Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-09-2018 14:21:38

Choroba nadmiaru

Są ludzie tak uparci, że gdy ich lekarstwa zawodzą, odpowiadają: „Więcej tych lekarstw”.  Gdy biedna Anielka wsadzona do gorącego pieca chlebowego darła się, znachorka wsunęła ja głębiej – z tym skutkiem, że przestała wrzeszczeć już na zawsze.

To samo dotyczy d***kratów. Europa pod władzą tego Najgłupszego Systemu Świata stała się pośmiewiskiem wszystkich – dokładnie tak samo zresztą, gdy Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie, przerobione na Rzeczpospolitą Obojga Narodów stały się pośmiewiskiem całej Europy i nawet wielu Polaków cieszyło, gdy sąsiednie monarchie rozebrały ten pokraczny twór na kawałki. Zd***kratyzowana Europa umiera, dzieci nie ma, zastój gospodarczy, powszechna głupota, pornokracja i korupcja.

A mimo to są ludzie, którzy na to odpowiadają: WIĘCEJ D***KRACJI!

Ku mojemu zdumieniu przyłączył się do tego chóru p. Paweł Kukiz, który lobbował u JE Andrzeja Dudy, by wstawił On, jako referendalne, pytanie o JOWy – a Senat pomysł tego referendum odwalił (Senatorowie PiSu wstrzymali się od głosu; na szczęście reszta większością 75% odrzuciła ten pomysł).

Na ten temat napisałem:

=== WCzc. Paweł Kukiz o WDostojnych Senatorach, którzy odrzucili prezydencki projekt referendum wypowiedział się tak: „...jesteście bydlakami. Anty-obywatelską burżuazją. Hołotą post-bolszewicką, gnojami, które dla synekur i apanaży gotowe są sprzedać cały Naród.

Łapa w łapę PiS z PO przeciw Polakom. Przeciw zwykłym ludziom. Przeciw wolności i demokracji. POPiSowym ścierwem jesteście i prędzej czy później za to zapłacicie”.

Otóż uważam, że p. Paweł trochę przesadził – a w każdym razie sprawa nie była warta takiego potoku bluzgu. A merytorycznie: chyba nikt mnie nie podejrzewa, że jestem „ POPiSowym ścierwem” i „post-bolszewicką hołotą” - a też bym głosował PRZECIWKO, a gdyby doszło do referendum WOLNOŚĆ wezwałaby do bojkotu.

Referendum ludowe można robić wtedy, gdy głosujący znają się na temacie – np. w/s kary śmierci: każdy mniej-więcej potrafi sobie wyobrazić o co chodzi. Tymczasem tu mamy skomplikowaną materię konstytucyjną, na której zna się mniej, niż pół procenta Polaków. Jest tam przy okazji próba wzmocnienia pozycji Prezydenta (akurat słuszna), jest sporo prób utrwalenia obecnego porządku (zapisać w Konstytucji podział na województwa, powiaty i gminy, a także np. 500+, jest wiele punktów tak niejasnych, że sam nie wiedziałbym, jak głosować, wreszcie punkty sprzeczne z rzeczywistością – np.: „6. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO z poszanowaniem zasad suwerenności państwa oraz nadrzędności Konstytucji RP jako nadrzędnego aktu prawnego?”; przecież po przyjęciu Traktatu Lizbońskiego Konstytucja JUŻ nie jest nadrzędnym prawem, zdrajcy z PiSu głosowali za tym, by nadrzędne było prawo UE, Rzeczpospolita JUŻ nie jest suwerennym państwem, a w ogóle dlaczego Konstytucja miałaby gwarantować uczestnictwo w paktach wojskowych? Przecież to dokładnie to samo, gdy w 1976 do konstytucji PRL dopisano znienacka obowiązek przyjaźni z ZSRS i przynależność do RWPG i Układu Warszawskiego!!!

Na szczęście ludzie by to referendum zbojkotowali – podobnie jak zbojkotowali referendum w/s jednomandatowych okręgów wyborczych. Ale sama myśl, by babcia spod Mławy głosowała w takich sprawach i jeszcze miała głos decydujący... Brrrr!

Panie Pawle! Zakochałeś się Pan nieszczęśliwie w d***kracji – odkochaj się Pan, do cholery! ===

Bardzo spodobała mi się przy tym wypowiedź Najdostojniejszego Marszałka Senatu, Stanislawa Karczewskiego, który zwrócił p.Kukizowi uwagę, że akurat Senat jest wybrany w umiłowanych przezeŃ Jednomandatowych Okręgach Wyborczych – więc choćby z tego powodu powinien On wykazywać odrobine szacunku dla Senatu. I dla D***kracji.

Ja to mam więcej szacunku dla Senatu, niż dla d***kracji...

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również