Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

21-08-2018 01:57:10

Kary dla policjantów?

Jak chyba z dziesięć razy pisałem, KAŻDY „obiektywny” system wskaźników ma jedną wadę: ludzie dopasowują się do tego systemu i działają nie tak, jak trzeba - tylko tak, by wskaźnik był wyższy. A to całkiem nie to samo.

Nawet dość lewicowy ekonomista, Jan Maynard Keynes, zauważył: „Jeśli fabryce śrubek płacić od ilości, to zacznie robić miliony śrubek mikronowej wielkości; jeśli od masy – to zrobi jedną śrubkę o wadze 10 ton; a jeśli od wartości, to zacznie robić śrubki ze złota” Dlatego, wbrew socjalistom,  JEDYNYM racjonalnym kryterium jest ZYSK.

A co w dziedzinach poza-gospodarczych?

Wtedy jedynym kryterium jest satysfakcja. Jeśli kobiecie nie pasuje facet – to nic nie pomogą tłumaczenia, że obiektywnie, to uznało go za przystojnego 95% kobiet, zarabia sporo, a rozmiary jego hmmm: aparatury są, zdaniem naukowych miesięczników, optymalne. „Obiektywne” kryteria trzeba wyrzucić na śmietnik.

Gdy zadowolić trzeba zbiorowość jedynym wyjściem jest jakaś forma d***kracji. Znów: żadne „obiektywne  kryteria” - bo wtedy pojawi się korupcja systemu. Skrajny przypadek: jeśli strażakom płacić od liczby gaszonych pożarów, to zaczynają podpalać.

Policja już za PRL była nagradzana za liczbę wykrytych sprawców przestępstw – a karana za liczbę niewykrytych. Niby rozsądne – ale efekt był taki, że policja niechętnie przyjmowała zgłoszenia przestępstw trudno wykrywalnych – natomiast na gwałt wciskała przestępstwa komu się dało. Najchętniej ludziom z żółtymi papierami; tłumaczono im, że i tak nic im nikt nie zrobi, a oni, policjanci, potem się odwdzięczą...

Taki przypadek trafił się na Podkarpaciu. Policjanci nie przyjmowali zgłoszeń o próbach gwałtu – tak długo, aż gwałcicielowi się udało. Wtedy usiłowali przypisać wszystkie przypadki kalece z zespołem Downa. Stanęli przed sądem – i otrzymali, niezbyt zresztą wysokie, wyroki.

Tymczasem przed sądem powinni stanąć ci, co zatwierdzili ten „obiektywny” wskaźnik oceny policji.

A jaki powinien on być?

Tylko jeden: ludność powinna być ze swojej policji zadowolona. Jeśli nie jest – to komendant powiatowy powinien interweniować. Jeśli tego nie robi – powinien być zmieniony.

I w tym celu oficerowie policji i prokuratorzy do szczebla powiatu powinni być, jak w USA, wybieralni.

D***kratyczne uchwalanie konstytucji czy w ogóle praw to idiotyzm – bo 95% ludzi nie umie myśleć abstrakcyjnie. Natomiast wybory człowieka – na szczeblu lokalnym, gdzie ludzie się nawzajem znają – jest rozsądne. Na tym zresztą polega samorządność. Być może wybory powinny być jakoś kwalifikowane*, nie na zasadzie „jeden człowiek – jeden głos” - ale powinny to być wybory.

W przeciwnym razie decyzje podejmuje ktoś z województwa lub z Warszawy - ktoś, kto nie zna ludzi. Więc albo wstawia kumpla (być może po linii partyjnej...) - albo musi posługiwać się „obiektywnymi” kryteriami.

Ze znanym skutkiem. 

Janusz Korwin-Mikke

 

* Na przykład: każdy ma jeden głos, posiadacze nieruchomości i członkowie ich rodzin maja głos dodatkowy, mężczyźni w wieku 30-70 i kobiety po 50tce maja dwa głosy dodatkowe.

Uzasadnienie: uprzywilejowanie posesorów jest oczywiste, ludzie dojrzali lepiej oceniają innych, kobiety staja się bardzo racjonalne, gdy przestają działać estrogeny, a mężczyzn wcześniej, niż kobiety, dopada skleroza.

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Granice Libertarianizmu...?

    Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
  • Jak rozwiązać wszelkie problemy na ziemi: ... :)

    ...wystarczy, aby każdy człowiek posiadał maksymalnie jedno dziecko i w ten prosty sposób stopniowo zlikwidujemy gatunek ludzki do zera - bezboleśnie, bezkrwawo, humanitarnie. Potem wraz z...
  • Pinochet a gospodarka Chile

    Jakie były przyczyny krachu gospodarczego Chile 1982? Może ktoś z Państwa się orientuje? Ogólnie słyszy się że Pinochet wyciągnął kraj z kompletnego bankructwa po bolszewickich rządach Allende....

Poczytaj również