Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

2018-07-10 10:15:00

Clitoris Wielkiej Bogini

W Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi (woj. śląskie), która jest obiektem zarządzanym przez władze samorządowe, wystawiono instalacje, które profanują chrześcijaństwo.

Centralnym obiektem wystawy pt. „Zapytaj Mokoszy” jest obrazoburcza instalacja żeńskiego narządu płciowego, który – patrząc od tyłu – przypomina… Matkę Boską. Owa sporej rozmiarów instalacja podpisana jest słowami „Clitoris Wielkiej Bogini”. Obiekt ten znajduje się na noszach i był wykorzystywany do swoistej „Procesji Wilgotnej Pani” (przypominającej procesje katolickie), która odbyła się w 2014 r., co zaprezentowano na zdjęciach. W opisie czytamy, że wystawa tworzy nową krainę narracji historycznych i pokazuje dzieje z feministycznej perspektywy.

Wśród innych obiektów tej bluźnierczej wystawy sztuki nowoczesnej zwiedzający - których jak na lekarstwo - mogą także zobaczyć zardzewiały piekarnik z wystającą kołdrą czy różne rodzaje wideł. Kuratorem projektu jest niejaka p. Ewa Mrozikiewicz, a do projektu zaproszono 15 "artystek", w tym ani jednego artysty.

Tak wesoło marnuje się pieniądze podatnika w Czeladzi, przy okazji znieważając chrześcijaństwo i tym samym obrażając większość uczęszczających co niedzielę do kościoła mieszkańców miasta.

Co ciekawe, dyrektorem Muzeum Saturn, w skład którego wchodzi Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" jest p. Iwona Szaleniec, czyli... żona burmistrza miasta.


Wyświetleń: 1492