Skąd się wziął i jak się rozpowszechniał zakaz posiadania broni?

Wysłane przez Dagomeusz 

08-09-2010 - 22:31:30

Nie wiem, czy to już było omawiane na forum (nie znalazłem), ale skoro często jest mowa o zakazie dostępu do broni, to mam takie pytania:
1) Kiedy i gdzie taka koncepcja w ogóle powstała?
2) Kto ją stworzył i upowszechnił po świecie (musiały to być- jak mniemam- jakieś potężne siły, skoro owa koncepcja zrobiła taką furorę)?
3) Kiedy i gdzie w historii świata wprowadzono pierwszy zakaz dostępu do broni i kto za to personalnie odpowiadał (monarcha- w co wątpię; poseł parlamentu, partia/e)?
4) Kalendarium tego, jak prawo zabraniające posiadania broni było następnie wprowadzane w poszczególnych państwach, aż do czasów obecnych (nazwiska odpowiedzialnych za to w poszczególnych państwach).
5) Kiedy zakaz posiadania broni wprowadzono w Polsce (po przewrocie majowym? w 1939? w PRL?)?
6) Czy ktoś zna jakieś książki nt. sprawy omawianej w niniejszym wątku?

Oczywiście mój nos podpowiada mi, że stoi za tym żydomasoneria i że z poniższych postów okaże się, iż zakaz posiadania broni szerzył się po państwach w XIX i pierwszej połowie XX wieku, wraz z przejmowaniem władzy w coraz to kolejnych państwach przez żydomasonerię. I że zakaz ów był wprowadzany zawsze w warunkach demokratycznych (ew. przez socjalistyczne państwa najeźdźcze w podbitych państwach normalnych lub prawie normalnych).

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-09-2010 22:35 przez Dagomeusz.

08-09-2010 - 22:46:25

Dogomeusz
z poniższych postów okaże się, iż zakaz posiadania broni szerzył się po państwach w XIX i pierwszej połowie XX wieku, wraz z przejmowaniem władzy w coraz to kolejnych państwach przez żydomasonerię.

zacznij od 3 minuty: Komu przeszkadza broń palna?

09-09-2010 - 18:08:20

Niestety filmik z linku nie odpowiada na żadne z moich pytań.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-09-2010 18:08 przez Dagomeusz.
Anonimowy użytkownik

09-09-2010 - 20:12:40

1) Kiedy i gdzie taka koncepcja w ogóle powstała?
Ona nie "powstała" - jest ona prostą konstatacja rzeczywistości, że łatwiej zapanować nad bezbronnymi niż nad uzbrojonymi..
Kiedy powstały Stany Zjednoczone ludzie piszący Konstytucje mieli na celu stworzenie państwa nie tylko sprawiedliwego ale też i takiego w którym jego obywatele mogliby się skutecznie przed własnym państwem bronić.
W przeciwieństwie bowiem do reszty świata - uznawali oni ludzi za wolnych i mających prawo decydowania o sobie a rządom niekoniecznie przypisywali prawo własności swoich obywateli.
W Europie od zawsze traktowano ludzi jak bydło ale też od zawsze starano się mieć przewagę nad bydłem w razie gdyby się bydełko znarowiło i zbuntowało.
A że się zbuntuje - to było pewne, bo wyzysk zawsze rodzi bunt.

2) Kto ją stworzył i upowszechnił po świecie (musiały to być- jak mniemam- jakieś potężne siły, skoro owa koncepcja zrobiła taką furorę)?
No - rządzący. Od zarania dziejów istniały bardziej lub mniej restrykcyjne zakazy w tej mierze - wszędzie.
Tyle tylko, że o ile w średniowieczu miecz kosztował tyle co pół wioski wiec problem był niejako z natury rzeczy ograniczony ale już łuku byle wieśniakowi mieć nie było wolno.
I to nie tylko w Europie - tak było wszędzie.
Z czasem, kiedy broń się rozpowszechniła i stała się w zasadzie potencjalnie dostępna dla każdego - zwłaszcza broń palna - zaczęły się oficjalne, prawne zakazy.

3) Kiedy i gdzie w historii świata wprowadzono pierwszy zakaz dostępu do broni i kto za to personalnie odpowiadał (monarcha- w co wątpię; poseł parlamentu, partia/e)?
Patrz wyżej.

4) Kalendarium tego, jak prawo zabraniające posiadania broni było następnie wprowadzane w poszczególnych państwach, aż do czasów obecnych (nazwiska odpowiedzialnych za to w poszczególnych państwach).
Patrz wyżej.

5) Kiedy zakaz posiadania broni wprowadzono w Polsce (po przewrocie majowym? w 1939? w PRL?)?
Pierwszym aktem prawnym regulującym posiadanie broni palnej i odpowiedzialności z tytułu jej nielegalnego posiadania był Dekret Naczelnika Państwa z dnia 25 stycznia 1919 r. o nabywaniu i posiadaniu broni i amunicji30. Ustanawiał on obowiązek uzyskania pozwolenia odpowiedniej władzy państwowej na posiadanie broni myśliwskiej lub broni palnej krótkiej przeznaczonej do obrony osobistej.

10-09-2010 - 00:52:20

Żaden tam parlament, wszystko chciałoby się zwalić na demokrację, ale zakaz ten wprowadzali już monarchowie. Przykładowo w Azji powstawały sztuki walki bez broni albo bronią drewnianą m.in. z powodów takich zakazów wprowadzanych przez okupanta.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-09-2010 00:53 przez Ixian.

10-09-2010 - 20:33:32

Ixian
Żaden tam parlament, wszystko chciałoby się zwalić na demokrację, ale zakaz ten wprowadzali już monarchowie.
Ale czy na taką skalę, jak teraz- w demokracji? Oj, chyba nie.

Ixian
Przykładowo w Azji powstawały sztuki walki bez broni albo bronią drewnianą m.in. z powodów takich zakazów wprowadzanych przez okupanta.
Co innego zakazy najeźdźcy (jak zakaz posiadania radioodbiornika pod okupacją III Rzeszy), a co innego zakazy ustanawiane przez polityków tzw. własnych. Zresztą chodziło mi przede wszystkim o państwa z kręgu cywilizacji chrześcijańskiej.

11-09-2010 - 09:59:38

Dagomeusz, obadaj jak faszystowskie świnie w USA przeforsowały kontrolę broni palnej - to jest wręcz modelowy przykład na to, jak rząd prowokuje incydenty, stwarza problemy tylko po to, by zwiększać zakres swojej władzy nad poddanymi.

początki polityki ograniczania dostępu do broni palnej (i narkotyków) w USA mają swe źródło daleko w historii. w roku 1937 władze federalne przeforsowały najszkodliwszą ustawę od czasów prohibicji alkoholowej, mianowicie tzw. podatek od marihuany (Marijuana Tax Act of 1937), a nieco wcześniej federalne restrykcje w dostępie do broni (National Firearms Act of 1934, w skrócie NFA). politycy rozszerzyli klauzulę handlową w konstytucji, aby wprowadzić oba te rażąco niekonstytucyjne prawa.

tak więc zorganizowana przestępczość Ala Capone i mafii, która rozkwitła dzięki prohibicji alkoholowej, była uzasadnieniem dla pierwszego powszechnego ograniczenia dostępu do broni. interesujące jest to, że zamiast oskarżenia Ala Capone o złamanie praw dotyczących trunków lub za akty przemocy, rząd oparł się o prawo podatkowe, a z czasem znalazł sposób na zabronienie posiadania broni używanej przez gangi. zamiast skupić się na samym akcie przemocy, rząd wspaniałomyślnie zmienił pokojowe zachowania w nowe przestępstwa, co w dłuższej perspektywie jedynie pogorszyło sytuację. złe prawa rodzą więcej złych praw – a kretyństwo ufundowane na innym kretyństwie owocuje następnym kretyństwem.

zamiast karać za sam akt popełnienia przestępstwa — i skończyć z prohibicją wywołującą te wykroczenia — politycy skupili się na broni i narkotykach, jakby te przedmioty były przyczyną gangsterskiej przemocy. bez wojny z narkotykami i wywołanej przez nią przestępczości argumenty za ograniczaniem dostępu do broni byłyby znacznie słabsze. bez wojny z narkotykami i idącymi z nią w parze atakami na Kartę Praw nawołujący do dalszych ataków na Drugą Poprawkę musieliby działać bez wielu istotnych precedensów.

więcej tu: Zakaz posiadania broni palnej a wojna z narkotykami

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-09-2010 10:10 przez MARK13.

13-09-2010 - 22:37:31

Leszku,
O ile to były ideały przyświecające Ojcom Założycielom, o tyle historia jest nieco bardziej skomplikowana.
Prawo do posiadania broni palnej w USA jest nieco starsze niż konstytucja. Przede wszystkim pochodzi wprost z prawa krony brytyjskiej, w myśl którego koloniści byli zobowiązani do posiadania broni. O ile mnie pamięć nie myli prawo to zostało cofnięte, co było jedną z przyczyn ogłoszenia niepodległości przez 13 Kolonii. Chronologicznie kolejne były milicje stanowe, a na końcu konstytucja U. S. of A. Dlatego prawa do posiadania broni palniej w USA zabronić się nie da, bo jest ono nadrzędne wobec konstytucji. Rząd federalny może ograniczać - i co robi - prawo do noszenia broni palnej.

Dagomeuszu,
Polska jest pewnym wyjątkiem od reguły socjalizacji i debilizacji cywilizacji Białego Człowieka, ponieważ zakazy te są spuścizną po rozbiorach i prawie zaborcy (siłą rozpędu przeniesione na następne ustroje), a nie działaniem polityków. Zresztą jest tego rodzaju zaszłości więcej, jak na przykład zakaz pędzenia wódek itp.
Działaniem na wskroś szkodliwym i błędnym, co dobitnie udowadnia casus Wielkiej Brytanii i wprowadzony tam, stosunkowo niedawno, zakaz posiadania broni...

Marku,
Że coś jest bardzo nie tak poznać po tym, że policja jest pierwsza do forsowania takich zakazów...

13-09-2010 - 22:56:13

Z tego co zasłyszałem, rząd federalny może nawet ogranicza, ale poszczególne stany kolejno pozwalają na noszenie "concealed weapons". A więc tendencje są pozytywne, na poziomie stanowym.
Anonimowy użytkownik

14-09-2010 - 07:35:07

Podałem przykład pokazujący zasadę a nie usiłowałem robić wykładu z historii.

15-09-2010 - 07:36:30

acepl
Że coś jest bardzo nie tak poznać po tym, że policja jest pierwsza do forsowania takich zakazów...

dlatego ja solidaryzuje się ze słowami tej piosenki:

Too many enemies on my list to sift through
nobody got my back in this bitch but this two
Sorry officer, I don't care how pissed I get you
but I don't go nowhere without my pistol pistol

Zbyt wielu wrogów mam na liście do przetasowania
Nikt mnie nie wspiera prócz tych dwóch klamek
Przykro mi, oficerze, nie obchodzi mnie, że cię wkurwiam
Ale nie ruszam się nigdzie bez moich pistoletów

niestety, większość polskich kołków śpiewa tak: [www.youtube.com]

15-09-2010 - 12:34:04

MARK13
niestety, większość polskich kołków śpiewa tak: [www.youtube.com]

Już nie tyle śpiewa co przechodzi do kontrofensywy [pneo.blog.onet.pl]

Jak komus sie wyjatkowo nudzi polecam poczytac tego "blogaska" duzo ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec

23-01-2011 - 14:04:05

Bóg stworzył ludzi. Samuel Colt uczynił ich równymi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6254, Posty: 45467, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 397, Posty: 3945.