26 maja 2009: Dość ścigania socjalistycznych zbrodniarzy!

Wysłane przez admin 

26-05-2009 - 23:20:22

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-05-2009 23:21 przez admin.

27-05-2009 - 09:41:44

Witam,
według mnie czym innym jest 'przedawnienie zbrodni' a czym innym ściganie czy karanie.
Zbrodnia jaka by nie była nigdy nie przestaje być zbrodnią. Zawsze na człowieku ją czyniącym będzie ciążyć (w końcu przecież nad kimś Sąd Ostateczny musi się odbyć! Bóg nie mówi 'jak pożyjesz ileś tam lat to zabójstwo ci się upiecze'? )
Natomiast czymś innym jest 'łapanie i karanie winnych'. Można by dziś powiedzieć, że np Dracula jest 'niewinny jak noworodek' ponieważ jego zbrodnie się przedawniły i 'po co je roztrząsać'?
Dziś lansuje się hasła typu 'patrzmy w przyszłość a nie przeszłość' (czy coś podobnego). Wystarczy tylko się przyjrzeć jakiego pokroju ludzie takie slogany głoszą.
Zbrodnia zawsze będzie zbrodnią, a to czy się kogoś będzie ścigać i karać to już inna 'bajka'.

Pozdrawiam

27-05-2009 - 10:42:23

Nie zagadzam się z Panem co do ostatniego akapitu:

>> dlaczego JE Lech Kaczyński, tak wrzeszczący na Związek Sowiecki (a przy okazji: i na Rosję!) oraz na PRL nie zgłosi wystąpienia III RP z tej komunistycznej Konwencji, nakazującej nam ścigać 90-letnich staruszków?!

Własnie o to chodzi, żeby TAKICH staruszków ścigać aż do ich śmierci!!!

27-05-2009 - 13:42:14

No właśnie, czemu ma się im upiec? Tylko z drugiej strony to kosztuje a skutek mizerny...

27-05-2009 - 20:13:48

Komory gazowe jako sposob na wydajne ukatrupienie duzej liczby (np paru milionow) ludzi o nieprawidlowym ksztalcie nosa byly konceptem niezbyt jeszcze rozpowszechnionym w Cesarstwie Rzymskim. I tym tez a nie brakiem czasu czy zwyklym przeoczeniem mozna by wytlumaczyc dlaczego doktorzy praw (tacy rzymscy Kaczynscy) w starozytnym Rzymie nie wlaczyli ludobojstwa do kategorii czynnow nagannych. Sad w Norymberdze najwyrazniej doszedl do wniosku ze mala popularnosc Cyklonu B w Rzymie 2 tysiace lat temu nie moze doprowadzic do wynaturzonej sytuacji w ktorej Goeringowi, Himmlerowi & Co ten caly interes ujdzie na sucho i ich powiesil (niestety nie wszystkich). Oh biedni nazisci, Korwin tak sie zmartwil! Moze ktos sie zlituje, usiadzie pod lipa i napisze wiersz "Zal Korwina po Stracie Nazisty" i wlaczymy to do lektur Giertycha.
A tak w ogole to kurczowe trzymanie sie wszystkich pomyslow ktore wykluly sie w starozytnym Rzymie wkrotce po tym jak ludzkosc wylonila sie z jaskin kryje w sobie pewne niebezpieczenstwa: Np. nawolywanie do przywrocenie karmienia lwow za pomoca chrzescjan spotkaloby sie zapewne z dezaprobata Konferencji Episkopatu Polskiego. Ale pomyslcie tylko, mozna by wlasnie od nich zaczac, po jednym biskupie dziennie, w warszawskim ZOO albo na nowym stadionie po Mistrzostwach!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-05-2009 21:10 przez yostefan.

27-05-2009 - 21:57:55

A z jakiej racji miałoby im to ujść na sucho? Można było ich powiesić z jakiegoś innego paragrafu, jednocześnie nie łamiąc aksjomatów na których (podobno) oparte jest całe wspólczesne prawodawstwo. Nie zauważyłem, żeby gdziekolwiek w tekście żałowano narodowych socjalistów, bo i nie ma czego. Jakakolwiek nie byłaby to zbrodnia, wyjątek potwierdza regułę, co otwiera furtkę do kolejnych przekroczeń prawa, które dzisiaj zdają się być już na porządku dziennym.

Fragment dot. karmienia lwów jest bezzasadny, przecież poszczególne zasady prawa rzymskiego tworzą jedynie fundamenty, jak napisałem wyżej, pod całe wspólczesne prawodawstwo. Chociaż w zasadzie nie wiem po co to piszę, skoro na pierwszy rzut oka widać, że polemizuję z pieniaczem.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-05-2009 22:00 przez peakhunter.

27-05-2009 - 22:00:53

yostefan Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...)Sad w Norymberdze
> najwyrazniej doszedl do wniosku ze mala
> popularnosc Cyklonu B w Rzymie 2 tysiace lat temu
> nie moze doprowadzic do wynaturzonej sytuacji w
> ktorej Goeringowi, Himmlerowi & Co ten caly
> interes ujdzie na sucho i ich powiesil (...)

W takim wypadku pojawia się pytanie: kiedy można złamać zasadę, że prawo nie działa wstecz? Czy istnieją jakieś czyny, które "usprawiedliwią" niemoralne złamanie tej zasady w przyszłości? Może np. za paręnaście lat wprowadzą prawo, że za każdy ściągnięty z sieci fragment mp3 lub filmu każdy będzie musiał zapłacić pełną cenę + odsetki (po parunastu latach). A jeśli ktoś nieopatrznie umieścił taki fragment filmu na youtube i obejrzało go do tego czasu już 3 mln ludzi, to ho ho, spędzi całe życie w kamieniołomach (kolejne prawo, działające wstecz - dla niewypłacalnych skazańców)...
Anonimowy użytkownik

27-05-2009 - 22:47:52

mrwombat Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W takim wypadku pojawia się pytanie: kiedy można
> złamać zasadę, że prawo nie działa wstecz?
> Czy istnieją jakieś czyny, które
> "usprawiedliwią" niemoralne złamanie tej zasady
> w przyszłości?

Ja uwazam ze to powinno byc na zasadzie precedensu ustanawiane przez jakis trybunał (konsytucyjny?) wiekszoscia kwalifikowana 9/10 albo jednomyslnie. Oczywiscie pod warunkiem ze sedziow nei bedzie wybieral sejm wybrany w demokratycznych wyborach.

29-05-2009 - 19:25:52

Sz. Panie peakhunter,
Rzucajac we mnie epitetem "pieniacz" i uzywajac go w kontekscie mojego komentarza zdemaskowales sie waszmosc jako osobnik ktory nie rozumie
znaczenia slow czy terminow jakie uzywa. Nie, nie musisz sie tlumaczyc, ja wiem ze to nie twoja wina. Ja naprawde rozumiem ze nie wszyscy co zabieraja tu glos sa na poziomie intelektualnym pozwalajacym na poslugiwanie sie zaawansowana polszczyzna. Pozwol tylko ze ci pomoge w uniknieciu kiedys podobnej kompromitacji: "Pieniactwo" :
1. «częste wytaczanie spraw sądowych, zwłaszcza z błahego powodu»
2. «chorobliwa skłonność do dochodzenia rzeczywistych lub urojonych krzywd»
pieniacki, pieniacz
Slownik Jezyka Polskiego, PWN.
Piernik do wiatraka.
A teraz jak juz to przeczytales, odpocznij chwile a potem mozesz zalozyc szalik w paski i isc na piwo pogadac z kolegami o pilce.

29-05-2009 - 23:00:00

Szanowny Panie,

Nieuchronnym skutkiem Pańskiej wypowiedzi jest w istocie potwierdzenie mojego przypuszczenia, które wysunąłem w poprzednim poście. Myślę, że jeśli ma Pan trochę oleju w głowie, na moment oderwie głowę od słownika i przeczyta Pan ponownie moją uwagę oraz swoją "ripostę", zrozumie Pan, co miałem na myśli.

Pozdrawiam i kończę.

29-05-2009 - 23:38:48

Witam wszystkich,

Sprawa dotyczy artykułu w Spieglu o naszym udziale w Holokauście - i audycji tv "Tomasz Lis na żywo" w której to wystąpiła pani dr Alina Cała z Żydowskiego Instytutu Historycznego.
.

Dzisiaj tj. 29 maja ukazał się w Super Expresie na str. 5 ciekawy artykuł - forma listu otwartego p.t. "Uczcijmy Żydów ratujących Polaków" - autorem jest córka gen. Fieldorfa "Nila" - Maria Fieldorf-Czarska. List dedykowany jest do red. Tomasza Lisa, a właściwie do występującej w jego programie m.in. pani dr Aliny Całej z Żydowskiego Instytutu Historycznego. Nie mam zamiaru streszczać, czy przepisywać całego artykułu, ale jego zakończenie stanowiące motto jest tak ciekawe i trafne, że muszę podać go Państwu w całości.

Autorka występuje z taką oto propozycją do Żydowskiego Instytutu Historycznego / ŻIH / : cytat - "Zorganizujmy wspólnie - Polacy oraz ŻIH - akcję upamiętniania Żydów, którzy z narażeniem życia ratowali Polaków z rąk NKWD-UB i KGB-SB w latach 1939 - 1989, szczególnie w okresie okrutnej sowieckiej okupacji Kresów, oraz w pierwszym dziesięcioleciu po wojnie. Mam nadzieję, że teren niezbędny do sadzenia drzew upamiętniających szlachetne czyny zostanie udostępniony, przez odpowiednie władze. Szlachetność i odwaga ludzka winny być zauważone i nagrodzone nie tylko przez Izrael, ale i przez Polskę. Pani / tu autorka zwraca się o p. Alin Całej - mój przypis / jako Żydówka z polskim obywatelstwem, na pewno to zrozumie. " koniec cytatu.

Zapraszam do zapoznania się z całą treścią listu. Jest to chyba jedyna taka publikacja, która tak celnie trafia w sedno.

p.s

A swoją drogą to p. redaktor Tomasz Lis mógłby zaprosić obie Panie do studia, a może też i p. red. Michnika, i może usłyszelibyśmy magiczne słowo "dziękuję i przepraszam" pod adresem Polaków, którzy ratowali Żydów / być może uratowali rodzinę pani dr Aliny Całej /, i pod adresem tych których to Żydzi jako pracownicy NKWD-UB zamordowali / jak brat red. A. Michnika - Stefan /.

pozdrawiam
dzwonekzygmunta
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45436, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 224, Posty: 2116.