Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

Archiwum konkursów

 • Kursy dla wolnościowców – ostatnie dni rekrutacji!

  Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to inicjatywa bardzo dobrze znana w polskim środowisku wolnościowym.  Swoją popularność zawdzięcza doświadczonej, zawsze wolnościowo nastawionej kadrze oraz przede wszystkim atrakcyjnym nagrodom w formie wyjazdów, które można wygrać w każdej edycji.

   

  W tym roku nie będzie inaczej. Sztab Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów przygotował nie lada gratkę – aż trzy miesiące opłaconego stażu w Leadership Institute w USA, gdzie laureat będzie uczył się przywództwa od najlepszych amerykańskich ekspertów. To jednak nie wszystko – w puli nagród znalazły się także szkolenia w europejskich think-tankach, kurs podstawowy ASBIRO czy wyjazd na konferencję w Londynie. 

   

  REJESTRACJA TRWA TYLKO DO 4 KWIETNIA!

   

  W jaki sposób można wygrać jedną z nagród? To proste! Wystarczy zarejestrować się na jeden  lub dwa kursy na http://www.akademialiderow.edu.pl/rekrutacja/ . Po odbyciu kursu trzeba po prostu wykazać się wiedzą i umiejętnościami i zająć jedno z punktowanych miejsc!

   

  Jakie kursy przygotowano w tym roku?

   

  Kurs Wystąpień Publicznych to profesjonalne szkolenie z zakresu sztuki przemawiania, wystąpień publicznych, autoprezentacji i retoryki - w czasie dwóch weekendowych zjazdów uczestnicy nauczą się sztuki operowania głosem i gestykulacją, poznają tajniki podprogowego kodu komunikacyjnego, dowiedzą się jak świadomie używać  mowy ciała, zdobędą umiejętności konieczne do przeprowadzenia świetnie przygotowanej mowy. Zdobędą umiejętności przydatne nie tylko w wystąpieniu politycznym, ale także w wykładzie akademickim, prezentacji w firmie czy rozmowie kwalifikacyjnej. Dla najlepszego mówcy – trzy miesiące stażu w USA!

  Kurs odbywa się w dwa weekendy: 8-9 oraz 22-23 kwietnia.

  Szczegóły: http://www.akademialiderow.edu.pl/program/kurs-wystapien-publicznych/

   

  Jeśli chcesz wzbogacić swoje doświadczenie oratorskie solidnymi podstawami teoretycznymi, to koniecznie zapisz się na Kurs On-Line – to prawdziwy elementarz ekonomii, etyki i politologii wolnego społeczeństwa, prowadzony przez czołowych polskich akademików. To idealna okazja dla wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniem wolności, ale niekoniecznie mają czas czytać grube książki naukowe – nasi wykładowcy wyjaśnią je w prosty i rzetelny sposób. A to wszystko bez wychodzenia z domu! Wszystko zrobisz przed ekranem komputera. Również w kursie On-Line na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – np. staż w jednym z europejskich instytutów.

  Kurs startuje 7 kwietnia i potrwa 6 kolejnych tygodni.

  Szczegóły: http://www.akademialiderow.edu.pl/program/kurs-podstawowy-on-line/

   

  To jednak nie wszystko! Najlepsi mogą liczyć także na szereg nagród dodatkowych i zniżek na szkolenia w całej Europie.

   

  Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to najlepszy i najtańszy sposób na wzbogacenie swojego CV i odpalenie kariery zawodowej. Wśród absolwentów PAAL znajdują się właściciele firm, organizacji pozarządowych oraz osoby działające na co dzień z najsłynniejszymi polskimi politykami.

   

  W imieniu zaprzyjaźnionej Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości – organizatora PAAL – serdecznie zapraszamy!

   

  Wszystkie osoby obserwujące stronę www.korwin-mikke.pl zachęcamy do skorzystania z rabatu 10% na całą ofertę – wystarczy w polu „kupon rabatowy” wpisać hasło „Korwin-mikke.pl”.

   

  Rejestracja: http://www.akademialiderow.edu.pl/rekrutacja/

   


  Wyniki:

      

 • Wyniki konkursu Przyjaciel i wróg podatnika i konsumenta

  Poniżej ogłaszamy przysłane propozycje w poszczególnych kategoriach wraz z podaniem osób, które zaproponowały dane kandydatury. Zwycięzcy z każdej kategorii zostali zaznaczeni na żółto. Nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą. Prosimy zwycięzców o podanie adresów.

   

  Przyjaciel podatnika 2012
  1. Księgowy (osobisty) - Ewa Pankowska
  2. PKPP Lewiatan za wytykanie i monitorowanie utrudnień stwarzanych przez państwo w dziedzinie handlu i biznesu - Grzegorz „Cervantes” Stefański
  3. Rzecznik Praw Podatnika za pomysł, co z tego wyjdzie - czas pokaże - Jakub Kopa
  4. Poseł PiS Przemysław Wipler za projekt ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika - Rafał Szulborski

  Wróg Podatnika 2012
  1. Rząd Donalda Tuska za wyższy podatek od nieruchomości, wyższy podatek dla rolników oraz podniesienie wieku emerytalnego - Michał Duda
  2. Nowe autostrady polskie i fotoradary - Ewa Pankowska
  3. Sławomir Nowak „minister” za fotoradary i totalitaryzm na drogach celem wyciśnięcia pieniędzy z biednych ludzi - Grzegorz „Cervantes” Stefański
  4. ZUS za marnotrawienie pieniędzy obywateli - Jakub Kopa
  5. Jacek Rostowski za podwyższanie podatków - Rafał Szulborski

  Przyjaciel Konsumenta 2012
  1. Konkurencja oraz postęp techniczny. Dzięki konkurencji każdy chce być tańszy, szybszy oraz oferować wygodniejsze usługi w porównaniu do reszty firm, aby mieć więcej klientów oraz móc więcej zarobić. Postęp techniczny pomaga nam realizować naszą pracę szybciej i taniej za pomocą nowych urządzeń. Dzięki takim okolicznościom konsument jest w lepszym humorze bo więcej pieniędzy zostaje mu w kieszeniach i stać go na więcej dóbr bądź usług - Michał Duda
  2. Sklepy Biedronka - Ewa Pankowska
  3. Telewizja Trwam za obiektywną ocenę sytuacji Polaków i rzetelną informację o żywności modyfikowanej genetycznie - Grzegorz „Cervantes” Stefański
  4. Polscy przedsiębiorcy za to, że wciąż mają siły walczyć z systemem podatkowym i biurokracją w Polsce - Jakub Kopa

  Wróg Konsumenta 2012
  1. Rząd Donalda Tuska za wzrost akcyzy na olej napędowy oraz wzrost płacy minimalnej - Michał Duda
  2. PKP - Justyna Kamińska
  3. PKP, szczegółowo cała trójka, ze spółkami prywatnymi: KM, TLK, IR, bo wszystkie jeżdżą po jednych torach, a tabor i obsługa jakością się nie różnią - Ewa Pankowska
  4. System i baza danych „Sentinel” gromadząca bez kontroli dane osobowe i drażliwe każdego Polaka dla celów przymusowych szczepień z korzyścią dla koncernów farmaceutycznych - Grzegorz „Cervantes” Stefański
  5. PZU, bo na blankiecie raty ubezpieczenia OC dolicza sobie wg własnego uznania kolejne ubezpieczenie NNW i łączny koszt wpisują na wydrukowany blankiet - Piotr D.
  6. Biurokracja związana z przepisaniem mieszkania komunalnego - Marcin Wojdała
  7. Prokuratura za ukrywanie afery solnej oraz innych jej podobnych - Jakub Kopa
  8. Unia Europejska za wprowadzenie regulacji, które podwyższają ceny produktów i ograniczają dostęp do niektórych z nich - Rafał Szulborski
  9. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” z Krakowa wg rankingu najgorsza placówka wyższa w Polsce i jedna z najgorszych na świecie - Krzysztof Witulski
   

  Zasady konkursu

  Portal Korwin-mikke.pl przygotowuje rankingi firm i instytucji: (nie)przyjaznych podatnikowi i (nie)przyjaznych konsumentowi. Rankingi zostaną opublikowane na www.korwin-mikke.pl i www.tomaszcukiernik.pl. Zapraszamy do udziału w przygotowaniu zestawień. Prosimy o typowanie kandydatów wraz z uzasadnieniem do tytułów:

  1) Przyjaciel Podatnika 2012
  2) Wróg Podatnika 2012
  3) Przyjaciel Konsumenta 2012
  4) Wróg Konsumenta 2012

   

  Propozycje należy nadsyłać na adres: newsjkm@gmail.com do 31 stycznia 2012 roku. Wszystkie kandydatury zostaną umieszczone na stronie korwin-mikke.pl oraz www.tomaszcukiernik.pl. W lutym 2013 roku po przeprowadzeniu dogłębnych konsultacji i analiz zostaną przyznane powyższe tytuły. Autorzy wygranych propozycjizostaną nagrodzeni książkami.

   

  Objaśnienie zasad rankingów

   

  1) Przyjaciel i wróg podatnika

  Przyjaciel Podatnika 2012 to osoba lub organizacja, która w 2012 roku najbardziej pomogła podatnikom w Polsce. Wróg Podatnika 2012 to osoba lub organizacja, która najbardziej zaszkodziła podatnikom w Polsce. Chodzi o działania (podejmowane na szczeblu ogólnopolskim bądź lokalnym) osób (polityków, publicystów, ekonomistów, naukowców i innych) lub instytucji (zarówno państwowych i samorządowych, jak i niepublicznych, pozarządowych), które skutkowały zmniejszeniem lub zwiększeniem obciążeń podatkowych, a także zmniejszeniem lub zwiększeniem wydatków publicznych.

   

  2) Przyjaciel i wróg konsumenta

  Przyjaciel Konsumenta 2012 to osoba lub organizacja, która w 2012 roku najbardziej pomogła konsumentom w Polsce. Wróg Konsumenta 2012 to osoba lub organizacja, która najbardziej zaszkodziła konsumentom w Polsce. Chodzi o działania (podejmowane na szczeblu ogólnopolskim bądź lokalnym) osób (polityków, publicystów, ekonomistów, naukowców i innych) lub instytucji (zarówno państwowych i samorządowych, jak i niepublicznych, pozarządowych), które skutkowały wprowadzeniem nowych regulacji lub zaostrzeniem regulacji obowiązujących, a tym samym podniesieniem cen towarów bądź usług, pogorszeniem ich jakości lub zmniejszeniem wyboru konsumenckiego.

   

    Niniejszy projekt nie jest finansowany z pieniędzy podatników mieszkających w Unii Europejskiej.

   

  Tomasz Cukiernik


  Wyniki:

      

 • Magister PAFERE - konkurs na najlepszą pracę magisterską z ekonomii

  Do końca roku przedłużony został termin nadsyłania prac do IV edycji konkursu Magister PAFERE, organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Konkurs skierowany jest do absolwentów uczelni, którzy napisali swoje prace w latach 2010 - 2013. Podstawowy warunek: prace muszą przyczyniać się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności pomiędzy etyką a gospodarką.

   

  Nagroda główna w konkursie to publikacja zwycięskiej pracy w formie książkowej!

  Dla laureatów przewidziano również nagrody finansowe.

  Oto tematy tegorocznej edycji Magistra PAFERE:
  1. Państwo opiekuńcze a rozwój gospodarczy.
  2. Przedsiębiorczość jako fundament narodowego dobrobytu.
  3. Prawo a gospodarka (ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności, w tym intelektualnej).
  4. Warunki i perspektywy rozwoju gospodarczego w kontekście stanu aktualnego i oczekiwanych zmian w Unii Europejskiej.
  5. Źródła bogactwa i upadku narodów.
  6. Internet, nowe media - rewolucja dla biznesu.

  Prace nadsyłać należy na adres: konkurs@pafere.org do 31 grudnia 2013 roku.

  Szczegóły na temat konkursu


  Wyniki:

      

 • Wygraj wyjazd do Brukseli

  Napisz w komentarzu na stronie www.facebook.com/KongresNowejPrawicy, dlaczego jesteś sympatykiem Kongresu Nowej Prawicy. Osoba, która napisze najbardziej oryginalny komentarz, wygra wyjazd do Brukseli na zaproszenie unioposła Janusza Korwin-Mikke.

  Wyjazd odbędzie się w dniach 13-15 października.

  Konkurs trwa do soboty 11 października do godz. 18 00.
  Zwycięzcę wybierze sam prezes Janusz Korwin-Mikke.


  Wyniki:

      

 • Pull up, pull up...

  Potrzebny jest clip z następującym przesłaniem

  Leci samolot o nazwie "III Rzeczpospolita POLSKA", za sterami JE Bronisław Komorowski, załoga: JE Donald Tusk, JE Waldemar Pawlak, WCzc Grzegorz Napieralski, WCzc. Jarosław Kaczyński, jacyś pasażerowie być może... 

  Na tablicy przyrządów miga zegar długu publicznego, co jakiś czas kabinę zalewa czerwone światło i głos "PULL UP!" "PULL UP"

  U dołu może byc, jak kto  chce, jakaś wyspa z napisem "Druga Irlandia", gdzie samolot ma lądować... Proszę puścić wodze fantazji...

  Technika wykonania: dowolna. Koniec konkursu za 2 tygodnie - 30 stycznia br.

   

  Prace prosimy przesyłać na adres zuzanna@korwin-mikke.pl

   

   


  Wyniki:

  Jeszcze nie ma wyników

 • Konkurs filmowy: Nie kradnij!

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną fundacje PAFERE! Zaznaczamy, że nie jesteśmy organizatorami tego konkursu!!!

   

  Przeraża Cię wszechogarniająca biurokracja, niewola gospodarcza, korupcja, kłamstwo i złodziejstwo ukryte po płaszczykiem dbania o dobro państwa, czy budżetu? Uważasz, że podstawowe przykazanie moralne „Nie kradnij” obowiązuje także w życiu gospodarczym? Twoim zdaniem państwo regularnie dopuszcza się kradzieży, a przyczyną i skutkiem kryzysu jest właśnie kradzież? Jeżeli  tak uważasz i umiesz kręcić krótkie filmy video zgłoś swoje dzieło do konkursu Fundacji PAFERE  - „Nie kradnij”, na najlepszy film internetowy. To pierwszy taki konkurs w Polsce.

  Udział mogą brać filmy, które przyczyniają się do ukazywania szerokiego znaczenia społeczno-gospodarczego imperatywu „Nie kradnij!” i negatywnych skutków wynikających z  jego nieprzestrzegania. Termin nadsyłania (nie dłuższych niż 5 minut i nie krótszych niż 2 min.) filmów w formie elektronicznej na płycie CD w formacie mpeg na adres Fundacji (ul. Korfantego 9A 01-496 Warszawa) mija 31 grudnia 2009 roku.

  Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni finansowo (I miejsce – 3,500 tys. zł br., II miejsce – 1,8 tys. br., 3 miejsce – 1,2 tys. br.). Otrzymają ponadto zestawy wolnorynkowych książek, których wydanie zostało współfinansowane przez PAFERE i dodatkową nagrodę ufundowaną przez portal Fronda.pl.

  Jury:
  Prof. Michał Wojciechowski (przewodniczący jury) – teolog, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, Przewodniczący Rady Programowej PAFERE
  Prof. Witold Kwaśnicki – ekonomista, Uniwersytet Wrocławski
  Stefan Sękowski – Fronda.pl
  Ks. Jacek Gniadek – Stowarzyszenie Teologów Moralistów
  Wojciech Reszczyński  - dziennikarz, publicysta
  Tadeusz Drozda - satyryk

  Koordynator: Konrad Rajca
  K.rajca@pafere.org

   

  więcej informacji na stronie PAFERE


  Wyniki:

  Zakończony

 • Polityka na wakacjach

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wszytkie prace są bardzo ciekawe jednakże nagordzilismy tylko cztery z nich.

  Widać, że konkursowicze też byli na wakacjach gdyż większość prac przyszło w ostatnich dniach trwania konkursu:)

  A oto zwycięzcy:

   

  I miejsce : Jakub Kot

  II miejsce : Oniryka

  III miejsce: blasq

  wyróżnienie: egzesja

   

  Zwycięzców prosimy o nadesłanie numerów kont (I i II miejsce) i adresów pocztowych(III  miejsce i wyróżnienie).

  Wszystkie prace można obejrzeć w galerii.

   

  Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach, już wkrótce.


  Wyniki:

  A oto zwycięzcy:

   

  I miejsce : Jakub Kot

  II miejsce : Oniryka

  III miejsce: blasq

  wyróżnienie: egzesja

 • Polityka na wakacjach!

  Temat konkursu:

  Krótko i zwięźle, luźna i szeroka tematyka, poprostu "Polityka na wakacjach" :)

  rysunki, wiersze....bądź każda dowolna forma prezentacji tematu.

   

  Nagrody pieniężne i książkowe:

  I miejsce: 200 zł

  II miejsce: 100 zł

  III miejsce: książka

   

  Prace prosimy nadsyłać do 15 września '09 na adres  jkm.konkurs@gmail.com

  Nazwą nadesłanego pliku niech będzie Państwa nazwisko bądź nick/pseudonim np. "kowalski.jpg"

   

  Zapraszamy do zabawy!


  Wyniki:

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wszytkie prace są bardzo ciekawe jednakże nagordzilismy tylko cztery z nich.

  Widać, że konkursowicze też byli na wakacjach gdyż większość prac przyszło w ostatnich dniach trwania konkursu:)

  A oto zwycięzcy:

   

  I miejsce : Jakub Kot

  II miejsce : Oniryka

  III miejsce: blasq

  wyróżnienie: egzesja

   

  Zwycięzców prosimy o nadesłanie numerów kont (I i II miejsce) i adresów pocztowych(III  miejsce i wyróżnienie).

  Wszystkie prace można obejrzeć w galerii.

   

  Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach, już wkrótce.

   

 • Ostatni KONKURS!!!

  Konkurs zakończony!

  I miejsce: Unununium

  II miejsce: Żukow

  III miejsce: P.Zabczyński

  Wyróżnienie: P.Surowiecki i M.Kaznowski  Gratulujemy zwycięzcom, prosimy o przesłanie numerów kont oraz adresów pocztowych na adres
    jkm.konkurs@gmail.com.

  Dodatkowo zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają kwartalnik JKM-a Stańczyk nr.1


  Na konkurs przyszło też kilka prac, których niestety nie możemy opublikować. Przypominamy, że prace muszą być własne, nie chodzi o ściągnięcie czyjegoś fajnego zdjęcia a takich prac przyszło kilka.

  Za wszystkie nadesłane prace dziekujemy.  Prace można obejrzec w galerii.

  Zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach.

  Pozdrawiamy

  zespół korwin-mikke.pl

   

   

   

  Temat konkursu:

  "Konkurs obrazujący trudną, niewdzieczną, mozolną i niskopłatną pracę CEPa walczącego o miejsce Polski w Europie, równouprawnienie kobiet, z przesądami, a także faszyzmem, nazizmem, rasizmem i xenosfobią"

   

  Nagrody pieniężne i książkowe:

  I miejsce: 200 zł

  II miejsce: 100 zł

  III miejsce: książka JKM

   

  Prace prosimy nadsyłać do 14 czerwca '09 na adres  jkm.konkurs@gmail.com

  Nazwą nadesłanego pliku niech będzie Państwa nazwisko bądź nick/pseudonim np. "kowalski.jpg"

   

  Zapraszamy!

   


  Wyniki:

  Konkurs zakończony!

  I miejsce: Unununium

  II miejsce: Żukow

  III miejsce: P.Zabczyński

  Wyróżnienie: P.Surowiecki i M.Kaznowski

 • KONKURS z JE Mikołajem Sarközy de Nagy Bocsa

  Wszystkim, którzy nadesłali swoje prace serdecznie dziękujemy i gratulujemy inwencji twórczej. Nadesłane prace można obejrzeć w galerii.

  Zwycięzców prosimy o nadesłanie swoich adresów i numerów kont na e-mail : jkm.konkurs@gmail.com

   

  Chcielibyśmy również przeprosić zwycięzców ostatniego konkursu za zwłokę , nagrody właśnie wysyłamy :)

  Niestety ale nie możemy się skontaktować z laureatem I nagrody Panem Karolem T.  - prosimy o kontakt!!!

   

  Zachęcamy do udziału w następnych konkursach!


  Wyniki:

  I Nagroda 200 zł + ksiązka JKM - Artur Łukasz vel Żukow za dwie nadesłane prace

  II Nagroda 100 zł + ksiązka JKM-  Ziomek Elektronik

  III Nagroda: Ksiązka JKM-  Jurcio Pan

 • KONKURS Równość płci

  Nadchodzi 8 marzec. Ogłaszam KONKURS na najlepszy rysunek/collage/hasło  uwypuklajace ideę "Równość Płci".

  I Nagroda 200 zł + ksiązka JKM

  II Nagroda 100 zł + ksiązka JKM

  III Nagroda: Ksiązka JKM

  Prace musza wpłynąc do pólnocy 7-III na adres jkm.konkurs@gmail.com

  PS: Rysunek z paniami siusiajacymi do pisuaru juz jest zajęty!!


  Wyniki:

  Konkurs "Równośc płci zakończony

  Dziękujemy za nadesłanie prac. Wyniki wkrótce !

<< poprzednia
następna >>