Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-11-2018 19:30:00

7,5 tys. zł za 40 miesięcy aresztu

INFO: Zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, p. Maciej Dobrowolski, kibic Legii Warszawa, który 40 miesięcy spędził w areszcie wydobywczym, oskarżony o handel narkotykami, ma otrzymać… 7570 zł zadośćuczynienia - podaje tysol.pl.

 

Zaproponowane zadośćuczynienie obejmuje szkodę materialną i moralną, wszelkie koszty i wydatki, i nie będzie obciążone podatkami.

- Po przeliczeniu tej kwoty na czas w jakim byłem aresztowany to wychodzi kwota 6 zł dziennie. To jak naplucie mi w twarz. To 40 miesięcy wożenia mnie po różnych aresztach i oglądanie rodziny przez pleksę. Ten czas to zmarnowany okres w moim życiu, wszystkie plany jakie miałem legły w gruzach. Ręce mi się od tego zaciskają. Mam zamiar nie przyjmować tego. To dla mnie jak próba zamknięcia mi ust - mówi p. Dobrowolski.

"Maciej Dobrowolski, kibic, który obciążony przez świadka koronnego przesiedział w latach 2012-2015 czterdzieści miesięcy w areszcie pod zarzutem udziału w przemycie marihuany oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (poza zeznaniami świadka koronnego nie było innych dowodów, śledztwo w sprawie udziału w grupie przestępczej w końcu umorzono, w pozostałym zakresie sprawa toczy się dalej) wystąpił do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o zadośćuczynienie od polskiego rządu. Ten zaproponował w ramach ugody kwotę 7570 zł. Inaczej mówiąc, ludzie Kaczyńskiego i Morawieckiego zgodzili się zapłacić Maciejowi Dobrowolskiemu w przybliżeniu 6 zł i 25 gr za każdy dzień pozbawienia wolności przez ludzi Tuska i Kopacz do spółki z "nadzwyczajną kastą". Pan Maciej otrzymał propozycję polskiego rządu za pośrednictwem ETPC i zrozumiał, że to wyrok Trybunału. Po czym wyżalił się na Twitterze (...), gdzie zwrócono mu uwagę, że to "naplucie w twarz" (jak to określił) było jednak ze strony "prawych i sprawiedliwych", a nie "eurokomuny". Nie przeszkodziło to jednak popierającemu rząd "Tygodnikowi Solidarność" napisać w tytule i podtytule, że to właśnie Europejski Trybunał Praw Człowieka tak wycenił jego areszt (...). Bo lud ma wierzyć, że krzywda Polaka może pochodzić jedynie od Europy, sądów i Tuska" - skomentował na FB p. Jacek Sierpiński, znany libertarianin.

 

Zobacz także: Korwin-Mikke: Nastolatki będą się pchały księżom do łóżek

 

Źródło: tysol.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również