12 wrzesśnia 2009: Prowincjonalna żenada

Wysłane przez stachu 

13-09-2009 - 01:18:46

[korwin-mikke.blog.onet.pl]
I Pan tak tej Thatcherowej tak uwierzył. Przecież Ona Pana oszukuje!
Że polacy o coś poprosili Zjednoczone Królestwo i premierka to robi wbrew swoim poglądom? Przecież to śmieszne.
Ciekawe, że jak prosimy o zwrot złota zdeponowanego w 39 albo o odtajnienie akt w sprawie Sikorskiego albo ... to jakoś dziwnie im nie spieszno do spełnienia tych próśb. A tu proszę poprosiliśmy i zaraz załatwione.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-09-2009 10:23 przez xsior.
Anonimowy użytkownik

13-09-2009 - 09:33:49

A stachu oczywiście wie o tym, prawda?
Mniejsza tak naprawdę o Lady Thatcher (kto ciekaw - może poszperać i znaleźć co, kiedy, w jakich okolicznościach odnośnie Niemców mówiła i robiła) tu istotne jest co innego - to mianowicie co JKM napisał na temat zjednoczenia Niemiec i tego jak ten wiekopomny fakt traktują "nasi" mężykowie stanu".
A traktują jak na ludzi ich formatu przystało - jak psy liżą ręce tych, którzy ich kopią.
stacha to nie rusza - stachu postanowił "błysnąć" smiling smiley

13-09-2009 - 11:56:22

Leszek jesteś rozkoszny.
O czym wiem? O tym, że UK traktuje nas jak idiotów na każdym kroku? Toż to wystarczy trochę histori poczytać.
Piłsudzki proponował, prawdopodobnie też z chęci wyplątania się z agentury, im aby wstrząsnąć troszkę Niemcami odchodzącymi od ustaleń któe zakończyły I wojnę światową i co na to powiedziała UK?
Nie mieliśmy wpływu na zjednoczenie niemiec. Zwalanie winy teraz przez Thacher na polaków jest po prostu żałosne. Byliśmy winni wybuchu II wojny światowej bo nie chcieliśmy oddać Gdańska, który zresztą nie był nasz :-), a teraz jesteśmy winni zjednoczenia niemiec. To po prostu jest śmieszne.
W polityce miedzynarodowej najważniejszym argumentem są siły zbrojne.
"stachu postanowił "błysnąć""
Chcesz ten blask zgasić to wysil się na jakiś argument. Bo tymi Ad Personam to się tylko ośmieszasz
Anonimowy użytkownik

13-09-2009 - 12:28:59

Argumentem i to dobitnym jest to, że w dalszym ciągu ani słówkiem nie odnosisz się do meritum sprawy o której napisał JKM.
A to już drugi post.
Skup się, poszperaj w sieci i napisz kilka zdań na temat - nikt Ci nie zarzucić że chcesz błysnąć.
Pomogę Ci - to, że UK traktuje polskich polityków (bo nie "nas" choć co do Ciebie nie jestem pewny) jak idiotów to wina nie tego co pisze JKM czy mówi Thatcher tylko tego, że a) w większości idiotami i b) nawet jeśli nie są - to tak się zachowują.
Sprawdź "osiągnięcia" polskiej dyplomacji po roku 89 aż do dzisiaj - trzeba być już nie ślepym a martwym żeby nie dostrzec (przez uprzejmość tak piszę) głupoty.
Łapiesz?
Pchanie się na obchody rocznicy zjednoczenia Niemiec jedynie przekonanie o głupocie polityków ugruntowuje.

13-09-2009 - 21:36:56

Nie polemizując z tezą, że rozbite niemcy byłyby dla Polski wygodniejsze ( chociaż pytanie, na ile Polska mogła oficjalnie przeciwstawiać się takiej koncepcji - ale na pewno nie musiała za nią optować ) to jednak koncepcja, że Premier Zjednoczonego Królestwa pozwoliła na zjednoczenie pod wpływem Polskii jest dość śmiała.
Brzeziński w swojej "Drugiej Szansie" pisze o tym jak to USA musiały urabiać UK pod tym względem. USA mają tutaj inne interesy. I może dlatego wspieraliśmy tą opcję? Po prostu przysługa dla Stanów. Na ile sensowna i za co - to inna rzecz.

14-09-2009 - 00:20:06

Alez ja nie twierdze, że nasi dzisiejsi liderze to jacyś wartosciowi ludzie!
Mam o nich taka samą opinię jak i ty. Dlatego nie warto tego komentować bo tu się w pełni zgadzam i z Tobą i z JKM.
To co warto komentować to to co mnie zbulwersowało we wpisie JKM czyli sugestia jakoby Polska miała przekonać Thacherową do zgody na zjednoczenie niemiec. Ja nie mam żadnych pretensji do JKM, rozumiem, że relacjonuje nam to co usłyszał od Thacherowej.
Ja jednak będąc na jego miejscu pożądnie bym się jednak z tego uśmiał i chyba trochę rozłościł bo po prostu nie wierze.

14-09-2009 - 02:45:44

"Chyba każdy normalny człowiek, gdy go gdzieś nie zaproszą, pytany o to odpowiada: <<A czy ja w ogóle chcę być u tych-tam Kowalskich?!? Ja mam ich w nosie!>>"
Doprawdy? A co Pan zrobił kiedy Andrzej Czuma Pana nie zaprosił na zaprzysiężenie?
Anonimowy użytkownik

14-09-2009 - 08:38:13

Nie chce już mi się wyzłośliwiać...
Wolno oczywiście Ci odczytać to co JKM napisał jak chcesz - również jako deklarację Thatcherowej że "ona nie chciała ale ze względu na Polaków..."
Tyle tylko że - o czym powszechnie wiadomo - p. Thatcher co najmniej niechętnie odnosiła się nie tylko do zjednoczenia Niemiec ale i do samych Niemców jako nacji i skoro w rozmowie z nią równie niechętny zjednoczeniu Polak pyta o powód zgody (a oboje wiedzą że prócz "woli" Polski ważącej nic przy podejmowaniu tej decyzji było kilka jeszcze co najmniej powodów jej podjęcia) - mało dziwne że odpowiedziała że "przecież tego chcieliście".
Ironia, dyplomacja, owijanie w bawełnę - te rzeczy.

Co jak co ale wiara w to, że już nie tylko JKM - człowiek wedle mojego rozeznania trzeźwo jak mało kto oceniający realia - nie tylko równie jak JKM trzeźwa p. Thatcher ale w ogóle jakiś przytomny człowiek serio potraktuje wypowiedź że Wlk. Brytania poparła zjednoczenie Niemiec ze względu na zachcianki Polski jest wiarą równie sensowną jak wiara w świętego Mikołaja.

Anegdotka która być może pomoże pojąć co powiedziała p. Thatcher.
Piękna niewiasta, tuż po ślubie, purytanka i przedstawicielka wiktoriańskiego mieszczaństwa dla którego hipokryzja była cnotą będąc u kogoś w gościnie brała kąpiel.
Syn gospodarzy nie wiedząc o tym wlazł do łazienki akurat w momencie kiedy pani wychodziła z wanny.
Bąknął - "Przepraszam Pana" i uciekł z łazienki.

Łapiesz, stachu?

14-09-2009 - 09:31:16

Mikke jak zwykle ma rację. Lepiej mieć 2 państwa niemieckie pod bokiem niż jedno.
A jeszcze lepiej mieć 5 księstw niemieckich.

Z tym, że i tak nie moglibyśmy nic w tej sprawie zrobić.
Tak więc lepiej, że oficjalnie popieraliśmy zjednoczenie.
Przynajmniej nie pozostawiliśmy Niemcom powodów do niechęci.

cool smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-09-2009 09:31 przez gunmeat.

14-09-2009 - 10:36:48

A ja kocham Polaków!

No może bez przesady, niektórych kocham, ale wszystkim dobrze życzę i dlatego chciałbym aby Polacy mieli 16 państw zrobionych z obecnych województw. Nie żartuję. Przytaczam niżej co napisałem gdzieś kiedyś - nie mogę dać linka bo mam zakaz od Adminki.

Podział Polski

Polskę należy podzielić na 16 krajów (dzisiejszych województw) o dużej autonomii, jeszcze większej niż mają landy w RFN czy stany w USA - szczególnie jeśli chodzi o podatki. Na pewno wśród tych krajów były by obyczajowo - jedne postępowe inne konserwatywne, gospodarczo - jedne socjalistyczne inne liberalne. Każdy mógł by sobie wybrać taki kraj jaki mu pasuje, a każdy z tych krajów byłby polski! Kraje socjalistyczne wyludniały by się i biedniały, liberalne bogaciły i przyrastały ludnościowo. To powodowało by wzrost średniego bogactwa Polaków, ale także zachęcało by kraje socjalistyczne do zmiany ustroju gospodarczego na liberalny.

Bacz

Do Admina. Uprzejmie proszę aby tytuł komentarza był publikowany albo żeby zniknęło z formularza pole do edycji tytułu, który i tak potem nie jest publikowany.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-09-2009 10:40 przez Bacz.
Anonimowy użytkownik

14-09-2009 - 11:14:11

Panie Bacz:
1. Dyskusja nie dotyczy podziału terytorialnego Polski a wpisu na blogu JKM. I to co napisałeś jest związane z wpisem naprawdę BARDZO LUŹNO.
2. Pisanie w każdym poście "kiedyś napisałem ale nie mogę przytoczyć linka bo mam zakaz" umacnia mnie w przekonaniu że przede wszystkim piszesz tylko po to żeby pokazać jakie na tym forum panują "zamordystyczne" zasady że nie możesz podać linka do swojego "porażającego" bloga.
I lepiej żebym nie przeczytał już więcej na tym forum ani słowa o tym Twoim blogu.
Pozdrawiam.
Anonimowy użytkownik

14-09-2009 - 11:14:29

PANIE BACZ!

Zacytuję siebie sprzed kilku dni:

Nadto - nadużywa Pan mojej cierpliwości pisząc że ma Pan "zakaz od admina". Ja Panu nic nie zakazałam zdaje się? Zwróciłam Panu uwagę, że pewne Pana wpisy są niezgodne z regulaminem. Nie odpowiada Panu, że zabrania [nie do końca bo mamy linkownię w której mimo mojej prośby nadal się Pan nie zareklamował - czemu?] się tu reklamowania swoich wypocin? Przykro mi - zawsze może Pan podążyć inną drogą i poszukać forum, gdzie będzie to mile widziane.
Za [korwin-mikke.pl]
No i Pan nadużył. Nie bawi mnie czytanie tekstów, że komukolwiek czegokolwiek zabraniam. Pan się urwał z forum PiS czy jak?
Nie umie Pan bez jakichś stawiających Pana w świetle ofiary/biednego łamagi/szukającego współczucia uciskanego geniusza docinek napisać choćby JEDNEGO postu - proszę skierować swoje żale gdzie indziej. Serio.
Anonimowy użytkownik

14-09-2009 - 11:25:00

Zrozumcie człowieka - według pana Bacza nie tylko regulamin na tym forum ale w ogóle prawo w Polsce a nawet opady śniegu planowane są przede wszystkim mając wzgląd na panabaczową osobę.
A że tym samym pan Bacz jako persona nieco tylko mniej ważna od Pana Boga nie ma żadnego obowiązku ani rozumienia czytanego tekstu, ani merytorycznej odpowiedzi na wprost do niego kierowane posty będące odpowiedzią na jego objawienia ani też nawet używania argumentów zbliżonych choć do prawdy - doprawdy nie można mieć do niego o takie a nie inne zachowania pretensji.
Tacy ludzie też muszą widocznie na świecie - choćby po to tylko, by można było poćwiczyć na forum banowanie smiling smiley

14-09-2009 - 13:26:10

Cytat z tvn24:

[www.tvn24.pl]

"Thatcher: zróbcie coś z tym

Dwa miesiące przed upadkiem muru w rozmowie z prezydentem Rosji Michaiłem Gorbaczowem premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher przekonywała go, że ani Wielka Brytania, ani inne kraje zachodniej Europy nie chcą zjednoczenia Niemiec. Z transkrypcji rozmowy ma też wynikać, że domagała się, by ZSRR zrobił co może, by temu zapobiec. Twierdziła, że w interesie Zachodu nie leży upadek Układu Warszawskiego, miała zapewniać Gorbaczowa, że nie będzie naciskać na dekomunizację wschodu Europy i że nie uczyni nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu ZSRR.
Wznieśli mur berliński. Na Litwie
To nie powtórka z burzliwej historii - nowy mur berliński, który stanął na...

– Nawet 20 lat po fakcie takie uwagi z pewnością wywołają wrzenie – komentuje "Times", tym bardziej, że sama Thatcher przyznawała, że to co mówi, różni się od oficjalnych komunikatów NATO i zachodniej dyplomacji. "Żelazna Dama" prosiła Gorbaczowa, by nie przykładał do nich zbyt dużej wagi. Mówiła także, że zjednoczenie Niemiec może prowadzić do zmiany powojennych granic, a poza tym może zdestabilizować sytuację na świecie i jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa."

Co potwierdza tezę JKM.
Anonimowy użytkownik

14-09-2009 - 15:02:26

@BratSzlachcic

Ja bym do tych - i innych "tajnych i ważnych akt, które wyciekły" - podchodził z wielkim przymrużeniem oka. Ja wychodzę z założenia że takie akta nie wyciekają nigdy przez przypadek - i albo są wyrwane z kontekstu, albo najzwyczajniej w świecie spreparowane.

17-09-2009 - 01:18:18

@ Leszek
"Co jak co ale wiara w to, że już nie tylko JKM - człowiek wedle mojego rozeznania trzeźwo jak mało kto oceniający realia - nie tylko równie jak JKM trzeźwa p. Thatcher ale w ogóle jakiś przytomny człowiek serio potraktuje wypowiedź że Wlk. Brytania poparła zjednoczenie Niemiec ze względu na zachcianki Polski jest wiarą równie sensowną jak wiara w świętego Mikołaja.
"
Nie bardzo rozumiem, najpierw na moją sugestię, że zdanie, że Polska miała jakikolwiek wpływ na decyzje Wlk. Brytani w tak kluczowej sprawie jak zjednoczenie Niemiec, jest po prostu śmieszne, odpowiada Pan wybuchem złośliwości wobec mnie a później sam Pan taką tezę wygłasza.

Należy się Panu reprymenda od administratora.
Rozumiem, że kwestia podatku katastralnego Pana przerosła ale to jeszcze nie powód żeby tak alergicznie reagować na każdą moją wypowiedź.

@Brat Szlachcic
Bardzo słuszna uwaga. Proszę zwrócić uwagę, że pogrążenie połowy Europy pod wpływem sowieckim było zgodne z interesem brytyjskim. Socjalizm bowiem to najlepszy z możliwych systemów, pod warunkiem, że jest u sąsiada.
Proszę pamiętać, że interes brytyjski nie pokrywa się z interesem polskim. Na tym polega dramat systemów wolnorynkowych ponieważ z definicji mają ze sobą konkurować nie ma możliwości na międzynarodową współpracę co innego z socjalizmem to międzynarodowa współpraca jest wręcz konieczna bo tylko zwycięstwo socjalizmu na całym świecie zapewni mu przetrwanie
Anonimowy użytkownik

17-09-2009 - 07:08:39

@stachu
Nie bardzo rozumiem, najpierw na moją sugestię, że zdanie, że Polska miała jakikolwiek wpływ na decyzje Wlk. Brytani w tak kluczowej sprawie jak zjednoczenie Niemiec, jest po prostu śmieszne, odpowiada Pan wybuchem złośliwości wobec mnie a później sam Pan taką tezę wygłasza.
Ale przecież ja się z panem całkowicie zgadzam ... że pan "nie bardzo rozumie".

Rozumiem, że kwestia podatku katastralnego Pana przerosła...
Nie - przerosły mnie niektóre pańskie twierdzenia, jak na przykład, że należy ludziom odbierać ich własność o ile nie wykorzystują jej zgodnie z oczekiwaniami, że "państwo to jest prawo" i opowieści o "konsumentach nieruchomości" i że właścicielem wszystkich nieruchomości jest państwo albo mądrości o tym, jakoby to jakowyś "naród" był suwerenem i jeszcze "podejmował decyzje.
Są to twierdzenia tak strzeliste że przerastają każdego.
Każdego, kto ma oczywiście podstawową wiedzę o świecie na tylko wyobrażenia o nim.

ale to jeszcze nie powód żeby tak alergicznie reagować na każdą moją wypowiedź.
Wybaczy pan ale "alergicznie" reaguję na wypowiedź a nie na to, kto ją wygłasza.
To Internet i ludzi nie widać i - o zgrozo!!! - "stachu" to wcale nie określa osoby przeto w ogóle nie zwracam uwagi na nicki.

18-09-2009 - 23:03:42

@ Leszek
1. "że należy ludziom odbierać ich własność o ile nie wykorzystują jej zgodnie z oczekiwaniami" hmm, zadaj sobie pytanie z czyimi "oczekiwaniami"?

2."że "państwo to jest prawo"", to my od 20 lat prowadzimy walkę by RP stała się "państwem prawa"? Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy, że to nie tak.
Zadaj sobie pytanie: skoro państwo to nie prawo to czym jest?

3. "i opowieści o "konsumentach nieruchomości"" skoro nie zamierzasz konsumować nieruchomości, czyli dysponować ją na wyłącznie własny urzytek to po co Ci prawo własności?

4. "albo mądrości o tym, jakoby to jakowyś "naród" był suwerenem i jeszcze "podejmował decyzje.
Są to twierdzenia tak strzeliste że przerastają każdego.
"
Biedny pan Michalkiewicz. Właśnie stworzył teorię, że uznanie traktatu z Lizbony przez naszych reprezentantów jest sprzeczne z konstytucją bo tylko "naród" jako suweren może podjąć taką decyzję a tu się dowiadujemy od Leszka, że to wszystko nie tak.

Może kolega Leszek pomylił swoje powołanie może powinien być administratorem forum związanym z GW czy "Nie" skoro wyśmiewa tezy Korwina, Michalkiewicza i ... zdrowy rozsądek.
Anonimowy użytkownik

19-09-2009 - 01:08:43

1. Nieistotne - ważne że nie z oczekiwaniami właściciela. A to bolszewia.
2."że "państwo to jest prawo"", to my od 20 lat prowadzimy walkę by RP stała się "państwem prawa"? Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy, że to nie tak.
Zadaj sobie pytanie: skoro państwo to nie prawo to czym jest?
Gdybyś stachu myślał wcale jeszcze nie byłbyś myślą.
Łapiesz?
Nie muszę zadawać sobie żadnych pytań, przynajmniej nie na temat czym jest lub czym powinno być prawo.- jeśli Ciebie nurtują - do książek

3. Użytek piszemy przez zet z kropką - to najpierw.
Po wtóre - nie istnieje coś takiego jak "konsument nieruchomości" poza Twoją świadomością jest to pojęcie nie znane.

4. Gdybyś zrozumiał co też właściwie p. Michalkiewicz napisał - wiedziałbyś że kpi sobie z tego "suwerena: dokładnie tak jak ja to robię.

Może kolega Leszek pomylił swoje powołanie może powinien być administratorem forum związanym z GW czy "Nie" skoro wyśmiewa tezy Korwina, Michalkiewicza i ... zdrowy rozsądek.
Nie pochlebiaj sobie - nie jestem Twoim kolegą.
Jesteś poza tym nieco śmieszny podnosząc tezy przed którymi uciekłeś w innym wątku.
Anonimowy użytkownik

19-09-2009 - 09:18:53

Uprasza się o powrót do tematu.

20-09-2009 - 01:36:15

@Leszek
Ja uciekłem przed jakimiś tezami???
Ciekawe gdzie. Dyskusja z Tobą zeszła po prostu do poziomu który nie jest dla mnie do zaakceptowania. Można stosować ironię i sam to czasem robię ale Ty przekroczyłeś już pewne granice których przekraczać nie należy, więc dyskusję zakończyłem bo nie mam zamiaru się z Tobą obrzucać wizwiskami.
Anonimowy użytkownik

20-09-2009 - 08:59:53

stachu - poprosiłem Cię grzecznie o podanie źródeł z których czerpiesz "wiedzę" pozwalająca Ci wyciągać dziwaczne wnioski jednocześnie wyjaśniając czemu te wnioski są dziwaczne - nie zrobiłeś tego, nie podając jednocześnie żadnego argumentu na poparcie tych wniosków.
To jest mało poważne i nie dziw się, że jesteś obiektem kpin.
Nie wyzwisk a kpin właśnie.
Możesz oczywiście własnego focha zasłaniać "poziomem" co jednak nie zmienia faktu.

Masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszam na pw - tu zgodnie z zaleceniem xsiora wróć do tematu o ile masz coś o nim do napisania.

27-09-2009 - 20:36:11

Temat został już wyczerpany i niewiele można tu jeszcze dodać bez powtarzania się.

"poprosiłem Cię grzecznie o podanie źródeł z których czerpiesz "wiedzę" pozwalająca Ci wyciągać dziwaczne wnioski jednocześnie wyjaśniając czemu te wnioski są dziwaczne"

Wyjaśniając? Dobre sobie oprócz histerycznej reakcji typu nie bo nie nic więcej nie powiedziałeś. Ciekaw jestem o jakie źródła Ci chodzi?
Może o źródła dlaczego na tym świecie "święte prawo własności" nie jest respektowane? Przecież o tym mówiliśmy i Polacy zza Buga i Niemcy sprzed Odry są wystarczającym "źródłem" i dowodem. A jeżeli potrzebujesz bardziej współczesnych przykładów bo II wojna to dla Ciebie prehistoria to proszę bardzo: Palestyńczycy z Zachodniego Brzegu. Toż to dopiero przewrotny świat nawet w ziemi świetej nie funkcjonuje "święte prawo własności"? Kpina.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-09-2009 22:22 przez stachu.
Anonimowy użytkownik

27-09-2009 - 21:22:57

Kłopoty z koncentracją stasiu, czy może przy niedzieli za dużo było?
Postaraj się jakoś trzymać jednego tematu skoro już go wywołałeś a nie hasasz od Sasa do lasa w przekonaniu, że nikt tego nie zauważy.
Czyli - ogarnij sięsmiling smiley
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45505, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 224, Posty: 2116.