Powrót pana Janusza z Paryża w 1978r.

Wysłane przez praktykant 

10-08-2011 - 19:13:38

Witam.
Przeczytałem w Wikipedii życiorys pana Janusza Korwin-Mikkego. Z tejże lektury wnioskuję, iż ów wyjazd zbiegł się z rozpoczęciem głoszenia haseł liberalnych oraz walki o kapitalizm. Obawiam się, iż nastąpił gwałtowny zwrot powodowany... i tu pytanie: czym lub przez kogo?
Z poważaniem.
Mateusz.

11-08-2011 - 17:15:38

Przez Wielki Wschód Francji?

12-08-2011 - 11:07:55

Witam.
Ixian
Jakieś argumenty na poparcie tej tezy?
Z poważaniem
Mateusz

13-08-2011 - 09:45:19

Ixian
JKM całym swoim życiem udowodnił, że ma poglądy zupełnie odwrotne, niż ci z GOdF (zresztą dobrze w tych tematach poinformowany Maciej Giertych nie wymienia go np. tu, jako masona, a na pewno by sobie nie odmówił). Nie mam wątpliwości, że gdyby nie JKM, to w Polsce nie byłoby żadnego ruchu wolnościowego (w żadnym innym kraju Europy nie ma), żaden lub mało który z tych, którzy na niego psioczą z pozycji wolnościowych (głównie wypominając błędy taktyczne popełnione w demokracji) nie miałby poglądów, jakie ma (ja na pewno byłbym socjalistą, demokratą i jeszcze myślałbym, że jestem prawicowcem). A że co, że ruch wolnościowy w Polsce nie może przejąć władzy w demokracji, to niby jego wina? W demokracji prawica nie ma szans nigdzie przejąć władzy, a jeśli już się zdarzy, to przypadkowo i na krótką metę, w sytuacji, gdy dany kraj jest już tak rozpieprzony, że motłoch zagłosuje na coś w rodzaju prawicy (piszę "coś w rodzaju", bo takie partie jak Fidesz, Prawdziwi Finowie czy Front Narodowy są partiami co najwyżej posiadającymi elementy prawicowości). Działalność JKM-a ma jeszcze tę ważną zaletę, że liberalizm nie został w Polsce zawłaszczony przez lewactwo (krótko mówiąc, że JKM rozpropagował model liberalizmu połączony z szacunkiem do tradycji, suwerenności i z monarchizmem, zaś wszędzie na Zachodzie - może poza niszowymi środowiskami w USA - liberalizm jest po prostu jedną wielką degrengoladą, która do żadnej wolności nie prowadzi i nie ma prowadzić, a jedynie do zniszczenia (czyli coś na kształt działalności KLD, UW, PO, Ruchu Poparcia Palikota).

13-08-2011 - 23:54:19

Dagomeuszu, poza JRKM byli jeszcze Kisielewski, Dzielski, Michalkiewicz i sporo innych, zapomnianych (przytłoczonych przez hałasliwego, nieskutecznego, szkodzącego poważnemu podejsciu do kons-libu JRKM-a)

Szanowny Pan Janusz całym swoim publicznym życiem jedynie powiela cudze poglądy - owszem, w barwny sposób - nie będąc bynajmniej oryginalny. Co więcej odbiór społeczny jego wypowiedzi bardziej nam szkodzi niż pomaga. Jego działania w polityce z kolei powodują zjawisko falowania: zauroczeni jego piśmiennictwem (felietony, blogi) nastolatkowie zasilaja szeregi zwolenników idei, by niebawem zniechęcić sie do działalności. Obserwuję to zjawisko od 20 lat... Niestety.

14-08-2011 - 19:40:25

Witajcie.
albert173
...Szanowny Pan Janusz całym swoim publicznym życiem jedynie powiela cudze poglądy...
Mam podobne odczucia. Według mnie całokształt "twórczości" Sz.P. JKM wywodzi się z Jego wyjazdu do Francji w latach głębokiego PRLu. Pytanie: jaka jest cała geneza całej tej walki i gloryfikacji liberalizmu i kapitalizmu? Czy nie jest to wyniku celowego wpływu pewnych środowisk, które zrobiły mętlik w głowie przybyszowi zza Żelaznej Kurtyny?
Zapraszam do dalszej dyskusji
Mateusz

14-08-2011 - 21:10:36

Nie jest to wykluczone. Ja jednakże widzę w nim raczej megalomana niż agenta. Przerost ambicji.

Każdy z nas ma takie a nie inne poglądy dzieki komuś lub dzięki jakiemuś wydarzeniu. akurat w przypadku JKM-a da się taki moment uchwycić wyrażnie

15-08-2011 - 11:41:07

albert173
Dagomeuszu, poza JRKM byli jeszcze Kisielewski, Dzielski, Michalkiewicz i sporo innych, zapomnianych (przytłoczonych przez hałasliwego, nieskutecznego, szkodzącego poważnemu podejsciu do kons-libu JRKM-a)
Skoro "nieskuteczny" ich przytłoczył, to źle o nich świadczy smiling smiley A tak na poważnie, to Dzielski i Kisielewski zmarli w okresie przechodzenia PRL w Republikę Magdalenkowską, zaś Michalkiewicz działa z JKM-em ręka w ręką. Tzw. inni też z reguły działają razem z nim, a jeśli nie chcą, to mogą próbować stworzyć własny ruch (tyle, że mało kto do nich idzie, bo wszyscy wolą trwać przy JKM-ie).

albert173
Szanowny Pan Janusz całym swoim publicznym życiem jedynie powiela cudze poglądy - owszem, w barwny sposób - nie będąc bynajmniej oryginalny.
Że nie odkrył Ameryki, że normalność jest normalnością? Ważne, że to są dobre poglądy. Powielać je powinno jak najwięcej ludzi. A że JKM swoją charyzmą potrafi nimi "zarazić" sporą rzeszę ludzi (i to w dużej mierze młodych, co jest podwójną wartością, bo chroni ich przed wpływem lewactwa), to należy mu za to tylko dziękować.

albert173
Co więcej odbiór społeczny jego wypowiedzi bardziej nam szkodzi niż pomaga.
"Odbiór społeczny", czyli kaprysy tępego motłochu? Ja mam poglądy, a "odbiór społeczny" to mi lata koło...a zresztą nieważne koło czego. Jeśli masz jakiekolwiek złudzenia, że idee wolnościowe można wprowadzić za pomocą demokracji, to się ich pozbądź. Trzeba robić to, co słuszne, a nie to, co podoba się motłochowi (tresowanemu przez żydomasońskie merdia w "odpowiednim" kierunku).

albert173
Jego działania w polityce z kolei powodują zjawisko falowania: zauroczeni jego piśmiennictwem (felietony, blogi) nastolatkowie zasilaja szeregi zwolenników idei, by niebawem zniechęcić sie do działalności. Obserwuję to zjawisko od 20 lat... Niestety.
Jeśli odchodzą, tzn. że nie byli ideowcami i tyle.

praktykant
Witajcie.
...Szanowny Pan Janusz całym swoim publicznym życiem jedynie powiela cudze poglądy...
Mam podobne odczucia. Według mnie całokształt "twórczości" Sz.P. JKM wywodzi się z Jego wyjazdu do Francji w latach głębokiego PRLu. Pytanie: jaka jest cała geneza całej tej walki i gloryfikacji liberalizmu i kapitalizmu? Czy nie jest to wyniku celowego wpływu pewnych środowisk, które zrobiły mętlik w głowie przybyszowi zza Żelaznej Kurtyny?
Zapraszam do dalszej dyskusji
Mateusz
Miałem z Tobą w ogóle nie dyskutować, bo wiem, że odprawiasz tu trollowanie z ramienia PiS lub PO, co widać także po tym, że idee tradycji i wolnego rynku nazywasz mętlikiem. Wiem też, że tak, jak niedawno się tu pojawiłeś, tak po wyborach znikniesz. Ale ja Cię pytam, czy GOdF ma program zbieżny z JKM-em? Za to PiS i PO mają, bo wspólnie przeforsowali na gruncie polskim anschluss do UE, sztandarowego projektu Wielkiego Wschodu Francji.

PS.

albert173
Nie jest to wykluczone. Ja jednakże widzę w nim raczej megalomana niż agenta. Przerost ambicji.
A to jest raczej komplement:
Wikipedia
Ambicja (łac. ambitio - żądza uznania) - postawa człowieka, cecha charakteru polegająca na silnym poczuciu godności osobistej oparta na stawianiu sobie trudnych celów i dążeniu do ich realizacji (człowiek ambitny). [pl.wikipedia.org]
Sprawa jest prosta - jeśli ktoś potrafi przewodzić ruchowi konserwatywno-liberalnemu w Polsce lepiej, niż JKM, to niech to zrobi. Niech skupi wokół siebie tych ludzi, którzy obecnie stoją przy JKM-ie. Tylko, że nikogo takiego nie ma. Ludzie wolą stać przy JKM-ie i koniec.

15-08-2011 - 19:14:53

Kiedyś podobny spór toczyłem tu z Leszkiem i Adminką - gdzie są dzis? jaki dziś jest ich stosunek do JKM-a (osoby a nie idei przezeń prezentowanych)?
To własnie miałem na myśli pisząc o ludziach zniechęcanych do polityki, działalności itp.

Ambicja - oczywiście cecha to pozytywna. Ale ja pisałem o przeroście ambicji. Dlatego łaczę to w jednej linii z podejrzeniem megalomanii.

Jeśli angażujesz się w wybory, jesli działasz w partii politycznej, to MUSISZ liczyć się z "odbiorem społecznym" tudzież "opinią publiczną". Inaczej jesteś naiwniakiem lub (w przypadku celowego działania) wręcz szkodnikiem. O to drugie posądzam JKM-a.

Czy Popiela, Kozak, Dzierżawski, CAS, Ziemkiewicz to ludzie bezideowi? Koniunkturaliści? A oni nie chcą mnieć nic wspólnego z JKM-em. Czy wesprze Was (JKM-a) Pilipiuk, Chmielewska, Zelnik, Pietrzak, Cejrowski? Kiedyś to zrobili, drugi raz się w kanał nie dadza wpuścić, podejrzewam.

Pozdrawiam (życząc by po rozczarowaniu JKM-em nie odeszła Cię chęc do "pracy dla Idei"winking smiley

15-08-2011 - 20:51:26

Ja już dawno temu straciłem złudzenia, że prawica może przejąć władzę w demokracji (nie tylko w Polsce). Zauważ, że szczytem naszych marzeń jest przekroczenie magicznego progu 5% poparcia w wyborach, a potem wejście w kolaborację z którąś z partii B4 i przeforsowanie w ten sposób jakichś choćby nielicznych postulatów prawicowych. Tak więc wybory w demokracji - z prawicowego punktu widzenia - trzeba traktować tylko i wyłącznie jako regularne narzędzie mobilizacyjne, rozbudzające ludzi już posiadających poglądy prawicowe i zarażające tymi poglądami nowych. Przejęcie władzy w Polsce może się odbyć tylko drogą militarną, po urządzeniu czegoś na kształt przewrotu majowego, tyle że prawicowego. Do tego potrzebni są ideowi ludzie. Jeszcze w tej dekadzie gospodarka się zawali, wystąpią niepokoje społeczne i wtedy będą na gruncie polskim takie opcje:
1) rozbiór Polski, o którym pisze Michalkiewicz, czyli Ziemie Odzyskane i Górny Śląsk do Niemiec, a na reszcie Polski Żydoland.
2) do władzy dojdzie jakaś nowa wersja komuny, pod przewodnictwem jakiegoś Sierakowskiego, albo kogoś z jego stajni.
3) do władzy dojdziemy my z bronią w ręku. W takim wypadku natychmiast trzeba zrobić demagdalenkizację, czyli wytłuc cały establishment magdalenkowski oraz najbardziej gorliwych spośród tych, którzy ich wspierali na polu dziennikarstwa, nauki itp. (mniej gorliwych powtrącać do lochu). To ma być coś takiego, jak denazyfikacja, tylko jeszcze ostrzej (na polskim gruncie sytuacja tego wymaga). Broń Boże, żeby po przejęciu władzy oni sobie działali dalej, jakby nigdy nic, bo to tylko kwestia czasu - biorąc pod uwagę ich możliwości finansowe i powiązania międzynarodowe - gdy znów przejmą władzę; trzeba wyplenić te chwasty z korzeniami raz na zawsze, a niezrobienie tego będzie grzechem zaniechania i zbrodnią wobec następnych pokoleń Polaków).
Ach, rozmarzyłem się trochę...

16-08-2011 - 13:02:16

Witajcie.
Dagomeusz
...
Mateusz Miałem z Tobą w ogóle nie dyskutować, bo wiem, że odprawiasz tu trollowanie z ramienia PiS lub PO, co widać także po tym, że idee tradycji i wolnego rynku nazywasz mętlikiem. Wiem też, że tak, jak niedawno się tu pojawiłeś, tak po wyborach znikniesz. Ale ja Cię pytam, czy GOdF ma program zbieżny z JKM-em? Za to PiS i PO mają, bo wspólnie przeforsowali na gruncie polskim anschluss do UE, sztandarowego projektu Wielkiego Wschodu Francji...
Walka na argumenty odchodzi w zapomnienie, za to oskarżasz mnie?
Dla zainteresowanych: nie działam na rzecz żadnej partii politycznej.
Z jakiej racji łączysz idee tradycji z wolnym rynkiem, a przede wszystkim imputujesz mi jakobym nazywał to mętlikiem? Proponuję raz jeszcze przeczytać me wypowiedzi i więcej nie nadinterpretowywać mych słów.
Pojawiłem się tu, w znaczeniu założenia konta tym portalu internetowym, 31-05-2009 17:27. Wcześniej niejednokrotnie wypowiadałem się w komentarzach do blogu Pana JKM (pod tym samym nickiem).
Z poważaniem
Mateusz

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-08-2011 13:03 przez praktykant.

16-08-2011 - 18:59:23

praktykant
Z jakiej racji łączysz idee tradycji z wolnym rynkiem,
Tradycja na dłuższą metę nie jest możliwa w socjalizmie (podobnie jak w demokracji). Nie można być za socjalizmem (i demokracją), a zarazem opowiadać się za utrzymaniem tradycji, bo współistnienie tego jest na dłuższą metę niemożliwe w przyrodzie.

praktykant
a przede wszystkim imputujesz mi jakobym nazywał to mętlikiem
JKM posiada i promuje idee wolnego rynku połączonego z tradycją, a Ty w jednym z poprzednich postów napisałeś:
praktykant
Czy nie jest to wyniku celowego wpływu pewnych środowisk, które zrobiły mętlik w głowie przybyszowi zza Żelaznej Kurtyny?
Z tego wnioskuję, że poglądy JKM-a są dla Ciebie mętlikiem, a poglądy odwrotne uważasz za prawidłowe.

Co do Twojej działalności na forum, to w Twoich postach pojawiają się brzydkie insynuacje, jak choćby w poście rozpoczynającym niniejszy wątek lub w poście rozpoczynającym wątek ten: [korwin-mikke.pl] Na tyle dobrze znam specyfikę dyskusji internetowych, że nie sądzę, byś robił to tak sam z siebie.

PS. Tu jeszcze dodatek do dyskusji z albertem173: [korwin-mikke.pl]

16-08-2011 - 22:17:37

Czytałem wywiad w U-Rze. Czuję swąd. Podobny do "niepełnosprawnych" w 2007r.

17-08-2011 - 12:37:50

Dagomeuszu.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Metlikiem nie nazywam ideei wolnego rynku itd., lecz działania SZ.P. JKM.
Z poważaniem
Mateusz

18-08-2011 - 17:43:11

Twój post zrozumiałem prawidłowo. Zawarłeś w nim insynuację, że genezą walki JKM-a o liberalizm i kapitalizm oraz ich gloryfikacji, jest wpływ "pewnych środowisk" paryskich, które wg Ciebie zrobiły JKM-owi mętlik w głowie podczas jego pobytu we Francji. Krótko mówiąc, wg Ciebie gloryfikacja i próby przeforsowania liberalizmu/kapitalizmu w gospodarce są efektem mętliku. Nie da się tego inaczej zrozumieć.

18-08-2011 - 19:01:05

Witajcie.
Dagomeuszu.
Zgadza się, choć według mnie wpływ miał całokształt sytuacji człowieka zza Żelaznej Kurtyny podczas pobytu w "wolnym kraju".
Z poważaniem
Mateusz

30-09-2011 - 06:46:41

Francja wolnym krajem?

Such is the joining of people to state
The state is the father, the mother and mate.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 397, Posty: 3945.