Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-07-2018 13:15:00

10 lat za palenie śmieci

INFO: Prokuratura w Jeleniej Górze oskarża kobietę zarządzającą składowiskiem odpadów w Bogatyni (woj. dolnośląskie) o bezprawne sprowadzanie odpadów z Niemiec - pisze money.pl.

 

Według ustaleń śledczych, kobieta z pominięciem przepisów importowała śmieci z Niemiec. Wśród zarzutów są też te związane ze skażeniem gleby, wód gruntowych i celowym wywoływaniem pożarów składowiska. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Za tonę przywiezionych z Zachodu śmieci dostać można nawet 50 euro (215 zł). Zatem 50 tys. ton spalonych w głośnym pożarze w Zgierzu to 11 mln zł na czysto - zauważa portal. Dziurawe prawo sprawia, że firmy zajmujące się śmieciami bankrutują, rozwiązują się albo po prostu znikają i kto inny musi po nich posprzątać - dodaje portal.

 

Źródło: money.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-07-2018 14:07:52 | odpowiedz
    Nie podzieliła się głupia baba pieniędzmi za przyjęte szwabskie śmieci z nikim z rządu - no to słusznie jej przylali10 lat kryminału!! . Ma szansę, że pan prezydent ją ułaskawi.

  • Dostęp do broni

    Większość z nas zapewne jest za powszechnym dostępem do broni. Chciałbym tutaj podyskutować co słowo "powszechny" oznacza. Moim zdaniem powszechny dostęp do broni powinien obejmować wszystkie jej...
  • Okazjonalny kosument marihuany

    W ostatnich dniach minister Czuma rzucił hasło: nie ścigajmy okazjonalnych konsumentów narkotyków (chyba miał na myśli marihuanę). Ma to polegać na tym, że policja, prokuratura i sądy miałyby...
  • 18 października 2009: Dlaczego wystąpiłem z UPR?

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlaczego_wystapilem_z_upr/315 Dlaczego wystąpiłem z UPR? Ponieważ chcę starannie, choć subiektywnie, przedstawić sytuację - a dopiero przed chwilą wróciłem z...
  • Mundurowa mafia

    Najwyższy CZAS! opisał przypadek reżysera Grzegorza Brauna, który oskarżany jest przez Prokuraturę o pobicie sześciu policjantów w 2008 roku. Grzegorz Braun opisuje zajście jako napaść ze strony...
  • Film przesłany przez anarchiste jako atak na kapitalizm

    http://www.youtube.com/watch?v=PBc0S1kAMJE Jeden z anarchistów przesłał mi ten film i powiedział ,że po obejrzeniu człowiek nie może być zwolennikiem kapitalizmu. Co Wy na to? Proponuję...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również

  • Ujawniono list Rokity do Geremka | 22-02-2019 11:00:00

    INFO: Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ujawnili list p. Jana Rokity do p. Bronisława Geremka, w którym alarmował o niszczeniu archiwów MSW.

  • Obalono pomnik ks. Jankowskiego | 22-02-2019 06:45:00

    INFO: Grupa mężczyzn przewróciła pomnik ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku - pisze dorzeczy.pl.

  • Prezydent wydał 40 tys. zł na... zakładki do książek | 21-02-2019 21:45:00

    INFO: Marnotrawienie pieniędzy podatników trwa w najlepsze. Kancelaria Prezydenta wydała aż 37,8 tysiąca złotych na zakładki do książek.
     

  • Afera PCK z posłem PiS w tle | 21-02-2019 19:30:00

    INFO: W badanej przez prokuraturę aferze PCK oprócz ubrań dla biednych, ginęła także żywność ze zbiórek - podaje wprost.pl.

  • Ordo Iuris: Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender | 21-02-2019 17:30:00

    INFO: Ordo Iuris alarmuje, że Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender.

  • Samorządy chcą rekompensat za zmiany nazw ulic | 21-02-2019 15:15:00

    INFO: Samorządy i spółdzielnie będą się domagać rekompensat za wymuszone remonty przystanków i usuwanie z elewacji tablic z zakazanymi adresami - podaje dziennik.pl.

  • Cztery ambasady interweniują w sprawie ustawy frankowej | 21-02-2019 13:15:00

    INFO: Ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii chcą zmian w projekcie ustawy frankowej - podaje dziennik.pl.

  • Posłanka Teraz! przekazała papieżowi raport o pedofilii | 21-02-2019 11:00:00

    INFO: Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński oraz stołeczna radna i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska spotkali się z papieżem Franciszkiem i przekazali mu raport o pedofilii wśród polskich księży - informuje dziennik.pl.

  • Soros kupił Radio Zet | 21-02-2019 06:45:00

    INFO: To pan Jerzy Soros, międzynarodowy spekulant pochodzenia żydowskiego, stoi za zakupem Radia Zet przez spółkę Agora - podaje money.pl.

  • Polacy nie chcą, by pomagać frankowcom | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Z najnowszego badania Kantar Public dla Instytutu Jagiellońskiego wynika, że miażdżąca większość ankietowanych jest przeciwna ustawowemu udzielaniu pomocy kredytobiorcom we frankach szwajcarskich - podaje bankier.pl.

  • Będzie wielka spowiedź podatników | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Wszystkie instytucje finansowe będą zmuszone zapytać miliony klientów o rezydencję podatkową - podaje pb.pl.

  • Ziobro przedstawil projekt antylichwiarski | 20-02-2019 19:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości zaprezentował projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej - informuje businessinsider.com.pl.

  • Kukiz`15 domaga się dymisji prezes ZUS | 20-02-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15 domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - donosi dziennik.pl.

  • Były zarząd PKP Cargo zatrzymany | 20-02-2019 15:30:00

    INFO: Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zostali zatrzymani na polecenie prokuratury - informuje dziennik.pl.

  • NIK: W szkołach marnie uczy się matematyki | 20-02-2019 13:15:00

    INFO: Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia - podaje onet.pl.