Jakich tematów i słów Pan Janusz Korwin-Mikke powinien unikać w czasie kampanii?

Wysłane przez snakeeater1984 

08-05-2010 - 12:16:18

Jak w temacie. Moim zdaniem przede wszystkim Hitlera, "tfu geja" oraz monarchizmu.

08-05-2010 - 12:20:09

homosie, banda złodziei, komuniści, murzyni

08-05-2010 - 13:52:02

inteligencji kobiet...

08-05-2010 - 17:15:06

Prywatyzacji wszystkiego (dróg, chodników, lasów, wód, etc.).
Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ zrobiłem prezentację na ten temat i wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatawinking smiley

08-05-2010 - 18:17:30

Ostatnio w Superstacji Pan Janusz, mówiąc o problemie odpowiedzialności za decyzje w Polsce ostatnimi czasy, choć wyraził bardzo słuszną uwagę, moim zdaniem niepotrzebnie dodał porównanie do śmiesznej, kobiecej uległości.
Myślę, że takie niewinne żarciki mogą niestety zostać odebrane bez należnej rezerwy. Unikać w ogóle tematu kobiet! No chyba, że chodzi o parytety, bo tu oczywiście należy wyrazić sprzeciw kretynizmowi.

A tym samym wystąpieniu była również mowa o prywatyzacji m.in. stoczni. Oczywiście jestem za tym, aby taki postulat wysuwać, jednak zawsze należy dodać, że zwolnionym zostanie udzielona warunkowa pomoc przy znalezieniu nowej pracy/przekwalifikowaniu się, zamiast niepotrzebnego wydawania pieniędzy na ich wcześniejsze emerytury przez wiele lat.

No i zgadzam się z powyższymi winking smiley.

08-05-2010 - 20:29:19

Też w sumie nie rozumiem, dlaczego przy takich tematach nie powie "To jest temat populistyczny, zastępczy, przyszedłem tu ażeby rozmawiać na poważne tematy". A, no tak, przecież zapraszają go tylko na rozmowy na takie tematy właśnie. Myślicie, że na ewentualnych debatach tak nie zareaguje na te bzdury? Ale w sumie fajnie, że macie tyle rad dla człowieka, który walczy o te same wartości bez wytchnienia od niemalże pół wieku.

08-05-2010 - 23:50:59

Hasła których należy unikać bezwzględnie: chamy, łajdaki, faszyści, idiota, agenci bezpieki, feminazistki, homosie, Hitler
Hasła które się źle kojarzą: koryto, komuna, czerwoni, lewaki, socjalizm, kapitalizm,
Generalnie należy unikać określeń agresywnych - JKM uważa, że wygrał debatę tym bardziej, im bardziej naubliża przeciwnikowi. Wyborcy - wręcz przeciwnie. Wygrał ten, który potrafił powstrzymać emocje.

09-05-2010 - 04:09:54

Do "tfu geja" (skojarzenia ze słowem "gej" zachować dla siebie) dodałbym jeszcze, popularną ostatnio, "tfu demokrację". W ogóle unikałbym wszystkiego, co zaczyna się na "tfu..." ;D
Można wyjaśnić spokojnie i rzeczowo, że demokracja nie jest (jak się powszechnie sądzi) ustrojem najlepszym z możliwych... i to bez ubytku śliny.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 09-05-2010 04:15 przez suwak.

09-05-2010 - 14:19:33

Ogólnie powinien się Pan Janusz pilnować i pokazać klasę, dzięki opanowaniu emocji i unikaniu kolokwializmów. I powtórzę: zwłaszcza wobec kobiet. Zbierając podpisy, zauważyłam, że kobiety ogólnie patrzą na niego raczej niechętnie, bo uważają się za dyskryminowane przez niego. Proponuję, żeby jeśli trafi się okazja, Pan Janusz pokazał się jako dżentelmen.
I raczej unikać tematów, co do których ludzie są "wytresowani", co mają myśleć (narkotyki, kara śmierci, monarchizm itd.), bo teraz jest nie czas na oświecanie społeczeństwa, w tak trudnych sprawach. Za to myślę, że poruszanie kwestii tego, jak telewizja i inne media sterują opinią publiczną, że stoją za tym konkretni ludzie, jest dobrych chwytem.

11-05-2010 - 10:52:49

Pewnie nic to nie da, ale napiszę.
Nie negatywy a pozytywy
Należy podkreślać, że bezrobocie jest spowodowane kosztami pracy, a nie zasiłkami. Zasiłki to grosze, zarówno dla państwa jak i dla bezrobotnego. Trzeba skończyć z negatywnym przekazem: zlikwidujemy zasiłki, sprywatyzujemy lekarzy... Należy mówić o radykalnej obniżce kosztów pracy i łatwości w jej znalezieniu. O wzroście zarobków, o lepszej jakości produktach (teraz już do żarcia prawie trocin dodają, bo cena jest już na skraju akceptowalności) i usługach. O bardzo łatwym zakładaniu firm, że w końcu zacznie się to opłacać i o braku strachu o to, że jakiś biurw znajdzie jakieś przeoczenie i nam ją zamknie...

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2010 10:55 przez Ixian.

12-05-2010 - 17:32:30

Dokładnie tak, Ixianie - zgadzam się w stu procentach.

Nie ma co w kampanii walczyć z wiatrakami, poruszać fundamentalnych kwestii, których ludzie nie zrozumieją w miesiąc!

Dodam jeszcze, że czuję się traktowany jak kompletny idiota, gdy oglądam populistyczne filmiki czy słyszę populistyczne hasła (vide Nasza Klasa).
Do ciężkiej cholery, czym sobie zasłużyliśmy na tak głupią propagandę, jaką serwuje nam film na youtube polecany przez Pana Janusza w swoim NK-Profilu?

Pan Janusz Korwin-Mikke powinien się wyróżnić i jako jedyny spośród kandydatów nie traktować swoich wyborcow jak idiotów!

12-05-2010 - 19:02:13

Jaką głupią propagandę? Ten filmik jest znakomity! Drażnić może jedynie jakość nagrania, treść to ponad 6 minut argumentów za JKM. Nie wiem gdzie tu głupia propaganda.

12-05-2010 - 19:24:24

Nie wiem co głupiego jest w NK na której nie ma tylko Jarka z wiadomych względów.

Jakby byli wszyscy poza Januszem to by było narzekanie. Problemem jest nieład ze stronami internetowymi!

13-05-2010 - 08:21:14

Roderich
Pan Janusz Korwin-Mikke powinien się wyróżnić i jako jedyny spośród kandydatów nie traktować swoich wyborcow jak idiotów!

Toż właśnie na tym filmie jest tak przedstawiony - jako kandydat inny niż reszta. Jak widać zresztą, zdania na temat tego klipu są podzielone, przeważają jednak te pozytywne.

13-05-2010 - 15:40:15

Przecież ta propaganda ma przekonać jeszcze nieprzekonanych, więc niech będzie.

Zamiast wyzywać wszystkich od komunistów, niech JKM mówi o "komunie mentalnej".

13-05-2010 - 15:56:11

Nie da się uniknąć objawów niezadowolenia ze strony przesłuchujących dziennikarzy, a więc na ludzi opierających się całkowicie na teleogłupiaczu i jego sugestiach JKM ma wpływ wielce ograniczony.

Ogólnie nie da się też uniknąć tematów już poruszanych. Ponieważ poza telewizją da się rozmawiać w miarę normalnie, warto skierować wysiłki właśnie na ten obszar.
Jeśli już któryś tematów miałby być szczególnie mało ważny, to może warto pominąć "obserwatorium masonerii". Resztę wystarczy podzielić na tematy priorytetowe i tematy drugiego szeregu - aby ludzie też mogli przećwiczyć wartościowanie i zrozumieć jego znaczenie dla oceny różnych programów - ale zawsze trzeba przypominać, że opozycja zamierza wprowadzić pełny pakiet reform, a nie jakieś ogryzki.

Biały Człowiek
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6251, Posty: 45451, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 151, Posty: 2001.