na Syberii. Zrezygnował on po tej wypowiedzi w pełnienia swojej funkcji. Poza tym zwolennicy mordowania dzieci, nawet po ich narodzeniu, nie ograniczają się do słów. Dowodzi tego przykład Kevina Gosnella, aborcjonisty, który prowadził klinikę aborcyjną w stanie Minnesota. Został on w tym tygodniu uznany za winnego zabójstwa trójki dzieci poza łonem matki i nieumyślne spowodowanie śmierci jednej z „pacjentek”.Tego typu poglądy i postawy są nieuchronną konsekwencją ateizmu i wulgarnego darwinizmu, zgodnie z którym człowiek jest w najlepszym razie nieco bardziej rozwiniętą małpą. W tej optyce życiem nie rządzi prawo naturalne, lecz prawo silniejszego, dokładnie tak jak w dżungli. Do tego dochodzi stawianie wartości materialnych ponad wszystkie inne, co sprawia, że niepełnosprawny jawi się tylko jako obciążenie. Wbrew postępowym zaklinaczom rzeczywistości, taki światopogląd nie stanowi żadnej bariery dla rasizmu, nazizmu, przemocy wobec kobiet i wszystkich innych upiorów, które – przynajmniej deklaratywnie – zwalcza lewica. Jedyną trwałą obroną godności człowieka jest oparcie jej na byciu imago Dei – obrazem Boga posiadającym nieśmiertelną duszę.


Polityk ten już wcześniej szokował swoimi wypowiedziami dotyczącymi zabijania niepełnosprawnych dzieci z uwagi na oszczędność pieniędzy podatników. Colin Brewer startował z ramienia liberalnej i kapitalistycznej Partii Republikańskiej

11-06-2013 - 23:38:59

Ktoś, nie ładnie tak wyciągać wnioski i demonizować ideę wolności na podstawie poglądów jakiegoś tam niezbyt rozgarniętego typa. Niskich lotów troll jesteś.
Tam gdzie państwo może decydować o życiu lub śmierci nie ma mowy o liberaliźmie.

12-06-2013 - 13:42:16

No to podam inny przykład liberała. Janusz Korwin Mikke powiedział tak:

''Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!''

Może dlatego rzucał jajkami w protestujących rolników?

I tak mówi facet, który uważa się za zwolennika własności prywatnej i drobnej przedsiębiorczości. Przecież polski rolnik to typowy mały prywaciarz, którzy pracuje na swojej ziemi na swoje potrzeby. Nowa prawica najlepiej przywróciłaby PGRy lub zniszczyła drobne rolnictwo kosztem wielkich, kilkuset hektarowych farm!

A tfu!

12-06-2013 - 15:31:45

Jak myślisz, że pompowanie kasy podatników na dotacje dla rolnictwa, o które to protestowali, jest korzystne dla drobnych przedsiębiorców, to polecam rozejżeć się dookoła na skutki tych zapomóg.
Niskie podatki i tanie paliwo, o które JKM walczy, by zrobiły wiele więcej dla nich, ale tego już socjaliści o miękkich sercach nie widzą oślepieni "niesprawiedliwością społeczną".

13-06-2013 - 09:41:46

Cytuj
bratmat
Jak myślisz, że pompowanie kasy podatników na dotacje dla rolnictwa, o które to protestowali, jest korzystne dla drobnych przedsiębiorców, to polecam rozejżeć się dookoła na skutki tych zapomóg.
Niskie podatki i tanie paliwo, o które JKM walczy, by zrobiły wiele więcej dla nich, ale tego już socjaliści o miękkich sercach nie widzą oślepieni "niesprawiedliwością społeczną".


Ale JKM to mówił w czasach, kiedy w Polsce nie było dopłat dla rolników!


Z innej beczki:

Pierwszy raz widziałem, żeby TVN zrobił dobry reportaż i pokazał prawdę. Zobacz sam jak zachowuje się pracodawca, zwolennik prawicy z Siedlec:

[www.tvn24.pl]

16-06-2013 - 23:17:22

Pozwól że Cię sprostuję. JKM mówił o dawaniu rolnikom w mordę w kontekście tego, że oni za pomocą przemocy (blokady dróg, sabotaż transportu zboża) domagali się by państwo swoim aparatem przemocy udzieliło im przywilejów chroniących ich mało rentowne przedsięwzięcia, z pogardą dla konsumenta i korzyści jakie tanio importowane zboże daje wszystkim, a nie dlatego że jest sadystą, totalniakiem, czy że rolników nie lubi.
Terrorystom trzeba dawać w mordę, natomiast protestować kulturalnie jak najbardziej każdy może, nawet jeśli domaga się cudzych pieniędzy. W końcu nie ma przestępstwa bez poszkodowanego, a chcącemu nie dzieje się krzywda.

19-06-2013 - 17:56:44

" Największe zagrożenie dla wolności człowieka jest wówczas, kiedy się go zniewala, mówiąc jednocześnie, że się go czyni wolnym. To jest największe niebezpieczeństwo. I temu trzeba się przeciwstawić. To trzeba sobie uświadomić."

Jan Paweł II

Kapitaliści często zniewalają swoich pracowników (jak ten w Siedlcach) twierdząc, że dają im wolność w pracy na czarno bez kontroli państwa!

20-06-2013 - 19:23:34

Za to socjaliści zawsze zniewalają ludzi kontrolą państwową, twierdząc że dają im wolność do pracy na biało.
P.S.
Zauważ, że w wolnym kraju problemu który poruszasz by nie było.

21-06-2013 - 15:57:06

Colin Brewer swoje dzieci niech zabija, ale od moich wara! Mało który wolnościowiec ma takie poglądy jak Brewer, że człowiek to tylko zwierze. Ale ludzie mogą mieć różne poglądy, po to właśnie walczymy o wolność, aby Brewer czy inny polityk nie mówił mi co mam ze swoimi dziećmi robić.

28-07-2013 - 16:01:24

Wypraszam sobie stawianie znaku równości pomiędzy nie wierzącymi w boga a gadziną ...
Jako niewierzący w boga jestyem przeciwko aborcji i domagam się szacunku dla tego stanowiska.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5204.