Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-07-2018 13:15:00

10 lat za palenie śmieci

INFO: Prokuratura w Jeleniej Górze oskarża kobietę zarządzającą składowiskiem odpadów w Bogatyni (woj. dolnośląskie) o bezprawne sprowadzanie odpadów z Niemiec - pisze money.pl.

 

Według ustaleń śledczych, kobieta z pominięciem przepisów importowała śmieci z Niemiec. Wśród zarzutów są też te związane ze skażeniem gleby, wód gruntowych i celowym wywoływaniem pożarów składowiska. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Za tonę przywiezionych z Zachodu śmieci dostać można nawet 50 euro (215 zł). Zatem 50 tys. ton spalonych w głośnym pożarze w Zgierzu to 11 mln zł na czysto - zauważa portal. Dziurawe prawo sprawia, że firmy zajmujące się śmieciami bankrutują, rozwiązują się albo po prostu znikają i kto inny musi po nich posprzątać - dodaje portal.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-07-2018 14:07:52 | odpowiedz
    Nie podzieliła się głupia baba pieniędzmi za przyjęte szwabskie śmieci z nikim z rządu - no to słusznie jej przylali10 lat kryminału!! . Ma szansę, że pan prezydent ją ułaskawi.

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Okazjonalny kosument marihuany

    W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Mundurowa mafia

    Najwyższy CZAS! opisał przypadek reżysera Grzegorza Brauna, który oskarżany jest przez Prokuraturę o pobicie sześciu policjantów w 2008 roku. Grzegorz Braun opisuje zajście jako napaść ze strony...
  • Film przesłany przez anarchiste jako atak na kapitalizm

    http://www.youtube.com/watch?v=PBc0S1kAMJE Jeden z anarchistów przesłał mi ten film i powiedział ,że po obejrzeniu człowiek nie może być zwolennikiem kapitalizmu. Co Wy na to? Proponuję...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również

  • Mafia | 20-11-2018 20:43:12

    INFO: Sąd w Gdańsku uchylił decyzje prokuratury o zawieszeniu w prawie wykonywania zawodu notariuszy podejrzanych o wyłudzania mieszkań od ubogich ludzi.

  • Skarbówka dopadła piekarza z Olkusza | 20-11-2018 17:30:00

    INFO: Urzędniczki ze skarbówki podstępem dopadły piekarza z Olkusza (woj. małopolskie) - podaje nczas.com.

  • Narasta zniecierpliwienie nauczycieli | 20-11-2018 15:30:00

    FUTURO: Nauczyciele, tak jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów - brać zwolnienia lekarskie - pisze "Rzeczpospolita".

  • Gadowski: Dziennikarz TVN popełnił przestępstwo | 20-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Dziennikarz śledczy Witold Gadowski odniósł się do zdjęcia "hajlującego" operatora stacji TVN.

  • NBP wesprze banki Czarneckiego | 20-11-2018 11:00:00

    INFO: NBP ogłosił wsparcie finansowe dla banków p. Leszka Czarneckiego - podaje rp.pl.

  • Polska traci pracowników z Ukrainy | 20-11-2018 06:45:00

    INFO: Polskie agencje zatrudnienia działające na Ukrainie ostrzegają: nasila się konkurencja o tamtejszych pracowników ze strony Czech, Słowacji i Niemiec - podkreśla "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Rybnika jeździł po pijaku | 19-11-2018 21:45:00

    INFO: Prezydent Rybnika kierował autem pod wpływem alkoholu - informuje portal rybnik.com.pl.

  • Państwowe spółki chcą podnieść ceny nawet o 30% | 19-11-2018 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl alarmuje, że państwowe spółki chcą podnieść ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych nawet o 30%.

  • 2 osoby chcą załamania polskiego systemu finansowego | 19-11-2018 17:30:00

    OPINIA: Dwie osoby próbują rozchwiać polski system finansowy - stwierdził w telewizji p. Adam Glapiński, prezes NBP.

  • Gwiazda TVN żąda zadośćuczynienia za smog | 19-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Grażyna Wolszczak, aktorka serialowa stacji TVN, pozwała państwo za smog - podaje dorzeczy.pl.

  • Kolosalne koszty utrzymywania 2 oper | 19-11-2018 13:15:00

    INFO: Ponad 40 mln zł rocznie kosztuje podatników utrzymanie dwóch teatrów operowych w Warszawie - donosi dziennik.pl.

  • Empik zawiesił sprzedaż książki Międlara | 19-11-2018 11:00:00

    INFO: Sieć księgarni Empik zdecydowała, że książka autorstwa p. Jacka Międlara zostanie wycofana z oferty - donosi money.pl.

  • Przyszłoroczne wybory będą aż 2 razy droższe! | 19-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", przyszłoroczne wybory do PE, Sejmu i Senatu będą nas w sumie kosztowały prawie 450 mln zł. To dwa razy więcej niż poprzednio.

  • Izba Lekarska ostrzega przed chaosem z e-zwolnieniami | 18-11-2018 20:45:00

    INFO: Utrzymanie terminu 1 grudnia na wprowadzenie e-zwolnień może skutkować znacznym chaosem organizacyjnym i spowodować szereg utrudnień zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów - ostrzega Naczelna Rada Lekarska.

  • Prezydent Duda podpisał ustawy podatkowe | 18-11-2018 17:30:00

    INFO: JE Andrzej Duda podpisał ustawę zmieniającą kilka ustaw podatkowych - donosi interia.pl.